Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Žindymas ir mėnesinės
Supermamų klubas > Motinystė ir tėvystė > Kūdikių žindymas
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Sesilija
Skaičiau jūsų pasisakymus apie mėnesienas. Man "romantika" sugrįžo 7 savaitę po gimdymo. Vis tikiuosi, kad viskas vyks bent jau nereguliariai (dabar kaip tik turėtų prasidėti antrąkart), nes tos dienos buvo sunkesnės ne tik man, bet ir mano mažiukui. Matyt, pienelis pasidarė nebe toks skanus. Esu girdėjus, kad tokioms kaip aš nelemta ilgai maitinti. Ką žinote ar esate girdėjusios šiuo klausimu?
Kactukas
Nieko negirdejau apie tai, istikruju idomu ar tai tiesa. Man prasidejo , berods, dar greiciau. Tomis dienomis vaikui visada puca pilva  ir ji nerami. Ir taip iki siol - 6.5 men. Tikiuosi, kad maitinsiu ilgai...tikiuosi.
zapuks
Man tie dziaugsmai prasidejo, berods, po dvieju menesiu. O maitinau 9 menesius. Ir dar buciau maitinus, bet maze nusprende, kad jai jau gana.
Naktinė
Mėnesinės atsirado 11-tą mėnesį.Maitinu iki šiol- leliui jau greitai 1m.4mėn.Kažkokio skirtumo maitinant per mėnesines nepajutau.
Ramune
Pas mane buvo kaip laikrodukas, gimdziau 11d. o kito men. 12d. susirgau. Mano ginekologe sake, kad daznai taip buna, sake, kad tomis dienomis pasikeicia pieno skonis ir vaikas tampa labai neramus, bet mazdau vaikui suejus 6 men. jis taip stipriai nebereaguoja i tuos pasikeitimus. Tokios jau mes moterys
urte
tai jums gerai kad taip greit atsiranda tos dienos, nes kai per ilgai ju nera, tai irgi ne kas. As savo dukryte maitinau iki 2 metuku, na "mano dienos" prasidejo kai jau maitinau metus ir 4 menesius. Tai nera labai gerai, nes pas mane visiskai sutriko hormonu veikla ir prie kairiosios kiausides uzaugo  :o cista, tokio didumo kaip 2 menesiai nestumo.
Tai net nezinau kaip cia su tais maitinimais, poto tipo nuo per ilgo maitinimo krutiniu uzdegimai kazkokie buvo, nu vienu zodziu :-[. Tai ir suprask zmogus kad nori kaip cia, kas cia ir su kuo.
Skirkiene
Urte, o tai cia ta cista tau butent nuo tokio ilgo maitinimo atsirado?   :otaip gydytojai ir isaiskino tau?
Keista kazkaip net, atrodo turetu but juk vien tik teigiamas poveikis zindymo, tiek mamai tiek kudikiui.
Ar operavo tau ta cista?
Kuzia
 Pirma vaika maitinau iki 2 metu. Menesines prasidejo, kai jam buvo 1m 3men. Buvo gera tiek ilgai nesirgt. Absoliuciai jokiu problemu neturejau. Jokiu. Kai pagimdziau antra irgi tikejausi to paties. Deja... Susirgau 7-ta sav. Na, nepastebejau, kad mazylei per "tas" dienas kas nors butu ne taip.
urte
Urte, o tai cia ta cista tau butent nuo tokio ilgo maitinimo atsirado?   :otaip gydytojai ir isaiskino tau?
Keista kazkaip net, atrodo turetu but juk vien tik teigiamas poveikis zindymo, tiek mamai tiek kudikiui.
Ar operavo tau ta cista?

Tai vat kad taip mano gydytoja ir sake kad kas per daug tas nesveika, bet as vistiek su ja nesutinku.
Juk ilgas maitinimas taip sveika ir vaikui ir dar girdejau ilgai maitinancias motinas snekant, jok ilgas maitinimas ir nuo gimdos vezio ir nuo krutines vezio apsaugo ir dar kad menopauze ne tokia sudetinga buna... Va o cia eme ir atsirado ta cistule, didele ji buvo, pilva taip pamauzdavo apacioje, laiptais lipant tai rimtai net kliunksedavo, nefaina. Operuoti nereikejo, labai daug hormonu, antibiotiku, leidziamu vaistu suvartojau ir ji pasisalino taip pat kaip atsirado, tik va vel beda, neaisku ar ilgam :-[
Zodziu geriausias man dabar gydymo pratesimas butu kuo greiciau pastoti. [smiley=000177.gif]
tai tad tikiuosi kad po antro kudikelio nebebus taip :'(
Labai nemalonu, bet ka gali zinoti zmogus ir nezinau kuo cia tiketi, bet ar taip ar kitaip antra vaikeli irgi noreciau ilgai maitinti, buve nebuve tu cistu, man kudikelis mazutelis svarbiau [smiley=000308.gif] Tai vat..
