Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Terminuotieji indėliai
Supermamų klubas > Mūsų namai > Piniginė
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
dianute
Sveiki!
Šiandien pasidėjom savo sutaupytus pinigėlius į banką, atsidarėm terminuotojo indėlio sąskaitą. Man tai visiškai nauja, nors santaupų jau kiek laiko turėjom, tačiau apie tokią galimybę dar nebuvau pagalvojusi... blush2.gif temos, skirtos šiam dalykui, dar neradau, todėl nusprendžiau užvesti naują smile.gif
grįšiu namo, išsinagrinėsiu geriau sutartį smile.gif
Marija_d
QUOTE(dianute @ 2007 04 13, 12:17)
Sveiki!
Šiandien pasidėjom savo sutaupytus pinigėlius į banką, atsidarėm terminuotojo indėlio sąskaitą. Man tai visiškai nauja, nors santaupų jau kiek laiko turėjom, tačiau apie tokią galimybę dar nebuvau pagalvojusi... blush2.gif  temos, skirtos šiam dalykui, dar neradau, todėl nusprendžiau užvesti naują smile.gif
grįšiu namo, išsinagrinėsiu geriau sutartį smile.gif
*

I koki banka dejot? koks procentas? As irgi esu pasidejus i Snora, nes didziausios palukanos, kiek nagrinejausi smile.gif
dianute
Seb Vilniaus bankas. Ziurejau snore, ten palukanos siuo metu didziausios, bet ta akcija greitai baigsis, o as nebeturejau laiko siandien eiti dar i kita banka, o pirmadieni tai 100proc negalesiu nueit. palukanos 2,75 men. kaupiamasis terminuotas indelis, palukanos pabaigoje, po men automatiskai pratesia ir tada skaiciuoja jau nuo sumos kartu su priaugusiais pinigeliais smile.gif
anna
o kodėl dėjai būtent kaupiamąji?juk už grynai terminuotus didesnės palūkanos..siūlau taip-jei didesnę sumą iš karto turi-tai dėk terminuotą,o taupymui kasmėnesiniam turėk kaupiamąjį..čia tik šnekant apie indėlius kaip taupymo būdą.
Marija_d
QUOTE(dianute @ 2007 04 13, 12:41)
Seb Vilniaus bankas. Ziurejau snore, ten palukanos siuo metu didziausios, bet ta akcija greitai baigsis, o as nebeturejau laiko siandien eiti dar i kita banka, o pirmadieni tai 100proc negalesiu nueit. palukanos 2,75 men. kaupiamasis terminuotas indelis, palukanos pabaigoje, po men automatiskai pratesia ir tada skaiciuoja jau nuo sumos kartu su priaugusiais pinigeliais smile.gif
*

2,75 metines biggrin.gif . O tu metams dejai, as tai keliems menesiams, tai apie 4 proc metiniu thumbup.gif
Na SEB maziausias, o Snore tai kiek pamenu akcija buvo 5 proc. ar ne doliariais unsure.gif ir ilgam laikui. O tu skaiciavaisi, kad ne kaupiamasis vis tiek geriau apsimoka biggrin.gif Juk didesnes palukanos, be to baigiasi terminas, gali is naujo sutarti sudaryti visai sumai su sukauptom. Kokiam laikotarpiui pasiemei?
Papildyta:
QUOTE(Marija_d @ 2007 04 13, 13:10)
pasibaigus terminui, gali is naujo sutarti sudaryti visai sumai su sukauptom.
*

