Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Skiepai nuo erkinio encefalito
Supermamų klubas > Motinystė ir tėvystė > Vaikų sveikata > Skiepai
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Inguole
Sveikos mamules, noriu pasiteirauti jusu nuomones ka manote apie si skiepa (zinau, kad jau laikas skiepyti), ar paskiepijus kyla kokiu nors komplikaciju? na tiesiok pasidalinkit patirtimi ir nuomonemis. Skiepyti noriu, nes erkiu paniskai bijau. Net vasara Vilniuje isleisdama sunu i lauka apipurskiu nuo tu brudu... Beje pridursiu, kad mazajam su su puse.
erikele
Mes esam visa šeima pasiskiepiję nuo encefalito ir esam patenkinti, nes dažnai keliaujam po miškus ir apskritai mėgstam gamtą. Nei man, nei vyrui, nei dukrai jokios reakcijos po skiepo nebuvo. Gali ramiai skiepytis.
barakuda
Mes visa seima taip pat galvojam skiepitis tik noreciau suzinoti jai kas zinot kiek tai kainuoja ir kur Kaune tai galima padaryti ,is anksto dekoju.
erikele
Mes iš Kauno, darėmės savo klinikoj. Manau bet kurioj klinikoj turi. Kainavo kazkur 40 lt vienas skiepas (tiksliai neatsimenu). Pasiskiepijus reik dar po menesio ir po metu pasiskiepyt. O paskui kas 3 metai.
rivera
O ar galima skiepyti mazylius? Vasara tikrai daug laiko praleisim gamtoje, tai kazkaip baisu del tu erkiu.
Inguole
praeitais metais gydytoja sunaus skiepyti nerekomendavo (jam buvo 1,5 metu). bet siemet ketinu skiepyti, kad man ramiau butu. tik bijau nepaveluoti, o dabar dar sloga prikibo...
Linaiva
Tai, kad galima nuo metų skiepyti... tik va girdėjau, kad šiam sezonui lyg ir pavėlavom, nes visiškas atsparumas lygtai tik po trečiojo skiepo....
Inguole
QUOTE(Linaiva @ 2005 03 10, 15:57)
Tai, kad galima nuo metų skiepyti... tik va girdėjau, kad šiam sezonui lyg ir pavėlavom, nes visiškas atsparumas lygtai tik po trečiojo skiepo....
*trecias skiepas tik po metu buna. negali buti, kad pavelavom....
Linaiva
Gal DiDiDu nesupyks, kad ją pacituosiu wink.gif

Nuo erkinio encefalito. Skiepyti vaikus tik su Encepur vakcina. Skiepijama dvejopai:
1 vienas skiepas ,po 1-3 mėn. antras ,ir po 12 mėnesių trečias.

Jeigu reikia greitos imunizacijos galima skiepyti pagreitintai :
vienas dūris po 7 dienų antras po 21 dioenos trečias.

Su FSME imun vakcina schema kiek kitokia. Su šita vakcina vaikų iki 3 metų negalima skiepyti.
organzza
pati nesiskiepinau,bet vaika skiepiju.Pirma karta paskiepinom 3metu.Tikrai daug ramiau,juk vaikai vistiek megsta landziot po visokius krumus ir zoles.Dabar skiepinam kas 3metus
saugerda
Gal kuri žinot kodėl negalima vaikų iki 3 metų skiepyti FSME vakcina. Ir ar jei pirma paskiepinus vakcina paskui jau bus FSME vakcina,bus veiksmingas skiepinimas.
Inguole
QUOTE(SAUGERDA @ 2005 04 20, 10:34)
ir dar noriu paklaust,tai jau dabar vaikų neapsimoka skiepinti nes bus šymet neveiksmingi,ir geriau pradėt nuo rudenio,kad kitam pavasariui jau būtų susidaręs imunitetas.
*Aš savo mažiū negalėjau dėl įvairių priežasčių anksčiau paskiepyti, tai skiepijau praeita savaite. manau, kad tai geriaus nei nieko. imunitetas asusiformuos po pusantro men. tai jau birzelio menesi galesiu buti rami, - o pries akis visa vasara...
Aurėja
QUOTE(SAUGERDA @ 2005 04 20, 11:34)
ir dar noriu paklaust,tai jau dabar vaikų neapsimoka skiepinti nes bus šymet neveiksmingi,ir geriau pradėt nuo rudenio,kad kitam pavasariui jau būtų susidaręs imunitetas.

