Įkraunama...
Įkraunama...

Abortas

Įsivaizduokite, važiuojate automobiliu leistinu greičiu, leistinoje vietoje, technikškai tvarkingu, ir staiga iš kiemo vaikas iššoka tiesiai po jūsų automobilio ratais ir žūva. Joks teismas nepripažins, kad jūs dėl to kalta. O ar pati jausitės kalta? Ar sapnuosite naktimis tą vaikelį, ar vešite gėlių ant jo kapo? Vienos taip, kitos ne. Ir nieko čia nepakeisi, tiesiog viena užsidės sau tą kryžių ir neš visą gyvenimą, o kita nurašys ant aplinkybių.
Abortas lygiai taip pat yra kryžius toms, kurios pačios jį paima ir neša. Bet visada bus ir kitokių, kurioms tai yra aplinkybių pasekmė.
O tokios diskusijos tik dar labiau paaitrina širdis toms, kurios ir taip užsidėję kryžių. O kitoms sukelia gal nusistebėjimą ar net pasipiktinimą, kad svaičioja apie nieką.
Labai užjaučiu tas, kurios kažkada darėsi abortą ir dabar neša jį kaip kryžių. Ir paskaičius tokias diskusijas be galo džiaugiuosi, kad nepriklausau tai grupei moterų, kurių jausmai ir emocijos sukelia tokias kančias joms pačioms. Nes visada šalia atsiras 'gerų' žmonių, kurie tą savigraužą dar pakurstys, o gerų psichologų toms problemosms įveikti ir nėra, ir brangu.
Atsakyti
QUOTE (Ramune @ 2003 08 08, 01:35)
Situacija: baigusi mokykla draugavau su 12 metu uz save vyresniu vaikinu ohmy.gif. Man jaunai tai buvo baisiai idomu: vyresni draugai, vakareliai, vienu zodziu totalus atitrukimas nuo tevu ir namu biggrin.gif. Viskas baigesi nestumu ir jo nutraukimu :-[. Zinoma paliko ir vaikinas. Prabego ne vieni metai, turiu mylinti vyra ir miela mergaite, kuriai vos 5 menesiai 8), bet iki siol negaliu pamirsti to vaiko, kuris negalejo isvysti sio pasaulio. Vis dar jauciu sazines grauzati, nejau as to kaltes jausmo negalesiu atsikratyti visa gyvenima, labai jis slegia. Gal galit pasidalyti mintimis, kaip ta balsa uzslopinti ir toliau gyventi? :-/ :-/ :-/

Nueik i baznycia , jei tikinti , ir prieik ispazinties.Pasimelsk is sirdies uz ta kurio jau nebus ir paprasyk atleidimo, juk mes tik zmones ir klysti visi klystam, vieni vienur kiti kitur.... heart.gif
Atsakyti
QUOTE (stebukliuke @ 2004 08 12, 17:11)
Vera, menesis, ko gero, dar nedaug... Bet kai as maciau tas moteris palatoj, kurios planuoja darytis aborta... nei viena ju nebuvo susikaupusi, visos kalbejosi, jau po aborto esancios dalinosi savo ispudziais, kad visai neskausminga ir t.t.... Man ta procedura dare todel, kad vaikutis zuvo... bet cia jau kita tema.

neturiu ka nors protinga pasakyt, bet isivaizduoju, kaip sunku tau viduje tik nelaikyk visko savyje.
vaikai tikrai yra mazi angeliukai ir kaip juos galima zudyti dar negimusius. suprantu kai darosi dar kai zino kad vaikas bus apsigimes, nes pati esu dirbusi su negalia vaikais.
Atsakyti
QUOTE (vilko_puse @ 2004 08 19, 13:10)
idomu, kad tik sesta nestumo menesi eina pas gydytojus pasitikrinti. ar tikrai teisingai supratau? jei taip, tai stebiuosi.

O kas čia stebėtino. Net nuėjus 24 savaitę, dar spėja padaryti 1 kraujo tyrimą, 1 ekoskopiją, nusiunčia pas vidaus gydytoją, man dar ir kardiologą pripaišo, nes pastoviai jiems širdies ritmas neįtinka ir aišku nieko ten neranda sad.gif
Neičiau iš viso, bet 29 savaitę reikia pasiimti nedarbingumo lapelį, o jei nenueisi bent keletą savaitėlių anksčiau, tai turėsi ten ant blakstienų stovėti, norėdamas gydytojai nėštumo dydį įrodyti.
Ir šiaip, nuėjimas pas ginekologą 6 mėn. normaliam nėštumui tikrai nepakenkia, o patologinis tikriausiai iki tokio laiko neturėtų išsivystyti. Nors nesu šios srities speciaistė. Bet net jei ir būtų nenormalus nėštumas, ką pakeistų ginekologo apžiūra?
Atsakyti
QUOTE (stebukliuke @ 2004 08 05, 12:30)
Didziausia siauba man sukele, kai i priemima atejo moteris, ji norejo pasidaryti aborta... Pokalbio metu isaiskejo, kad tai nezinia kelintas: 8 ar 9 (jos zodziais) abortas... neisivaizduoju kaip tai imanoma... g.gif