Papildyta:
Reikejo nepatingeti ir nueiti i Snora. Juk skirtumas yra: Snore uz metines 4,30, o Sebe 2,75 schmoll.gif Zinai, gali sutartni nutraukti. paskaityk ka ten raso, pas mane Snoro sutarty raso, kad galima nutraukti, tik neismokes palukanu. tai jeigu pas tave tas pats, tai dar nieko neprarasi, nes tik siandien sudarei sutarti. O Sebe naudojiesi el. bankininkyste? nes viska galima ir internetu tvarkyti, sudaryti sutarti, nutraukti. Na cia tik mano patarimai ax.gif
Papildyta:
Ai, tai cia jeigu menesiui sudarai, tai metines 2,75 smile.gif , galvojau kad jeigu 12 menesiu. nu tai tada skirtumas su Snoru nelabai zymus, Snore uz 1 men 3 metiniu palukanu. Tai, dzin tada
irnesakyk.gif
dianute
cia menesiui smile.gif
tai man taip ir bus: praeina menuo, jei nenutraukiu sutarties, automatiskai jie mano priaugusius pinigelius prideda prie tos sumos, kuria inesiau, ir tada palukanos skaiciuojamos jau nuo didesnes sumos smile.gif
as dejau menesiui, bet pasirasiau, kad sutartis automatiskai pratesiama. taupom remontui, )aisku, vien su santaupom neissiversim, cia bus tik pradziai, reikes ir paskolos), taciau nezinom tiksliai, kada pradesim, nes galim stipriai su statybos leidimais uztrukt unsure.gif . o pasiimt bet kada galesiu, tokiu atveju negausiu tik einamojo menesio palukanu (nes sutartis vienam menesiui su automatisku pratesimu tongue.gif ). bet kokiu atveju, siek tiek uzdirbsiu bigsmile.gif
o del snoro: is darbo ir paskaitu niekaip per sias dienas negalesiu pabegt, dar ir dabar sedziu, nes darbo yra (juokingai skamba: darbe darbo yra biggrin.gif ) tai pamaniau, kad geriau maziau nei nieko. be to, norejau pinigus nuo korteles nuimt, nes buvo prisikaupe, greitu metu turbut teks i uzsieni vaziuot, nenoriu, kad kas nors atsitiktu, jei prarasciau kortele unsure.gif
vilniaus banka pasirinkau todel, kad turiu jo kortele, naudojuosiu internetine bankininkyste, o pagrindinis dalykas: buvo pakeliui mano begiojime i darba ir universiteta... lotuliukas.gif
Raschida
dar Ukio banke neblogos palukanos:
Ūkio banko terminuotųjų indėlių metų palūkanų normos procentais
Terminas mėnesiais Terminas dienomis LTL USD EUR GBP
1 30-60 3 3.9 3 4.1
2 61-91 3.4 4 3.4 4.1
3 92-121 3.7 4.1 3.7 4.5
4 122-151 3.7 4.1 3.7 4.6
5 152-182 3.7 4.3 3.7 4.7
6 183-212 4 4.6 4 4.8
7 213-243 4.1 4.6 4.1 4.8
8 244-273 4.1 4.7 4.1 4.8
9 274-304 4.2 4.8 4.2 4.8
10 305-334 4.3 4.9 4.3 4.8
11 335-364 4.4 5 4.4 4.8
12 365-395 4.5 5.4 4.5 5
lolanta
Merginos, o jūs nesvarstėt galimybės investuoti savo pinigėlius į fondus, čia procentai dažnai būna žymiai didesni. Tik aišku ir rizika žymiai didesnė. Bet jei turi kažkiek atliekamų pinigų kodėl nepabandžius.
Raschida
zinoma, kad fondai yra geriau, bet jei zmogus galvoja pasideti indeli pvz 3 menesiams ir is karto gauti saugu prieaugi, tai gal indelis. i fondus investicija turi buti ilgesniam laikotarpiui, bent jau taip rodo mano patirtis. gal ir klystu -tada pataisyk. mano mamai indelis atrodo patikimiausia, nes savo amziuje ji nebenori rizikuoti, todel ieskome banko, kuris siulo didziausias palukanas.
Meškuolė
Sako, kad investuojant į fondus, reiktų pinigus mažiausiai trims metams pamiršti.
cheery
QUOTE(Meškuolė @ 2007 04 15, 08:13)
Sako, kad investuojant į fondus, reiktų pinigus mažiausiai trims metams pamiršti.
*

investuojant į fondus pinigus reikia pamiršti tik metams, nes neišlaikius metų nuo gauto prieaugio valstybei turėsit sumokėti 15 proc. pelno mokestį.. doh.gif vat smile.gif

Marija_d
QUOTE(lolanta @ 2007 04 15, 06:57)
Merginos, o jūs nesvarstėt galimybės investuoti savo pinigėlius į fondus, čia procentai dažnai būna žymiai didesni. Tik aišku ir rizika žymiai didesnė. Bet jei turi kažkiek atliekamų pinigų kodėl nepabandžius.
*

As veliau planuoju investuoti i akcijas, dabar nelabai palankus metas, todel keliem men dejau i indelius, kad veltui nestovetu mirksiukas.gif Tai mano toks motyvas, gal reikes veliau ir apie fondus pagalvoti, tiek nezinau ar verat, nes labai pakile yra unsure.gif Bus matyt smile.gif
Papildyta:
[quote=Marija_d,2007 04 16, 09:44]
Klaidas pataisiau blush2.gif : tik nezinau ar verta, nes labai pakile yra unsure.gif Bus matyt smile.gif
*

Miaška
O kokia jūsų nuomonė ir patirtis su taupomaisiais indėliais? Padėjau pradinę sumą Hansabanke (tik dėl patogumo čia - nes naudojuosi Hansanet), su ketinimu kas mėnesį papildyt ir susitaupyt pinigų reikiamam stambiam pirkiniui kitą rudenį.
Raschida
mano nuomone su Hansa ne kazka sutaupysi.
dianute
gal visai gerai būtų ir į fondus investuot, tačiau tuo reikia domėtis, skirti laiko. "ant bobutės", kai kiši pinigus bet kur, investuot per daug rizikinga. aš tikrai neturiu laiko domėtis fondais, todėl renkuosi ne tokį pelningą pinigų "darymo" būdą cool.gif o šiaip palikti pinigėlių gulėt nesinori - infliacija, laikant indėlyje vis mažiau prarast galima.
pritariu taip pat tiems, kurie sakė, kad fondams reikia laiko. tikrai žinau, kad, tarkim, kokius du mėnesius man tų pinigėlių nereikės, o jei prireiktų, galiu paprastai juos išsiimti ir dar šiek tiek užsidirbti ax.gif
Coccinela
Kokia tema apmirus g.gif
Parex bankas dabar siūlo 12-24mėn 6.7procentus už terminuota indėlį. Kažin, čia didžiausias ar kiti bankai daugiau siūlo?
O gal kas galit atsakyt, ar reikia mokėt kažkokius pelno mokesčius už tai, kad uždirbi indėliais ir pan? blush2.gif
Forz
Snoras duoda 6.75 procentus uz 12-24 men. As manau geriausia indelius laikyti 3-6 mėn, nes gana daznai keciasi tos palukanos. Jei pasidesi ilgam laikui, o paskui pamatysi, kad padidejo palukanos, grausies nagus smile.gif
O mokesciu tai tikrai moket nereikia. Juos moket reikia tik tiem kas su investiciniais fondais uzsiima ir neisbuna metu laiko juose. smile.gif
Coccinela
Dėl tų 0,0procentų tikrai nesigraušim. Mes norim padėt tik vos daugiau nei metams, per daug terlionės būtų kas kelis mėnesius vis ką keist, o galop būtų poros dešimčių skirtumas... g.gif
Forz
QUOTE(Coccinela @ 2008 03 21, 11:09)
Dėl tų 0,0procentų tikrai nesigraušim. Mes norim padėt tik vos daugiau nei metams, per daug terlionės būtų kas kelis mėnesius vis ką keist, o galop būtų poros dešimčių skirtumas...  g.gif
*

