Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Insultas
Supermamų klubas > Grožis ir sveikata > Šeimos ir moters sveikata > Ligos
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
meile
Norėjau jūsų visų paklausti,ką žinote apie insultą,kokios jo pasėkmės?Mano 63 metų tėvukui praeitą savaitę darė kojų venų-arterijų operaciją.Atrodo,kad operacija pavyko,bet kai parvežė į palata po pusės valandos ištiko jį insultas,suparalyžavo visą dešinę pusę,nevaldo rankos,kojos ir visiškai nekalba,bet atrodo,kad į aplinką reaguoja.Gal kas žinote,ar įmanoma jam bus atsigauti ir atsistoti ant kojų?
Šiaurė

В Яндексе набирите - КАК ЛЕЧИТЬ ИНСУЛЬТ- найдете много информации g.gif
renax
Musu kaimynui buvo tai su gera reabilitacija jis vaiksto dabar o buvo suparalyzave irgi viena puse ,aisku slubcioja ,bet vaiksto . Zinau kad dare masazus ,pratimus specialius ir gydesi druskininkuose .
http://www.medicine.lt/straipsnis.asp?StraipsnioID=4416 O cia pasiskaityk kaip tik apie tai
AIRA
Labai uzjauciu Meile del tavo tevuko. Galiu is savo praktikos pasakyti, kad istikus insultui zmogus turi visko mokytis is naujo: kalbeti, vaikscioti, tarsi mazas vaikas. Todel zmogus tampa labai jautrus, nervingas, gal net piktas, kad negali padaryti elementariu dalyku. Atsistatyti imanoma, bet reikia labai dideliu pastangu, pirmiausia is pacio zmogaus, ir zinoma artimuju palaikymo, padrasinimo..
jolitav
Insultai kaip ir ju pasekmes bei iseitys buna ivairios. Priklausomai nuo pakenkimo vietos( kurios arterijos baseinas pakenktas), pazeidimo stiprumo, individualiu organizmo savybiu ir t.t. Nebutinai turi mokytis visko is naujo, priklausomai koks pakenkimas.
sauluke
RENAX- dekui uz reklama blush-anim-cl.gif rolleyes.gif

MEILE-jei turi kokiu konkreciu klausimu, rasyk i az-mielai padesiu ka galesiu smile.gif
meile
Labai noriu padėkoti Jums visoms už jūsų rūpestį.Šeštadienį važiuosiu į Vilnių pas tėvuką,pažiūrėsiu,kaip jis ten laikosi.Mama sako,kad jau kiek gerėja.Tik tiek aišku,kad nusimato sunkus periodas,kol tėvukas atsigaus.Duok Dieve,kad tik visi būtumėm sveiki... heart.gif
renax
Saulute wink.gif . Na va visdelto lietuva mazas kaimas laugh.gif
Taurė
mano seneliui buvo 3 insultai sad.gif po 2-ju viskas buvo gerai. kai ivyko trecias insultas jis tuo metu buvo vienas namuose ...
jauciu butu ir toliau gyvenes unsure.gif
remka
..mano uosvis po dvieju insultu,pirmas istiko 43 metu,(suparalyzavo,gulejo beveik 5 metus-nevaiksciojo,paskui mankstos ir visokie pratimai,tai pradejo vaiskcioti su lazdele,pats valgyti,apsitvarkyti)o antrasis pries tris metus, ateme kalba,nesnekejo gal pora menesiu,dabar kalba,bet neaiskiai,bet jau is lovos neislipa,pats neatsiseda,pats nepavalgo,nu zodziu pats nieko negali padarytii,sodina tik i ratukus,zmogus 30 metu va taip,gaila labai ir dar nuo tokio amziaus!As kaip nuvaziuoju,man taip gaila uosvio,kaip jis toks bejegis sedi tuose ratukuose!
Taurė
QUOTE (remka @ 2004 10 30, 09:49)
..mano uosvis po dvieju insultu,pirmas istiko 43 metu,(suparalyzavo,gulejo beveik 5 metus-nevaiksciojo,paskui mankstos ir visokie pratimai,tai pradejo vaiskcioti su lazdele,pats valgyti,apsitvarkyti)o antrasis pries tris metus, ateme kalba,nesnekejo gal pora menesiu,dabar kalba,bet neaiskiai,bet jau is lovos neislipa,pats neatsiseda,pats nepavalgo,nu zodziu pats nieko negali padarytii,sodina tik i ratukus,zmogus 30 metu va taip,gaila labai ir dar nuo tokio amziaus!As kaip nuvaziuoju,man taip gaila uosvio,kaip jis toks bejegis sedi tuose ratukuose!

