Įkraunama...
Įkraunama...

Prietarai ir "bobučių išmyslai"

QUOTE(Paslaptele @ 2008 08 17, 22:56)
BERNIUKAS AR MERGAITĖ?

* Jei jaunavedžiai svajoja apie pirmagimį sūnų, vestuvių dieną, grįžę iš bažnyčios, pirmiausia turi suvalgyti duonos kampą. Jei pageidauja dukters - riekę.
* Norint susilaukti sūnaus, pirmąją naktį jaunikis turįs gultis į lovą su batais ir kepure.
* Jei šeimoje visi berniukai, o sutuoktiniai nori susilaukti dukters (arba atvirkščiai), tereikia apsukti lovą arba perkelti pagalvę į kitą lovagalį.

KO NEGALIMA DARYTI LAUKIANTIS KŪDIKIO:

*Nėščiajai būtina saugotis svetimų šunų. Jei išsigąs - gimęs vaikas drebės. Norint panaikinti drebulį, reikės pauostyti sudegintų to šuns plaukų.
* Negalima žiūrėti į gaisrą - gimęs vaikas turės raudonų dėmių.
* Negalima ant savęs siūti drabužio - vaikas gims nebylys arba nepilno proto.
* Jei dalyvausite laidotuvėse, iš velionio namų išeikite anksčiau nei išneš numirėlį. Antraip vaikas gali gimti negyvas.
* Negalima nešti skraiste sąšlavų - kad kūdikis nebūtų tinginys.

TIK GIMUS KŪDIKIUI:

* Kad būtų turtingas, gimusį reikia suvynioti į kailinius;
* Kad būtų doras - į baltą drobulę;
* Kad būtų sveikas, pirmą kartą maudant į vonelę reikia įmesti kadugio šakelę'
* Kad žmogus ilgai gyventų, jam gimus į kapines reikia nunešti nukirstą gaidžio galvą ir patvoryje pakasti. Tai auka požemio dievams.
* Kad vaikas būtų laimingas, ką tik gimusį kūdikį reikia suvynioti į marškinius: mergaitę - į tėvo, berniuką - į motinos.
* Per krikštynas kūmams negalima pasigerti - kad vaikas nebūtų girtuoklis.

Tingiu daugiau rašyti  ax.gif  blush2.gif
Bet jei kam įdomu, tai dar turiu šiokių tokių prietarų kaip apsisaugoti nuo blogos akies, moralinių taisyklių (ko negalima nėščiajai daryti), apie nevaisingumą (pora prietarų), apie mėnulį ir likimą, apie kūdikio maudymą ir maitinimą smile.gif

Butinai parasyk, labai idomu, ypac kaip nuo blogos akies apsisaugoti. Mano aplinkoje yra tokia moteris, todel labai aktualu. Ir dar apie nevaisunguma, jei galima.
Atsakyti
QUOTE(zarza @ 2008 08 18, 21:45)
Butinai parasyk, labai idomu, ypac kaip nuo blogos akies apsisaugoti. Mano aplinkoje yra tokia moteris, todel labai aktualu. Ir dar apie nevaisunguma, jei galima.



Sveiki, gal kas žinote ar galima viską susipirkti prieš vaikui gimstant (ta prasme-lovyte, vezimeli,rubelius)? gal girdėjote kokių prietarų?
Atsakyti
Na, žiūriu yra susidomėjusių smile.gif Jūsų prašymu surašau likusią info smile.gif

APIE NAVAISINGUMĄ

* Piktos anytos kartais iš pavydo ar kitų piktų paskatų nori pakenkti jaunajai. Grįždamos po vestuvių ceremonijos į jaunojo namus, atkreipkite dėmesį, ar ant slenksčio nepadėtas medinis kryželis. Jei jo nepastebėsite ir peržengsite - neturėsite vaikų.
* Gimusį kūdikį, o vėliau ir mažą vaiką reikia saugoti, kad kas nors neperžengtų - užaugęs gali būti nevaisingas.

