Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Po aborto
Supermamų klubas > Tarp mūsų, mergaičių... > Kertelė sielai
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
tautiete
Siame skyrelyje neradau nei vienos temos apie tai. O keista. Nes manau, kad cia kaip niekur kitur "svetimo skausmo nebuna". To nepatyrusios, i toki gyvenimo kampa neispestos moterys svaistosi kategoriskais pareiskimais, o veltui. Nesakau, kad tai- fataliska ir neisvengiama, neneigiu, kad tai- pacios moters pasirinkimas, ir kad cia ji renkasi viena is mazesniu blogybiu sau, bet tai nereiskia, kad po to jos nebeturi teises i liudesi, kaip pagimdziusi moteris- i pogimdyvine depresija. Palyginimas gal siek tiek sarkastiskas, bet tai apeliacija i nepaaiskinamus, kartais nevisai protu suvokiamus su mumis vykstancius dalykus.
Pries pastodama buvau tikra, kad vaikelio nenoriu. Pastojus ilgai svarsciau ivairias galimybes gyventi su juo. Keleta variantu isbandziau. Nepavyko. Skauda, bet tas skausmas- uzsleptas, nes jauciuosi tarsi neturinti teises i skausma, nes taip pati pasirinkau, nes iki "to" stalo lydintys smerkiami zvilgsniai ir gydytoju zodziai a-le "tai kris ant tavo vaiku" neatbaide, tvirtai laikiausi sito savo sprendimo. Sia tema bandau ta skausma isreiksti ir isleisti kazkaip pamazu svelniu dumeliu, nesprogstant ir neaptaskant savo viso gyvenimo sienu. Ar yra cia dar tokiu??
P.s.: tai nebuvo mano pirmas vaikelis..
P.p.s.: tas ivykis tarsi suzadino kazkoki motinystes jausma, nepaisant jo baigties. Iki tol buvusi tikra, kad daugiau mano gyvenime- jokiu vaiku, dabar tarsi jauciu, kad man mirtinai dar reikes viena uzauginti. Kai viskas aprims. Paradoksalu? Ar\ tai dar yra isgyvenusi kuri?
Labai laukiu pasisakymu, isskyrus a-le "negaliu suprasti ir pateisinti"
JuicyCherry
Zinau ta jausma. Kiekvienai nusprendusiai pasidaryti aborta siulyciau bent jau permesti akimis knyga "poabortinis sindromas". Vat daktarai tik paima purvinus pinigus. O kas po to laukia moters jie net zodeliu neuzsimena. Ir kad nors vienas pabandytu atkalbet. Psichologine trauma visam gyvenimui. O klesti siaubingai. Ir kam rupi? Mazumai. protest.gif
Papildyta:
Gaila man visu tokiu moteru. Gailisi po laiko. O susiluosina visam gyvenimui. IR NIEKAS TO NESUPRAS KAS NEISGYVENO.
Sella
Manau, kad moterų konsultacijose turėtų dirbti ir psichologas, kuris turėtų toms moterims padėti.Padėti apsispręsti nedaryti aborto.
madlen
Sveika, tautiete,linkiu tau kuo greičiau išsivaduoti iš savigraužos gniaužtų mirksiukas.gif turėk omenyje ,kad prakalbus šia tema galbūt daugiau rasi nepritariančiųjų balsų negu užjaučiančių,ale nėra to blogo kas neišeitų į gerą,visada gali pvz. man parašyti į až mirksiukas.gif
Linushi
As tai pilnai suprantu ir neturiu nieko pries...siaip drysciau teigti, kad del isvalymu ir del paliktu vaiku dazniausiai yra kalti vyrai...nei viena moteris to nedarytu jei jaustusi saugi, kad neliks vienisa mama...kad tures parama, kad nereikes patirt patyciu ir pan...kitos buna pagimdo ir palieka, tai kas tame gero...moteris lieka viena, prasideda pogimdyvine depresija, palieka vaikeli pati to nesuvokdama...reikia tiek dvasines, fizines ir finansines paramos...aisq, po abortines pasekmes gali buti dideles, taciau zinau kelias moteris, jos gyvena, uzeina siplnumo minutes, kad tai prisimena...bet kad labai jautriai i tai reaguotu nera...praeina laikas ir priimi tai kaip neisvengiama fakta...
Klepesova
Na nesu to patyrusi, bet tegaliu patarti pirmiausia susitaikyk su ta netektimi, baik kaltinti save ir galiausiai su tuo sugebėsi susigyventi, o gal ilgainiui ir prisimirš...Kas padaryta tas jau padaryta- tai neatitaisomi dalykai. Na kodėl Lietuvoje nėra taikoma: tokia praktika- parodyti kaip daromas abortas su visais komentarais. Vienoje šalyje kur tai buvo taikoma abortų skaičius sumažėjo beveik trečdaliu. Mano manymu tai ženklus skaičius.
O tokius gydytojus kurie sako "ale tai kris ant tavo vaikų" į teismą maža paduoti. Jei nenori dirbti šio darbo nedirbk, bet nemoralizuok, juk tavo gydytojau rankos tą darbą atlieka. Daug gydytojų kalba, kad jiems maloniau priimti gyvybę nei ją nutraukti suprantu juos, bet jie nėra teisėjai.
Tai buvo tik tavo apsisprendimas- nueik pas psichologą, gal palengvės ir nesižvalgyk atgal- tik į priekį. verysad.gif
Sella
QUOTE(Klepesova @ 2007 01 12, 23:17)
O tokius gydytojus kurie sako "ale tai kris ant tavo vaikų" į teismą maža paduoti. Jei nenori dirbti šio darbo nedirbk, bet nemoralizuok, juk tavo gydytojau rankos tą darbą atlieka. Daug gydytojų kalba, kad jiems maloniau priimti gyvybę nei ją nutraukti suprantu juos, bet jie nėra teisėjai.
*

Visiškai pritariu Klepesovai.Moteriai ir taip sunku būna ryžtis tokiam žingsniui, o čia dar moralai iš gydytojų.Gydytojai negali būti teisėjai, tik patarėjai.
Rosignolija
Studiju metais,teko filmuka apie abortapaziuret,tai po jo tikrai nekiltu ranka jo darytis.Ir del vaizdo,bet ir del jausmo po to,ir del gydytoju poziurio irt.t
Taigi stiprybes ir zaizda uzgis,bet randas liks...
Uliuliuska
Manau dalis moteru, kurios lankosi SM, tai patyre, bet venge apie tai sneketi. Kaip ir as.Neturiu ka pasakyti, nenoriu i tai dar karta gylintis, nes ir taip skaudu. Uzjauciu tave labai.
Sidabrinė
QUOTE(Uliuliuska @ 2007 01 15, 20:09)
Manau dalis moteru, kurios lankosi SM, tai patyre, bet venge apie tai sneketi. Kaip ir as.Neturiu ka pasakyti, nenoriu i tai dar karta gylintis, nes ir taip skaudu. Uzjauciu tave labai.
*

Neesu ta dauguma ir didziuojuosi.Gink Dieve nieko neteisiu uz toki poelgi.Bet turiu tokia nuomone: vaikas tai nera pirkinys ar daiktas,kad pasirinktum,va sito nenoriu,sito irgi nenoriu,na o sita jau kaip nors uzauginsiu.... schmoll.gif
godule
kas nepatyrė-tas nesupras,aš ir nelabai noriu knaisiotis po praeitį,bet kartais ima ir prabėga toks filmukas pasamonėj,man buvo baisiausia,kad gydytoja,kuri manes mažvaikės(nors jau buvau pilnametė) neatkalbinėdama,net pritardama viskam,padarė išvalymą,o po pusmečio kai nuėjau pasitikrint,ėmė apie dievą kalbėt ir vos ne šliundra išvadino-na tokias prie sienos ir šaudyt,kažin kaip jos su dievu sutaria,aš tą skausmą nešiojuos su savim,tiesiog nebuvo tada nieko šalia,kas padėtų suprast padėtį,visa laimė,kad dievulis nenusisuko ir auginu dukrytę,kitaip save užgraužčiau doh.gif
Uliuliuska
QUOTE(Sandruliukas @ 2007 01 16, 02:36)
Neesu ta dauguma ir didziuojuosi.Gink Dieve nieko neteisiu uz toki poelgi.Bet turiu tokia nuomone: vaikas tai nera pirkinys ar daiktas,kad pasirinktum,va sito nenoriu,sito irgi nenoriu,na o sita jau kaip nors uzauginsiu.... schmoll.gif
*

Nu tikrai kas nepatire - tas nesupras. verysad.gif verysad.gif
Li
QUOTE(Uliuliuska @ 2007 01 16, 20:57)
Nu tikrai kas nepatire - tas nesupras. verysad.gif  verysad.gif
*

