Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Paveldėjimas
Supermamų klubas > Mūsų namai > Namai > Popierizmas
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
juozas 1
noriu paklaust,
yra namas savininkai yra du as ir dede, dede yra pencionate( jis zmonos nei artimuju neturi) jei as susitvarkau bendra naudojimo plota (kiemas, sodas) jei po mirties jo turtas atitektu man, as tureciau moketi paveldejimo turto mokesti tuos 5%. kada jo turto verte ivertinama (gal po mirties) jei as susitvarkau ta bendra dali ar nepakils ta jo turto vertes kaina? aciu smile.gif
melynas dangus
QUOTE(juozas 1 @ 2011 05 25, 21:23)
noriu paklaust,
yra namas savininkai yra du as ir dede, dede yra pencionate( jis zmonos nei artimuju neturi) jei as susitvarkau bendra naudojimo plota (kiemas, sodas) jei po mirties jo turtas atitektu man, as tureciau moketi paveldejimo turto mokesti tuos 5%. kada jo turto verte ivertinama (gal po mirties) jei as susitvarkau ta bendra dali ar nepakils ta jo turto vertes kaina?  aciu smile.gif
*

mokesti moketi reikes, o turto verte bus nustatoma dedes mirties diena pagal NTR (nekilnojamojo turto registro) duomenis. Kadangi ten yra masinis vertinimas, ne individualus, i kiemo/sodo sutvarkyma neatsizvelgiama.
austulis
Na ir as noreciau patarimo..
Paveldejau pagal testamenta mociutes turta..Namas,zemes sklypai..Tiesa,namas su bendrasavininkais.Nepraejo jokie terminai..Viskas labai sviezu..Pirmadieni jau bus iregistruotas turtas mano vardu ir vakare jau noriu daryti pardavimo sutarti biggrin.gif Parduodu tiem bendrasavininkam..Na ir klausymas..Ivertino turta registras viena suma,o mes parduodam uz gerokai mazesne kaina..Ar isvengsim mokesciu..?
Vi_ktorija
Niekas nepasikeitė, registruosit tėvo vardu, kai notaras išduos paveldėjimo teisės liudijimą, galėsite registruoti savo vardu. Aplenkt šios procedūros neišeis.

QUOTE(katinelis18 @ 2011 04 06, 13:20)
Laba diena
Padekyte ir man prasau
Mano senelis mire 1992 metais, paliko turta pagal testamenta teciui, kuris irgi mire 1994 metais. Pagal paveldejimo liudijima visa turta paveldejau as su broliu. 2010 metais buvo atkurta zemes nuosavybe senelio vardu ir jau uzregistruota jo vardu. Dabar suzinojau, tam kad uzregistruoti ta zemes sklypa mano ir brolio vardu as pirma turi ji uzregistruoti tecio vardu, po to tiktai savo vardu. Tai reikia uzsakyti pazyma is registru centro uz ja moketi, po to moketi notarui, poto registru centre registruojant sklypa. tai cia viena karta, o po to ta pati procedura registruojant mano vardu. Cia man kazkaip ne logiska. Ar neimanoma uzregistruoti mano ir brolio vardu iskart.
Tokia pat situacija buvo 2006 metais ir uzregistravome. O dabar girdejau kad kazkas pasikeite, bet niekas man negali paaiskinti is kur tai.
Sakikyte ar galma ta procedura kazkaip sutrumpinti ir uzregistruoti sklypa iskart mano ir brolio vardu.
is anksto dekoju
*

renata33
sveiki...gal kas apsviestu....
situacija tokia: mirus motinai(ne mano)...liko zeme jos vardu...yra 2 dukros. broliai ir seseris(kurie anksciau tos zemes atsisake, net nezinant to tiksliai, bet cia ne taip svarbu) dabar viena is dukru nori pradeti dokumentu tvarkima, nuo mirties praejo 3.5 metu...
dabar arciau klausimo...ar butinai dukra turi pasidaryti dokumentus savo vardu, o tik tada jau parduoti ar padovanoti mamos broliam,seserims?
kiek laiko tas mzd uzimtu, jei ji tvarkytu dok savo vardu, o veliau parduotu ar dovanotu....?
neringuskinas
laba.noriu patarimo.
mano dede nusipirko 'beda'.puse namo.kita puse namo priklause kazkokiam seniokui.kuris numire.ir ner kam paveldet.nieks nenori.kiek domejau reikia kreiptis kazkur kad paskelbti ta zeme beseimininke ir tada po metu pereitu saivaldibes globon.o tada jau is jos galima nupirkt banditi[aukciono budu].
noriu paklausti gal zinot kur kreiptis kad paskelbti zeme beseiminnke?
aciu.galit ir az.nes temos neseku.
Irikira
Sveiki,

gal kas pagelbėtų ir nukreiptu teisinga linkme, ką daryti..

Situacija tokia: mirė močiūtė, jos turtą paveldėjo dukra, sūnus ir aš su sese ( tėtis, sūnus močiūtės miręs). Taigi, buvom pas notarą, kuris padalijo turtą į tris dalis ir tapome teisėtais paveldėtojais, savo dalį užregistravome registrų centre. Bėda ta, kad močiūtės dukra neatvyko pas notarą ir nepasirašė dokumentų, kad taptų paveldėtoja. Ji išvis nieko nesiruošia daryti, nei ką pasirašyti.

Kaip elgtis mums dabar, nes norėtume atsidalinti žemę, sutvarkyti dokumentus. Ar galime kaip nors be jos tą padaryti? Ir kai dalinsime žemę, tai vėlgi reikia draugiškai susitarti, kur kieno dalis, kitaip neeis padalinti?Jei pvz. yra tris sklypai, tai kiekviena sklypą padalins ant trijų dalių?

Dar ji gyvena name, kuris pagl paveldėjimą visiems priklauso, atjungė elektra - nes ji nemoka, kaupiasi skola. Tai tą skolą suprantu ant visų dabar? Ar galima kaip nors įrodyti, kad mes ten negyvenam, net nebūnam?

4u.gif
melynas dangus
o ta dukra buvo isvis pas notara apsilankiusi ir parasiusi pareikskima priimti palikima?
i kokias tris dalis (t.y. kam trims) notaras padalijo turta? Nes is pradziu rasot kad palikima paveldejo sunus, dukra ir jus su sese (4), o paskui kad i tris dalis. Ar cia turit galvoj kad jus su sese savo tecio dali per puse bendrai paemet?

