Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Žali vaisiaus vandenys
Supermamų klubas > Apie nėštumą ir gimdymą > Aš nėščia! > Vaisiaus vystymasis
mergelytė
Sveikutės, mano pažystama neseniai pagimdę ir sakė, kad vaisiaus vandenys buvo žali ir vaikas jų prigėrė, tai ėdomu, gal kuri turite patirties - kodėl vandenys tapo žali ir kaip gali vaikui atsiliepti tų vandenų patekimas į plaučius .
Tigrine
Manau kad zali vandenys buna pernesiojimo atveju, maniske uzsibuvo pilvelyje 10 dienu ilgiau blush2.gif ir jau buvo pazaliave, pazialiavo kadangi leliukas pasitustino pirma karta pilvelyje, o tai yra labai negerai vaikiukui, juk toks vanduo gali uznuodyti mazyli. Gimus mano dukrytei, iskart buvo isvalyta kvepavimo takai ir prijungta prie deguonies aparato, bet po poros valandu stebejimo, man ja jau atnese, kadangi jokiu negerumu nepastebejo thumbup.gif
uogakr
QUOTE(mergelytė @ 2007 03 23, 12:35)
Sveikutės, mano pažystama neseniai pagimdę ir sakė, kad vaisiaus vandenys buvo žali ir vaikas jų prigėrė, tai ėdomu, gal kuri turite patirties - kodėl vandenys tapo žali ir kaip gali vaikui atsiliepti tų vandenų patekimas į plaučius .
*

sveika.
o as pagimdziau nepilnai 37sav, ir buvo zali vandenys. mazyle gulejo inkubaturiuj, nes priedo dar duso. tai istikruju nezinau, kodel buvo zali vandenys, gaila kad konkreciai neisiaiskinau g.gif
still_magic
Pavojinga tai del to,kad mekonijus gali patekti zemiau vaikelio balso stygu i kvepavimo takus,o taip pat ir skrandi.Gimus vaikui kvepavimo takai ir skrandis yra isvalomi,laiku to nepadarius gali atsirasti infekcija.Ji gali atsirasti net ir isvalius,del to vaikutis gimes is zaliu vandenu visda ir stebimas daktaru.Vaisaus vandenu pazaliavimo priezastys yra vaikucio dieguonies badas,kuris atsiranda del ivairiu priezasciu ir tada maziuko organizmas persitvarko taip,kad degonies trukumo nebutu pazeisti svarbiausi organai.Kai atsiranda deguonies trukumas sumazeja maziuko zarnyno kraujotaka,atsiranda spazminiai jo susitraukimai ir maziukas pradeda tustintis dar mamos pilve.Daktaram zali vandenukai turi buti zenklas,kad maziukui truksta deguonies ir reikia gimti kuo greiciau. 4u.gif Va tiek girdejau apie tai blush2.gif
jbm
Zali vaisiaus vandenys rodo pernesiojima. Net jei kudikis gimsta tiksliai pagal numatyta gimdymo data ar net anksciau, galimas dalykas, kad gimdymo data buvo paskaiciuota netiksliai arba vaisius anksciau "subrendo".
snail
mano draugė irgi pagimdė pernešiojus, tai vandenys buvo žali.
Hedra:)
mano taip pat buvo zali vandenys cia turbut nuo to kad pernesiojau 2 sav.taciau viskas buvo gerai vaikas ju nebuvo prigeres tai svarbiauia....
Tinka
QUOTE(still_magic @ 2007 03 25, 08:22)
Pavojinga tai del to,kad mekonijus gali patekti zemiau vaikelio balso stygu i kvepavimo takus,o taip pat ir skrandi.Gimus vaikui kvepavimo takai ir skrandis yra isvalomi,laiku to nepadarius gali atsirasti infekcija.Ji gali atsirasti net ir isvalius,del to vaikutis gimes is zaliu vandenu visda ir stebimas daktaru.Vaisaus vandenu pazaliavimo priezastys yra vaikucio dieguonies badas,kuris atsiranda del ivairiu priezasciu ir tada maziuko organizmas persitvarko taip,kad degonies trukumo nebutu pazeisti svarbiausi organai.Kai atsiranda deguonies trukumas sumazeja maziuko zarnyno kraujotaka,atsiranda spazminiai jo susitraukimai ir maziukas pradeda tustintis dar mamos pilve.Daktaram zali vandenukai turi buti zenklas,kad maziukui truksta deguonies ir reikia gimti kuo greiciau. 4u.gif Va tiek girdejau apie tai  blush2.gif
*