Aš nepatyriau, bet suprantu mamų skausmą po to. na aišku, pateisinčiau gal tik vienu atveju, jei vaikui grėstų siaubingi apsigimimai, ir pan, bet ir tai... o kitais atvejais irgi schmoll.gif
aišku, negimdžius, bet žinau, kad gimdant irgi skauda, bet skausmas tampa džiaugsmu, kai pamatai vaikelį wub.gif
o aborto atveju skausmas nepraeina niekada...
navy
QUOTE(tautiete @ 2007 01 07, 17:52)
Siame skyrelyje neradau nei vienos temos apie tai. O keista. Nes manau, kad cia kaip niekur kitur "svetimo skausmo nebuna". To nepatyrusios, i toki gyvenimo kampa neispestos moterys svaistosi kategoriskais pareiskimais, o veltui. Nesakau, kad tai- fataliska ir neisvengiama, neneigiu, kad tai- pacios moters pasirinkimas, ir kad cia ji renkasi viena is mazesniu blogybiu sau, bet tai nereiskia, kad po to jos nebeturi teises i liudesi, kaip pagimdziusi moteris- i pogimdyvine depresija. Palyginimas gal siek tiek sarkastiskas, bet tai apeliacija i nepaaiskinamus, kartais nevisai protu suvokiamus su mumis vykstancius dalykus.
Pries pastodama buvau tikra, kad vaikelio nenoriu. Pastojus ilgai svarsciau ivairias galimybes gyventi su juo. Keleta variantu isbandziau. Nepavyko. Skauda, bet tas skausmas- uzsleptas, nes jauciuosi tarsi neturinti teises i skausma, nes taip pati pasirinkau, nes iki "to" stalo lydintys smerkiami zvilgsniai ir gydytoju zodziai a-le "tai kris ant tavo vaiku" neatbaide, tvirtai laikiausi sito savo sprendimo. Sia tema bandau ta skausma isreiksti ir isleisti kazkaip pamazu svelniu dumeliu, nesprogstant ir neaptaskant savo viso gyvenimo sienu. Ar yra cia dar tokiu??
P.p.s.: tas ivykis tarsi suzadino kazkoki motinystes jausma, nepaisant jo baigties. Iki tol buvusi tikra, kad daugiau mano gyvenime- jokiu vaiku, dabar tarsi jauciu, kad man mirtinai dar reikes viena uzauginti. Kai viskas aprims. Paradoksalu? Ar\ tai dar yra isgyvenusi kuri?
*

Neklysta tas, kas negyvena......Tiesiog....Paskaityk knygą "sidro namų taisyklės".....Nesakau, gal daug kur pravirksi.....Bet ....daktaro Vilburio Linčo žodžiais tariant "tai yra viena iš išeičių"......
Išties esi aplinkybių auka, kuriai lemta buvo tai patirti.....vis tik manau, kad nelaukiamos gyvybės gimimas yra toks pats komplikuotas dalykas, kaip ir jos atsisakymas......
Laikykis......išgysi..... reikia laiko.....
Linux
QUOTE(Sandruliukas @ 2007 01 16, 02:36)
*

mielosios, ne tam cia sita tema pradeta, ne tokiu komentrau tikimasi 4u.gif

renax
QUOTE(Linux @ 2007 01 19, 14:20)
mielosios, ne tam cia sita tema pradeta, ne tokiu komentrau tikimasi  4u.gif
*

O kas pagailes uzmustus vaikus ? Koks psichologas ?
Padarai o poto reki , man psichologine trauma . O jam kas mirties duobe ? Ir nereik cia vyru kaltint , neaugink pagimdyk ir atiduok .
Deja jau padarei , nesitikek kad kazkas privalo taves gailet , nes tu nepagailejei savo artimiausio zmogucio , savo vaiko . Kodel tabves kazkas turi gailet ?
Sory bet nesmerkiu atiduodanciu bet kitas sory .
inga.
Nebūk, renax, tokia kategoriška, gyvenime visko gali būti. Taip atrodo, kad saugosies ir taip neatsitiks, bet taip atsitinka verysad.gif
renax
QUOTE(inga. @ 2007 01 20, 21:47)
Nebūk, renax, tokia kategoriška, gyvenime visko gali būti. Taip atrodo, kad saugosies ir taip neatsitiks, bet taip atsitinka  verysad.gif
*

Kas trugdo atiduot ? Jei negali augint nenori ? Atiduok , juk laukianciu daug o vaikas tures sansa gyvent .Tik priprate apie save galvot sad.gif
Na niekaip neisikirsiu kam zudyt , na niekaip .
As ne apie atsitiks ar ne , faktas jau atsitiko tai duok sansa ir vaikui .
inga.
Įdomu, kiek tokių šansų duotum? Kiek vaikų augintum? Šimtaprocentinės kontracepcijos nėra.
O atiduot vaiką, palikt jį likimo valiai manau yra žiauriau.

Ausrytukas
QUOTE(renax @ 2007 01 21, 00:52)
O kas pagailes uzmustus vaikus ? Koks psichologas ?
Padarai o poto reki , man psichologine trauma . O jam kas mirties duobe ? Ir nereik cia vyru kaltint , neaugink pagimdyk ir atiduok .
Deja jau padarei , nesitikek kad kazkas privalo taves gailet , nes tu nepagailejei savo artimiausio zmogucio , savo vaiko . Kodel tabves kazkas turi gailet ?
Sory bet nesmerkiu atiduodanciu bet kitas sory .
*

nuo turmos ir ubago lazdos -neišsižadėk.Taip berods sako lietuvių liaudies patarlė.arba nespjauk į šulinį, kad paskui netektų išgerti.Va tokiais žodžiais svarstyti- tu užmušei, nužudei savo vaiką.Tai yra tiesiog nepateisnami tokie žodžiai niekino atžvilgiu.Labai tikiuosi, kad tavo vaikams dėl tavo klaidų niekada ir nieko nenutiks.
O autorei ką galiu pasakyti.Laikykis ir vskas bus gerai, tikrai.Ir tikrai nekreipk dėmesio į tokius išpuolius kaip renax, jie tiesiog seloj labai daug pykčio ir nepasitenkinimo sukaupę.Sau per daug teisūs, kad galėtų išgirsti ir suprasti kitus.
krokodiliuke
labai gerai pasakei, Ausrytuk. 4u.gif Labai tau pritariu.

Is viso, niekados negalima nieko smerk, o ypac kai zmogus ir be tokiu teisuoliu jaucia toki vidini sielvarta.

Ausrytukas
QUOTE(krokodiliuke @ 2007 01 21, 14:34)
labai gerai pasakei, Ausrytuk.  4u.gif Labai tau pritariu.

Is viso, niekados negalima nieko smerk, o ypac kai zmogus ir be tokiu teisuoliu jaucia toki vidini sielvarta.

man niekada nėra tekę patirti aborto, bet aš tikrai negaliu asakyti, kad to niekada nepatirs ir mano dukros ar sūnų draugės, bei žmonos.Priežastys iš tiesų viso to gali būti įvairiausios.Jei taip atsitiks su mano vaikais aš juos tik suprasiu ir užjausiu, mylėsiu kaip iki šiol.
O dėl pasmerkimo, niekaip negaliu suprasti negi moterims yra taip sunku suprasti, kad ir autorė ir kitos, jau seniai yra tiek kartų nuplakus, ir baudžia save taip, kad mes galim tik vieną galimybę palaikyti, suprasti ją, padėti patikėt kad ji irgi žmogus.Niekas negali žmogaus taip nubausti, kaip jis pats.Mano gliu supratimu mėtyti akmenis į verkiantį ir atgailaujantį yra lygiai tokio pačio dydžio nuodėmė, kaip ir atgailaujančio.
Gal man gali kas atsakyti, iš kur tiek neapykantos viena kitai, juk mes viena kitos net nepažystam.
Laikykitės visos, kurios turit tokią nelaimę, ir tvirtai tikėkit, kad gyvenimas tęsiasi ir dėl jūsų.
renax
QUOTE(inga. @ 2007 01 21, 08:33)
Įdomu, kiek tokių šansų duotum? Kiek vaikų augintum? Šimtaprocentinės kontracepcijos nėra.
O atiduot vaiką, palikt jį likimo valiai manau yra žiauriau.
*

Yra susilaikymas , sterilizacija ( moterim 100% veiksminga ), 100 % kontracepcija
Duociau visus tegu man tik duoda .
Cha cha cha ziauriau palikt likimo valiai nei NUZUDYT ? Na nejuokinkit drugeliu .

