Įkraunama...
Įkraunama...

Abortas

QUOTE(norge @ 2004 12 20, 17:09)
Ech, jei jau spėjai pacituoti... Tai mano tėvo mama pagimdė septynis, keli jų- karo ir pokario metais. Tėtis gimė, kai jų namas buvo su pamatais sulygintas, gyveno visi pas vieną gerą žmogų palėpėje.  Manau, pasaulis be tokių, kaip mano tėtis, būtų nyyykus. Jau nekalbant apie tai, jog be manęs irgi. laugh.gif  laugh.gif


Nenoriu labai astrint diskusijos, taciau man kyla klausimas-ar musu mociutes, pagimdziusios po 5, 6,7,... vaikus (pvz. mano mociute 12), jei butu turejusios galimybe nebutu pasidariusios aborto? Juk tada moterys nescios tapdavo tiek kartu kiek "Dievas duodavo", o ne tiek kiek suplanuodavo.
Atsakyti
QUOTE(norge @ 2004 12 20, 17:03)
Tai tau svarbiau vargšo vyriškio nenuvilti, nei aborto grėsmė? blink.gif

Žinai, kai girdžiu vat tokias istorijas, kad neturi moterys nevaisingų dienų, kad pastoja nuo skresvėjo, o ir tas "skersvėjis" kaip tyčia visada tuos pilkus LifeStyles'us atsineša, tai jos mane "įtikina".  blink.gif



kalbu apie tuos senus laikus, kai Lietuvoj prezervatyvai buvo tik vaistinėse ir tik Lifestyle (lyg ir buivo dar kažkokie, nu bet gal dar pora rūšių). Kitas pasirinkimas tais laikais buvo indiški kioskeliose. Ir vsio ...
Dėl nevaisngų dienų- ieškojo pas mane pusę medikės, kad galėtų tyrimus galų gale padaryt, ieškojo ir nerado. Vieną dieną echoskopija rodo, kad pats ciklo vidurys, kitą- susergu. Galų gale konsiliumas bobų(sorry, medikių), nusprendė viską atidėt dar menesiui. Nebenuėjau po menesio... kas po to mėnesio pasikeis...neturiu laiko tąsytis po poliklinikas. Net mano dienos po cezario atsinaujino po šešių savaičių. Tos bobos dar bandė mane įtikint, kad čia gal dėl to , jog aš savo vaiko nemaitinu. Nifiga- maitinau savo pienu 15 mėnesių... Metus išvis apart mano pieno nieko nevalgė. Pagal teoriją, kol maitinau turėjau nesigt- dėja... reguliariai kaip laikrodis...
Atsakyti
QUOTE(Koste @ 2004 12 20, 17:43)
Nenoriu labai astrint diskusijos, taciau man kyla klausimas-ar musu mociutes, pagimdziusios po 5, 6,7,... vaikus (pvz. mano mociute 12), jei butu turejusios galimybe nebutu pasidariusios aborto? Juk tada moterys nescios tapdavo tiek kartu kiek "Dievas duodavo", o ne tiek kiek suplanuodavo.



O tai kokiais jau laikais gyveno mūsų močiutės? blink.gif Bent jau maniškės, tai ne urvuose ir be kailinių sijonėlių. biggrin.gif Tarp kitko, vienos mano močiutės paskutiniai du vaikai buvo netyčiukai, jie jaunesni už mane. Bet ji taip ir sakė- dar nieko savo gyvenime nenužudžiau, tai savo vaiko tikrai nežudysiu. Po kelių dešimčių metų mano mamai taip viskas susiklostė, kad ji pakartojo tą pačią frazę (vėliau išaiškėjo, jog tai "ložnaja trievoga", bet jau labai tikroviška....). smile.gif

Sever, aš turiu du. Mes gi saugomės. Kitaip dėdes, tetas ir vaikus dešimtim skaičiuočiau. laugh.gif

Atsakyti
QUOTE(vobla @ 2004 12 20, 18:00)
Metus išvis apart mano pieno nieko nevalgė. Pagal teoriją, kol maitinau turėjau nesigt- dėja... reguliariai kaip laikrodis...



Tai tu mano draugė. biggrin.gif

Yra dabar pirkti tokie ovuliacijos testai - gal jie sudėtų visus taškus ant i, padėtų susiogaudyti, kas vyksta organizme. Nes jei jau ciklas reguliarus, tai turėtų veikti pagal kažkokią sistemą, galbūt su kokiom keistenybėm, bet sistema turėtų būti. O echoskopija- tai mokslas apie šešėlius. Mano abiejų vaikų lyties nesugebėjo teisingai nustatyti, o tu nori, kad ovuliaciją teisingai surastų. wink_3.gif
Atsakyti
QUOTE(norge @ 2004 12 20, 19:05)

O echoskopija- tai mokslas apie šešėlius. Mano abiejų vaikų lyties nesugebėjo teisingai nustatyti, o tu nori, kad ovuliaciją teisingai surastų.  wink_3.gif

Pritariu- todėl ir nebenuėjau po mėnesio...bet paranoją įvarė turbūt amžiams doh.gif jau geriau jokio sekso negu nuolat gyvent strese. Kontraceptikai- pavedė, prezikai- plyšta, medikai sako, kad nėr nevaisingų dienų- žodžiu košmaras...Gimdymas- komplikuotas ir košmariškas... ko gero nebeapsieisiu be profesionalo psichologo konsultacijos jeigu dar kada norėsiu turėt normalų lytinį gyvenimą...
Atsakyti
aš vakar suvokiau, kodėl abortas, taip paprasta. anksciau galvojau, kad tai labai skausminga procedura, bet pagalvojau, kad kai man buvo persileidimas ir dare isvalymą, tai ko gero buvo analogiska procedura. dave visiska narkoze, o kai prabudau, jau buvo viskas baigta, na pora dienu pabuvo silpna, geriau antibiotikus, buvo sutrikus atmintis nuo narkozės, bet jokio skausmo po to ar per procedura nepamenu. tai vat isivaizduoju, uzlipi ant lektuvo uzmiegi, atsibundi ir toks palengvejimas, kad tavo viduje nieko nebera. tai kas tas abortas, menkniekis. mad.gif reikėtų daryt abortus be jokio nuskauminimo, tegul pajaucia bent dalį to skausmo, kurį jaucia jų vaikas.
Atsakyti
mano nuomone,visu pirma abortu priesininkai turetu pradet nuo lytinio svietimo mokyklose ir visur kitur.protu nesuvokiu to fakto,kad dar buna zmoniu,nezinanciu,is kur atsiranda vaikai,kokios gali buti nesaugaus sekso pasekmes.ir jei abortus del isprievartavimo,pavojaus gyvybei galiu pateisint,tai gyvybes nutraukimui del trumpalaikio malonumo,neapgalvotu santykiu ar neisprusimo nerandu itikinamu priezasciu...juk nebe tie laikai,kai negali apsisaugot.na gerai-supervaisingos moterys-dar vienas aspektas,bet kazkaip smegenine neisnesa,kad siais laikais,kai galima persodint sirdis,negalima rast budo,kaip saugiai myletis ir nepastoti...
ir isvis-galvoj tokia maisalyne,kad bijau nusisneketi...
Atsakyti
QUOTE(hobo @ 2004 12 21, 09:43)
aš vakar suvokiau, kodėl abortas, taip paprasta. anksciau galvojau, kad tai labai skausminga procedura, bet pagalvojau, kad kai man buvo persileidimas ir dare isvalymą, tai ko gero buvo analogiska procedura. dave visiska narkoze, o kai prabudau, jau buvo viskas baigta, na pora dienu pabuvo silpna, geriau antibiotikus, buvo sutrikus atmintis nuo narkozės, bet jokio skausmo po to ar per procedura nepamenu. tai vat isivaizduoju, uzlipi ant lektuvo uzmiegi, atsibundi ir toks palengvejimas, kad tavo viduje nieko nebera. tai kas tas abortas, menkniekis.  mad.gif reikėtų daryt abortus be jokio nuskauminimo, tegul pajaucia bent dalį to skausmo, kurį jaucia jų vaikas.

