Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nugaros skausmai
Supermamų klubas > Apie nėštumą ir gimdymą > Aš nėščia! > Nėščiosios sveikata
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Lexana
Iskilo man toks klausimas, ar daug kurias kankina nugaros skausmai nestumo metu? Mano nestumas dar tik 11 savaiciu, bet laukiuosi antrojo mazylio, tad jau pilvukas po truputi ima matytis ir atsirado problema, kuri labai vargina, ypac kai tenka nemazai dirbti ar sedeti. Padeda tik degtines trynimas strenu srityje.
Kaip jus kovojate su tokiu dalyku? Gal zinote, kaip apmalsinti ar panaikinti toki skausma?
coco
Man lygiai tas pats,tik nestumas 31 savaite, o iki tol kazkaip nelabai vargino tie nugaros skausmai,bet dabar tai ypac pablogejo.Buvau pas gydytoja pasiklaust,ka daryt,tai ji patare nesioti nesciuju dirza,tepti nugara su Fastum gel,gerti Magne B6.Tik ko tai geriau nesidaro sad.gif O vaistu jokiu vartot neleido.Tai ir kankinuosi dabar sad.gif
Bet tavo, Lexana,nestumas dar nedidelis,gal padetu daznesnes pertraukeles darbo metu? Ir stenkis islaikyti taisyklinga laikysena sededama ir vaiksciodama,kad visoms nugaros raumenu grupems tektu vienodas, tolygus apkrovimas.
Jumi
kiek zinau labai padeda baseines tokias problemas iveikti.
Man su antru maziuku irgi labai nugara skaudejo bet gelbejausi masaziukais.
Dabar galvoju apie baseina wink.gif
Banga
Ir man skauda nugara, ypac vakarais, po darbo dienos, kai tenka dug sedeti. Man 19 savaiciu, o nugara skauda jau koki menesi. Tai kol kas stengiuosi dazniau paguleti, kai yra galimybe. Ir skausmai praeina. Manau, kad tikrai reikia pradeti lankyti baseina, nes kuo toliau, tuo sunkiau bus, nes svoris gi auga smile.gif
Lexana
Coco, mano laikysena isties gera. Net nezinau, kodel nugara man skauda. As turiu tik ta problema, kad yra didelis nugaros islinkimas, riestas uzpakaliukas. Gal del to??? Bet visvien aciu uz patarimus!!! thumbup.gif
Liorka
man 33sav. o nugara skauda visa neshtuma. vienas pykina, kitos tinsta, o va kitoms nugara skauda, ka cia padarysi. per tuos 7men visko ishbandzhiau, bet niekas nepadejo. lengivausia kai vyras masazhiuka padaro, bet tai tik laikinai. neseniai kursuose buvau, tai sake, kad cia priklauso nuo to, kur mazhiukas ysitvirtines - jei uzhpakalineje gimdos sieneleje, tai skauda nugara, jei rpiekineje - pilva. tik nzn kiek cia tiesos smile.gif
SIDDIQA
Mane nekankino nei tinimas, nei pykinimas, nei nugaros skausmai viso nestumo metu.... bet va dabar i nestumo pabaiga, jau kokia antra savaitele baisiai skauda kaires kojos klubo kaula.... truputuka net slubuoju....na, ir i strenas pereina... skausmas baisinis.... Tai man padeda labai silta vonia..... ir pilvuko spazmus nuima, ir nugaryte atpalaiduoja....As rytais ir vakarais paguliu joje.... smile.gif
Marmiska
nugaros skausmaiKuo didesnis kudikis, tuo labiau pilvas tempia stubura i prieki. Ypac dabar stuburas nebeturi raumenu ir gyslu pagalbos, nes jie yra atlaisveje nuo nestumo hormonu. Todel dauguma nesciuju pasiduoda pilvo lenkiamai krypciai ir vaiksto su islenktu stuburu ir atsikisusiu pilvu, kas sukelia persitempimus ir nugaros skausmus. Svarbu ir nestumo metu laikytis taisyklingos laikysenos. Stengtis nugara laikyti tiesiai bet kokiu atveju, norint paimti ar pakelti ka nuo grindu, reikia ne lenktis, o atsitupti. Geriausias sportas yra plaukimas ant nugaros, bei tam tikra manksta, kuri yra siuloma nesciosioms daryti. Geriausia guleti ir miegoti ant sono, paremus pagalvele pilva, o dar geriau ir pasidejus maza pagalvele tarp pritrauktu prie pilvo keliu. Nuo nugaros skausmu padeda ir maudymaisi karstoje vonioje su rozmarino aliejumi.

