Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Abortas
Supermamų klubas > Tarp mūsų, mergaičių... > Kertelė sielai
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
#Mia#
Zvirbliuke, tu neskaitai. Niekas nekalba kad abortus galima darytis vos ne kiekviena diena, o apie tai, kad karta gyvenime pasirinkus nebutina visa tolesni gyvenima dauzyti galva i grindis ir saukti as kalta kalta...
Gosh
Kaip supratau tema buvo uzvesta kaip pagalbos sauksmas moters,kuri kankinas padarius klaida,o ta pagalba issirutuliojo i smerkima ir moralizavima,tai va gal kas nezinojot,bet galit diskutuot ir pasiskaityt kitu mamu diskusija  apie aborta cia  http://www.supermama.com/cgi-bin/YABBbaby/YaBB.pl?board=paplepejimai;action=display;num=1056357484  O sita tema palikim grynai tai mazai sirdeles kertelei,kad mamos galetu cia nusiramint,o ne dar labiau smerkt ir kankint save skaitydamos jusu moralus :-[
Zvirbliuke
Iš tiesų - nuklydom nuo temos. Nors ta riba labai slidi...

Mingaude, skaitau. Skaitau tai, kas parašyta  - kad abortą mes sureikšminam, kad vaikui kai kuriais atvejais geriau negimti ir kad nėra čia ko pernelyg dramatizuoti...Ir apskritai kada tas žmogus atsiranda - gal tada, kai neplaka širdelė, tai  - dar ne žmogus...TOkius pareiškimus  rašyti galima, nes jie "nesmerkiantys ir paguodžiantys", o iš tiesų - visiems patogūs. Bet pabandyk, žmogau, paprieštarauti - iškart pasipils kaltinimai smerkimu ir savęs kankinimu. Aš smerkimą suprantu kiek kitaip...
Rasma
Aš esu PRIEŠ abortus. Truputį ir tik truputį pateisinu abortus dėl medicininių priežasčių, t.y. realios grėmės būsimosios mamos gyvybei arba labai sunkaus vaisiaus apsigimimo atveju. Kitas diskusijas pratėsiu, t.y. atsakus į Pupos ir Mingaudės klausimus postuose parašysiu kitoje temoje "Abortas: už ar prieš"
norge
Nesiruosiu moralizuot. Bandysiu be seiliojimosi atsakyti i temos klausima. Taigi, taip, manau, kad abortas- kryzius visam gyvenimui. Ne kryzius ant likusio gyvenimo, o tiesiog samoningas supratimas, kad esi padarius bloga ir atsiminimas tai visa gyvenima. Na, visi juk samoningi blogi darbai turi buti atsimenami visa gyvenima.Tai ir yra kaina uz tokius veiksmus. Ir tai yra teisinga, manau. Ir jei zmogus sioelojasi del savo padaryto blogo darbo, tai jau gerai. Taip zmones ir tampa geresniais.
tvigra
jo normaliai ce pasisvaiginta, visko ir neaptarsi.  :o. Kad ir kaip butu vistiek kompromiso nerasim. O RENAX TAIP IR NEPARASO, KAIP JOS DRAUGE NUSPRENDE?
Galiu trumpai papasakot vienos moters istorija. Apsivede jauna, gyveno bendrabuti, susilauke pirmo sunaus. Po keliu metu vel pastojo, taciau kadangi gyveno skurdziai, o vyras gere, visdelto nusprende pasidaryti aborta. ir ne siaip koki atsiurbima vadinama, o kai jau buvo keli men. Ir ne kokioj ligoninej, o namie pas gydytoj, taip vadinama - kriminaliny. Ir gyveno toliau skurdziai su prasigerusiu vyru ir turejo viena sunu. Bet dievas dave dar vaiku, ji vel pastojo. Ilgai dvejojo, kol suejo 5 men. Bet prisiminus, kaip ji sunkiai gyveno ji pasidera aborta ir vel kriminali. o padarius paaiskejo, kad pasauly norejo isvysti du mazi berniukai, bet deja... Ir nebeteko, jai net ir ilgai sielvartauti  del savo klaidu, nes mire, budama 35, nuo gimdos vezio...
Ka ce ir be pridursi...
tvigra
Bet zinau ir kitokia istorija. Labai tixlei neprisimenu, kaip ten buvo, bet esme tokia. Pagimde valkata berniuka ligonijej ir tuoj pat jo atsisake. Kadangi gimdymas buvo sunkus vaikas gime negyvas (bet taip tik is pradziu visi mane), o gal gydytoja "konstatavo" jo mirti ir mazius buvo pasmerktas sunaikinti su visom med.atliekom. Taciau "ziopla" sanitare isgirdus kazkoki inkstima ar ka tais, patikrino ta tariama lavoneli ir mazylio dideliam dziaugsmui jis buvo isgelbetas. Aisku berniukas buvo atiduotas i vaiku namus ("geriau butu mires, nes ten tox baisus gyvenimas jo laukia"). Bet gal pats Dievas matydamas, kaip tas mazas padarelis nori gyventi atlygino jam uz tai. Po keliu metu tas berniukas buvo ivaikintas italu seimos, pavadintas labai graziu vardu, labai laimingai gyvena...
Ir ce nera ka pridurti...
Gal nesiorentuokim i tuos 2 proc., asocialu seimu, kur vaikus gimdo tik del pasalpu. suprantu, kad tokiu vaiku nelengvas gyvenimas laukia, bet tai yra ju likimas, nuo kurio beje nepabegsi. Bet kai kalbam apie savistovia, subrendusia motery, kuri nori prazudyti dalele saves, savo busima vaika, drauga, artimiausia zmogu ir tik del to, kad tevai nepritars, o lopas vyras bijo prisiimti atsakomybe, tai galime ir pasmerkti ja >:( >:(.
Gimdykit moterys i sveikata, nes lietuviai ir taip nykstanti tauta...
Happymother