būtent šitai yra pagrindinė žalių vandenų priežastis. vaikučio deguonies badas, kuris yra ženklas gydytojui reaguoti kuo skubiau. nes gali būt, kad pvz., virkštelė apie kaklą apsivyniojo gimstant ir pan.
baltė
Kiek man žinoma, tai pernešiojus pradeda žaliuoti vandenys, nors nebūtinai. Tai individualu. Bet logiškiausia, kaip jau ir minėjo kelios aukščiau, kad vaikeliui tuštinantis vandenyse, jie žaliuoja.
Papildyta:
http://www.kmuk.lt/AGK/Paskaitos/Gintautas.htm
Dėl užterštumo mekonijumi vaisiaus vandenys įgyja žalią atspalvį. Užsitęsus nėštumui iki 42 savaičių, tai atsitinka 25-30 proc. atvejų (t.y. 2-3 kartus dažniau, negu esant 38-40 savaičių nėštumui). Mekonijaus atsiradimas gali būti ir vaisiaus n. vagus sistemos subrendimo išraiška, tačiau tais atvejais, kai vaisiaus vandenys tirštai žali, galima tikėtis blogesnės perinatalinės baigties. Plėtojantis hipoksijai, vaisius aspiruoja mekonijumi užterštus vaisiaus vandenis, o tai yra labai pavojinga.
http://www.sveikapradzia.lt/?text.id.sub.38
Dažnai tėveliams tenka išgirsti, jog jų mažylis gimė iš žalių vaisiaus vandenų. Ką tai reiškia? Apie 12 proc. naujagimių gimsta iš žalių vaisiaus vandenų. Paprastai vaisius vystosi skaidriuose vandenyse, tačiau, kai dėl kažkokių priežasčių jau motinos įsčiose vaikeliui pradeda trūkti deguonies, pažaliuoja vaisiaus vandenys. Dėl deguonies bado, mažojo žmogelio kraujotaka persitvarko taip, kad nuo deguonies bado būtų apsaugoti svarbiausi organai – galvos smegenys ir širdis. Tai du jautriausi deguonies trūkumui ir tuo pačiu - patys svariausi mūsų organai. Beveik visai netenka maitinimo oda, inkstai, žarnynas. Žarnyne tuo metu jau būna susiformavę pirmosios mažylio išmatos – mekonijus, kuris dėl nusilupusio žarnyno epitelio yra žalios spalvos. Kai žarnyne sumažėja kraujotaka, atsiranda spazminiai žarnyno susitraukimai ir dar motinos įsčiose mažylis pradeda tuštintis. Šios išmatos ir nudažo vaisiaus vandenis žalia spalva. Medikams tai ženklas, jog mažyliui jau trūksta deguonies ir jam geriausia būtų gimti kuo greičiau, kad deguonies badas nepaliestų širdelės ir galvos smegenų. Deja, visiškai nėra žinomos mažylio galimybės, kaip ilgai jis gali ištverti šį deguonies badą. Vieni gimsta iš žalių vaisiaus vandenų, įvertinami gerais Apgar balais, o vėliau jų būklė pradeda blogėti arba net dar vėliau išryškėja cerebrinis paralyžius, o kitas, žiūrėk, gimė iš žalių vaisiaus vandenų, gaivintas ir nieko, auga kaip uoga.

cuoliukė
Aš irgi girdėjau , kad vandenys žali būna nuo pernešiojimo.
naitas
Mano vaikas gimė per cezarį, nutekėjus žaliems vaisiaus vandenims. Vaikas buvo įvertintas 9 - 9. Antrą jo gyvenimo dieną, kai pamaitindavau krūtimi, vis atpildavo žalsvais skysčiais. Kai pasakiau kūdikių sesutei, vaiką išsinešė... Įtariu, zondavo skranduką. Nes po to daugiau tuo vandeniu neatpylinėdavo.
Gydytojas buvo apskaičiavęs, jog tai buvo 38 nėštumo savaitės, jau "ėjau" į 39.