nurodoma, kad geriausia pradėti žiemą skiepyti, kad pavasarį, kai erkės aktyviausios, jau būtų susidariusi maksimali apsauga. Tačiau tai dar nereiškia, kad vėliau neapsimoka skiepyti. Net ir vasarą skiepijama, ypač jei būnate tokioje teritorijoje, kur užfiksuota erkinio encefalito atvejų. Tuomet pagreitinama pirmų dviejų dozių suleidimas - kas 2 savaitės, o ne kas mėnesį, kad tik greičiau susidarytų apsauginiai antikūniai.


QUOTE(lilijal @ 2005 05 08, 14:26)
O nuo kiek laiko reikia skiepyti, kiek kartu ir kokia ju kaina? Ar buvo reakcija skiepui?

vaiko amžius nuo 1 m. iki 16 m. Junior vakcina (austriška vakcina Baxter, pvz.)
skiepijimo schema:
1 dozė (0,25 ml) laikotarpis -
2 dozė laikotarpis 1-3 mėn. po pirmos dozės suleidimo
3 dozė laikotarpis 9-12 mėn. po 2 dozės suleidimo
Šias tris dozes suleidus, apsauga trunka mažiausiai 3 metus!

Kaina:
Kai skiepijomės pernai (1,2 dozes, mokėjom apie 32 litus už vakciną, o šiemet, kai susileidom 3-ią dozę - ji kainavo 27 lt 8 ct - kažkodėl nukrito kaina šiek tiek).

jokių šalutinių nepageidaujamų poveikių nebuvo mano vaikui nė karto.
*Ambasadorius*
Kazkodel as savo mazaja skiepyti nuo erkiu dar nesiryztu (tfu tfu tfu), nes gydytoja mums patare iki 3 metuku nesiskiepyti. Sia vasara vaziuodami link misku bandysim apsisaugoti purskalais. Zinau, kad ir jie nera labai nekenksmingi, bet kadangi mes miskuose bunam ypac retai- mes juros megejai tongue.gif - tai bandysim apsisaugoti su purskalais.
Avita
As pernai nesiryzau vaiko skiepyti nuo erkiu,nes yra alergiskas, bet siemet jau paskiepijome vakcina Baxter. Dabar reikes skiepyti po menesio, imunitetas susidaro po 2 durio. Kainavo Endemike 39 litai, o kitur skambinau, tai nuo 46 iki 49 litu (skiepo kaina vaikams iki 3 ar 6 metu didesne,nei suaugusiems)
saugerda
O aš vaikus skiepinau Encepur vakcina nes ji vaikams iki 3 m. Kaina 35,62 ir dar plius 3,20 įdūrimas. Kadangi skiepijau du tai viso 77,64 centų tiksliai nežinau. Dabar skiepysiu po 3 sav, ir po to po metų.Ir imunitetas bus 3 m.
iCute
Dabar visiškai susipainiojau, pasirodo pirma - pavelavau, antra - per anksti doh.gif , vaikui pusantrų. Bliamb tai ką daryti, manau reikia skiepyti. Bet kaip sužinoti kuri vakcina yra geriausia, nemaniau, kad jų tiek daug yra.... g.gif
Inguole
Mes skiepijomes Endemike. Vakcina triju metu neturinciam vaikui (Encepur) kainavo tikrai virs 40 lt (gal 44). Suaugusiems 35 lt g.gif
Milana
QUOTE(skriste @ 2005 06 21, 11:24)
Tikrai, kuriuo metų laiku geriausia skiepyti g.gif  Jeigu po 1,5 mėn tesusidaro imunitetas, tai šiemet jau turbūt pavėlavau g.gif  O kadangi dar tik 1,5 m. tai gal palaukti kitų metų. Mums asmeninį skiepų planą buvo sudarę ir gegužės ir birželio mėn. pirmieji planai, bet suvėlavom dėl ligų, tai dabar susimąsčiau, ar verta dar vaiką šiemet skiepyti g.gif
*Mes irgi siemet suvelavom. Tai nusprendziau sia vasarele pati pasaugoti vaikeli, kaskart po laiko apziuret ir tiek. Pasitariau su daktare, tai sake jog geriausia dabar butu paskiepyti rudeni, tai pavasari jau tikrai bus apsaugotas rolleyes.gif
jurgita_b
Nebijokite del vaikiuku, jie pernesa sia liga, jei ji pasirodytu, tik kaip koki persalima ar pan. Va o suaugusieji turetu butinai pasiskiepyti, nes apie pasekmes nereikia ir kalbeti, deja tenka vis dazniau girdeti, kaip liudnai gali baigtis. Taigi skubekit mamytes skiepytis! Vaikucius nuo 6 metuku irgi jau reiketu butinai paskiepyti, nes tuomet dideja rizika rimtai susirgti.
Tokia info man suteike musu vaiku daktaras, beje paskiepijes mus abi, nes jis nezino, kaip erkini encefalita vaikai "pernesa" Lietuvoje, o cia planuojam praleisti vasara. g.gif
Daivuška
Tai nuo kokio visgi amžiaus galima vaiką skiepyti nuo erkinio encefalito? Nuo 1-rių metų? g.gif
jurgita_b
as neskiepijau savo vaiko antru skiepu nuo erkiu. ir laaaabai galiuosi, kad isvis paskiepijau pirmu. daugiau tokios klaidos nedaryciau.
sssaule
QUOTE(jurgita_b @ 2006 04 13, 15:22)
as neskiepijau savo vaiko antru skiepu  nuo erkiu. ir laaaabai galiuosi, kad isvis paskiepijau pirmu. daugiau tokios klaidos nedaryciau.
*Kodėl gailiesi?