Kuzia
 Urte, geriau pasirink kita gydytoja. Mano drauge maitino 3,5metu, ir yra lygiai tokia pat sveika kaip ir as. Tavo bedos tikrai ne nuo to.
Sesilija
Kuzia, o kai jau prasidėjo 7-tą savaitę, ar viskas vyko reguliariai kaip laikrodukas? Man turėjo prasidėti vakar, maudė pilvą. tik gulėt tenorėjau, bet ir šiandien nieko nėra, pilvo spazmų taip pat.  ???
Zvirbliuke
Mano vaikui jau 9,5 menesio, bet as vis dar nesulaukiu...Maitinu - ir naktimis, ir diena pakankamai daznai, tai gal todel.. VIsai nieko pries, kad taip testusi ir ilgiau wink.gif
Kuzia
 Na, taip, pakankamai reguliariai. Manau, kad man pasiseke, nes siaip daznai praeina kazkiek laiko, kol menesines susireguliuoja.
Board
Ta tema  tokia situacija: pries kelias dienas buvau pas gydytoja:
-Kada buvo paskutiniu menesiniu pirma diena?
- :smile.gif Beveik pries du metus
-.... ohmy.gif
-... :-[ 8)
-Kodel?
-Vaika maitinu krutimi
-Iki vestuviu maitinsit?
-Jei del to nebus menesiniu, tai gal ir iki vestuviu ;D ;D ;D

Ir pagalvojau kad tai is dalies tiesa, dabar jau (vaikui 11 men) krutimi maitinu ne tik del to kad tai sveika vaikui ir patogu man, bet ir del to kad tai sulaiko mano menesienas. Vis del to kaip gi tai patogu, vaziuoju sau prie ezero ramiausiai, gyveni visaverti gyvenima 24val per para, 30 dienu per menesi. Vienu zodziu: super.
Irreelle
As maitinau iki 5 men,o menesines atsirado kai dukrytei buvo apie 8 men...tai ot dziaugiausi tada kol ju dar nebuvo ;)po atsiradimo buvo savaip reguliarios,jei pries gimdyma buvo tiksliai diena prie  dienos ,tai po gimdymo nuolat veluodavo 2 dienas...
Mamka
Aš savo lėlyte  [smiley=baby2.gif] matinau iki 9 mėnesių, mėnesinės prasidėjo apie 6 mėnesį. Mėnesinių metu mano vaikutis tikrai būdavo neramesnis ir irzlesnis, bet dėl to maitinti tikrai neverta nustoti [smiley=000085.gif] [smiley=000064.gif].
RebekaG
Maitinu jau 8,5 men. Dar nera :smile.gif
Irena
Kaip pavydziu mamkom, koriom dar neatsirado "mienesienu". Ziauriai pavydziu. As maitinau laaaabai reguliariai ir daznai, visa para ir tikejausi atsipusti dar bent pusei metu (neiskaitant nestumo), bet kur tau... Po keturiu menesiu. Laaabai nusiminiau.
Beje, mano vaikuj tikrai pasireiskia PMS, ir pieno pastebimai sumazeja pries tai. O pacios "mienesienos" daug skausmingesnes, bei gausesnes nej pries nestuma. Vienzo, labai nepasiseke man. Kazin, kaip bus kita kart ?
