Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Arbata arba vanduo tarp žindymų
Supermamų klubas > Motinystė ir tėvystė > Kūdikių žindymas
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Germante
Sveikos

norejau paklausti ar jus savo maziukams duodate atsigerti arbatos ar vandens tarp zindymo. Man akuseres isleidziant is ligonines nieko apie tai neminejo. O mama sako, kad reiketu, nes mazoji vien is mano pieno neatsigeria.
Board
Iki 6 men. kudikiui zindomam mamos nereikia nei vandenuko nei arbateliu nei sulciu. Jis pakankamai skysciu gauna su mamos pienu. Jei tau atrodo kad vaikas nori gerti - duok kruti: pirmas pienas yra skystas ir jo pakanka atsigerimui, o galinis pienas riebesnis - jis skirtas pavalgyt
sala2
Taip iki 6mėn. nieko papildomai duoti nereikia, jei maitini krūtimi. Aš tai pirmam ir antram vaikui duodavau pankolio arbatos, bet tik todel, kad jiems pusdavo pilvą. O mūsų mamoms ir močiutėms neįprasta g.gif kad iki 6 mėn. nieko neduodam, nes jos jau nuo mėnesio duodavo ne tik arbatas, bet ir įvairias sultis, nuo 2 mėn tyreles na ir t.t. Taip pat joms keista g.gif kodėl nevystom vaikų, o nuo pirmų dienų maunam kelnes, kodėl g.gif duodam vaikui valgyti kada jis nori, o ne pagal griežtą grafiką kaip jos, kodėl nenusitraukinėjam pieno kai vėl gi jos tai darydavo. Ir dar daug tų "kodėl?" mes kitaip nei jos. Matyt mes klausinėsim savo anūkų KODĖL?......................juk mes darėm ne taip mad.gif blink.gif clap.gif . doh.gif
Vike
pankolių arbata padeda nuo pilvuko dieglių, tai jei skaudės pilvuką gali duoti šios arbatos smile.gif ,
Momo
Zindomam kudikiui duoti vandens ar arbatos reiketu tik isskirtiniais atvejais, kai jo tikrai labai truksta, pvz., kai labai karsta ar kai kudikis viduriuoja.
bizyte
as girdejau, kad net vasaros metu kudikiui iki 6 men. nereikia duoti papildomai jokiu skysciu, jis atsigeria pakankamai motinos pieno, nes kaip jau cia minejo, pienelis is pradziu buna neriebus ir kudikis atsigeria. rolleyes.gif O jau su musu mamytem tai cia tiesa, manoji irgi vis stebisi kaip mes (siuolaikines mamos) savo vaikus auginam ohmy.gif thumbup.gif
MAMAM
[quote=sala2,2004 11 29, 14:07]
Taip pat joms keista g.gif kodėl nevystom vaikų, o nuo pirmų dienų maunam kelnes, kodėl g.gif duodam vaikui valgyti kada jis nori, o ne pagal griežtą grafiką kaip jos, kodėl nenusitraukinėjam pieno kai vėl gi jos tai darydavo. Ir dar daug tų "kodėl?" mes kitaip nei jos. Matyt mes klausinėsim savo anūkų KODĖL?......................juk mes darėm ne taip mad.gif blink.gif clap.gif . doh.gif

O jei dar pamatytu kaip mes mankstinames ir nardom, tai is vis pakrauptu blink.gif Kankinam tuos 2.gif neduodami atsigerti biggrin.gif Uztai mes dabar per daug nepasakojam ir nerodom, tai visiem ramiau, o i ju patarimus tik mandagiai plinkciojam galva, neva tai pritariam, o darom vis vien savaip rolleyes.gif
Ode
Mano mama, asmenishkai, keikia jos dienu metodus ir labai pritaria dabartiniams, pagristiems naturalumu.
O apie papildoma skysti - JAV pediatrai tai tikrai nepataria niekuo papildomu girdyt. Juk, jei vaikas maitinasi mamos pienu, tai pirmiausiai ishtraukia skysta pienuka, kuris ir yra jo atsigerimas, o po to jau geria 'maista'. Patikekit - ash gyvenu tikrai shiltam krashte, gimdzhiau vasara, bet niekas apie joki vandenuka ar arbateles nekalbejo.
kajote
Taip, JAV pediatrai tikrai nepataria duoti jokio vandens iki 6 men. Po to, kai jau ivedi kosyte... galima duoti ir atsigerti vandenuko arba praskiestu sulciu.
Germante
Cia pries kelias savaites mano mazoji truputi slogavo (pora dienu), tai ateinanti i namus musu sesute patare duoti apie 20 ml ramuneliu arbatos. Bandziau duoti, bet labai jau nenoriai mazoji ta arbata gere, o dar kol prisiverte gerti is buteliuko, tai vargo apturejau... biggrin.gif
crocus
QUOTE(Germante @ 2005 01 11, 23:43)
Cia pries kelias savaites mano mazoji truputi slogavo (pora dienu), tai ateinanti i namus musu sesute patare duoti apie 20 ml ramuneliu arbatos. Bandziau duoti, bet labai jau nenoriai mazoji ta arbata gere, o dar kol prisiverte gerti is buteliuko, tai vargo apturejau... biggrin.gif
*