Na jei internetu pasidedi tuos indelius, tai terliones tikrai nematau jokios. Dar zinoma priklauso nuo sumos kuria padedi. Jei didele suma tai tie 0.5 ar siek tiek daugiau procentu tikrai padidina pajamas ne viena desimcia litu. As jau keli metai vis dedu savo santaupas terminuotam indeliui. Tai tikrai galiu pasakyti, kad tie pokyciai kartais gana zymus buna. Bet tai cia zinoma, mano nuomone smile.gif
Coccinela
Mes darom tokią terlionę: iš Vokietijos metam į LT eurais, juos verčiam litais ir dedam terminuotam. Po metų metam atgal į Vokietiją, nes beveik visų pinigų mums prireiks. Suma nėra maža, bet kokia tikimybė, kad viskas taip pasikeis, kad atsipirks? Juk už 3mėn duoda mažiau procentų nei už 12mėn? g.gif
Aišku, jei seki, tai žinai, mes dar niekad su tuo nesusidūrę..

Dabar žiūriu, kad Snoras duoda nemažai palūkanų ir už eurą g.gif primetus visus vertimus, gal tas pats išeina g.gif Bet Parex palankesniu kursu eurą konvertuoja..

Forz, patark kaip mums dabar viską susiskaičiuoti? Skaičiuotuvu skaičiuot moku, bet nežinau į ką reik atsižvelgt..

Ir būk gera(s?), padaryk pakeitimą citatoj ir ištrink sumą, maža kas, dar ateis paskui kas grobti biggrin.gif
Forz
QUOTE(Coccinela @ 2008 03 21, 11:45)
Mes darom tokią terlionę: iš Vokietijos metam į LT eurais 10 000, juos verčiam litais ir dedam terminuotam. Po metų metam atgal į Vokietiją, nes beveik visų pinigų mums prireiks. Suma nėra maža, bet kokia tikimybė, kad viskas taip pasikeis, kad atsipirks? Juk už 3mėn duoda mažiau procentų nei už 12mėn?  g.gif
Aišku, jei seki, tai žinai, mes dar niekad su tuo nesusidūrę..
*

Nai kai pas jus tikrai gana didele suma, tai gal ir gerai, kad visiems metams padedat. Nes is tikruju numtyti to, kad tikrai dides palukanu procentas negali. g.gif smile.gif As tai dedu vienam ar trim menesiam dar ir del to, kad siek tiek pinigeliu vis pridedu prie tu senu indeliu. Ir dar dasideda tos priskaiciuotos palukanos. Tai paskui gaunasi, kad nuo naujos sumos skaiciuojasi viskas. Cia zinoma kiekvienam gaunasi skirtingai ir kiekvienas zino kas jam geriau. Taip pat ir jus 4u.gif smile.gif
Forz
Dabar žiūriu, kad Snoras duoda nemažai palūkanų ir už eurą g.gif primetus visus vertimus, gal tas pats išeina g.gif Bet Parex palankesniu kursu eurą konvertuoja..

Forz, patark kaip mums dabar viską susiskaičiuoti? Skaičiuotuvu skaičiuot moku, bet nežinau į ką reik atsižvelgt..