Germante
Man padeda vyro masaziukas. smile.gif
ragnez
QUOTE (Lexana @ 2004 08 17, 23:52)
Iskilo man toks klausimas, ar daug kurias kankina nugaros skausmai nestumo metu? Mano nestumas dar tik 11 savaiciu, bet laukiuosi antrojo mazylio, tad jau pilvukas po truputi ima matytis ir atsirado problema, kuri labai vargina, ypac kai tenka nemazai dirbti ar sedeti. Padeda tik degtines trynimas strenu srityje.
Kaip jus kovojate su tokiu dalyku? Gal zinote, kaip apmalsinti ar panaikinti toki skausma?

lexana, mano bendradarbei irgi nugara paskaudedavo darbe, o darbas sedimas prie kompo. ji stengdavosi susireguliuoti kedes aukshti, po kojom susikraudavo kruva segtuvu, kad butu patogiau sedeti. ir zhinoma, laikas nuo laiko darydavo pertraukeles, pasivakshchiodavo po kabineta.

man nugara pamaudavo paskutiniais menesiais tik jeigu tikrai ilgai pavaikshchiodavau arba namie darydavau generaline tvarka. tada padedavo vyro masazhiukas vakare.

dabar dar pagalvojau, jei tavo neshtumas dar nedidelis, o nugara skauda, gal kas su inkstais? gal verta pasitikrint?
boruzka
Lexana as turiu ta pacia problema bet pas mane manaw ji dar didesne nes ir be nestumo man ja pastoviai skawdedavo.o dabar tai isvis... toks jawsmas lyg kazkas dilgciotu su adatele ane ? gydytoja patare gerti magni . Dar truputeli padeda vyro masazai wub.gif
Sonečka
mane irgi pries kelias dienas ta pati problema uzpuole,taip dziaugiausi,kad nei skauda kur,nei sopa,o se tau kad nori.. sad.gif pries savaite vis paskaudendavo tarsi kairi kluba,bet nieko - praejo.Dabar jau trecia diena strenos kaip surakintos,ir skausmas lyg eitu i desine koja..nu baisiai nemalonus jausmas,nezinau net kaip juo atsikratyt,vaistu gerti ar trinti taip nesinori,juk 2.gif dar labai mazas..
lengvute
man skauda nugarą, o dar kai atsigulu lovon ir po to bandau pakeist padėtį, atrodo, kad kaulai nesueina į savo vietas ohmy.gif blink.gif , baisus , veriantis skausmas, matyt, kaulai laisvėja, minkštėja, ruošiasi gimdymui, gydytoja liepė kalcio kasdien bent po 500mg. išgert papildomai.
Žiogelis
Kai nėštumas nedidelis, pagrindinė priežastis būna tai, kad stuburas išsilenkia į priekį, kaip rašė Mamriska. Stengdavausi save vis "pagauti" ir šiek tiek įtraukti pilvuką, ištiesinti apatinę nugaros dalį. Išties labai maloni yra ir vonia su rozmarinais, padeda plaukiojimas, man labai padėjo jogos pratimai. Nugarą skaudėjo nuo kokios 13 - 14 savaitės iki maždaug 16 - 17. Manau, kad joga ir laikysena padėjo atsikratyti šitos problemos ir daugiau per visą nėštumą ji manęs nebevargino. Jei ką nors domintų joga, parašykite man į AŽ.
Germante
QUOTE (lengvute @ 2004 09 17, 18:27)
man skauda nugarą, o dar kai atsigulu lovon ir po to bandau pakeist padėtį, atrodo, kad kaulai nesueina į savo vietas ohmy.gif blink.gif , baisus , veriantis skausmas, matyt, kaulai laisvėja, minkštėja, ruošiasi gimdymui, gydytoja liepė kalcio kasdien bent po 500mg. išgert papildomai.

