Įkraunama...
Įkraunama...

Geras medus

[quote, 2005 08 02, 22:48]Šituo medum negaliu atsidžiaugti, iki pat dabar skystasir laaabai skanus  essen.gif , liko lašelis kibirėlio dugne ir vis gaila suvalgyti.
[/quote]

Nenoriu čia niekam biznio gadinti, bet kyštelėsiu ir aš savo trigrašį...
Tai gruodžio mėnesį medus dar skystas, nesusicukravęs buvo??? blink.gif Hmmm... nematau ko džiaugtis. Juk normalus medus max 2-3 menesius pabūna skystas. Vėliau jis turi susicukruoti (kristalizuotis). Mano senelis visada laikė bites, dabar tėvas bitėmis rūpinasi, ir aš prie avilių padedu darbuotis. Apie medų jau kažkiek žinau. Ir graudu žiūrėti, kaip viduržiemį turguje pardavinėja skystą medų blink.gif O visi perka Kalėdoms ir džiaugiasi doh.gif
Net labai per anksti išsuktas, nesubrendęs medus cukruojasi bent sluoksniais, netolygiai, o skystas išlieka nebent perkaitintas, iš kurio jau jokios naudos. O jei dar kokio cukraus sirupo įmaišyti... tai pigu, ir daug schmoll.gif

Pasidomėkite supermamytės. Užtenka google.lt įvesti MEDUS, tikrai daug naudingos informacijos rasite.
Atsakyti
Edmiz pritariu tau drinks_cheers.gif As kazkaip net praleidau sia zinute,kaip cia dziaugesi medum kuris dar skystas gruodzio men.na jau atsivalge ji turbut kokio sirupo verysad.gif
To labiau ko daugiau judini ta medu,jis dar greiciau susicukruoja. drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(EdmiZ @ 2007 06 28, 09:00)
Nenoriu čia niekam biznio gadinti, bet kyštelėsiu ir aš savo trigrašį...
Tai gruodžio mėnesį medus dar skystas, nesusicukravęs buvo???  blink.gif Hmmm... nematau ko džiaugtis. Juk normalus medus max 2-3 menesius pabūna skystas. Vėliau jis turi susicukruoti (kristalizuotis). Mano senelis visada laikė bites, dabar tėvas bitėmis rūpinasi, ir aš prie avilių padedu darbuotis. Apie medų jau kažkiek žinau. Ir graudu žiūrėti, kaip viduržiemį turguje pardavinėja skystą medų  blink.gif O visi perka Kalėdoms ir džiaugiasi  doh.gif
Net labai per anksti išsuktas, nesubrendęs medus cukruojasi bent sluoksniais, netolygiai, o skystas išlieka nebent perkaitintas, iš kurio jau jokios naudos. O jei dar kokio cukraus sirupo įmaišyti... tai pigu, ir daug  schmoll.gif

Pasidomėkite supermamytės. Užtenka google.lt įvesti MEDUS, tikrai daug naudingos informacijos rasite.


Na neaisku apie koki skystuma kalbam? Grikiu, lipciaus ar virziu medus gana tirstas sukant, ypac virziu ir lipciaus, uztai jie netinkami palikti ziemai aviliuose. Taciau toks medus ilgai nesikristalizuoja. Lipciaus medus ir islieka minkstas. Tad as visai nesistebiu, kad gruodi buvo "skysto" (tiksliau nesusikristalizavusio), bet tamsaus medaus. Kas gyvena suvalkijoje, kur pagrinde vyrauja baltasis rapsu medus, sito nesupras. O sluoksniuojasi ir maisytas medus, jei sumaisysit rapsu ir grikiu medu jis issisloksniuos, ar liepu ir virziu ir t.t. Taip pat gali buti kreminis medus, nors jis nekaitintas, o apdirbtas tik mechaniskai, islieka minkstas.
Per ansksti issuktas pavasarinis medus dazniausiai surugsta, uztai visi skuba ji parduoti ir gana pigiai. Pilnai subrandintas pavasarinis medus gali susikristalizuoti ir per tris savaites. Todel matydama pigu pavasarini medu as visada ziuriu itariai, nes jis yra labai vertingas.