Negaliu pasakyti, ar atsiliepė tai vaiko sveikatai. Tačiau vaiko raida žymiai vėluoja. 4 metų dar nekalba, yra labai nervingas. Matomos ir konkrečios priežasties gydytojai taip ir nenurodo - kodėl ta raida vėluoja.
Ewan
Mano dukryte gime is zaliu vandenu, bet jai tai niekaip neatsiliepe, auga sveika ir stipri smile.gif
Kai klausiau gydytojos iskart po gimdymo, tai paminejo, kad vaikutis galejo pasitustinti dar mamos pilve, del nestumo metu mamos persirgtu ligu, net paprasciausios slogos. Neisigilinau kaip tai susije, bet pati 7 nestumo menesi buvau sirgusi bronchitu
linasky
man idomu kaip daktarai nustato anksciau laiko pvz 37-38 sav. ,kad vanduo pazaliaves? juk siaip echo be rimtu priezasciu taip velai neskiria....ar yra kokie spec pozymiai(skausmai,isskyros) kaip tu vandenu rezultatas? sunerimau....o jei pas mane bus negeras vanduo ir as to nepajausiu ,tuo pakengdama lialiaus sveikatai.... blink.gif help.gif
naitas
QUOTE(linasky @ 2007 06 22, 02:12)
man idomu kaip daktarai nustato anksciau laiko pvz 37-38 sav. ,kad vanduo pazaliaves? juk siaip echo be rimtu priezasciu taip velai neskiria....ar yra kokie spec pozymiai(skausmai,isskyros) kaip tu vandenu rezultatas? sunerimau....o jei pas mane bus negeras vanduo ir as to nepajausiu ,tuo pakengdama lialiaus sveikatai.... blink.gif  help.gif
*

žiūriu, neužeina čia profesionalai doctor.gif
Savo poste paminėjau 38 sav, nes kaip tik tada nubėjo žalsvi vandenys, ir aš iškart nuvažiavau į gimdymo namus. Operacija buvo sutarta iš anksto, taigi niekas apie gimdymą natūraliai nekalbėjo, o greitai operavo.

Gal taip vėlai daryti echoskopiją reikia svarios priežasties, kaip minėjai, skausmo, išskyrų ar dar ko... Kiek girdėjau iš gydytojų, tai echoskopijos metu gerai mato placentos brandumą, pagal tai ir sprendžia apie vaisiaus pasirengimą gimti. Dar užrašo vaisiaus širdelės darbą, taip pat ir parengiamuosius sąrėmius, jeigu tokie yra...

Kodėl tas vanduo pažaliuoja? Atrodo, yra taip: dėl kokios nors priežasties (mama susirgo, pateko infekcija) vaikutis pritrūksta deguonies, ir jis "atpalaiduoja" savo raumenukus. Pasituština. Mekonijus užteršia vaisiaus vandenis - nuspalvina žalia spalva. Kuo labiau trūksta deguonies vaikučiui, tuo daugiau mekonijaus išteka. Dar labiau blogina vaisiaus vandenų sudėtį. Užburtas ratas. Ir čia reikalinga super greita medikų pagalba.
jbm
Kiek man žinoma, vandenys pažaliuoja tik pernešiojus vaikutį unsure.gif
rence*
Zali vandenys parodo kad vaikiukui stinga deguonies- tai medikai ivardyja kaip hipoksija..Daznai zali vaisiaus vandenys buna tom nestuke.gif kurios ruko nestumo metu..taip pat tai gali buti del ivairiu infekciju..Siaip jei moteris pernesioja tai galima atlikti amnioskopija - tai tyrimas kai gydytojai ivertina vaisiaus vandenis..sis tyrimas neinvazinis - tiesiog per gimdos kakleli ivedamas toks aparatas ir apsvietus apziurimi vaisiaus vandenis (skaidri ar zali)..Jei buna zali - skubiai uzbaigiamas nestumas.
Liutaure
Mano mazylis wub.gif gime nustayto termino diena. Pernesiojimo nebuvo. Per apziura pries gimdyma, gydytoja nustebo, kad visai nesimato vaisiaus vandenu, o man jie nebuvo nubege. Gimdymo veiklos nebuvo, pablogejo vaisiaus tonai, todel skubiai atliko operacija, pasirodo vandenys buvo zali, ju mazai ir visiskai tirsti. Vaikuti ivertino 9 balais 4u.gif . Bet gime "senukas" visiskai sausa odyte. kai eme vaisiaus dangalu tyrimams rado streptokoka. Nestumo metu pora kartu sirgau (7-8 men) virsutiniu kvepavimo taku kataru, baisiai kosejau...Padekit susigaudyt :
-del kokios priezasties anksciau laiko pradeda senti placenta ? Ar tai galejo buti del to kosulio ? As galvoju, kad butent del to gavosi kaip pernesiojimas, nes is placentos nebegavo pakankamai deguonies ?
-kokio tipo yra ta bakterija streptokokas ? Kai gydytojos klausiau, ar tai galejo buti is kosulio, sako, ne, tai daugiau lytine bakterija-nesupratau schmoll.gif
-per kiek laiko pazaliuoja ir isnyksta vandenys ? Buvau strese, galvojau, jei cia del to kosulio ir jei vaikui nepakako deguonies pora menesiu tai nieko gero... blink.gif
-kodel nebuna gimdymo veiklos ? Pirma pagimdziau pati be jokiu vaistu smile.gif , tai gydytoja stebejosi, kaip cia dabar taip g.gif ir lauke, lauke, nezinia ko. Lankiausi ir gimdziau pas ta pacia abu kartus. Va tas laukimas kartais ir baigiasi tragedija. Ir dar klausia manes, ar darom operacija, kai vaiko sirdele jau sreikuoja, geras klausimas galvoju doh.gif