Siūlyčiau geriau arbatytę sugirduyti šaukšteliu ar kitaip,tik ne iš buteliuko,nes iš buteliuko čiulpti reikia visai kitaip ir vaikutis gali sutrikti ir pradėti ožiuotis prie krūties. Na aišku dėl 20 gr gal ir nieko smile.gif

Mums irgi siūlė ramunėlių arbatos,kai pakirpo liežuvio pasaitėlį. Bet mano nuomone argi gali kažkokia ramunėlių arbata būti vertingesnė už tavo pienuką,kuriame gausu visokių atikūnių,antimikrobinų ir antibakterinų tongue.gif

Jei pasirodydavo koks snargliukas,tai lašinau jūros vandenuką,kartais savo pienuko ir daug daug žindydavau thumbup.gif
Arnika
Mamytės, man iškilo klausimas nuo kada būtina duoti 2.gif atsigerti? Nuo 4 mėn. valgom košytes, nes trūksta svorio. Pieno turiu labai daug. Ar duoti arbatėlės, sulčių nuo 6 mėn? Ar anksčiau? Ar galima ir vėliau? g.gif
astamo
sultis ir kosytes galima duoti nuo 4 men bet jeigu maitini krutimi gal neverta jau geriau palaukti 6 men. O 4 men berniukai paprastai sveria nuo 5.9 iki 8.6 kg, o mergaites nuo 5.6 iki 8.2 kg.
Musu 4 men mergyte sveria 6.750 kg o ugis 66 cm maitinu krutimi bandziau duoti tyreles bet atsisake tai pradesiu primaitinti tik nuo 6 men.
Arnika
QUOTE(astamo @ 2005 01 22, 14:15)
sultis ir kosytes galima duoti nuo 4 men bet jeigu maitini krutimi gal neverta jau geriau palaukti 6 men. O 4 men berniukai paprastai sveria nuo 5.9 iki 8.6 kg, o mergaites nuo 5.6 iki 8.2 kg.
Musu 4 men mergyte sveria 6.750 kg o ugis 66 cm maitinu krutimi bandziau duoti tyreles bet atsisake tai pradesiu primaitinti tik nuo 6 men.
*

Va būtent sveria 5,6 kg, ūgis 63 cm, bet priaugo tik 300 gr. paskutinį mėn., o jau košytę kapoja - negali atimt... Taigi nepavyko tik pienu maitint iki 6 mėn., tai dabar nesinori su atsigėrimu per anksti pradėt smile.gif
deba
Taigi jei kosytes duodi,tai butina duot ir atsigerti,kitaip gali ir viduriukai sukietet.
Tol kol mazylis geria tik mamytes piena jam nieko ir nereikia papildomai duot,nebent isimties tvarka ,auksta temperatura ir viduriukai,o kai tik pradejai primaitinti,tai ir vandenuko ar arbateles duot butina.
kajote
As savo mazuciui duotu praskiestu sulciu su vandenuku, bet tai kad jisai negeria verysad.gif verysad.gif verysad.gif Geriausiu atveju isgeria 30 ml. ir viskas. Mamytes, parasykit ar jusu mazyliai gerai geria sultis (arbata, vandenuka) ???
Kaštonė
QUOTE(Arnika @ 2005 01 22, 12:06)
Mamytės, man iškilo klausimas nuo kada būtina duoti  2.gif  atsigerti? Nuo 4 mėn. valgom košytes, nes trūksta svorio. Pieno turiu labai daug. Ar duoti arbatėlės, sulčių nuo 6 mėn? Ar anksčiau? Ar galima ir vėliau?  g.gif
*