Galima issakyti daug nuomoniu, bet neverta kitus zeminti. Pavyzdziui mano nuomone, geras medus visada tures gera kaina kokia 12-15 Lt/kg ar daugiau. Nes rimtas bitinkas, gydantis bites, teikiantis geros kokybes medu t.y. dirbdamas su standartus atitinkanciais irankiais, spec. apranga (o tai kartais medu suka su tais paciais darbiniais rubais su kuriais darzus ravi) ir laikantis medu ne aliuminiuose induose, tiriantis bites ar neserga jos ir tiriantis medu pigiai uz medu niekada neprasys, vien tik todel, kad vet. tyrimai brangiai kainuoja, virs 50 Lt vieno pavyzdzio tyrimas. Jei turi didesni kieki ne viena pavyzdi vezi tirti.
Atsakyti
QUOTE(Girinukė @ 2007 06 29, 17:12)
Galima issakyti daug nuomoniu, bet neverta kitus zeminti. Pavyzdziui mano nuomone, geras medus visada tures gera kaina kokia 12-15 Lt/kg ar daugiau. Nes rimtas bitinkas, gydantis bites, teikiantis geros kokybes medu t.y. dirbdamas su standartus atitinkanciais irankiais, spec. apranga (o tai kartais medu suka su tais paciais darbiniais rubais su kuriais darzus ravi) ir laikantis medu ne aliuminiuose induose, tiriantis bites ar neserga jos ir tiriantis medu pigiai uz medu niekada neprasys, vien tik todel, kad vet. tyrimai brangiai kainuoja, virs 50 Lt vieno pavyzdzio tyrimas. Jei turi didesni kieki ne viena pavyzdi vezi tirti.

Vargas jam jei jis tokias islaidas apturi ir uz medu 12-15Lt/kg uzsipraso! Bankrotas per vienerius metus!
Antras niuansas - ne viskas kas brangiai parduodama yra kokybiska. Ir ne tik apie medu galim kalbet... O kol kas Lietuvoje tik vienetai gali pirkti toki brangu meduti blink.gif
Atsakyti
Teisingai, kam pirkti brangu jei galima pirkti kinietiska pigu, tiesa dar galim ir ukrainietisko gauti, tas irgi nebrangus. g.gif

Kai perkame darzoves ar bandele, net ir duona kasdienine renkames, neperkame bet ko. O MEDU GALIMA VALGYTI BET KOKI SVARBU PIGUS? doh.gif

O bankrotas tikrai bus, jei ir toliau niekas nekontroliuos medaus. Jei nekontroliuos bitynu. Nes vieni dirba nuosirdziai, o kiti ....... net biciu motineles neatpazintu. Va tau ir bitininkai.

O perka tikrai ne vienetai. Ir atvaziuoja i namus. Ir ne tik pas mus, bet ir pas kitus rajono bitinkus. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Girinukė @ 2007 06 29, 20:46)
Teisingai, kam pirkti brangu jei galima pirkti kinietiska pigu, tiesa dar galim ir ukrainietisko gauti, tas irgi nebrangus.  g.gif

Kai perkame darzoves ar bandele, net ir duona kasdienine renkames, neperkame bet ko. O MEDU GALIMA VALGYTI BET KOKI SVARBU PIGUS? doh.gif

O bankrotas tikrai bus, jei ir toliau niekas nekontroliuos medaus. Jei nekontroliuos bitynu. Nes vieni dirba nuosirdziai, o kiti ....... net biciu motineles neatpazintu. Va tau ir bitininkai.

O perka tikrai ne vienetai. Ir atvaziuoja i namus. Ir ne tik pas mus, bet ir pas kitus rajono bitinkus. mirksiukas.gif


