Įkraunama...
Įkraunama...

Genetiniai tyrimai

QUOTE(Tarena @ 2007 03 19, 14:30)
O as mamos eiciau kitu paskatu vedama.

Ne kiekviena musu galetu nutraukti nestuma, suzinojusi net ir blogas zinias. Taciau per ta laika, galima susitaikyti ir priimti galima zinia, apie gimsianti kitoki mazyli. Kartais tai nera taip blogai, kaip atrodo. Manau, kad zymiai sudetingiau, kai mazylis gimsta ir tuomet suzinai, jog jam kazkas negerai. Nepaslaptis, kad kai kuriose gydymo istaigose, medikai pasiulo palikti tokius mazycius. Na tiesiog kartais sunku ta isgyventi...


Tikrai nesusitaikai su tuo, kad Mažyliui kažkas negerai sad.gif, Nors ir matai, kad Mažiukas tuoj mirs, iš paskutiniųjų stengiesi kovoti, kad pratęsti tą buvimą kartu nors minutėlei...
O, kad žinosi ankščiau, nuo to tikrai geriau nebus, psichologiškai nelabai gali tam pasiruošti...

Mes su vyru sveiki (daugiau mažiau, ligos kaip ir visų), visi giminės, bent iki 6 kartos (nes daugiau nėra galimybių sužinoti) taip pat, o Mažiuko nebėra... Nors gimdžiau būdama idealaus amžiau - 26 metų, deja, tai nieko nekeičia, nelaimė kur nori ir kada nori ateina...
Atsakyti
QUOTE(Tarena @ 2007 03 21, 08:15)
Tornadziuk, uzjauciu Jusu seima  console.gif Ir jei galima taip pasakyti, suprantu... Juk jei nieko nezinociau, tikriausiai cia neskaityciau ir nerasyciau  verysad.gif

Pritariu Rudaakei, stiprybes merginos  4u.gif

Ačiū už užuojautą 4u.gif
Nieko čia negali pakeisti, nors visiems gyvenimas teka toliau, man jis sustoje tą akimirką, niekaip neįsikabinu atgal, bet čia ne esmė... Čia jau mano problema.
Visoms Jums linkiu stiprybės, ištvermės, ryžto, nusiteikimo, kad viskas bus gerai, nenusiminti ir nepalūžti bet kokioje situacijoje (net pačioje blogiausioje ir netikėčiausiojo).
Būkite stiprios, JŪS BŪSIMOS MAMYTĖS, KURIOS LAIKYSITE ANT SAVO RANKŲ MAŽYČIUS STEBŪKLĖLIUS, KURIE TURI JAUSTI BEGALINĘ MEILĘ IR ATSIDAVIMĄ JIEMS NUO PAT TADA, KAI TIK ATSIRANDA JŪSŲ PILVUKE 4u.gif
Atsakyti
Pries metus, kai laukiausi antrosios dukreles, pasidariau triple testa (kraujo tyrimas), kuriuo nustato tris baltymus, pagal kuriuos ir isveda tikimybe pagimdyti vaika su genetine anomalija. Testo atsakymai buvo blogi: tikimybe tureti dauno liga serganti kudiki 1 is 80. Nors ir gavau siuntima pas genetikus, nestumo dydis (apie18-19 sav.) neleido laukti ilgus menesius kol priregistruos, todel per vip kabineta patekau pas gyd. Krasovskaja i santariskiu genetikos centra. Echoskopija buvo gera, bet gydytojos isreiksta nuomone apie tai, kaip visgi gimsta tie dauno liga sergantys vaikeliai, man leido priimti tik viena sprendima, t.y. kuo greiciau darytis amniocenteze. Amniocenteze parode, kad vaikas sveikas, ko pasekoje ramiai nesiojau savo dukryte likusi laika. Visgi, jei rezultatas butu buves kitoks, tikrai buciau dariusi nestumo nutraukima.
Na dabar apie gydytojos nuomone: pasak jos, jei butu jos valia, ji tikrai darytu daugiau amniocenteziu, nes nepaisant idealiu kraujo tyrimu, jauno tevu amziaus, net idealaus echoskopijos vaizdo, vaikas visvien gali gimti turedamas genetini defekta. O kitas vaisius echoskopinio tyrimo metu buves labai itartinas, kaip dauniukas, po amniocentezes paaiskeja beesas sveikutis kudikelis. Zodziu, jei butu genetiku valia, jie zymiai dazniau rekomenduotu nesciosioms darytis amniocenteze, bet viskas atsiremia i finansus. ( tikimybe persileisti juk yra visai maza, net l. maza) Ir triple testa be isimties darytu visoms nesciosioms 100 proc.
Pries moteris, isreiskiancias nuomone, kad jos gimdytu ir nesveika kudikeli, nuosirdiai lenkiu galva del ju altruizmo ir atsidavimo, jeigu jos tiktai nera tos naivios mergaiciukes kuriu liniuotese puikuojasi uzrasas "mes laimingai vede jau 3 menesius" ir kurios net nezino ka reiskia auginti sveika vaikeli, ka reiskia auginti sveika vaikeli vienai pvz., nekalbant jau apie tai, ka reiskia auginti nesveika vaikeli vienai, aisku. Na sios mergeles net nesuvokia, kad, pasak genetikes, vyrai dazniausiai palieka nesveika vaikeli auginancias mamas, nes nepakelia atsakomybes.. ir gedos.
Visoms nestukems linkiu sulaukti sveiku kudikeliu. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(deine @ 2007 03 30, 10:22)
Man siuo metu yra karkur 6 svaites, ir kaip supratau is jusu aprasymu geriausiai genetinius tyrimus darytis tarp 12-19 savaites?-ar nebus velu?

