Įkraunama...
Įkraunama...

Sėjos kalendorius

QUOTE(zikas1970 @ 2013 03 20, 12:01)
as laukui pomidorus zadu seti 27d. berods, kaip ir tinkama  g.gif

Aš žiūrinėjuosi štai šį kalendorių>
http://www.valstieti...alendorius-2013
kuris siūlo pomidorus, baklažanus ir pan sėti kovo 27 ir 28 dienomis... Negi kiek kalendorių tiek nuomonių, ir kuriuo tada tiketi ir vadovautis? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Apelsina @ 2013 03 20, 21:17)
Aš žiūrinėjuosi štai šį kalendorių>
http://www.valstieti...alendorius-2013
kuris siūlo pomidorus, baklažanus ir pan sėti kovo 27 ir 28 dienomis... Negi kiek kalendorių tiek nuomonių, ir kuriuo tada tiketi ir vadovautis?  g.gif


vat dėl to čia ir parašau, kad tie kalendoriai paviršutiniški. jau sakiau anksčiau. kovo 27-28 tiktu, jei nebutu pilnatis. o apie pilnatį praeitam psl. pasisakiau.
Atsakyti
Kovo 22 d. 8,50 stoja Liūtas - sausas ir bevaisis ženklas. Galima sėt ir sodint tuos augalus, kurie turi sausus žiedus ir stiebus ir nereikalauja vandens. Laistymas šiom dienom bus neefektyvus. Su žoliniais augalais dirbt nerekomenduojama, šaknys gali žūt. Galima persodinėt jurginus, bijūnus ir šaknines daugiametes. Nenaudot dirbtinių trąšų, o sausos žemės netręšt ir natūraliom. Galima skiepyt vaisinius augalus. Tęsis iki 24 d. 17,49 val.
Atsakyti
QUOTE(Apelsina @ 2013 03 20, 21:17)
Aš žiūrinėjuosi štai šį kalendorių>
http://www.valstieti...alendorius-2013
kuris siūlo pomidorus, baklažanus ir pan sėti kovo 27 ir 28 dienomis... Negi kiek kalendorių tiek nuomonių, ir kuriuo tada tiketi ir vadovautis?  g.gif


aš kai rusiškai nesuprantu, tai lietuviškai prisirankiojus apie tuos mėnulius. Tai esu susikonspektavus, kad kaip tik augalus geriausia sodinti per pilnatį, kai augalai įgauna daugiausiai gyvybinės energijos, o nepatariama apipjaustyti, skiepyti vaismedžių ir vaiskrūmių, nugnybti daržovių viršūnėlių ir šoninių ūglių.
o kuom čia vadovautis, tai mastau.gif galas žino.
Atsakyti
QUOTE(Vessta @ 2013 03 21, 10:31)
aš kai rusiškai nesuprantu, tai lietuviškai prisirankiojus apie tuos mėnulius. Tai esu susikonspektavus, kad kaip tik augalus geriausia sodinti per pilnatį, kai augalai įgauna daugiausiai gyvybinės energijos, o nepatariama apipjaustyti, skiepyti vaismedžių ir vaiskrūmių, nugnybti daržovių viršūnėlių ir šoninių ūglių.
o kuom čia vadovautis, tai  mastau.gif galas žino.



ten, kur apie pilnatį buvau parašius rusiškai (Если вы посадите растение в полнолуние, у него сильно разовьются стебли и листья и меньше – плоды и корни. Полнолуние считается наиболее подходящим периодом для корневых подкормок), tai išeina taip - per pilnatį pasodintų vystosi stiebai ir lapai, o šaknys ir vaisiai menkiau. Tai pomidorams nelabai, o kokioms nors salotoms tai kaip tik.
Atsakyti
QUOTE(Apelsina @ 2013 03 20, 23:17)
Aš žiūrinėjuosi štai šį kalendorių>
http://www.valstieti...alendorius-2013
kuris siūlo pomidorus, baklažanus ir pan sėti kovo 27 ir 28 dienomis... Negi kiek kalendorių tiek nuomonių, ir kuriuo tada tiketi ir vadovautis?  g.gif