žinai, kai aš buvau studentė rodė mums panašių atvejų. Mūsų dėstytoja sakydavo kad būtų gerai jog vyras tą aborto procedūrą pamatytų huh.gif , nes lipa ant moteriškės kaip koks gyvulys, nežiūrėdamas vaisingos dienos ar ne - nueisi ir pasidarysi abortą, kas gi čia tokio ohmy.gif ( prieš 15m nebuvo kontraceptikai taip paplitę ir aborus darydavo su vietiniu nuskausminimu). Mačiau vieną kartą - atbaidė visam gyvenimui.
o šiaip, manau kad šiais laikais - gėda esant šitiekai apsaugos priemonių daryti abortą. Tai tiesiog žmonių tamsumas ir neišprusimas. Žiūrėkit kokios diskusijos dėl lytinio švietimo mokyklose. Tai kasgi tiems paaugliams turi laiku paaiškinti iš kur vaikai imasi g.gif ? Gandrai neša, kopūstuose randa irt.t. mat tėvai gėdijasi šios temos g.gif
Gal būsiu per daug radikali, bet manau kad daug abortų darančias ir asosialias moteriškes reikia sterilizuoti. O paaugliai turi žinoti iš kur vaikeliai dygsta ir prisiimti atskomybę - gimdyti., juk mergaitė gali likti nevaisinga unsure.gif . Nors šioje Marijos žemėje mažai tikėtina kad kas nors galėtų pasikeisti - mūsų davatkos neleis.
Atsakyti
QUOTE (paki @ 2004 08 12, 08:50)
1. (...) Zinai gali sakyti man ka nori, bet as bjauriuosi tokiomis kaip tu, esi BESIRDE (....)

2. (...) KODEL tiek daug nuostabiu merginu kencia, (...) kai tuo tarpu tokios kaip tu ir dar blogesnes ramiai sau gyvena (...)

3. BJAURU IR NETEISINGA!

1. Kas tu esi tokia, kad vertintum? Kur yra ta - ŽMOGIŠKUMO skalė? Kodėl pvz. Kinijoje leidžiama turėti ne daugiau kaip 1 vaiką? Ar geriau pasigimdyti krūvą vaikų, paaukoti išsilavinimą etc. ir likti per visą gyvenimą pilka pele? Atmetus moralinį aspektą 2 sav. vaikutis yra ląstelių gniužulėlis. Aš savo voveraitei niekuomet nesiūliau darytis valymo, nors vaikai atėjo absoliučiai ne laiku, bet mes - abu su voveraite - niekuomet nesmerkėme ir nevertinome tų, kurios pasirinko TĄ KELIĄ.

2. Vadinasi toks jų likimas. Joms galbūt kitose gyvenimo sferose pasiseks, pagaliau juk neretai "dar blogesnės" vaikučius pameta - galima įsivaikint, manau iš jų pusės tai būtų labai clap_1.gif

3. Gal davai pirma savęs pasižiūrėkim, o paskui vertinkim kas yra kas. Filosofas Epiktetas yra pasakęs, kad nėra savaime gerų ir blogų dalykų - yra požiūris į juos. Pasižiūrėkim kaip per pastaruosius 15-20m. pasikeitė vertybių skalė?
Apskritai, tokias temas, kuriose mušama į vienus vartus, reikia uždaryti, nes diskusijos čia vis viena nėra, nes viena TEISI (bent jau tokia save laikanti) pusė viesuomet labai argumentuotai kritikuos ir pjaus kitą pusę.
Atsakyti
QUOTE (voveriukas36 @ 2004 08 21, 18:18)
moralinį aspektą 2 sav. vaikutis yra ląstelių gniužulėlis. A

2 sav. nestumo nefiksuoja jokie testai. Ar siais laikais jau daro valymus "profilaktiskai" nezinodami ar yra nestumas ar ne? g.gif

Jei tai tik spausdinimo klaida ir kalba eina apie menesius, tuomet nelabai sutinku: 7 savaiciu gemalas jau turi sirdi ir ji plaka... Jau galima pamatyti kuno daliu segmentacija. Labai sunku nustatyti ta riba: kur tik lasteliu gumulelis, o kur jau gyvas padaras... Bet pripazink Voveriuk, kad "lasteliu gumulelis su plakancia sirdim" jau nebeskamba taip nekaltai...
Atsakyti
QUOTE (Foxenas @ 2004 08 22, 05:03)
(...) "lasteliu gumulelis su plakancia sirdim" jau nebeskamba taip nekaltai...

