Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ar galima maudytis karštoje vonioje/ pirtyje?
Supermamų klubas > Apie nėštumą ir gimdymą > Aš nėščia!
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Čiorna
sveikos merginos,
iskilo man toks klausimelis: ar galima nestumo pagaigoje karstoje vonioje maudytis? kiek zinia, karstas vanduo gali issaukti gimdyma, bet jei jau nestumo galas, tai gal tai nesukels jokio pavojaus. taip pasiilgau pagulejimo vonioje, 8men vien tik dusas. rolleyes.gif kaip jus manot?
Eos
Man asmenishkai gydytoja nerekomendavo iki neshtumo pabaigos maudytis vonioje, bet kiek zinau, tai shiltam vandeny paguleti galima, va del karshtos vonios tai tikrai nerizikuochiau.
Na bet juk tau nebedaug jau ir liko smile.gif
Ode
Vonioj galima maudytis, bet ne karsthoj - vandens temperatura turi buti apei 36-37 laipsniai ir joje patartina gulet ne ilgiau 10-15 min.
Smarkiai pakilusi neshchiosios temperatura gali pakenkti vaikelio vystymuisi.
spirgiukas
Kia buvau nescia irgi laaaabai norejau paguleti vonioje biggrin.gif Ir nieko.gimem laiku ir sveiki. thumbup.gif Aisku karstu vandeniu piktnaudziauti nepatarciau.
Iva
karstoje vonioje gulet nepatartina, nes negalima perkaitinti 2.gif
bet kaip Ode rase silta vonia thumbup.gif o jeigu dar su kokiais priedais thumbup.gif guledavau su pirmu, ta pati darau su antru rolleyes.gif
spurgele
na as tai visa nestuma gulejau, nes man gydytoja buvo prirasiusi spec. vonias priimdineti, bet as jau stengdavausi atsargiai situo malonumu naudotis.
jovka
As tai praktiskai visa nestuma siltoje vonioje maudausi ir kolkas viskas gerai. Karstoje tai zinoma negalima.
MėLyNa...
Man tai dakterė prirašė visokių druskų ir t.t. tai guliu visą valandą ŠILTOJE vonioje... clap.gif
Constansa
labai labai megstu karsta vonia, kurios dabar tikrai negalima. siltoje vonioje tokio malonumo nejauciu.
mes kai kraustemes i nauja buta pries tris men., jau svajojau kaip gulesiu vonioje (seman bute buvo tik dusas). nespejom persikraustyti ir suzinojau kad esu nestuke.gif . tad laukiu savo 2.gif ir tada galesiu lepintis savo pomegiais biggrin.gif
Linchia
karsta vonia, tai tikrai negerai, bet dusas nieko blogo.
o vonioj tai ir vandenys nubegti gali, juk neisoksi 5 min, o per ilgesni laika galima prisidaryti bedos