Ir būk gera(s?), padaryk pakeitimą citatoj ir ištrink sumą, maža kas, dar ateis paskui kas grobti biggrin.gif
*

[/quote]

Na tai ir skaičiuok kiek turedama euru, kiek procentu palukanu gautum snore, ir kiek parex, ta pati paskaičiuo ir litais. gavusias sumas ir pavertus i vienoda valiuta palyginus matysi skirtuma, ar jis yra ar ne. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Coccinela @ 2008 03 21, 11:45)
Ir būk gera(s?), padaryk pakeitimą citatoj ir ištrink sumą, maža kas, dar ateis paskui kas grobti  biggrin.gif
*

pasirodo kai prasai pasisakyma leidzia tik is karto keisti, o po to ne verysad.gif
another
QUOTE(Coccinela @ 2008 03 21, 10:45)
Dabar žiūriu, kad Snoras duoda nemažai palūkanų ir už eurą  g.gif primetus visus vertimus, gal tas pats išeina  g.gif  Bet Parex palankesniu kursu eurą konvertuoja..
*

Keičiant didesnę sumą, galima derėtis dėl kurso mirksiukas.gif Tik tiek, kad ta didesnės sumos sąvoka skiriasi priklausomai nuo banko ax.gif
fiksas
temos pradzioj rase kazkas apie fondus,odabar tylu.kai tik idejau i fondus tai ir pradejo kristi zveriskai.dabar desiu i terminuotus ir tik trumpam nes procentai keiciasi kas menesi.
Coccinela
QUOTE(Will @ 2008 03 21, 11:42)
Keičiant didesnę sumą, galima derėtis dėl kurso  mirksiukas.gif  Tik tiek, kad ta didesnės sumos sąvoka skiriasi priklausomai nuo banko  ax.gif
*

Mums Parex pats pasakė, kad nuo 6000 jau kitu kursu eina.. nežinau, ar galima dar kažką prisiderėt. Iš manęs dėrėtoja ne kokia blush2.gif
Dėl skaičiavimo ne visai to klausiau. Man įdomu, ar Snore sąskaitos atsidarymas mokamas, ar jie nusiima kažkiek pinigų už pinigų pervedimus ir pan. Parex man sakė, kad jiems duodant ir iš jų paimant grynais nieko jie nenuskaito, bet jei pervesi iš kito banko ar pan, tai 0,4% nusiima ar kažkas pan. Nelabai supratau g.gif
Forz
Saskaitos atidarymas nemokamas, o del pinigu nuskaitymo uz pavedima is kito banko tiksliai pasakyt negaliu. Bet siaip bankai dazniausiai ima uz tai pinigu. As is hansa banko pinigus pervedu i ukio banka, tai nuskaito ukio bankas man 1.20
cheery
QUOTE(Coccinela @ 2008 03 21, 13:47)
Parex man sakė, kad jiems duodant ir iš jų paimant grynais nieko jie nenuskaito, bet jei pervesi iš kito banko ar pan, tai 0,4% nusiima ar kažkas pan. Nelabai supratau  g.gif
*

jeigu į sąskaitą įneši kažkokią sumą grynais - tai tą sumą grynai nemokamai galėsi nusiimti wink.gif bet jei gausi pavedimą į sąskaitą, tai norėdama iš jos nusiimti už pirmą 1000 Lt nemokėsi nieko, o kas bus viršaus - bus 0,4 proc. nuo sumos smile.gif t.y. iš sąskaitos (jei į ją pinigai gauti pavedimu) kiekvieną dieną nemokamai gali nusiimti iki 1000 Lt smile.gif
tikiuos dabar aiškiau 4u.gif
agute07
Aš pati internetu pasidedu pinigėlius, nes labai įsižeidžiau doh.gif kai doh.gif parašiau užklausą į VB, kad noriu investuoti į fondus, o man atsiuntė telefonus kur galiu pasiteirauti, o anksčiau patys skambindavo, siūlydavo susitikimus ir pan ax.gif
Vall2
Pameginkit pasnekinti kredito unijas,
www.lku.lt
dazniausiai pas juos buna geresni procentukai.

Coccinela
QUOTE(cheery @ 2008 03 22, 11:50)
jeigu į sąskaitą įneši kažkokią sumą grynais - tai tą sumą grynai nemokamai galėsi nusiimti wink.gif bet jei gausi pavedimą į sąskaitą, tai norėdama iš jos nusiimti už pirmą 1000 Lt nemokėsi nieko, o kas bus viršaus - bus 0,4 proc. nuo sumos smile.gif t.y. iš sąskaitos (jei į ją pinigai gauti pavedimu) kiekvieną dieną nemokamai gali nusiimti iki 1000 Lt  smile.gif
tikiuos dabar aiškiau 4u.gif
*

Jau aiškiau 4u.gif Tik ar čia nusiimant grynais, ar ir už pavedimą reik mokėt?
cheery
QUOTE(Coccinela @ 2008 03 23, 16:36)
Jau aiškiau  4u.gif Tik ar čia nusiimant grynais, ar ir už pavedimą reik mokėt?
*

tie 0.4 proc. už nusiėmimą grynais smile.gif pavedimų įkainiai yra atskiri smile.gif
samanaa
sveikos. gal galit patarti koki banka pasirinkti kaupti terminuotuosius indelius?kuriame didziausios palukanos? suma butu apie 10000.noretume deti metams ar ilgiau.aciu uz patarimus.
Ingakalnis
neapsimoka dėto ilgam laikotarpiui, nes fiksuojate visam laikotarpiui, suma jūsų maža vis tiek daug neuždirbs, o padėjus mažesniam turite galimybe daryt i auto pratęsimą tai jei bus palūkanos aukštesnės daugiau uždirbsite.
o kiek kurio banko standartas - užeik į jų netinius pusl ir rasi smile.gif
samanaa
QUOTE(ingakalnis @ 2008 07 14, 20:35)
neapsimoka dėto ilgam laikotarpiui, nes fiksuojate visam laikotarpiui, suma jūsų maža vis tiek daug neuždirbs,  o  padėjus mažesniam turite galimybe daryt i auto pratęsimą tai jei bus palūkanos aukštesnės daugiau uždirbsite.
o kiek kurio banko standartas -  užeik į  jų netinius pusl ir rasi smile.gif
*