bet matai kaip visiems skirtingai unsure.gif mano senelis po pirmo insulto dar gryzo i darba (arklininkas ) pirma rodos turejo 70-ties metu. po antro insulto pasidare nejautrus pirstai, bet valdomi g.gif na, o trecias ... bet jauciu jis nebutu buves lemtingas, tik va, kad jis vienas namuose buvo sad.gif angel_sadangel.gif
ragnez
kaip kazhkas ir rashe, viskas priklauso nuo insulto stiprumo ir to, kokia smegenu sriti jis pazheidzhia. mano mochiute turejo du insultus. po pirmo dar gryzho i darba. po antro - jau pilnai nepasveiko. po insultu ish pradzhiu buvo paralyzhuota kaire veido puse, per keleta metu kazhkiek atsistate. tachiau kas liko - sunkumai su kalba, atmintim. ji tarsi normaliai protauja, bet zhodzhiu neatsimena, painioja vardus, todel kartais sunku suprasti, ka ji nori pasakyti. pasikeite ir pati asmenybe - tapo irzlesne, piktesne, priekabi. bendravimas su ja tikrai vargina, ypach, jei reikia bendrauti ilgesni laika sad.gif
meile
Ta va,buvau nuvykusi pas tevuka i santariskes,tai galiu pasakyti,kad vaizdelis ne koks sad.gif .Tetis atsigaves tiek,kad pazista zmones(kai mane pamate pradejo verkti is susijaudinimo),pats pavalgo kairiaja ranka(o valgo labai daug ir pasigardziuodamas).Ir kai paprasai pakartoti zodi - pakartoja.Paprasai skaiciuoti - skaiciuoja iki 20.Daugiau nebepriprasysi skaiciuoti.Dabar ji perveze i reabilitacijos skyriu,kur laikys ji iki Naujuju metu.Ten su juo dirba kinezeterapeutai,logopedai.Bet dar viena beda istiko - labai sukilo temperatura net iki 39 laipsniu ir rado slapimo takuose uzdegima.Zodziu,viena beda - ne beda.Ir dar liudnas reikalas del tustinimosi ir slapinimosi.Visiskai jis nei tustinasi,nei slapinasi - tiesiog ji nuolat kateterizuoja ir klizmuoja.Labai gaila mamos,kuri jau 3 savaites diena - nakti prie jo.Galima butu ja pakeisti,bet nera kam.Vakar ji kalbejo su manimi tokiu prislegtu balsu,is nevilties net pradejo verkti.Zodziu,labai liudnos dienos man siuo metu,kad negaliu buti prie tevuko,mat auginu savo 4 men.suneli ir niekaip ilgiau nei 1 dienai negaliu isvaziuoti.
Sauluke,kaip supratau Renax nurodyto straipsnio autore esi pati.Ar teisingai supratau?Tad jei turesiu klausimu,butinai parasysiu i az wink.gif .
Soul
Mano mama išgyveno jau 8nis insultus: 7ni suparalyžuodavo dešiniąją pusę, tai po visų atsikeldavo ant kojų po reabilitacijos. Paskutinysis sutraukė kairiąją pusę ir ji jau 11 guli metų patale. Dėl tuštinimosi ir šlapinimosi...tai amžina ir pati didžiausia mums problema, bet per tiek metų radome visokių vaistų ir būdų...
Stiprybės jums ir sveikatos tavo tėveliui...
sigitulka
Insultas buvo ištikęs ir mano, ir sesers uošvius. Abiem atvejais gydytojai iš pradžių vilčių neteikė, liepė būti pasiruošusiems viskam sad.gif . Kai ištiko insultas sesers uošviui, tai jis tuo metu buvo su kitu žmogum ir iš karto buvo išvežtas į ligoninę. Na, iš pradžių negalėjo vaikščioti, beveik nieko nekalbėjo, jam visiškai nebuvo galima judėti, nes taip galėjo labai sau pakenkti. Na, o mano uošvį rado po paros žiemą, gulintį jau atšalusioj kaimo troboj. Visi stebėjosi, koks stiprus organizmas, juk galėjo dar ir plaučių uždegimu susirgti ir... Viena kūno pusė buvo suparalyžuota, vos vos pajudindavo koją, ranką. Daktarai nieko paguodžiančio negalėjo pasakyti... Na, bet diena po dienos ir sveikata ėmė gėrėti. Dabar ir mano, ir sesers vyrų tėvukai jaučiasi gerai-atrodo visiškai sveiki smile.gif
Aišku yra pasekmių - tai koją paskauda, pašlubčioja, spaudimą mažinančių vaistų gerti reikia, atmintis šiek tiek susilpnėjusi.
Liulia*
Mano diedukas po insulto išgyveno 2 metus, bet deja, likimas jam buvo skirtas toks ir ne kitoks. Baisu buvo žiūrėti,kaip kažkada laaabai protingas, apsiskaitęs žmogus skaito knygą pasiėmęs aukštyn kojomis...O štai mūsų kaimynas, ištiktas insulto atsigavo, su lazdele pasiremdamas vaikštinėja kiekvieną dieną kieme, protingai kalba, nors iš pradžių buvo blogai kaip ir mūsų diedukui...Dievo keliai nežinomi.
Jurga23 Oslas
Nu va ir skaitau jusu surasytas bedeles kaip skaudu kada mylimiems zmonems nutinka tokie dalykai. Vat ir mano senelei vakar nutiko insultas mano tevukas ja surado troboi gulincia be samones ir vartancia akis iskviete greitaja nuveze i ligonine vakar ji dar kiek lyg ir atsimerkusi buvo vis vedziojo akimis bet buvo sunku pasakyti ar ji mato ar ji supranta beto jai suparalyzavo desine puse koja ir ranka nejuda tik desine puse retkarciais paliesdavo sau galva gal juto skausma vis iskisdavo koja is po koldros o sendien po nakties ji jau nebeatsimerke gydytojai sako kad jai koma bet lygtais sako kad ji gali siek tiek girdeti ir suprasti aplinkinius. Jai 75m sako kad insultas labai komplikuotas ir nieko paguodziancio gydytojai nesako. Kaip gaila kad neturiu galimybes pas ja nuvaziuoti tik ir kabu ant telefono tai ligonine tai giminaiciai kurie ja aplanko vis skambinu ir klausiu kaip ji visi vis sako ta paty kad prognozes ne kokios bet vis pasiskaiciau cia tokiu straipsniu kad ir pagyvenusio amziaus zmones ir po keliu insultu atsigauna ir gan neblogai jauciasi, isverkiau visas asaras vakar ir sendien namuose mazyliui mano reike demesio negaliu palusti del jo nes reikia juo rupintis, kaip gaila kad tokia akimirka negaliu buti su savo senele o ji man yra viskas
exangel
labai uzjauciu visus...Kam insultas tapo tikrai baisiu dalyku...
Mano tetis turejo insulta....na nzn, bet kazkaip jis pakankamai gerai dar laikosi...na tik visadfa nutirpekairios rankos pirstai ir siaip kartais dar pajaucia kad nori nutirpti ir kitos kuno dalys...Bet siaip vaiksto ir kalba normaliai...O is pradziu buvo nekas...Dar mano tetis yra turejes du infarktus... visas siu ligu rinkinelis visgi psichologiniu pasekmiu paliko daug... verysad.gif
Jurga23 Oslas
[COLOR=blue][SIZE=7]Kaip skaudu kada mylimiems zmonems nutinka tokie dalykai. Vat ir mano senelei uzvakar nutiko insultas mano tevukas ja surado troboi gulincia be samones ir vartancia akis iskviete greitaja nuveze i ligonine vakar ji dar kiek lyg ir atsimerkusi buvo vis vedziojo akimis bet buvo sunku pasakyti ar ji mato ar ji supranta beto jai suparalyzavo desine puse koja ir ranka nejuda tik desine puse retkarciais paliesdavo sau galva gal juto skausma vis iskisdavo koja is po koldros o sendien po nakties ji jau nebeatsimerke gydytojai sako kad jai koma bet lygtais sako kad ji gali siek tiek girdeti ir suprasti aplinkinius. Jai 75m sako kad insultas labai komplikuotas ir nieko paguodziancio gydytojai nesako. Kaip gaila kad neturiu galimybes pas ja nuvaziuoti tik ir kabu ant telefono tai ligonine tai giminaiciai kurie ja aplanko vis skambinu ir klausiu kaip ji visi vis sako ta paty kad prognozes ne kokios bet vis pasiskaiciau cia tokiu straipsniu kad ir pagyvenusio amziaus zmones ir po keliu insultu atsigauna ir gan neblogai jauciasi, isverkiau visas asaras vakar ir sendien namuose mazyliui mano reike demesio negaliu palusti del jo nes reikia juo rupintis, kaip gaila kad tokia akimirka negaliu buti su savo senele o ji man yra viskas
ostra
Linkiu tau stiprybės.
Labai dar sunku ką nors sakyti,bet, situacija,matomai, tikrai ne iš lengvųjų.Kuo galėčiau paguosti-stebuklų kartais būna.Beje,namiškų slauga turi be galo didelę įtaką ligoniui(mačiau tikrai daug sergančiųjų insultu).Kad ligoniai komos būsenoj girdi,pasakojo man viena ligonė,pati sirgusi insultu.Tad bendraukit kaip ir su sveiku žmogumi,neverkit prie jo,ir t.t.
Tačiau insulto baigtis tikrai labai sunkiai prognozuojama.
Jurga23 Oslas
Aciu uz gera zody. Tikrai neapsakomai sunku kada negaliu siuo metu buti salia jos, bet ji turi daug ja mylinciu zmoniu kurie salia jos lovos budi diena ir nakty pamainom kartais pasakoja jai kokias kasdieniskas raminancias istorijas stengiasi prie jos buti ramus ir tvardyti asaras nors tai labai sudetynga . Nors ir neteko man buti salia bet teko telefonu girdeti jos kvepavima tiesiog sirdis plyso vis dar negaliu patiketi kad kalbejau su ja tik praeita savaite buvo tokios geros sveikatos juokesi telefonu ir se tau kad nori. O gydytojai nieko gero nezada sako kad atvejis labai komplikuotas ir galima tiketis blogiausio, sako kad jie gydytojai daro viska kas ju jegose o visa kita dievo rankose, nors sendien ryte jau buvo isvkviete kuniga, buvo skaudu tai girdeti kad to kunigo isvis prireike, bet gal tai kuom pades, lygtai po kunigo vizito sako kad ji pasidare kiek ramesne sprendziant pagal jos kvepavima ir judesius, nors cia tik artimuju nuomone gydytojai vis dar niekuom neguodzia.
Kate25
Jurga23, tikekis geriausio, pasimelsk uz ja...
Mano senelis, jau dabar amzina jam atilsi, turejo insulta, buvo labai sunki padetis, panasiai turbut kaip tavo mociutei, reikejo budeti prie jo pastoviai, nieko nepazino, neprisimine, nekalbejo, i nieka nereagavo, tetis buvo ir kuniga atvezes...Bet, sakyciau po kunigo vizito, pradejo labai labai po truputi taisytis...Zingsnis po zingsnio pradejo galeti daugiau. Prireike ilgos reabilitacijos, taciau atsigavo. Nebuvo toks, koks iki ligos, bet ir vaiksciojo, ir maste, ir viskas buvo OK.
Tad neprarask vilties...
Suprantu, kad sunkiausia, kai esi toli ir niekuo negali padeti...