Arnika, aš tai siūlyčiau po košės duoti atsigerti pieno, ypač jei jo turi daug. Toks atsigėrimas tikrai vertingesnis už sultis ar tuo labiau arbatas doh.gif .
Aš savo sūneliui sultis pradėjau duoti tik kai pradėjo valgyti mėsos-daržovių tyres, t.y. nuo 7-o mėnesio. O kol valgė vienų daržovių tyres, po jų duodavau savo pieno. Po kruopų košių dar ir dabar pieno duodu. Vandens jis išvis gal nebent kelis gurkšnelius išgeria, sulčių - kaip kada. Man atrodo, kūdikiai labai gerai žino, kas yra tikrai geras daiktas mirksiukas.gif .
Arbatų išvis nematau prasmės duoti. Nors ir dabar kai kurie gydytojai rekomenduoja pankolio ar ramunėlių arbatas, bet kiek man teko skaityti literatūros, vaistažolių arbatos kūdikiams išvis nerekomenduojamos, kadangi kūdikų organizmas joms yra jautresnis.
Vike
jei skauda pilvuką tiktai tada duodu pankolio arbatos, o šiaip visada pienuką. Skaičiau, kad morkų sulčių nerekomenduojama duoti iki metų.
elyt
MES gerti vandenuka pradejom nuo 7men., taip tai pats geriausias gerimas buvo pienas nors ir dabar su pasiciauskejimu geria net smagu ziureti thumbup.gif mirksiukas.gif
Germante
QUOTE(deba @ 2005 01 25, 10:38)
Taigi jei kosytes duodi,tai butina duot ir atsigerti,kitaip gali ir viduriukai sukietet.
Tol kol mazylis geria tik mamytes piena jam nieko ir nereikia papildomai duot,nebent isimties tvarka ,auksta temperatura ir viduriukai,o kai tik pradejai primaitinti,tai ir vandenuko ar arbateles duot butina.
*

Va, mano maze lyg ir viduriuoja, o valgo tik MP. O gal ka reikia duoti nuo viduriavimo?
Kitada
O dievai, abi močiūtės dėl to vandenuko baigia galvas išūžti. Tipo vaikui ir pilvuką dėl to pučia, kad per riebus pienukas, sunkiai virškina. Senelis net savo veterinaro žinias pritaikė - kad teliukam ir tiem vanduo duodamas, kad geriau pilvas dirbtų...
Bandau sakyti, kad nereikia, nors kai vaikas klykia dėl pilvuko kartais pagalvoju, o gal tikrai padėtų... blush2.gif
Langoza
sveikos...
sakykit, ar maitinant krutimi, duodat vaikui atsigert vandenuko? esu girdejus, kad duodamas vandenukas virintas atsigert. nuo kada? ar to reikia?
ausand
Pagal dabartinę gydytojų nuostatą kūdikiui užtenka mamos pienuko ir pavalgyti ir atsigerti. Mano dukrytei greit pusė metukų, iki šiol neduodavau gerti, bet dabar manau ateina vasara ir kai karštas oras, vaikui norisi gerti, bet jinai atsisako gerti iš buteliuko, bandau pratinti, bet nelabai pavyksta blink.gif
Razalija
mums jau puse metukų, bet be MP dar nieko nesam gėrę bigsmile.gif
Anksčiau buvo priimta girdyt arbatėlėm, vandenuku... Kai jau pradėsi primaitinti, aišku reiks ir atsigert duot papildomai smile.gif
monce*
Mums jau irgi pusę metukų, o be MP jokio kito skonio vaikas nežino. Ir tikrai iki šiol nereikėjo.O kai pradėsiu primaitinėt, matysiu, ar reik vaikui papildomai gert, aš užteks pieneliu užsigert. Bet ir tai žadu siūlyt nebent tik virintą vandenuką, bet kaip seksis-pamatysim.
Soni
Aš tik savo pienuką duodavau gerti, bet dabar jau papildomai valgo, tai bandžiau slyvų sulčių duoti- bet kad nė per kur neįsiūliau
Langoza
dekui, mamos uz atsakymus 4u.gif
kregzde
Aš irgi neduodu gerti papildomai nieko be MP, bet nuo pusės metų, kai pradėsiu maitinti košėmis, tai duosiu.
TiMa
Mūsų mažiukui jau 7 mėnesiai, valgo košes, bet geria tik MP. Nieko kito negaliu įsiūlyti doh.gif
edisada
Musu mazulei 4men. ir taip pat tik MP geria. Ji kartu ir pavalgo ir atsigeria, kiek jai reik. Tik kad musu mamoms keista, kaip gi cia tie mazieji be arbateliu g.gif
TiMa
QUOTE(edisada @ 2006 05 30, 14:15)
Musu mazulei 4men. ir taip pat tik MP geria. Ji kartu ir pavalgo ir atsigeria, kiek jai reik. Tik kad musu mamoms keista, kaip gi cia tie mazieji be arbateliu g.gif
*