uztai po gimdymo net rekomenduojama, tiesa as kazkaip nepasiryzau, bet sako tas lochijas isvaro, isvalo ir tai i nauda g.gif
siaubute
As irgi prisidedu prie "karstos" vonios megeju. Ledziu ir dabar sau si malonuma-tik siek tiek vesesni. Manau nepiktnaudziaujant- galima.
espera
o man tai cia labai sunku nelisti i vonia unsure.gif as kazkaip negaliu pakesti silto tik vandens, na man jis turi siekti bent 39 laipsnius.. kitaip nesusylu ir tik dar labiau drebet pradedu, nesuprantu g.gif na bet taip visa gyvenima buvo. siaip, kol nezinojau, kad laukiuosi, tai maudziausi karstoj vonioj ir daug kartu.. o paskui tai tris kartelius vis tiek dar maudziausi, na tik ne tokioj karstoj gal.
dabar sakau reikes susiimti. bet kaip su dushu? as pvz jei vonios negaunu, tai dusha pasidarau dar karstesni, tok, kad prigaruoja visa vonia unsure.gif tai tokio dusho gal irgi negalima?
Rucelie
as pirmus 5 menesius tik po dusu prausiausi, o dabar sau leidziu ne karsta, tokia drungna vonia rolleyes.gif joje ilgai ir nepabusi, nes atsala greitai, tai pamirkstam kokia 10 minuciu ir ropsciames lauk. manau, su protu galima toki malonuma sau leisti.
AušraTa
Karsta vonio zinoma nepiktnaudziaukite nestuke.gif .
O siltoje paguleti dar kokio aliejuko isipilus thumbup.gif , jauciu malonuma, kuno oda nesauseja, ir 2.gif maziau atakuoja, ramesnis tampa.
Čiorna
aciu merginos wink.gif . dabar as jau sau leidziu ta malonuma nors ir siltoje vonioje paguleti, o tai visa laika nestumo tik po dusu maudziausi. visi aplinkui sake, kad jokiais budais negalima, o as ir tikejau.
mazhulia
QUOTE(vilkeS @ 2004 12 02, 10:37)
o man tai cia labai sunku nelisti i vonia  unsure.gif as kazkaip negaliu pakesti silto tik vandens, na man jis turi siekti bent 39 laipsnius.. kitaip nesusylu ir tik dar labiau drebet pradedu, nesuprantu  g.gif na bet taip visa gyvenima buvo. siaip, kol nezinojau, kad laukiuosi, tai maudziausi karstoj vonioj ir daug kartu.. o paskui tai tris kartelius vis tiek dar maudziausi, na tik ne tokioj karstoj gal.
dabar sakau reikes susiimti. bet kaip su dushu? as pvz jei vonios negaunu, tai dusha pasidarau dar karstesni, tok, kad prigaruoja visa vonia  unsure.gif tai tokio dusho gal irgi negalima?
*

As irgi lygiai tokia pati esu. Visada man vanduo turi buti karstas, kitaip saltis pradeda kratyti.. Tai kaip is tikro su karstu dusu, ar galima????
Iva
negerai perkaitinti pilvuką, todėl ta karšta vonia blogai, bet aš va ka pagalvojau, na kaip isiropšti į vonią aš dar suprantu, bet kaip iš jos be pagalbos atgal g.gif jeigu vonia siaura. Kažkaip su pirmu vaiku lysdavau ir smulkmenu nepamenu, o dabar pabandžiau išlipti pačiai nepavyko cry.gif tai jaučiu apsiribosiu baseinu ir dušu.
besiba
o galima aplamai vonioj mirkt? ne karstoj g.gif
ragnez
karshtoje vonioje maudytis negerai neshtumo pradzhioje, kai intensyviai formuojasi vaisiaus organai - nes del karshchio gali atsirasti defektu. taip pat perkaitus gali ivykti persileidimas. o senesnio kirpimo ginekologai ish vis maudytis vonioje nerekomenduoja, kad i makshti nepatektu infekcija.

ash per abu neshtumus maudzhiausi vonioje, bet ne karshtoje. nuo karshto vandens man darydavosi silpna. be to, pastebejau, kad po maudybiu paumedavo pienlige.
Isila
man nerekomendavo karštoj vonoij maudytis, o aš taip mėgstu cry.gif man didžiausias malonumas karštoj vonioj ilgai pagulėti, dabar tenka to malonumo atsisakyti. drungna vonia man nepatink, o poros min pagulėjimas man irgi ne toks jau malonumas g.gif tai dabar tik svajoju tongue.gif
Burbulytis
QUOTE(bonda @ 2005 04 18, 13:34)
o galima aplamai vonioj mirkt? ne karstoj g.gif
*