Jeigu ta dukra, kuri neatvyko pas notara nieko nedarys, teks kreiptis i teisma, nes kol nebus pilnai sutvarkyti nekilnojamojo daikto nuosavybes dokumentai (t.y. registru centre nebus surasyti visi savininkai) tol jokiu dalijimu bebus galima daryti.
Kaip jus dalinat sklypus tai cia jau reikia jusu klausti ir i jusu dokumentus ziureti. itariu, kad notaras kiekviena NT vieneta dalijo jums visiems. Tuomet galit arba tarpusavyje mainus daryti, kad galutiniam variante turetumet atskirus sklypus (jeigu taip imanoma), arba atsidalinti. atsidalinant butini visu bendrasavininku sutikimai tiek del paties atsidalijimo fakto, tiek del vietos, kuri kuriam atiteks. Nesutarimus sprendzia teismas.
Sekmes.
Papildyta:
QUOTE(renata33 @ 2012 01 08, 21:39)
sveiki...gal  kas apsviestu....
situacija tokia: mirus motinai(ne mano)...liko zeme jos vardu...yra 2 dukros. broliai ir seseris(kurie anksciau tos zemes atsisake, net nezinant to tiksliai, bet cia ne taip svarbu) dabar viena is dukru nori pradeti dokumentu tvarkima, nuo mirties praejo 3.5 metu...
dabar arciau klausimo...ar butinai dukra turi pasidaryti dokumentus savo vardu, o tik tada jau parduoti ar padovanoti mamos broliam,seserims?
kiek laiko tas mzd uzimtu, jei ji tvarkytu dok savo vardu, o veliau parduotu ar dovanotu....?
*

jei po mirties niekas paveldejimo dokumentu netvarke ir jau praejo 3,5 metu, tai be teismo nieko nebus. Reikia kazkam is paveldetoju kreiptis i teisma del arba 1) termino atnaujinimo arba 2) palikimo priemimo faktiniu valdymu pripazinimo (priklauso nuo situacijos). Tik susitvarkius dokumentus kazkurio gyvo ipedinio vardu bus galima daryti bet kokius kitus disponavimo veiksmus.
Jusu situacijoje galima butu is karto daryti "ant" mirusios sesiu, jeigu jos kreiptusi i teisma del termino atnaujinimo (arba faktinio valdymo), o teisme pirmesnes eiles ipediniai atsisakytu savo pirmumo teisiu i palikima.
Papildyta:
QUOTE(neringuskinas @ 2012 02 01, 08:17)
laba.noriu patarimo.
mano dede nusipirko 'beda'.puse namo.kita puse namo priklause kazkokiam seniokui.kuris numire.ir ner kam paveldet.nieks nenori.kiek domejau reikia kreiptis kazkur kad paskelbti ta zeme beseimininke ir tada po metu pereitu saivaldibes globon.o tada jau is jos galima nupirkt banditi[aukciono budu].
noriu paklausti gal zinot kur kreiptis kad paskelbti zeme beseiminnke?
aciu.galit ir az.nes temos neseku.
*

jei niekas nepriima palikimo, palikimas atitenka valstybei.
Kreipkites i mokesciu inspekcija su pranesimu apie sia situacija, ji inicijuoja turto pavldejimo valstybes vardu proceduras.
Irikira
[quote=saulute85,2012 02 23, 12:07]
o ta dukra buvo isvis pas notara apsilankiusi ir parasiusi pareikskima priimti palikima?
i kokias tris dalis (t.y. kam trims) notaras padalijo turta? Nes is pradziu rasot kad palikima paveldejo sunus, dukra ir jus su sese (4), o paskui kad i tris dalis. Ar cia turit galvoj kad jus su sese savo tecio dali per puse bendrai paemet?

Jeigu ta dukra, kuri neatvyko pas notara nieko nedarys, teks kreiptis i teisma, nes kol nebus pilnai sutvarkyti nekilnojamojo daikto nuosavybes dokumentai (t.y. registru centre nebus surasyti visi savininkai) tol jokiu dalijimu bebus galima daryti.
Kaip jus dalinat sklypus tai cia jau reikia jusu klausti ir i jusu dokumentus ziureti. itariu, kad notaras kiekviena NT vieneta dalijo jums visiems. Tuomet galit arba tarpusavyje mainus daryti, kad galutiniam variante turetumet atskirus sklypus (jeigu taip imanoma), arba atsidalinti. atsidalinant butini visu bendrasavininku sutikimai tiek del paties atsidalijimo fakto, tiek del vietos, kuri kuriam atiteks. Nesutarimus sprendzia teismas.
Sekmes.

Ačiū, dukra nebuvo pas notarą ir nesiruošia net, jei gerai kaip yra. Nėra kokios senaties termino, per kiek laiko ji tą turi padaryti?
Tą ir turėjau omenyje, į tris dalis - dukrai, sūnui, ir trečia mums bendrai su sese.
Gaunasi, kad mum reikia kreiptis į teismą, sumokėti visas išlaidas, kad ta dukra paveldėtų turtą. O po to, dar kartą kreiptis, kad atidalinti sklypus, nes susitarti tai jau dabar aišku, kad be šansu. Ir dar, ar galim tvarkytis pvz. tik žemės sklypus, o namo neliesti, bet namas stovi ant vieno sklypo, ar reikia tvarkyti viską bendrai?
melynas dangus
QUOTE(Irikira @ 2012 02 23, 13:16)
Ačiū, dukra nebuvo pas notarą ir nesiruošia net, jei gerai kaip yra. Nėra kokios senaties termino, per kiek laiko ji tą turi padaryti?
Tą ir turėjau omenyje, į tris dalis - dukrai, sūnui, ir trečia mums bendrai su sese.
Gaunasi, kad mum reikia kreiptis į teismą, sumokėti visas išlaidas, kad ta dukra paveldėtų turtą. O po to, dar kartą kreiptis, kad atidalinti sklypus, nes susitarti tai jau dabar aišku, kad be šansu. Ir dar, ar galim tvarkytis pvz. tik žemės sklypus, o namo neliesti, bet namas stovi ant vieno sklypo, ar reikia tvarkyti viską bendrai?
*

Jeigu ta dukra visai nebuvo pas notara (nei karto) tai notaras net neturejo jai dalinti jokios dalies. Nes pagal Civilini Kodeksa tokioj situacijoj turi buti laikoma, kad dukra paveldeti nenori. O jei ji nenori, tai per prievarta niekas jai ir neturi kisti jokio turto. Bet ne paslaptis, kad LT kodeksai sau, o notaru praktika sau..
Pradzioj as nueiciau pas notara pasiaiskinti, kodel jai paliko dali turto, jei pagal CK ji nepareiske jokio noro paveldeti. Tokius notaro veiksmus galima skusti teismui (ir pranesti notaru rumams).
jeigu vis delto ta dukra buvo nuejusi pasakyti kad nori priimti palikima, bet nebeatejo antra karta, kai jau galutinius paveldejimo teises liudijimus isdave, tai tuomet teismo procesas pries ta seseri turi vykti, nes ji savo neveikimu (dokumentu netvarkymu) trukdo jums igyvendinti savo teises.
Ka turit galvoj "tvarkytis tik zemes dokumentus, ne namo"? kuomet priimamas palikimas, nuosavybes teises turi bbuti iregistuojamos Nekilnojamojo turto registre. Kaip supratau ta jau padaret. Apie kokius dar tvarkymus klausiat? apie namo atidalijima?
Irikira
QUOTE(saulute85 @ 2012 02 23, 13:43)
jeigu vis delto ta dukra buvo nuejusi pasakyti kad nori priimti palikima, bet nebeatejo antra karta, kai jau galutinius paveldejimo teises liudijimus isdave, tai tuomet teismo procesas pries ta seseri turi vykti, nes ji savo neveikimu (dokumentu netvarkymu) trukdo jums igyvendinti savo teises.
Ka turit galvoj "tvarkytis tik zemes dokumentus, ne namo"? kuomet priimamas palikimas, nuosavybes teises turi bbuti iregistuojamos Nekilnojamojo turto registre. Kaip supratau ta jau padaret. Apie kokius dar tvarkymus klausiat? apie namo atidalijima?
*

buvo, buvo, pirmą kartą nuėjo ji kartu su broliu, parašė prašymą priimti paveldėjimą, o notaras užklausė, ar čia visi vaikai, tada paaiškėjo, kad mano tėtis miręs ir notaras liepė antrą kartą ateiti ir man su sese, tai vat, po to karto daugiau ji nebuvo..
gal galėtumėte patarti į kurį teismą kreiptis, pagal mano gyv. vietą ar pagal sklypo vietą, ar dar kur kitur, ir reikia advokato, kiek maždaug tai kainuoja..