Mano mama jau nuo 1 mėnesio vis siūlo duoti arbatėlių mažiukui doh.gif
sako, jam gi atsigert reikia, kaip tu nesupranti...
Nordex
QUOTE(edisada @ 2006 05 30, 15:15)
*

Taip, mamos nesupranta - sako duok vandenuko su gliukoze, o as schmoll.gif
monyte
Nu,as kol kas nemaitinu,bet lankau kursus,o ten paskutine tema buvo zindymas,tai aiskino,kad nereikia jokio vandens.Duot kruti tiek kiek praso,nes ne tik pavalgo,bet ir atsigeria. wub.gif
Papildyta:
QUOTE(ausand @ 2006 05 24, 22:01)
Pagal dabartinę gydytojų nuostatą kūdikiui užtenka mamos pienuko ir pavalgyti ir atsigerti. Mano dukrytei greit pusė metukų, iki šiol neduodavau gerti, bet dabar manau ateina vasara ir kai karštas oras, vaikui norisi gerti, bet jinai atsisako gerti iš buteliuko, bandau pratinti, bet nelabai pavyksta blink.gif
*

Tuose paciuose kursose mokino vandenuka duoti(kai ateina laikas)is plastmasinio saukstelio.Visai gerai,kad buteliuko neima,gal jo viai tau ir neprireiks. wub.gif
spyglis2
visiškai nieko neduodu, nes nematau prasmės mirksiukas.gif mamos pienukas yra ir maistas ir vaistas ir atsigėrimas mirksiukas.gif
Taide
Iki septynių mėnesių nieko papildomai gerti neduodavau, tik kai mėsą pradėjo valgyti duodu atsigerti arbatos
vytule
Savo mžulką maitinu jau 1 metai ir 2 mėn. , o vandenuko pradėjau duoti atsigerti jau nuo pirmos savaitės, nes mamos pienas yra riebus, o karštą vasaros dieną būna vaikas nori tik atsigerti truputį, o nepavalgyti.
mumrikas
QUOTE(vytule @ 2006 06 07, 21:45)
Savo mžulką maitinu jau 1 metai ir 2 mėn. , o vandenuko pradėjau duoti atsigerti jau nuo pirmos savaitės, nes mamos pienas yra riebus, o karštą vasaros dieną būna vaikas nori tik atsigerti truputį, o nepavalgyti.
*

Del riebaus pienuko tu neteisi. Pirmasis pienukas, kuri istraukia vaikutis yra labai liesas ir skirtas atsigerimui (todel kartais vaikiukai geria trumpai apie 5min. - tuomet jie nori tik atsigerti), o giluminis pienukas yra riebus ir yra jau kaip maistas. Cia ne mano sugalvota - tai patvirtintu bet kuris pediatras. Pagal siuolaikine medicina mamos pienu maitinamo vaikucio nei papildomai girdyti, nei primaitinti nereiketu iki puses metu 4u.gif