o tai cia jau 10 000 mazai???
Levereti
As i Parex dejau. Panasias palukanas ir Ukio bankas duoda. Kiti berods maziau. Bet aisku reiktu dar rimciau pasidometi pries dedant. Kaip jau minejau man Parex pasirode priimtiniausias.
Vilioja
QUOTE(samanaa @ 2008 07 14, 21:27)
o tai cia jau 10 000 mazai???
*

Man - ne. Kitiems - mažoji atlyginimo dalis lotuliukas.gif
O laikysi banke litais? Aš apie eurinę sąskaitą mąstau g.gif
Ingakalnis
bankuose sąskaitos gali būti multivaliutinės,, t.y laikote sąskaitoje ne tik LTL bet ir USD,EUR, LVL ir etc. pagal poreikį.
10 000Lt yra indeliui tikrai nedidelė suma, palūkanos yra mažos visuose bankuose lyginant su šių dienų infliacija, o banke tokiame kaip parex ar ūkio biggrin.gif tikrai pasiūlis dėti kuo ilgesniam laikotarpiui wink.gif tik aš rekomenduoju prieš pasirašant sutartį su privačiai bankais ar šiaip, ten kur palūkanos viršija LT centrinio banko norma - įsigilinti į sutarties sąlygas, kur būna tokie punktai kaip pinigų išgryninimo mokestis, baudos už nutraukimą ( ar yra garantijų kad tikrai visus metus jums šių lėšų nereikės)...
Ne man mokyti, mokytus smile.gif
susiraskit savo aplinkoje žmogų kuris dirba banke jis tikrai pasakys kad neverta susigundyti aukštesnemis palūkanomis kad ir visus 1 ar 2 proc metams - nes taip savo lėšas užšaldot visiem metam ir tik su tos dienos esančiomis palūkanomis...
daugiau šia tema neturiu ką pasakyti, darbo valanod baigėsi smile.gif o kas iš tų konsultacijų kai jos nereikalingos niekam smile.gif
Vilioja
QUOTE(ingakalnis @ 2008 07 15, 21:37)

o kas iš tų konsultacijų kai jos nereikalingos niekam smile.gif
*

Reikalingos. Ir dar kaip. Ir dar kaip daug kam. Ačiū, kad aukoji savo laiką ir žinias.
Perkam, nes pinigai nuverteja, viskas brangsta. Brangsta, nes vis perkam ir perkam. Ir dejuojam, dejuojam...
axa
QUOTE(ingakalnis @ 2008 07 15, 21:37)
10 000Lt yra indeliui tikrai nedidelė suma, palūkanos yra mažos visuose bankuose lyginant su  šių dienų infliacija, o banke tokiame kaip parex ar ūkio biggrin.gif tikrai pasiūlis dėti kuo ilgesniam laikotarpiui wink.gif

O didžiuosiuose įkalbinėja dėti kuo trumpesniam laikotarpiui? biggrin.gif
bankai gali siūlyti ir ilgesniam terminui dėti, betgi neprivalai smile.gif. Kas draudžia dėti indėlį 1 mėn, ir jį pagal poreikį pratęsinėti?

O palūkanų skirtumas tarp didžiųjų bankų ir tų mažesnių - didelis. Kur 3.7% , o kur 6,1% ? Net nuo 10000 Lt sumos - tai jau 20lt skirtumas per mėn, nuo 50tūkst- 100 lt. Na ir taip tuos pinigus infliacija graužia, tegul nors ne tokiais tempais biggrin.gif

tik aš rekomenduoju prieš pasirašant sutartį su privačiai bankais ar šiaip, ten kur palūkanos viršija LT centrinio banko norma - įsigilinti į sutarties sąlygas, kur būna tokie punktai kaip pinigų  išgryninimo mokestis, baudos už nutraukimą (  ar yra garantijų kad tikrai  visus metus jums šių lėšų nereikės)...

Sutartis skaityti reikia visur ir visada, nepriklauomai nuo banko dydžio.

tarp kitko išsigryninimo sąlygos pačios blogiausios Hansa banke.
Jei pvz pinigus įnešei elektroniniu būdu (pvz pardavei ką nors, ir gavai pinigus pavedimu), tai nėra jokios galimybės jų išsigryninti be mokesčio! Kituose bankuose padedi indėlį trumpiausiam laikui, ir tuomet jį atsiimant mokestis netaikomas. O vat Hansoj - tik jei grynais įneštas indėlis tas mokestis netaikomas. Kitais atvejais - mokėk pinigus už tai kad nori savo pinigus atgauti doh.gif

neverta susigundyti aukštesnemis palūkanomis kad ir visus 1 ar 2 proc metams - nes taip  savo lėšas užšaldot visiem metam ir tik su tos dienos esančiomis palūkanomis...
*

pritariu drinks_cheers.gif
SoJa
QUOTE(axa @ 2008 07 16, 12:24)
O didžiuosiuose įkalbinėja dėti kuo trumpesniam laikotarpiui?  biggrin.gif
bankai gali siūlyti ir ilgesniam terminui dėti, betgi neprivalai smile.gif.  Kas draudžia dėti indėlį 1 mėn, ir jį pagal poreikį pratęsinėti?

