Įkraunama...
Įkraunama...

Grafika

Biancai tema ax.gif
Atsakyti
Sveikos panelės tongue.gif
visos besidominčios grafika, ar tiesiog norinčios sužinoti kas tai yra, ir kaip namų sąlygomis galima pasidaryti nuostabius darbelius, kviečiu domėtis ir diskutuoti bei pasižvalgyti po mano darbelius ir tiesiog klausti klausti klausti blush2.gif blush2.gif blush2.gif blush2.gif blush2.gif


http://s159.photobuc.....fikos darbai/

laukiu pirmųjųkomentarų lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bianca: 08 kovo 2007 - 21:32
Pirmiausiai,tai noriu padėkot už temą. Labai gerbiu žmones,kurie užsiema grafika.
Pažiurėjau Jūsų albumą, sužavėta thumbup.gif
Klausymų tikrai bus.Džiaugiuosiu,kad atsirado labai gera tema,kur mielai užsuksiu.
Atsakyti
O, puiku, labai patiko Bianca darbeliai, gal galima būtų truputį pakomentuoti techniką? smile.gif
Aš labai myliu grafiką, tačiau esu ją mažumėlę apleidusi (šeima, darbas, "ūkis"...), bandau save spalvose.Šiaip esu ne tik atitolusi nuo grafikos,bet ir pamiršusi kai ką. blush2.gif Todėl nors menkas priminimas, užuomina labai pradžiugintų ax.gif
Kartais su vaikais prisimenam ir pažaidžiam monotipiją, imam paprastą guašą, o visa kita-kaip ir rimti atspaudai, dar išbandėm klijuoto kartoninio paveiksliuko atspaudus wub.gif -net užsimirštu, kaip man patinka tas dalykas...
Atsakyti
Bianca, grazus darbeliai. 4u.gif Man dar keramika labai patiko. ax.gif
Atsakyti
na, krita, as ne vien grafika užsiimu blush2.gif na mano specialybė reikalauja, kad užsiimčiau labai daug kuo tongue.gif esu dailės mokytoja (tiksliau, tai šiais metais jau baigiu bakalaurą), o specializacija - dailioji keramika, tad esu priversta užsiimti ir grafika, tapyba, piešimu, fotografija, keramika ir kt. tiesiog užsiimu viskuo, kas įeina į studijų programą ir man tai labai patinka biggrin.gif

geguzevasaris , pakomentuosiu taip - technikos: tai sausa adata, medžio raižiniai, kartono technika ir linoleumo technika. visų pirma darbeliams pradėti pasiruošiamos klišės, kaip tik šiandien jas fotografuosiu ir parodysiu kaip jos atrodo. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Bianca @ 2007 03 09, 13:37)
geguzevasaris , pakomentuosiu taip - technikos: tai sausa adata, medžio raižiniai, kartono technika ir linoleumo technika. visų pirma darbeliams pradėti pasiruošiamos klišės, kaip tik šiandien jas fotografuosiu ir parodysiu kaip jos atrodo.  biggrin.gif


smile.gif , o aš apie tuos dalykus ir pagalvojau ax.gif Nesu bandžiusi medžio raižinių ir sausos adatos, o linoraižiniai išbandyti dar mokykloje-užtat ir sunkiai beprisimenu, kartono-taip pat bandėm visai nesenai.Pastarųjų klišes visai puikiai panaudojom koliažams smile.gif Mūsų mokykla buvo sustiprinto dailės mokymo, vėliau studijos buvo dailė/pradinis, bet kažkodėl daugiausia patirties vis tik gavome vidurinėje mokykloje.Dar noriu paklausti, kam reikia priskirti-tušas/plunksnelė? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(geguzevasaris @ 2007 03 09, 18:00)
smile.gif , o aš apie tuos dalykus ir pagalvojau ax.gif Nesu bandžiusi medžio raižinių ir sausos adatos, o linoraižiniai išbandyti dar mokykloje-užtat ir sunkiai beprisimenu, kartono-taip pat bandėm visai nesenai.Pastarųjų klišes visai puikiai panaudojom koliažams smile.gif Mūsų mokykla buvo sustiprinto dailės mokymo, vėliau studijos buvo dailė/pradinis, bet  kažkodėl daugiausia patirties vis tik gavome vidurinėje mokykloje.Dar noriu paklausti, kam reikia priskirti-tušas/plunksnelė? ax.gif



na ir uždavei klausimėlį g.gif blink.gif .. sunku pasakyti... plunksnelė su tušu - tai tik meninės raiškos priemonės ir jos , man atrodo, tikraigrafikai nepriskiriamos g.gif
Atsakyti
O kur tu atspaudi darbus?
Aš piešiu tušu ir vadinu tai grafika smile.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vai2: 10 kovo 2007 - 23:24
QUOTE(vai2 @ 2007 03 11, 00:23)
O kur tu atspaudi darbus?
Aš piešiu tušu ir vadinu tai grafika smile.gif .