Viskas baigesi gerai vaikutis vandenu neprigere, nors gavo antibiotiku doze vienkartine, viskas gerai baigesi, nors jei gydytoja butu skyrusi trecia echoskopija nestumo gale, butu pamaciusi, kad vandenu mazai ir nebutu reikeje tiek laukti ir rizikuoti verysad.gif
Liusii
QUOTE(linasky @ 2007 06 22, 02:12)
man idomu kaip daktarai nustato anksciau laiko pvz 37-38 sav. ,kad vanduo pazaliaves? juk siaip echo be rimtu priezasciu taip velai neskiria....ar yra kokie spec pozymiai(skausmai,isskyros) kaip tu vandenu rezultatas? sunerimau....o jei pas mane bus negeras vanduo ir as to nepajausiu ,tuo pakengdama lialiaus sveikatai.... blink.gif  help.gif
*

o man skyre echo 39 savaite tik siaip ir pamate tuos zalius vandenis ir liepe gimdyt skatinant, o dabar jau manau ir savo iniciatyva galima nueiti ir pasidaryti echo del sventos ramybes 38-39 sav. Man tai pasake kad placenta jau subrendusi ir yra kaip pernesiojimas, nors data dar nebuvo atejusi.
Liutaure
QUOTE(Liusii @ 2007 09 18, 21:41)
o man skyre echo 39 savaite tik siaip ir pamate tuos zalius vandenis ir liepe gimdyt skatinant, o dabar jau manau ir savo iniciatyva galima nueiti ir pasidaryti echo del sventos ramybes 38-39 sav. Man tai pasake kad placenta jau subrendusi ir yra kaip pernesiojimas, nors data dar nebuvo atejusi.
*

o tau Liusii neminejo gydytoja, kodel ta placenta anksciau galejo subresti, man tai irgi aktualu g.gif , kazkokiam zurnale skaiciau, kad tai galejo buti del kraujagysles paveikusiu ligu blink.gif , paskaitysiu tiksliau blink.gif
gedrule
o as taip ir nesuzinojau del ko namo vandenys buvo zali g.gif visai uzmirsau paklausti gydytojos, zinot tas dziaugsmas besirupinant maziuku wub.gif bet su kitu nestumu jau zinosiu kad i tuos vandenis reikes atkreipti demesi blink.gif
Liusii
QUOTE(Liutaure @ 2007 09 19, 10:49)
o tau Liusii neminejo gydytoja, kodel ta placenta anksciau galejo subresti, man tai irgi aktualu  g.gif , kazkokiam zurnale skaiciau, kad tai galejo buti del kraujagysles paveikusiu ligu  blink.gif , paskaitysiu tiksliau  blink.gif
*