Aš tai neapsisprendžiu ar skiepyti, vaikų gydytoja sako galima skiepyti nuo 1 metų, o neurologė sako nepatarčiau vaikų skiepyti iki 3 metų.
Mano mergaitėms 1.5 m., net nežinau ką daryti? Turbūt neskiepysiu šiemet, palauksiu kitų metų.
Pievukas
Gal žinot, ar galiu skiepytis nuo erkinio encefalito, jei vis dar maitinu ? g.gif
Meila
QUOTE(sssaule @ 2006 04 18, 18:44)
Kodėl gailiesi?

Aš tai neapsisprendžiu ar skiepyti, vaikų gydytoja sako galima skiepyti nuo 1 metų, o neurologė sako nepatarčiau vaikų skiepyti iki 3 metų.
Mano mergaitėms 1.5 m., net nežinau ką daryti? Turbūt neskiepysiu šiemet, palauksiu kitų metų.
*


O kodėl neurologė nepataria blink.gif
sssaule
[quote=Pievukas,2006 04 19, 17:25]
Gal žinot, ar galiu skiepytis nuo erkinio encefalito, jei vis dar maitinu ? g.gif

Aš manau, kad negalima,nes kai laukiausi norėjau pasiskiepyti nuo gripo tai gydytoja nerekomendavo.
Papildyta:
QUOTE(skriste @ 2006 04 19, 19:35)
O kodėl neurologė nepataria blink.gif
*Atceit vaikai ir taip gauna iki to laiko daug skiepų, o skiepas tai yra lengvas tos ligos užkratas.
kobryte
Gal galit kas pasakyti,kuriuose Lietuvoje regionuose paplites erkinis encefalitas,as atvaziuosiu tik rugpjuti keletai savaiciu ir noriu vaikus i miskus grybu rinkti nusivest, o dabar jau bijosiu.
sssaule
QUOTE(kobryte @ 2006 04 22, 21:38)
Gal galit kas pasakyti,kuriuose Lietuvoje  regionuose paplites erkinis encefalitas,as atvaziuosiu tik rugpjuti keletai savaiciu ir noriu  vaikus i miskus grybu rinkti nusivest, o dabar jau bijosiu.
*Visur jų yra, net ir nuosavam kieme gali būti. Gali būti jų 100 ir nė vienos užkrėstos, gali būti 1 ir užkrėsta. Taip sakant laimės dalykas.
jurgita_b
apziurek kas vakra ar po pasivaiksciojimo vaikus ir save, ir nieko nebijok;)
kristyyynyte
labai noreciau suzinoti apie skiepus nuo erkiu,kiek jie kainuoja,nuo kokio amziaus skiepija,koki sezona,kokiam laikuj susidaro imunitetas.parasykit mamos ar skiepijat savo vaikus,
kajote
Man irgi aktualus shis klausimas ax.gif nes uz menesio su vaiku skrendu i LT, tai pagalvojau, kad gal reiketu pasiskiepyti... g.gif tuo labiau, kad pasiskaiciau straipsni delfyje, apie tas bjaurybes erkes fear.gif
Vilsen
Radau tokią temą apie tokius skiepus,gal ką rasite naudingo ČIA