As tai ne karta skaiciau (saltinio tai tikrai nepamenu), kad negalima karstoj vonioj maudytis, nes gali sukelti persileidima. Bet as tai ateity jokioj nesimaudysiu, tik po dusu, del sventos ramybes ax.gif
Antilope
Oi karsta vonia ir man labai patinka clap.gif bet kad nelabai galima verysad.gif Tai as kartais ilendu i vonia nors 15 min, bet vandenuka stengiuos vesesni siek tiek prisileisti. Gerai, kad vasarele jau ant nosies, tai nebereiks tu siltu voniu cool.gif
Limcamca
Labai megstu vonia, todel ypac daug domejausi sia tema kai buvau nescia. Tai, kad per maksti gali patekti vandens ar kokia infekcija yra didziausia nesamone. Tai yra seni paistalai.
Maudytis galima. Tik kad vanduo ne butu labai karstas ir guleti ne ilgiau kaip 20 min. Aisku, jei mamyte yra sveika. Jei yra gresiantis persileidimas i vonia negalima.
Guledavau vos ne kasdiena ir vargo nematydavau. Jau geriau nesciai vonioj gulet nei ezeruose ar upese maudytis.
Burbulytis
QUOTE(Limcamca @ 2005 04 19, 13:43)
Labai megstu vonia, todel ypac daug domejausi sia tema kai buvau nescia. Tai, kad per maksti gali patekti vandens ar kokia infekcija yra didziausia nesamone. Tai yra seni paistalai.
Maudytis galima. Tik kad vanduo ne butu labai karstas ir guleti ne ilgiau kaip 20 min. Aisku, jei mamyte yra sveika. Jei yra gresiantis persileidimas i vonia negalima.
Guledavau vos ne kasdiena ir vargo nematydavau. Jau geriau nesciai vonioj gulet nei ezeruose ar upese maudytis.
*

Geriau nei to nei to nedaryt (as asmeniskai tai i jokius vandens telkinius nelisciau), kam is dvieju nelabai gerybiu kazka rinktis, gi malonumu ir kitu yra!?Saltinio nenurodysiu, nepamenu, bet apie infekcijas skaiciau, kad jos gali patekti ne vonioj, o butent is vandens telkiniu, juru,ezeru, ir panasiai, ir neva gali vaiko sveikatele paveikt, pvz. gali buti neatsparus kokiom ligom, alergijom, nors as tai abejoju, kiek tas straipsnis pagristas...
besiba
tik nesakykit, kad negalima ezere ar prude kokiam maudytis...ar juroj??? g.gif tai ka vasara daryt???? g.gif
Limcamca
QUOTE(bonda @ 2005 04 20, 10:59)
tik nesakykit, kad negalima ezere ar prude kokiam maudytis...ar juroj??? g.gif  tai ka vasara daryt???? g.gif
*

Nu siaip tai vaiko neuzkresi. Pagal knygas tai kad vanduo patektu reikia kad jis butu gan stipriai svirksciamas, pvz. dusu. O tekantis, stovintis vanduo to padaryti negalima. Be to ir gleiviu kamstis saugo priejima prie kudikio.
Bet as asmeniskai vandens telkiniuose nesimaudyciau, kad kokia odos liga neprisikabintu.
besiba
QUOTE(Limcamca @ 2005 04 20, 14:45)
Nu siaip tai vaiko neuzkresi. Pagal knygas tai kad vanduo patektu reikia kad jis butu gan stipriai svirksciamas, pvz. dusu. O tekantis, stovintis vanduo to padaryti negalima. Be to ir gleiviu kamstis saugo priejima prie kudikio.
Bet as asmeniskai vandens telkiniuose nesimaudyciau, kad kokia odos liga neprisikabintu.
*

o kodel odos liga prikibs?? jei taip nekibdavo, tai ko jai dabar kibt??? g.gif nu taip, jautresnes mes dabar, bet vis tiek smile.gif
pranciska
QUOTE(Antilope @ 2005 04 19, 14:07)
Oi karsta vonia ir man labai patinka clap.gif bet kad nelabai galima verysad.gif  Tai as kartais ilendu i vonia nors 15 min, bet vandenuka stengiuos vesesni siek tiek prisileisti. Gerai, kad vasarele jau ant nosies, tai nebereiks tu siltu voniu cool.gif
*

