Įkraunama...
Įkraunama...

Genetiniai tyrimai

QUOTE(Kokopelli @ 2007 07 27, 20:29)
Mums jau baigiasi 17 savaitė. Tai pirmasis ilgai lauktas nėštumas. Šiandien po pirmadienį atliktos amniocentezės gavau atsakymą, kad viskas tvarkoje, jokių patologijų nerasta. Negaliu nė apsakyti kiek streso patyriau kol laukiau šios naujienos. Ypač per šiandieną.
Prisca testas prieš porą savaičių parodė aukštą riziką: 1:50 Daunas ir 1:92 Edvardsas. Man jau beveik 36 metai. Nežiūrint to, galėjau patekti tiktai mokamiems tyrimams ir tai - tiktai su gydytojos pagalba.
Santariškių genetikos centro administracijai siūlyčiau kuo skubiau susirūpinti dėl per didelių eilių tyrimams, nes jos labai sparčiai didės. Nėra teisinga, kad moterys virš 35 metų privalo mokėti tokias sumas už tyrimus, kurie pagal įstatymus joms priklauso nemokamai.
Jokiais būdais nesigailiu, kad dariausi išsamų tyrimą ir būtinai visoms patarčiau, kas tik patenka į rizikos grupę. Nereikia gimdyti nesveikų vaikelių. Tai neatsakinga. Sunku ir jiems ir tėveliams po to. Šalia tokio vaikelio visą jo gyvenimą privalės būti kas nors, kas galės jį prižiūrėti, o niekas to negali užtikrinti.

Aš tau pritariu,pas mane situacija tokia pat,vakar gyd.patarė pasidaryti amniocentezę,ir gavau tik vietą mokamą.Sakė ,kad niekaip negaliu kitaip,tau ir laukti nebegalima,jau 17sav.,yra mums duotas limitas,per 3 gyd.8moteris per savaitę,o jau dabar 4sav.turiu į priekį.Klausyk kiek kainavo tiksliai ,žinau, kad virš tūkstančio,ir kas darė?
Atsakyti
Sveikos 4u.gif . Merginos, kazkada klausiau, gal kuri daretes genetinius tyrimus sveikatos namuose, na ir dar karta noriu paklaust, mat turiu uzsirasius koncultacijai sveikatos namuose ir vip kabinete, tiesiog mama nusprende, kad gali ir ten ir ten paziuret blush2.gif. Bet pati mastau, jog tikrai uztektu vienos koncultacijos, tik man labai aktualu ar ten, t.y. Vilniaus svbeikatos namuose be echoskopijos daro ir kraujo tyrima. Labai aktualu. O jei ne daro, gal zinot, jog jei kyla itarimu, gal tada kur nors siuncia? g.gif

Atsakyti
QUOTE(vinesa @ 2007 07 28, 07:59)
...Klausyk kiek kainavo tiksliai ,žinau, kad virš tūkstančio,ir kas darė?

Kainavo 1084,40 Lt Dare gydytoja Butkevičienė. Ši "operacija" atliekama tiktai pirmadieniais Santariškėse.
Papildyta:
QUOTE(gabryte @ 2007 07 28, 08:45)
... ar ten, t.y. Vilniaus svbeikatos namuose be echoskopijos daro ir kraujo tyrima. Labai aktualu. O jei ne daro, gal zinot, jog jei kyla itarimu, gal tada kur nors siuncia? g.gif

Kraujo tyrimą daro ir Vilniaus sveikatos namuose. VSN už tuos pačius tyrimus sumokėsi pigiau. Echoskopiją, gali būti, atliks ta pati gydytoja, kuri dirba ir Santariškėse (gyd. Butkevičienė). Aparatūra Santariškėse (tiek echoskopai, tiek laboratorinė įranga) yra kiek naujesnė.
Jeigu kraujo tyrimas nustatys aukštą rizikos grupę arba echoskopas parodys kažką abejotino, siųs tave į Santariškes amniocentezei.
Nei kraujo tyrimų, nei echoskopinės apžiūros rezultatai nelaikomi diagnoze, t.y. - tiksliai nustatyti dažniausius apsigimimus tau gali tiktai amniocentezė.
Atsakyti