Birbiziukas
na aš pasakysiu kaip mum mūsų šeimos klinikoj išaiškino mūų gydytoja, nuo erkinio ensefalito skiepija nuo 2 metukų, naaa jei jau labai reikia ir tikrai žinot, kad važiuosit į tą vietą kur yra erkių židinys tai galima skiepyti ir anksčiau ax.gif iki 2 metukų vaikai ir taip sočiai gauna visokių skiepų tai tie papildomi skiepai tiesiog gali tapti neveiksmingi g.gif (mes irgi norėjom skiepyti nuo erkių ir vėjaraupių) tai va tokios žinios mus sulaikė nuo papildomų skiepų ax.gif o skiepas kainuoja vaikui 37 lt., o suaugusiam apie 43 lt.
laimav
QUOTE(J&A @ 2006 04 30, 21:23)
na aš pasakysiu kaip mum mūsų šeimos klinikoj išaiškino mūų gydytoja, nuo erkinio ensefalito skiepija nuo 2 metukų, naaa jei jau labai reikia ir tikrai žinot, kad važiuosit į tą vietą kur yra erkių židinys tai galima skiepyti ir anksčiau  ax.gif iki 2 metukų vaikai ir taip sočiai gauna visokių skiepų tai tie papildomi skiepai tiesiog gali tapti neveiksmingi  g.gif (mes irgi norėjom skiepyti nuo erkių ir vėjaraupių) tai va tokios žinios mus sulaikė nuo papildomų skiepų  ax.gif o skiepas kainuoja vaikui 37 lt., o suaugusiam  apie 43 lt.
*


man taip pat sake vaiko daktare tad reikia pasistenkti kad vaikutis nebraidytu po dideles zoles po krumus kur daugiausiai yra erkiu ir tada bus mazesne rizika kad vaikutis pasigaus ta bjaurybe thumbup.gif bet tikekimes kad nepasitaikys maziesiems kleckams tokiu nelaimiu lotuliukas.gif thumbup.gif
lauricinaa
mes tai skiepijom savo maziu nuo erkiu.del sventos ramybes. pernai reikejo du kartus skiepyti,kainavo vakcina apie 35lt.siemet pakartosim skiepa.paskui praejus 3 metams.
renute
o as paskiepijau savo 1,4m. dukryte. nors daktare irgi sake kad iki 3m. vaikai nesunkiai pernesa sia liga. bet ka cia gali zinoti? juk dabar tos ligos kuo toliau tuo labiau baiseja! gal blogiau nieko nebus. biggrin.gif biggrin.gif
Vaistine
nuo erkinio encefalito skiepyti galima tik nuo 1 metukų..Mūsų mažylei leido daktarė paskiepyti pirmą skiepą 7 mėn-tai matyt labai paskui pergyveno-skambino kelis kartus ...negalima -jei yra alergija kiaušiniams,vištienai..
beje,noriu priminti,kad nuo Laimo ligos skiepų nera...Bet lengviau tuo,kad pagėrus antibiotikų-viskas praeis be pėdsakų..
augustella
sveikos,mamytes,