Pirmus tris mėn. vengiau-ir gyd. nerekomendavo.Bet dabar sau leidžiu- aš juk pati esu žuvis, tai kaip man be vandens. g.gif Žuvis po dušu ? Kur jūs tai matėt?
Nivea
Aš irgi mėstu pasilepinti vonioj (ir praguliu gan ilgokai po valandą ir daugiau blush2.gif ). Prieš kokį mėnesi tai šiek tiek stengiaus ribot tuos pagulėjimus, nes kažkas pagasdino, kad taip neprisišaukčiau leliaus anksčiau laiko (nežinau, kiek čia teisybės, o kiek prietarų g.gif ), o be to lankiau baseina, tai ir poreikia nebuvo didelio - išmirkdavau neblogai ir ten. Bet dabar, kai iki mano 2.gif atėjimo ir taip savaitė beliko, tai visai drąsiai guluosi ir lepinuosi
twix'e
patarkit, labaj megstu pirti, bet bijau pakenkti savo leliuj. kajp elgtis? blush2.gif
ziedune
Labutis,
kaip tik praeita savaitgali viesejau pas seseri ir ejom kaitintis i pirti. Pirtis rusiska, tai nelabai tas karstis ir jautesi,ausys nesiraite. Aisku as ant auksciausio laiptelio nesedejau, taciau neblogai pasikaitinau, karts nuo karto iseidavau i lauka prasivesint. Ir, zinok, po pirties labai puikiai jauciausi. O jokios literaturos neteko paskaitineti, ar nesciosiom galima kaitintis pirtyje.
Mano nuomone - skaikingai viskas galima
indrutee
pirciu nemegsti todel ir nepergyvenu bet va karstos vonios tai jau pasiilgau thumbup.gif
Ikulia
Man daktare leido guleti vonioje iki pat galo, apie 37-38 temp. Malonumas neapsakomas, tik is vonios be pagalbos islisti negalejau lotuliukas.gif
V&A
o as bijau listi i vonia ax.gif
tai kol kas tik dusas buna mano draugu blush2.gif
joločka
QUOTE(dowiliuke @ 2006 04 13, 12:36)
patarkit, labaj megstu pirti, bet bijau pakenkti savo leliuj. kajp elgtis? blush2.gif
*

Kiek žinau negalima, bent jau 1 trimestre.
indrutee
kiek girdejau kad visa nestuma reik vengti karstos vonios ir pirciu g.gif
inesiuk
as bijau rizikuot i pirti, nors laabai megstu. Bet kai eidavau tai kaisdavau iki vezio raudonumo- man turi buti karsta karsta.gif . po prities kuno oda tampa svari (ishsivalo ish vidaus) ir svelni kaip kudikio, ir nuotaika ir energija pakyla iki auksciausio skaitliuko parodymo bigsmile.gif na o vonia tai man kartais tik pries miega atsipalaiduoti, zvakute, kokia relax muzika rolleyes.gif beje, nemegstu kaip is po vonios susirauksleja pirstu galiukai, buna tokie ishmirke, visa tokia gliti oda pasidaro ax.gif
indrutee
as iki mazdaug 17sav nesimaudziau vonioje o tik po dusu bet daba kartais pasilepinu vonia tik vandenukas buna ne karstas o tik siltas ax.gif
Manaska
QUOTE(Pacific @ 2006 04 17, 20:22)
o as bijau listi i vonia  ax.gif
tai kol kas tik dusas buna mano draugu  blush2.gif
*