As butinai noriu pasidaryt kaip imanoma daugiau tyrimu, net nezinau kokius dar ten daro, nes vis dar skaitinejuosi, bet mano pirmos eiles pusesere serga genetine liga verysad.gif

Velu nebus, bet ,mano galva, kuo anksciau, tuo geriau, ypac jei yra artimoje gimineje yra apsigimimu. Man yra zinoma, kad viena privati klinika Vilniuje atlieka labai ankstyva tyrima (Fisho lygtai vadinasi), tai vaisiaus chromosomu istyrimas is vaisiaus vandenu, kuris atliekamas jei neklystu nuo 11-12 nestumo savaites. 100 proc. nustato visus pagrindinius genetinius apsigimimus: dauno, ternerio, edvardso, nervinio vamzdelio ir pan. Pagrindinis tyrimo minusas- jis kainuoja apie 1000 lt. Be to, darant amniocenteze tokiame ankstyvame nestume greiciausiai padideja persileidimo galimybe. Kiek pamenu, darant amniocenteze 18 ta savaite, persileidimo galimybe 1 proc, tai itariu kad ta pati atliekant 12 sav. persileidimo tikimybe didesne. Na bet visada galima viska issamiai issiaiskinti ir protingai pasverti rizika. As uz tai, kad mamos turetu kuo daugiau informacijos apie savo pasirinkimo galimybes.
Ankstyvajame nestume echoskopu atliekamas vadinamasis sprando rauksles tyrimas. (pirmojo trimestro pab.)
Triple testas ( kraujo tyrimas) daromas antrame nestumo trimestre. Taciau tai tik tikimybinio pobudzio tyrimas. Patys geriausi jo rezultatai, 100 proc. neuztikrins kad vaikelis sveikas, o blogiausi irgi nerodo kad vaisius nesveikas. Man sis testas rode 1 is 80 (o tai jau labai blogai), bet as nebuvau ta viena is 80, kurios vaisius nesveikas.
Kas liecia echoskopija, ja patyres echoskopuotojas su gera iranga gali nustatyti labai daug ivairiausiu apsigimimu, bet kad 100 proc. nustatytu dauna, taip nebus. Dauniukai turi tam tikru vidaus ir isores skirtumu, lyginant su sveikais kudikeliais, bet gali ju ir netureti, arba tie pozymiai echoskopu gali nesimatyti. Pamenu gydytoja genetikos centre man pasakojo, kad vienos moters vaikutis per echo atrode tikrai sveikas, kad amniocentezes jai net ir nesiule daryti. O gime - dauniukas. verysad.gif
Uzjauciu mamytes auginancias nesveika vaikeli.