tai ta placenta subrendo anksciau del to kad negerai gimdymo data buvo nustatyta, bent as taip manau, nes ta gydytoja nekomentavo kad yra kokios kitos priezastys. Taigi nustato ta data pagal menesines, tai gal as kazkaip anksciau buvau pastojusi g.gif Nu zodziu nera ko bijoti, nes jokiu ligu man nerado. Taigi tiesiog nueik i echo 38-39 sav. ir viskas.
Nemux
Buvo 37-38 sav.nestumas,kai pradejo skaudeti pilva be perstojo.Nuvaziavus i gimdymo namus nieko blogo neitare,tik tai,kad yra paruosiamieji saremiai,nors ju beveik nejutau,tik nuolatini skausma.Akusere pastebejo,kad man po truputi bega vandenys,dar pradejo streikuoti vaikucio sirdele,pradejo leist skatinamuosius,galiausiai nusprende nuleisti vandenis-jie buvo zali.Po paskutines apziuros,vel vaikutis pradejo dusti,tada nusprende operuoti.Vaisiaus placenta buvo visiskai supuvusi,gimda irgi zalia.skyre antibiotiku abiems,tik man arkliskas dozes 5 dienas leido.Deja placentos paselio nepadare g.gif Buvau anksciau persalusi,taip pat turejau mycoplazmos bakterija.darysiu tyrimus,ar dabar jau viskas gerai. Vaikuti ivertino 7-8 balais,labai neblogai,zinant,kad truputi pritruko deguonies.Sake,kad viskas del infekcijos,tik neaisku kokios.
Liutaure
Buvau anksciau persalusi,taip pat turejau mycoplazmos bakterija.darysiu tyrimus,ar dabar jau viskas gerai. Vaikuti ivertino 7-8 balais,labai neblogai,zinant,kad truputi pritruko deguonies.Sake,kad viskas del infekcijos,tik neaisku kokios.

Man irgi sake , kad del infekcijos, ir dare dangalu tyrima tai rado streptokoka, gydytojos klausiau, ar tai galejo likti bakterija po persalimo ir kosulio, ji, sake, kad daugiau tai lytine bakterija, nors kas dabar zino doh.gif , mano vandenys buvo tirsti ir ju kaip ir nebuvo blink.gif
*Dorothy*
zali vandenys, buna tada kai vaikuciui truksta deguonies verysad.gif ir jis stengiasi aprupint juo svasrbiausius organus: smegenis, sirdi, todel zarnyna "atjungia" del to pasitustina i vandenis verysad.gif mano dukritukas irgi gime is tokiu vandenu, aciu dievui dabar jokiu pasekmiu nera, nors po gimdymo skaiciau baisiu dalyku verysad.gif kad ir buvo zaliuose vandenyse Urtyte gimusi gavo 9 balus wub.gif
bambinoo
Ziuredavo echoskopu paskutini nestumo menesi kas 10 dienu, nes buvau susitarus gimdyti su konkrecia gydytoja.
Pagulde i ligonine kai jau buvo pernesiojimas 5 dienos. 7-ta pernesiojimo diena dar karta ziurejo echoskopu gydytoju komisija - vandenu buvo pakankamai, placenta buvo jau subrendus (3 laipsnio) bet dar mazai sukalkejus ir sake, kad dar atlieka savo darba-maitina vaisiu. Vaikucio svoris pagal echo parodymus augo, sirdele plake graziai. Viskas atrode liuks ir dar galima laukti.
Bet...sunus gime po poros dienu (9-ta pernesiojimo diena) ir vistik vandenys (kuriu realiai buvo labai mazai) buvo zali. Odele tik visa issausejus buvo, pleiskanojo ilgai. Gavo 7-8 balus pagal APGAR, zodziu viskas baigesi gerai ir kolkas nieko itartino nepastebejau. smile.gif
Tarp kitko, per echo nesimate, kad vaikas visas buvo apsivyniojes virkstele, del to gimdymo metu staigiai pradejus kristi sirdeles tonams buvo atliktas extra cezaris.