(sorry, tik tiek apie nevaisingumą unsure.gif )


KAIP APSISAUGOTI NUO BLOGOS AKIES


* Besilaukianti kūdikio moteris būna lengvai pažeidžiama. Ją lengva nužiūrėti, užkeiki ar kitaip pakenkti. Apsisaugoti labai paprasta. Tereikia kasdien kišenėje nešiotis žiupsnį druskos ir kriaukšlę duonos.
* Jei motina įtardavo, kad gimusį kūdikį kažkas nužiūrėjo, nupurkšdavo jį stipriai pasūdytu vandeniu ir nušluostydavo sijono apačia.

Šitą faktą norėčiau pakomentuoti, kadangi jį man ir mama sakė. Kai buvau kūdikėlis, mane kažkas buvo nužiūrėjęs, mama sakė, kad rėkiau iki pamėlynavimo, kol putos iš burnos nepradėjo drėbti. Ji nubėgo pas mano močiutę, papasakojo kas su manim darosi, ir ji pasakė, kad mane nužiūrėjo ir kad reikia į burną sriūbtelt vandens ir juo mane apipurkšti. Paskui sijono "padalka" nuvalyti vandenį link plaukų į šonus. Mama taip padarė ir aš iškart nurimau smile.gif
Ok, baigiu blevyzgot, rašau toliau smile.gif

MORALINĖS TAISYKLĖS NĖŠČIAJAI

* Negalima pyktis su savo ar vyro tėvais - vaikas gali būti nebylys.
* Negalima skriausti jokio gyvio: mušti šuns, spardyti kiaulės, lieti vandeniu ant katės. Vaikas galįs gimti šeriuotas ar plaukuotas.
* Nevalia be šeimininko žinios imti bet kokį daiktą, o juo labiau vogti: gimęs vaikas apeis votimis, o užaugęs pradės vagiliauti.
* Didelė nuodėmė juoktis ar šaipytis iš likimo nuskriaustų žmonių: silpnapročių, luošių ar ligonių. Vaikas į juos atsigims (norėčiau pridurti, kad to nevalia daryti ne tik nėščiosioms)

APIE MAUDYMĄ

* Vaiko negalima maudyti net ir nedaug įskilusioje vonelėje, nes užaugęs bus vaidingas.
* Kad broliai ir seserys tarpusavyje gerai sutartų, visu reikia maudyti toje pačioje vonelėje.
* Išmaudžius sūnų, šiek tiek vandens reikia nulieti ties židiniu ar krosnimi - užaugęs bus prisirišęs prie namų. Išmaudžius dukrą, vandenį galima išlieti pro langą - suaugus bus skaistaveidė. Išliejus vandenį ant vartų stulpo - jauna ištekės, o darželyje - bus gera šokėja ir skaisčiai gyvens.

APIE MAITINIMĄ

* Pradėti maitinti kūdikį reikia nuo dešiniosios krūties - kad nebūtų kairiarankis.
* Nutraukti maitinimą geriausia tuščiuoju metų laiku, kai būna išskridę paukščiai.
* Po nujunkimo negalima atnaujini žindymo. Užaugęs vaikas turės blogą akį arba bus dvasiaregys.


KO NEGALIMA DARYTI LAUKIANTIS KŪDIKIO:


* Nevalia ant slenksčio kapoti malkų - vaikas gims skelta lūpa.
* Važiuojant vežimu jokiu būdu negalima sėdėti nugara į arklį - bus sunkus gimdymas, vaikas gims kojytėmis į priekį.
* Jei tenka iš šulinio semti vandenį, reikia žiūrėti, kad nenulaistytumėte - vaikas prastai valgys, o pavalgęs atpilinės.