gal netaip parašiau, taip, dabar kiekvienam iš mūsų priklauso 1/3 kiekvieno sklypo man su sese kartu, sūnui ir dukrai. Bet nėra nurodyta kuri būtent dalis, vieta sklypo. Norėtume sutvarkyti šitą kažkaip (mes ir sūnus, t.y. 2/3 sklypo norime parduoti), bandėme važiuoti ir tartis, bet dukra nenori kalbėti. verysad.gif
melynas dangus
QUOTE(Irikira @ 2012 02 23, 18:55)
buvo, buvo, pirmą kartą nuėjo ji kartu su broliu, parašė prašymą priimti paveldėjimą, o notaras užklausė, ar čia visi vaikai, tada paaiškėjo, kad mano tėtis miręs ir notaras liepė antrą kartą ateiti ir man su sese, tai vat, po to karto daugiau ji nebuvo..
gal galėtumėte patarti į kurį teismą kreiptis, pagal mano gyv. vietą ar pagal sklypo vietą, ar dar kur kitur, ir reikia advokato, kiek maždaug tai kainuoja..

gal netaip parašiau, taip, dabar kiekvienam iš mūsų priklauso 1/3 kiekvieno sklypo  man su sese kartu, sūnui ir dukrai. Bet nėra nurodyta kuri būtent dalis, vieta sklypo. Norėtume sutvarkyti šitą kažkaip (mes ir sūnus, t.y. 2/3 sklypo norime parduoti), bandėme važiuoti ir tartis, bet dukra nenori kalbėti.  verysad.gif
*

Taip , tada reikia kreiptis i teisma del ipareigojimo iregistruoti savo nuosavybes teises. Teismas tikriausiia bus pagal tos tetos gyvenamaja vieta. Del advokatu, tai nzn kiek kainuos. visi advokatai turi savo ikainius. advokatu ieskokit http://www.infolex.lt/portal/start.asp?act...mp;raskAdv=true (iveskit miesta ir uzdekit varnele ant nuosavybes teises arba paveldejimo teises. Siaip jeigu finansine padetis labai bloga (gaunat soc pasalpa) tai valstybe skiria nemokamus advokatus, ten reikia savivaldybej tvarkyti.
Del nustatymo kam kuri sklypo vieta priklauso, tai reikia daryti planeli ir ten nurodyti,bet tam reikia visu savininku sutarimo. Nesutarimus sprendzia teismas. Bet siaip parduoti galima ir nenustacius konkrecios vietos, jei tik rasit pirkeja kuris sutiks taip pirkti nenustacius konkrecios vietos.
Be to, jei pardavinesit tik dali sklypo,tai pirmenybe pirkti yra likusiai savininkei, todel pirmiausiai reiks siusti notarini pranesima jai su pasiulymu pirkti, ir duoti jai menesi apsispresti.
Irikira
QUOTE(saulute85 @ 2012 02 23, 19:53)
Taip , tada reikia kreiptis i teisma del ipareigojimo iregistruoti savo nuosavybes teises.
*

dėkoju, bandysim judėti į priekį 4u.gif
pavarotas
labai norėčiau paklausti. Tik kai čia situaciją išdėstyti suprantamiau g.gif Mano tėvai statėsi namą. Pasistatė ir išsiskyrė. Pusė namo liko mamytės vardu,kitą pusę tėtis (na taip jam gal reikėjo) užregistravo savo tėvo vardu (mano dieduko), nes močiutė ir diedukas su juo ir gyveno kitoje namo pusėje. Diedukui numirus, palikimo niekas nepriėmė, bet toje namo pusėje gyveno tėtis su močiute. Vasarį mano tėtis numirė, močiutę pasiėėmė dukra (tėčio sesuo). nuėjau tvarkytis palikimo. Faktas žinomas, kad reiks kreiptis į teismą, bet va...tėčio sesuo ir 2 broliai pradėjo kalbėti, kad ir jiems ta kita namo priklauso, nors faktinį valdymą priėmė tėtis ir močiutė juk. Ar galit atsakyti ar jiems tikrai priklauso? Siaubas parašiau ir taip ant širdies negera, kad tokie pykimaisi giminėje doh.gif . Ir jeigu jiems priklauso, tai ar yra kažkokia naudojimosi tvarka ta prasme kambariuose ar ją nustato teismas ar kaip būna. Ačiū
karra
QUOTE(pavarotas @ 2012 04 18, 11:32)
labai norėčiau paklausti. Tik kai čia situaciją išdėstyti suprantamiau g.gif Mano tėvai statėsi namą. Pasistatė ir išsiskyrė. Pusė namo liko mamytės vardu,kitą pusę tėtis (na taip jam gal reikėjo) užregistravo savo tėvo vardu (mano dieduko), nes močiutė ir diedukas su juo ir gyveno kitoje namo pusėje. Diedukui numirus, palikimo niekas nepriėmė, bet toje namo pusėje gyveno tėtis su močiute. Vasarį mano tėtis numirė, močiutę pasiėėmė dukra (tėčio sesuo). nuėjau tvarkytis palikimo. Faktas žinomas, kad reiks kreiptis į teismą, bet va...tėčio sesuo ir 2 broliai pradėjo kalbėti, kad ir jiems ta kita namo priklauso, nors faktinį valdymą priėmė tėtis ir močiutė juk. Ar galit atsakyti ar jiems tikrai priklauso? Siaubas parašiau ir taip ant širdies negera, kad tokie pykimaisi giminėje doh.gif . Ir jeigu jiems priklauso, tai ar yra kažkokia naudojimosi tvarka ta prasme kambariuose ar ją nustato teismas ar kaip būna. Ačiū
*

jei pg fakta, kad naudojosi mociute (tevas mires) ji susitvarkys nuosavybes dokumentus, tai akivaizdu, kad pirmos eiles paveldetojai yra vaikai. notaras pakomentuos ar mirus tevui ta dalis (tevo) priklausytu teoriskai Jums ar ne. Taciau jei susitvarkius nuosavybes dokumentus moiute parasys testamesta savo likusiu vaiku naudai - tai ta nuosavybe ir bus skirta tik jiems.
pavarotas
QUOTE(karra @ 2012 04 18, 11:38)
jei pg fakta, kad naudojosi mociute (tevas mires) ji susitvarkys nuosavybes dokumentus, tai akivaizdu, kad pirmos eiles paveldetojai yra vaikai. notaras pakomentuos ar mirus tevui ta dalis (tevo) priklausytu teoriskai Jums ar ne. Taciau jei susitvarkius nuosavybes dokumentus moiute parasys testamesta savo likusiu vaiku naudai - tai ta nuosavybe ir bus skirta tik jiems.
*

