Įkraunama...
Įkraunama...

Paveldėjimas

nusiziurejome pirkti sodyba, kuri ribojasi su musu sklypeliu, taciau joje gyveno asocialus asmuo, kuris nebuvo susitvarkes jokiu dokumentu. Dabar jis mire. Kiek zinau, kazkur gyvena jo sesuo. Sodyba kazkada priklause tevams, kurie mire pries zemes grazinimo vaju, tai viskas liko netvarkyta. Kaip manote, kur mums kreiptis ir ieskoti siulo galo? g.gif
Atsakyti
QUOTE(lyja lyja lietus @ 2011 02 17, 10:19)
nusiziurejome pirkti sodyba, kuri ribojasi su musu sklypeliu, taciau joje gyveno asocialus asmuo, kuris nebuvo susitvarkes jokiu dokumentu. Dabar jis mire. Kiek zinau, kazkur gyvena jo sesuo. Sodyba kazkada priklause tevams, kurie mire pries zemes grazinimo vaju, tai viskas liko netvarkyta. Kaip manote, kur mums kreiptis ir ieskoti siulo galo? g.gif


Registrų centro Nekilnojamojo turto registre prašykite pažymos apie gretimų sklypų savininkus. (užsakant per 7 d.d. kaina apie 6 litai)
Atsakyti
QUOTE(saulute85 @ 2011 02 17, 17:11)
Registrų centro Nekilnojamojo turto registre prašykite pažymos apie gretimų sklypų savininkus. (užsakant per 7 d.d. kaina apie 6 litai)


Aciu, Saulute! Bet idomu, jei dokumentai ten nesutvarkyti, tai ko gero ta zeme rodys kaip valstybine g.gif
Atsakyti
Sveiki,

o mano klausimas labai paprastas:
mirus asmeniui paveldėtojų yra keletas, bet visi atsisako savo dalies, ir lieka vienas paveldėtojas.

Kokius mokesčius reikės sumokėti valstybei/notarui/dar kamnors, norint suforminti viską ant to žmogaus? Turtas: butas, garažas, mašina, žemės sklypas.


Jei esu susituokusi ir kažką paveldžiu (bet jau po santuokos), ar skyrybų atveju turtą dalinsiuos su vyru per pusę, ar vyras neturės teisės į mano paveldėjimą?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mylima2007: 17 vasario 2011 - 23:22
QUOTE(lyja lyja lietus @ 2011 02 17, 17:01)
Aciu, Saulute! Bet idomu, jei dokumentai ten nesutvarkyti, tai ko gero ta zeme rodys kaip valstybine g.gif


Na taip, gali būti. Bet kažkos siūlo galas vis tiek bus smile.gif
Papildyta:
QUOTE(mylima2007 @ 2011 02 17, 23:21)
Sveiki,

o mano klausimas labai paprastas:
mirus asmeniui paveldėtojų yra keletas, bet visi atsisako savo dalies, ir lieka vienas paveldėtojas.

Kokius mokesčius reikės sumokėti valstybei/notarui/dar kamnors, norint suforminti viską ant to žmogaus? Turtas: butas, garažas, mašina, žemės sklypas.
Jei esu susituokusi ir kažką paveldžiu (bet jau po santuokos), ar skyrybų atveju turtą dalinsiuos su vyru per pusę, ar vyras neturės teisės į mano paveldėjimą?


Mokėti reiks notarui (visais atvejais), o valstybei gali reikti tik tokiu atveju, jeigu palikimą priima ne artimas giminaitis (valstybei mokesčių nemoka sutuoktiniai, vaikai, tėvai, seneliai, vaikaičiai, globėjai, globotiniai, rūpintojai, rūpintiniai, broliai ir seserys). Notarų įkainiai yra čia: http://www.notarurum...ka&aktoid=19706. Pareiškimas dėl palikimo priėmimo/atsisakymo: 10-50 litų; už paveldėjimo teisės liudjimo išdavimą į nekilnojamąjį turtą 0,1 procento nuo paveldimo turto vertės, bet ne mažiau kaip 50 litų ir ne daugiau kaip 1000 litų; į kitą turtą (mašiną) - 20-100 litų. Plius mokamos pažymos iš oficialių registrų, plius mokami dokumentų projektai (kuriuos rengia patys notarai).
Paveldėtas turtas yra asmeninė nuosavybė, t.y. santuokos nutraukimo metu nėra dalijama.
Atsakyti
Labai reikia patarimo,situacija tokia močiutė turi žemės ir nori ją parduoti bet...sužinojo kad tos žemės negalės parduoti jei neduos sutikimo sunus,tokią informaciją jkai suteikė eilinė bobutė,sunus jau labai seniai gyvena atsikrai buvo ir kitas sunus kuris jau miręs ir turi vaikų dabar klausymas,ar galės ji valdyt kaip nori savo turtu ir žemėm pati ir ar nereikės sūnaus įsikyšimo ir ar pretenduoja ką nors kito sūnaus vaikai(anūkai)?didelis dėkui už atsakymą 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Rituxx @ 2011 02 25, 22:17)
Labai reikia patarimo,situacija tokia močiutė turi žemės ir nori ją parduoti bet...sužinojo kad tos žemės negalės parduoti jei neduos sutikimo sunus,tokią informaciją jkai suteikė eilinė bobutė,sunus jau labai seniai gyvena atsikrai buvo ir kitas sunus kuris jau miręs ir turi vaikų dabar klausymas,ar galės ji valdyt kaip nori savo turtu ir žemėm pati ir ar nereikės sūnaus įsikyšimo ir ar pretenduoja ką nors kito sūnaus vaikai(anūkai)?didelis dėkui už atsakymą  4u.gif