QUOTE(Jurga23 Oslas @ 2005 12 03, 22:44)
Aciu uz gera zody. Tikrai neapsakomai sunku kada negaliu siuo metu buti salia jos, bet ji turi daug ja mylinciu zmoniu kurie salia jos lovos budi diena ir nakty pamainom kartais pasakoja jai kokias kasdieniskas raminancias istorijas stengiasi prie jos buti ramus ir tvardyti asaras nors tai labai sudetynga . Nors ir neteko man buti salia bet teko telefonu girdeti jos kvepavima tiesiog sirdis plyso vis dar negaliu patiketi kad kalbejau su ja tik praeita savaite buvo tokios geros sveikatos juokesi telefonu ir se tau kad nori. O gydytojai nieko gero nezada sako kad atvejis labai komplikuotas ir galima tiketis blogiausio, sako kad jie gydytojai daro viska kas ju jegose o visa kita dievo rankose, nors sendien ryte jau buvo isvkviete kuniga, buvo skaudu tai girdeti kad to kunigo isvis prireike, bet gal tai kuom pades, lygtai po kunigo vizito sako kad ji pasidare kiek ramesne sprendziant pagal jos kvepavima ir judesius, nors cia tik artimuju nuomone gydytojai vis dar niekuom neguodzia.
*