Atsakyti
QUOTE(Stratonikeja @ 2007 03 30, 11:44)
Velu nebus, bet ,mano galva, kuo anksciau, tuo geriau, ypac jei yra artimoje gimineje yra apsigimimu. Man yra zinoma, kad viena privati klinika Vilniuje atlieka labai ankstyva tyrima (Fisho lygtai vadinasi), tai vaisiaus chromosomu istyrimas is vaisiaus vandenu, kuris atliekamas jei neklystu nuo 11-12 nestumo savaites. 100 proc. nustato visus pagrindinius genetinius apsigimimus: dauno, ternerio, edvardso, nervinio vamzdelio ir pan. Pagrindinis tyrimo minusas- jis kainuoja apie 1000 lt. Be to, darant amniocenteze tokiame ankstyvame nestume greiciausiai padideja persileidimo galimybe. Kiek pamenu, darant amniocenteze 18 ta savaite, persileidimo galimybe 1 proc, tai itariu kad ta pati atliekant 12 sav. persileidimo tikimybe didesne. Na bet visada galima viska issamiai issiaiskinti ir protingai pasverti rizika. As uz tai, kad mamos turetu kuo daugiau informacijos apie savo pasirinkimo galimybes.
Ankstyvajame nestume echoskopu atliekamas vadinamasis sprando rauksles tyrimas. (pirmojo trimestro pab.)
Triple testas ( kraujo tyrimas) daromas antrame nestumo trimestre. Taciau tai tik tikimybinio pobudzio tyrimas. Patys geriausi jo rezultatai, 100 proc. neuztikrins kad vaikelis sveikas, o  blogiausi irgi nerodo kad vaisius nesveikas. Man sis testas rode 1 is 80 (o tai jau labai blogai), bet as nebuvau ta viena is 80, kurios vaisius nesveikas.
Kas liecia echoskopija, ja patyres echoskopuotojas su gera iranga gali nustatyti labai daug ivairiausiu apsigimimu, bet kad 100 proc. nustatytu dauna, taip nebus. Dauniukai turi tam tikru vidaus ir isores skirtumu, lyginant su sveikais kudikeliais, bet gali ju ir netureti, arba tie pozymiai echoskopu gali nesimatyti. Pamenu gydytoja genetikos centre man pasakojo, kad vienos moters vaikutis per echo atrode tikrai sveikas, kad amniocentezes jai net ir nesiule daryti. O gime - dauniukas. verysad.gif
Uzjauciu mamytes auginancias nesveika vaikeli.