Papildyta:
QUOTE(Ausrytukas @ 2007 01 21, 10:00)
nuo turmos ir ubago lazdos -neišsižadėk.Taip berods sako lietuvių liaudies patarlė.arba nespjauk į šulinį, kad paskui netektų išgerti.Va tokiais žodžiais svarstyti- tu užmušei, nužudei savo vaiką.Tai yra tiesiog nepateisnami tokie žodžiai niekino atžvilgiu.Labai tikiuosi, kad tavo vaikams dėl tavo klaidų niekada ir nieko nenutiks.
O autorei ką galiu pasakyti.Laikykis ir vskas bus gerai, tikrai.Ir tikrai nekreipk dėmesio į tokius išpuolius kaip renax, jie tiesiog seloj labai daug pykčio ir nepasitenkinimo sukaupę.Sau per daug teisūs, kad galėtų išgirsti ir suprasti kitus.
*

Nulis pykcio , man gaila zmoniu . Paskaityk skyreli kur nori susilaukt ir neiseina tada svartyk ar viskas cia teisinga .
O pateisinimo nerasiu , nes cia suaugusio zmogaus poelgis . Jei neuzjauciu nuzudziusios as jau pikta ?
Paguosciau kuri pagimde bet aplinkybes priverte palikt vaikeli , bet nuzudyt deja ne .
Turma , ubago krepsys tai viena tai likimo smugis , likimo smugis palikt savo vaika ( palikus visada yra sansas dar kad susigrazinsi ar sazine pabus )
O zmogzudyste yra zmogzudyste ir jokio skirtumo kokioje ji evoliucijos stadijoje .
O del linkejimo neduok die kada pajaust kad negali susilaukt , negali isnesiot va tada snekesim .

Turiu as tokia istorija jau sena ji , jokube dar vyko.
Palatoje buvom tris mes tada dvi ant sulaikymo ir atveze viena tokia , net nezinau kaip pasakyt verslininke sunku apibudint .
Tai vaikas trugde komandiruotej doh.gif , ta prasme ji nuvarys i komandiruote, juk Paryzius ir puse metu , gris tada darys vaiko o dabar fik man jo reik . Laikas ne tas tipo .
Va ta ir pamaciau kad laikas visada ne tas , arba aplinkybes ne tos jei nenori .
O del ko kategoriska , dar kart klausiu KAS VAIKO PAGAILES ?
Jei kuri ateis besiryztanti kazka daryt , paziures usi pusi kokios visos geros besiguodziancios nba kas cia tokio pabusiu dar viena nelaimele .
Kai pradesim prisiimti atsakomybe uz save ir savo veiksmus tada galesim pasakyt kategoriski mes ar ne .

Juk nei viena neusinine kad vaiko gaila , saves gaila . Kokia ji zmona butu , kokia kazkas dar . Saves gailim .
As nesmerkiu as kalbu be veidmainiavimo , kaip kalbeciau ir savo vaikui ir kalbu dabar .Tikiauosi sugebesiu atkalbet nuo tokio zingsnio ir morale neleis toki zingsni atlikt .
Juk atsakomybes jausmas skiria mus nuo gyvuliu argi ne taip ?

Ausrytukas
QUOTE(renax @ 2007 01 21, 17:35)
Yra susilaikymas , sterilizacija ( moterim 100% veiksminga ), 100 % kontracepcija
Duociau visus tegu man tik duoda .
Cha cha cha ziauriau palikt likimo valiai nei NUZUDYT ? Na nejuokinkit drugeliu .

Papildyta:

Nulis pykcio , man gaila zmoniu . Paskaityk skyreli kur nori susilaukt ir neiseina tada svartyk ar viskas cia teisinga .
O pateisinimo nerasiu , nes cia suaugusio zmogaus poelgis . Jei neuzjauciu nuzudziusios as jau pikta ?
Paguosciau kuri pagimde bet aplinkybes priverte palikt vaikeli , bet nuzudyt deja ne .
Turma , ubago krepsys tai viena tai likimo smugis , likimo smugis palikt savo vaika ( palikus visada yra sansas dar kad susigrazinsi ar sazine pabus )
O zmogzudyste yra zmogzudyste ir jokio skirtumo kokioje ji evoliucijos stadijoje .
O del linkejimo neduok die kada pajaust kad negali susilaukt , negali isnesiot va tada snekesim .

Turiu as tokia istorija jau sena ji , jokube dar vyko.
Palatoje buvom tris mes tada dvi ant sulaikymo ir atveze viena tokia , net nezinau kaip pasakyt verslininke sunku apibudint .
Tai vaikas trugde komandiruotej  doh.gif , ta prasme ji nuvarys i komandiruote, juk Paryzius ir puse metu , gris tada darys vaiko o dabar fik man jo reik . Laikas ne tas tipo .
Va ta ir pamaciau kad laikas visada ne tas , arba aplinkybes ne tos jei nenori .
O del ko kategoriska , dar kart klausiu  KAS VAIKO PAGAILES ?
Jei kuri ateis besiryztanti kazka daryt , paziures usi pusi kokios visos geros besiguodziancios nba kas cia tokio pabusiu dar viena nelaimele .
Kai pradesim prisiimti atsakomybe uz save ir savo veiksmus tada galesim pasakyt kategoriski mes ar ne .

Papildyta:
*

Kas pagailės vaiko?O tai kad man gailiau yra tos verslininkės vaiko, jeigu jis gimė.Man gimusių ir valkataujančių, gimusių nužudytų, patiriančių nuolatinė fizinį ir psichologinį smurtą tikrai gaila.Todėl, kad jie pasmerkti tie vaikai, ir gyvenimas jų asmerktas ir jų vaikų irgi vaikų ir t.t.Kaip suprantu apie tai net nemąstai.a, dar ten bandei mąstyti apie tai,kad būtų kažkas paėmęs- pilni vakų namai tų "paimtų", nereikia svaigti .Ar tu nei su žmonėm bendrauji, nei spauos neskaitai.Vat kam kalbėti kažkokias nerealybes???
Campariuke
neteisiu ir neteisinu. tiesiog parasysiu keleta dalyku:
geriau padarius gailetis, nei gailetis, kad nepadarei.
...juk gali buti ir blogiau..
negyvenk praeitimi, gyvenimas slypi ateityje.
..nuo likimo nepabegsi..
nedaryk to, uz ka negali atsakyti.
..nei vienas nevertas mirties..taip pat ir gyvenimo norint numirti.
kiekvienas savo likimo kalvis, tik reikia gero priekalo

reiktu jausti atsakomybe pries vaikeli. neteisinti jokiu ten dar tai ne vaikas ir tt. reiktu nedaryti to, kas veda i nauja gyvybe. juk visi zinom kad sekso reikalas kurti nauja gyvybe. jei iskreipi esme, gauni rezultata, kuris "susika" tau gyvenima. tik gimdymo tiek aborto atveju.

buvau istekejus. nesugebejom susilaukti vaikelio. po skyrybu pradejau kvailioti ir prisikvailiojau iki motinystes. vienisos motinystes. ne visos drauges mane palaike, nevisada supratau ka darau pasilikdama vaikeli. bet dabar kitaip negaleciau gyventi. neisivaizduoju kas butu, jei netekciau dukters. turbut butu tas pats kaip po aborto. niekam nelinkiu to jausmo. bet linketi neuztenka.
po visu kritimu reik atsitiest. ir gyventi toliau. o atsitiesti geriausiai padeda kritika bei issikalbejimas.

padeda atlikimas kokio nors sugalvoto ritualo. atsiveikinimo, atsiprasymo ir tt. nereiktu temptis su savimi skausmo. reikia su juo susitaikyti ir palikti uz gretimo kampo. juk praeities nepakeisi. tai ir negriaut ateitis reiktu
renax
QUOTE(Ausrytukas @ 2007 01 21, 13:43)
Kas pagailės vaiko?O tai kad man gailiau yra tos verslininkės vaiko, jeigu jis gimė.Man gimusių ir valkataujančių, gimusių nužudytų, patiriančių nuolatinė fizinį ir psichologinį smurtą tikrai gaila.Todėl, kad jie pasmerkti tie vaikai, ir gyvenimas jų asmerktas ir jų vaikų irgi vaikų ir t.t.Kaip suprantu apie tai net nemąstai.a, dar ten bandei mąstyti apie tai,kad būtų kažkas paėmęs- pilni vakų namai tų "paimtų", nereikia svaigti .Ar tu nei su žmonėm bendrauji, nei spauos neskaitai.Vat kam kalbėti kažkokias nerealybes???
*

As nemastau mastai tik tu smile.gif
Verslininkes vaikas tas negime poto pas ja gime du pametinukai lotuliukas.gif , tik pas ja jie nevalkatauja ir tau ju gaila ?
Cha cha cha ,na taip cia visi nepadaryti laiku abortai o ar ne tas pats isciose nuzudyt ar gimusi kuom tai skiriasi ? .O nesusimastai kad laikas moteriai pries darant pagalvot , ar abotras tau sprendimo budas ?
Zinai jei viena sifilitike nuzudytu savo kudyki mes neturetumem Mocarto ar tai Bacho smile.gif Jei reikes sukonkretinsiu lotuliukas.gif
Man gaila tu kurios darydamos aborta galvoja kad isgelbes pasauli nuo valkataujanciu vaiku , o ne galvojja kaip nesigult po vyru smile.gif
Patikek tu net nezinai apie ka as mastau ir ka as darau , as nesakau apie ka tau mastyt nesmerk manu minciu .
O jei tau mano mintys svaigimas , tai bent susimastyk kad vaiko zudymas tau norma iseina smile.gif
Vaiku namai pilni asocialiu vaiku ( ir juos gimdys ir tikrai neabortuos ir ju sazine nekasys ) , atnestukai sudaro tik apie 1-2 procentus smile.gif ( ar tu tuom bent domejeisi ? )
Liudna kai pateisinama tai ko protas teisint neturetu verysad.gif
O kodel patiria smurta nesusimastai ? Ar motina nuzudziusi viena nebus ta smurtautoja kitam , nepagalvoji ?
Ar vyras gerbs moteri kuri del sventos ramybes nuzudo ju vaika ? Kas kokioje dar realybeje gyvena ir kaip ax.gif

Gaila man tavo pasaulelio jei tau nuzmogejimas realybe ir nesinori to pakeist .
O spauda skaitau , telika ziuriu po istaigas vaikstau .