Dabar niekas nesinaudoja. Močiutė dabar gyvena pas dukrą. Iki mirties tėtis naudojosi. Pusė namo yra diedulio vardu. Ji dokumentus gali susitvarkyti tik eidama į teismą, nes diedulis mirė 1998 m. o paveldėjimo nieks nepriėmė. arba aš, nes faktiškai po diedulio mirties valdė tėtis. Tėtis mirė š.m. vasarį. Notaras man išaiškino, kad diedulio pusė turėtų atitekti taip pusė tėčiui ir pusė maočiutei, tik močiutei priklausytų dar iš tėčio pusės 1/4 dalies, nes palikimas priimtas faktiniu naudojimu, o ne notariškai.
RakteliS
sveikutės,nezinau kur klausti,gal neprašausiu,nes matau kad yra suprantančių, mes radome namuką pirkimui kuri pries metus paveldėjo, bet nenori parduoti jau dabar nes aiskina kad reikės mokesciu moketi jiems daug, ta kaina butu 20 000 lt tik gal zinot kiek laiko turi praeiti kad nereikėtų mokėti valstybei mok.parduodant paveldėta turtą? gal yra kazkokios islygos jei kaina butu mazesne nei turtas registre ivertintas ar pan? labai aciu blush2.gif smile.gif
ten dukra is tėvų ji paveldėjo ta nama
žydinti_pieva
Sveiki,
tėtis gali paveldėti iš mirusios mamos 6a žemės ūkio paskirties sklypą rajone. Galvojam apie tokį planą. Kad susitvarko paveldėjimą ant savęs (ant tėčio), o po to dovanoja sklypą man -dukrai(yra dar mano jaunesnis brolis (mes abu pilnamečiai ir turintys savo pajamas), bet gal nebūtinai jis turi būt liečiamas, nes dovanoja tėvai kam nori). Kiek toks procesas kainuoja?
Arvile'
Laba diena,

gal kas nors esate susidūrę ir žinote ar reikia kito bendraturčio sutikimo, norint notariškai patvirtinti nuomą. Bėda tame, kad butas priklauso dviems savininkams, o vienas iš jų išvykęs toli. Butą norima išnuomoti oficialiai, t.y. sutartį patvirtinant notariškai. Ar notaras tvirtintų sutartį tik su vienu bendraturčiu? 4u.gif
žydinti_pieva
Domina koks laukia popierizmas ir kiek tai kainuoja jei tokia situacija:
Mirus močiutė turi teisę išsipirkti nuomuotą asmeninio ūkio paskirties žemės sklypą 12a. Dabar du močiutės vaikai gavo laiškus su sumomis, kurias sumokėję galės apiforminti ant močiutės tą žemę.
1. Sumokamas nurodytas išperkamasis mokestis už žemę;
2) Tada įregistruojamas tas sklypas registre (dar tirkiausiai reikia, kad išmatuotų, kokie etapai šioje vietoje su kainomis?) močiutės vardu.
3) Tuomet tvarkomas paveldėjimas močiutės vaikams. Vienas iš jų atsisako ir perleidžią savo dalį kitam.
4) Vienas iš vaikų tampa žemės savininku.
5) Ar jis gali tuomet dovanoti savo vaikui tą žęmę?
Nežinome ar imtis šio proceso dėl 12x100m ž.ū paskirties sklypo, nes neaišku kiek tai kainuos ir ar verta tokį kelią eit. Ar toks žemės sklypas bus vertingas?
pavarotas
QUOTE(žydinti_pieva @ 2013 02 24, 16:03)
Domina koks laukia popierizmas ir kiek tai kainuoja jei tokia situacija:
Mirus močiutė turi teisę išsipirkti nuomuotą asmeninio  ūkio paskirties žemės sklypą 12a. Dabar du močiutės vaikai gavo laiškus su sumomis, kurias sumokėję galės apiforminti ant močiutės tą žemę.
1. Sumokamas nurodytas išperkamasis mokestis už žemę;
2) Tada įregistruojamas tas sklypas registre (dar tirkiausiai reikia, kad išmatuotų, kokie etapai šioje vietoje su kainomis?) močiutės vardu.
3) Tuomet tvarkomas paveldėjimas močiutės vaikams. Vienas iš jų atsisako ir perleidžią savo dalį kitam.
4) Vienas iš vaikų tampa žemės savininku.
5) Ar jis gali tuomet dovanoti savo vaikui tą žęmę?
Nežinome ar imtis šio proceso dėl 12x100m ž.ū paskirties sklypo, nes neaišku kiek tai kainuos ir ar verta tokį kelią eit. Ar toks žemės sklypas bus vertingas?
*

ne taip eiliškumą surašėt ir jeigu pirkimas asmeninio, tai paveldit asmenio ūkio išskirymą ir tada tvarkosi paveldėtojai, jeigu mokate grynais tai perka nesvarbu kad paveldėjot, bet su antrosiomis pusėmis, vadinasi ne močiutės vardu atkuriana
niekaip nesuprantu kaip be matavimų gavo sumas už žemę, kažkas čia ne taip.
garbane perliuke
sveiki..
norejau pasiteirauti kaip geriau daryti tetis nori man perrasyti zemes sklyba sb.6a, verte apie 20tukst.
kaip geriau daryti ar dovanojima ar pirkimo-pardavimo sutarti, kad reiktu moketi valstybei maziau mokesciu... smile.gif
žydinti_pieva
QUOTE(garbane perliuke @ 2013 02 24, 19:22)
sveiki..
norejau pasiteirauti kaip geriau daryti tetis nori man perrasyti zemes sklyba sb.6a, verte apie 20tukst.
kaip geriau daryti ar dovanojima ar pirkimo-pardavimo sutarti, kad reiktu moketi valstybei maziau mokesciu... smile.gif
*

Man irgi tas dabar labai aktualu. Tik mūsų 12a. žemės ūkio paskirties žemės vidutinė rinkos vertė 500lt. Todėl kaip geriau iš tėčio dukrai geriau daryti dovanojimą, pardavimą, ar tiesiog palikti tėčiui ir naudotis ta žeme? Geriau tai yra pigiau kainuotų dokumentų tvarkymas
Germinė
Sveikos 4u.gif Nežinau,ar į tą temą papuoliau ax.gif Prieš savaitę mirė anyta.Moša skubina parduoti butą.Nelabai išmanau tuose reikaluose,bet manau,kad palikimo įsigaliojimui reikia bent pusmečio ...?

Vi_ktorija
Kreipkitės į palikėjo gyvenamosios vietos notarą. Jis jums viską paaiškins. Pirmiausia patikrins, ar nėra sudaryto testamento, jei ne, tuomet paveldėjimas įvyks pagal įstatyme nustatytas normas. Notaras sužiūrės, kam pagal eilę priklauso palikimas, kam reikia išreikšti valią dėl jo priėmimo ar nepriėmimo ir t.t.

