Paprasciausiai ignoruoju
QUOTE(agluce @ 2011 05 04, 16:06) Į kai kuriuos įsiklausau Labai liuks pasiūlymas Į savo mamos nuomonę atsižvelgiu, bet tai ir palieka tik jos nuomonė!
per daug nepatarinėja, tai ir nėra dėl ko nervuotis
Po n metų, kai savo vaikams dalinsit patarimus, kaip reikia JŲ vaikus auginti, prisiminkit šią temą
QUOTE(Sidabra @ 2011 05 08, 16:51) Po n metų, kai savo vaikams dalinsit patarimus, kaip reikia JŲ vaikus auginti, prisiminkit šią temą QUOTE(agluce @ 2011 05 04, 16:06) Į kai kuriuos įsiklausau QUOTE(agluce @ 2011 05 04, 17:06) Į kai kuriuos įsiklausau Bet tikrai, kartais visai nuostabių patarimų galima gauti, tačiau didžioji dauguma tai jo, geriau dainelę mintyse padainuoti Papildyta: QUOTE(Sidabra @ 2011 05 08, 16:51) Po n metų, kai savo vaikams dalinsit patarimus, kaip reikia JŲ vaikus auginti, prisiminkit šią temą Oi, negaliu, lūžtu už pilvo susiėmusi
Mes dar laukiame vaikelio, o pamokymu ikyriu jau netruksta, turbur neisvengiama. kol kas geriausias budas, apsimest kad isklausai:) o daryt savo.
Man tik sužinojus,kad esu
Nu as ir pasakiau, kad nelabai teisinga informacija ir daug kas pasikeite, dabar yra daug informacijos tiesai is mediku ir tu sriciu atstovu, taigi kiekviena patarima dazniausiai turiu paneigti ir paaiskinu kas ir kaip, o mane net pavadino opia... Nesuprantu kodel taip nori patarineti kai uzaugino tik viena vaika ir dar sovietmeciu, tuo labiau, kad as ne siaip uzsispyrus nepriimu patarimu o issamiai paaiskinu kodel tai jau nebetinka
Aš su mama ir su anyta problemų neturėjau.Savo nuomonės niekada nekišo, tik patarė. Anyta visada tarėsi kaip ir ką daryt, nes ji sūnų prižiūrėjo ilgai. Mama leido sau daugiau aiškinti iš pradžių bet pasakiau, kad tai man nepriimtina ir dabar tik pataria. Be to, ji pati medikė tai labai padeda su patarimais dėl sveikatytės.
Bet kaimynės tai užknisdavo kai sūnus mažesnis buvo Tai aš jį per plonai aprengus vasarą, tai kankinu, nes nešyklėj nešioju tai dar kas netaip. O svarbiausia, kad su jom net nebendrauju.
stengiuosi išklausyti, bet daryti savaip,
Keistos situacijos. Net neįsivaizduoju, kad galėtų man kas nors patarinėti - aš suaugęs žmogus, turiu vyrą, namus, darbą, iš tėvų pinigų neprašau, pasigimdžiau vaiką - kokią ir kas turi teisę patarinėti jei aš neprašau patarimo? Tai tas pats, kas atėjus į mano namus baldus perstumdyti be mano prašymo ar leidimo. Paskaičius susidaro įspūdis, kad visos 16-os apsivaikavot. Jei man kokia tetulė imtų primygtinai patarinėti, kaip maitinti iš krūties ir t.t.t.t, pasijausčiau žiauriai nuvertinta, negerbiama ir pan. ir tai be užuolankų pasakyčiau nieko nelaukdama. Turbūt esu pakankamai bjauri, kad man nedrįsta patarinėti ar man girdint stebėtis mano elgesiu su vaikais.
Tačiau sąžiningai sakau - kelis kartis patarimo esu klausus tiek mamos, tiek anytos. Deja, atsakymai man buvo nepriimtini, tai vis tiek padariau kaip man atrodė geriau. ups, prisiminiau Tvirtybės, mergaitės!
Motulės klausau, bet savaip darau
Dažniausiai patyliu, nesinori ginčytis, vis tik senas žmogus manosi daugiau žinantis, gera linkintis. kartasi koks patarimas ir praverčia.