Šis straipsnelis kiek keistokas g.gif gal tas kalendorius iš kokių kitų metų nukopijuotas... biggrin.gif nes per pačią pilnatį ir dar keičiantis fazei nereikėtų nieko imtis, o kovo 27 vidurdienį prasideda pilnatis... O dar ir svarstyklės - ne pats derlingiausias ženklas... sunku suprasti logiką. Aš tada jau geriau sėčiau 29-30 d. - bus skorpionas, pasikeitusi fazė.
Šiaip tai nereikia labai pergyventi dėl tų fazių... svarbiausia kad nebūtų tos dienos, kai mėnulis visai sudilęs ar keičiasi fazė. Jei dar mėnulis žemės ar vandens ženkluose - tai man to ir pakanka, labai nesuku galvos... Ne vidsada išeina labai "įtaikyti".
Mano požiūriu, tai vakar ir šiandien geriausios dienos sėjai - šiandien stengsiuos pasisėt viską kam dabar laikas smile.gif
Atsakyti
Man tai labai patiko kažkurios forumietės (dabar jau nepamenu kurios g.gif ) išsakyta mintis - ko ten žiūrėt į tą mėnulį irnesakyk.gif ne į mėnulį gi sėju, į žemę lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(rim @ 2013 03 21, 13:04)
Man tai labai patiko kažkurios forumietės (dabar jau nepamenu kurios  g.gif ) išsakyta mintis - ko ten žiūrėt  į tą mėnulį irnesakyk.gif ne į mėnulį gi sėju, į žemę  lotuliukas.gif


Na, anksčiau žmonės neturėjo tiek trąšų, stimuliatorių, purškalų nuo kenkėjų ir ligų.... Tai stengdavosi išnaudoti visas prieinamas priemones, tinkamą laiką, kuris įtakotų geresnį derlių - taip pat smile.gif O šiais laiakis tai aišku pasirinkimo dalykas....
Atsakyti
Pernai ne viena forumiete sejo per pilnati svarstyklese, pomidoru neturejo kur deti, O ir vasario gale buvo ta pati situacija, taip pat dauguma sejo pomidorus.(kitoj temoj apie tai buvo jug rasyta) As gal symet vadovausiuosi senbuviu patirtim, o ne kalendoriais smile.gif O po derliaus pati turesiu ka pasakyti, is savo patirties tsakant.(aisku patirties neturiu, tai ir derlius gali nenusisekti, pagyvensim, pamatysim mirksiukas.gif )
Sejau vakar, pries tai eksperimentinius sejau net neziuredama( reiktu paziureti, koks ten menulis buvo biggrin.gif ), sejau vasario 28 d.( pilnatis svarstyklese), sesiu vel kovo gale. Veisles tos pacios, auginimo salygos taip pat. Na ir ziuresiu tuomet, kuom jie skirsis, bus su kuo palyginti.
Atsakyti
pasižymėkit kas gaunasi. Juk tikrai verta turėt savo patirties ir dalintis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Paladė @ 2013 03 21, 11:45)
pasižymėkit kas gaunasi. Juk tikrai verta turėt savo patirties ir dalintis smile.gif

Butinai smile.gif
Va cia rasoma, gal kas ir neskaite http://www.supermama...?...6725&st=372
Sias temas butu gerai sujungti, kalbama apie ta pati, dabar kazkoks chaosas, per dvi temas, nebezinai, kas kur parasyta

Pasiziurejau, tuos eksperimentinius sejau per pilnati skorpione smile.gif
Reiskia beveik visus sejau skirtingu laiku, pagal kalendoriu. Va ir bus palyginimui.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zikas1970: 21 kovo 2013 - 11:51
QUOTE(zikas1970 @ 2013 03 21, 13:37)
Pernai ne viena forumiete sejo  per pilnati svarstyklese, pomidoru neturejo kur deti, O ir vasario gale buvo ta pati situacija, taip pat dauguma sejo pomidorus.(kitoj temoj apie tai buvo jug rasyta) As gal symet vadovausiuosi senbuviu patirtim, o ne kalendoriais  smile.gif O po derliaus pati turesiu ka pasakyti, is savo patirties tsakant.(aisku patirties neturiu, tai ir derlius gali nenusisekti, pagyvensim, pamatysim  mirksiukas.gif )
Sejau vakar, pries tai eksperimentinius sejau net neziuredama( reiktu paziureti, koks ten menulis buvo  biggrin.gif ), sejau vasario 28 d.( pilnatis svarstyklese), sesiu vel kovo gale. Veisles tos pacios, auginimo salygos taip pat. Na ir ziuresiu tuomet, kuom jie skirsis, bus su kuo palyginti.


O man svarstyklės nepatinka schmoll.gif nebent iš bėdos gėles sodinu jei pražiopsau Mergelę... biggrin.gif Iš tikrųjų tai esu sėjus ir išvis nepalankiom dienom - nebuvo kitos išeities - ir nieko, irgi buvo ir pomidorų, ir salotų tongue.gif o agurkus kažkas man įsisuko naikint - ir galiu skaičiuot tas dienas iki išprotėjimo - vis tiek neturiu lauke agurkų verysad.gif
Atsakyti