Ausrytukas
QUOTE(renax @ 2007 01 21, 22:52)
As nemastau mastai tik tu smile.gif
Verslininkes vaikas tas negime poto pas ja gime du pametinukai  lotuliukas.gif , tik pas ja jie nevalkatauja ir tau ju gaila ?
Cha cha cha ,na taip cia visi nepadaryti laiku abortai o ar ne tas pats isciose nuzudyt ar gimusi kuom tai skiriasi ?  .O nesusimastai kad laikas moteriai pries darant pagalvot , ar abotras tau sprendimo budas ?
Zinai jei viena sifilitike nuzudytu savo kudyki mes neturetumem Mocarto ar tai Bacho smile.gif Jei reikes sukonkretinsiu  lotuliukas.gif
Man gaila tu kurios darydamos aborta galvoja kad isgelbes pasauli nuo valkataujanciu vaiku , o ne galvojja kaip nesigult po vyru smile.gif
Patikek tu net nezinai apie ka as mastau ir ka as darau , as nesakau apie ka tau mastyt nesmerk manu minciu .
O jei tau mano mintys svaigimas , tai bent susimastyk kad vaiko zudymas tau norma iseina smile.gif
Vaiku namai pilni asocialiu vaiku ( ir juos gimdys ir tikrai neabortuos ir ju sazine nekasys ) , atnestukai sudaro tik apie 1-2 procentus smile.gif ( ar tu tuom bent domejeisi ? )
Liudna kai pateisinama tai ko protas teisint neturetu  verysad.gif
O kodel patiria smurta nesusimastai ? Ar motina nuzudziusi viena nebus ta smurtautoja kitam , nepagalvoji ?
Ar vyras gerbs moteri kuri del sventos ramybes nuzudo ju vaika ? Kas kokioje dar realybeje gyvena ir kaip  ax.gif

Gaila man tavo pasaulelio jei tau nuzmogejimas realybe ir nesinori to pakeist .
O spauda skaitau , telika ziuriu po istaigas vaikstau .
*

tada man dar labiau gaila tų pametinukų, nes vargu ar jie auinami auklių suprato kas yra mama ir motinos meilė. O šiaip šventeiviškas rėkimas- kitas blogas, o jau aš tai pati geriausia, kaip teisyklė slepia labai dideles žmoaus nuodėmes.Ką aš žinau, gal tu ir ne vieną tą abortą pasidarei, o gal galiesi kad nepasidarei.Riksmas, matai ,renax, nėra nei argumentas, nei pozicijos teisingumo įrodymas.
Tai va.Visada supratau ir suprasiu atgailaujantį, besigailintį, bandantį atsikelti žmones.Tau tai matyt neprieinama.Va tuo mes ir skiriamės- tu linkus spardyti gulintį, o visada jam ištiesiu ranką ir padėsiu atsikelti.
O toliau yra viena retorika ir apie kūdikių namus, ir apie mistinius vyrus.Beje apie vaikų namus ir jų kontingentą inau daug daugiau nei tau atrodo.
renax
QUOTE(Ausrytukas @ 2007 01 21, 19:04)
tada man dar labiau gaila tų pametinukų, nes vargu ar jie auinami auklių suprato kas yra mama ir motinos meilė. O šiaip šventeiviškas rėkimas- kitas blogas, o jau aš tai pati geriausia, kaip teisyklė slepia labai dideles žmoaus nuodėmes.Ką aš žinau, gal tu ir ne vieną tą abortą pasidarei, o gal galiesi kad nepasidarei.Riksmas, matai ,renax, nėra nei argumentas, nei pozicijos teisingumo įrodymas.
Tai va.Visada supratau ir suprasiu atgailaujantį, besigailintį, bandantį atsikelti žmones.Tau tai matyt neprieinama.Va tuo mes ir skiriamės- tu linkus spardyti gulintį, o visada jam ištiesiu ranką ir padėsiu atsikelti.
O toliau yra viena retorika ir apie kūdikių namus, ir apie mistinius vyrus.Beje apie vaikų namus ir jų kontingentą inau daug daugiau nei tau atrodo.
*

Hmmm kur tas mano rekimas sveteiviskas , kad man gaila nuzudytu vaiku cia sveteiviskas rekimas ? Gaila man tokios sampratos , jei man gaila vaiko cia blogai ? As nesmerkiu padariusios man gaila nuzudytojo . As nerekiu as sneku ramiai .
Kaip tu gali but guodzianti jei gali rasyt taip ? Kaip tu gali but duodanti sansa , jei negali kitokios pozicijos net pernesti ? Jei kitas zmogus turi kitoki poziuri jis butinai turi but blogas ?
Kokia isvis tu turi teise zemint kita izeidinejant ? Tu manes nepazysti kodel tu sprendi apie mane asmeniskai ?
Man atrodo skirtingom savokom mes mastom ir skirtingom gyvenimo moralem naudojames ir tiek .
Bet buk maloni asmeniskai neizeidinek nepazinus , nes kol kas motina terese vaidini tu gailedama parklupusiu smile.gif

Euforija
kitame skyrelyje bvo rašoma apie moterį, sergančia psichine liga, ir gimdančią vaiką po vaiko....kurie viens po kito numetami ant kailinukų ant grindų...žiūrėjo žiūrėjo bendruomenė, kol neišsikentė ir nutempė ją aborto darytis po eilinio pastojimo....
o kiek tokių, sveikų, nesugebančių pasirūpinti....
va kas to vaikelio pagailės, užmiršto, palikto, alkano, neprižiūrėto, nemylėto????
keisti dalykai šioj žemelėje dedasi...tos, kurios taip laukia ir tikisi, negali susilaukti...o toms, kuriom giliai vis vien, gimdo vieną po kito, ir joms nusispjaut, kaip paskui tie mažuliai gyvena....
abortas....neduok Die kam nors susidurti su šia situacija...kai reikės rinktis....
inga.
Čia, renax, ne požiūryje esmė. Tu gali turėti savo nuomonę, bet nereikia įžeidinėti ir iš tiesų, susidaro įspūdis, kad tu rėki ir esi labai pikta.
Čia kalbama ne apie abortus, o apie būsena po to. Ir žmogui, kuris jaučiasi blogai visai nesinori skaityti tavo replikų. Ne tau teisti.
O man labiau gaila vaikučių, paliktų ir gyvenančių vaikų namuose.

Manau tu nebuvau susidurusi su situacijom, kai abortas yra neisvengiamas.Pvz, kai yra naudojami stiprūs vaistai, kurie automatiskai pazeidzia nervu sistema ir išsigimimai garantuoti. Ar geriau gimdyti, bet to vaiko likimas ,,aiškus'' - jokio likimo, visą gyvenimą prikaustytas prie lovos. Nemanau ar pati norėtum tik egzistuoti, o ne gyventi ir matyti, kaip kiti gyvena. Gaila, kad Lietuvoj nėra įteisinta eutanazija. Sakai tada nereikia net pradėti vaiko, o tu žinai, kad apie 20 procentų Lietuvoje negali visiškai naudoti kontraceptinių, nekalbu apie tuos, kurie ju negali įsigyti, ir kaip pagal tavo pasakojimą geriau gimdo, gauna pasalpa, o po to vaikučio likimas nusprestas - į vaikų namus. Nemanau, kad tau pačiai tai patiktų...
renax
QUOTE(inga. @ 2007 01 21, 20:23)
Čia, renax, ne požiūryje esmė. Tu gali turėti savo nuomonę, bet nereikia įžeidinėti ir iš tiesų, susidaro įspūdis, kad tu rėki ir esi labai pikta.
Čia kalbama ne apie abortus, o apie būsena po to. Ir žmogui, kuris jaučiasi blogai visai nesinori skaityti tavo replikų. Ne tau teisti.
O man labiau gaila vaikučių, paliktų ir gyvenančių vaikų namuose.