drinks_cheers.gif
snapi
Yra manoma, kad karštis veikia neigiamai į besivystantį kūdikį, todėl medikai nerekomenduoja iki 12 sav kol pilnai susiformuoja kūdikėlis eiti į pirtį ir maudytis labai karštame vandenyje. O šilta vonie dar niekam nepakenkė.
akai
Kiekviena turetu ziureti pagal savo savijauta. Su pirmu vaiku as gyventi be vonios negalejau ir sau to nedraudziau thumbup.gif . Bet siuo metu si malonuma sau draudziu ir tenkinuosi dusu.
Kas liecia pirti manau irgi reikia spresti pagal savo savijauta, kai as jos nemegstu, tai man vienodai.
kitty
Vonios namie neturiu, tik dušą, tačiau be pirties tiesiog negaliu schmoll.gif Iki 12 sav. į pirtį nėjau, o visą kitą nėštumo laiką kaitindavausi, tik aišku ne iki raudonumo, ne pačiame viršuje, bet man ir to pakakdavo, tiesiog po to labai gerai miegodavau. Tiesa paskutinį mėnesį į pirtelė nebevaikštau, nes tiesiog fiziškai labai sunku biggrin.gif
Bet toms, kurios prieš tampant nestuke.gif pirties malonumais nesilepino tikrai nepatarčiau piktnaudžiauti biggrin.gif
Alisa2
As laisvai guliu vonioje, aisku siltoje vonioje, nes i karsta tai tikrai nepatartina. Ir i pirti irgi einu, tik ne i sauna, o i turkiska(ten ne taip karsta), einu po 2-3 kartus per savaite. Po pirties i baseina ir man tai patinka, labai faina. Niekada jokiu pasekmiu nebuvo, bet mano sveikata yra gera. Visa nestuma jauciuosi gerai ir man tikrai tai nepakenke.
Korsikiete
Neeeeeeeeeee!!!!!! jokių pirčių ! jokių vonių! Tai pirmas kelias persileisti!!!!!!!!!!!! schmoll.gif
Mazius_
pradžioje tikrai nerekomenduojama, nors jei vieną kartą ir pabūsi (pvz., jei dar nežinai kad laukies) nieko blogo nenutiks.
gale nėštumo (likus 1-2sav.) kai lankiau baseiną, užeidavau į garinę pirtį truputį pasišildyt - gimdos kaklelis minkštėja ir greičiau atsidaro - tik aišku viskas su saiku
kastone
i pirti ko gero visai negalima, o vonios malonumo nesugebejau atsisakyti. tik ziuriu, kad vanduo butu nekarstas, o maloniai drungnas thumbup.gif knygose raso, kad pavojinga kudikiui yra tada, kai pakyla vaisiaus vandenu temperatura.
Papildyta:
ir aisku, svarbiausia, ilgai nesedeti umn.gif
*Lina*
aš visą nėštumą vonioj nesimaudžiau tik po dušu ir į jokias pirtis nėjau schmoll.gif schmoll.gif
*perfect life*
Labutis, nors esu nestuke.gif tik 4 savaiteles, tuoj 5 mirksiukas.gif nors dazniausiai maudausi duse ax.gif bet be pirties neisivaizduoju, kaip reikes isbuti doh.gif dar pas gydytoja nebuvau, bet klausiu ar tikrai labai jau negalima i pirtele doh.gif blush2.gif
-Aiva-
QUOTE(Jaklina @ 2006 06 16, 10:19)
Labutis, nors esu  nestuke.gif  tik 4 savaiteles, tuoj 5  mirksiukas.gif    nors dazniausiai maudausi duse  ax.gif    bet be pirties neisivaizduoju, kaip reikes isbuti  doh.gif  dar pas gydytoja nebuvau, bet klausiu ar tikrai labai jau negalima i pirtele  doh.gif    blush2.gif
*

Kolkas tai patarciau tikrai i pirtele neiti. Pasitark pirma su gydytoja, ji geriau zinos nei mes mirksiukas.gif ! As tai nei vonioj nesimaudau, nei i pirti neinu. Gal ir nepakenktu g.gif , bet nenoriu rizikuoti schmoll.gif ! Kolkas uzteks tik duso ax.gif !
O po gimdymo tai jau pirtele tegul laikosi biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif lotuliukas.gif
Nerytė
as konsultavausi su gydytoju del pirties, nes vaziavom atostogauti... pasake, kad negalima, nors pirti nebuvau, bet maudziausi termaliniuose baseinuose, tikiuosi, kad nepakenkiau savo leliui.
labai megstu paguleti vonioje, taciau dabar retkarciais ilengu i tokia drungna vonia paguleti
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.