QUOTE(Ėlge @ 2011 05 31, 12:38) Keistos situacijos. Net neįsivaizduoju, kad galėtų man kas nors patarinėti - aš suaugęs žmogus, turiu vyrą, namus, darbą, iš tėvų pinigų neprašau, pasigimdžiau vaiką - kokią ir kas turi teisę patarinėti jei aš neprašau patarimo? Tai tas pats, kas atėjus į mano namus baldus perstumdyti be mano prašymo ar leidimo. Paskaičius susidaro įspūdis, kad visos 16-os apsivaikavot. Jei man kokia tetulė imtų primygtinai patarinėti, kaip maitinti iš krūties ir t.t.t.t, pasijausčiau žiauriai nuvertinta, negerbiama ir pan. ir tai be užuolankų pasakyčiau nieko nelaukdama. Turbūt esu pakankamai bjauri, kad man nedrįsta patarinėti ar man girdint stebėtis mano elgesiu su vaikais. QUOTE(Ėlge @ 2011 05 31, 14:38) Keistos situacijos. Net neįsivaizduoju, kad galėtų man kas nors patarinėti - aš suaugęs žmogus, turiu vyrą, namus, darbą, iš tėvų pinigų neprašau, pasigimdžiau vaiką - kokią ir kas turi teisę patarinėti jei aš neprašau patarimo? Tai tas pats, kas atėjus į mano namus baldus perstumdyti be mano prašymo ar leidimo. Paskaičius susidaro įspūdis, kad visos 16-os apsivaikavot. Jei man kokia tetulė imtų primygtinai patarinėti, kaip maitinti iš krūties ir t.t.t.t, pasijausčiau žiauriai nuvertinta, negerbiama ir pan. ir tai be užuolankų pasakyčiau nieko nelaukdama. Turbūt esu pakankamai bjauri, kad man nedrįsta patarinėti ar man girdint stebėtis mano elgesiu su vaikais. Jums gerai, jei nesusidurete su nurodineti megstanciais zmonemis ar esate tokio charakterio, kad kiti bijo nurodineti. As va nesu. O anyta siaubingai nurodineja, be to, yra labai izeidi. Pyktis nenoriu, tai tenka isklausyti "patarimu" mintyse patarinejant, kur jai eiti O tie patarimai yra kazkur tarp kvailoku iki visiskai absurdisku, pvz, nepalik kudikio vieno - issigas (tai man ji mieganti kartu i tualeta nestis?), nerenk bodziukais - per daug aptempti, jei nevystysi - jo kojos bus kreivos, jei nedesi kepures - ausys bus atlepusios, ko uzdejai kepure - juk karsta, duok ciulptuka, neduok ciulptuko, atsikratyk suns, kad kudikis nuo jo nesusirgtu... Uz paskutini iki siol jai neatleidau.
oijojoj kaip sunku(ypac kai daugiausia laiko gyveni su uosve)...
pamoku netruksta.anksciau kazkaip paklausydavau, bet dabar suprato, kad nereik kistis, bet visko buna... buvo pasakyta viena kart:kai jus auginot -auklejot savaip, o as - aukleju kaip man atrodo gerai...nepatiko..o ir as nesistengiu, kad jai patiktu.. musu seima yra musu seima, tik tiek , kad pas ja gyvenam(bet nesam islaikomi) QUOTE(gintuks @ 2007 01 22, 18:43) Sveikos mamytes, auginu 5men suneli, ir jau baigiu pasimesti su pastoviais, mamu, mociuciu patarimais, ka ten patarimais primygtinais siulymais... visažinių patarimų ir aš sulaukiu, ale labai greitai atkertu, kad nuo sovietmečio labai daug kas keitėsi, ir kad aš pati puikiai žinau kas geriausia mano vaikui
Gyvenant atskirai tai kuo maziau mamytes, uosvytes ir panasiai zino, tuo geriau. AUgini taip kai ptau atrodo teisinga. Jei ka protingo patars - o.k. aciu, jei neprotingo - irgi labai aciu
Iš ties labai džiaugiamės, jog turime supratingas močiūtes, kurios jei ir bando kažką patart, tai labiau daro klausiamaja forma:)
na as jau pakankamai tolerantiska, bet ar artejantis ruduo mane veikia, ar kas, jau tuoj turbut sprogsiu nuo panasiu nesamoniu:
*nelaikyk vaiko ilgai ant puodo, nes bus hemarojus * kodel kelniu guma po pilvu, o ne aukstai? Taip stumiamos zarnos aukstyn ir spaudziama sirdis tiesa, cia jau ne mociutes patirtis, o promociutes, su kuria tenka gyventi..