Board
Nu va prisikalbejau, prasidejo ir man ta romantika, aciu Dievui jau nebeskausminga. Bet PMS zveriskas buvo (pasirodo cia PMS buvo, o as galvojau siaip pavargau). Uzvakar vyro vos is namu neisvariau, jau tase jam buvau sukrovus :'(  :o. Apsibarem kaip reikalas, gerai kad mano vyras toks ramus ir fainas zmogelis kad manes atsiprase uz tai kad as ant jo rekiu, tai juokinga pasidare, ir susitaikem. Vienas pliusas is to isejo, spinta pertvarkem, nauju rubu atradom, popierius kelis seniai pamestus, bet labai reikalingus :smile.gif. Tai tokio stokeles. Dabar tik vienas nemalonumas: padidejusios islaidos higienos prekems. :smile.gif
Vandene
As maitinau 11 men., o menesines beveik sutapo su maitinimo nutraukimu. Nuo 8 men vaikas vis mazino valgymu is kruties skaiciu, tai nuo tada ir laukiau to dziaugsmo, bet sulaukiau tik tada, kai jau visa menesi maitinau tik viena karta per para. Kaip tik tada ir nusprendziau nustoti zaisti su tuo maitinimu, atrodo, vaikas ne nepastebejo, kad jau neduodu kruties. O as tik sulaukus antru menesiniu is karto pradejau gerti kontraceptines, tai ne nespejau patikrinti, ar ciklas butu reguliarus ir ar menesines skausmingos ???
Sesilija
Man jo neskausmingos. Tai nors toks privalumas. Taciau jau isitikinau, kad reguliarios. O PMS is viso nejutau. Tokia rami esu. Gal tai tyla pries audra?
Smurka
kas tas PMS  ??? Niekada gyvenime to nepatyriau. Bet kad pirmosios menesines po gimdymo buvo nerealios, ziuriai gausios ir skausmingos - tai faktas  [smiley=grr.gif]. Menesinem po gimdymo susirgau praejus lygiai 4 men. Maitinu toliau. O pieno visada turejau tik tiek, kiek mazylei reikia ir ne laso daugiau
Ieva
Mano dukrytei jau 11,5 men, maitinu jau tik du kartus per para, ryte ir vakare. Kolkas dar nesulaukiau...... Cia paskaiciusi nusiraminau, kad ne viena tokia esu, o jau buvau issigandusi wink.gif
asfaltuota
Nu gi ir sekasi jums moteros...Aš to "džiausmo" sulaukiau jau šeštą savaitę po gimdymo, nors maitinau kiaurą parą ir pieno visa laiką buvo į valias...
tvigra
Pas mane jau sesta men po gimdymo "raudonarmieciai" atsirado, bet dabar jau 10 men, o as dar maitinu, kada vaikas nori ir beveik kiek nori ;D
ader
Na man menesines prasidejo kai buvo 5 men. ir labai normalios reguliarios. Bet maitinau metus kol vaikis pats atsisake. Taip kad tai turbut nepriklauso nuo to kada prasideda, matyt genetiskai uzprogramuota.
aukse
Jei neklystu, mėnesinės atsiranda tada, kai sistemingai tarp maitinimo atsiranda nemažiau 6 val pertrauka, pvz. naktį.
ader
Tai va man panasiai ir buvo, nes nakti maitinau jau tik viena karta ir ismiegodavo beveik 6-7 val.
Bet nepasakyciau, kad menesiniu dienomis budavo neramus ar pienas jam neskanus. Kaip visada normaliai valgydavo.
juva
Negasdinkit su ta pertrauka naktį  ir mėnesinėmis ohmy.gif Mano mažei dabar 4 mėn.,pieno turiu labai mažai, tai maitinu tik naktį. O ir mažė nuo vieno mėnesiuko naktį darė 6 val. pertrauką, bet mėnesinių dar nėr  :-/ O kada anksčiausiai galima pastot gal žinot? Susirūpinau  :-[
Rimaiste
Maniskis tvarkingai nuo pat gimimo nakti miegodavo 6 valandas (nuo devintos vakaro iki 3 ryto). Menesines atsirado tik devinta menesi, kai rimtai primaitinti pradejom. Tiesa, po septyniu menesiu buvau pas ginekologa, tai pasake, kad jau kaisidziu funkcija atsinaujina ir dave du menesius iki pirmu menesiniu. Taip ir buvo  :)
Nors ir bijai gasdinimu, paguosti negaliu. Daugumai moteru (gal kokiems 98%) menesines iki sesiu menesiu neatsinaujina, jei maitina tik krutimi pagal kudikio poreikius. Tik krutimi, tai reiskia jokiu arbateliu, jokiu sulciu, jokio vandenuko. Tik mamos pienukas.