Manau tu nebuvau susidurusi su situacijom, kai abortas yra neisvengiamas.Pvz, kai yra naudojami stiprūs vaistai, kurie automatiskai pazeidzia nervu sistema ir išsigimimai garantuoti. Ar geriau gimdyti, bet to vaiko likimas ,,aiškus'' - jokio likimo, visą gyvenimą prikaustytas prie lovos. Nemanau ar pati norėtum tik egzistuoti, o ne gyventi ir matyti, kaip kiti gyvena. Gaila, kad Lietuvoj nėra įteisinta eutanazija. Sakai tada nereikia net pradėti vaiko, o tu žinai, kad apie 20 procentų Lietuvoje negali visiškai naudoti kontraceptinių, nekalbu apie tuos, kurie ju negali įsigyti, ir kaip pagal tavo pasakojimą geriau gimdo, gauna pasalpa, o po to vaikučio likimas nusprestas - į vaikų namus. Nemanau, kad tau pačiai tai patiktų...
*

Dar karta sakau nepriimkit asmeniskai , nes dar karteli pasakysiu zinau kad klysti , turiu pazyma antrajai dukrytei siuntima abortacijai 22 savaiciu del galvytes atrofijos ir kitu patologiju kurie nesuderinami su standartinemis gyvybinemis zmogaus funkcijomis ( t.y atsilikimas ir tolesnes ju bla bla ) ir zinau dar kart, visada yra tavo sprendimas .
Budama nescia 17 irgi turejau minciu daryt nestumo nutraukima , bet sveikas protas neleido , puikiai suprantu stresa , mastyma . Ir tikiuosi kad atejus ta kuri dar svarsto daryt ar ne , suras ne paguoda pasidarius o preteksta nesidaryt .
As giliai savije tikiu kad aukstesne jega mane ir baudzia uz tas buvusias mintis .
Cia nera puolimas , as tik bandau pakalbet apie vaikus kurie negali pasirinkt jiems laikas ar ne .
Juk jei brangiausias ju zmogus nuzudo ji , ka jam daryt . O del asocialiu deja abortus daro toli grazu neasocialios moterys , pasidomekit situom sad.gif

Nors siuo atveju galbut pateisinciau sitoki pasirinkima ( del 100% apsigimimo nesuderinamo su gyvybe , bet visada yra bet ). Kaip pasirinkima asocialios moters kuri nemasto , bet nepateisinu pasirinkima pilno proto moters negimdyt sveiko vaiko .
Kazkada ziurejau filma labai seniai bet istrigo , ten nescia moteris zinojo kad pagimdys vaikuti neturinti smegenu ir kad jis mirs bet ji gimde . Vaikutis isgyvenu kiek pamenu 8 minutes ir mire ant mamos ranku o jo sirdele buvo persodinta kitam vaikuciui . Nezinau cia isgalvota ar tikrais ivykiais paramta scena , bet istrigo labai stipriai , juk niekada nezinome likimo pirsto . Nezinome ar mes gime sveiki nepragulesime visa gyvenima patale . Juk net budamas sveikas vaikas gimt gali pilnumoje suzalotas . Ka tada iskart i siuksliu kibira ?

Dar kart pasikartosiu mes ne gyvuliai o zmones , duotas mastymas zmonems . Juk jei zinai kad negali apsisaugoti argi butina daryt ? Nes pinigu neturejimas cia ne prie ko , abortas tikrai nera kiek man zinoma pigus malonumas . Apsisaugojimo budo nebuvimas irgi tik pasiteisinimas .
VITA_V
QUOTE(krokodiliuke @ 2007 01 21, 10:42)
..

Jei kalbi apie panikos atakos ir depresija - nestumas butu geriausias vaistas tuo atveju. Kalbu, nes pati turejau tokia beda ir psihoterapeute rekomendavo arba nestuma arba trankvilizatorius ir antidepresantus. As pasirinkau pirma varianta smile.gif
braskute_v
Oi, Renax, skaitau pasisakymus ir baisu darosi g.gif Nu tikrai svetimo skausmo nebūna............. unsure.gif
Užjaučiu autorę ir linkiu ateity turėti gražių ir sveikų vaikučių wub.gif
Limcamca
RENAX, apie abortus, už ir prieš yra bent kelios temos, ten ir diskutuok, reikalingi jie ar ne tongue.gif Jau pirmą žinutę čia buvo gražiai paprašyta, nemoralizuoti.

TEMOS AUTOREI: kažkada Cosmopolitane skaičiau, kai moteris pasidariusi abortą, niekur nerado ramybės. KOl nenusprendė, to atšvęsti... tiesiog nuėjo į bažnyčią, uždegė žvakę už savo negimusį kūdikį, pasimeldė, vakare su draugais išgėrė vyno taurę ir, jai palengvėjo.

Aš turiu draugę, kuri nesenai pasidarė abortą. Negi man jai dabar šnekėti tokius dalykus, kaip Renax g.gif o kažką pasakyti vistiek reikia.

Šią temą gal labiau reikėtų dėti į Kertelė sielai rolleyes.gif
Ausrytukas
QUOTE(renax @ 2007 01 22, 00:44)
Dar karta sakau nepriimkit asmeniskai , nes dar karteli pasakysiu zinau kad klysti , turiu pazyma antrajai dukrytei siuntima abortacijai 22 savaiciu del galvytes atrofijos ir kitu patologiju kurie nesuderinami su standartinemis gyvybinemis zmogaus funkcijomis ( t.y atsilikimas ir tolesnes ju bla bla )  ir zinau dar kart, visada yra tavo sprendimas  .
Budama nescia 17 irgi turejau minciu daryt nestumo nutraukima , bet sveikas protas neleido , puikiai suprantu stresa , mastyma . Ir tikiuosi kad atejus ta kuri dar svarsto daryt ar ne , suras ne paguoda pasidarius o preteksta nesidaryt .
As giliai savije tikiu kad aukstesne jega mane ir baudzia uz tas buvusias mintis .
Cia nera puolimas , as tik bandau pakalbet apie vaikus kurie negali pasirinkt jiems laikas ar ne .
Juk jei brangiausias ju zmogus nuzudo ji , ka jam daryt . O del asocialiu deja abortus daro toli grazu neasocialios moterys , pasidomekit situom sad.gif

Nors siuo atveju galbut pateisinciau sitoki pasirinkima ( del 100% apsigimimo nesuderinamo su gyvybe , bet visada yra bet ). Kaip pasirinkima asocialios moters kuri nemasto , bet nepateisinu pasirinkima pilno proto moters negimdyt sveiko vaiko .
Kazkada ziurejau filma labai seniai bet istrigo , ten nescia moteris zinojo kad pagimdys vaikuti neturinti smegenu ir kad jis mirs bet ji gimde . Vaikutis isgyvenu kiek pamenu 8 minutes ir mire ant mamos ranku o jo sirdele buvo persodinta kitam vaikuciui . Nezinau cia isgalvota ar tikrais ivykiais paramta scena , bet istrigo labai stipriai , juk niekada nezinome likimo pirsto . Nezinome ar mes gime sveiki nepragulesime visa gyvenima patale . Juk net budamas sveikas vaikas gimt gali pilnumoje suzalotas . Ka tada iskart i siuksliu kibira ?
Dar kart pasikartosiu mes ne gyvuliai o zmones , duotas mastymas zmonems . Juk jei zinai kad negali apsisaugoti argi butina daryt ? Nes pinigu neturejimas cia ne prie ko , abortas tikrai nera kiek man zinoma pigus malonumas . Apsisaugojimo budo nebuvimas irgi tik pasiteisinimas .
*