Kartais nebekreipiu demesio, o dazniausiai paklausau
Mano girdėtas topinis patarimas buvo, kad jei vaikas yra labai judrus, jam reikia duoti panadolio
QUOTE(smiler @ 2010 12 20, 12:17) "oj, mamyte mazai pienuko turi, verki, sakau, kad reikia misinuko primaitinti.. vargsele tu, mazyle, pas mamyte pienuko nera" Mano anyta taip pat sakydavo. Labai nervino, bet stengiausi rami išlikti. Sėdi ir mintyse kartoji, kad ji jau pagyvenusi moteris, jos laikais visi klausydavo tėvų, senelių, ji nemoka naudotis internetu, tai nieko ir nežino, ką šiais laikais pataria gydytojai. Žino tik tiek, kiek viena boba sakė Dar labai negera būdavo, kai lygindavo, kaip ji vaikus augino, kad tiems jau 7mėn cepelinų duodavo ragauti. Kad kaimynės 8 (ar 9) mėn vaikas jau viską valgo nuo tėvų stalo, o aš tik košytes duodu. Kad reikia vaiką į vaikštynę dėti... Nėra bloga moteris mano anyta, suprantu, kad nori gero vaikui, bet tai, kaip ji nevertina manęs, kaip mamos, labai kerta per nervus. QUOTE(zmonaite @ 2011 11 23, 17:44) ir kas cia blogo, kad lygina? Drauges irgi savo vaikus lygina, kuris ka tiek metu valge, ka mokejo... Bent as su draugem savo vaikucius lygindavom. Ir su giminem irgi. Gi net mamos forume pasigiria, kad "mano tai jau.....". Ar tiesiog jums nepatinka, kad tai daro anyta? Jei butu drauge, tai viskas OK, o jei anyta, tai nervina? QUOTE(Leksa @ 2011 11 23, 21:45) ir kas cia blogo, kad lygina? Drauges irgi savo vaikus lygina, kuris ka tiek metu valge, ka mokejo... Bent as su draugem savo vaikucius lygindavom. Ir su giminem irgi. Gi net mamos forume pasigiria, kad "mano tai jau.....". Ar tiesiog jums nepatinka, kad tai daro anyta? Jei butu drauge, tai viskas OK, o jei anyta, tai nervina? Groja ant nervų, nes "kaimynė taip daro - ir tu taip daryk." bei "Maitink vaiką mišinuku, nes tavo pieno tai neužtenka" (sočiai buvo mano pieno, krūtinė strijom išėjo, kaip su akmenine kartais jausdavausi) na ir pastovus kartojimas. Vienąsyk išgirsti - nusišypsai, paaiškini, kas ir kaip. Antrąsyk taip pat paaiškini...O ką daryt 3-9 kartus? Va ir nervas ima...