aukse
Kaip Rimaistė rašė, maitinant pagakl poreikį ir dažnai neturėtų atsirasti. Jei tik pertrauka yra ilga, maitinimai sutrumpėja, pieno gaminasi mažiau ir - labai prašom, tieskit raudoną kilimą ;D  o šiaip tai va pas gydytoją buvau, tai ji sakė, kad po gimdymo ten būna sausa ( todėl ir mylėtis nelabai smagu), o kai tik pradeda atsirasti gleivės, tai jau tuoj tuoj prasidės.... todėl atsargumas būtinas visada wink.gif
liepsnele
O ar bent kiek susijęs mėnesinių atsiradimas po gimdymo su tuo, ar jos iškart pradingo tik pastojus? Ar yra ryšio tarp to, kad jei mėnesinės ne iš karto pastojus dingo, tai jos ir pagimdžius greičiau atsirado (ar tai kaip kitaip)??
zivile
man jau tai buvo seniai,bet kol maitinau menesiniu nebuvo iki 10 men,po to viena syki pasirode ir vel pradingo,na ir,zinoma issiaiskinau,kad vel laukiuosi ;)Bet,tai buvo smagi naujiena,nes taip ir norejom :DZodziu, istisai maitinau beveik 3 metus,o taip pat tiek laiko ir menesiniu nebuvo,puiku ;D
liepsnele
Gal ne visai aiškiai parašiau - norėjau parašyt, ar susiję tai, ar iš karto laukiantis išnyksta mėnesinės ir kaip greitai pagimdžius jos atsiranda. Pvz., jau laukiesi, o mėnesinės tebebūna dar kelis mėnesius ar net daugiau, tai ir po gimdymo jos greičiau prasideda (arba vėliau). Ar pastebėjot kokių dėsningumų?
Willma
Na ir as cia susirupinau...manosios buvo atsirade 2 menesi po gimdymo. Dabar maziui 4 men, o as tetu is Raudondvario daugiau nebesulaukiu....Dariau nestumo testa-buvo neigiamas, bet vis tiek neramu...gal kam nors taip irgi buvo, kad po gimdymo atsirado, o paskui vel dingo??? Maziu maitinu, kada nori ir kiek nori, nors jo tas maitinimo grafikas lyg ir nusistovejes...Idomu, teoriskai, ar taip gali buti, kad atsirade dingtu nei is sio nei is to t.y. nepastojus??
Mama Ruta
Nuraminkit mane kuri nors sad.gif Sianakt pasirode tos, kuriu neturejau jau 11 men., t.y. menesines. Ligi siol sunu maitinau pati, retkarciais primaitindama misinuku. Ar daabr pienas visai sunyks?? unsure.gif
Board
Neisnyks, as ismaitinau mazja puse metu po to kai atsirado menesines, be jokiu problemu
Ode
Man menesines prasidejo, kai dukrai buvo 9 men, o ash ja maitinau iki 14-os. Draugem dar kitaip - menesines prasidejo vos ne trechia menesi po gimimo, ir irgi maitino ilgai. Viena drauge pastojo su antru, kol maitino pirma - ir toliau maitino: va chia jau man buvo naujiena wink.gif
Negi tu galvoji, kad visos, kurios pametinuku susilaukia, ilgai nemaitina pirmuju savo pienu? smile.gif
Nusiramink! smile.gif
http
Menstruacijos reiškia tik tiek,kad prasidėjo ovuliacija ir Jūs galite pastoti dar kartą. Pieno gamybai tai neturi jokios įtakos.
Sesilija
QUOTE (Blondi @ 2004 08 16, 17:17)
Menstruacijos reiškia tik tiek,kad prasidėjo ovuliacija ir Jūs galite pastoti dar kartą. Pieno gamybai tai neturi jokios įtakos.

Šventa tiesa. Man mėnesinės prasidėjo septintą savaitę po gimdymo. Mažulį išmaitinai savo pienu 11,5 mėnesio thumbup.gif .
Prisimenu kaip mane pačią kankino tas pats klausimas. Ar maitinsiu? Ar bus pienuko, ar pakaks? Mane forumietės irgi ramino.
Raideles
Galiu tik prie viso to pridurti, kad del hormoniniu pokyciu gali pasikeisti pienuko skonis ir vaikutis kelias dienas gali nelabai noreti imti kruties. Svarbu to nesupainioti su naturaliu kruties atsisakymu, siulyti kruti, o jei neims kuri laika - nusitraukineti pienuka, kad nesustotu jo gamyba.

