Įkraunama...
Įkraunama...

Etnografinės vestuvės

Na,ir vel tema...Net nezinau ar tokia yra ax.gif
Lietuviškų vestuvių papročiai ir apeigos,tokia tema yra,bet ten daugiau aptarinejama siu laiku vestuve,o mane domina butent senoviniu.
Niekaip nerandu zaidimu,kuriuos zaisdavo tuo laiku blush2.gif Prasau pagalbos...Idomi visa informacija apie tokio pobudzio vestuves wub.gif
Atsakyti
QUOTE(aggate @ 2007 04 04, 13:41)
Na,ir vel tema...Net nezinau ar tokia yra ax.gif
Lietuviškų vestuvių papročiai ir apeigos,tokia tema yra,bet ten daugiau aptarinejama siu laiku vestuve,o mane domina butent senoviniu.
Niekaip nerandu zaidimu,kuriuos zaisdavo tuo laiku blush2.gif Prasau pagalbos...Idomi visa informacija apie tokio pobudzio vestuves wub.gif

gal reikėtų pasinaudoti bibliotekos duomenimis ir knygomis? ax.gif
šiaip tikrai manau, jog reikėtų pastudijuoti tokią informaciją. Beje, galima bandyti važiuoti į Rumšiškių liaudies muziejų, jie ten turi panašią programėlę pasirengę arba pasiskambink ir paklausk, kokia informacija naudojosi ruošdami programą g.gif
na, tikiuosi padės bigsmile.gif
Atsakyti
Pati info radau,tai pateikiu ir kitoms.Man labai patiko,tikrai idomios apeigos wub.gif
Gražioje gamtos vietoje - prie piliakalnio, prie ąžuolo, šaltinio, prie aukuro atliekama jungtuvių apeiga.
Atvyksta jaunųjų pulkas. Apeigų vadovas ar vadovė juos sutinka prie įėjimo ar vartų į apeigų vietą. Paruoštas ąsotis vandens, rankšluostis - apsiprausti. Skamba kanklės. Visi sustoja apie aukurą. Vadovas pakviečia visus susirinkusius pagerbti Ugnį ir Dievus, kreipiasi į vietovės dievybę - Žemėpatį. Giedamas "Jovaras".
Svočia pakerpa jaunąją, jaunąjį, perkiša plaukus per žiedus, sudegina. Piršlys paduoda jauniesiems žiedus, šie juos sumaino. Jaunikis ir nuotaka pasikeičia rūtų vainikėliais. Vadovas suriša jaunųjų rankas juosta. Jaunieji apeina tris kartus apie aukurą ir sako: "Šventoji amžina ugnie ... ir t.t." Aukoja žolynus. Jaunųjų lūpos tepamos medumi, jie valgo obuolį. Jaunieji barstomi grūdais.
Vadovas pradeda sveikinimus: "Tegul jus lydi pastovi abipusė, tikra meilė, būkite teisingi sau ir žmonėms. Atjauskite vienas kitą, visada gražiai sutarkite ir padėkite vienas kitam. Išauginkite dorus ir teisingus vaikus, saugokite namų židinio ugnelę. Būkite laimingi."
wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif Labai noriu tokiu apeigu wub.gif blush2.gif
Atsakyti
Labai liudna,kad niekas nezino apie praeiti ir praeities tradiciju verysad.gif
Dabar vestuvese svarbiausia balta sukne(pusta) ir balti balandziai hihihi.gif hihihi.gif
Ziauroki laikai atejo ax.gif
Atsakyti
Aggate, tokias jungtuviu apeigas, kaip aprašei, atlieka romuviai. Gali bandyt kreiptis į juos, kiek žinau, nebūtina būti romuviu, kad jie tas apeigas padėtų atlikt smile.gif
Atsakyti
QUOTE(stauride @ 2007 04 06, 11:53)
Aggate, tokias jungtuviu apeigas, kaip aprašei, atlieka romuviai. Gali bandyt kreiptis į juos, kiek žinau, nebūtina būti romuviu, kad jie tas apeigas padėtų atlikt smile.gif