sveikos,
skaudi ši tema ir man... gal ne tiek iš anytos pusės (iš jos skaudulių prisiklausiau, kai ilgai negalėjom susilaukti vaikučių, o dbr ji nei žino, nei mato, ką ir kaip darau, nes pas mus nesilanko, o aš pas juos irgi retokai su mergaitėmis- jau man gana būna komentarų, kai reikia maitinti jų akivaizdoje košelėmis beje,. ,,geriausias" ir bene skaudžiausias man mamos komentaras buvo, kurį girdėjau net kelis kartus ir vis skirtingai iškraipytą, bet esmė ta ,,kad per greitai atsirado mūsų antroji dukrytė" o su savo broliene (11 metų vyresnė ir jau jos vaikai užauginti) panašu, kad susipykom ant amžinųjų, nes nepaklausiau jos patarimų 3-ią dieną po gimdymo o ką gi per daug gali to mamos patarinėti, kai kur tik paklausai mamų, giminačių , tetų ar kaimynkų- visos juk ,,neturėjo" pieno na, sėkmės visoms atlaikant patarimų lavinas ir surandant tą aukso viduriuką... taip, šventa tiesa, kaip kuri čia rašėt ,,Močiutės klausau, o savo darau" ir bent jau iš savo skaudžios patirties, tai patarčiau nepriimti daug lankytojų dar ligoninėje.... nes bent jau man po pirmo gimdymo tai su tais patarimais užaštrino pogimdyvinę depresiją bent keliems mėnesiams... ir matot nieko čia blogo nepadarė... norėjo tik gero.... na, aišku, jeigu Jūsų santyklai su mamomis, anytomis puikūs, tolerantiški- tai šaunu... čia manu dar daug ką reiškia ir močiučių amžius... mane mama gimdė vėlai, aš jau irgi virš 30, taip kad jau nemažas atotrūkis tarp pažiūrų...
Atsakau i tema: nekovoju
Po pirmojo gimimo buvo nedideliu nesutarimu su mano mama, bet greit susistygavome QUOTE(sidrulka @ 2011 11 24, 01:42) paskaičiau jūsų postą ir kilo noras atsakyt del senobinių patarimų, tai jos tiesiog natūraliai remiasi savo patirtimi nes ji grindžiama rezultatu kokie bebūtų tie sovietiniai būdai rekomenduojami vaikų auginimui, bet jos vaikus užaugino ir sveikus ir protingus užtat jų tiesios joms nenuginčijamos, bet jums aišku nuo to ne lengviau del per mažo dukrytės svorio... pasiskaitykit yra tema SM kiek turi svorio priaugt vaikas maitinamas tik pienu gal dukrelės svoris ne permažas, o tiesig gydytoja ir senovinių pažiūrų, o jei tikrai per mažas na tai jums sprest ar primaitint ar ne del mamos komentaro apie per greit susilaukto antro vaikelio jūs manau skaudinatės be reikalo gal jai atrodo, kad jums sunku, tiesiog manau, kad per jautriai sureagavot, bet žinoma situacijos nežinant lengva postringaut kitų adresu o del brolienės tai jūs iš vis manau nepergyvenkit ir juolabiau atsiprašymo nelaukit nes ji turi savo nuomonę, jūs savo, jos skirtingos ir jei abi laukiat viena iš kitos atsiprašymų reiškias abi nemokat gerbt viena kitos minčių, o brolis, kad nesureagavo į jūsų laišką gal jis tiesiog į bobiškus kivirčus veltis nenorėjo, tiesiog ranka numojo ir tiek del maitinimo pagal laikrodį ir dabar kiek domėjausi jis egzistuoja, viena teorija pataria maitint kas 3 valandas kita teorija, o jei dar vaikutis mažesnio svorio kas 2 valandas o , trečia teorija kada nori, kada prašo tada ir maitinti, tiesiog išsirenki kas tau patogiau nes kiekviena teorija turi savo privalumų ir minusų su tais patarimasi iš močiučių pusių tai lengva patart, sunku padaryt bent jau mano patrtis tokia, kad geriau juos išklausyt nes ten ir gerų dalykų galima rast ir prisitaikyt tik reikia sau įdiegt, kad tie patarimai dalinami ne, kad sumenkit tavo nežinojimą ar patirtį ar priimt kaip priekaištą, kad ne taip darai kažką, be pasistengt priimt tai kaip papildomą informacijos šaltinį, nors žinau, kad tai nelengva nu vat mano uošvienė motinos pieno fanė, priešingai kitoms močiutėms apie kurias čia tiek rašo
DĖKOJU UŽ PALAIKYMĄ, PATARIMUS
IŠ TIESŲ GAL IR AŠ PER JAUTRIAI Į DAUG KĄ REAGUOJU, BET... DAUGELĮ SVARBIŲ GYVENIMO MOMENTŲ IŠ MAMOS NESULAUKIUA PALAIKYMO... VISUR TIK NEIGIAMOS EMOCIJOS, PRIEŠTARINGA NUOMONĖ.... JI NEMOKA ĮŽVELGTI DŽIUAGSMO, TIK NEIGIAMS, BLOGĄSIAS PUSES... O KAS JAU BLOGO, KAD STUDIJUOSIU, KAD BANDYSIM VAIKELĮ DAR IR DAR KARTĄ (ČIA KAI NIEKAIP NEGALĖJOM SUSILAUKTI)... ŽODŽIU.... TEISINU SAVO MAMĄ TUOM, KAD JAI PRIPAŽINTA DEPRESIJA.... IR TUOEMT STENGIUOS SU JA NESIGINČYTI, O NEBYLIAI PRITARTI ARBA IŠVIS PATYLĖTI.... O SKAUDŽIAUSIA TAI, KAD MANO MAMAI MARTI DIEVAS... VA TADA LIGONINĖJ STOVĖJO UŽ MARČIOS IR LINKČIOJO GALVA, KAIP JI VISKĄ TESINGAI SAKO... NES BROLIENĖ IR ŠIAIP MOKA MAMAI PATIAKAUTI, O MANO MAMAI TIK TO IR REIKIA, O AŠ ESU TOKIA KOKIA ESU... Papildyta: AHA, MAN IR PAMATĖ MAMA, KAD TRAUKIU PIENĄ PIENTRAUKIU, JAU GIRDŽIU SAKO KAŽKAM PER TELEFONĄ, KAIP MAN NESISEKA ŽINDYTI... IR NESVARBU, KAD AŠ VISAIS BŪDAIS STENGIUOS MAITINTI SAVO PIENU... DAŽNIAUSIAS KOMENTARAS , JAI SVEČIUOJANTIS... ,, IR VĖL VALGO?"-,,KO NEDUODI SAUSPAPLIO?"... IR AIŠKINK NEAIŠKINĘS, TARSI NEGIRDI..... IR NENORI GIRDĖTI.... DĖL BROLIENĖS- ŽMOGUS SU CHARAKTERIU... KAI DAR BENDRAVOM, BŪDAVO GUODŽIASI UŽ KĄ PYKSTA ANT BROLIO... TAI dIEVE DIEVE, KAD TIK TOKIOS PROBLEMOS BŪTŲ GYVENIME... PANAŠU, KAD TEN IŠTISAI PYKSTASI.... SIUNČIAU SVEIKINIMUS SU VELYKOM, KALĖDOM PO TO MŪSŲ SUSIPYKIMO... IŠ JŲ PUSĖS NIEKO... Į VIENAS KRIKŠTYNAS KVIETIMĄ ,,NE TAIP" ĮTEIKĖM, Į KITAS- KVIETIMO PASIRODO VISAI NEGAVO... BŪTENT JIE.... ŽODŽIU, NENORI BENDRAUTI... DĖL DUKRYTĖS SVORIO.. TELPAM Į VISAS NORMAS, NORS IR ANT ŽEMESNĖS RIBOS..... PASITARIAU SU ŽINDYMO KONSULTANTĖM, NURAMINO IR PIRMYN... SVARBU TURIU PIENELIO O AŠ IŠ TŲ, KUR MAITINA PAGAL GRAFIKĄ ,,KADA VAIKELIS NORI" NA, TIEK TO... PALIKIM ŠIĄ TEMĄ RAMYBĖJ... PAGARBA TĖVAMS IR AČIŪ JIEMS , KAD MUS UŽAUGINO QUOTE(sidrulka @ 2011 11 24, 13:12) o kodėl tu didžiosiosmis raidėmis rašai? sunku skaityt nu aš tai kišiuosi, aš ir uošvienė būsiu bjauri, jei būsiu ir močiutė jei būsiu, būsiu ir bjauri dabartinės uošvienės ir močiutės dažna inetu nesinaudoja ir forumų neskaito, o mes jau būsim basiai kietos babcės, tai galėsim skaityt ir komentuot ir auklėt jaunikles, aš tokio malonumo nepraleisiu, o ką daugiau veikt? svarbu visose situacijose neprarast pusiausvyros ir nepasakyt artimam žmogui to ko negalvoji, sau dažnai tai kartoju...... nu gal ir padeda
