Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kiaušiniai- nuo kada?
Supermamų klubas > Motinystė ir tėvystė > Vaikų mityba > Mažylio iki 1 metų meniu
Pages: 1, 2
Cklara
Mamytes,

Nuo kada galima vaikuciams duoti kiausinius? Ir kaip juos geriau paruosti g.gif
Virti ar galima padaryti lengva omletuka g.gif
Siaip nesam niekam alergiski doh.gif tai nemanau, kad kiausiniai gali mus alergizuoti smile.gif
Koko
Kiek as zinau kausinius galima duoti ne jaunesniems nei 9 men vaikams, bet as savo mazajam neduosiu iki metu. Musu vyresnelis dar ir dabar "nevirskina" kiausinio baltymo dry.gif . Na, o pradziai gal geriausia duoti virto kiausinio trynio, nes vaikai baltymui netolerantiski gana daznai huh.gif
geluta
Sveiki
Mano dukrytei 1metukai ir vienas men. Viena karta as jai daviau tik truputuka paragauti kiausinio, tai po poros valandu ji visa istino, ypac ausytes, kakliukas, vaziavom i ligonine, gydytojai sake, kad tai buvo alergine reakcija. Buvo baisu, dabar duosiu, tik kai istirsiu ar tai tikrai nuo kiausinio.
Jergus
musu pediatre liepe nuo 9men. duot kiausinio trynio paragaut, jokiu budu ne baltymo, siandien jau bandyciau, bet pamirsau, ar is pradziu to trynio puse, ar tik ketvirtadali? Gal kas zinot?
jolia
Gydytojai rekomenduoja nuo 9 men. As pabandymui daviau gal kokiu 10 men.Bet nepastebejau,kad butu kokia reakcija.Tiesa,pradzioje as duodavau tik putpeliu kiausiniu,nes juose vitaminu ir mineraliniu medziagu yra daugiau,nei vistu.Uztai dabar jam kiausinius tik duok.
Jergus
ar davet ir baltymo? nuo kada baltymas? atrodo, jis labiausiai alergizuot turetu?
Ode
JAV pediatrai nerekomenduoja iki metuku duot. Idomu, kad musu mamos mums i pirmasias kosheles zhalia (!) tryni imaishydavo... wink.gif Musu sheimoj nera jokiu alergiju, bet ash laikiausi tu rekomendaciju: karves pieno, rieshutu, medaus, kiaushiniu iki metu neduoti.
happy
Mums pediatre sake kiausinio trynio duoti nuo 5.5 ,
bet as neduodu-man atrodo per anksti
al-ta
Kiausinio tryni imaisydavau i darzoviene nuo 7,5 men. Nezinau, gal ir buciau davusi veliau, bet tie kiausiniai tikrai kaimiski is patikimu zmoniu. O jei reiketu pirkti is parduotuves, tai tikrai bandyciau nuo veliau.
Jei kiekviena diena duodu tryni - tai uztenka ketvirtadalio; o jei kas antra - tai idedu puse trynio.
Ilonuska
QUOTE(Jergus @ 2004 12 13, 11:18)
musu pediatre liepe nuo 9men. duot kiausinio trynio paragaut, jokiu budu ne baltymo, siandien jau bandyciau, bet pamirsau, ar is pradziu to trynio puse, ar tik ketvirtadali? Gal kas zinot?
*

Iš pradžiu ketvirtadali trynio, o paskui didinti.

Aš viena karta buvau davusi paragauti tryni kai dukrai buvo 5,5 menesio- isbere zandukus.
Kai nuejome pas pediatre, ji pasake, kad tryni butinai reikia duoti nuo 9 menesio.