vaikus nuo erkiu skiepyja nuo metu laiko,mes irgi pasiskiepijom nuo erkiu,reiks kita savaitele paskiepyti antra karta,o poto po metu.vakcina kainavo 35 lt endemike.o erkiu gali buti ir sode,kur zole atrodo ir nupjauta,bet...geriau isvengti tu vietu,kur ju uzkrestu pilna knibzda,pvz Vingio parkas.del to mes ir nebevaikstome ten,nes vaikui nepaaiskinsi,kad neitu ant zoles.manyciau,del sventos ramybes,pasiskiepykit.skiepai nepakenks.o beto ir laimo liga lengviau persirgs,jei susirgtu.
Birbiziukas
QUOTE(augustella @ 2006 05 28, 16:17)
vaikus nuo erkiu skiepyja nuo metu laiko,mes irgi pasiskiepijom
*


nesuprantu blemba mastau.gif vieni sako, kad nuo metų skiepija, mūsų gydytoja dievagojosi, kad tik nuo 2 metukų galima, tai kaip ištikrųjų doh.gif na bet vienaip ar kitaip šiais metais liksim be skiepo user posted image
Kaliteja
Na mes tai ir dr nesame nei karto skiepyje,tai nežinau,gal ir verta pamastyti g.gif o ar dar ne per vėlu......
Birbiziukas
QUOTE(Kaliteja @ 2006 05 28, 16:54)
Na mes tai ir dr nesame nei karto skiepyje,tai nežinau,gal ir verta pamastyti  g.gif  o ar dar ne per vėlu......
*


nu tai kad jau vėlokai user posted image aplamai skaičiau, kad pirmą skiepą reikia daryti spalio, lapkričio mėnesį cool.gif o to skiepo veikimas prasideda tik po antro skiepo unsure.gif tai ką jau beskiepysi, kad jau erkių gyvavimo metas prasidėjes, tai jei dabar pradėsi skiepytis tai skiepas veiksmingas pataps tii vos ne ant žiemos biggrin.gif tai kam jau bereikia user posted image
augustella
as skiepyjau balandzio gale,o dabar po savaites reiks skiepyti,ir jau imunitetas bus.man atrodo,kad, nepakenks,jei ir dabar pasiskiepysit,tik siek tiek veliau imunitetas bus.
Birbiziukas
QUOTE(augustella @ 2006 05 28, 17:09)
jei ir dabar pasiskiepysit,tik siek tiek veliau imunitetas bus.
*