as puikiai suprantu jus , nes man buvo panasiai,tik as nepriejau prie tokio baigties ir aciu dievui, su vyru draugavome tris metus ir as vis norejau ji mesti bet viena lemtinga diena suzinojau ,kad laukiuosi ,santykiai slijo atrodo kad jie baigiasi , o cia kaip perkunas is giedro dangaus nestumas. kai pasakiau draugui jis issigando pradejo panikuoti siule man darytis aborta ,kad mes jauni ,mes galesime susilaukti vaiku kiek noresime veliau , nes as geriau kontraceptikus ir galvojau,kad jie nuo visko apsaugo . as irgi bijojau tevu reakcijos , kaip cia taip , o mano viena drauge kuriai pasakiau ji labai mane palaike ,sake tevai apsidziaugs , kad pagimdysi anuka, o del vaiko tevelio ji sake nesvarbu ar tu busi su juo ar ne , bus vistiek faina . slinko dienos as delsiau nueiti pasitikrinti ar as laukiuosi , kiekviena diena lakstydavau i tuoleta bandydama save apgauti galvojau gal ne , gal prasides menesines. vaiko teveliuj buvo irgi blogai,nes apie ji zinojom tik as ir jis po to suzinojo mano busima anyta , ji sake daryk kaip ismanai manes del to niekas nebutu smerke del to. ka buciau dariusi ,mane palaike draugai . as bijojau ir aciu dievui kad bijojau , darytis aborta . greitai susituokem, ir tevai suzinojo, ir niekados negalvojau,kad jie apsidziaugs ir nesmerks manes. dabar kaip laikau savo angeliuka ant ranku ir visai nesigailiu ,kad nepavyko siais metais baigti mokslu, o del tevelio jis labai dziaugiasi sunelio atejimu , nenoriu niekados priminti tai ka jis man siule, bet nemanau ,kad uzmirso . nenoriu vel sugrazinti tos temos , bet manau kad jis man dekingas kad pasakiau ne ,nes siandien nojus jam pats svarbiausias , reikia tik tvirtai zinoti ko nori ir buti atsakinga uz savo sprendima, niekas nera brangesnis uz vaika ne vaiko tetis , ne pinigai, gyvybe yra stebuklas , tai ne musu darbas ,vaikas ne musu nuosavybe ,vaikas priklauso ateiciai .
Martyna
Taip taip taip ir dar karta taip-tai kryzius visam gyvenimui, ir niekur nuo to nepabegsi, praeities klaidu neistaisysi, tiesiog reikia ismokti su tuo gyventi ir neisproteti. Man tai atsitiko pries 14 metu. Kiekvienais metais pagalvoju:stai jau mano sunui butu tiek ir tiek metu. Kazkodel zinau kad tai turejo buti sunus, nors nestumas buvo tik 8 savaites. Nesam si kryziu su vyru (tada buvom dar nesusituoke, jauni, kvaili ir bailiai) abu ir nesim visa gyvenima. As tik neseniai pradejau galeti ziureti filmus ar skaityti straipsnius, kur paliesta si tema, nes anksciau vis puldavau i isterija, uzeidavo verksmo priepuoliai. Kaltindavau visus aplinkui: vyra ir gydytojus, kad manes nestabde, tevus, kad taip isauklejo, aisku ir save. Pasidariau ramesne gal tik dabar kai gime sunus, kuriam dabar 11 men. Motiniski rupesciai ir dziaugsmai, mintys apie sunaus ateiti padeda susigyventi su praeitim.
#Mia#
O gal moterys siek tiek pacios aitrina savo zaizda, kodel reikia skaiciuoti kad tai buvo pries tiek ir tiek metu, ar galit staigiai atsakyti pries kiek metu baiget mokykla, arba praradot nekaltybe. Apie tai reikia pagalvoti, reikia skaiciuoti, tai kodel aitrinti zaizda ir pastoviai skaiciuoti (eilini karta as nejautriai sulyginau, nes tai yra ivykiai kurie ivyksta viena karta).
Rimaiste
QUOTE (mingaude @ Antradienis, 02 Gruodžio 2003, 8:43)
O gal moterys siek tiek pacios aitrina savo zaizda, kodel reikia skaiciuoti kad tai buvo pries tiek ir tiek metu, ar galit staigiai atsakyti pries kiek metu baiget mokykla, arba praradot nekaltybe. Apie tai reikia pagalvoti, reikia skaiciuoti, tai kodel aitrinti zaizda ir pastoviai skaiciuoti (eilini karta as nejautriai sulyginau, nes tai yra ivykiai kurie ivyksta viena karta).