Jurga23 Oslas
Kate25 tkrai aciu uz palaikyma, kaskaip dar egzistuoju bet tas laikas slenka tragiskai letai o ir gydytojai vis mikcioja ir nieko gero nepasako. Kaip malonu kad yra zmoniu kurie uzjaucia mano skausma ir palinki stiprybes nes kitaip butu sunku tiesiog nera su kuo pasidalinti skausmu namie tylu nera kam paguosti ar tiesiog be zodziu uz rankos suimti ir dvasiskai palaikyti tik mazylis laksto kuriuo reikia rupintis kuriam reikia zaidimu ir linksmybes bet pastarosiomis dienomis ir jis irzlus pasidare tikriausei jaucia mano nerima.
Aushrinė
Jurga, patikek, labai puikiai tave suprantu ... Pries pora savaiciu nuo insulto mire mano tetis ... Gydytojai mums is karto pasake, kad is 3 komos stadijos jau niekas neatsibunda ... Bet mes vis dar laukeme stebuklo ...
Kaip as suprantu tavo seneles siek tiek geresne situacija ... Labai labai linkiu, kad ji pasveiku ir , Tau, buti stipriai ...
Aushrinė
Pamirsau paklausti - ar tavo seneles busena pagerejo ?
Jurga23 Oslas
QUOTE(maxi @ 2005 12 04, 16:44)
Pamirsau paklausti - ar tavo seneles busena pagerejo ?
*

Sunku pasakyti ar pagerejo musu akimis ji lyg tokia ir geriau atrodo nors sake sia nakty labai sunkiai miegojo vis muistydavosi gal kasko nerimavo, mes visi meldziam dievo stebuklo nes gydytojai jau tokie vilties ir nesuteikikia vis kartoja kad bet kada laukti blogiausio tai visi drebam ir bijom ja prarasti pamainom kas gali pastoviai prie jos budi nepalieka nei minutei nors ji jau trys dienos kaip komoi, ir gydytojai sako kad ji siuo metu sunkiausias pacijentas ligoninei, tai be galo skaudu girdeti.
Labai apgailestauju del tavo tevelio pas tave zaizda dar visai zviezia visalaika mylima zmogu siaubingai sunku isleisti anapilin negaliu net pagalvoti kaip tureciau be jos gyventi, ji mane globojo nuo 3metuku ji man yra ir tevas ir motinair brolis ir sesuo ir drauge viename asmeny gyvenimas be jos butu siaubingai tuscias.
O kaip tu isilaikai tevely praradus? jug tai yvyko visai nesenei.
Aushrinė
" kaip tu isilaikai tevely praradus? jug tai yvyko visai nesenei."

Kaip bebutu skaudu, bet gyventi juk reikia toliau ...
Tuo, kas ivyko negalejau patiketi nei as, nei mano sesuo su broliu, nei mama, apskritai, niekas... Nes visa gyvenima tetis buvo stiprus, sveikata nesiskundziantis vyras ... Man taip pat buvo viskas - mylintis bei mylimas tetis, geras, rupestingas, grieztas , kai to reikejo, be galo siltas zmogus ... Jam tebuvo 56 m.
Sekmadieni ji istiko koma, antradieni mes jo netekome ... Sias dvi ir visas laidotuviu dienas atsimenu kaip per ruka ... Samone dar ir dabar to nesugeba priimti ...
O raminu save tik tuo, kad jis nekentejo ... Nes mano mylima mociute, dar siu metu sausi, iskeliavo Anapilin labai skausmingai . Zarnyno vezys. Paskutines valandas nepadejo ir morfijus ...
Tad galbut mums ir labai skaudu, bet dar skaudziau matyti kaip skauda, ir netureti galimybiu padeti ...

Gal tavo senele atsigavo is komos?
Lingiu tau stiprybes... Jos reikes ... Bet kuriuo atveju ...
Pasimelsiu uz tave ...
Jurga23 Oslas
QUOTE(maxi @ 2005 12 07, 21:48)
" kaip tu isilaikai tevely praradus? jug tai yvyko visai nesenei."
Kaip bebutu skaudu, bet gyventi juk reikia toliau ...
Tuo, kas ivyko negalejau patiketi nei as, nei mano sesuo su broliu, nei mama, apskritai, niekas... Nes visa gyvenima tetis buvo stiprus, sveikata nesiskundziantis vyras ... Man taip pat buvo viskas - mylintis bei mylimas tetis, geras, rupestingas, grieztas , kai to reikejo, be galo siltas zmogus ... Jam tebuvo 56 m.
Sekmadieni ji istiko koma, antradieni mes jo netekome ... Sias dvi ir visas laidotuviu dienas atsimenu kaip per ruka ... Samone dar ir dabar to nesugeba priimti ...
O raminu save tik tuo, kad jis nekentejo ... Nes mano mylima mociute, dar siu metu sausi, iskeliavo Anapilin labai skausmingai . Zarnyno vezys. Paskutines valandas nepadejo ir morfijus ...
Tad galbut mums ir labai skaudu, bet dar skaudziau matyti kaip skauda, ir netureti galimybiu padeti ...