Grizusi, daviau tik paragauti kiausinio trynio- tad labai greitai vuduriukai buvo labai keistos spalvos ir su gleivemis(man taip atrodo). Nebedaviau- viskas susitvarke.
Dabar, kaip isverdu - tai dar ir ne duodu visa tryni, o tik tiek, kiek pati nori.
mandalina
Pamenu, kai prieš 10 metų pediatrai liepdavo virtą trynį duoti nuo 3,5 mėn. Ir duodavom. Dabar baisu darosi pagalvojus blink.gif
Gazelė
Mes tai 9 mėnesių kiaušinio paragavom tongue.gif . Kepiau aš savo mažajai kiaušinienę, tai vaikui labai patiko ir svarbiausia neišbėrė. Tašiau šį produktą ji ragauja tik 1 kartą per mėnesį.
Neminda
O kiek laiko reikia kiausini virti? Turi buti kietas ar skystas?
Aushryte01
Literatūroj labai skirtingai rašo apie virtus kiaušinius:
vienur radau kad tik nuo 1 metukų galima, kitur kad nuo 10 men.
Anyta sako, kad jau dabar - 7,5 men - galima.
Ką manot, mamytės?
Kruopike77
maziau klausyk anytu tongue.gif tongue.gif tongue.gif
as savajai pradejau duoti beveik 11 men. ir putpeles, ir pradziai tik tryni...
taip kad neskubek....
*valdonė*
QUOTE(Kruopike77 @ 2005 05 11, 11:39)
maziau klausyk anytu tongue.gif  tongue.gif  tongue.gif
as savajai pradejau duoti beveik 11 men. ir putpeles, ir pradziai tik tryni...
taip kad neskubek....
*

O gal galit pasakyti... kiaušinio trynį reik duoti kietai virtą g.gif
Kruopike77
galiu uztikrinti smile.gif kad kietai virta....tada maziau sansu, kad kokia bakterija bus uzsilikusi....

pries verdant ta kiausi dar reik nuplauti po tekanciu vandeniu
Dusia
Jo jo mano anyta irgi sako 'kiaušinio trynio dėk į daržovių košę'. O aš jai - 'nesulauksi' protest.gif biggrin.gif
Zuika Padukele15
Daugumoj knygu ir straipsniu apie kudikius raso kad kiausinius ir medu galima duoti tik nuo 1-eriu metuku, nes gali sukelti alergija
Kruopike77
todel ir duodu putpeles, ne vistos: mazesne o gal ir visai nera tikimybes, kad alergizuos... smile.gif
Dew drop
Aš daviau kietai virto kiaušinio trynio 7-8 mėnesį ir nieko tongue.gif Dabar duodu kada ne kada, tiksliau kai verdu kiaušinius šeimai valgyti, tai ir mažulei gabalėlį duodu ax.gif
gytulka
kiausinius zadu duoti ne anksciau kaip nuo metu, kai pasiklausau kiek nuo ju alergizuoja baisu lotuliukas.gif
Hermion@
Aš nuo kokių 10 mėnesių mėginsiu įtrupinti gabaliuką kietai virto trynio į kokį nors maistą - žiūrėsiu, kaip reaguos. Maitindama MP, retkarčiais suvalgydavau pusę kiaušinio, dukrytei jokios reakcijos nebūdavo. Beje, kiaušinius vartojam tik atsivežtus iš uošvijos.
O nuo metų žadu gaminti tokį pat omletuką, kaip sūnus valgydavo. Kiaušinį išplakdavau su pienu, įdėdavau žiupsnelį smulkiai supjaustyto svogūno ir įpildavau truputį aliejaus. Gamindavau puodelyje, įstačius jį į puodą su verdančiu vandeniu, reikia maišyti, kol visiškai sutirštėja. Labai sveikas maistas ir vaikui patikdavo 4u.gif
Dėl putpelių kiaušinių esu skaičiusi, kad jie alergizuoja beveik tiek pat, kiek ir vištų.
Krisliukas
As kiausini pradejau duoti nuo 8 menesiu. Pradzioje daviau tik tryni. Ji plakdavau su pienu ir kepdavau omleta. Virto kiausinio dar nedaviau. Labai sausa. Nemoku paruosti. O majonezo juk neduosi dar.