O palūkanų skirtumas tarp didžiųjų bankų ir tų mažesnių - didelis. Kur 3.7% , o kur 6,1% ? Net nuo 10000 Lt sumos - tai jau 20lt skirtumas per mėn, nuo 50tūkst- 100 lt. Na ir taip tuos pinigus infliacija graužia, tegul nors ne tokiais tempais  biggrin.gif
Sutartis skaityti reikia visur ir visada, nepriklauomai nuo banko dydžio. 

Jei pvz pinigus įnešei elektroniniu būdu (pvz pardavei ką nors, ir gavai pinigus pavedimu), tai nėra jokios galimybės jų išsigryninti be mokesčio!  Kituose bankuose padedi indėlį trumpiausiam laikui, ir tuomet jį atsiimant mokestis netaikomas. O vat Hansoj - tik jei grynais įneštas indėlis tas mokestis netaikomas. Kitais atvejais - mokėk pinigus už tai kad nori savo pinigus atgauti  doh.gif
pritariu  drinks_cheers.gif
*

yra galimybe, tik labai jau ji nepatogi: kasdien is banko nusiimti 1000 Lt. Patikrinta 4u.gif viena paguoda, kad nedaug reikejo nusiimineti lotuliukas.gif
axa
QUOTE(SoJa @ 2008 07 16, 21:02)
yra galimybe, tik labai jau ji nepatogi: kasdien is banko nusiimti 1000 Lt. Patikrinta 4u.gif viena paguoda, kad nedaug reikejo nusiimineti  lotuliukas.gif
*

cha! Norėtum biggrin.gif

tai tik 5000 lt/mėn nemokama,
t.y. tokiu būdu tik 5 dienas galėtum išsiimti be mokesčio,
o sekančias, kai jau viršysi 5000lt - jau skaičiuos išgryninimą...
(čia jei kalbi apie bankomatą?)
Papildyta:
belieka variantas atsidaryti sąskaitą kitame banke => pervesti ten => padėti indėlį trumpiausiam laikui => išsigryninti.
arana81
SEB ir Hansabanke terminuotu indeliu palukanos maziausios is maziausiu smile.gif ir taip nuo amziu amzinuju - jie dideli ir pinigu stygiaus nejaucia. Didziausios palukanos yra Ukio, Siauliu ir Medicinos bankuose, bet man Medicinos bankas nuo senu laiku pasitikejimo nekelia, net nezinau kodel blush2.gif
jei nepamirsiu, vakare imesiu palyginamaja lentele, ka visi Lietuvos bankai siulo menesiui ir metams.
Maksimalios metines palukanos siuo metu yra 6,9 proc. dedant metams, tai jusu 10k per metus uzdirbs 690 Lt.
Mhm, siaip kaip alternatyva siulyciau obligacijas, jos pelningesnes, bet jei skubiai prireiks pinigeliu... blink.gif
denaxa
QUOTE(axa @ 2008 07 16, 13:24)
Jei pvz pinigus įnešei elektroniniu būdu (pvz pardavei ką nors, ir gavai pinigus pavedimu), tai nėra jokios galimybės jų išsigryninti be mokesčio!  Kituose bankuose padedi indėlį trumpiausiam laikui, ir tuomet jį atsiimant mokestis netaikomas. O vat Hansoj - tik jei grynais įneštas indėlis tas mokestis netaikomas. Kitais atvejais - mokėk pinigus už tai kad nori savo pinigus atgauti  doh.gif
*

Beveik visos mano saskaitos Hanse "tupi",kad prireikus nereiketu moketi uz isgryninima,laikau pinigus terminuotam indelyje menesiui su automatiniu pratesimu,tai ir palukanos auga siokios tokios,ir staigiai prireikus pinigeliu(ar panorejus papildyti saskaita) tu palukanu neprarasi ar prarasi labai nedaug,tik uz kelias dienas,o uz nuemima is terminuoto moket lyg ir nereikia(bent jau anksciau nereikejo,tiesiog nutrauki sutarti ir sudarai nauja jei reikia).
Is bankomato kai reikejo didesnes sumeles tai nusiiminejau po tris tukstancius per diena,menesio limita virsijau,bet mokestis labai jau nedidelis buvo,keli litai kiek pamenu,bet cia buvo pries tris metus mazdaug.Siaip jau tikrai yra visokiu galimybiu tuos mokescius apeiti,man tai pacios banko darbuotojos patare kaip tai padaryti,kaip senai klientei mirksiukas.gif
axa
QUOTE(denaxa @ 2008 07 18, 13:30)
Beveik visos mano saskaitos Hanse "tupi",kad prireikus nereiketu moketi uz isgryninima,laikau pinigus terminuotam indelyje menesiui su automatiniu pratesimu,tai ir palukanos auga siokios tokios,ir staigiai prireikus pinigeliu(ar panorejus papildyti saskaita) tu palukanu neprarasi ar prarasi labai nedaug,tik uz kelias dienas,o uz nuemima is terminuoto moket lyg ir nereikia(bent jau anksciau nereikejo,tiesiog nutrauki sutarti ir sudarai nauja jei reikia).

