Įkraunama...
Įkraunama...

Alergija lateksui

Siandien lankiausi pas alergologa ir suzinojau ziauria tiesa: esu alergiska lateksui. Kai anksciau man oda parausdavo ir niezedavo nuo gumos, visi sakydavo, kad as ja per daug iverziu. g.gif O dabar kai tyriausi del alergijos vaistams (analgetikams) gydytoja pastebejo mano sutrukusias lupas; as jai paaiskinau, kad man taip atsitinka po vizito pas odontologa, tada ji pasiule issitirti del alergijos odontologinem medziagom ir paaiskejo, kad mane beria nuo guminiu pirstiniu. Anksciau kai gydziausi poliklikoje gydytoja dirbo be ju, todel nebuvo ir alergijos, o dabar einu privaciai, kur visi gydytojai naudoja pirstines. Kaip manote, ar turiu apie tai pasakyti gydytojui? g.gif Tiesa pasakius doctor.gif pirmojo vizito metu manes klause del alergijos lateksui, taciau as tada dar negalejau pasakyti, nes nezinojau, tad pasakiau "ne". Tik po to karto mane pykino, o ir dabar pamacius gumines pirstines ar pajutus ju kvapa, jauciu sleikstuli. Vartoju antialergenus, bet tai gelbsti tik nuo pykinimo, bet ne nuo lupu trukinejimo. help.gif cray.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Florestina @ 2007 02 01, 13:20)
Anksciau kai gydziausi poliklikoje gydytoja dirbo be ju, todel nebuvo ir alergijos, o dabar einu privaciai, kur visi gydytojai naudoja pirstines. Kaip manote, ar turiu apie tai pasakyti gydytojui? g.gif


nu nesupratau temos esmes g.gif o tai reikia kazkaip moraliskai pasiruosti, kad pasakyti viena sakini gydytojui? paimi ir pasakai, tuo labiau, jei bloga nuo to kvapo ir t.t., tai manau pati supranti, kad reikia pasakyti? jei butum alergiska kazkokiems vaistams, tai irgi galvotum, ar pasakyt, ar ne? g.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(Laura* @ 2007 02 01, 15:35)
nu nesupratau temos esmes  g.gif o tai reikia kazkaip moraliskai pasiruosti, kad pasakyti viena sakini gydytojui? paimi ir pasakai, tuo labiau, jei bloga nuo to kvapo ir t.t., tai manau pati supranti, kad reikia pasakyti? jei butum alergiska kazkokiems vaistams, tai irgi galvotum, ar pasakyt, ar ne?  g.gif  g.gif


As jam sakiau, kad esu alergiska Ibuprofenui, bet jis vis tiek man ji israse. Tiksliau man jis israse "Pfeil", bet jo veiklioji medziaga yra Ibuprofenas. As tiesiog bijau, kad tai nieko nepades, nes visi odontologai vistiek dirbs su pirstinemis, o i poliklinika grizti neketinu.
Atsakyti
QUOTE(Florestina @ 2007 02 01, 15:45)
As jam sakiau, kad esu alergiska Ibuprofenui, bet jis vis tiek man ji israse. Tiksliau man jis israse "Pfeil", bet jo veiklioji medziaga yra Ibuprofenas.

Kas be ko nereikia bijot gydytojui pasakyt, kas negerai arba primint, jei jau kažkada buvo pasakyta (gal jis kartais pamiršo), vietoj to, kad kenktėt ir svarstyt "kas bus jeigu...". Kokia prasmė nutylėt? O jei jau gydytojas nekreipia dėmesio į tai, ką sako pacientas ar dirba aplaidžiai, tai gal reikia pasiieškot kito gydytojo?
QUOTE(Florestina @ 2007 02 01, 15:45)
As jam sakiau, kad esu alergiska As tiesiog bijau, kad tai nieko nepades, nes visi odontologai vistiek dirbs su pirstinemis, o i poliklinika grizti neketinu.