tai užtat, kad vėliau smile.gif reikia, kad jau dabar būtų rolleyes.gif na aš tokios nuomonės, kad jau šiemet nebeverta skiepytis user posted image kam bereikalo pinigėlius mėtyt juk tas skiepas suveis po laiko unsure.gif
begemotica
Imunitetas susidaro 2 savaitės po antrojo skiepo. As saviškę praeitą savaitę antrą kartą paskiepijau, manau jei yra būdas apsaugot vaiką nuo, kad ir nelabai dažnos, bet visgi pasitaikančios ligos tai kodėlgi ne.
Nuka
O mums poliklinikoj aiškino, kad reikia skiepyti 2 kartus: pačioj pavasario pradžioj, po to rudenį, po 40 Lt. Ir mums siūlė nuo metukų. Ir sakė, kad šis skiepas visai neskausmingas, reakcijų nebūna. Po skiepo imunitetas lieka atrodo 5 metams mastau.gif ir jeigu po 5 metų susirgtų, tai lengvesne forma, negu visai neskiepytas. Tai gal ir verta apsisaugoti.
pakalnutė
mes paskiepijom savo mažiukę. Ir vakar jau gavo antrą skiepą. Manau geriau paskiepyti, nei paskui sukti galvą ir pergyventi kokia ta erkė buvo. doh.gif
Vakar paskiepijom ir dičkę, kartu su sese neskiepijom nes tuo metu sirgo. Dabar abi bus nors kaskiek apsaugotos ax.gif
lejytes mama
nu perskaiciau ir mums aktualia temute.Gyvenam uzsienyje,tai galiu rasyti tik mudvieju yspudzius is vakaru!Mano dukrytei jau 2,8meto,pamenu pirma apsilankyma pas vaiku gydytoja y aky krito didelis europos zemelapis ant sienos,kur zymimos teritorijos,kur gausu erkiu ir su jom susijusiu ligu.Lietuva ten ypatingo pavojingumo zona!Tiems kas gyvena ne didmiesciuose ir myli gamta-butina skiepintis.Taip buvo mano gydytojo patarta.Jis tikrai domejosi,prie manes skambino kolegoms,konsultavosi,ieskojo internete informacijos bet skiepinti tik siais metais leido.Tai va,per du men.paskiepijo 3 kartus ir dar kart po puses metu reikes.Ir dabar skiepas jau veiksmingas.Kiekvienas skiepas atsizvelgiant y tam tikras aplinkybes butinas.Niekada neatleisciau sau atsitikus nelaimei,ir turbut visa gyvenima prikaisiociau sau,apie pavoju zinojau-bet nieko nedariau.
Laimuška
Na mums irgi būtų neblogai pasiskiepyti, bliamba gal kiek per vėlai sugalvojau doh.gif verysad.gif Tai ar apsimoka skiepyti dabar ar jau geriau kitais metais, gal kas žinote. Nors jei skiepas veiksmingas 3 ar 5 metus kaip kažkas rašė, tai gal ir šiemet paskiepijus kad ir vėliau nauda bus - nebereiks kitais metais g.gif Mes tai dažnai lauke būname - tai sode, tai kaime, gal geriau apsidrausti Dabar prisiminiau, kad vienai mano pažystamai erkė įsisiurbė vasarą, o erkiniu encifalitu ji susirgo tik per Kalėdas!!!Pasirodo ir taip būna.
Rosandra
Manau, jei galima išvengti tokios baisos ligos kaip encifalito ir pasiskiepyti tai kam žaisti su likimu. Ypač jei mėgstate būti gamtoje.
Mes irgi pasiskiepijom. Iš pradžių galvojom paskiepyti vaiką, bet paskui nusprendėm pasiskiepyti visa šeima. Aišku gal truputį per vėlai susigriebėm. Kažkaip pavasarį dar nelabai galvoje buvo tokie padarai kaip erkės, bet kai vyro sesers mergaitei įkando erkė, susirūpinau, pradėjau domėtis šia liga, pasekmėmis ir dar pasikalbėjus su gydytoja nusprendėm visi skiepytis. Juolab, kad po erkės įkandimo gali būti pasekmės visam likusiam gyvenimui.
Po pirmo skiepo imunitetas dar neigijamas, po mėnesio reikia skiepytis dar kartą ir tuomet tik praėjus dviem savaitėms jau yra imunitetas. Šį laikotarpį, mes naudojam purškiamus prieparatus nuo erkių, bet jau liepos viduryje turėsime imunitetą.
Visiems patarčiau skiepytis. Gal su gydytoja pasikalbėjus lengviau bus apsispręsti. O skiepas kainavo 35 Lt vaikui, suaugusiam keliais litais brangiau.
vobla
Gyvenam vidury miesto, praktiškai ant asfalto... Lopinėlis žalumos tėra darželyje... nu pievutė, keli krūmeliai ir vsio... o vat jau du kartus (pernai ir užpernai) iš darželio gryžo su prisisiurbusia erke blink.gif Šiemet nerizikavau -užteko ir tuos kartus streso ir nerimo- stebėk paskui, trydaliok- paraudo/neparaudo unsure.gif Paskiepijau... Vienas skiepas, kitas po mėnesio... Imunitetas susidaro 2 savaitės po antro skiepo... Kitamet užteks vieno skiepo ir jau bus trim metams imunitetas... Mokėjau už vieną skiepą 37, o už antrą jau 40- pabrango per mėnesį....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.