Ne visi igali nusipirkti ne kinietiska, ne ukrainietiska preke, bet sita tema ne tokiom diskusijom skirta - liksim visi prie savo nuomones smile.gif
Atsakyti
Paaiškinsiu pvz. kodėl mano mamos medus pigus: jos viso gyvenimo svajonė buvo būti bitininke, ir dabar pensijoje kai atsirado tokia galimybė, ji tokia ir tapo. Ji labai daug mokėsi (vaikščiojom visi bičių sukandžioti biggrin.gif ), ją konsultavo profesionalus bitininkas. Ir šiuo metu bitės, jai yra tik hobis. Ji nedaro iš to biznio. Augina tik saviems, bet kadangi jie nesunaikina nė vieno spiečiaus, tai ir avilių prisidarė jau tiek, kad savai šeimai yra per daug. Ji turi pastovių klientų, kurie metai iš metų perka jos medų ir ji tuo džiaugiasi.
Taip, kad nesutinku, kad pigus, tai būtinai blogas. Priklauso nuo to, ar medus yra žmogaus pragyvenimo šaltinis.
Beje, pernai metais, ji taipogi mus perspėjo, kad pigus medus, pardavinėjamas miestuose gali būti ukrainietiškas. O bitininkystė Ukrainoje yra uždrausta unsure.gif
Tačiau negalima apie visus spręsti pagal, kaip sakoma, vieną kurpalių mirksiukas.gif
Atsakyti
nu apie kaina tai cia ryskiai perdeta. g.gif medaus tyrimas kainuoja 7 lt. is tikruju tyrimas kainuoja apie 60 lt, taciau bitininkai oficialiai iregistrave savo bityna gauna didziule kompensacija uz tuos tyrimus. kadangi mes issukam medaus po 2,5 tonos, tai kazin ar esam suinteresuoti laukti, kol kas nors ispirks po 10 lt uz kg schmoll.gif schmoll.gif schmoll.gif gryniausia nesamone, kad kuo medus pigesnis, tuo geresnis, priklauso nuo to kiek jis issuka to medaus. siemet mes jau issukom 1,6 tonos, planuojam kad bus apie 3. medu parduodam uz 6lt už kg. taigi gaunasi apie 15000 lt. ant vaistu, tyrimu, indeliu, inventoriaus atnaujinimo, maisto ziemai maksimum isleisim 3000 lt. taigi pelnas gan neblogas, turin omeny, kad darbo tik apie 4 menesius, ir kad tai ne pagrindinis pragyvenimo saltinis. tongue.gif jai netingit, paskaiciuokit, kiek gautume, jai i medu dar detume cukraus (kaina apie 3 lt \ kg) lotuliukas.gif tdl kad daug kas itaria, jei medaus daug, tai jis falsyvas, o kad ideta daug darbo juk niekas nepamatuos. beje, visas savo tonas isprekiaujam dar ziemai neprasidejus, ir neturim jokiu nusiskundimu tongue.gif beje, parduodam ne urmu mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Limcamca @ 2007 06 29, 23:54)
Paaiškinsiu pvz. kodėl mano mamos medus pigus: jos viso gyvenimo svajonė buvo būti bitininke, ir dabar pensijoje kai atsirado tokia galimybė, ji tokia ir tapo. Ji labai daug mokėsi (vaikščiojom visi bičių sukandžioti  biggrin.gif ), ją konsultavo profesionalus bitininkas. Ir šiuo metu bitės, jai yra tik hobis. Ji nedaro iš to biznio. Augina tik saviems, bet kadangi jie nesunaikina nė vieno spiečiaus, tai ir avilių prisidarė jau tiek, kad savai šeimai yra per daug. Ji turi pastovių klientų, kurie metai iš metų perka jos medų ir ji tuo džiaugiasi.
Taip, kad nesutinku, kad pigus, tai būtinai blogas. Priklauso nuo to, ar medus yra žmogaus pragyvenimo šaltinis.
Beje, pernai metais, ji taipogi mus perspėjo, kad pigus medus, pardavinėjamas miestuose gali būti ukrainietiškas. O bitininkystė Ukrainoje yra uždrausta  unsure.gif
Tačiau negalima apie visus spręsti pagal, kaip sakoma, vieną kurpalių  mirksiukas.gif

o tavo mama nebijo, kad pasigavus spieciu pasigaus ir nerusine motinele, kuri isves piktas bites? g.gif mes tai nerizikuojam
Atsakyti
QUOTE(Dunja @ 2007 06 30, 02:09)
o tavo mama nebijo, kad pasigavus spieciu pasigaus ir nerusine motinele, kuri isves piktas bites?  g.gif mes tai nerizikuojam


aš visų subtilybių nežinau kaip ji dirba. Tiesiog aš garantuoju, kad jos medus yra sveikas, švarus, be priemaišų ir pan. Kaip ir minėjau, ji net turi ekologiško medaus serftifikatą.
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2007 06 30, 10:05)
aš visų subtilybių nežinau kaip ji dirba. Tiesiog aš garantuoju, kad jos medus yra sveikas, švarus, be priemaišų ir pan. Kaip ir minėjau, ji net turi ekologiško medaus serftifikatą.

turejau omeny ne medaus kokybe, bet paciu biciu elgesi mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Dunja @ 2007 07 01, 00:35)
turejau omeny ne medaus kokybe, bet paciu biciu elgesi  mirksiukas.gif


neįsivaizduoju ką turėjai omeny, nes bitininkyste nesidomiu tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Dunja @ 2007 06 30, 03:09)
mes issukam medaus po 2,5 tonos


Gal galima paklausti kelias seimas turit?
Pries pora metu kompensavo tyrima medaus, pernai ne. Dabar kompensuoja tik vaistus, po 5 litus seimai.
Atsakyti