Putpeles kiausiniu irgi jau daviau. Ten gausu vitaminu. Putpeles kiausinius valgyti geriau nei vistos.

Kiausinio tryni valgom tik viena karta per savaite.
VeroniQ
kepta maista reikia kuo veliau ivesti. Manau 8 menesi zymiai per anksti keptam. O tryni daviau metukiniam paragaut. puse trynio.
Bretane
QUOTE(sauluciukas @ 2006 05 02, 07:48)
kepta maista reikia kuo veliau ivesti. Manau 8 menesi zymiai per anksti keptam. O tryni daviau metukiniam paragaut. puse trynio.
*

Pritariu šiai nuomonei, kad kepta maista reik kuo vėliau duot drinks_cheers.gif Kažkur skaičiau, kad nuo dviejų metukų. Mes gal ir palauksim dar su kiaušiniu, nebedaug liko laukt bigsmile.gif
Emoli
O mes trynio paragavom 10 mėnesių. Į košę įmaišiau putpelės trynį. Tai šakės, vaikui paleido vidurius, viduriavo kelias dienas, temperatūra buvo pakilus. verysad.gif
O aš paskui sukau galvą nuo ko čia jam taip galėjo būti g.gif doh.gif O pasirodo tik nuo metų kiaušinis doh.gif
alimanda
Sveikutės mamytės smile.gif ieškojau ilgai ir niekur nerandu temelės apie kiaušinį, ta prasme, nuo kada jį galima pradėti duoti kūdikiui? ir kaip jį paruošti, tik trynį duoti ar ir trynį ir baltymą, padėk man neišmanėlei smile.gif
opium
mūsų seselė liepė duoti nuo 10 mėn. ir tik trynį. Iš pradžių putpelės, nes mažiau alergizuoja.
alimanda
Ačiū už atsakymą smile.gif maniškė daktarė, tai kažkokia nesavo vietoj dirbanti, mažai ką teišmano smile.gif tai nieko aš jos ir neklausiu smile.gif

O daugiau niekas nežino dėl kiaušinio? Gal kam kitaip sakė? g.gif
BlueFlower
aš turiu nusipirkusi receptų knygutę skirtą vaikams nuo 6mėn., ir ten rašo, kad jau nuo 6 mėn. galima duoti kiaušinį. tik žinoma ne vieną, o sumaišius su keliais ingridientais.
sagaa
Ir man įdomu paliko, nuo kada geriausia duoti, reiks ketvirtadieni savos daktares paklausti smile.gif , žiurėsim ką ji sakys biggrin.gif
ryyd
Mums gdytoja sake nuo metu pradeti. Nors radau ir kitokia nuomone
http://www.mamoszurnalas.lt/index.php?opti...77&Itemid=0
o as saviskei duodu nuo metuku. is pradziu daviau paragauti keleta kasneliu virto trynio. o dabar verdu isplakusi kiausini su pienu, truputi sviestuko idedu. labai megsta biggrin.gif
irmusia
Is mamyciu esu girdejusi, akd nuo 10 men galima pradeti duoti tryni. Jau bandem viena karta, tai suvalge visa kiausinio tryni ir nieko ax.gif Skanu buvo, neisbere thumbup.gif
alimanda
QUOTE(ugninemere @ 2007 02 06, 18:16)
aš turiu nusipirkusi receptų knygutę skirtą vaikams nuo 6mėn., ir ten rašo, kad jau nuo 6 mėn. galima duoti kiaušinį. tik žinoma ne vieną, o sumaišius su keliais ingridientais.
*