Ir dar, streptokoko neturejau- buvau pasidarius tyrima.
Romeniukas
ziuredama echoskopu gydytoja visad sake,kad vandenu mazoka ir,kad gimdyciau iki nustatyto termino.. Pagulde i ligonine 4 d pries termina,gimdymo eigos nebuvo..taj stebejo..klausydavosi vaisiaus tonu,dave vaistu nuo auksto kraujo spaudimo,state lasalines.. vis sake: laukim laukim laukim... po termino praejus 4 d.. tikrino vaisiaus vandenis,dvi gydytojos sake,kad ne zali...ir dar laukim pirmadienio..buvo treciadienis...o ketvirtadieni nubego zali vandenys...as dar net nelabai supratau,kad tai vandenys..galvojau kamstis ejna... Skubiai operavo... Mergyte ivertino 8-9 balais... truputi buvo prigerus tu bjauriu vandenu..atpilinejo truputi,akyte puliavo..bet dabar lyg ir viskas geraj..siandien mum 3 menesiukai...Geraj kas geraj baigesi...bet galejo ir prisilaukt...
Katukė
Žali vandenys būna pernešiojimo atveju. Vaikelio žarnynas jau funkcionuoja (o jis viso nėštumo metu po gurkšnelį ryja vaisiaus vandenis), mažiukas tuštinas ir šlapinasi pilvukyje, taigi tą žalią spalvą duoda kakutis... g.gif
meskiniukas
Pridusimas ir žali vandenys

Dažnai tėveliams tenka išgirsti, jog jų mažylis gimė iš žalių vaisiaus vandenų. Ką tai reiškia? Apie 12 proc. naujagimių gimsta iš žalių vaisiaus vandenų. Paprastai vaisius vystosi skaidriuose vandenyse, tačiau, kai dėl kažkokių priežasčių jau motinos įsčiose vaikeliui pradeda trūkti deguonies, pažaliuoja vaisiaus vandenys. Dėl deguonies bado, mažojo žmogelio kraujotaka persitvarko taip, kad nuo deguonies bado būtų apsaugoti svarbiausi organai – galvos smegenys ir širdis. Tai du jautriausi deguonies trūkumui ir tuo pačiu - patys svariausi mūsų organai. Beveik visai netenka maitinimo oda, inkstai, žarnynas. Žarnyne tuo metu jau būna susiformavę pirmosios mažylio išmatos – mekonijus, kuris dėl nusilupusio žarnyno epitelio yra žalios spalvos. Kai žarnyne sumažėja kraujotaka, atsiranda spazminiai žarnyno susitraukimai ir dar motinos įsčiose mažylis pradeda tuštintis. Šios išmatos ir nudažo vaisiaus vandenis žalia spalva. Medikams tai ženklas, jog mažyliui jau trūksta deguonies ir jam geriausia būtų gimti kuo greičiau, kad deguonies badas nepaliestų širdelės ir galvos smegenų. Deja, visiškai nėra žinomos mažylio galimybės, kaip ilgai jis gali ištverti šį deguonies badą. Vieni gimsta iš žalių vaisiaus vandenų, įvertinami gerais Apgar balais, o vėliau jų būklė pradeda blogėti arba net dar vėliau išryškėja cerebrinis paralyžius, o kitas, žiūrėk, gimė iš žalių vaisiaus vandenų, gaivintas ir nieko, auga kaip uoga.

Kartais deguonies bado sunkumo laipsnį padeda įvertinti ištirtas arterinis kraujas iš virkštelės. Tik užgimus vaikučiui, iš dar pulsuojančios virkštelės paimama kraujo ištirti šarmų-rūgščių balansą. Toliau didėjant deguonies badui, pradeda keistis kraujo terpė, kuri, nors ir smegenys aprūpinamos krauju, tačiau jas jau gali pažeisti. Po gimimo dėl deguonies bado išryškėjusi smegenų edema (smegenų pabrinkimas) - taip pat labai grėsmingas požymis.

Kas bus su ,,pridususiu“ vaikeliu?