Aciu uz tokia issamia informacija-as jau paskambinau ir uzsiregistravau thumbup.gif
Man nesvarbu kas kokios nuomones, kas ka galvoja, man labai svarbu viska issitirti, nes as maciau, kas daresi kai mano pusesere gime nesveika ir kaip ji augo-as paprasciausiai noreciau to isvegti, visai imanomais budais doh.gif
Atsakyti
man is kraujo tyrimu rizika rode 1:50 4u.gif
vandenu tyrimas nelabai pavyko.... Tai spjoviau i tuos visus tyrimus ir laukiu mazylio 4u.gif Negi nervinsies visa likuis laika, aiksu kad ne mirksiukas.gif
Atsakyti
na vis dėlto, po ilgų svarstymų, apsisprendžiau, kad nedarysiu genetinių tyrimų, tuo labiiu, mano gydytoja, echoskopuodama, pasakė, kad sprando raukšlė lyg ir tokia, kokia turi būti, nosies kaulas susiformavęs. Pagalvojau, kad gyvybės nutraukti man neišeitų....o laukt gimdymo su nerimu nenoriu...sėkmės visoms apsisprendime 4u.gif
Atsakyti
Aš galvoju, kad irgi prašysiu siuntimo į genetikos centra. Man dabar dar tik 8 sav., tai galojau kad anksti, bet jei reikia laukti 2 mėn. tai jau pats laikas registruotis. Mano amžius , kai gimdysiu bus 35 m. Rizikos yra.
Atsakyti
Sveikos.Antradienį genetikos centre Santariškėse darė echo ir kraujo tyrimą.Priklausau rizikos grupei.Genetikė žiūrėdama echo pasakė,kad 70 procentų laukiu mergaitės rolleyes.gif .Man buvo 12 sav 5 dienos.
Atsakyti
QUOTE(Rokė @ 2007 04 06, 10:07)
Sveikos.Antradienį genetikos centre Santariškėse  darė echo ir kraujo tyrimą.Priklausau rizikos grupei.Genetikė žiūrėdama echo pasakė,kad 70 procentų laukiu mergaitės rolleyes.gif .Man buvo 12 sav 5 dienos.


as pirma kart dariausi echo pas genetike irgi kai buvau 12 savaiciu, keliu dienu, tai saek berniukas lotuliukas.gif Kuris 20 savaite pavirto i mergaite hihihi.gif
Atsakyti
Mergaitės, noriu patarimo, šiandien gavau atsakymus (lankausi pas Krasovskaja). Dėl dauno 1-260. Sakė "nėra labai geri atsakymai". Sakė darys 18 sav. echo ir poto siūlys dėl tų vandenų ėmimo. Labai bijau. Labai susinervavau. Jūsų nuomone- ar tai labai prasti atsakymai? Ar nerizikinga daryti maniš tų vandenų tyrimą? Labai prašau, patarkite, paguoskite ir nuraminkite... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(vainė @ 2007 04 13, 11:20)
Mergaitės, noriu patarimo, šiandien gavau atsakymus (lankausi pas Krasovskaja). Dėl dauno 1-260. Sakė "nėra labai geri atsakymai". Sakė darys 18 sav. echo ir poto siūlys dėl tų vandenų ėmimo. Labai bijau. Labai susinervavau. Jūsų nuomone- ar tai labai prasti atsakymai? Ar nerizikinga daryti maniš tų vandenų tyrimą? Labai prašau, patarkite, paguoskite ir nuraminkite... verysad.gif


mazute, mano buvo 1 prie 50 4u.gif
Gali daryti vandenu tyrima, juk nemokamai, su siuntimu cia buna ar ne? Bus paciai ramiau.
O echo kada jau ziurejo? Siaip jei echo mato viska gerai, tai nera didelio reikalo ir vandenis imti.
As dariausi. Jei jau pradejau po GC vazinet, dar is klaipedos, tai ir dariau viska iki galo....
Tas vandenu tyrimas tikrai nera baisus, neskauda, rizika persileidimui - manau tokia pat kaip ir jo nedarant, nemanau, kad nuo jo gali kas buti, nebent pati mamka ten tango iskart nuo stalo nulipus soks, nes audiniai yra suerzinami, zinoma, reikia pailseti.

Krauju tyrimai turbut pusei visu besilabkanciu blogi ale buna.... Nesijaudink! Ir nesinervuok, jei gerai jautiesi, echo leliukas toks kosk turi buti - nesiok sau ramiai.

Pvz jau rasiau, kad man vandenu tyrimas nelabai pavyko, tai praktiskai kaip ir neiko daugiau nesuzinojau. Tiesiog nusiraminau ir laukiu leliuko, vistiek juk nuo likimo nepabegtum, kaip jau lempta nuo pirmos nestuke.gif dienos, taip ir bus mirksiukas.gif
Pacios mes per daug stresinames ir tuos vaikiukus dar negimusius traumuojam.....
Atsakyti