wub.gif bent kas zino ax.gif Aciu labai...O kokia jusu nuomone apie tai? ax.gif Nes dauguma isvadino nekrikscione ir pan? blush2.gif
Atsakyti
Aš pati labai už tokio pobūdžio vestuves, bandysiu susiorganizuot. Maniškiui kaip ir tas pats g.gif (kaip sakė: "nu jei labai nori, tai galim" ... smile.gif ) Mano mama labai palaiko šitą idėją, o vat būsima anyta pasišaipė (maždaug "ką žmonės pasakys..."). Bet aš nekreipiu dėmesio, vestuvės yra MŪSŲ ir MUMS, o jei kas kam nepatinka, tegul darosi nuosavas vestuves lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(stauride @ 2007 04 06, 15:28)
Aš pati labai už tokio pobūdžio vestuves, bandysiu susiorganizuot. Maniškiui kaip ir tas pats  g.gif  (kaip sakė: "nu jei labai nori, tai galim" ...  smile.gif  ) Mano mama labai palaiko šitą idėją, o vat būsima anyta pasišaipė (maždaug "ką žmonės pasakys..."). Bet aš nekreipiu dėmesio, vestuvės yra MŪSŲ ir MUMS, o jei kas kam nepatinka, tegul darosi nuosavas vestuves  lotuliukas.gif

thumbup.gif clap.gif clap.gif clap.gif clap.gif clap.gif
Zinok tavo zodziai per pastarasias kelias dienas,tai man kazkas thumbup.gif tokio blush2.gif Zinok jau pradejau save laikyti nenormale,kai cia mane ispeike puse nuotaku-princesiu ax.gif Reiskiasi,kad zemeje yra dar nuotaku nefanatikiu wub.gif thumbup.gif
Aciu tau begalo mirksiukas.gif
Atsakyti
beje, man irgi smagu, kad aš ne viena tokia "nenormali" lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo stauride: 06 balandžio 2007 - 14:45
QUOTE(aggate @ 2007 04 06, 15:41)
Zinok jau pradejau save laikyti nenormale,kai cia mane ispeike puse nuotaku-princesiu ax.gif

jooo... dabar jau man viskas aisku... pagaliau man galutinai isaiskejo tavo poziuris i kai kurias is musu. gal nereikejo cia to sarkazmo, niekas ir nebutu taip iki galo suprates...
kai kurios isreiske savo nuomone tavo issakytu klausimu, bet nepasake, kad tu nenormali, gydykis, ir pan. o tu sarkastiskai sitoje temeleje mus isvadinai princesemis. negrazu... schmoll.gif
juk taip pat galejai issakyti nuomone apie musu pustas sukneles, kurios tau atrodo labai baisios, kodel gi ne? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ausrytia @ 2007 04 10, 10:48)
jooo... dabar jau man viskas aisku... pagaliau man galutinai isaiskejo tavo poziuris i kai kurias is musu. gal nereikejo cia to sarkazmo, niekas ir nebutu taip iki galo suprates...
kai kurios isreiske savo nuomone tavo issakytu klausimu, bet nepasake, kad tu nenormali, gydykis, ir pan. o tu sarkastiskai sitoje temeleje mus isvadinai princesemis. negrazu...  schmoll.gif
juk taip pat galejai issakyti nuomone apie musu pustas sukneles, kurios tau atrodo labai baisios, kodel gi ne?  g.gif

wub.gif na,as kaip tik maniau,kad graziai pavadinau g.gif Princese tai ne ragana schmoll.gif
As manau,kad tik ieskai priekabiu,Ausrytia mirksiukas.gif Ir kas iesko,tas randa,zinoma thumbup.gif
Jei tave zeidzia zodis princese,tai jau tikrai neturiu,ka pridurti...
O as kalbu visada su pasleptomis mintimis,tai pas mane princese nebutinai ta,kuri vilkes pusta sukne schmoll.gif
Papildyta:
Gryztant prie temos,as vis dar viliuosi,kad atsiras tikrai zinanciu kokiu senovisku zaidimu wub.gif
Atsakyti
QUOTE(aggate @ 2007 04 06, 14:41)
thumbup.gif  clap.gif  clap.gif  clap.gif  clap.gif  clap.gif
Zinok tavo zodziai per pastarasias kelias dienas,tai man kazkas  thumbup.gif tokio blush2.gif Zinok jau pradejau save laikyti nenormale,kai cia mane ispeike puse nuotaku-princesiu ax.gif Reiskiasi,kad zemeje yra dar nuotaku nefanatikiu wub.gif  thumbup.gif
Aciu tau begalo mirksiukas.gif


Nekreip tu aggate demesio i kitu nuomone, jei tau tavo ideja kelia grazius jausmus ir manai jog to nori tai taip ir daryk 4u.gif visiem gi ne itiksi. Man net viena pasiule tuoktis prezidenturoje nes ten grazu, ji nesuprato kodel man svarbu baznycia, taciau nesiruosiu as teisintis, galiu tik daktara rekomenduoti lotuliukas.gif

Beje.. As pati turiu minti savo vestuves papuosti senoviniais vestuviu paprociais , tik kolkas neturiu laiko viskam pradeti , bet uz savaites kitos pradesiu dometis ir pranesiu ka suzinojau ax.gif
Atsakyti