Dar butu idomu paklausti kodel primaitini misinukais retkarciais?
Mama Ruta
Aciu labai visoms smile.gif Tikrai nuraminot clap.gif

QUOTE(Raideles @ 2004 08 16, 21:10)
Dar butu idomu paklausti kodel primaitini misinukais retkarciais?

Pieno nera labai daug, kad ir ka bedaryciau sad.gif Todel ir pradejau papildomai ji duoti po maitinimo krutimi, kai tik matau, kad dar "kabliukas" smile.gif Bet, kad ir keliais lasais stegsiuos maitinti iki paskutiniuju smile.gif
Ode
O ish kur zhinai, kad pieno nedaug turi? Ar vaikutis blogai priaugineja svori? Paprastai tai pieno yra tiek, kiek vaikui reikia. O jei mazhiau kuri karta (del ivairiu priezhaschiu: valge neseniai, mama pavargus, neprivalgius, neprigerus...), tai vaikelis po to greichiau paprashys valgyt.
Kad pienukas gerai gamintusi, reikia gerai maitintis (500 kcal daugiau, nei normaliai; kai tuo tarpu neshchia teturi suvalgyti 300 kcal daugiau), gerti daug skyschiu (2 l per dienal ir nebutinai pieno). Rieshutai ir grudiniai produktai, sako, pagerina ta gamyba.
Sekmes ir malonaus maitinimosi! smile.gif
Paranormali
wink.gif ne nišnyks tas pienas dėl mėnesinių nebijok. unsure.gif Mėnesinės reiškia jog atsinaujino kiaušidžių veikla, ir nuo šios akimirkos tu gali vėl pastoti ir pagimdyti kūdikį 2.gif . Tai tiek, sėkmės wink.gif
pupius
man irgi buvo sokas,kai suejus 7men. 2.gif susirgau menesinemis! blink.gif bet pieno turiu iki siol ir labai puikiai vis dar maitinu clap.gif taip kad nepulk i panika,o stenkis kuo daugiau maitint!sekmes! wink.gif
Jicky
Ne, kad prasidejo menesines, dar nereiskia, kad baigsis pienukas. man atsirado jos 7 maitinimo menesi ir po to as dar ismaitinau beveik visus metus!!!
Daisy
susirgau po 7 men, o maitinu iki siol wink.gif
siluetas
man mėnesinės prasidėjo, kai mažajai tebuvo trys mėnesiai, nors pati ją žindžiau. nedaviau jokių mišinukų.
ir dar dabar ji mano pienuką valgo, tik žinoma, jau rečiau. man atrodo,svarbu leisti vaikui žįsti tiek, kiek jis nori ir bus to pienuko.
Bitemaja
QUOTE (Mama Ruta @ 2004 08 16, 22:09)
Pieno nera labai daug, kad ir ka bedaryciau sad.gif Todel ir pradejau papildomai ji duoti po maitinimo krutimi, kai tik matau, kad dar "kabliukas" smile.gif Bet, kad ir keliais lasais stegsiuos maitinti iki paskutiniuju smile.gif

ot tas primaitinimas ir mazina pieno kieki.
Pieno gamyba - valdoma smegenu. Emei duoti misinuka - susirgai,
emei save pakeisti zinduku - irgi pagreitina galejima vel pastoti.
Yra nebloga knygele apie zindyma, ten pasakoja ivairiu pavyzdziu, pvz.
Afrikietes (visiskos laukines gentys) gimdo tvarkingai kas 3 metai, nors apie kontracepcija nera girdeje. Jos maitina 2 metus, paskui suserga, paskui jau vel gimdo. O idomiausiai apie amerikos indenus. Nepamenu kokia gentis ir kokiais laikais, bet jei kudikio mama zudavo, kudiki iteikdavo senelei ir ji, dazniausiai,
sugebedavo bezindydama alkana kudiki, per kelias dienas imdavo gaminti piena pati, jei to nesugebedavo, tai reiksdavo kudikio mirti,nes indenai karviu neaugino.
Zodziu, jei ir ne visai tiksliai atpasakojau, tai esme tokia.
Tiesiog reikia vaikui duoti zysti, kiek tik jis nori.
Mazule
As sergu menesinem nuo 6 mazes menesio, o maitinu iki siol - taip kad visose taisyklese yra isimciu...o geriam pienuko dar tikrai daug - pries du dienos miegelius ir nakti tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.