Kodel tos moterys save jautrina skaiciuodamos? Negaliu atsakyti uz jas. Bet galiu pasakyti kuo man tai atrodo kitaip negu mokyklos baigimas ar nekaltybes pradadimas. Visu pirma tai buvo zingsnis, kurio pasekoje zuvo zmogus. Ir ne siaip sau zmogus, eilinis, bet tavo pacios vaikas. Ir jis zuvo ne atsitiktinai, ne kieno nors nuzudytas, bet tavo pacios sprendimu. As pati nusprendziau sita savo vaika nuzudyti. Tai deja, gerokai skiriasi nuo neklatybes praradimo, kurios metu joks zmogus nezuvo, ir juo labiau nuo mokyklos baigimo.
Kai zmones mirsta, mes skaiciuojam metus nuo ju mirties. Kai mirsta jauni zmones, vaikai, mes skaiciuojam kiek metu jiems dabar butu, jei pries tiek metu jie nebutu mire. Tai motina pasmerkia savo vaika mirciai, ji turi tureti akmenine sirdi, kad galetu tai pamirsti ir nesukti daugiau del to galvos.
Rimaiste
Dar pratesiu minti. Aborta patyrusios moterys praranda ne tik vaika, jos praranda ir galimybe gedeti savo prarasto vaiko. Kai mirsta mums artimas zmogus, visi mums reiskia uzuojauta, supranta, kodel esame nusimine, leidzia tokiais buti, kol skausmas pamazu atlegsta. Tuo tarpu moteris po aborto - ji nesulauks uzsuojautos, nesulauks supratimo del jos skausmo. Juk ji pati taip nusprende - tai ko cia dabar zliumbti, asaras lieti? O ir ar kiekvienam pasakysi: "zinai, siandien as tokia nusiminusi ir issiblaskiusi, nes vakar pasidariau aborta ir supratau, kad tai buvo neteisingas pasirinkimas" tuo tarpu kai apie kitu artimuju mirti suzino visi bendradarbiai, atvaziuoja i laidotuves, duoda laisvu dienu ir pan. Visuomene pastumia moteri i aborta ir po to uzdraudzia jai savo skausma islieti. Tai ir lieka jis viduje, rusena, nenurimsta, kankina... Su kuo pasidalinti nera, o juk sakoma - pasidalintas skausmas - perpus lengvesnis...
toja
Na aš irgi papasakosiu viena istorija, tik ne bus ji labai tiksli. Mano tėviškėje, kai dar buvau moksleivė, mirė, tiksliau nusižūdė jauna mergina, gal 25 tada jai buvo, tiksliai nepamenu, bet atrodo panašaus amžiaus. Ji turėjo jaunesnę sesutę, tuo metu jai buvo apie 7-10m., gal ir mažiau. Tėvai: tėvas buvo darbštus žmogus, traktoristas, motina-gerianti moteris. Kiek aš pamenu ji visada buvo gerianti, na tiesa sakant vadinkim savais vardais girtuoklė. Ką jos vyras be darė, pas gydytojus vežiojo,kaip besistengė jos nuo to neatpratino, tiesa dabar ji kiek žinau nebegeria. Tai va po tų laidotuvių eina mano seneliai ir tėvai namo ir šneka tarpusavyje, kadangi tai darbštus žmogus, o kai darbščius žmones užpuola nelaimės, jų pradedame gailėtis, užjausti. Kaip šiandien pamenu tuos senelio žodžius:"Julių Dievas baudžia už tuos negymusius vaikus. Pirma Janina, dabar Violeta". (Janina-žmona, Violeta-nusižudžiusi dukra). Nežinau gal tada aš buvau per maža, kad suprasčiau tų žožių prasmę, tik supratau, kad vyras privertė žmoną pasidaryt kelis abortus. Tada jau supratau kad tai baisu, vėliau per tikybos pamokas sužinojau, kaip tai baisu (mokytoja prodė nuotrauką iš knygos kaip atrodo mažo žmogaus jau susiformavusios pėdutės, patikėkit ta nuotrauka dar dabar stovi akyse, matau ja taip ryškiai, lygtai bučiau mačiusi prieš kelias minutės, suaugusio žmogaus nykštys ir smylius laiko dvi pėdytes). O tik daug vėliau perskaičius apie tai ką išgyvena moterys pasidariusios abortą, supratau, kodėl gėrė ta moteris. Lenkiu galva prieš tas visas stiprias moteris, kurios sugeba po tokių išgyvenimų nepalūžt ir eit toliau.

toja
IR nemanau, kad oru ir meile sotus nebūsi. Kai mokiausi Kaune turėjau kambariokę iš Marijampolės. Jai tėvai duodavo viską ko tik ji užsinorėdavo ir rūbus ir visa kita, bet ji sakydavo "kas man iš to kad tėvai materialiai aprūpino, bet meilės aš iš jų negavau" Jinai pavydėdavo kitiems motinos meilės, tai ar norėtumėk, kad jūsų vaikai būtų aprūpinti viskuo, sotūs, bet nelaimingi? O dar Pupa ir Mindauge pagalvokit ar tikrai esat tokis stiprios, kad po to savęs negraušit dėl to ką padarėt? Pupa tikrai manau, kad nebus taip, nors ir labai stipri esi. Prisimink netolima preitį, kaip verkei dėl mažiuko savo, kai tave kažkokie piemenys pargriovė su mažium, labai gerai pamenu tave visą šoko būsenoj, baltą kaip drobę, apsikabinusią mažių ir abu verkiančius, kad jam gal kas nors atsitiko. Tikrai manau, kad nepadarytum to.
#Mia#
Nezinau, tikiuosi niekada nereikes darytis aborta ir tikiuosi, kad to nepajusiu, bet lygiai taip pat negaliu sakyti, ne jau sito tai tikrai ne. Ir nuomone pakeiciau praeita vasara, kai maciau viena cecnu seima, atvaziavo tam kad pasidarytu aborta, kad niekas to nesuzinotu, pabandzius klausti kodel atsake, nezinai kas pas mus vyksta, kai 7m. ju sunus stebejosi, kad nereikia pamacius kareivi nusirenkti ( likti su marskineliais ir kelnem), kai mate kas atsitiko kaimynu mergaitem, likusioms vienoms namie ir dar daug panasiu. Pasake, kad geriau ju skausmas negu vaiku. Todel dabar as tikrai neatmetu galimybes, kad kazkada gali reiketi pasirinkti. Labai lengva sakyti, kad taip negalima, Dievas tai nuleme, bet negaliu pasakyti, kad galeciau buti tokia stipri, kad pasirinkciau vaiko kancia visa gyvenima, negu valanda.
Ir nenoreciau, kad vaikas butu viskuo aprupintas ir negautu meiles, manau tai vienas kitam netrukdo. Nebent, Toja, norejai pasakyti, kad tai mergaitei butu geriau kad mama butu pasidarius aborta? Ar cia ta prasme, i pasakyma kad vaikui reikia ne tik meiles, nes jei turi materialini turta tai negali suteikti vaikui meiles?
toja
Žinai Mindauge, jei reikėtų rinktis vaiko kančią ar mano tikrai rinkčiausi savo, bet nekankinčiau vaiko. O apie ta mergina, tiesa jai dabar kokia 27, ne tai norėjau pasakyt, kad jinai butų sakiusi, kad geriau jos mama būtų pasidariusi aborta, ji tik sakydavo, kas man iš to,kad aš gaudavau visų norimų, madingų rūbų ir kitų daiktų, jei manęs mama niekada nėra apkabinus ar priglaudus. Ji dar sakydavo, kad jos mama nesuprasdavo, ko ji nepatenkinta, juk turi viską ko tik panori. Beje kas man dar buvo keisciausia, tai, kad ji į mamą kreipdavoji ne "tu mamyt", o "jūs mama", man tai visada atrodė kažkaip šalta, taip tolima nuo mamos, gal todėl, ka aš pati į mamą niekada nesu kreipusis "jus", visalaika "tu".
toja
Beja būten ta pati mergina, kai aš buvau abortų priešininkė ir sakiau niekada, to nedarysiu, pateikė keleta argumentų, po kurių aš taip baisiai neinu prieš abortą, tik nenorėčiau to patyrt. Žinau, kad jei ir išgyvenčiau po aborto, tai labai sunkiai, perdaug silpna esu(čia dvasine būsena). O dėl to materialinio aprūpinimo gali būt labai turtingi tėvai ir viską ką turi atiduot vaikui, ne tik turtus, bet ir begalinę meilę, o gali būt atvirkščiai(beje tokių atvejų daugiausia).
Irena
Visai atsitiktinai radau nete nuoruoda (rusu kalba), gal kam idomu ?
http://www.pms.orthodoxy.ru/uz/default.asp?section=movies