Lengvute, pabandyt, kai guli ar miegi, isidet pagalve tarp koju. Man padejo thumbup.gif
zanet
O man is vis kazkokie keisti reiskiniai su ta nugara prasidejo. Tiesiog paima ir taip rodos "surakina" apatine nugaros dali, tarsi koks spazmas. Tai tada turiu ramiai atsipalaiduoti, pakvepuoti ir tada praeina. Ir uzeina netgi nebutinai ka nors darant, tiesiog sedint. Neisivaizduoju, kas tai galetu buti g.gif
Juodaplauke
Ir mane ta problema uzklupo, nuo kokios 35-36 sav. toks jausmas kad gimda uzspaide kazkoki nerva ir man taip BAISIAI skauda nugara,ypac ten kur talija,ir zemiau link klubu,akd as tiesiog negaliu vaikscioti, kai bandau zingsni padaryti,tai slubuoju, naktim kai bandau ant kito sono verstis toks jausmas kad kaulai iseina is savo vietu.Daktare -ginekologe mano pasake,kad pas mane cia del stuburo,matyt iki nestumo buvo problemu o didziulke gimda ir vaikelis tik paastrino viska. Po gimdymo zadu eit pas gera chirurga ir baseina lankyti.

bet kaip dabar geb blink.gif letis????
VeroniQ
o pas mane nestumas nedidelis, bet skauda ne nugara, bet zemiau, viena sedmeni galima pasakyt.. kai lenkiesi ar kaip suki, tai kaip pereina skausmas per visa ten kaula..
ti va galvoju ar te kox uzpakaly radikulitas ar pasitempiau (nu kazkaip keista cia butu ) ar cia del nestumo? g.gif
lengvute
gal čia tikrai labiau kankina tas , kurioms problemos su stuburu, mano stuburas iškrypęs..o skausmai tai būna, kai ilgiau pavaikštau, padirbėju, mažiau paguliu, kaip radikulito blink.gif , o jei atsigulus ant nugaros paguliu, nebegaliu, ypač per kairę pusę pasiversti ant šono, išlipt iš lovos, vyras jau žino, kad teks padėt keltis, išsigąsta žiūrėdamas į mane, o ką daryt, o dar kai pagalvoji, kad liko apie 2,5mėn. unsure.gif ohmy.gif , jau kaip aš sunkiai nešioju vaikučius, kitai ir vieno pakaktų laugh.gif , nors tiksliai sunku prisimint, ar ir su pirmom lygiai tokie pat skausmai buvo, gal kas ir kitaip, gal mano jau organizmas nuo tų gimdymų susidėvi biggrin.gif (nors skaičiau, kad nuo 4-to vaiko tik ) rolleyes.gif
Letaa
Man nuo nugaros skaumo padejo nesciosios dirzas.Puikiai prilaike pilvuka ir nueme sunkuma nuo nugaros. Be dirzo iskarto skaudedavo. Pabandykit, gal pades. O vakarais labai gerai siltoj vonioj paguleti bei daromas masazas. thumbup.gif
smulkute
MaN SUnkiausia nestumo metu buvo nugaros skausmas. Iki asaru davesdavo. Nugara Pradejo skaudet jau nuo 5 nestumo men. Gal del to jog stuburas iskrypes, o gal del to kad priaugau 24 kg (60% savo kuno svorio). O greiciausiai ir del vieno, ir del kito. Vienintelis dalykas kuris padejo- tai baseinas thumbup.gif . Nejauciau savo svorio, jokiu skausmu, tiesiog atsigaudavau.
daistuke