Kraujo tyrimą daro ir Vilniaus sveikatos namuose. VSN už tuos pačius tyrimus sumokėsi pigiau. Echoskopiją, gali būti, atliks ta pati gydytoja, kuri dirba ir Santariškėse (gyd. Butkevičienė). Aparatūra Santariškėse (tiek echoskopai, tiek laboratorinė įranga) yra kiek naujesnė.
Jeigu kraujo tyrimas nustatys aukštą rizikos grupę arba echoskopas parodys kažką abejotino, siųs tave į Santariškes amniocentezei.
Nei kraujo tyrimų, nei echoskopinės apžiūros rezultatai nelaikomi diagnoze, t.y. - tiksliai nustatyti dažniausius apsigimimus tau gali tiktai amniocentezė.
[/quote]

labai aciu tau uz atsakyma, dabar jau ramiau. 4u.gif
Atsakyti
[quote=Kokopelli,2007 07 28, 10:44]
Kainavo 1084,40 Lt Dare gydytoja Butkevičienė. Ši "operacija" atliekama tiktai pirmadieniais Santariškėse.
Viskas aišku,dėkui,man darys irgi Butkevičienė,jau sutarta pirmadieni.Tik labai bijau ,kad kokio persileidimo neišauktu,juk kelionė dar į Šiaulius,bet dar labiau atsakymų.O tau echo buvo geras?man sakė ,kad jokių pakitimu nematau,nosies kauliukas aiškiai matosi,net nuotraukoj,o šiaip prie dauno jo nebūna. Širdy kažkas knibžda ,kad viskas bus gerai,juk nesu peržengus dar 35m,tik 32m,bet kraujas to nerodo. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(vinesa @ 2007 07 28, 14:45)
Viskas aišku,dėkui,man darys irgi Butkevičienė,jau sutarta pirmadieni.Tik labai bijau ,kad kokio persileidimo neišauktu,juk kelionė dar į Šiaulius,bet dar labiau atsakymų.O tau echo buvo geras?man sakė ,kad jokių pakitimu nematau,nosies kauliukas aiškiai matosi,net nuotraukoj,o šiaip prie dauno jo nebūna. Širdy kažkas knibžda ,kad viskas bus gerai,juk nesu peržengus dar 35m,tik 32m,bet kraujas to nerodo. verysad.gif


Viskas bus gerai, tikrai nebijok. Procedūros net nepajusi. Praejusi pirmadieni visos nėščiosios jautėsi puikiai po visko. Gydytoja Butkevičienė labai profesionali ir dėmesinga gydytoja. Jeigu tau liepė pagerti magnįB6 prieš pirmadienį - būtinai pagerk. Po to irgi lieps gerti.
Jeigu nosis matosi, tuomet viskas bus OK! thumb_yello.gif Net neabejoju. Be to ir tavo amžius ir tai kad jau karta gimdei rodo, kad galėsi ramiai laukti penktadienio rezultatų.
Lietsargį tik pasiimk su savim, nes pirmadienį Vilniuje lis. Ir tai baisiausia kas tau gali nutikti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Kokopelli @ 2007 07 27, 21:17)
Šiaip tai, siekiant užtikrinti kuo mažesnį apsigimimų skaičių, tikslingiausia būtų daryti amniocentezę kiekvienai nėščiajai be išimties.


Tikrai su tuo nesutinku schmoll.gif . Aplamai, ar domejaisi kiek nesveiku vaiku buna pvz is 1000 naujagimiu? Amniocenteze daryti reiketu tik tada, jei yra rimtesnis itarimas del galimo apsigimimo, bet daryti si tyrima kiekvienai nesciajai... blink.gif (aisku, cia mano asmenine nuomone). Pirma vaika gimdziau pries 14 metu. Niekas tada apie jokius genetinius tyrimus nekalbedavo. Ir net minties tokios nebuvo, kad gali gimti nesveikas vaikutis. Ir echoskopu teziuredavo viena, o geriausiu atveju - du kartus. Ir sintetiniu vitaminu niekas sitaip nekisdavo nesciosioms kaip kad dabar gydytojai kisa. Nors tuo laiku nestukes buvo daug geriau priziurimos nei dabar. Busimos mamos maziau nervu apturedavo ir sveikus vaikucius pagimdydavo (aisku, isimciu pasitaikydavo). Beje, pagal Vilniaus surinktus statistinius duomenis, is 1000 busimu mamyciu, kurioms echo ir kraujo tyrimai nerode padidintos rizikos del vaikucio apsigimimo, 1 moteris vis del to pagimde nesveika kudiki.
Kaip matai is savo pacios patirties, net ir santykis 1:50 dar nereiskia, kad tavo vaikutis apsigimes mirksiukas.gif. Ramaus nestumo ir lengvo gimdymo smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Amica: 28 liepos 2007 - 19:22
QUOTE(Kokopelli @ 2007 07 28, 16:51)
Viskas bus gerai, tikrai nebijok. Procedūros net nepajusi. Praejusi pirmadieni visos nėščiosios jautėsi puikiai po visko. Gydytoja Butkevičienė labai profesionali ir dėmesinga gydytoja. Jeigu tau liepė pagerti magnįB6 prieš pirmadienį - būtinai pagerk. Po to irgi lieps gerti.
Jeigu nosis matosi, tuomet viskas bus OK! thumb_yello.gif Net neabejoju. Be to ir tavo amžius ir tai kad jau karta gimdei rodo, kad galėsi ramiai laukti penktadienio rezultatų.
Lietsargį tik pasiimk su savim, nes pirmadienį Vilniuje lis. Ir tai baisiausia kas tau gali nutikti  mirksiukas.gif