Gal tavo senele atsigavo is komos?
Lingiu tau stiprybes... Jos reikes ... Bet kuriuo atveju ...
Pasimelsiu uz tave ...
*

Aciu uz be galo siltus ir palaikancius zodzius, labai nuosirdziai uzjauciu del tecio ir seneles netekties.
Mano senele yra man viskas ir tetis ir mama ir brolis ir sesuo buvau tik viena pas ja, jaigu dievas visdelto nusprestu pasiimti ja pasaulis apsiverstu netekciau iskart visko ji yra viskas ir drauge ir parama sunkia minute, dar dabar taip keista ir tuscia namuose telefonas neskamba niekam nerupi kaip as laikausi kaip miegojau ka valgiau.
Senelei mano gydytojai vilciu neteikia ji vis dar komoi jau ir akiu nebeatmerkia vos sujudina ranka vyzdziai jau nebereaguoja i sviesa, baisu pagalvoti gad galima jos netekti visi patyliukais ruosiasi laidotuvem, o sendien po nakties jos kvepavimas pasunkejo, net nezinau as tik tikiuosi kad ji nekencia jog jai nieko neskauda.
Ji vis sakydavo kaip ji bijanti mirti. Sake kad tiek darbu liktu nenudirbta tiek neuzbaigta... tikiuosi kad ta baime mirti jai neleis numirti ir ji dar sugrys...
Aushrinė
Puikiai Tave suprantu ... Ir, tiesa sakant, zinau, kad nera zodziu kurie Tave nuramintu ...
Bet ... Bukime atviros ... Ir as norejau, ir Tu nori, kad artimas zmogus atsibustu... Bet juk mes abi puikiai zinome kokie gali buti insulto padariniai ... Gal but butu dar sunkiau ...
Laikykis ... Ir stenkis galvoti apie tai - kaip Tau yra gera, kad TOKS ZMOGUS yra ? buvo ? tavo gyvenime ...
Jurga23 Oslas
QUOTE(maxi @ 2005 12 08, 19:51)
Puikiai Tave suprantu ... Ir, tiesa sakant, zinau, kad nera zodziu kurie Tave nuramintu ...
Bet ... Bukime atviros ... Ir as norejau, ir Tu nori, kad artimas zmogus atsibustu... Bet juk mes abi puikiai zinome kokie gali buti insulto padariniai ... Gal but butu dar sunkiau ...
Laikykis ... Ir stenkis galvoti apie tai - kaip Tau yra gera, kad TOKS ZMOGUS yra ? buvo ? tavo gyvenime ...
*

Kad ir kaip butu sunku susitaikyti su tokia tiesa bet tu esi visiskai teisi, nors taip noretusi to stebuklo, taip noretusi kad tai butu tik kaskoks blogas sapnas is kurio galima butu pabusti...
Aushrinė
Tai jau taip ... Galetu tokiu blogu sapnu is viso nebuti musu gyvenime ... Bet kazkodel jie laikas nuo laiko aplanko ...
As ir dabar dar negaliu ramiai galvoti apie tai kas ivyko... Tik raminu save - kad jam tikrai neskaudejo ... Kai mama ji rado - tetis jau buvo gilioje komoje ... Taip ir nebeatsimerke daugiau jo akys ... Norejosi ir tikejau gydytojais, kurie sake, kad jis tikrai nieko nejaucia ...
Vat ir apsiasarojau eilini karta...
Ir dar labai gerai atsimenu, kad tos 2 laukimo paros vare is proto, tikra to zodzio prasme ... Giliai sirdyje tiki stebuklu, bet realiai supranti, kad jau viskas ...

Jurga, Tu tikrai tai isgyvensi ... Juk gyventi turi del savo mazulio, kuris labai zavus yra ... ax.gif Siomis dienomis as Tave visur prisimenu, ir vis pagalvoju, kaip ? ...
Jurga23 Oslas
QUOTE(maxi @ 2005 12 08, 21:04)
Tai jau taip ... Galetu tokiu blogu sapnu is viso nebuti musu gyvenime ... Bet kazkodel jie laikas nuo laiko aplanko ...
As ir dabar dar negaliu ramiai galvoti apie tai kas ivyko... Tik raminu save - kad jam tikrai neskaudejo ...  Kai mama ji rado - tetis jau buvo gilioje komoje ... Taip ir nebeatsimerke daugiau jo akys ... Norejosi ir tikejau gydytojais, kurie sake, kad jis tikrai nieko nejaucia ...
Vat ir apsiasarojau eilini karta...
Ir dar labai gerai atsimenu, kad tos 2 laukimo paros vare is proto, tikra to zodzio prasme ... Giliai sirdyje tiki stebuklu, bet realiai supranti, kad jau viskas ...

Jurga, Tu tikrai tai isgyvensi ... Juk gyventi turi del savo mazulio, kuris labai zavus yra ...  ax.gif  Siomis dienomis as Tave visur prisimenu, ir vis pagalvoju, kaip ? ...
*

Na va ir suneliui reikia demesio, o as pastaraja savaite, leisgyve vaikstau, laukimas baigia pribaigti nezinai ko laukti ko tiketis, vaikelis tikisi is manes ir zaidimu ir linksmybiu ir dainu o as tiesiog neturiu jegu jam visa tai duoti siuo metu, pasidare irzlus blogai miega matomai truksta mano demesio stengiuosi jam duoti viska kiek turiu jegu , bet tiesiog neturiu is ko ju pasisemti, nes zmogus kury taip myliu ir kuris vis suteikdavo jegu ir stiprybes , dabar yra mirties patale ir toks bejegis....o as negaliu nieko padaryti... zinau kad ir kas nutikru reikes gyventi toliau, bet tik nezinau kaip.
Jug tokiose situacijose kitiems kai mirsta senele , yra daugybe milimu zmoniu tevas motina brolis ar sesuo kurie palaikys sunkia akimirka pades, o as tokia vienisa tik keturios sienos, laukimas ir nezinia kuri zudo, o viso to vydury mano mazas sunelis kuriam taip reikia mano meiles ir demesio ir kuris viso to kolkas negali suprasti...
Aushrinė
Labas, Jurga,

Kaip laikaisi ? Kaip tavo senele ? Visa savaitgali neturejau galimybes prisijungti, bet laikas nuo laiko pagalvodavau apie tave ... Gal ivyko kas nors gero tavo gyvenime ? Kaip jautiesi ? ...
Jurga23 Oslas
QUOTE(maxi @ 2005 12 11, 20:23)
Labas, Jurga,