uch...o man kartais noretusi, kad pasikistu ir patartu ( neskaitantaplinkiniu), nes nei mama , nei anyta nieko niekad nepasakys...matyt tox budas, arba juciasi per jaunos buti mociutemis...tik va mociute vyro, pasako, bet kas jos klausys
buna pataria ir gerai kazka,tai paklausai padarai, buna padarai tuo metu,kad atstotu ir patyli, o buna paaiskini,kad gydytoja taip liepe, kad dabar kitaip auklejama
QUOTE(Letta26 @ 2011 05 08, 14:58) Man taip pat, o šiaip mano mama gan jauna, tai dažnai paklausau, nes protingai šneka QUOTE(Vėjūnė* @ 2012 02 29, 22:57) Man taip pat, o šiaip mano mama gan jauna, tai dažnai paklausau, nes protingai šneka Pasakykit, kad Pasaulines sveikatos organizacijos specialistai pataria vaika maitinti iki 2 metu. Bet tai kaip suprasti - traumuoji? Mano drauges mama irgi ja vis gasdindavo - kad jau tipo pienas blogas QUOTE(eLBė @ 2012 03 01, 08:52) Pasakykit, kad Pasaulines sveikatos organizacijos specialistai pataria vaika maitinti iki 2 metu. Bet tai kaip suprasti - traumuoji? Mano drauges mama irgi ja vis gasdindavo - kad jau tipo pienas blogas Tikrai taip... Kiek stereotipų prisigaudžiusios iš anksčiau, baisu. Aš maitinau du metus, tai vargelis koks spaudimas buvo, nesitikėjau to... Mano mama diena iš dienos kabinėjosi, kad kada baigsiu maitinti tokią didelę paną QUOTE(*Liepa18* @ 2012 03 01, 08:56) Tikrai taip... Kiek stereotipų prisigaudžiusios iš anksčiau, baisu. Aš maitinau du metus, tai vargelis koks spaudimas buvo, nesitikėjau to... Mano mama diena iš dienos kabinėjosi, kad kada baigsiu maitinti tokią didelę paną Tai va va tavo mama su mano būtų draugės Žodis į žodį, tik tą dar traumavimą prideda, kažkokį tai
As tokioms zinovems buciau kokiu staripsniu savisvietai parinkus
QUOTE(eLBė @ 2012 03 02, 00:37) Daugumai tokiu zinoviu straipsniai nepades Vakar anyta vyrui aiskino, kad mes turime suneli maitinti batonu, mirkytu piene
Įdomi temelė
Papildysiu - turbūt man pasisekė ir adekvatūs žmonės aplinkui, būtų kitaip - gal kitaip manyčiau
O taip yra todel, kad tevai i vaikus ziuri kaip i nuosavybe - "kaip pasakysiu, taip darys" arba "pienas nuo lupu nenudziuvo, o gincijasi". Kaip ziuri i vaikus, taip vaikai ir reaguoja
QUOTE(Sidabra @ 2012 03 02, 15:50) Papildysiu - turbūt man pasisekė ir adekvatūs žmonės aplinkui, būtų kitaip - gal kitaip manyčiau tas ir yra, kad jums pasisekė QUOTE(eLBė @ 2012 03 02, 18:04) O taip yra todel, kad tevai i vaikus ziuri kaip i nuosavybe - "kaip pasakysiu, taip darys" arba "pienas nuo lupu nenudziuvo, o gincijasi". Kaip ziuri i vaikus, taip vaikai ir reaguoja Sutinku, turi būti abipusė pagarba. Laikai keičiasi ir vien mūsų tėvų t.y. senelių patirties jau nebeužtenka. Jei būčiau aklai klausiusi, tai mano mergaitė jau 4 mėn. būtų ragavusi kotletą, sriubą ir visą kitą bendrą maistą, nes mamos pienas nieko vertas |