QUOTE(Germinė @ 2013 05 21, 17:12)
Sveikos  4u.gif  Nežinau,ar į tą temą papuoliau  ax.gif Prieš savaitę mirė anyta.Moša skubina parduoti butą.Nelabai išmanau tuose reikaluose,bet manau,kad palikimo įsigaliojimui reikia bent pusmečio ...?
*

Germinė
Negi notarai būna pagal rajoną? g.gif
Jie dviese su sese.Sesuo turi du vaikus.Bet jiems gal nepriklauso dalis? g.gif Testamento nėra.Pas notarą mano vyras neis...
Vi_ktorija
Taip, būtent paveldėjimo atveju reikia kreiptis į tam tikro regiono notarą. Kur reikia keiptis galite pasižiūrėti čia:
http://www.notarurumai.lt/index.php/lt/notarai
Na jei testamento nėra ( neatmetama galimybė, kad jis gali būti, tik jūs to nežinot. Notaras tai patikrins), tuomet paveldi pirmos eilės įpėdiniai (jūsų vyras ir jo sesuo) po lygiai, jei nėra kitų vaikų. Vadovaujantis Civilinio kodekso 5.11 str. 2 d., Antros eilės įpėdiniai (palikėjo tėvai, vaikaičiai) paveldi pagal įstatymą tiktai nesant pirmos eilės (palikėjo vaikų) įpėdinių arba jiems nepriėmus ar atsisakius palikimo, taip pat tuo atveju, kai iš visų pirmos eilės įpėdinių atimta paveldėjimo teisė. Trečios, ketvirtos, penktos ir šeštos eilės įpėdiniai paveldi, jeigu nėra pirmesnės eilės įpėdinių, jeigu šie įpėdiniai atsisakė palikimo arba iš jų atimta paveldėjimo teisė.
Vadovaujantis CK 5.50 str. 2 d ir 3d. Įpėdinis laikomas priėmusiu palikimą, kai jis faktiškai pradėjo paveldimą turtą valdyti arba padavė palikimo atsiradimo vietos notarui pareiškimą dėl palikimo priėmimo. Šie veiksmai turi būti atliekami per tris mėnesius nuo palikimo atsiradimo dienos.
Taigi jei jūsų vyras nepriims palikimo, po 3 mėnesių jo dalį galės paveldėti žemesnės eilės įpėdiniai.

QUOTE(Germinė @ 2013 05 22, 08:49)
Negi notarai būna pagal rajoną? g.gif
Jie dviese su sese.Sesuo turi du vaikus.Bet jiems gal nepriklauso dalis? g.gif Testamento nėra.Pas notarą mano vyras neis...
*

Germinė
Vi ktorija,ačiū 4u.gif
Gal dar galite pakomentuoti paveldėto turto pardavimo reikalus? ax.gif Kalba eina apie trijų kambarių butą.Kokie pardavimo mokesčiai?
Vi_ktorija
Pirmiausia jūs gavę paveldėjimo teisės liudijimą pas notarą turėsite įregistruoti nuosavybės teises Registrų centre paveldėtojų vardu.
norint parduoti nekilnojamąjį daiktą bus tokie mokesčiai:
pirkimo - pardavimo sandorio sudarymo mokestis pas notarą, kuris priklauso nuo turto vertės bei
15 proc. gyventojų pajamų mokestis, jei parduosite turtą anksčiau nei po 5 metų, kai paveldėjote. Šis mokestis skaičiuojamas nuo skirtumo, gauto iš turto pardavimo pajamų atėmus to turto įsigijimo kainą.
Paveldėjimo būdu įgyto turto įsigijimo kaina laikoma turto vertė, kuria šis turtas buvo įvertintas tą dieną, kai turtą paveldintis gyventojas pateikė mokesčių administratoriui prašymą nustatyti to turto apmokestinamąją vertę, reikalingą paveldimo turto mokesčiui apskaičiuoti. Tokiu atveju paveldėto turto įsigijimo kaina laikoma Komisijos privalomam registruoti turtui įvertinti (toliau – Komisija) nustatyta tokio turto vidutinė rinkos kaina.
Plačiau:
http://www.vmi.lt/lt/?itemId=10023587
http://www.vmi.lt/lt/index.aspx?itemId=1011662

QUOTE(Germinė @ 2013 05 22, 14:12)
Vi ktorija,ačiū  4u.gif
Gal dar galite pakomentuoti paveldėto turto pardavimo reikalus? ax.gif Kalba eina apie trijų kambarių butą.Kokie pardavimo mokesčiai?
*

LILILIA
Laba diena. Esu pakliuvusi į keblią situaciją ir nežinau kaip elgtis. Mėginsiu pirma papasakoti situaciją. Mano tėvai ūkininkai, turi nemažą ūkį, daug žemės. Prieš 1,5 mėnesio žuvo tėvelis. Viskas buvo užrašyta tėvelio vardu. Testamentas nebuvo parašytas. Jau pradėjome dokumentaciją, ūkis bus skirstomas pusė mamai, o tėvelio pusė - mamai, man, mano sesei ir tėvelio sūnui iš pirmos santuokos(kuris atsirado tik dėl turto gavimo, prie ūkio tvarkymo neprisidėjo, su mumis nebendravo, bet pagal įstatymus jam dalis priklauso). O problema yra tokia, kad mama yra labai sunkaus charakterio ir jau sena(74m.), pasirodo darbininkas, kuris jiems dirbo apie 10m. yra jos meilužis. Mes tai jau įtarėme anksčiau, tėvelis pasiskųsdavo kažkiek ir jam netikėtai pripažino depresiją, sustreikavo sveikata(dėl ko jis ir žuvo). Mama visada rodė neapykantą mano sesei, kuri gyvena šalia, o po tėvelio mirties išviso nebebendrauja su ja. Mama nepripažįsta, kad kažkas yra tarp jos ir darbininko, bet tai jau akivaizdu, ir jis pats jau žodžiu išsidavė. Taip pat akivaizdu, kad jis mūsų namuose vadovauja ir liaudiškai sakant ''slepiasi už mamos sijono'', o mama jį besąlygiškai užtaria, o mums, vaikams, liepia atstoti nuo jų. Su manimi mama dar bendrauja, bet labai daug meluoja ir viską slepia, o kadangi gyvenu užsienyje, neturiu sąlygų visko išsiaiškinti. Turim didelio pagrindo manyti, kad mama užrašys savo turtą meilužiui, o ir dabar jis mėgsta išgerti, tingi dirbti, skatina viską išparduoti, ūkio būklė labai prastėja. Deja, tėvai tą darbininką buvo priregistravę mūsų adresu. Aš taip pat ten priregistruota. Sesuo gyvena su šeima šalia. Kiek suprantu, mes su seserim neturim jokių teisių tą darbininką iš mūsų namų iškeldinti, nes jį gina mama? Kokios mūsų galimybės įrodyti, kad jis daro senai mamai įtaką? Psichinių ligų ji neturi, tik senatvinio mąstymo požymiai. Jis apie 30 metų jaunesnis, mums grubus, jai labai lipšnus, nors ir ją aprėkia, bet ji gina tik jį, o mes prieštaraudamos tampame jos priešėmis. Nebežinau kaip elgtis, ar yra kokių teisinių galimybių išsaugoti tėvelio užaugintą turtą ir jo garbę?
meile0409
Sveiki,

visi man sakydavo, kad palikimo gavimas, tikras galvos skausmas, bet visada galvojau kad mane supantys zmones gali buti sukalbami ir galima susitarti, bet klydau...