Kaip laikaisi ? Kaip tavo senele ? Visa savaitgali neturejau galimybes prisijungti, bet laikas nuo laiko pagalvodavau apie tave ... Gal ivyko kas nors gero tavo gyvenime ? Kaip jautiesi ? ...
*

Nieko naujo su mano mociute ja sendiena kaipo turetu israsytis is ligonines nes valstybe ilgiau kaip 12 dienu neapmoka bet kaip bus kai ji komos busenoi ir insultas labai komplikuotas , nesuprantu kaip ja gali israsyti tokiam stovy.... o dar gydytojai sake kad jos namu salygomis laikyti negalima nes namai nera pritaikyti tokio tipo ligoniams slaugyti prie jos turi buti pajungta deguojis ir laselene ir namuose to padaryti neymanoma. Tai nesuprantu kaip bus dabar. Pasiskambinom i slaugos namus o ten sake kad vieta atsiras tik po naujuju o ka iki to laiko daryti ir kur ja deti ...
Tai ir niekas nesuprantam kaip tokios bukles ligony gali israsyti tiesiog i gatve...
matilda131
Mano teva sia vasara netiketai istiko insultas. Buvo sokas visiems pazistamiems, artimiems, net gydytojams - visa gyvenima aktyviai sportavo, pakeldavo didelius fizinius kruvius, dar net 60 m. nera, ir bac - insultas. Gulejo pora savaiciu KMU, budejom su mama diena nakti pasikeisdamos -negalejom palikt, nes protelis neveike normaliai. Paralyzuota kaire puse buvo, dirbo su juo kinezoterapeutai, masazistai, po savaites jau vaiksciojo su lazda. Po to seke du menesniai reabilitacijos birstone. Beje, jei kazka is jusu pazistamu siuncia i sanatorijas po insulto, patarciau labai pasidometi, kokius vaistus ten girdo - mano teciui neskyre efektyviu vaistu, girde elementariausiu aspirinu, seimos gydytoja nustebusi labai buvo.
Is tikruju mums su mama prireike daug laiko, jegu ir nervu, kad susitaikyti su tuo, kas ivyko. Praejus keliems menesiams po insulto, galiu pasakyti, kad tecio charakteris pasikeite 180 laipsniais - is griezto, kieto charakterio zmogaus pasidare minkstas, verksmingas zmogelis, paralyzuota puse atsistate, bet koja velka, ranka nestipri, veidas kazkiek liko sustinges. Kadangi jam buvo paveikta didele smegenu dalis, tai turejo itakos ir psichinei buklei - jis daznai kazkur kazko nesusigaudo, net elementariose situacijose, greitai susinervina, susierzina.
Tikrai galeciau daug prirasyti, bet jei kas domina apie pokycius po insulto ir pan., teisiog klauskit ar rasykit i a.z.
tiramisu
Va ir į mūsų šeimą atėjo tokia nelaimė . Niekada gyvenime ne buvau pagalvojus kad mano tėvui ištiks insultas . Pas ji visada buvo idealus spaudimas , buvo kitokiu problemu su sveikata : tai skrandis , tai širdis .
O liepos 3 jam įvyko insultas , gulint lovoje , žiurint televizorį , pasakojant linksma istoriją . JIs jau po 15 min. buvo reanimacijoje , jam iškart paraližavo dešinę pusę ,ir nekalbėjo .
Jis mirė liepos 8 diena . Rytoj bus savaitė . kai jo nėra . Niekaip negaliu priprasti ir akyse stovi jo žvilgsnis , kaip jis į mane žiurėjo paskutinį karta .Ir vis klausinėju save ar pakankamai jo pasirupinome , ar galima išvengti buvo šito nelaimingo insulto
Garbo
na ka galiu pasakyti apie insulta tai tik tiek kad kiek zinau kiekvienam zmogui labai skirtingai. mano seneli buvo istikes insultas, nuveze i ligonine. po paros istiko antras ir jis mire...mano mamos drauges mamai taip pat insultas buvo. jai paleryzavo viena puse, taciau jau kelinti metai gyvena ir pati gali aplink save susitvarkyti. aisku gyvena su dukra ir labai pikta pasidare. yra zmoniu, kurie po insulto atsikelia ir isgyvena daug metu, o yra zmoniu, kuriuos po insulto pasiima Dievulis arba lieka prikaustyti prie patalo. Zinau dar tiek, kad insulto metu karujas issilieja i smegenis. Priklausomai nuo to i kuria smegenu puse issiliejo, tai atvirksciai paralyzuoja. jei issiliejo i desine paleryzuoja kaire.
tiramisu
Aš dabar daug prisiskaičiau apie insultą ir anksčiau ne žinojau , kad tai gali atsitikti per kelias minutes , be jokiu požymių prieš tai .
Gulcan
Tiramisu, labai užjaučiu tave dėl tėvelio mirties. Suprantu ką išgyveni, nes pati prieš metus laiko netekau be galo brangaus žmogaus... Ir taip pat dėl insulto... Baisu, ypač kai taip atsitinka stipriam, sveikata nesiskundusiam žmogui. Tiesiog taip iš niekur nieko... verysad.gif
tiramisu
QUOTE(Gulcan @ 2006 07 15, 21:16)
Tiramisu, labai užjaučiu tave dėl tėvelio mirties. Suprantu ką išgyveni, nes pati prieš metus laiko netekau be galo brangaus žmogaus... Ir taip pat dėl insulto... Baisu, ypač kai taip atsitinka stipriam, sveikata nesiskundusiam žmogui. Tiesiog taip iš niekur nieko... verysad.gif
*

Ačiu už užuojautą . Aš dar negaliu suprasti ar jau patikėjau , kad tečio nėra ar dar ne . Laiduotuvės praejo kaip vienas blogas sapnas , aš dar nepamiršau jo balso , maneros kalbėti , jo jokelių .Kada vakare skamba telefonas dar atrodo kad išgisiu "na, kaip sekasi ?"
Kada jau pasidaro lengviau ?
Čika
QUOTE(tiramisu @ 2006 07 17, 13:02)
Kada jau pasidaro lengviau ?
*