gerb. Foxenai, nu manau turite kokius nors natūralius kailinukus, ir manau žinote iš ko jie padaryti ir kad kailiuką laputė ne šiaip sau sugalvojo tetai Nijolei (ar kitai firmai) padovanot. Ar jūs dėl to jaučiate kaltę, kad ant jūsų - gyvūnėlių kančios kabo? O jei pagalvojus kiek gyvų ir dar už tą "ląstelių gniužulėlį" gyvesnių būtybių sunaikiname kiekvieną dieną? Pažiūrėkite prašau filmą, kaip žiauriai yra žudomi naujagimiai ruoniukai, kaip vidury Kauno šautuvo šuviu ištaško smegenis benamiui šuneliui (tarp kitko rodė per TV senokai, pačiam Kauno centre) - tai kas yra ?

Moralinis aspektas labai svarbu, bet neturime tuom spekuliuoti. Neverskime kitų nuolat atgailauti už jų pasirinkimą, mano galva viskam turi būti savo laikas - vaikams irgi. Beje. Buvo rašyta, kad išprievartavimo atveju abortas visai leistinas. Bet palaukit? Juk faktas tas pats - sunaikinimas. Bet jisai yra leistinas ir netgi pageidautinas. Vadinasi fizinis aspektas atkrenta - lieka grynai emocinis? ohmy.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo voveriukas36: 22 rugpjūčio 2004 - 10:58
QUOTE (voveriukas36 @ 2004 08 22, 11:57)
gerb. Foxenai, nu manau turite kokius nors natūralius kailinukus, ir manau žinote iš ko jie padaryti ir kad kailiuką laputė ne šiaip sau sugalvojo tetai Nijolei (ar kitai firmai) padovanot. Ar jūs dėl to jaučiate kaltę, kad ant jūsų - gyvūnėlių kančios kabo? O jei pagalvojus kiek gyvų ir dar už tą "ląstelių gniužulėlį" gyvesnių būtybių sunaikiname kiekvieną dieną? Pažiūrėkite prašau filmą, kaip žiauriai yra žudomi naujagimiai ruoniukai, kaip vidury Kauno šautuvo šuviu ištaško smegenis benamiui šuneliui (tarp kitko rodė per TV senokai, pačiam Kauno centre) - tai kas yra ?

Moralinis aspektas labai svarbu, bet neturime tuom spekuliuoti. Neverskime kitų nuolat atgailauti už jų pasirinkimą, mano galva viskam turi būti savo laikas - vaikams irgi. Beje. Buvo rašyta, kad išprievartavimo atveju abortas visai leistinas. Bet palaukit? Juk faktas tas pats - sunaikinimas. Bet jisai yra leistinas ir netgi pageidautinas. Vadinasi fizinis aspektas atkrenta - lieka grynai emocinis? ohmy.gif

pilnai palaikau tavo mintis voveriuk.
Jei nutinka taip moteriai,jei yra klausimas del kitu jau egzestojanciu vaiku,tai ka rinktis- ar tuos vaikus kurie jau vaiksto ir gyvena,ar ta dar nesusiformavusi gumuliuka ,jei nera net saligu ji auginti.
As pati turiu jau 3vaikus,bet 4 vaikas reikstu kad man reikes aukot viska ,vaiku issilavinima ir save,juk as ne tam gimau,man taip pat norisi gyvent ir kazka duot tiems tryms vaikams.
Atsakyti
QUOTE (Natalija @ 2004 08 22, 11:52)
(...) pilnai palaikau tavo mintis voveriuk (...)

Man atrodo, kad daugiausia pries ab pasisako tos, kurios dėl įvairių priežasčių negali turėti (aš jas labai suprantu, tikrai gal pyktis ima), ir tos, kurios pačios be laiko apsikrovė vaikais ir būdamos jau 20m. gyveno ne dėl savęs, o dėl vaikų (tam tikra prasme pavydas rūrą graužia). Nu aišku yra ir davatkų - moralisčių grupelė ir šuniukų - kiauksiukų, kurios tik kiauksi ir galvytėm linkčioja laugh.gif

Aš irgi nemanau, kad tai gerai, bet manau, kad pasirinkimas - kiekvienos moters sąžinės reikalas ir ji negali būti kritikuojama, NES Į SVETIMĄ KAILĮ NEĮLYSI.
Atsakyti
Voveriukas nusokinejo kaikurtai su savo filosofijom biggrin.gif ...