Istorija tokia. Mano seneliui numirus (testamento jis neparase) pries 10 metu jo namo dalis automatiskai pasidalino puse mano tetai ir puse mano tevui. Dabar mociute blogai jauciasi, namas didelis. Visa savo pencija ji atiduoda tetai, kuri jai nieko neperka, o mes sus seserimi ir i parduotuves vezam perkam valgyti ir pas gydytojus vezam apiperkam vaistais. Bandom ikalbeti, kad ji parduotu savo dali, bet mano teta pradejo kelti vejus del to.
Problema ta, kad teta pradejo visiems pasakoti, kad jai priklauso visas namas. Tai kilo klausimas, kur dingo mano tevo dalis? Ar ji galejo kaip nors pakeisti jau mirusios senelio testamenta? Teta jau senai mums uzsimena, kad ta nama ji parduos, tik nepasako sumos. Tuo paciu mociutes gaila, kad ji neturi net pinigeliu maistui nusipirkti blink.gif as nesuprantu, kaip nuosavas vaikas gali taip mamai daryti!!!
Kaip Jus patartumet sita problema isspresti? Gal kas su panasia situacija jau buvo susidure? Mociutei buvo uzsiminta (nenoriu jos skaudinti tiesiai sakydama, vis del to senas zmogus) kad galim nupirkti ta nama, o ji tegul gyvena tenai, mes ja pasirupinsime, bet jis visada atsako, kad vienai jai gerai. doh.gif

Is anskto dekoju uz atsakyma
Iden
Saviskiai dar neto gali pridirbti,kur pinigai tai buna visokie nesamonesJi senelis jusu testamenta neparase tai automatiskai pereina jos vaikams ir zmonai namas.kol mociute gyva as jos vietoj parasyciau testamenta kam kokia dalis liks nes jei nebus tai jusu teta gali viska greitai sau paimti,nors ir per puse turi buti namas.Jei ka kreipkites pas advokatus je jums detaliau paaiskins ka reikia daryti
Shoko
QUOTE(meile0409 @ 2013 11 15, 06:45)
Mano atveju, buvo tas pats, sumokejau pinigus, su manimi pakalbejo, kaip as buciau paranojike ir viska issigalvojau, nors po tokiu zodziu as pradejau traukti cekius, kad mes ir vaistui perkam ir maista jai (nes po tokiu tetos pareiskimu net ir tai pradejau rinkti). Net su daktariu pradejau klausineti ar jos liuditu, jei prieitume prie teismo, tai gavau ju sutikima, kad jos sutiktu paliudyti. Ir net po situ dalyku, liepe kreiptis pas notara
Bet aciu uz pastebejima ir patarima
*

Jūsų čekiai ir liudytojai nieko neduos. Nei čekiai, nei liudytojai nuosavybės nesuteikia. Jeigu aš savo kaimyną, draugą ar močiutę užversčiau vaistais ir maistu, tai nereiškia, kad per teismą galėčiau prisiteisti dalį jam priklausančio namo ar buto. Teisme pasirodytumėt tiesiog geras, gailestingas žmogus, kuriam rūpi močiutės gerovė wub.gif Tik tiek. Visai ne iš to kampo žiūrit unsure.gif
Na, jeigu jūs tą močiutę prižiūrit, tai pasirašykit sutartį nekilnojamojo turto perleidimo su išlaikymu iki gyvos galvos (jeigu močiutė turi NT). Mociute jums perleidzia turtą su sąlyga, kad jūs ją išlaikysit (kas iš tikrųjų ir vyksta). Na, o tada jau jūsų renkami čekiai ir liudytojai turės reikšmę (jeigu teta sumastytų jus į teismą duoti).
meile0409
QUOTE(Shoko @ 2013 11 15, 10:16)
Jūsų čekiai ir liudytojai nieko neduos. Nei čekiai, nei liudytojai nuosavybės nesuteikia. Jeigu aš savo kaimyną, draugą ar močiutę užversčiau vaistais ir maistu, tai nereiškia, kad per teismą galėčiau prisiteisti dalį jam priklausančio namo ar buto. Teisme pasirodytumėt tiesiog geras, gailestingas žmogus, kuriam rūpi močiutės gerovė  wub.gif  Tik tiek. Visai ne iš to kampo žiūrit  unsure.gif
*

Gal ir ne is to, bet kai teta skelbia, kad ji viska perka ( maista, vaistus), mociute vedzioja pas daktarus. Tai butent rinkdama cekius uz maista, kuri perkam, ir uz vaistus, kuriuos jai perkam. Noriu irodyti, kad uz nieka ji nemokejo. O su daktaru liudijimais, kad jie mano tetos gyvenime nemate, tik pagrisiu savo argumentus, kad rupintis, tai ji nesirupino.
As zinau, kad ji gudriai daro! Bet ieskau visu budu, kad namas liktu seimoje musu, o ne butu parduotas nezinia kam. To norejo musu senelis.
Iden
Tai paprasykite mociutes kad jums užrašytu nama nes be testamentu prasidės nesąmones nes jei dabar taip yra tai ka bus paskui.o dėl advokatų tai jų įvairių gi buna
Shoko
QUOTE(meile0409 @ 2013 11 15, 09:21)
Gal ir ne is to, bet kai teta skelbia, kad ji viska perka ( maista, vaistus), mociute vedzioja pas daktarus. Tai butent rinkdama cekius uz maista, kuri perkam, ir uz vaistus, kuriuos jai perkam. Noriu irodyti, kad uz nieka ji nemokejo. O su daktaru liudijimais, kad jie mano tetos gyvenime nemate, tik pagrisiu savo argumentus, kad rupintis, tai ji nesirupino.
As zinau, kad ji gudriai daro! Bet ieskau visu budu, kad namas liktu seimoje musu, o ne butu parduotas nezinia kam. To norejo musu senelis.
*

Aš jus suprantu (emocinė prasme), bet renkant čekius namo nuosavybėn neįgysit. Čia jau reikia aktyvių veiksmų. Nenorit jaudinti artimųjų-imkit įgaliojimą dokų tvarkymui, info rinkimui.
Artimam rate panašią situacija. Vienas vaikų meržia savo senučiukę mamą, o kitas-perka ir rūpinas, bet... butas atiteks melžikui, nes močiutė taip nori. Ir nieko čia nepadarysi. NT jos-valia jos. O kad senatvėje prasideda visokie senatviniai sutrikimai, tai labai liūdna. Esu tos nuomonės, kad savo NT klausimus reikia spresti itin aksti-būnant sveiko proto. Aš esu surašius testamentą.
Vi_ktorija
Na pirmiausia reikėtų žinoti konkrečią situaciją.Jūs rašote, jog automatiškai puse gyv. namo atiteko jūsų tetai ir tėvui. Nežinau jūsų situacijos, tačiau praktikoje yra buvę įvairių situacijų, kai asmens įsivaizdavimas niekaip nesusijęs, deja, su realybe. Jums reikėtų įsitikinti, ar juridiškai visi dokumentai tvarkingi, ar po senelio mirties tėtis ir teta buvo pas notarą, ar gavo notaro patvirtintus paveldėjimo teisės liudijimus, ar šie liudijimai įregistruoti Registrų centre. Ar močiutė po senelio mirties gavo nuosavybės teisės liudijimą, patvirtinantį, jog jai priklauso puse namo, ar šis liudijimas registruotas Registrų centre. Gal jūsų tėvas neatliko visų veiksmų ir oficialiai registre yra tik jūsų tetos ir močiutės pavardė, o gal jokių veiksmų po senelio mirties neatliko nei vienas asmuo. Pasitikrinti, kas yra registre visada galite išsiėmę nekilnojamojo turto registro išrašą, tam pakanka turėti namo unikalų numerį ar tikslų adresą. Beje išrašai, tik be asmens kodų, išduodami net ir ne savininkui. Šį išrašą galite užsisakyti ir ineternetu: http://www.registrucentras.lt/epas/darbasForm.do?tipas=9.
Jei išraše kaip savininkai bus nurodyti visi 3 asmenys(tėvas, močiutė ir teta), tai tetos žodžiai, kad jai priklauso visas namas nieko verti.
Toliau situaciją, kaip jau kažkas nurodė, reikia spręsti pas notarą. Močiutė turėtų arba pasirašyti išlaikymo iki galvos sutartį, kuria už išlaikymą po mirties namo dalis atitektų išlaikytojui, arba pasirašyti testamentą. Jūsų renkami įrodymai yra mažos įrodomosios vertės, nes po močiutės mirties, nesant testamento ir išlaikymo iki gyvos galvos sutarties, jos turtas pereis paveldėtojams pagal įstatymą, t.y. nesant daugiau vaikų: jūsų tetai ir tėčiui po lygiai, nepriklausomai nuo to, kas dabar ją prižiūri.