Bent pas mane situacija tokia buvo prieš 3 mėnesius verysad.gif
Užjaučiu tave. Tikrai buvo ir yra sunku- gyvenom kartu. Tėvas net mano 20 metų jubiliejaus nesulaukė verysad.gif
Kiek lengviau pasidaro praėjus mėnesiui po laidotuvių, bet man vis tiek atrodo, kad jis dar gyvas, dirba, vakare grįš namo verysad.gif
Sunkiausia, kai žinai, kad mirs, jokios vilties nėra (nes kraujas išsiliejo smegenų kamiene ir operacija negalima), aplinkiniai ruošiasi laidoti, lygina kostiumą, renka karstą, bet juk tėvas tuo metu dar yra, dar gyvas... Tai ir buvo skaudžiausia, tos 5 dienos gilios komos, kai palaikoma gyvybė tik aparatais, kai laiko tol, kol širdis plaka verysad.gif ir lauki skambučio iš ligoninės...
tiramisu
QUOTE(Čika @ 2006 07 18, 21:08)
Bent pas mane situacija tokia buvo prieš 3 mėnesius  verysad.gif
Užjaučiu tave. Tikrai buvo ir yra sunku- gyvenom kartu. Tėvas net mano 20 metų jubiliejaus nesulaukė  verysad.gif
Kiek lengviau pasidaro praėjus mėnesiui po laidotuvių, bet man vis tiek atrodo, kad jis dar gyvas, dirba, vakare grįš namo  verysad.gif
Sunkiausia, kai žinai, kad mirs, jokios vilties nėra (nes kraujas išsiliejo smegenų kamiene ir operacija negalima), aplinkiniai ruošiasi laidoti, lygina kostiumą, renka karstą, bet juk tėvas tuo metu dar yra, dar gyvas... Tai ir buvo skaudžiausia, tos 5 dienos gilios komos, kai palaikoma gyvybė tik aparatais, kai laiko tol, kol širdis plaka  verysad.gif  ir lauki skambučio iš ligoninės...
*

Pas mano tetį buvo išeminis insultas ir mes labai tikėjomes, kad jis išgyvens , nors daktarai sakė kad vilties mažai . Bet jis labai norėjo gyventi . Jis buvo negylioje komoje 2 dienas , o pirmas 2 paras buvo samoningas .
Bet tą telefono baimė tikrai klaiku . Aš dar nesuvokiu , kad jau nereikia laukti tuo baisaus skambučio
-ELI-
Sveikos,
Mano vyro močiutei neseniai buvo insultas. Po insulto jai pripažinta silpnaprotystė verysad.gif Dabar jau jinai yra namie. Ir mes turim problemų dėl valgymo.Nes nevalgo,sunkiai ryja....
Reikalinga ir lova,kaip ligoninėje,nes kartais reikia trumpam palikti vieną. O jinai nesupranta kokia yra silpna. Lipa iš lovos viena, tada parvirsta ir turi gulėti, kol ją pakels ir įkels atgal į lovą.
Tad norėjau paprašyti,kad tos kurios turėjo tokių ligonių pasidalintų patirtim. Kaip maitinot, prižiūrėjot ir t.t...
Mes norėtume nusipirkt tokią lovą,kaip ligoninėje ir kėdę-tualetą. Nes ją prižiūrinti mano anyta jau nebeturi jėgų nuvest į tualetą.
Neseniai palaidojom mano mamos seserį,kuri mirė po trečio insulto. Tai esam susidūrę šiek tiek su tokiais ligoniais,irgi buvo problemų su valgymu,nes tetai buvo paralyžiuota gerklė,jinai nekalbėjo,sunkiai vaikščiojo. Bet tada daug tikėjomės iš šeimos daktarės. Bet jinai toj srityje buvo žalia,o ligonis jau senyva moteris tai ir nesistengė per daug padėti. Apie skystus maisto papildus,maitinimą per kateterius sužinojom tik ligoninėje,prieš pat trečią insultą ir mirtį. Kai žmogui jau gyventi liko savaitė. Kažkaip per daug pasitikėjom gydytoja,kuri į tai,kad ligonis silpnėja,turėjo atsakymą,kad taip ir turi būti schmoll.gif Na vaistus,kai labai prašydavai-išrašydavo doh.gif
Dabar vyro močiutės šeimos daktarė irgi dar jauna specialistė. Tai reikia domėtis patiems. Nes jau nebegali pasitikėti...
Tad prašau pasidalinkit patirtim 4u.gif
netobula

Mano dedukui buvo trys insultai, pries metus insultas buvo ir teciui, todel esu siek tiek susidurusi su sia beda ax.gif Tik klausimas, ar jusu mociutei buvo infarktas ar insultas?
Pirmiausia man klausimas iskilo, kaip gali buti butent po insulto pripazinta silpnaprotyste? cia jau kazkaip man visiska nesamone atrodo g.gif
SoJa
Truputį ne į temą, bet manau, kad labai svarbi info apie insultą. Perskaitykite, gal Jūsų žinios išgelbės žmogui gyvybę 4u.gif

ИНСУЛЬТ: Запомните всего три первых шага...