Pirmaji sunu maitinau 18men. ir iki puses metu jis zinojo tik mano pieno skoni drinks_cheers.gif Su antruoju manau bus taip pat lotuliukas.gif
kregzde
Aš pradėjau vaikui duoti vandenuko, kai prasidėjo karščiai (apie 6 mėn.), bet spėkit ar jis geria? Ogi kokį šaukštelį gal ir nugeria... aš duodu vandenį "Neptūnas", bet nevirintą ax.gif
dzhina
Dabar kai tokie karsciai tai pradedu duoti virinta vandenuka, bet aisku, kad is mazycio saukstuko vos vos atsigeria kelis gurksnelius, o po to spjauna ir juokiasi lotuliukas.gif
Tutulis
Mums jau trys mėnesiai. Daug keliaujam mašina, karša, net lupytės apdžiūsta tai padrėkinu ir duodu atsigerti. Geriame taip pat vandenuką Neptūnas ir jo visai nevirinam.
KV
Mums pediatrė sakė per tuos karščius duoti šiek tiek vandenuko... Bet aš nuo mėnesio duodu pankolio arbatėlės 2 kart per dieną, ji mažiuką labiau veikia nei lašiukai nuo pilvelio pūtimo ax.gif

Be to aš savanaudė biggrin.gif noriu kad žinotų kas yra buteliukas, jei prireiktų palikti su kažkuo biggrin.gif Blogiau nežinda, nes iš papuko bėga geriau nei iš buteliuko, nors arbatą geria iš paprasto canpol buteliuko ax.gif
giedree_grey
kol maitinau pilnu rezimu,viena karta bandziau duoti atsigerti arbateles,bet negere,jam ir mp uzteko poilnai,o jau kai nuo 0.5 m. pradejau duot tyreles vaisiu,velaiu darzoviu,tai jau po ju atsigerdavo arbateles.
edisada
Nuo 5 mėn. duodu nektarų paragaut, tik kad nelabai jai pavyksta gert g.gif Žaidžia.. O dėl vandenėlio reiktų gal pamąstyt, nematau čia nieko blogo. mirksiukas.gif Kiek žinau, vaikams tinka NEPTŪNO ir spec. MILUPA vandenėlis.
Leilla
a6 duodavau vandenuko bet mano negerdavo schmoll.gif
PupaJūra
Kai mano mazulyte uzkimo, nuejom pas pediatre, tai ji liepe per karscius duoti gerti virinto vandenelio net iki 500 ml per diena bigsmile.gif bet mes per diena sugeriam tik apie 200 ml 4u.gif
rutast
Iki puses metukų jokio papildomo maisto duoti nereikia nei gerti, kai maitini savo pienuku smile.gif
Nieko sau
Sūnui jau metai, bet jis mieliau geria MP nei vandenį. Kaip ir kitos mamos, perku Neptūno vandenį ax.gif .
Jis negeria iš buteliuko su soske, geria iš paprasto buteliuko arba puodelio.
anakonda1983
As mazdaug ta pati noriu paklausti apie vandenika.Sesuo savo dukrytei duodavo vandenelio su medum,kai ji buvo poros menesiu,gal net mazesne.Pas mane bus berniukas nestuke.gif ,tai ji sako kad butinai reikia jam duoti atsigert,nes kitaip paskui kepenys bus sugadintos.Ka jus mamykes manot? g.gif verysad.gif
Gosiuke
Siaip gydytojai maitinanciai mamai nerekomenduoja duoti vandenuko. Taip ir ketinau daryti, ber mano mazius turejo nedidele gelta, tai liepe vis tik duoti. Tiesa, nepatiko jis jam visai. Vaistukus taip pat skiedziu vandenuku. Tai dabar jau vyrukas po kelis saukstelius buna ir su malonumu atsigeria. Manau, labai individualu su tuo vandenuku. Pagal situacija... Maziukai dazniausiai megsta tik mamos pieniuka bigsmile.gif , tai jei nera reikalo, negi kisi ta vandeni g.gif
Latelle
O jeigu pati nemaitinu,o misinukais,per tokius karscius 10dienu leliukui ar galima duoti vandens?? blink.gif Bo jis toooooks neramus....atrodo,kad atsigert butu ne prosal... ax.gif

QUOTE(rutast @ 2006 07 08, 15:34)
Iki puses  metukų jokio papildomo maisto duoti nereikia nei gerti, kai maitini savo pienuku smile.gif
*

o jeigu nemaitini savo pienu,ar galima duoti 2 sav vaikui vandenuko? 4u.gif Juk tokie karsciai...o jei galima tai kiek ir ka? 4u.gif Aciu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.