[quote=meile0409,2013 11 10, 12:07]
Sveiki,

visi man sakydavo, kad palikimo gavimas, tikras galvos skausmas, bet visada galvojau kad mane supantys zmones gali buti sukalbami ir galima susitarti, bet klydau...

Istorija tokia. Mano seneliui numirus (testamento jis neparase) pries 10 metu jo namo dalis automatiskai pasidalino puse mano tetai ir puse mano tevui.
Irikira
Sveiki 4u.gif
Kreipiuos ir vel pagalbos, po mociutes mirties nama paveldejo jos vaikai. Dukros seima gyveno ten ir turejo deklaruota gyvenama vieta ten. Dabar aiskina, kadangi jie ten gyveno ir buvo deklaruoti, todel jiems priklauso didesne namo dalis. Ar teisybe? Ar visgi nama dalins i tris lygias dalis, mociute turejo tris vaikus.
Vi_ktorija
QUOTE(Irikira @ 2013 11 27, 20:14)
Sveiki 4u.gif
Kreipiuos ir vel pagalbos, po mociutes mirties nama paveldejo jos vaikai. Dukros seima gyveno ten ir turejo deklaruota gyvenama vieta ten. Dabar aiskina, kadangi jie ten gyveno ir buvo deklaruoti, todel jiems priklauso didesne namo dalis. Ar teisybe? Ar visgi nama dalins i tris lygias dalis, mociute turejo tris vaikus.
*

Deklaravimas jokios įtakos nuosavybei neturi. Jei testamento nėra. Pagal įstatymą visiems vaikams po lygiai atiteks turtas.
Irikira
QUOTE(Vi_ktorija @ 2013 11 28, 08:41)
Deklaravimas jokios įtakos nuosavybei neturi. Jei testamento nėra. Pagal įstatymą visiems vaikams po lygiai atiteks turtas.
*

Ačiū 4u.gif
mylimuke
Apšvieskit jūs mane 4u.gif

1. Po kiek laiko po žmogaus mirties galima parduoti paveldėtą NT? Ir ar šiam laikotarpiui turi įtakos tai, ar turtas paveldėtas pagal įstatymą, ar pagal testamentą? girdėjau apie 6 mėn terminą, bet nerandu to patvirtinančio įstatymo.

2. Ir kaip ten su tuo GPM mokėjimu nepraėjus 3 metams po mirties, nelabai susigaudau g.gif
Neapmokestinamosioms pajamoms priskiriamos pajamos, gautos perleidus gyvenamąjį būstą (įskaitant susijusią žemę), kuriame gyventojas 2 metus iki būsto perleidimo buvo deklaravęs gyvenamąją vietą, taip pat nustatomas, jog tais atvejais, kai gyventojas perleidžia gyvenamąjį būstą (įskaitant susijusią žemę), kuriame gyvenamoji vieta buvo deklaruota trumpiau nei 2 metus, tokios pajamos neapmokestinamosioms pajamoms priskiriamos tik tuo atveju, jeigu gyventojas jas per 1 metus panaudoja kito gyvenamojo būsto, kuriame būtų deklaruota jo gyvenamoji vieta, įsigijimui.
Vienas iš paveldėtojų sutuoktinis , kuris gyveno tam bute dešimtis metų, ten ir prisideklaravęs, ir du vaikai. Tai kaip supratau, reiks mokėti 15 proc nuo pusės pelno (nes kita pusė sutuoktinio buvo ir liko)?
Vi_ktorija
[quote=mylimuke,2013 12 03, 12:39]

1. Mirus asmeniui reikia kreiptis į notarą. Jis patikrins, ar yra testamentas, ar jo nėra. Jei nėra, paveldima yra pagal įstatymą. Na ir nuo paveldėtojų eilių priklauso, kiek laiko reikės laukti, kol notaras išduos dokumentą-paveldėjimo teisės liudijimą. Šį paveldėjimo teisės liudijimą pateikus Registrų centrui ir įregistravus nuosavybės teises į nekilnojamąjį daiktą, jūs kaip savininkai galite pardavinėti paveldėtą turtą.

2. Apie paveldimo turto mokestį daugiau čia:
http://www.vmi.lt/cms/paveldimo-turto-mokestis2

Iš jūsų parašymo nelabai supratau, ar mirė vienas iš sutuoktinių. Ar tiesiog mirus kažkokiam asmeniui jo dalį paveldės asmuo, turintis sutuoktinį ir vaikus, deklaruotus paveldimame bute.

3. Dėl GPM. Nekilnojamojo pagal prigimtį daikto pardavimo pajamos neapmokestinamos, jeigu šis daiktas buvo parduotas ar kitokiu būdu perleistas nuosavybėn po 5 metų ( ne 3 metų) nuo jo įsigijimo, kai daiktas įsigytas po 2011 m. sausio 1 d. Dėl kitų niaunsų paklauskite notaro, kai eisite dėl paveldėjimo. Jei ne-visuomet yra VMI konsultacijos.
Renita456
Sveiki
Noriu paklausti mirus dedei kas paveldi palikima tastamento nera , mires dede vaiku ir zmonos neturejo. Tik viena broli ir mirusiu broliu bei seseru vaikus.
Aciu
Kadija
QUOTE(Renita456 @ 2014 01 29, 14:06)
Sveiki
Noriu paklausti mirus dedei kas paveldi palikima tastamento nera , mires dede vaiku ir zmonos neturejo. Tik viena broli ir mirusiu broliu bei seseru vaikus.
Aciu
*

Nesant testamento (pasitikrinkite pas notara, ar tikrai jo nera) paveldima pagal istatyme numatyta paveldetoju eile: http://www.infolex.lt/ta/57542:str5.11
Prima-Wera
Susidurė šeima su keista situacija.
Žodžiu mirė viena moteris ir paliko savo turtą (biškį žemės ir namelį) dviems žmonėms po lygiai - Onutei ir Petriukui.
Dokumentai sutvarkyti - dabar visas turtas teisiškai priklauso Onutei ir Petriukui. Dokumentai namui atskirai, žemei atskirai, bet visur minimimi abu paveldėtojai.
Onutė turi du vaikus - vadinkim juos O1 ir O2
Petriukas irgi turi vaikų - P1, P2, P3...
Praėjo jau nemažai metų, turtas stovi, pasidalinti nerandama kaip.
Onutė sugalvojo savo dalį perrašyti vienam savo vaikui O1.
Kodėl O2 vaikas skriaudžiamas - nutylima, žodžiu nesvarbu.

Ar gali Onutė tai padaryti be kito Petriuko žinios?
Ar visdėlto ant dokumentų privalės pasirašinėti Petriukas?