Panašu, kad jau prieš užduodama klausimą, buvot iš anksto nusprendusi, kaip elgsis visi gydytojai ir kaip elgsitės pati - tai kokia tada klausimo prasmė?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Enita: 01 vasario 2007 - 15:54
Zinoma sakyt. Yra ir nelateksiniu pirstiniu. Galima ir be pirstiniu, nieko cia baisaus.
Atsakyti
QUOTE(UnknownUser @ 2007 02 01, 22:20)
Zinoma sakyt. Yra ir nelateksiniu pirstiniu. Galima ir be pirstiniu, nieko cia baisaus.


Aciu. O as tikrai buvau pasimetusi. Gyvenime esu labai kukli ir nedrasi. ax.gif
Atsakyti
Buvau nusiteikusi, kad butinai pasakysiu, bet neisdrisau. Dabar isgeriau "Sidro" tad gal ir isdrisciau. Reikes isgerti pries penktadienio vizita. Bus drasiau ax.gif blush2.gif verysad.gif
Atsakyti
Ai, pasakysiu kitakart. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Florestina @ 2007 02 09, 16:09)
Ai, pasakysiu kitakart. ax.gif


temele sena, bet man taip aktuali... as irgi ka tik suzinojau, kad esu alergiska lateksui. sad.gif
beje, man irgi visos gumines pirstines seniai jau kelia sleikstuli, o niekas negali suprasti, kodel darza raviu plikom rankom, pasirodo, organizmas pats pasako, ko saugotis...

tai va pagalvojau, kad pirmam kartui paprasysiu odotologo tiesiog stropiai nusiplauti gumines pirstines pries naudojima, nes skaiciau, kad latekso alergenai dazniausiai perduodami per talka, kuriuo sutemptos tos pirstines. tikiuosi, pagelbes, nes kazkaip nemalonu, kai plikom rankom burnoj krapsto doh.gif

ir dar pasirodo tas lateksas placiai medicinos irankiams (kad ir kateteriams) ir buityje naudojamas, taip kad etiketes dabar reikes skaityti, ir visiems gydytojams sakyti, kad as jam alergiska...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Irongė: 05 sausio 2008 - 02:05
QUOTE(Irongė @ 2008 01 05, 03:01)
temele sena, bet man taip aktuali... as irgi ka tik suzinojau, kad esu alergiska lateksui. sad.gif
beje, man irgi visos gumines pirstines seniai jau kelia sleikstuli, o niekas negali suprasti, kodel darza raviu plikom rankom, pasirodo, organizmas pats pasako, ko saugotis...

tai va pagalvojau, kad pirmam kartui paprasysiu odotologo tiesiog stropiai nusiplauti gumines pirstines pries naudojima, nes skaiciau, kad latekso alergenai dazniausiai perduodami per talka, kuriuo sutemptos tos pirstines. tikiuosi, pagelbes, nes kazkaip nemalonu, kai plikom rankom burnoj krapsto  doh.gif

ir dar pasirodo tas lateksas placiai medicinos irankiams (kad ir kateteriams) ir buityje naudojamas, taip kad etiketes dabar reikes skaityti, ir visiems gydytojams sakyti, kad as jam alergiska...


Man tai gydytoja parase pazyma del alergijos, nes esu alergiska ir kai kuriems stomatologijoje naudojamiems preparatams. Anksciau man budavo tikra kancia kol "mirdavo nervas", be vaistu nei dienos negalejau, paaiskejo, kad as alergiska vaistams. g.gif As to lapelio kopija (originala reikejo atiduoti i poliklinika) nunesiau odontologui ir viskas issisprende. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Florestina @ 2007 02 07, 15:25)
Buvau nusiteikusi, kad butinai pasakysiu, bet neisdrisau. Dabar isgeriau "Sidro" tad gal ir isdrisciau. Reikes isgerti pries penktadienio vizita. Bus drasiau  ax.gif  blush2.gif  verysad.gif


buvau ir aš šiandien pas savo stomatologę, pasakiau, kad alergiška lateksui, tai ji - jokių problemų, turi vinilinių pirštinių atsargai, tokiems kaip aš smile.gif
pasirodo, tas pykinimas ir negerumas po stomatologo kabineto nuo to latekso ir buvo, o aš ansčiau galvojau kad tiesiog nuo medikamentų, įtampos...
Atsakyti
tik alkoholio nepadauginkit per daug, po to nuskausminantys vaistai ne taip efektyviai veiks biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti