Įkraunama...
Įkraunama...

Glajai

Aš glajais aptepu pyragus, keksus arba mažytėse formelėse keptus pyragaičius (viską iš gatavos tešlos tongue.gif) , štai keletas jų receptų, bet norėčiau sužinot daugiau wink.gif:

Paprastas glajus

į puodą supilkite pieną, suberkite cukrų ir užvirinkite. Visą laiką maišykite, kol cukrus ištirps. Virinkite 3-5 min., kol glajus šiek tiek sutirštės.

Citrininis glajus

ištirpinkite dubenėlyje sviestą ir sumaišykite su citrinos sultimis ir išsijota cukraus pudra. Dubenėlį įstatykite į verdančio vandens puodą ir maišykite, kol neliks gumulėlių. Glajus turi būti tirštas. Per daug neperkaitinkite, nes bus prėskas ir grūdėtas.

Apelsinų glajus

ištirpinkite dubenėlyje sviestą ir sumaišykite su apelsinų sultimis ir išsijota cukraus pudra. Dubenėlį įstatykite į verdančio vandens puodą ir maišykite, kol neliks gumulėlių. Glajus turi būti tirštas. Per daug neperkaitinkite, nes bus prėskas ir grūdėtas. Glajų tepkite plačiaašmeniu peiliu arba medine mentele ant atvėsinto kekso.

Šokoladinis glajus

nedideliame puode sumaišykite šokoladą ir grietinėlę. Kaitinkite ant šiltos viryklės, kol ištirps šokoladas ir neliks gumulėlių. Tada nukelkite nuo viryklės ir truputį ataušinkite.

Karališkas glajus

5 ½ stiklinės išsijotos cukraus pudros,
keturių kiaušinių baltymų,
2 šaukštelių citrinų sulčių.


Elektriniu plakikliu 30 sekundžių plakite kiaušinių baltymus.
Suberkite cukraus pudrą ir palengva plakite, kol baltymai sustandės. Įmaišykite citrinų sultis ir dar paplakite. Glajų galima padaryti įvairių spalvų įmaišius kulinarinių dažų.


Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lengvute: 30 lapkričio 2004 - 17:36
Lengvute, o proporcijų neturi?
Atsakyti
as turiu kelis receptukus:
baltymu glajus
2 baltymas
200g miltinio cukraus
1 saukstelis citrinos sunkos
baltyma ir cukru sukti mediniu saukstu, kol mase pasidaro balta, puri ir turis padideja 2-3 kartus. baigiant sukti, is lengvo supilti citrinos sunka.

sokoladinis glajus
300g miltinio cukraus
2,5 kiausinio baltymo
100g sokolado
0,5 citrinos sunkos
cukru ir baltymus issukti iki baltumo. paskui sukant supilti tirpinta sokolada ir citrinos sunka.
Atsakyti
SVIESTINIS KREMAS:
75g margarino arba minkšto sviesto
225g persijotos cukraus pudros
5ml (1aš) vanilės esencijos
10-15ml pieno


CUKRAUS GLAJUS:
225g cukraus pudros
30-45ml šilto vandens arba sulčių
galima dėt maistinių dažų
šiuo glajum reikia greit puošti nes greit stingsta 4u.gif


MINKŠTAS GLAJUS:
50g paprasto šokolado
225g cukraus pudros
50g sviesto ar margarino
45ml pieno arba neriebios grietinėlės
5ml vanilės esencijos
viską reikia kaitinti ant silpnos ugnies, gerai maišaint...


ŽVILGANTIS ŠOKOLADO GLAJUS:
175g šokolado
150ml neriebios grietinėlės
1/2 a.š. tirpios kavos
viską kaitinti ant silpnos ugnies 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo akvilyte: 04 balandžio 2006 - 16:20
Man labai reikia patarimo, kaip padaryti standikli, kuri reikia uzlieti ant pyragu (tortu) su vaisiais - kaip zele toks, sujungia vaisius. Kaip jis daromas? Turbut is zelatinos, bet tai kokios proporcijos? Kazkada parduotuvese maciau pirkti pakeliuose gatavu, vokieciu firmos, bet dabar ieskojau ir nerandu g.gif
Atsakyti
Želė tortams (Dr. Oetker firmos) tikrai yra pirkti Rimi parduotuvėse smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Sonatina @ 2006 06 27, 16:35)
Želė tortams (Dr. Oetker firmos) tikrai yra pirkti Rimi parduotuvėse smile.gif


Va va, as apie ta ir kalbu! Mes dabar tik Maximoje arba IKI apsiperkam, o ten nesimato. Reiks i Rimi uzsukti vadinasi. smile.gif
Atsakyti
kartais būna Rimi tik kartu su želė (du viename) parduodama biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Lukutis @ 2004 11 30, 19:51)
as turiu kelis receptukus:
baltymu glajus
2 baltymas
200g miltinio cukraus
1 saukstelis citrinos sunkos
baltyma ir cukru sukti mediniu saukstu, kol mase pasidaro balta, puri ir turis padideja 2-3 kartus. baigiant sukti, is lengvo supilti citrinos sunka.

sokoladinis glajus
300g miltinio cukraus
2,5 kiausinio baltymo
100g sokolado
0,5 citrinos sunkos
cukru ir baltymus issukti iki baltumo. paskui sukant supilti tirpinta sokolada ir citrinos sunka.

Gal kas galite man pasakyti, ar šituos glajus dar reikia kepti, ar jie kai išdžiūva savaime pasidaro kieti? Man reikia padaryti užrašus ant meduolių, tai ir suku galvą, ar reikia rašyti ant jau iškeptų meduolių, ar prieš kepant g.gif
Atsakyti
Šituos glajus reikia tepti ant jau iškeptų sausainių, pyragų, grybukų, jie išdžiūsta ir thumbup.gif , tiktai kiaušinius prieš darant baltymų glajų reikia labai švariai nuplauti, aš tai dar sūriame vandenyje pamirkau, po to tik mušu, nes bijau salmoneliozės, kartais grybukus aptepus baltymų glajum trumpam įkišu į orkaitę, žiūriu kad neparuduotų.
Atsakyti
O gal galit patarti kur gauti kulinariniu dazu?
Atsakyti
aš kai kepu kalėdinius meduolinius sausainius tai visalaik naudoju Dann Sukker glajų miltelius;) paprasčiau nebūna- milteliai ir keli šaukšteliai vandens thumbup.gif thumbup.gif tikrai verta pabandyti wink.gif
greitai stingsta, gražiai atrodo, tik va vienas trūkumas, kad yra tik 2 skonių-braškių ir šokolado g.gif
Atsakyti