Jei visdėlto Onutė apgaus Petriuką ir perrašys slapta dokumentus savo vaikui O1, ar tas vaikas gali užstatyti turtą bankui ir paimti paskolą?
Vi_ktorija
QUOTE(Prima-Wera @ 2014 02 02, 00:21)
Susidurė šeima su keista situacija.
Žodžiu mirė viena moteris ir paliko savo turtą (biškį žemės ir namelį) dviems žmonėms po lygiai - Onutei ir Petriukui.
Dokumentai sutvarkyti - dabar visas turtas teisiškai priklauso Onutei ir Petriukui. Dokumentai namui atskirai, žemei atskirai, bet visur minimimi abu paveldėtojai.
Onutė turi du vaikus - vadinkim juos O1 ir O2
Petriukas irgi turi vaikų - P1, P2, P3...
Praėjo jau nemažai metų, turtas stovi, pasidalinti nerandama kaip.
Onutė sugalvojo savo dalį perrašyti vienam savo vaikui O1.
Kodėl O2 vaikas skriaudžiamas - nutylima, žodžiu nesvarbu.

Ar gali Onutė tai padaryti be kito Petriuko žinios?
Ar visdėlto ant dokumentų privalės pasirašinėti Petriukas?

Jei visdėlto Onutė apgaus Petriuką ir perrašys slapta dokumentus savo vaikui O1, ar tas vaikas gali užstatyti turtą bankui ir paimti paskolą?
*

Onutė gali perrleisti savo dalį kam tik nori. Jei Onutė sudarys dovanojimo (ar pvz. mainų) sutartį ir padovanos (ar pvz. išmainys) savo dalį savo vaikui O1, tai tokiu atveju jokio sutikimo gauti iš Petriuko nereikia. Atitinkamai įgijęs nuoasvybės teises O1 galės savo dalį įkeisti, tačiau bankas greičiausiai reikalaus, kad būtų nustatyta naudojimosi daiktu tvarka, t. y. kad būtų aišku, kuria konkrečiai namo dalimis naudojasi O1. Naudojimosi sutartis turėtų būti sudaroma tarp O1 ir Petriuko ir įregistruota VĮ Registrų centre.

Jei Onutė visgi savo vaikui O1 ar kitam asmeniui norėtų parduoti savo dalį, tokiu atveju turėtų pirmiausia pasiūlyti pirkti kitam namo bendraturčiui, t. y. Petriukui. Tai numato Civilinio kodekso 4.79 str.

Taigi su Petriuko žinia galėtų įvykti tik pirkimo-pardavimo sandoris, o jei Onutė norėtų sudaryti dovanojimo, mainų, išlaikymo iki gyvos galvos sutartį ir t.t., ji Petriuko neturi apie tai informuoti.
Vadovaujantis CK 4.79 str. Onutė pirmiausia turėtų pasiūlyti pirkti savo dalį Petriukui (per notarą), o jam atsisakius, ar neišreiškus valios, Onutė sudarytų pirkimo-pardavimo sutartį pas notarą, kur Petriukas jau nedalyvautų.
laumir
Turiu klausima,gal kas pades 4u.gif
Tevai turejo buta(imkim jo verte 100 000lt)
Butas buvo tevo vardu,mirus tevui ,testamento nebuvo ir paveldejom ji
mama,dukra ir sunus
mama sirgo(Igr. invalidumas) tad po metu savo dali uzrase RENTA dukrai,kuri rupinosi ja ir jos buitim iki pat paskutines minutes,sunus jos gyvenime ir buityje neprisidejo niekuom. Dabar mirus mamai (puse metu) norim buta parduoti,suprantu,kad sunaus dalis yra mazesne(pinigu atzvilgiu)
Ar as gerai suprantu,kad pagal popierius broliui priklausytu 25 000lt o 75 000 man ar as kaska netaip skaiciuoju?
Kaip brolis ir sesuo tikrai kitaip skaiciuociau,bet toks draskimasis ir turto dalybos(brolio zmonos) net nesinori apie tai kalbet,tad visi liepia elgtis,kaip testamente yra blush2.gif

p.s.renta surasyta 2007metais ar reik dar laukti tuos 5metus del mokesciu
Aciu,kas atsakys 4u.gif
Vi_ktorija
[quote=laumir,2014 02 06, 20:16]
Turiu klausima,gal kas pades 4u.gif
Tevai turejo buta(imkim jo verte 100 000lt)

Jūsų situaciją gana sunku komentuoti, nes neparašėte daug duomenų. Na bet pabandysiu trumpai parašyti, kiek supratau.
Kaip suprantu mirus jūsų tėčiui, pagal įstatymą mama paveldėjo 1/4 dalį ir 1/2 jai priklausė, tad iš viso mamai po tėčio mirties priklausė 3/4 turto.
Jūs su broliu paveldėjote likusią 1/4, t.y. po 1/8.
Mama sudarė išlaikymo iki gyvos galvos sutartį, kur po jos mirties visa jos dalis atitenka jums.
Taigi jei vadovautis šia sutartimi, jums po mamos mirties priklauso 3/4 dalis (mamos) ir jūsų 1/8, viso 7/8 dalys turto. Broliui 1/8.

Taigi jei turto, kurį parduosite vertė 100000 lt, tai jums atitinkamai priklausytų 87500, o likusi dalis broliui.
Šiaip jums priklausanti dalis juk matosi Nekilnojamojo turto registro išraše, kurį gavote po mamos mirties, pateikę mirties liudijimą.

Man užkliuvo jūsų parašymas: visi liepia elgtis kaip testamente, tai taip ir nesupratau, kas parašė tą testamentą ir kaip dabar gaunasi: buvo išlaikymo iki gyvos galvos sutartis ir testamentas??? Kažkas čia ne taip.

O dėl mokesčių, tai plačiau ieškokit vmi:
http://mic.vmi.lt/documentpublicone.do?&am...e_id=1000001737
http://mic.vmi.lt/documentpublicone.do?&am...e_id=1000001737
http://mic.vmi.lt/documentpublicone.do?&am...e_id=1000007588
http://mic.vmi.lt/documentpublicone.do?&am...e_id=1000007612
http://mic.vmi.lt/documentspublic.do?&...88#tr1000007588
laumir
Ačiū .buvo renta.tik ne taip pasakiau
zmones dar nepriprate. prie rentos.tad ivardina kaip testamenta
Aciu
Gidka
QUOTE(Vi_ktorija @ 2013 05 22, 18:21)
...Paveldėjimo būdu įgyto turto įsigijimo kaina laikoma turto vertė, kuria šis turtas buvo įvertintas tą dieną, kai turtą paveldintis gyventojas pateikė mokesčių administratoriui prašymą nustatyti to turto apmokestinamąją vertę, reikalingą paveldimo turto mokesčiui apskaičiuoti. Tokiu atveju paveldėto turto įsigijimo kaina laikoma Komisijos privalomam registruoti turtui įvertinti (toliau – Komisija) nustatyta tokio turto vidutinė rinkos kaina.

Gal atsakytumėt:
Prieš mirtį, man tėvelis padovanojo 6 ha žemės.
Praėjo beveik 3 metai, norėčiau parduoti.
Kaip suprantu, valstybei aš privalėsiu sumokėti GPM nuo skirtumo tarp įsigijimo ir pardavimo kainos.
Parduodant , kokia bus laikoma tos žemės įsigijimo kaina?
Ar toji , kuri nurodyta po dovanojimo išduotame NT Registro išraše?
(Dėl turto vertės per tą laiką niekur nesikreipiau)
Ačiū!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.