Мой друг прислал мне следующее и попросил меня разослать это по всему миру. Если хотя-бы кто-то запомнит эту несложную информацию, мы сможем спасти жизни некоторым людям. Это правда… Прочитайте, пожалуйста, следующую информацию:

КАК УСТАНОВИТЬ ИНСУЛЬТ:

Во время отдыха на природе, моя подруга спотыкнулась и упала – она заверила всех, что с ней все хорошо (друзья настаивали на вызове скорой помощи) и что она просто спотыкнулась о камень т.к. еще не привыкла к своей новой обуви. Друзья помогли ей отряхнуться и протянули ей новую тарелку с едой. Мери продолжала наслаждаться отдыхом, несмотря на то, что она казалась немного взбудораженной. Позже позвонил Муж Мери и сообщил всем, что его жену забрали в больницу – (в 6 часов вечера Мери не стало). Во время пикника у нее случился инсульт. Если бы ее друзья знали, как установить признаки инсульта, может, Мери была бы с нами сегодня. Кто-то бы еще не умер. Вместо этого они чувствуют себя беспомощными и без надежды что-либо изменить.

А прочитать эту информацию нужно потратить всего минуту времени...
Врач невролог в последствии заявил, что если бы он мог добраться до пострадавшего в течение трех часов, он бы мог полностью устранить последствия инсульта….полностью. Он также обратил внимание, что проблема в том, как установить инсульт, поставить правильный диагноз и затем доставить пострадавшего в течение 3 часов в медицинское учреждение для оказания помощи, что достаточно сложно осуществимо силами свидетелей происшествия.

РАСПОЗНАЕМ ИНСУЛЬТ

Ради Бога постарайтесь запомнить 3 основных шага в распознавании симптомов инсульта, так называемые «УЗП».

Прочитайте и запомните!

Иногда трудно сразу распознать симптомы инсульта. К сожалению, отсутствие осведомленности приводит к трагедиям. Пострадавший от инсульта может получить серьезные нарушения работы мозга, в случае если находящимся поблизости людям не удалось вовремя распознать признаки инсульта. На сегодня, врачи утверждают, что любой свидетель происшествия может распознать симптомы инсульта, задав пострадавшему три простых вопроса:
У*Попросите пострадавшего УЛЫБНУТЬСЯ.
З*Попросите ЗАГОВОРИТЬ. Попросить выговорить простое предложение. Связно. Например: За окном светит солнце. П*Попросите его или ее ПОДНЯТЬ обе руки.

Внимание! Еще один способ распознать инсульт помимо вышеупомянутых: попросите пострадавшего высунуть язык. И если язык кривой или неправильной формы и западает на одну или другую сторону, то это тоже признак инсульта. Если Вы отметили у пострадавшего проблему с каким-то из этих заданий, немедленно вызывайте скорую и опишите симптомы прибывшим на место медикам.

Кардиологи уверяют, что каждый, кто получит это письмо и разошлет его 10 людям, может быть уверен, по крайней мере, одну жизнь он спас.
-ELI-
Na jai jau virš 80m. Gydytojai atrodo pripažino tą silpnaprotystę,nes jau visai nebesigaudo kartais situcijoje. Kažkaip tas insultas,o jų lyg buvo ir keli pažeidė galvos smegenis. Na aš iš anytos taip supratau g.gif Dar pasiklausiu...O dar prieš insultą jai įtarė Parkinsono ligą schmoll.gif
Pati didžiausia bėda,kad nevalgo ir vaistus sunku suduoti. Gerklė lyg irgi truputį paralyžuota,nes sunkiai ryja doh.gif Kokie ten yra tie papildai,kur ligoninėje duoda? Kaip ir kur jų gauti? Negali leisti žmogui mirti iš bado? Ir kokie vitaminai būtų geriausi? Aš jau matau,kad iš daktarės nebus naudos,nes išgirdus klausimą tik pakraipo galvą... schmoll.gif
O kaip viską pačiam susižinoti g.gif
The_perfect_woman
mano seneli vakar istiko iseminis insultas, help ka galima po ho valgyti kad butu geriau? unsure.gif
Zanku
Prisijungiu ir as i sia komanda deja.Insultas istiko mano vyra.Jam tik 30 metu.Prasidejo viskas palaipsniui kol as supratau kas ivyko praeje buvo mazdaug 5 valandos.Nes nutiko tai nakti.Kai nuvezem i ligonine nejudejo ,nekalbejo ir atrodo nieko nesuprato.Jam nustate isemini insulta.Tai yra kresulys uzkiso kraujagysle.Suparalyzuota desine puse.Labai greitai pradejo taisytis.Ketvirta diena po insulto jis jau pats atsistojo ir nuejo prie lango ( tuo metu kai mes nematem, kai palatoj nebuvo nieko.Nebuvom kol nunesem "antele" i toaleta ispilti).Dvi dienas nieko beveik nevalge.O trecia diena uzuodes sumustini pats ji pasieme ir suvalge.Tiesiog pamatem jog jis gali kramtyti.Ir siuo metu valgo visiskai viska.Netgi sakyciau apetitas didelis atsirades.Beje valgo tai ko anksciau niekaip nebuciau privertusi valgyti.Kas del kalbos tai beveik nieko suprast neina ka jis sako.Kai kuriuos zodzius suprantu, bet daugumos ne.
As noriu tiesiog paklausti ar jis protaus normaliai? Ar kalbes normaliai?
Kiek gydytoju klausiu tai jie pasako jos sparciai gereja, taciau prognozuoti nieko negali.Nes pasak ju viskam reikalingas laikas.Tai taip ir nesuprantu ko galiu tiketis unsure.gif
Labai visko bijau.Prasau pasidalinkit savo patirtimi.Nes klausimu turesiu ir turesiu.
Saulėtekė
QUOTE(Zanku @ 2008 01 08, 23:20)
Labai visko bijau.Prasau pasidalinkit savo patirtimi.
*

Vieniems atsistato, kitiems ne. Jaunesniems dažniau atsistato. Pažįstu moterį, kuri apie 40 metų po insulto gana greitai sugrįžo į darbą ir viską prisimena kaip blogą sapną. thumbup.gif
*Chardonnay*
Mano anytą ištiko insultas šį 7dienį sad.gif Deja, nepavyko išgelbėti cray.gif tai dabar dėl menkiausio MB galvos skausmo einu iš proto bijau.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.