siūlau pasitikslinti:

2. Grynųjų pinigų išmokėjimas iš sąskaitos:
Fiziniams asmenims vyresniems nei 60 metų:
-Iki 1000 litų Nemokamai
-Virš 1000 litų 0,6% nuo visos sumos
-Visomis kitomis valiutomis 0,6 % nuo sumos min. 3 Lt
Visais kitais atvejais 0,6 % nuo sumos, min. 3 Lt

Pastaba: išmokant sąskaitos likutį klientui, uždarančiam banko sąskaitą, netaikomas grynų pinigų išmokėjimo mokestis, jeigu išmokamo likučio vertė yra 4 Lt arba mažiau ir sąskaitos likutis išmokamas litais.

Grynųjų išmokėjimas iš indėlį aptarnaujančios sąskaitos, kai indėlis įneštas grynais - Nemokamai

(t.y. tik grynais padėtus indėlius galima atsiimti nemokamai. jei parduotum tarkim butą ir tau pirkėjas pervestų pinigus į sąskaitą , tai norėdamas atsiimti tuos 300 tūkst iš banko - dar 1800 lt turėtum sumokėti bankui. Super , ar ne? rolleyes.gif )

QUOTE(denaxa @ 2008 07 18, 13:30)
Is bankomato kai reikejo didesnes sumeles tai nusiiminejau po tris tukstancius per diena,menesio limita virsijau,bet mokestis labai jau nedidelis buvo,keli litai kiek pamenu,bet cia buvo pries tris metus mazdaug.Siaip jau tikrai yra visokiu galimybiu tuos mokescius apeiti,man tai pacios banko darbuotojos patare kaip tai padaryti,kaip senai klientei mirksiukas.gif
*

tai žinok per 3 metus irgi šiokių tokių naujovių atsirado:

Grynųjų pinigų išmokėjimas:
AB banko "Hansabankas", AS Hansapank (Estija), AS Hansabanka (Latvija) ir Swedbank (Švedija, Ukraina ir Rusija (tik VISA sistemos kortelėms)) bankomatuose - Nemokamai*3

*3 - Išgryninus daugiau nei 5 000 Lt per mėnesį, taikomas 0.4 % mokestis nuo didesnės nei 5 000 Lt sumos.

Prašymas:
gal dalinantis informacija, vis tik būtų neblogai patikrinti ar per 3 metus ji nepasikeitė wink.gif
arana81
Kaip ir zadejau 4u.gif

Ukio bankas:
30 (menesis) dienu - 6,00 proc. metiniu palukanu - 616,78 Lt
365 dienos (metai) - 6,8 proc. metiniu palukanu - 680,00 Lt
Snoras:
30 (menesis) dienu - 6,00 proc. metiniu palukanu - 616,78 Lt
365 dienos (metai) - 6,5 proc. metiniu palukanu - 650,00 Lt
Siauliu bankas:
30 (menesis) dienu - 5,50 proc. metiniu palukanu - 564,08 Lt
365 dienos (metai) - 6,8 proc. metiniu palukanu - 680,00 Lt
Medicinos bankas:
30 (menesis) dienu - 5,20 proc. metiniu palukanu - 532,57 Lt
365 dienos (metai) - 6,90 proc. metiniu palukanu - 690,00 Lt
Danske bankas:
30 (menesis) dienu - 4,70 proc. metiniu palukanu - 480,26 Lt
365 dienos (metai) - 5,50 proc. metiniu palukanu - 550,00 Lt
Parex bankas:
30 (menesis) dienu - 4,40 proc. metiniu palukanu - 448,98 Lt
365 dienos (metai) - 6,52 proc. metiniu palukanu - 652,00 Lt
SEB:
30 (menesis) dienu - 4,15 proc. metiniu palukanu - 422,99 Lt
365 dienos (metai) - 5,55 proc. metiniu palukanu - 555,00 Lt
Nordea:
30 (menesis) dienu - 3,9 proc. metiniu palukanu - 397,05 Lt
365 dienos (metai) - 5,50 proc. metiniu palukanu - 550,00 Lt
Hansabankas
30 (menesis) dienu - 3,70 proc. metiniu palukanu - 376,34 Lt
365 dienos (metai) - 4,95 proc. metiniu palukanu - 495,00 Lt
DnB Nord:
30 (menesis) dienu - 2,8 proc. metiniu palukanu - 283,62 Lt
365 dienos (metai) - 5,25 proc. metiniu palukanu - 525,00 Lt