O gal galėtum pasidalinti tais receptais su kiaušiniais? bigsmile.gif
BlueFlower
štai keletas receptų jūsų mažyliams:)

rekomenduojama kiaušinį duoti nuo 7-9mėn.o štai keli receptai:

trintų daržovių sriuba

20g morkų, 50g bulvių, 30g kopūsto, 1/4 stiklinės pieno, druskos, 1 kietai virto kiaušinio trynys, 1/2 arb.šaukštelio sviesto.

morkas ir kopūstą užpilkite trupučiu vandens ir išvirkite. bulves išvirkite garuose.morkas ir kopūstą pertrinkite per tinklelį kartu su nuoviru.sumaišykite su išvirusiomis ir per tinklelį sutrintomis bulvėmis.plakdami supilkite karštą pieną, pasūdykite ir užvirinkite.kiaušinio trynį ištrinkite su 3 arb. šaukšteliais sriubos ir sviestu.šį mišinį supilkite į sriubą.

sultinys su kepenėlėmis

100g veršiuko kepenėlių, 1 riekelė batono, 1/5 stiklinės pieno, 1 kiaušinio trynys, 1/2 šaukštelio sviesto, 300g jautienos sultinio.

kepenėles išmirkykite ir sumalkite.įdėkite piene išmirkytą batono riekelę, kiaušinio trynį ir minkštą sviestą.viską gerai išmaišykiteir pertrinkite per tinklelį.šią masę sumaišykite su sultiniu, pasūdykite ir pavirkite 5-10min.

garuose troškinti kotletukai

100g jautienos, 1riekelė batono, 1/5 stiklinės pieno, 1 kiaušinio baltymas, truputis druskos.

jautieną du kartus sumalkite drauge su piene išmirkyta batono riekele, pasųdykite ir įmaišykite išplaktą kiaušinio baltymą.suformuokite nedidelius kotletukus.juos sudėkite į sviestu pateptą puodelį, užpilkite truputį vandens, uždenkite ir įstatykite į kitą puodelį su verdančiu vandeniu.kotletukus garuose troškinkite apie 40min.

bulvių ir morkų kotletukai

100g bulvių,100g morkų, 1arb. šaukštelis miltų, 1 kiaušinio trynys, truputis druskos, miltų.

bulves ir morkas išvirkite garuose, pertrinkite per tinklelį ir sumaišykite su miltais bei kiaušinio tryniu, pasūdykite.suformuokite kotletukus, juos apvoliokite miltuose, sudėkite į sviestu pateptą puodelį, užpilkite trupučiu vandens ir troškinkite garuose.

kruopų kotletukai

50g kruopų(ryžių, grikių, kviečių ar kt.), 1 kiaušinio trynys, 1 arb. šaukštelis miltų, druskos.

iš 50g kruopų išvirkite tirštą košę.ją pertrinkite per tinklelį, įdėkite kiaušinio trynį, miltų, druskos ir viską išmaišykite, kol pasidarys puri masė. iš jos formuokite kotletukus, pavoliokite juos miltuose ir virkite garuose.

žuvį rekomenduojama duoti nuo 7-9mėn.

žuvies pudingas

100g sterko arba menkės, 2 riekelės batono, 1 kiaušinio trynys, 1 kiaušinio baltymas, 1/4 stiklinės pieno, 1/2 arb. šaukštelio sviesto, truputis džiūvėsiu, druskos.

žuvį 2 kartus sumalkite su piene išmirkytu batonu, pasūdykite ir praskieskite pienu iki košės konsistencijos. įdėkite kiaušinio trynio, išmaišykite. baltymą suplakite ir atsargiai įmaišykite į žuvies masę. paruoštą tyrę sudėkite į sviestu pateptą puodelį, apibarstykite džiūvėsiais, uždenkite pergamentinio popieriaus skrituliu, iki pusės įstatykite į indą su verdančiu vandeniu ir virkite 45min.
pudingą patiekite su daržovių arba bulvių tyre.
taip pat gaminami vištienos, veršienos, kepenėlių pudingai.