Mane irgi tokia problema kankina, ypac kai ilgiau prie kompo pasedziu ar ka itemptai darau. Taciau kas tikrai labai padeda tai ta tarybine vandens pusle. Pakaitinu vandeni siek tiek, pripilu, apsuku ranksluosciu ir palaikau prie nugaros 5-10min. pries eidama miegoti. Ciki, nuima visus skausmus thumbup.gif
Lexana
Buvo aprime tie mano nugaros skausmai, bet stai jau 17-ta savaite ir jie vel atsinaujino. sad.gif Tikrai pradedu tiketi, kad tai nuo per didelio nugaros islinkimo ir sparciai augancio pilvuko. Kad ir kaip stengiuosi buti tiesi kaip styga - pilvukas tempia priekin nors tu ka. O ypac ilgiau padirbus sedima ar pasilenkus darbeli - tai sakes man buna, vos atsistoju. Ir is sedimos padeties vis sunkiau darosi atsistoti. Vyro masazai jau mazai kuo bepadeda... Eisiu kita savaite dirziuko pilvukui prilaikyti pirkti. smile.gif Gal mazum pades. smile.gif
Lali
Ka daryti? blink.gif
Siandien vos atsikeliau is lovos...
Man atrodo, kad man tikrai nera uzspaustas joks nervas, bet gal miegu nepatogiai, gal del to, kad daug sedziu.... Skauda nugara nors tu ka... doh.gif Vakare ir pasportuoju.. Nors toks ten ir sportavimas... Atsiklaupiu ant keturiu ir kojas pakiloju.... blush2.gif
Lali
Mano vyras isvede teorija, kad cia del to, kad as blogai sportuoju... Ar gali pratimas - stovint keturiom, kojas tiesti atgal arba pirmyn, arba gulint sonu kelti kojas i virsu, kenkti? ax.gif Jauciu, kad nea... blush2.gif
Juodaplauke
o taip mieloji...nugaros skausmai bus dabar tavo palydovu iki pat gimdymo. Nu gal patrink Menovazinu(vaistineje paklausk) jis man padejo kai buvau nescia.Ka daryti?O gi nesikelti is lovos console.gif biggrin.gif
Erina
Aš jau nuo kokio 7 mėn negalėjau ant nugaros gulėti ir išviso normaliai išsimiegoti. O į galą išviso nežinojau nei kaip sėdėti, nei kaip stovėti, nes žiauriai skaudėdavo nugarą
Lexana
Pabandyk deveti nesciosios dirza, o nakti miegoti apsikaisiusi pagalvemis. Viena dek po pilvuku gulint ant sono, okita - tarp keliu. Man padeda, nors jei pamirstu pagalveles - tai nugara skauda nerealiai, o dar ir nugaros islinkima dideli turiu (riesta uzpakaliuka).
Lali
nu labai jau daug tu pagalviu man prireiks... smile.gif Bet kaip nors...
O tai nera kokiu nors fiziniu pratimu, kurie mazintu nugaros skausma?
jovka
Man tai padeda vakarais masaziukai, tiesa pas mane nors ir labai jau islinkusi nugara, bet labai stipriai neskauda, tai gal del to tie masazai ir padeda smile.gif
Alexia
Labiausiai padeda pratimai baseine arba tieisog plaukiojimas.
VeroniQ
sportuokit atsargiai, a tai kai kaulai dabar tokie taip lengva pasitempt ar pasukt.. po to ilgai skauda..
4u.gif
Lali
QUOTE(sauluciukas @ 2005 01 19, 21:20)
sportuokit atsargiai, a tai kai kaulai dabar tokie taip lengva pasitempt ar pasukt.. po to ilgai skauda..
4u.gif
*