Nurodytame puslapyje yra daug informacijos, bet labiausiai mane sukrete filmai.
lora
visoms, kurios isgyvena aborto sindroma......

pradziai, as viena is jusu.... labai jus uzjauciu, ir kartu su jumis gedziu del musu vaikeliu.....

dabar man jau geriau.... (zinoma praejo jau trys metai) as prasiau, kad Dievas man siustu atsiteisima, kol as dar esu gyva..... aciu Jam, man atsiunte pazistamu dukrele, kurios mama po gimdymo praejus vos keliom savaitem nusizude ir paliko savo mazyte jos liudinciam teveliui..... tevelis ja ir toliau vienas sekmingai auginasi..... o mes su mano seima mylim ta vaikeli, kaip savo ir padedam, kaip galim..... taip lyg tai butu mano pacios vaikas..... as tikrai, nesistengiu jai pakeisti mamos, bet stengiuosi ja myleti taip kaip myletu kiekviena tikra gera mama..... galvoju apie ja kasdien, nes tik mama galvoja apie savo vaikus kasdien..... mastau, kas jei patiktu..... as stengiuosi buti tai mergaitei dvasine mama....
ir visai nesvarbu, kad jos tetis viena diena vistiek suras jai kita mama, as ja mylesiu ir saugosiu ja savo maldomis ir jei to reikes rupinsiuos ja iki pat mirties.....

mes su jos mama kaip ir apsikeitem..... kai ja laidojom, as prie karsto prizadejau padeti uzauginti jos dukrele, o tuo paciu pavedziau jos globai savo vaikeli.......

mielos moterys,
kad tai isgyvenam rodo, kad mes dar zmones, kad dar pas mus gyvena sazine.....

cia kazkuri smerkeja,
(nors save tokia nelaiko, bet is pateiktu patarimu isvada tik viena..... )

sake, kad mes negalim ju gedeti, bet tai netiesa..... nebutina matyti kuna, ar aplinkiniai tai zinotu.... jums nereikia niekieno gailescio, atleiskit pacios sau.....
tai galesit padaryti tik palaidoje savo vaikeli.....
sakysit kaip..... paskaitykit Zarckaus knygele..... GYVYBES MEDZIO ZAIZDOS..... ten yra maldos, kurios padeda jusu vaikeliui apleisti jusu mintis ir si pasauli ir pagaliau iskeliauti i amzinybe, kur jo laukia Dievo motina.....
taipogi ten rasit ir daug moteru isgyvenimu pavyzdziu..... be maldu ta knyga labai smarkiai privercia saves nekesti, bent man taip buvo... prigasdina, kad sumokesi savo seimos laime ir taip toliau, bet is kitos puses, kai zinai kas gali atsitikti, tai ir zinai ka daryti, kad to nebutu......

negalvokit, man stogas nevaziuoja..... jus klauset, tai as jums ir rasau, kaip sau padeti.....

as saves daugiau nekankinu, bet nereiskia, kad ir pamirsau..... visada per velines uzdegu zvakele ir uz savo negimusi vaikeli..... bet pats svarbiausias zingsnis siekiant, kad Dievas jums atleistu yra ne vien save griauzti, bet rasti kam jus galetumete atiduoti meile, kurios nedavete savo vaikui.....
dabar as tikiu, kad tas sirdagrauzis yra ne kas kita, kaip ta su uzsimezgusia gyvybe uzsimezgusi meile, kuri taip ir negime...... todel negrauzkite saves, o geriau suteikit meile savo artimiesiems, ar net salia jusu esantiems pazistamu vaikams, kuriems jusu manymu meiles truksta..... ir nebutinai tai siekti padaryti fiziskai, uz ka jums padekotu..... juk visada galima pasimelsti, palinketi sekmes, pasidometi..... ir taip toliau, ar siaip nupirkti ledu vaikui, kuris stovi perejoje su istiesta ranka, ar laikas nuo laiko nuvesti parama i vaiku namus..... meile juk turi daug israisku, o ji is jusu verziasi, todel kol jos neisleisit nepades niekas......

dar karta uzjauciu jus ir linkiu stiprybes..... butinai "palaidokit" savo vaikelius, jie to nori, o mes su savo sirdagrauziais jiems to neleidziam.... ta galima padaryti ir nesvarbu kiek praejo po to laiko..... neprosali butu paaukoti baznycioje misioms uz mirusiuju sielas..... tai labai svarbu......

o visoms patarejoms- smerkejoms pasakysiu tik tiek, nepersoke upelio nesakykit op......
devynbalse
Nemanau, kad abortas geras dalykas. Bet kai tau pasako - rinkis arba neigalus kudikis arba abortas... As nesiryzau tokiam zingsniui, nes nesijauciau pakankamai tvirta auginti neigalu vaika. sad.gif
agnema
As irgi turejau sia dilema: gimdyti ar ne? Paskaicius si skyreli pasijauciau laiminga kad pasirinkau gimdyti, nors tai galejo sujaukti visa gyvenima... Taciau sujauke geraja prasme. Aisku buvo ir sunkumu, bet su artimuju pagalba viskas issisprende. As laiminga kad ji turiu...
Labai geras patarimas buvo jau parasytas loros. smile.gif
Drakulaite
Atsiliepdama i loros pranesima ,noreciau pavituoti tokia senovine maldele,kuria moterys dar pirmyksciais laikais sakydavo, savo negimusiems kudikiams

Tie,kurie mire, niekada neisnyksta
Jie tamsejanciame seselyje
Mirusieji nera po zeme
Jie medziuose, kurie slama
Jie medienoje, kuri dejuoja
Jie vandenyje, kuris teka
Jie vandenyje, kuris miega
Jie yra trobeleje
Jie yra minioje
Mirusieji nera mire

Tie, kurie mire, niekada neisnyksta
Jie lieka motinos krutyse
Jie kitame musu vaike, kuris rauda
Jie nuodegulyje, kuris liepsnoja
Mirusieji nera po zeme
Jie ugnyje, kuri gesta
Jie zolsee, kuri rasoja
Jie verkslenanciose uolose
Jie miske, namuose ir musu sirdyse

as nesiimu smerkti ar palaikyti moteru, patyrusiu aborta.Nezinau, ar tai kryzius visma gyvenimui, tai gali atsakyti tik jos vienos pacios...viska juk lepia pats Gyvenimas...ir kiekvienas is musu yra individualus ir nieko negalima spresti pagal viena ir ta pati modeli...gyvenime formules netinka, cia visi yra nezinomieji
Jūra_
Labai sunku čia taip vienareikšmiškai pasakyti: už ar prieš. Nors pati kažin, ar ryžčiausi tokiam žingsniui...
Amu
Skaitinejau skaitinejau si foruma ir vos neverkiau, kaip skaudu klausytis tu istoriju, apie zvakutes ir maldeles negimusiems ...

Man paciai neteko darytis aborto, bet...ne karta, kai laukiau su baime - pastojau ar ne, tokia mintis kildavo.

Ypac pernai, kai mane isprievartavo...Grizusi namo isgeriau Postinoro, taip apsidrausdama ..... Bet mintys tada sukosi siaubingos...As kazkodel tada labai daug galvojau, kas bus jei pastosiu, ir jauciau tam isivaizduojamam vaikeliui tokia neapykanta, jog buciau isdraskius is saves bet kokiais budais.....

Veliau susipazinau su vienu ismintingu zmogum, gydytoju, ir daznai su juo diskutuodavau sia tema. Nezinau kodel man tai taip aktualu....Galbut del to, kad siaip ...as myleciau savo vaika, ir pasvajoju apie ji....O ta neapykanta kuria tada jauciau, noras sunaikinti ..... nors tas vaikelis net neatsirado (arba tam sutrukde tablete) , bet as savo mintyse ji nuzudziau. Nebuvo jo - aciu Dievui, bet keista, kad kalte, ar kazkas tamsaus manyje liko, vien tas mano nuosprendis tada jau buvo .... pakankamai daug.

Na va, ir bebendraujant su tuo gydytoju, mano viduj tarsi viskas apsiverte, as kitaip pradejau ziureti i gyvybe. Pradejau skaitineti, apie abortus, apie gimdymus, ir t.t. Atrode tuo metu as susitaikiau su savim ir su pasauliu, ir savotiskai paruosiau savo siela ...busimiems vaikams smile.gif

O dabar ir vel..... duobe. Pries pora savaiciu padariau klaida....Tiesiog turejau atsitiktini nuotyki. Ir nesisaugojau. Kvaila, siaubingai kvaila, o atrodo as ir issilavinusi ir mastanti mergaite, bet jau kaip iskreciu ka nors....... Na ir ka, grizau namo, isgeriau Postinoro, po savaites prasidejo kraujavimas....Ir vel negera viduje.....Nes tablete isgeriau tam, kad nereiketu darytis aborto veliau. Nors zinau, kad tas Postinoras jau yra abortuojanti priemone....Ir kur visas mano ..dvasinis pasiruosimas dingo???? Dabar yra tik baime, kas bus, jeigu tablete nesuveike. Nes as buvau isgerusi, nes as rukau, nes as daznai uzsisedziu prie kompiuterio per nakti, neissimiegu - juk tai siaubinga rizika, kad vaikutis butu nesveikas, nekalbant jau apie tai, kad gimtu ne is meiles.......

Ir niekaip negaliu susisneketi su savim, nerandu vidines harmonijos...
Kartais naktimis svajoju apie vaikuti, kaip as ji myleciau, auginciau...Isivaizduoju kaip gera yra lauktis......
Bet kai tik kyla reali gresme kad esu nescia - viskas apsivercia. Aisku, tai yra todel, kad ... svajoju tai as apie vaika is meiles atsiradusi, o realiai atsirasti dabar gali jis visai kitaip....Ne per grozi ir meile, o per dideles kvailystes.

Ir ka as dabar daryciau, jei tikrai pastociau - neisivaizduoju. Ar nugaletu ta motiniska mano puse, ar baimes .....

Labai labai uzjauciu visas moteris, kuriom teko isgyventi aborta....

As visa tai rasau turbut tam, kad noriu kazkaip visam laikui savo viduje padaryti sprendima....Nedaryti aborto, kas bebutu, bet ...... tas sprendimas kazkodel nera tvirtas ir va kas darosi kai tik susiduriu su realybe......

Cancer
Vaikai turi gimti iš meilės. Pilnai pateisinu aborta , jei tai daroma po išprievartavimo ar atsistiktinių santykių. Aišku kas kita jei moteris planuoja auginti vaika viena, o pastojusi išsigasta atsakomybės ir tada renkasi aborta, cia jau negerai. Del Postinoro, kokia garantija, kad po santykių tikrai pastosi? Nera cia ko grauztis, tai toli grazu ne abortas.
Drakulaite
QUOTE (toja @ 2003 12 09, 15:57)
IR nemanau, kad oru ir meile sotus nebūsi. Kai mokiausi Kaune turėjau kambariokę iš Marijampolės. Jai tėvai duodavo viską ko tik ji užsinorėdavo ir rūbus ir visa kita, bet ji sakydavo "kas man iš to kad tėvai materialiai aprūpino, bet meilės aš iš jų negavau" .

primine man tai ir mano gyvenimo nuoskauda- ir as gavau stoga virs galvos ir pavalgiusi ir iki siol net gyvenu su tevais, bet meiles...negavau ir niekada nepatyriau ir pati isaugau kaip vilkiukas giliam miske, persekioju mama, stengiuos viska gerai daryti, kad tik ji butu patebnkinta, kad tik viskas butu gerai,bet pasibelsti i jos sirdi nepavyksta sad.gif tai mano gyvenimo skaudulys ir tai nera tik vaiko svaisciojimai, nes man jau beveik 23m ir pati svajoju apie vaikuti, bet jis bus kitoks, nes as esu kitokia...
buvo valandeliu, kai po eiliniu nepasisewkimu pasibelsti tevu sirdis man vaidenosi, kad esu ivaikinta, kad atsiras mano tikrieji tevai, daznai pagalvodavau-jei manes taip nemylit ie nekenciat, tai kodel manes neatsikratet kai dar tam buvo proga???
kodel as isaugau tokia laukine, kaip vienisa gele ant kalno,siurenama vejo,kur lauczia lauzia ir regis jau tuoj pasmaugs ta nemeile,kodel as cia jei manes taip nenorejo?
tiesiog asaros dabar man patvino sad.gif
voveriukas36
QUOTE (MonaLisa @ 2004 03 17, 19:08)
(...) kodel as isaugau tokia laukine, kaip vienisa gele ant kalno,siurenama vejo,kur lauczia lauzia ir regis jau tuoj pasmaugs ta nemeile,kodel as cia jei manes taip nenorejo?
tiesiog asaros dabar man patvino sad.gif