SKANAUS:)

alimanda
ačiū labai smile.gif
BlueFlower
valgykit į sveikatąsmile.gif
meskaite
Mum gydytoja tryni leido valgyti nuo 7men
rencė
Sveikutės, noriu padėkoti ugninemerei už receptukus, ypač žuvies, nes aš pati jų nemėgstu, tai ir gaminti ne kažką iš žuvies moku. O juk vaikui reikia žuvies. Va, tada ir praverčia Forumas ir kitų mamyčių patirtis. clap.gif
Dar noriu paklaust, o kepenėles nuo kurio mėnesio jūs duodat?
sraigyte1
Žiūriu,kad kiaušinį galima daug anksčiau duoti g.gif Kol kas aš dar prisibijau jo duoti ax.gif
BlueFlower
labai malonu, kad kažkam galiu padėti lotuliukas.gif o kepenys galima duoti nuo 7mėn.
laime333
QUOTE(ugninemere @ 2007 02 09, 17:50)
labai malonu, kad kažkam galiu padėti  lotuliukas.gif o kepenys galima duoti nuo 7mėn.
*

esu skaicius,kad kepeneles kudikiams negalima duoti blush2.gif
virugie
QUOTE(ugninemere @ 2007 02 08, 00:14)
štai keletas receptų jūsų mažyliams:)

SKANAUS:)
*

Ačiū už receptus reiks pabandyt,ką norsir mums prisitaikyt ax.gif
Kiaušinio dar nebuvau davus tai ir reiks pabandyt.
Mamytės nuo kada burokėlį duodat?
BlueFlower
kiek skaiciau,tai geriausia burokelius duoti nuo metu.
virugie
QUOTE(ugninemere @ 2007 02 10, 22:13)
kiek skaiciau,tai geriausia burokelius duoti nuo metu.
*

visur kitaip rašo, o aš skaičiau kad galima jau nuo 9 mėn g.gif
BlueFlower
nesigyncisiu,gal ir nuo9men galima duoti,bet reikia nepamirsti,jog burokeliai gali laisvinti mazyliams viduriukus.tai reiktu nepersistengti. mirksiukas.gif
jurgutemaza
o aš manau, kad geriau neskubėt su sunkiai virškinamais produktais, kokie burokėliai ir yra smile.gif
Onora
as tai nuo 8 me n. ruosiausi duoti, bet prisiruosiau tik 8.5 men.
Daviau tryni tik nemaisyta su niekuo, nes baltymai labai alergizuoti gali.

Siaip tai trynyje daug gelezies, tai kieno leliuku kraujyje mazokai jos, sako, kad dar anksciau galima duoti kiausini.
rugiagėlė
QUOTE(Onora @ 2007 02 11, 22:42)
as tai nuo 8 me n. ruosiausi duoti, bet prisiruosiau tik 8.5 men.
Daviau tryni tik nemaisyta su niekuo, nes baltymai labai alergizuoti gali.

Siaip tai trynyje daug gelezies, tai kieno leliuku kraujyje mazokai jos, sako, kad dar anksciau galima duoti kiausini.
*

Mano Ugnė jautroka maistui tai kiaušinį pradėjau duoti nuo 11 mėn. Tai buvo putpelės kiaušinukas. nikeo nebėrė, lengvai virškinosi tai pradėjau duoti 2-3 kartus per savaitę. Būdavo, išverdu kokius 5-6 kiaušinukus tai 4 visada suvalgydavo, o kai kada ir 5. jai taip smagu būdavo vakgyti tie kiaušinukai tokie margi, mėgindavo pati lupit (aišku sutrindavo). Nuo pusantrų metų praedėjau vištos kiaušinį duoti. Tai po to jau rinkosi nebe putpelės o vištos kiaušinį (skanesnis). Nors kartais ir dabar užsimano putpelės kiaušinukų ir kokius 3-4 suvalgo.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.