O kokie dabar tie kaulai? blink.gif
Lolly
Puikiai tave suprantu. Pati šią savaitę pajutau oho!, kokius nugaros skausmus cry.gif Jau net galvojau, kad inkstai, ne nugara, skauda. Bet gydytoja padarė šlapimo tyrimą -su inkstais viskas ok smile.gif
Ir dar ji man pasakė, kad tikriausiai iki galo man tą nugarą skaudės.... blink.gif Kažkiek padeda lengvi pratimai, plaukiojimas. Vakarais reikia lengvai pamasažuoti, paglostyti. Vaistų geriau negerti, tik kraštutiniu atveju. Nugarą skauda dėl nestuke.gif padidėjusio svorio (nors aš pati nepilnai 6 kg priaugusi), ten kažkokios kremzlės tempiasi, silpni nugaros raumenys ir pan. Tai aš dar tik džiaugiuosi, kad kojos netinsta. Tfu tfu tfu....
Song
Nebutinai turi skaudeti iki pat gimdymo, nesigasdinkit smile.gif . Man tie skausmai ir pirmojo, ir antrojo nestumo metu truko gal po savaite, pora. Bet skaudejo taip, kad namuose ejau ramstydama sienas ir verkiau, o nuejusi i darba, net nesisesdavau-zinojau, jei atsisesiu-nebeatsikelsiu cry.gif . O paskui praejo, ir iki pat galo nieko. Galbut isistatineja galvute, gal kazka prispaudzia, galas zino juos, tuos vaikus ax.gif smile.gif . Labai padeda pratimai ant kamuolio... Sekmes 4u.gif !
Asia
Su vaistais reikėtų atsargiai. Man gydytoja patarė trintis tik homeopatiniais tepalais. Be to dar po liežuviu laikiau Zel-T (taip pat homeopatiniai). Padėjo.
RNT
Sveikos besilaikiancios!

Kuo maziau sedeti, kuo daugiau judeti, ir ant sono paguleti!
Asia
Tai kad kai kuriais atvejais daug judėti negalima. Ypač tada, kai būna gulimas rėžimas. Ačiū Dievui tai jau praeityje. nestuke.gif
Mitsu
Man skaudedavo nugara visa trecia trimestra. Ypac ilgiau pasedejus. Vaistu nenaudojau. Padedavo trumpi poguliai arba kai palaikydavau pilva is apacios- tai dirzo darbas, bet jis matyt, didelio pilvo nenulaike:mirksiukas:
RNT
Reikia uzsideti dienomis nesciuju dirza, tegu vyras padaro masaza, miegot ant kairiojo sono
zaRAza
Nius mano pilvukui dar mazokai laiko, jo dar net nesimato ir svorio gi nepriaugau dar manau, bet nugaros apacia uzeina skaudet. Pvz. kartais negaliu pasilenkus (kokiu 45 laipsiu kampu pasilenkiu ir jau skauda) pabut ne trupucio, arba kai staigiai atsistoju is sedimos padetes taip suskausta, kad tik ujujuj teispaudziu smile.gif Kaip manote, tai normalu?
dėja
Man taip pat skaudėdavo,net indu negalėjau plauti išplaunu du ir vyras turi dabaigti.Ir pilvelio beveik nesimatė,kentėjau kentėjau ir nusprendžiau dirža nusipirkti.Su diržu baigėsi visi skausmai mirksiukas.gif O dabar tik negaliu ant dešinio šono gulėti,nes pradeda mausti.
trenere
Nugaros skausmas nėštumo metu yra dažnas reiškinys - keičiasi svorio centras, didėja krūvis nugaros, kojų, sėdmenų raumenims. Nugarą galima sustiprinti specialiais pratimais baseine bei sausumoje. Šiai nėščiosios kūno daliai turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Nėštumo pabaiga tikrai negali garantuoti, kad skausmo nebejausite - po gimdymo staiga pasikeitęs svorio centras dar labiau "apkrauna" nugaros, stuburo raumenis sad.gif . Tai plačiai visam pasaulyje diskutuojama tema g.gif . Vienas (gal net ir vienintelis) būdas to išvengti - nuolatinis nugaros raumenų stiprinimas nėštumo metu nestuke.gif.
Tačiau jei svorio prieauglis nėra didelis ir nugaros skausmai kankina, reikėtų žiūrėti ar tai nėra gresiančio persileidimo ar priešlaikinio gimdymo požymiai.
Nėščiosios diržas neleidžia judėti pilveliui tokia amplitude, kaip be jo, taigi stabilesnė jo būklė labai palengvina vaikščiojimą. Be to teko matyti nėščiąsias avinčias avalynę ant aukštoko kulno unsure.gif . Šito reikėtų vengti - dėl mažiau stabilios laikysenos labiau įsitempia raumenys ir dar labiau netikėtai (apsiavus aukštakulnius) pakinta svorio centras.
jurguce
Mankstele ant kamuolio yra thumbup.gif dalykas. As turedama truputi iskrypusi stubura maniau, kad nestumo metu kauksiu, nes ir siaip zinojau kas yra nugaros skausmas. Bet kai jau emiausi tos nugaros stiprinimo mankstelem, dabar tik karteliais vakarais pamaudzia, bet vonios pagulejus ir vyro prisiprasius masaziuko wub.gif viskas buna kuo puikiausiai:)