ką aš ir rašiau anksčiau, tu tiesiog savo nuodėmes nori taip nuplauti, juodindama kitą.
Mūsų moralė tikrai kitokia, aš niekada negalėčiau, net nedrįsčiau kaltinti žmogaus kažkuo, pati stovėjus ant tokio pat pasirinkimo slenksčio.Kuo jau tuo geresnė pasirinkus taiip, o kuo jau ji blogesnė pasirinkus kitaip, kuo jau jūs skiriatės.Moralumu, pirmiausia moralės kaip tik neturi tu, ji turi, jai nebaisu anei prisipažinti, anei dar ko nors.Ji gilesnė, ją jos skausmas pamokė ir subrandino.Ji nepuldinėja ant žmonių, o tvirtai žino- žmonės klysta.Jei jau tokia giliai tikinti kodėl nesivadovauji vienais i Kristaus žodžiais- kas be nuodėmės meskit į mane akmenį. Bet tu kažkodėl svaidaisi tais akmenimis, gal dėl to negali nei nurimti, nei žmonių mylėti.Neteisk -ir nebūsi teisiamas.Šiaip jau va taip kaip tavo čia pamėtytas pyktis grįš, ir grįš jis pas tave dvigubai, trigubai pamatysi.
-Lauryte-
Aš nesu iš jūsų daugumos... Bandau jus suprasti ir pateisinti...bet nežinau ar man pavyksta... Na, bet pasistengsiu neteisti. Užjausti galima tik tą, kuriai atsitiko nelaimė, patyrė netektį, tą, kuriai teko priimti tokį baisų sprendimą dėl jos ar vaikelio sveikatos sutrikimų, patalogijų. Bet tų, kurios tokį sprendimą priėmė dėl kitų priežasčių, aš neužjaučiu. Tai jūsų pačių sprendimas, todėl nereikia ir užuojautos. Netgi nelabai suprantu tų priekaištų gydytojams... Ar jie jus pasigavo gatvėje ir "išvalė"? Ar jūs pačios neieškojote tokio mediko, kuris neužduotų papildomų ir nereikalingų klausimų? Klausiate "kodėl gydytojas neatkalbėjo?"... O ar jūs jau nebuvote apsispręndusios? Ar jūs tuo momentu buvote neveiksni ir todėl priėmėt netinkamą sprendimą? Kaltinate medikus, aplinkybes, netinkamą laiką, jauną amžių ir dar velniai žino ką... Atrodo, kad bandote atsakomybę suversti ant kitų. Gal aš ir klystu... Jei taip, tai labai atsiprašau, visai nenoriu jūsų įžeisti. Tiesiog aš nesuvokių kokios priežastys gali lemti tokį pasirinkimą... Visas galimas (na gal kokia ir neatėjo man į galvą) priežastis apgalvojau, bet man jos neatrodo lemiančios... išskyrus - rimtus mamos ar vaikelio sveikatos sutrikimus, patalogijas, didelių komplikacijų grėsmes.

Tiesiog mano nuomonė yra tokia, kad mes neturime jokios moralinės teisės nuspręsti, kas gali gimti ir kas ne. Mums niekas tokių teisių nesuteikė. Bet jei kartais mums tenka tokias teises susiteikti pačioms, tai priežastys tam turėtų būti iš tiesų ypatingos.

Toms, kurios gailisi ir blogai jaučiasi dėl savo sprendimo linkiu rasti ramybę ir daug daug stiprybės.
renax
QUOTE(Ausrytukas @ 2007 01 22, 16:49)
ką aš ir rašiau anksčiau, tu tiesiog savo nuodėmes nori taip nuplauti, juodindama kitą.
Mūsų moralė tikrai kitokia, aš niekada negalėčiau, net nedrįsčiau kaltinti žmogaus kažkuo, pati stovėjus ant tokio pat pasirinkimo slenksčio.Kuo jau tuo geresnė pasirinkus taiip, o kuo jau ji blogesnė pasirinkus kitaip, kuo jau jūs skiriatės.Moralumu, pirmiausia moralės kaip tik neturi tu, ji turi, jai nebaisu anei prisipažinti, anei dar ko nors.Ji gilesnė, ją jos skausmas pamokė ir subrandino.Ji nepuldinėja ant žmonių, o tvirtai žino- žmonės klysta.Jei jau tokia giliai tikinti kodėl nesivadovauji vienais i Kristaus žodžiais- kas be nuodėmės meskit į mane akmenį. Bet tu kažkodėl svaidaisi tais akmenimis, gal dėl to negali nei nurimti, nei žmonių mylėti.Neteisk -ir nebūsi teisiamas.Šiaip jau va taip kaip tavo čia pamėtytas pyktis grįš, ir grįš jis pas tave dvigubai, trigubai pamatysi.
*

Kad nera pas mane pykcio ir puolimo . Ir niekur as nepasakiau , kad as be nuodemes .Neisivaizduoju kaip galima but ant tiek netolerantiskam kito nuomuonei , juk nevisos turi pritart tau , kaip as neieskau pritarimo .
O sneku todel kad stovejau ir sneku taip kaip man atrodo ,nejau uzdrausi man mastyt ? O tu dievas nusprendes ka as turiu ar ne ane ? Paskaityk ka rasau nors vienam poste as i tave asmeniskai kreipiausi ar i kazka asmeniskai ? Kol kas puolima matau tik is tavo puses smile.gif , greiciau ne puolima o baime .
O del baisu ar ne prisipazint as cia atejau savo vardu ,o ne sveciu su dviem zinutem smile.gif
O mano pasisakymus kiekvienas per savo sugedimo prizme skaito .

Tik nesuvokiu tavo puolimo , tave gal psichologiskai kazkas destabilizavo ? Ar bandai savo pykciu pateisint ka pati padarei ?
Siaip bendraut nemoki , ar matai visakame tik arsu puolima ? Neatrodo tau kad tave visa aplinka puola ? Nes tai jau darosi panasu i paranoja . Mesk i mane akmeni jei palenves , sugalvok man sunkia nuodeme ir ja pakabink gal tada tau palengves smile.gif . Dar kart sakau nepazysti tu manes ir nesvaidykis asmeniskumais , as tikiu ne i dieva labiau i zmogaus prota .
Dar kart pasakysiu kas nesuprato as pries vaiko zudyma , bet tai nereiskia kad as mesiu akmeni i zmogu kuris tai padare . Juk cia yra asmeninis jo gyvenimas jo reikalas ir jei zmogus tai daro , kitas uz ji kitaip nepadarys .Jis turi atkentet ar perzenkt , susivokt arba ne . Ausrytukas jei bandysi kazka interpretuot vien savo pasamones nesveikais vingiais , tai nemanyk kad kitas to negali sau leist daryt . As uz sveika diskusija be asmeniniu izeidimu , jei to negali perzenkt uzsimerk .

Limcamca matai moralizuot reik pries , po fakto ka primoralizuosi . Tikiuosi busi stiprus petys jai issiverkt , ir ji ras savy proto to nekartot sad.gif

P.S nors vis viena as ta klausima turiu kas pagailes vaiko ? Ne apie asocialias ar aukstas materijas , apie eiline sveika moteri kuri nuzudo ( kodel kad nuzudo nes cia faktas kaip bebutu ) , kas to vaiko pagailes ?
#Mia#
QUOTE(-Lauryte- @ 2007 01 22, 20:32)
Ar jūs pačios neieškojote tokio mediko, kuris neužduotų papildomų ir nereikalingų klausimų? Klausiate "kodėl gydytojas neatkalbėjo?"... O ar jūs jau nebuvote apsispręndusios?

As manau, kad nemazai nesidarytu abortu, jei jas palaikytu kazkas is salies, nu pasakytu, kad bus viskas gerai, kad jau yra gyvybe ir pan. Nes ne viena eina neapsisprendusi, o noredama supratimo ir kai pasako"tai ka, abortas" pasako taip, o paskui....
O ko pvz. nepuolamos tos, kurios dedasi spirales (hormonines dar nieko, o paprastos), juk daznokai abortas gaunasi, ko tada tose temose nera puolimo? Ir tos moteriskes apgalvoja ir gali bet kada baigti, bet ... patogiau.
Ir, Renax, nu koks kam skirtumas, kad tau buvo gresiantis ir tu sugebejai atlaikyti. Nu negali kitos galvoti, kad turiu auginti, nes kazkas negali susilaukti vaiku. Nu as kai pastojau ypac lengvai, nematau problemos, kad kazkas negali susilaukti, nes jie nezino, ka reiskia tureti vaiku. Kai nezinai nera tikros problemos. Tai negi dabar tureciau eiti i tema, kur nori susilaukti vaiku ir aiskinti, kaip tai lengvai vyksta? Ir kaip as joms pavydziu, kad nereikia saugotis. Kiekvienas vertinam savo patirti, o kitu kisimasis sukelia tik pykti.
Ir aiskinant moteriai, koki nusikaltima ji padare, sukeliamas tik pasipriesinimas; o jei ji padare tik noredama sulaukti palaikymo ir jo nesulauke, o dar dabar aiskinama kaip jai turi buti geda doh.gif
P.S. ir as neidelizuoju gyvenimo - nors pakankamai viskas neblogai sekasi (tfu tfu tfu)nemanau, kad daug buciau praradus isvengus tokio malonumo (depresija, beje, irgi nesergu biggrin.gif )
RamuneM
Man teko kurį laiką dirbti savanore. Ir dirbau su moterimis, kurios po abortų nerado nusiraminimo. Jei reikia tau pagalbos, parašyk į AŽ, pasistengsiu kiek tik leis jėgos padėti.

O čia bendras pamąstymas, kurio netaikau niekam asmeniškai.