Biski nesupratau, bent poliklinikoje kai laukiau pas gydytoja kelis kart maciau, kad moteriskem vienam kabinete kazka atlikdavo pakankamai greitai ( bent jau narkozes per pusvalandi negaledavo duoti), as isivaizdavau kad darosi abortus ( be reikalo moteris mintyse apsnekedavau wink.gif ), bet tai ka darydavo, jei procedurine, echoskopija visai kiti kabinetai. Ot, uzdavei problema.
Atsakyti
Mingaude- duoda trumpalaikę narkozę į veną - apie 20 min. atsijungi.
P.S. Tubūt, nes man panaši situacija kaip hobo buvo, tik dar laiko prieš narkozę davė nusiraminti, guodė jos mane, ramino, glostė plaukus. Įtariu, kad su savanoriškai besiabortuojančiom nieks prieš procedūrą nesicackina. g.gif Ir dar įtariu, kad gal joms ir kokią prastenę narkozę duoda ar iš vis tik vietinį nuskausminimą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo norge: 22 gruodžio 2004 - 10:45
Prisnekejot merginos blink.gif
As irgi savo trigrasi ikisiu.
Negaliu smerkti moteru, kurios atsisake savo vaiku, nes negyvenu ju gyvenimo. man regis, kad abortas - kaip seimos planavimo priemone (kraupiai skamba) - likusi nuo tarybiniu laiku, kai gimes zmogus zmogum nebuvo laikomas, ka jau kalbeti apie vos uzsimezgusia butybe. Jeigu mes nuo kudikystes butume mokomi myleti kiekviena gyva butybe, o slabai svarbu, kad ir save, manau siandien siuo klausimu nediskutuotume.
Miegame su zmonemis, nuo kuriu nenorime vaiku. Nemylime saves ir savo kuno. Bijome vaiku (kodel pas mus daznai vaikas vis dar stabdis, kai isties jis varomoji jega).. Kazkaip uzmirstame moters esme, nebesigiliname i save, pluduriuojame kaip sapeliai baloje..

Ai ir dar: mane kazkaip priverte susimastyti sioje temoje atpasakota situacija, kai viena moteriske dave pinigu bendradarbei, kad si pasidarytu aborta. Is vienos puses tarsi padejo (padejo ka padaryti?).. O paskui ilgai negalejo susilaukti savo vaiku.. ir paskui sako, kad karma tai bobuciu paistalai..
Atsakyti
svetima, kad būtų dar baugiau wink.gif
Bandžiau suskaičiuoti kurių mano draugų vaikai yra planiniai- ogi neri vieno!!!! Visi alei vieno netyčiukai. Tame tarpe ir keliatos medikių ( dėl ko jos kurį laiką kompleksavo). Šiaip- visi žmonės su aukštaisiais, o vaikai pas visus netyčiukai. Tris mus (aš+ dvi draugės), pavedė kontracepcija, kita pora saugojos nutrauktu aktu- turi mergytę, kaip saugojos kiti -nežinau, žinau tik tiek kad panos ateidavo paverkt ant peties kaip nelaiku ir koks nelauktas. Viso kaip ir 8 netyčiukai gaunasi g.gif
Atsakyti
Pas mane aplinkoj dauguma planiniai (ir dauguma draugiu gimde virs 26 m.).. Mano irgi planuotas, lauktas. O jeigu kitas pasibelstu - irgi butu lauktas (iseinanti - palydek, ateinanti - pasitik). Ir net kitas po jo. Tiesiog siuo metu gyvenu su zmogum, su kuriuo nebijau susilaukti vaiku, nebijau del ju ateities (ir del, ir ypac del saves pacios). O jeigu bijociau? Nezinau, ar negyvenciau, bet kad nemiegociau su juo tai tikrai. Nesakau, kad esu sventuole - gyvenime visko buta, praeitis audringa, taciau zinau, kad pasikeiciau tiek, kad i daug dalyku ziuriu visai kitaip. Gulu su mylimu ir keliuosi su mylimu wink.gif Tai labai palengvina gyvenima smile.gif
Atsakyti