Tiesa, as dar slidineju - ne kalnu slidem, bet begimo. Irgi liuks, tik reikia pulsa savo ir siaip savijauta sekti, kad kruvio nepadidint.
Puzin
QUOTE(zaRAza @ 2005 02 23, 14:01)
Nius mano pilvukui dar mazokai laiko, jo dar net nesimato ir svorio gi nepriaugau dar manau, bet nugaros apacia uzeina skaudet. Pvz. kartais negaliu pasilenkus (kokiu 45 laipsiu kampu pasilenkiu ir jau skauda) pabut ne trupucio, arba kai staigiai atsistoju is sedimos padetes taip suskausta, kad tik ujujuj teispaudziu smile.gif Kaip manote, tai normalu?
*

Sveikutes, na mas irgi nedaug laiko pilvukas dar toks palyginus miniatiurinis, bet nugara skauda jau seniai, kiti galvoja kad apsimetineju juk pilvo dar nera, o as pasedziu ilgiau ir is proto galiu iseit. Na o kartais taip suskausta na nemoku pasakyt atrodo kad kaulai susirakino. Pas gydytoja buvau nieko blogo nemate, nors apie nugaros skausmus ir neminejau. Na nezinau kodel man cia taip. g.gif
sano
QUOTE(jurguce @ 2005 03 01, 08:50)
Mankstele ant kamuolio yra  thumbup.gif dalykas.

Pritariu, kartais tik pasėdėti ant jo užtenka ir skausmas pamažu atlėgsta.
Lali
QUOTE(dėja @ 2005 02 23, 22:22)
Man taip pat skaudėdavo,net indu negalėjau plauti išplaunu du ir vyras turi dabaigti.Ir pilvelio beveik nesimatė,kentėjau kentėjau ir nusprendžiau dirža nusipirkti.Su diržu baigėsi visi skausmai mirksiukas.gif O dabar tik negaliu ant dešinio šono gulėti,nes pradeda mausti.
*

O man dirzas nepadeda...
Tiesa, man irgi desini sona skauda, kai ant jo uzsigulu... Gimdymo namuose sake, kad nestukei reikia miegoti ant kairiojo sono, nes, lyg kairiajame yra kazkokia svarbi kraujagysle, kuri maitina placenta... Ar kaip ten...

O jau kaip ne kas man buna rytais atsikelus... Jei tik atsisedu ryte, tai paskui negaliu ant savo koju pastoveti... Viena karta, aciu dievui, vyras mane spejo sugauti, tai nenuvirtau... A le, nei trupucio negaliu atsistoti ant desines kojos...
dalaila
Nu va, mums jau 31 savaite, o nakti visai miegot nebegaliu smile.gif, nu taip skauda nugara.... blink.gif , pasidedu ir pagalve tarp koju, taciau rezultato ner...., gal cia kalta mano skolioze? g.gif
Labai tikiuosi, kad praeis, kitaip laukia ilgos nemigo naktys....
...Dream...
mums yra 29 savaiteles, o nugaros skausmas jau labai stiprus doh.gif bet mums geriausiai padeda svelnus tetuko masaziukas ax.gif
drugelis.
O kurioj vietoj jums tas nugaras skauda? Man tai maždaug toj vietoj, kur liemenėlė segasi... Bet kiek žinau, visoms strėnas skauda...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.