Vajeeeee...nu nerašyk taip liūdnai prašau sad.gif
Man primena Ch. Isakso "Marija" knygos pabaigą.... Aš rimtai. Pažvelk į pasaulį - jis gražus, pagaliau pagalvok, kad tau reikės nugyvent savo gyvenimą. Gražų ir prasmingą
Drakulaite
as jauciuos stipri dabar-nes radau mylima zmogu su kuriuos as laiminga...is tevu nieko negavau-nieko man ir nereikia...tikiu karma ir dharma...viskas gryzta ratu...ka uzsidirbam ta ir gaunam...
ekojura
Kaip as vos nepraradau brolio...
Mano mama ant savo keturiasdesimtmecio gavo nuostabia dovana - sveika, grazu suneli.. Mano brolis dabar jau keturiolikos, ir yra tevu numyletinis pagrandukas. thumbup.gif
O galejo buti visai kitaip... Gimdyti keturiasdesimties metu sovietiniais laikais atrode visai nekaip, kai tuomet jaunikles peredavo.. Dabar turbut nieko nenustebintum, kad keturiasdesimties sugalvoji papildyti savo seimos gretas. smile.gif O tada, va jetau, sene susiruose gimdyti.. Giminiu ir kaimynu apkalbos.. Tevas irgi i kelnes dejo (ak, tie vyrai - bailiai), nes turejo dvi dukras, ir mamikei patarinejo susitvarkyti.. Bijojo rizikuoti.
Tai atsimenu, kad mama mane vedesi pas ginekologa, neatsimenu kodel, gal neturejo, kur palikti, gal galvojo, kad as cia nieko nesusigaudysiu.. Tada nieko ir nesupratau, tik uzaugus daejo.. O gi mama jau suoliavo pasidaryti issiurbima, iejo i kabineta. Ir ka?? Paskutine minute apsigalvojo - gimdysiu keturiasdesimties, ir taskas. Pasak mamos, sirdis sake, kad bus sunus.
Tai dabar abu atsidziaugti savo suneliu negali, dukros jau namus palikusios, tai vis ne vieni liko - sunelis yra.. Tevas tai spirga is laimes, o juk galejo buti ir kitaip.. Dabar tie patys kaimynai sako, kad butu visai gerai pagranduka tureti.
Tad, mamos, gerai pagalvokite pries pasiryzdamos tokiam poelgiui..
Žmogė
pradziai, as viena is jusu
Taigis...
Papasakosiu, kas man nutyko pries keleta metu:
Turejau du vaikus, auginau pati...kaip dabar prisimenu: ziema, einu is parduotuves, vienas vaikas ant ranku, kitas vezymelyje, rankuose tase, paslydau, nugriuvus, sudauziau, stiklaini, is tases pienas bega, abu vaikai verkia....
na ir dar pastojau...verkiau, ziariai, bet maniau, kad fiziskai nepajegsiu...
tai va, nuejau pas gyd., pasisakiau, kad darysiu aborta(atsiurbima), bet buvo dar per mazas, liepe laukti...vyras, neistveres mano zliumbimo ir moralines atsakomybes pareiske, kadimsim paskola, samdysim aukle, tai ir apsigalvojau...bet buvo per velu, kita diena, einant pas gyd.suklupau...negymdinis...
Bet zinot, mergaites, tikrai zinau, kad as kalta, nes savo dukrytei(kazkaip zinojau, kad dukryte, ji ir varda man pasake, pries iseidama...)visalaik kartojau, kad juos nenoriu, negaliu tureti...ir ji isejo.Tiksliau ieskojo isejimo...Zinau, kad nei viena gyd.manimi nepatikes(net greitosios gyd., vezant i ligonine burbejo:ir kaip toki maza nestuma nustato?O kad as jauciau, jog pastojau, keliu dienu savo vaika- niekada niekas netikejo, bent is daktaru)
Labai verkiau, skaitydama jusu laiskelius, isgyvenimus...kaip artima...
Noreciau "palaiduoti savo vaikeli", bet nezinau ar jau ta padariau...pavedziau ja Marijai, kunigo patarta, bet, kartais, nuejus i tuscia baznycia su ja kalbuosi, paverkiu...
Vaidaaa
Mano ne visai tokia situacija. Mano vaikelis buvo nesveikas, bet daktarai pastebejo tik 34sav. Likusi laika vaiksciojau nezinodama pati ar noriu, kad tas vaikelis mirtu, ar gyventu. Tai buvo siabingiausias laikas mano gyvenime.
Vaikelis mire per gimdyma ir kaip man atrodo, kad jis uzduso. Man gydytojai prasitare, kad mes jo negelbejom. Tai man vis sitas ant dusios. O gal jis butu gyvenes ir buves laimingas, jus ir nesveiki zmones gyvena, ismoksta kitaip vertinti pasauli. Mane tik ramina tai, kad jis gime su sipsenele. Labiausiai bijojau laukdamasi antro vaiko, kad jei tai pasikartotu, reiketu daryti valyma. Mane tai turbut griauztu visa gyvenima.
Ramunita
mielosios,atsakykit man- is kur jus zinot kaip klostys jusu vaikelio gyvenimas????? is kur jus zinot,kad jis bus stumdomas,kad jam bus sunku???? kas jums dave galimybe numatyti ateiti???????
beje,gerai o jei tokia situacija-sitas vaikelis jusu manymu sunkiai gyvens,taigi jusu sprendimu negims is vis...o jei poto daugiau NIEKADA nebeturesit vaiku...kas tada?
melagele
Sako Dievas dave burna duos ir duonos smile.gif Zinokite as tai pries aborta, Mano mama mane gimde ir ne jauna, tai visi sake kad as gimsiu isigimusi, visi patare darytis aborta daktarai draugai ir t.t.mama nepaklause ir ACIU DIEVUI clap_1.gif
bsgess
QUOTE (Žmogė @ 2004 07 10, 12:43)
Taigis...