Aš labai norėčiau, kad tokių moterų nebūtų, bet jų yra. Aš labai norėčiau, kad jos to skausmo, kurį po to patiria, nepatirtų, bet taip nėra. Aš labai norėčiau, kad jų daugiau niekada sąžinė negriaužtų, bet taip nebus. Deja, visą tai supras tik tos, kurios tai patirė arba moka išgyventi kitų situacijas. Abiem pusėm labai sunku. Aš ta, kuri išgyvenu tas situacijas ir aš kartu su jomis verkiu, ieškau išeičių... Sklandžiai čia nemoku rašyti, nes paprasčiausiai tokiose situacijose tik verkiu ... nes man gaila abiejų: ir moters, ir vaikelio. Tik vienas iš jų dar turi galimybes, o kitas jau ne sad.gif
-Lauryte-
[quote=#Mia#,2007 01 22, 23:06]
As manau, kad nemazai nesidarytu abortu, jei jas palaikytu kazkas is salies, nu pasakytu, kad bus viskas gerai, kad jau yra gyvybe ir pan. Nes ne viena eina neapsisprendusi, o noredama supratimo ir kai pasako"tai ka, abortas" pasako taip, o paskui....
O ko pvz. nepuolamos tos, kurios dedasi spirales (hormonines dar nieko, o paprastos), juk daznokai abortas gaunasi, ko tada tose temose nera puolimo? Ir tos moteriskes apgalvoja ir gali bet kada baigti, bet ... patogiau.

Nesupratau... Ką reiškia "nesidarytų aborto, jei jas palaikytų kažkas iš šalies"? Man ši tavo frazė skamba panašiai: "Aš labai blogai jaučiausi, manęs niekas nemylėjo, todėl nužudiau... bet jei kas nors būtų mane palaikęs iš šalies... galbūt būčiau ir nenužudžiusi...". Bet jei, vis dėl to, taip ir nutinka, tai pagalbos ir palaikymo reikia ieškoti pas psichologus, dauguma iš mūsų turime mamas, seseris, brolius, drauges, vyrus, mylimuosius, galų gale, galima nueiti pas kunigą. Kodėl supratimo ir palaikymo reiktų ieškoti pas ginekologą?
Kitas dalykas. Mano pažįstamų moterų tarpe yra nemaža dalis tų, kurios darėsi abortą, o kitos ir ne po vieną, ir ne po du kartus. Ir apie 80-90 % iš tų moterų sąmoningai rinkosi medikus, kurie nemoralizuoja ir neuždavinėja nereikalingų klausimų.
O dėl spiralių aš tave labai palaikau 100 %
#Mia#
QUOTE(-Lauryte- @ 2007 01 23, 12:08)
  Nesupratau... Ką reiškia "nesidarytų aborto, jei jas palaikytų kažkas iš šalies"? Man ši tavo frazė skamba panašiai: "Aš labai blogai jaučiausi, manęs niekas nemylėjo, todėl nužudiau... bet jei kas nors būtų mane palaikęs iš šalies... galbūt būčiau ir nenužudžiusi...". Bet jei, vis dėl to, taip ir nutinka, tai pagalbos ir palaikymo reikia ieškoti pas psichologus, dauguma iš mūsų turime mamas, seseris, brolius, drauges, vyrus, mylimuosius, galų gale, galima nueiti pas kunigą.  Kodėl supratimo ir palaikymo reiktų ieškoti pas ginekologą?

Paprasciausiai daznai atejus pas ginekologa pirmas klausimas "gimdysi ar valom?", o moteriskei ir taip hormonai duodasi, o jei dar namie pasako, kad pagalvok, ar tu dabar gali gimdyti, ar uzteks finansu.... Ir pasiduoda "srovei", patikedama kad taip geriau. Ir ginekologui uztektu pasakyti, kad tai baisu, , dziaugsmas ir pan. Uztat jau ne pirma karta kartuojuosi doh.gif , geriausia butu, kad reiketu eiti pas psichologa, o tik tada priimti sprendima.... O paskui tokiom moterim tikrai labai sunku ir visi aiskinimai, ka tu padarei sukelia dar didesni pykti aplinkiniams.
-Lauryte-
QUOTE(#Mia# @ 2007 01 23, 14:08)
Paprasciausiai daznai atejus pas ginekologa pirmas klausimas "gimdysi ar valom?", o moteriskei ir taip hormonai duodasi, o jei dar namie pasako, kad pagalvok, ar tu dabar gali gimdyti, ar uzteks finansu.... Ir pasiduoda "srovei", patikedama kad taip geriau. Ir ginekologui uztektu pasakyti, kad tai baisu, , dziaugsmas ir pan. Uztat jau ne pirma karta kartuojuosi  doh.gif , geriausia butu, kad reiketu eiti pas psichologa, o tik tada priimti sprendima....  O paskui tokiom moterim tikrai labai sunku ir visi aiskinimai, ka tu padarei sukelia dar didesni pykti aplinkiniams.
*

Mano mama klausdavo manęs, dabar aš klausiu savo dukters : "Jei tau siūlys šokti į ugnį, ar šoktum?". Klysti yra žmogiška. Mes galim priimti blogą sprendimą pirkdami butą, suklysti renkantis draugus, kiti įklimsta į svaigalus, pradeda vogti, kažkas suklysta pasirinkdamas profesiją ir t.t. Bet dabar mes kalbam apie žmogaus gyvybę. Čia negali būti pasirinkimo ir negali kilti tokie klausimai "gimdyti ar ne?". O tokie paklydimai gali būti fatališki, viską griaunantys, juk nutraukiama viena žmogaus gyvybė, o kitas dėl tos klaidos gali visiškai palūžti kaltindamas save ir kitus, o kur dar galimos komplikacijos, nevaisingumas... Be to ir informacijos apie tai apstu, juk apie tai kalbama beveik pastoviai ir per televiziją ir žurnaluose. Kodėl kyla tokie klausimai???????
Dabar klausiu jūsų visų. Nejaugi jūs niekada anksčiau nesate apie tai pagalvojusios? Nejaugi jūs niekada nesate apie tai kalbėjusios su savo vyrais ar partneriais? Nejaugi jūs neturite išankstinės nuostatos šiuo klausimu? Kodėl taip dažnai klausimai "gimdyti ar ne?", "noriu vaiko ar ne?", "laikas ar ne laikas?" iškyla tik tada, kai jau būna per vėlu į juos atsakyti?
inga.
Aš manau, klausimai būna apsvarstyti ir jei nusprendžiama, kad vaikų dabar nenorim, netinkamos aplinkybės, tai saugomasi. Ir gyvena ramiai, net negalvodamos, kad gali pastoti...ir pastoja... smile.gif Su kontraceptinėm, su spiralėm pastoja smile.gif Manot nuspręsti tokį dalyką lengva?.. pasidaryti abortą
-Lauryte-
QUOTE(inga. @ 2007 01 23, 15:53)
Aš manau, klausimai būna apsvarstyti ir jei nusprendžiama, kad vaikų dabar nenorim, netinkamos aplinkybės, tai saugomasi. Ir gyvena ramiai, net negalvodamos, kad gali pastoti...ir pastoja... smile.gif  Su kontraceptinėm, su spiralėm pastoja  smile.gif  Manot nuspręsti tokį dalyką lengva?.. pasidaryti abortą
*

Aš manau, o greičiau tikiu, kad nelengva. Juk abortas nėra depiliacija ar nereikalingo apgamo pašalinimas. Ir visiškai aiškiai suprantu tą skausmą, kuris būna po to (man tik labai gaila, kad nevisom). Aš esu netekusi vaiko, žinau, kaip gali skaudėti, bet toms mamoms turbūt tas skausmas dar aštresnis, nes jos savo vaikučio neteko, nes pačios padarė tokį sprendimą. Aš tik bandau suprasti kas atsitinka jų gyvenime, kad jos padaro tokius sprendimus. Skaitau jų pasisakymus ir nesuprantu, jų išsakytos priežastys neatrodo lemiamos, netgi absurdiškos. Tik būkit geros nesupykit. Aš tikrai jūsų neteisiu. Aš tik noriu jus suprasti. O kai suprasiu, galbūt ir aš galėsiu paguosti. Juk auginu dukrą ir aš negaliu garantuoti, kad ji kada nors nepadarys tokios baisios klaidos ir, kad man nereiks jos palaikyt ir paguost. Nors labai stengiuosi skiepinti viską kas geriausią, bet kas gali žinoti kurie gerumo skiepai prigis, o kurie ne.
LedineLedi
QUOTE(tautiete @ 2007 01 07, 17:52)
*

verysad.gif apie tai daug diskutuojama, visi žino, kad taip būna po abortų, ir vistiek daro verysad.gif
Nesuprantu, kas vertė taip elgtis? Argi nėštumas yra toks dalykas, kad taip suknisa smegenis, kad nemastai? Kam reikia apie tai galvot? O jau kaip tai padaryt?
Nu ne į temą aš čia, bet užmuškit, nukankinkit, bet NESUPRANTU tokio elgesio su savimi ir savo vaiku......................................................................... verysad.gif
gekoniuke
QUOTE(karosiukas @ 2007 01 29, 14:58)
verysad.gif apie tai daug diskutuojama, visi žino, kad taip būna po abortų, ir vistiek daro verysad.gif
Nesuprantu, kas vertė taip elgtis? Argi nėštumas yra toks dalykas, kad taip suknisa smegenis, kad nemastai? Kam reikia apie tai galvot? O jau kaip tai padaryt?
Nu ne į temą aš čia, bet užmuškit, nukankinkit, bet NESUPRANTU tokio elgesio su savimi ir savo vaiku......................................................................... verysad.gif
*