Vienzo, atsakau uz Foxena- ji naturaliu kailiniu neturi. biggrin.gif Beveik 100 proc. garantuoju. biggrin.gif

Na, as irgi neturiu "Shubos", bo man kazikaiptai nepraktiska- prieziuros daug reikalauja, masinoj su ja nepatogu. Galu gale- man negrazu. Gal ir yra kokia grazi, bet as jos dar nemaciau biggrin.gif . Bet. Jei kas sukurtu naturalius puskailinius, kuriuos galeciau plauti skalbimo masinoje, kurie nebijotu lietaus ar slapio sniego, tai pirkciau ir as thumbup.gif . Nes- visi tie zveriukai yra auginami zmonems, na, tos lapes- juk kuo jos skiriasi nuo kiauliu? Tik kad uodega turi ir kaili, o siaip, kiek zinau, tokios pat vaniuckos. smile.gif

Absurdiskas lyginti zmogaus gyvybe su gyvuno. Kaip besuktum, gyvunai- zemesnio lygio padarai, ir jei jie gali pasitarnauti zmonems, tai valio. Siela turi zmones, o ne kiaule, kuria siandien valgei pietums, ar krokodilas, kurio odos batais siandien vaikstai.

Ir esme ta, kad mes tiksliai nezinome, kada zmogus gauna siela- ar tik uzsimezgus gyvybei, ar gimus. Na, sioje temoje tai vadinam- kada prasideda zmogus. Jei pirmuoju atveju, tai abortas- nuodeme, nes ne jos valioje spresti, ar nuzudyti zmogu, ar ne. O jei veliau- tai kada? Kazkas speja- nuo triju menesiu blink.gif . Kazkas- tik nuo gimimo? Bet ar galim mes atsakyti i si klausima? Jei negalim- tai ar turim teise atimti gyvybe is to, kuris galbut jau yra nauja asmenybe, besiformuojanti, bet jau yra...

Voveriuk, nemanyk, kad cia susirinke arsios bobeles, kurioms bele parekt. Kiekviena musu susimasto, jog ir pati gali atsidurti tokioje situacijoje, kai teks priimti sprendima... Kiekviena is abortu priesioninkiu suvokia, koks ypatingas tas sprendimas. Todel ir svarstom tuos atvejus- o jei apsigimimas, o jei pavojus motinos gyvybei, o jei isprievartavimas... Manai, taip lengva apie tai svarstyti?

Nesuprantu tu, kurios blaiviai suvokdamos, kas atliekama per abrazija, lengva dushia keliauja atlikti "proceduros". Nekaltinu ju, tiesiog nesuprantu. Buvo laikas, kai pykau ant tokiu. Ypac viena vasara. Gulejau ginekologinej klinikoj, aplik gulejo moterys, kurios verke del persileidimu, del isansktiniu gimdymu ir zuvusiu kudikiu, del negalejimo susilaukti vaiku. Pati buvau viena tu, kurios prarado. Pamenu, kaip skaudu matyti buvo pora kartu per savaite foje issirikuojancias moteriskes - darytis abortu. Jos "susitvarkydavo" ir keliaudavo namo, susimokeje uz "procedura".

Dabar manau, kad ne man teisti. Bet teisinti irgi ne mano valioje. Yra kai kas auksciau, kuriam priklauso tai daryti.


Atsakyti
QUOTE (norge @ 2004 08 22, 14:45)
1. (...) Absurdiskas lyginti zmogaus gyvybe su gyvuno (...)
2. (...) Siela turi zmones, o ne kiaule (...)
3. (...) abortas- nuodeme (...)
4. (...) nemanyk, kad cia susirinke arsios bobeles (...)
5. (...) Nesuprantu tu, kurios (...) lengva dushia keliauja atlikti "proceduros" (...)
6. (...) manau, kad ne man teisti. Bet teisinti irgi ne mano valioje.
7. (...) Yra kai kas auksciau, kuriam priklauso tai daryti (...)

1. Bet ir gyvūnui skauda. Buvo atliktas eksperimentas, kuomet buvo kažkokiais laidais sujungti du augalai ir prijungtas labai jautrus prietaisas, rodantis augalo būseną. Taigi kuomet vieną augalą besdavo adata arba prie jo prikišdavo karštą daiktą - stresą patirdavo ir antrasis sad.gif Skauda visiems ir kiekvieną minutę net šalia mūsų įvyksta daug mažų tragedijų sad.gif
2. Sielą ar dvasią ?
3. Didelė nuodėmė
4. Kurios bobelės ir kurios nea - parodo jų rašymo stilius, Norgės prie tokių nepriskiriu.
5. Ar tikrai lengva dūšia? Gal jos žino, kad jei TO NEPADARYS jų gyvenime bus dar daugiau problemų? blink.gif
6. Labai gerai pasakyta, čia mūsų nuostatos sutampa.
7. Et nomine Patri, et Filii et Spiritus Sancti. Amen
Atsakyti