Zmoge, liudna istorija sad.gif As ir tikiu musu minciu galia, ir kartais jos buna neteigiamos tarsi pries musu valia. Mano mociute uzaugino tris, du prarado dar negimusius. Ikisiol juos sapnuoja. Kai pagalvoju, kad kai kurie zmones samoningai atsisako savo busimu vaiku - nesuprantu sad.gif
Fasolka
QUOTE (baltic*girl @ 2004 07 14, 03:33)
QUOTE (Žmogė @ 2004 07 10, 12:43)
Taigis...

Zmoge, liudna istorija sad.gif As ir tikiu musu minciu galia, ir kartais jos buna neteigiamos tarsi pries musu valia. Mano mociute uzaugino tris, du prarado dar negimusius. Ikisiol juos sapnuoja. Kai pagalvoju, kad kai kurie zmones samoningai atsisako savo busimu vaiku - nesuprantu sad.gif

As jau rasiau viena karta sia tema, dabar nerandu..ten dar apklausa buvo del nestumo nutraukimo... Tai va rasiau apie savo teta ji padare 12 abortu!!!!!!!!!! ir dar turi 4 vaikus.. Nei su sveikata, nei su sazine nesypiko visa gyvenima.. jokiu kryziu sad.gif
Natalija
O ko nesuprast?juk tai taip pat gyvenimas,juk tos moterys kurios nutrauke nestumus ne vaika paliko gatvej.Geriau ankstivas nutraukimas,nei vaiku namuose ar dar nezine kur.
Gyvenime daug atsitinka visko,jei jau yra vaiku kokiu 2-3 ,juk is maitint ju reikia ir aprenkt.Kam gimdit besaiko?As turiu 3vaikus,bet daugiau nekitinu gimdit,nes man tai jau nepajegu,is ko islaikit vaika?jei jam ne tik meiles reikia ,bet ir maisto.

Tik nesupraskit mane neteisingai,mane uz isvalima sazine negriauze,man butu labai blogai del to ,kad jie alkani ir basi.
#Antradiene#
Skaitau ir neišlaikiau neapsižliumbusi..bliamba,ašaros rieda...ypač Žmogės istorija liūdna....tik pagalvojau,kad vis tik per jautrios mes kažkaip esam moterys....tikrai nereikėtų taip savęs graužti....
prisimenu tėtis sykį pasakojo,kaip jo vaikystėje kaimynystėje gyveno šeima,turėjo jie 13 vaikų,tai basi apiplyšę jie ten lakstydavo, po 5 vienoj lovoj miegojo...pati mamelė jų visų vardų gerai neprisimindavo,ta prasme maišydavo Jonas ar Petras ir pati iš savęs juokdavosi, kada ten kas gimęs tai tik apytikriai-na pavasarį,tas žiemą....(ne degradu ir ne girtuoklių šeima buvo,tiesiog vyrukas nelabai saugodavosi,o apsisaugojimo priemonių tais laikais nebuvo)
Nežinau kaip ten tie vaikai dabar galvoja, trūko jiems ko vaikystėje ar ne?tiesa išgyveno sakė ne visi..na taip natūraliai, kas suserga ir neišsikapsto, tas miršta...kažkaip be didelių emocijų viskas vyko toj šeimoj...
Natalija
QUOTE (Carla @ 2004 07 14, 12:57)
Skaitau ir neišlaikiau neapsižliumbusi..bliamba,ašaros rieda...ypač Žmogės istorija liūdna....tik pagalvojau,kad vis tik per jautrios mes kažkaip esam moterys....tikrai nereikėtų taip savęs graužti....
prisimenu tėtis sykį pasakojo,kaip jo vaikystėje kaimynystėje gyveno šeima,turėjo jie 13 vaikų,tai basi apiplyšę jie ten lakstydavo, po 5 vienoj lovoj miegojo...pati mamelė jų visų vardų gerai neprisimindavo,ta prasme maišydavo Jonas ar Petras ir pati iš savęs juokdavosi, kada ten kas gimęs tai tik apytikriai-na pavasarį,tas žiemą....(ne degradu ir ne girtuoklių šeima buvo,tiesiog vyrukas nelabai saugodavosi,o apsisaugojimo priemonių tais laikais nebuvo)
Nežinau kaip ten tie vaikai dabar galvoja, trūko jiems ko vaikystėje ar ne?tiesa išgyveno sakė ne visi..na taip natūraliai, kas suserga ir neišsikapsto, tas miršta...kažkaip be didelių emocijų viskas vyko toj šeimoj...

Ir ka,tai didziule laime tiems vaikams buvo?
Man jau geriau tiegul negimsta,bet nemirsta nuo ligos ar bado.
Fui,negaliu nervoja mane toks mastimas zmoniu,kad jei pastojai,tai ir tiek gimdit reikia.Nesamone. dry.gif
Papildyta @ [mergetime]1089802595[/mergetime]
Mano mama augo tokioj seimoj,kur vaiku buvo 4.
Jos mama pagimde paskutini vaika(mergaite),tai mergaitei buvo 3men. Ji vel pastojo,nuo isvalimo bobutes,ji mire kita diena mad.gif Liko 4 naslaiciai,mamos tevas naslis,vede kita,ji badu marino tos vaikus.Mano mama buvo distrofike,nuolat alpdavo mokykloje.
Gerai kad ta pamote buvo nevaisinga,tai taip ir neturejo savo vaiku,o tai butu dar baisiau.
Manau,jei negali ismaitynt vaiku,nereikia ju daug gimdit,kad nekankint jos gyvus.
melagele
sad.gif Nesutinku as su jumis ne uz ka....Tas kudikelis ne kuo nenusikalto kad dar negimes turi mirti sad.gif ohmy.gif mad.gif Sakyciau mamos pries tai(intymu akta) turi galvoti kas bus po to unsure.gif mad.gif
Raganiūkštė
QUOTE (melagele @ 2004 07 14, 20:02)
sad.gif Nesutinku as su jumis ne uz ka....Tas kudikelis ne kuo nenusikalto kad dar negimes turi mirti sad.gif ohmy.gif mad.gif Sakyciau mamos pries tai(intymu akta) turi galvoti kas bus po to unsure.gif mad.gif

wink.gif O tėčiams nereikia galvot PRIEŠ TAI? blink.gif
Natalija
QUOTE (melagele @ 2004 07 14, 21:02)

