Įkraunama...
Įkraunama...

Ko negalima dovanoti?

Pati labai mėgstu žvakes ir gauti, ir dovanoti. Praktiškai visuomet pataikai, nes retas žmogutis (tiksliau žmogutė wink.gif ) nemėgsta. O šiemet kankina abejonės. Viena moterėla suskėlė, jog dovanodama žvakę, tam dovanos gavėjui lyg ir linki negero... sad.gif
Gal, kas žinot kokius prietarus susijusius su dovana - žvake?

Ačiū smile.gif

P.S. O ko dar dovanoti negalima? Nekalbu apie tai, kad nemėgstančiam teatro, padovanoji bilietus į jį ir pan. wink.gif
Atsakyti
Žinau tik,kad dovanojant peilį reikia paprašyti užmokščio kelių monetų iš žmogaus kuriam dovanoji,nes kitaip nelaimę prišauksi.O su monetm bus kaip nupirktas.Nors gal peilis ir ne kokia dovana, nebent jis medžiotojas.
Atsakyti
Negirdejau tokio prietaro. Siaip ar taip dekoratyvines zvakes visiskai nepanasios i laidotuviu zvakes (turbut toki panasuma turejo omenyje ta moteriskaite...). Be to, jos kaip tik apsaugo nuo visokiu baubu ir pan. Anksciau ir geltonas rozes vengdavo dovanoti - atseit geltona laidotuviu spalva, o dabar niekas del to nesuka galvos. Netgi spalvotas chrizantemas dovanoja.
Girdejau tik viena prietara - negalima dovanoti sutuoktiniams jokiu astriu daiktu (peiliu, sakuciu), nes jie susipyks.
Atsakyti
Paklaidžiojau po kitus "kalėdinius" puslapius ir radau, jog dar laikrodžių dovanoti negalima... Tik va kodėl, tai neradau dry.gif . Matyt, gal kokį išsiskyrimą gali lemt, jei vyrui ar žmonai dovanojama... g.gif
Atsakyti
as taip nieko negirdejusi, kad butu koki nors prietarai, kad nebutu galima dovanoti zvakes. wink.gif
Atsakyti
kiek girdejau melynos spalvos zvakes nei dovanot, nei degint negalima, tipo bloga energija, priesina zmones ir tt blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Kveli @ 2004 12 11, 21:20)
Negirdejau tokio prietaro. Siaip ar taip dekoratyvines zvakes visiskai nepanasios i laidotuviu zvakes (turbut toki panasuma turejo omenyje ta moteriskaite...). Be to, jos kaip tik apsaugo nuo visokiu baubu ir pan.
Nelabai įsivaizduoju dovanojamos paprastos "laidotuvių" žvakes blink.gif biggrin.gif
QUOTE(rasukas @ 2004 12 11, 21:28)
as taip nieko negirdejusi, kad butu koki nors prietarai, kad nebutu galima dovanoti zvakes. wink.gif
Aš ir pati nieko negirdėjau apie užtraukiamą nelaimę, kai dovanoji žvakę. Tad nusprendžiau raut šį gandą su šaknimis ir pasikalbėt su ta moterėla, kuri ir žino (?) šį prietarą. wink.gif
Atsakyti
QUOTE(rusne @ 2004 12 11, 21:43)
Tad nusprendžiau raut šį gandą su šaknimis ir pasikalbėt su ta moterėla, kuri ir žino (?) šį prietarą.  wink.gif

Tai va pasirodo ir pati moterėla tokio prietaro nežino blink.gif , bet pasirodo, anot jos, nosinaičių dar negalima dovanot... g.gif Ir čia vėl lenda naujas kodėl?

Armino Lydeikos "Etiketas kiekvienam" knygoje radau štai ką:
Kinui bloga dovana laikrodis, nes jo pavadinimas yra užuomina į mirtį ar piktadarystę. Negalima dovanoti baltos, mėlynos ar juodos spalvos dovanų, nes šios spalvos asocijuojasi su mirtimi. Kinijoje nedovanojama ir peilių, žirklių ar kitų aštrių daiktų, kadangi tai - nutrūkusios draugystės ženklas.

Japonijoje pakuotė negali būti nei labai ryški, nei balto popieriaus, nes tokios spalvos asocijuojas su mirtimi.
Brazilijoje vengtinos raudonos gėlės, nes šios asocijuojas su laidotuvėmis.


O Lietuvoje? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rusne: 12 gruodžio 2004 - 10:49
As nzn, ko negalima dovanot, bet zinau tik, kaip apeit tuos visus prietarus. Va kaip Rikis sake. Atnesi dovana ir pareikalauji vieno cento smile.gif Ir tada jau skaitosi, kad tu ta daikta ne padovanojai, o pardavei smile.gif

Tik nzn, ar su kinieciais taip prasisuktum biggrin.gif Padovanoji laikrodi ivyniota i melyna popieriu, dar pareikalauji kapeikos, ir gauni i aki, zinai, tie kinieciai... Melyna ir juoda - kaip tik fingalo po ake spalvos... smile.gif
Atsakyti
as taip pat esu girdejus kad negalima dovanoti batu, kojiniu, laikrodzio, ziedo jei dar nesusituoke ir tai ne suzadetuviu ziedas nes reiskia issikyrima huh.gif
manasis sako kad jei dovanoji tokius dalykus tai reik prasyt centu uz tai tipo kad parduodi, tai tada gal jau ir galima ir dovanoti ir gauti clap_1.gif

dar negalim nosiniu ir adatu
Atsakyti
Mano mama sventai tiki, kad dovanotos zvakes (kad ir tos dekoratyvines, nesvarbu, kokios spalvos) nesa namams nelaime, todel jei tik netycia gaudavo kokia, tai iskart sudegina ar ismeta...
as pati irgi kazkaip pradejau tuom tiketi, todel niekam nebedovanoju zvakiu...

aha, ziedo ir peilio negalima dovanoti...nesa pykti, nelaimes ir issiskyrima...
Atsakyti
QUOTE(Auryciukas @ 2004 12 12, 15:09)
Mano mama sventai tiki, kad dovanotos zvakes (kad ir tos dekoratyvines, nesvarbu, kokios spalvos) nesa namams nelaime, todel jei tik netycia gaudavo kokia, tai iskart sudegina ar ismeta...
as pati irgi kazkaip pradejau tuom tiketi, todel niekam nebedovanoju zvakiu...

aha, ziedo ir peilio negalima dovanoti...nesa pykti, nelaimes ir issiskyrima...



o jerguteliau blink.gif as tiek esu gavus ivairiu zvakiu ir praktiskai kasmet per kaledas net po kelias, ir pati megstu dovanoti kokia grazia idomia zvakide nu ir is vis megstu as jas? Ir zieda esu gavus ne krata, ir ne suzadetuviu doh.gif net ir stalo irankiu rinkini "pirkau ne karta is dovanotoju doh.gif Ir batus esu dovanojusi huh.gif ir kojnes blink.gif Tai ka man dabar daryti doh.gif
Del astriu daiktu TAIP galima dovanoi bet paprasykite cento kokio, del sventos ramybes tongue.gif

O geriausia nekreipt demesio i prietarus nes kai jais tiki jie ir pildosi, o kai nekreipi demesio tai lyg nieko ir nenutinka rolleyes.gif Maziau zinosi, ramiau gyvensi tongue.gif
Atsakyti