Trumpas komentaras: 30 dienu - tai kai dedate 10k menesiui ir prie indelio sumos sekanti menesi prisipliusuoja susikaupusios palukanos ir taip per metus dvylika kartu, kol matote lituku prieaugi metu gale tongue.gif
Metams, kai padedate indeli ir 12 menesiu uzmirstate, kad tie pinigeliai yra ax.gif
icma
QUOTE(arana81 @ 2008 07 18, 09:51)
SEB ir Hansabanke terminuotu indeliu palukanos maziausios is maziausiu smile.gif ir taip nuo amziu amzinuju - jie dideli ir pinigu stygiaus nejaucia. Didziausios palukanos yra Ukio, Siauliu ir Medicinos bankuose, bet man Medicinos bankas nuo senu laiku pasitikejimo nekelia, net nezinau kodel blush2.gif
jei nepamirsiu, vakare imesiu palyginamaja lentele, ka visi Lietuvos bankai siulo menesiui ir metams.
Maksimalios metines palukanos siuo metu yra 6,9 proc. dedant metams, tai jusu 10k per metus uzdirbs 690 Lt.
Mhm, siaip kaip alternatyva siulyciau obligacijas, jos pelningesnes, bet jei skubiai prireiks pinigeliu... blink.gif
*

o kodel jis Jums nekelia pasitikejimo g.gif , visai geras bankas, nesvarbu kad jis maziausias Lietuvoje, bet ikainiai tikrai nera dideli, ir aptarnavimo kokybe gera, na ir siaip patikimas bankas. Jei dedat indeli i bet kuri banka, juk indelis yra apdraudziamas, berods 10000 Lt apdraudziama 100 proc. Man atrodo, nebe tie laikai, kai bankai bankrutuodavo mirksiukas.gif
Cia mano nuomone, man jis patikimas , kaip ir kiti bankai 4u.gif
arana81
QUOTE(sodiene @ 2008 07 18, 21:59)
o kodel jis Jums nekelia pasitikejimo g.gif , visai geras bankas, nesvarbu kad jis maziausias Lietuvoje, bet ikainiai tikrai nera dideli, ir aptarnavimo kokybe gera, na ir siaip patikimas bankas. Jei dedat indeli i bet kuri banka, juk indelis yra apdraudziamas, berods 10000 Lt apdraudziama 100 proc. Man atrodo, nebe tie laikai, kai bankai bankrutuodavo mirksiukas.gif
Cia mano nuomone, man jis patikimas , kaip ir kiti bankai 4u.gif
*

Po įstojimo i ES draudimo sumos truputį keitėsi. Draudžiama 100 procentų indėlio iki 3 000 eurų atitinkančios sumos litais ir 90 procentų indėlio nuo 3 000 eurų atitinkančios sumos litais iki 22 000 eurų atitinkančios sumos litais. Tai reiskia, kad padėję 3000 eurų atgausite visus, o padėję 22000 eurų atgausite 20100 eurų, kas bus virš 22000 eurų - niekas nebegrąžins nė euro.
Bankai JAV bankrutuoja šiuo metu vienas po kito - vieniems leidžia bankrutuoti, kitus JAV vyriausybė dar bando gelbėti sanuodama ar apjungdama su geriau besilaikančiais. Panaši situacija Didžiojoje Britanijoje, kur pirmoji kregždė buvo Northern Rock Bank. Todėl ir nesuprantu, kaip pas mus visi olimpinę ramybę saugo blush2.gif bankas yra ūkinis subjektas kaip ir visi kiti - nuo galimų sunkumų nė vienas neapsaugotas smile.gif
Prieš Medicinos banką neturiu nieko prieš, tik jame ir randu retesnes valiutas, kai į užsienį reikia dumti 4u.gif bet bankų atveju galioja taisyklė, kad kuo mažesnis, tuo rizikingesnis. Indėliai priimami mėnesiui, metams... o paskolos išduodamos 20-40 metų. Nepaprašysi skolininko paskolą gražinti, nes indėlininkas pinigus nori atsiimti, o kitas indėlininkas jų nebededa rolleyes.gif
rytine
Pasitikrinti, kur didžiausios terminuotųjų indėlių palūkanos galima puslapyje www.manoindelis.lt . Ten pamatysite kokie žymūs skirtumai tarp bankų mokamų palūkanų. mirksiukas.gif
Ingakalnis
bet te neraso kokie administravimo mokesciai taikomi/ netaikomi - vieni siulo didesnes palukanas kiti mazesnes, bet nemokama isgryninima. Vieni siulo standartines kiti derinma priklausomai kokia suma ir kokiam laikotarpiui. O vienareiksmiskai - neverta deti ilgiau nei 1-3men smile.gif
Siaip paskutiniu metu siulau dar pasidometi obligacijomis, platinamos emisijos kai uzdarbis garantuotas, ir be jokiu mokesciu - tuomet esi garantuotas kad suma bus sakykime 10 000 + procentas kuri garantuoja obligaciju platintojai ( kalbu apie bankus o ne saraskino kontoras)
be to info ten sena - matau kad banku intern. puslapiuose patalpina nauja palukanu lentele kuri neatitinka jusu imestos nuorodos pateiktoje info nes ji atnaujinta paskutini kart buvo 07,28d
daiwulencija
QUOTE(arana81 @ 2008 07 18, 09:51)

o kaip/kur tas obligacijas įsigyti? g.gif kokias rinktis, kur pasiskaityti? g.gif gal galit patarti? kas liečia obligacijas aš visai žalia... niekad jų neturėjau įsigijus blush2.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.