Galvok negalvojas,bet jei moteris yra labai vaisinga,tai ir nutinka net apsisaugojus.
Geriau nesmerk tokiu moteru ir neteisk,nes kiekvienam nutinka savo aplinkibemis.
"Nemesk akmeni i zmogu,nes nesi pats be nuodemiu"-kas tai pasake? wink.gif
-MŠ-
QUOTE (Natalija @ 2004 07 14, 10:51)

Mano mama augo tokioj seimoj,kur vaiku buvo 4.
Jos mama pagimde paskutini vaika(mergaite),tai mergaitei buvo 3men. Ji vel pastojo,nuo isvalimo bobutes,ji mire kita diena mad.gif Liko 4 naslaiciai,mamos tevas naslis,vede kita,ji badu marino tos vaikus.Mano mama buvo distrofike,nuolat alpdavo mokykloje.
Gerai kad ta pamote buvo nevaisinga,tai taip ir neturejo savo vaiku,o tai butu dar baisiau.
Manau,jei negali ismaitynt vaiku,nereikia ju daug gimdit,kad nekankint jos gyvus.

Natalija, o ar pati savo laiske izvelgei, jog jei ta moteris nebutu dariusi to nestumo nutraukimo, tai ir jos vaikai naslaiciais nebutu like? g.gif wink.gif
Ramunita
QUOTE (Natalija @ 2004 07 15, 12:00)
Galvok negalvojas,bet jei moteris yra labai vaisinga,tai ir nutinka net apsisaugojus.
Geriau nesmerk tokiu moteru ir neteisk,nes kiekvienam nutinka savo aplinkibemis.

o kaip tu jaustumeis, jei tavo mama butu pasakius,kad gal geriau tu butum negimus...juk lengviau butu gyvent! maziau zmoniu=maziau problemu...
Likimas yra bjaurus! jau geriau pastotu ta moteris,kuri laukia vaikelio,o ne ta,kuri jo nenori ir MANO negalesianti isauginti...
Natalija
QUOTE (Ramunita @ 2004 07 15, 13:24)
QUOTE (Natalija @ 2004 07 15, 12:00)

o kaip tu jaustumeis, jei tavo mama butu pasakius,kad gal geriau tu butum negimus...juk lengviau butu gyvent! maziau zmoniu=maziau problemu...
Likimas yra bjaurus! jau geriau pastotu ta moteris,kuri laukia vaikelio,o ne ta,kuri jo nenori ir MANO negalesianti isauginti...

Mano mama norejo pasidaryt isvalima,nes tevas nuolat gere ir nuolat jo namie nebuvo,buvo jau skirybu linija.Bet atkalbejo viena moteris,gimiau,bet gimiau ,kad kankintis visa gyvenima.Mano atveju,jau geriau buciau negimusi,nei tiek isgyvent skausmo ir prievartos nuo vaikystes.
tenelga
Po pirmosios labai lauktos mergaites gimimo per Cezari praejus 1,5 m sužinojau kad laukiuosi buvo visokiu minčių bet vieną kartą žvelgdama į žydras ,tyras kupinas meilės dukrytės akis supratau- negaliu nužudyti savo kūdykio,savo sūnaus(nuo pirmų neštumo dienų žinojau kad nešiojų sūnyti)iki šiol negaliu atleisti sau kad drysau galvoti apie savo sūnaus negimimą.Žinot rašau ir verkiu nes tos kvailos mintys graužia mane iki šiol
melagele
Tai va as ta ir sakau abu turi pagalvoti apie tai, o jei vaiku nebesinori tada, galima ir pas gydytojus nueiti kad operacija padarytu unsure.gif O seip as nieko nesmerkiu,(neturiu teises)Bet jei man taip butu gimdyciau...nezudziau mano meiles vaisiu...
Papildyta @ [mergetime]1089910704[/mergetime]
sorry nezudyciau
Natalija
QUOTE (melagele @ 2004 07 15, 19:58)
Tai va as ta ir sakau abu turi pagalvoti apie tai, o jei vaiku nebesinori tada, galima ir pas gydytojus nueiti kad operacija padarytu unsure.gif O seip as nieko nesmerkiu,(neturiu teises)Bet jei man taip butu gimdyciau...nezudziau mano meiles vaisiu...
Papildyta @ [mergetime]1089910704[[b]*Natalija rgetime] [/b]
sorry nezudyciau

Pas kokius gydytojus??ka jus cia snekat?! Kas tau darys ta operacija?Tu manai as to neprasiau?Duok gera kysi,sumokek daktarui kuris tave operuos ir gyvenk ir zvenk.Bet is kur tu tike pinigu tam kartui surasi,aisku jei turi pinigu ir nieko netruksta.Man reikia operuotis,butinai!bet as tiek neturiu pinigu,nes dar nedirbu,auginu mazaja.
Musu istatumai neleidzia tubu ryst.Nehumaniska.
bsgess
Na ir diskusija uzvedet! Man labiau nehumaniska atrodo abortuot nei parist, bet su Natalija nesipyskiu - man ji patinka tongue.gif As, pavyzdziui, esu labai pries abortus SAU, tai ir saugausi labai kai nenoriu pastot. Jei dauguma netiketu abortais ir saugotusi visur ir visada - nebutu sios diskusijos, nes susidurusiu su tuo butu labai mazai.
Germante
Merginos, Natalija, melagele, o kam jums tos operacijos? Juk siais laikais tiek ivairiausiu priemoniu yra. Viena is efektyviausiu - kontr. tabletes. Nepazistu nei vienos merginos, kuri teisingai vartojusi tas tabletes butu pastojusi, taigi tai is tikruju efektyvu. Nors aisku, cia jusu reikalas...
mami
As irgi dariau kai vaisiui buvo tik 2 savaites. Zinojau kad jai pagymdysiu vel prasides sauskelnes itt.negalesiu normaliai studijuoti. Dar namie lauke 1 metuku dukra- aciu nereikia man to antro. Siandien jauciuosi visai ramiai- manau nieko nera blogo kas neiseitu i gera unsure.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.