Atsakyti
QUOTE(Viktorytė @ 2008 08 19, 09:32)
Sveiki, gal kas žinote ar galima viską susipirkti prieš vaikui gimstant (ta prasme-lovyte, vezimeli,rubelius)? gal girdėjote kokių prietarų?

aisku ,kad galima ,o kaip gi kitaip pasiruosi ?tik tai nepirk nieko labai aksti ta prasme vos suinojus ,sako negalima ....as pradejau pirktis butiniausius dalykus nuo 7 menesiu....o 3 men kai buvau tai nesugebejau atsilaikyt ir nusipirkau du kompektelius naujagymiui.... ax.gif
Atsakyti
[quote=Paslaptele,2008 08 19, 14:01]
Na, žiūriu yra susidomėjusių smile.gif Jūsų prašymu surašau likusią info smile.gif

Dekui Paslaptele, labai idomu, is kur tiek visko zinai?
Atsakyti

Dekui Paslaptele, labai idomu, is kur tiek visko zinai?
[/quote]

Žinau biggrin.gif Kažkada nusirašiau nuo kažkokio žurnalo blush2.gif Turiu tokią silpnybę - viskuo domėtis ax.gif
Atsakyti
Paslaptele, kokiu baisiu dalyku prirasete... blink.gif Netikiu tokiomis nesamonemis, bet siurpu ir klausytis, kad kazkas uzsiima tokiais dalykais, kazkaip panasu i beprotyste... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Širdukė.2008 @ 2008 08 25, 19:10)
Paslaptele, kokiu baisiu dalyku prirasete...  blink.gif Netikiu tokiomis nesamonemis, bet siurpu ir klausytis, kad kazkas uzsiima tokiais dalykais, kazkaip panasu i beprotyste...  rolleyes.gif


Visas musu gyvenimas yra baisi beprotystė biggrin.gif tiesa pasakius aš pati nelabai tuo pati tikiu (išskyrus kai kuriuos dalykus), na, kita vertus juk ne aš pati tai sugalvojau biggrin.gif tiesiog jei pati pasidomėtumėte kuo tikėjo mūsų protėviai, tai dar ne tokių dalykų sužinotumėte doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Paslaptele: 25 rugpjūčio 2008 - 18:22
QUOTE(Paslaptele @ 2008 08 25, 18:21)
Visas musu gyvenimas yra baisi beprotystė biggrin.gif tiesa pasakius aš pati nelabai tuo pati tikiu (išskyrus kai kuriuos dalykus), na, kita vertus juk ne aš pati tai sugalvojau biggrin.gif tiesiog jei pati pasidomėtumėte kuo tikėjo mūsų protėviai, tai dar ne tokių dalykų sužinotumėte  doh.gif


Zinau, kad yra pas senolius visokiu prietaru, bet kai pati netikiu ir nesinaudoju, paskaicius ar paklausius nekaip atrodo... ax.gif Zinoma, pasiidomauti nieko blogo. drinks_cheers.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Širdukė.2008 @ 2008 08 25, 19:32)
Zinau, kad yra pas senolius visokiu prietaru, bet kai pati netikiu ir nesinaudoju, paskaicius ar paklausius nekaip atrodo...  ax.gif Zinoma, pasiidomauti nieko blogo.  drinks_cheers.gif  4u.gif


Na, kadangi ši tema vadinasi "bobučių išmislai", o jų aš turėjau, tai ir parašiau ką žinojau smile.gif o vat tikėti ar ne, tai jau kiekvieno asmeninis pasirinkimas mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Paslaptele @ 2008 08 25, 21:53)
Na, kadangi ši tema vadinasi "bobučių išmislai", o jų aš turėjau, tai ir parašiau ką žinojau smile.gif o vat tikėti ar ne, tai jau kiekvieno asmeninis pasirinkimas  mirksiukas.gif


drinks_cheers.gif 4u.gif
Atsakyti
Kaipaskaitai tuos prietarus... Atrodo, kad nestuke.gif negalima net pajudeti doh.gif biggrin.gif
Atsakyti