Kur sūnus gyvena ir jo šeimyninis statusas neturi jokios reikšmės. Reikšminga tik tai, kas yra žemės savininkas. Jei viena bobutė, tai niekas jokio sutikimo jai neturi duoti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saulute85: 28 vasario 2011 - 09:34
Sveiki,
Mano situacija tokia. Mociute testamentu paliko buta su visais daiktais man (anukei). Artimiausiu metu ketinu kreiptis i notara tvarkyt dokumentus.
Mama mano, kad mociute dar turejo ir saskt banke .mociute pati iki mirties tvarke visus savo finansinius reikalus, todel musu zinios tokios apytikrios, lyg yra uzsiminus kazkuriam pokalbyje apie tai mamai. Klausimas butu toks: kam siuo atveju priklausytu saskaitoje esantys pinigai: man (anukei, kurios vardu testamentas sudarytas) ar mamai (ty mirusiosios dukrai)? Testamente nieko apie saskt nepasakyta.
Mes net tiksliai nezinome kuriame banke (uose) yra saskt. Ka tokiu atveju reiktu daryti: kreiptis su mirties liudijimu i visus bankus ir klausti ar turejo tas asmuo atsidares saskt?
Atsakyti
QUOTE(vabalas @ 2011 03 10, 15:09)
Sveiki,
Mano situacija tokia. Mociute testamentu paliko buta  su visais daiktais man (anukei). Artimiausiu metu ketinu kreiptis i notara tvarkyt dokumentus.
Mama mano, kad mociute dar turejo ir  saskt banke .mociute pati iki mirties tvarke visus savo finansinius reikalus, todel musu zinios tokios apytikrios, lyg yra uzsiminus kazkuriam pokalbyje apie tai mamai. Klausimas butu toks: kam siuo atveju priklausytu saskaitoje esantys pinigai: man (anukei, kurios vardu testamentas sudarytas) ar mamai (ty mirusiosios dukrai)? Testamente nieko apie saskt nepasakyta.
Mes net tiksliai nezinome kuriame banke (uose) yra saskt. Ka tokiu atveju reiktu daryti: kreiptis su mirties liudijimu i visus bankus ir klausti ar turejo tas asmuo atsidares saskt?

Saskaitoje esantys pinigai priklausys jusu mamai.
Mes ,kai ejome pas notare,del paveldejimo,tai ji pati issiuntinejo uzklausas i bankus ir jai parejo visi atsakymai .
Atsakyti
QUOTE(vabalas @ 2011 03 10, 15:09)
Sveiki,
Mano situacija tokia. Mociute testamentu paliko buta  su visais daiktais man (anukei). Artimiausiu metu ketinu kreiptis i notara tvarkyt dokumentus.
Mama mano, kad mociute dar turejo ir  saskt banke .mociute pati iki mirties tvarke visus savo finansinius reikalus, todel musu zinios tokios apytikrios, lyg yra uzsiminus kazkuriam pokalbyje apie tai mamai. Klausimas butu toks: kam siuo atveju priklausytu saskaitoje esantys pinigai: man (anukei, kurios vardu testamentas sudarytas) ar mamai (ty mirusiosios dukrai)? Testamente nieko apie saskt nepasakyta.
Mes net tiksliai nezinome kuriame banke (uose) yra saskt. Ka tokiu atveju reiktu daryti: kreiptis su mirties liudijimu i visus bankus ir klausti ar turejo tas asmuo atsidares saskt?


Jeigu testamente nieko apie pinigus neraso, bet yra sakinys "visą man priklausantį turtą", tai ir pinigai pereina testamentiniam įpėdiniui. Jeigu testamente kalbama tik apie konkretų turtą (tik butas su daiktais) ir nėra sakinio "visą kitą man priklausantį turtą", tai tada pinigai, kaip ir kitas testamente nepaminėtas turtas pereina įstatyminiams įpėdiniasm (pirmąja eile vaikams ir sutuoktiniui)
Atsakyti
turiu klausima, jei mes su drauge dar nevede o jinai paveldejo mamos turta, jei santuokos metu zmonai kas nutinka ar paveldejimas atitenka vyrui ar jos broliams, seserims <jei vaiku neturejome> aciu g.gif
Atsakyti
QUOTE(juozas 1 @ 2011 03 15, 18:53)
turiu klausima, jei mes su drauge dar nevede o jinai paveldejo mamos turta, jei santuokos metu zmonai kas nutinka ar paveldejimas atitenka vyrui ar jos broliams, seserims <jei vaiku neturejome> aciu g.gif


Jeigu mirties metu asmuo yra santuokoje, sutuoktinis turi paveldėjimo teisę (dalis priklauso nuo vaikų ir tėvų buvimo/nebuvimo) nepriklausomai nuo turto įgijimo momento ir pagrindo.
sutuoktinis gali neturėti paveldėjimo teisės jeigu teisme užvesta byla dėl santuokos nutraukimo dėl sutuoktinio kaltės, arba byla dėl santuokos pripažinimo negaliojančia arba yra nustatyta separacija (gyvenimas skyrium).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saulute85: 16 kovo 2011 - 09:16