Kokia ta grėsmingoji prognozė? Tėveliai po „pridusimo“ labiausiai bijosi cerebrinio paralyžiaus. Paskutiniai moksliniai tyrimai parodė, jog tik 36 proc. išnešiotų ir 25 proc. neišnešiotų naujagimių išsivysto cerebrinis paralyžius, jei „pridusimas“ įvyko gimdymo metu. 50 proc. išnešiotų naujagimių pažeidimas atsiranda nėštumo metu, ir net 80-90 proc. cerebrinio paralyžiaus išsivystymo priežasčių lieka nežinomos. Gimimo procese aktyviai dalyvauja ir pats naujagimis. Seniau buvo manoma, jog tik tinkamas ar netinkamas motinos elgesys gimdymo metu ir vienokie ar kitokie medikų veiksmai užtikrina sėkmingą gimdymą. Tyrimai parodė, jog gimdymas labai pasunkėja, kai gimsta jau įsčiose pažeistas deguonies bado vaikelis. Dažniausiai dėl pažeistos vaisiaus smegenų veiklos, jis netaisyklingai stato galvutę į gimdymo takus. Taisyklingai – reiškia jis turi prilenkti galvelę prie krūtinės taip, jog gimdymo kanalu slinktų mažiausiu jos matmeniu, turi daryti taisyklingus pasisukimus ir pan. Taigi, smegenų pažeidimas įvyksta gerokai anksčiau. Dažnai net neįmanoma nustatyti kada, o rezultate turime komplikuotą gimdymą, stebime hipoksijos arba paprastai tariant „pridusimo“ požymius, dažnai tenka tokį naujagimį gaivinti. Laiku ir taisyklingai suteikta pagalba visais atvejais gerina naujagimio tolesnio gyvenimo kokybę, tačiau negali išgydyti nuo to, kas įvyko nėštumo metu.

nukopinau sita straipsni,man tai jis toks bauginantis blink.gif
Mazule
Mano abi dukros gimė iš žalių vandenų ax.gif - abi pernešiotos po 5 dienas. Bet abi gavo po 10 Apgar balų, viskas tvarkoje smile.gif
snekute
tikrai taip, pritrukus deguonies atsipalaiduoja sfinkteris ir mazutis pasitustina, taip ir nusidazo vandenys zaliai
idommi
QUOTE(mamike @ 2008 04 30, 14:01)
Žali vandenys būna pernešiojimo atveju.
*

Nugi ne tik schmoll.gif
Maniškis gimė neišnešiotas ir jau žali vandenys buvo.
adelė
manoji taip pat gime is žalių vandenų ir tų vandenų buvo labai daug. siaip gime laiku, nepernesiota. tik labai mazo svorio. virkstele buvo apsivyniojusi. bet gaivinti nereikejo, i inkubatoriu nenese. priezasties tikslios kodel zali vandenys niekas nepasake. bet galbut tai buvo roto virusas, kuriuo sirgau budama nestuke.gif
siaip mazyle auga sveikutė, aciu Dievui.
abrakadabra bum
Mano gimė iš žalių vandenų, įvertinta 8-9 balais, niskas gerai, tik odelė šiek tiek išsausėjusi buvo. Pernešiojau 12 dienų g.gif
Lendreja
kiek esu girdejusi (cia is bobuciu) kad tai vaikelio pernesiojimas
Meskute5
QUOTE(jbs @ 2007 07 11, 11:13)
Kiek man žinoma, vandenys pažaliuoja tik pernešiojus vaikutį  unsure.gif
*

rolleyes.gif taip taip
Grikute
Maniske gime visu menesiu anksciau, vandenys sake buvo pazaliave. Priezastis neaiski. sako , kad gali but kokia infekcija. Nors ta pacia gimdymo diena gavau atsakyma del tyrimu, kurie nerode jokios infekcijos. Taip, kad vienas dievas tezino, kaip cia kas.
maskanyte
QUOTE(Grikute @ 2010 09 08, 17:21)
Maniske gime visu menesiu anksciau, vandenys sake buvo pazaliave. Priezastis neaiski. sako , kad gali but kokia infekcija. Nors ta pacia gimdymo diena gavau atsakyma del tyrimu, kurie nerode jokios infekcijos. Taip, kad vienas dievas tezino, kaip cia kas.
*

Seip yra sakoma jog vaikelis kaku padaro, todel tokie vandenys blush2.gif blink.gif
Oresta3
Na pas mane vandenys buvo zali, sake kad todel kad vaikas pernesiotas, ir jis jau spejo pakakoti i vandenis.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.