Kai gerai gyveni, tai ir nesupranti. Man po šiai dienai skauda prisiminus bendraklasę, greičiausiai ji vaiko ir taip nebūtų auginusi ir ne todėl, kad ji blogas žmogus, bet jei būtų anonimiški pagalbos centrai 'pasiklydusioms' mergaitėms, su visa priežiūra, psichologine pagalba, jei ten priimtu gimdymus ir mama galėtu ramiai atsisakyt teisių į vaiką nes jam dar negimusiam yra rasta šeima. Jei ji būtų sulaukus tokios pagalbos- ji tikrai nebūtų pasidariusi aborto.
Ausrytukas
QUOTE(renax @ 2007 01 22, 23:11)
Kad nera pas mane pykcio ir puolimo . Ir niekur as nepasakiau , kad as be nuodemes .Neisivaizduoju kaip galima but ant tiek netolerantiskam kito nuomuonei , juk nevisos turi pritart tau , kaip as neieskau pritarimo  .
O  sneku todel kad stovejau ir sneku taip kaip man atrodo ,nejau uzdrausi man mastyt ? O tu dievas nusprendes ka as turiu ar ne ane ? Paskaityk ka rasau nors vienam poste as i tave asmeniskai kreipiausi ar i kazka asmeniskai ? Kol kas puolima matau tik is tavo puses smile.gif , greiciau ne puolima o baime .
O del baisu ar ne prisipazint as cia atejau savo vardu ,o ne sveciu su dviem zinutem smile.gif
O mano pasisakymus kiekvienas per savo sugedimo prizme skaito .

Tik nesuvokiu tavo puolimo , tave gal psichologiskai kazkas destabilizavo ? Ar bandai savo pykciu pateisint ka pati padarei ?
Siaip bendraut nemoki , ar matai visakame tik arsu puolima ? Neatrodo tau kad tave visa aplinka puola ? Nes tai jau darosi panasu i paranoja . Mesk i mane akmeni jei palenves , sugalvok man sunkia nuodeme ir ja pakabink gal tada tau palengves smile.gif  . Dar kart sakau nepazysti tu manes ir nesvaidykis asmeniskumais  , as tikiu ne i dieva labiau i zmogaus prota .
Dar kart pasakysiu kas nesuprato as pries vaiko zudyma , bet tai nereiskia kad as mesiu akmeni i zmogu kuris tai padare . Juk cia yra asmeninis jo gyvenimas jo reikalas ir jei zmogus tai daro , kitas uz ji kitaip nepadarys .Jis turi atkentet ar perzenkt , susivokt arba ne . Ausrytukas jei bandysi kazka interpretuot vien savo pasamones nesveikais vingiais , tai nemanyk kad kitas to negali sau leist daryt . As uz sveika diskusija be asmeniniu izeidimu , jei to negali perzenkt uzsimerk .
Limcamca matai moralizuot reik pries , po fakto ka primoralizuosi . Tikiuosi busi stiprus petys jai issiverkt , ir ji ras savy proto to nekartot  sad.gif

P.S nors vis viena as ta klausima turiu kas pagailes vaiko ? Ne apie asocialias ar aukstas materijas , apie eiline sveika moteri kuri nuzudo ( kodel kad nuzudo nes cia faktas kaip bebutu  ) , kas to vaiko pagailes ?
*

nežinau tavęs, ir žinot nnoriu.Gal tu dėl savęs ir labai nuostabus žmogus, gal...bet puikiam reikia būti ne dėl savęs ir ne savo akyse.Tiek tos.
Gaila tavęs, kad taip ir nesupratai jog tema tam ir atsidarė, kad mamai gaila ne savęs o vaikelio galbūt galėjusio gimti.Teisingai yra sakoma, kad nebūda didesnio neregio, nei tas kuris nenori matyti.Tą vaikelį ,renax, apgailėjo, apgaili ir dar daug metų apgailės jo mama.Bet kaip sakoma- davai pamenim kovo net snami, i budem dumat o živych.
Tai va, kuo mes galim padėti mamai, gyvai , mylinčiai ir savęs nekenčiančiai.
Paryškinu frazę. kur tavo žodžiai neturi nieko bendra su visu komentaru.
JuicyCherry
labai lengva pasmerkti ar pasakyti kad taip nedaryciau. Nera ne vienos moters kuri pasidarius aborto nesigailetu. Ne visos tik isdrista tai pasakyt. O kokie jausmai ja uzplusta po to...
Vietojh smerkimo geriau knyga paskaitytumet "Mirijam... kodel tu verki? Moteru kancios po aborto. Ju isgyvenimai. O tom kuriom liezuvis vercias smerkt pamastymui: mire vaikelis ir pastojai po 2 men po mirties gerdama stiprius vaistus. Dakatarai prognozuoja antra mirti ir apsigimimus... Ir siulo aborta. Graziai vadinama issiurbimu. Apie poabortini sindroma nieko nezinai... Tik galvoji kad vel teks isnesiot 9men pagimdyt ir pamatyt kad mirsta...
Smurka
QUOTE(Uliuliuska @ 2007 01 16, 20:57)
Nu tikrai kas nepatire - tas nesupras. verysad.gif  verysad.gif
*

O gal kaip tik yra tokių, kurios nepatyrė, bet supras g.gif

Nesiruošiu nei gailėti, nei užjausti, nei smerkti tų, kurios tai padarė. Aš pati buvau pastojusi tris kartus ir visus tris neplanuotai ir netgi labai nelaiku. Visais trim atvejais, mąstydama, reikia man vaiko dabar, ar nereikia, daugiau rasdavau priežasčių, kodėl nereikia. Bet...

Pirmą kartą nepasidariau iš baimės. Buvau per jauna, o tada dar jokių atsiurbimų nedarydavo, abortas labai dažnai baigdavsi nevaisingumu. nors tada vaiko man nereikėjo, bet ateityje vis tiek save įsivaizduodavau mama. Todėl teko gimdyti.

Antrą kartą nepasidariau iš baimės. Kartą, kai dėl didelių ginekologinių problemų gulėjau ligoninėje, mačiau iš jos išeinančių moterų veidus. Jos atvykdavo ryte, o išvykdavo apie pietus. Taip ir nepamačiau nei vienos, kuri "iš tos palatos" (visos ligoninėje gulėjusios moterys žinojo, kokia tai palata) išeitų su šypsena veide. Anaiptol. išeidavo ir apsiašarojusios, ir žvilgsnį kaltai žemėn nuleidusios. Jos jau tada, iš karto po aborto kažką jausdavo. Negaliu pasakyti ką konkrečiai, nes abejoju, ar jos pačios apsakyti tą jausmą galėtų. Bet tos jų nuotaikos tiesiog ore sklandė. Todėl, kai sužinojusi apie antrą nėštumą ir iš karto pagalvojusi apie abortą, iš katro tos minties ir atsisakiau. Nes bijojau. Bijojau, kad jausiuosi kalta, bijojau, kad negalėsiu žvilgsnio tiesiai laikyti ir bijojau, nes nežinojau, kiek ta būsena gali tęsti - dieną, savaitę, mėnesį, metus ar visą amžinybę. Jei būčiau žinojusi, gal sprendimą priimti būtų buvę lengviau.

Trečią kartą nepasidariau, nes bijojau. Bijojau to paties, ko ir pastojusi antrą kartą. Nors metas ir aplinkybės gimdyti buvo nepalankesnės už pačias nepalankiausias. ir tuo metu, kai jau viiškai nusiraminau ir apsisprendžiau, vaikas nusprendė negimti pats.
ringa
O man gaila, moterų pasidariusių abortus. Kaip ir kiekvieno kenčiančio.
Nors aš neturiu tokios patirties (tikiuosi, kad to ir nepatirsiu), įsivaizduoju, kad gyvenimo aplinkybėms įspraudus į kampą galima apsirikti.
Bet ar verta save plakti dėl to ko pakeisti nebegali? Supratus savo klaidą galima net šią savo patirtį panaudoti geru tikslu. Pavyzdžiui pasakoti kaip tai paveikia tolimesnį moters gyvenimą, ką temos autorė iš dalies ir daro. Gal kažkas perskaitęs susilaikys nuo tokio žingsnio.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.