nezinau kodel bet mane taip graudina mamyciu jaudulys del mazyliu verysad.gif ir as jo tiek apturejau..manau viskas tik del to kad nuo pirmos laukimo dienos imame linketi jiems paties geriausio.prasau jusu visu nebesijaudinkim tiek, juk viskas bus gerai ir kitaip buti negali. gal kvailai skamba cia viskas, bet reikia ir vaikais daugiau pasitiketi ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Amica @ 2007 07 28, 19:09)
pagal Vilniaus surinktus statistinius duomenis, is 1000 busimu mamyciu, kurioms echo ir kraujo tyrimai nerode padidintos rizikos del vaikucio apsigimimo, 1 moteris vis del to pagimde nesveika kudiki.


O gal turi statistiką kiek diagnozuojama vaikučių su apsigimimais atliekant amniocintezę? Nes man po šios temos kažkaip susidarė įspūdis, kad vis dėl to ne vienai nebuvo prasti rezultatai (arba apie tai nerašė), o tos kam gimsta dėl kažkokių priežasčių nesitikrina ir nežino apie genetinius tyrimus.
Atsakyti
QUOTE(Chloe @ 2007 07 29, 00:12)
O gal turi statistiką kiek diagnozuojama vaikučių su apsigimimais atliekant amniocintezę? Nes man po šios temos kažkaip susidarė įspūdis, kad vis dėl to ne vienai nebuvo prasti rezultatai (arba apie tai nerašė), o tos kam gimsta dėl kažkokių priežasčių nesitikrina ir nežino apie genetinius tyrimus.

Manau, kad negimdo tos kam blogi rezultatai po amniocintezes, todel jug ir tyrimai daromi iki 22 savaites kad jau butu ir atsakymas.
Atsakyti
QUOTE(Chloe @ 2007 07 28, 22:12)
O gal turi statistiką kiek diagnozuojama vaikučių su apsigimimais atliekant amniocintezę? Nes man po šios temos kažkaip susidarė įspūdis, kad vis dėl to ne vienai nebuvo prasti rezultatai (arba apie tai nerašė), o tos kam gimsta dėl kažkokių priežasčių nesitikrina ir nežino apie genetinius tyrimus.


Gaila, bet tokios info neturiu, nors galejau Kauno Kliniku genetiku ir apie tai pasiteirauti g.gif (gal kuri is nestukiu, besilankanti pas genetikus, pasiteirautu apie tokia statistika - isties butu idomu) . O siaip tai tikrai - kiek is sioje temoje besilankiusiu ir besilankanciu mamyciu turejo amniocentezes procedura, tai visu atsakymai gavosi geri ir nei vienos vaikuciui nebuvo nustatytas apsigimimas. Duok Dieve, kad kitokiu atsakymu niekada ir nebutu rolleyes.gif.
Atsakyti
galiu papasakoti savo "istorija" trumpai g.gif taip pat ilgai galvojau daryti ar nedaryti tuos tyrimus.kadangi i rizikos grupe nepatinku(o buvo 25) ejom per "vipa" kabineta santariskese, sumokejom kazkur apie 300lt.(geriau sau kelnes buciau nusipirkusi nestuke.gif ) buvo kazkur 16savaiciu kai ejom, padare ispradziu eho o paskui dar krauja paeme.atsakymas buvo ne labai geras, 1:300 o turejo buti mano amziuje 1:1000 unsure.gif minciu buvo visokiu, bet kazkur gyliai sirdyje zinojau kad tas kraujo tyrimas tikslaus atsakymo neduoda, vyras ramino kad viskas bus thumbup.gif ir prasom, taip ir buvo 4u.gif
Atsakyti