na, grafika - man buvo paskaita, tai mes po tokiu odai spausti skirtu presu spausdavome, o grupiokes tai isigudrino namuose spausti. jos pasiimdavo toki daikta, kr anksciau budavo skalbiniams grezti. toks - tipo suki rankenele ir skalbinys greziamas tarp dvieju voleliu. sunkiai cia kazkaip paaiskinau g.gif bet taip galima spausti darbus tik linoleumo technika, su dazais. sausai adatai tai netinka. o medzio raiziniams tai isvis labai paprasta - patepi dazais pacia klise, ir uzdejus popieriaus lapa trini ji saukstu biggrin.gif
Atsakyti
O kokius dažus atspaudams naudojate? smile.gif
Kai darom su vaikais, tai naudojam guašą,kad nekenksmingi būtų.Šiaip tai plačiau papasakosiu, nes kaifuoju pati nuo vaikiškų darbelių.Ant didelės virtuvinės plytelės, kurią pirkau "Senukų" brokuotose plytelėse, užtepu su voleliu guašo, tada piešiam 2 būdais-ausų krapštukais arba tiesiog pirštais.pirmu atveju gaunasi plona linija, o antru atveju-stora, bet kokie faini darbeliai išeina thumbup.gif Paskui uždedu lapą ir glostau.Faina yra tai, kad jei kas nepavyko, dar prieš darant atspaudą gali viską užvolioti ir tiesiog perpiešti.Tai va, bet daryti galima tik su tamsiomis spalvomis, o kiek jau jų yra -juoda, ruda, žalia, mėlyna, ...dar panašiai dažus naudoju , kai pasidarom klišes iš kartono, tada jau volioju ant pačios klišės ir uždėjusi lapą glostau.
Bianca, aš vėl klausimuką iš teorijos biggrin.gif -anglis, kam ji priskiriama?
Atsakyti
QUOTE(geguzevasaris @ 2007 03 11, 21:10)
O kokius dažus atspaudams naudojate? smile.gif
Kai darom su vaikais, tai naudojam guašą,kad nekenksmingi būtų.Šiaip tai plačiau papasakosiu, nes kaifuoju pati nuo vaikiškų darbelių.Ant didelės virtuvinės plytelės, kurią pirkau "Senukų" brokuotose plytelėse, užtepu su voleliu guašo, tada piešiam 2 būdais-ausų krapštukais arba tiesiog pirštais.pirmu atveju gaunasi plona linija, o antru atveju-stora, bet kokie faini darbeliai išeina thumbup.gif Paskui uždedu lapą ir glostau.Faina yra tai, kad jei kas nepavyko, dar prieš darant atspaudą gali viską užvolioti ir tiesiog perpiešti.Tai va, bet daryti galima tik su tamsiomis spalvomis, o kiek jau jų yra -juoda, ruda, žalia, mėlyna, ...dar panašiai dažus naudoju , kai pasidarom klišes iš kartono, tada jau volioju ant pačios klišės ir uždėjusi lapą glostau.
Bianca, aš vėl klausimuką iš teorijos biggrin.gif -anglis, kam ji priskiriama?



tavo išvarddintas būdas-tai monotipija smile.gif nes taip mes darome tik ant stiklo smile.gif beje, galima truputį ir atvirkščiai dirbti - užtepti dažus ant plytelės, tada uždėti lapą ir tik tada piešti pieštuku ar tušinuku ant lapo, tuomet efektas kitoks pavyksta smile.gif o matytiems grafikos darbeliams naudojama buvo grafikai skirti dažai, bet jie brangūs. mums kolegija juos pirko. bet kaune, meno mūzoje jų yra tikrai prikti. žodžiu sausai adatai - dažai panašus į aliejinius, jie nuo klišės nusivalo tik su vaitspiritu, ar skiedikliu, o kitiems darbeliams naudojami irgi dažai, bet jie panašūs į guašą, nes su vandeniu labai lengvai nusiplauna. abiejų kainos atrodo - po 25 lt. gal truoputį brangesni gali būt.
na o anglis - priskiriamama, man rodos, prie piešimo, eskizavimo. ji yra grafinės raiškos priemonė smile.gif
Atsakyti