Įkraunama...
Įkraunama...

Paveldėjimas

Sveiki,

visi man sakydavo, kad palikimo gavimas, tikras galvos skausmas, bet visada galvojau kad mane supantys zmones gali buti sukalbami ir galima susitarti, bet klydau...

Istorija tokia. Mano seneliui numirus (testamento jis neparase) pries 10 metu jo namo dalis automatiskai pasidalino puse mano tetai ir puse mano tevui. Dabar mociute blogai jauciasi, namas didelis. Visa savo pencija ji atiduoda tetai, kuri jai nieko neperka, o mes sus seserimi ir i parduotuves vezam perkam valgyti ir pas gydytojus vezam apiperkam vaistais. Bandom ikalbeti, kad ji parduotu savo dali, bet mano teta pradejo kelti vejus del to.
Problema ta, kad teta pradejo visiems pasakoti, kad jai priklauso visas namas. Tai kilo klausimas, kur dingo mano tevo dalis? Ar ji galejo kaip nors pakeisti jau mirusios senelio testamenta? Teta jau senai mums uzsimena, kad ta nama ji parduos, tik nepasako sumos. Tuo paciu mociutes gaila, kad ji neturi net pinigeliu maistui nusipirkti blink.gif as nesuprantu, kaip nuosavas vaikas gali taip mamai daryti!!!
Kaip Jus patartumet sita problema isspresti? Gal kas su panasia situacija jau buvo susidure? Mociutei buvo uzsiminta (nenoriu jos skaudinti tiesiai sakydama, vis del to senas zmogus) kad galim nupirkti ta nama, o ji tegul gyvena tenai, mes ja pasirupinsime, bet jis visada atsako, kad vienai jai gerai. doh.gif

Is anskto dekoju uz atsakyma
Atsakyti
Saviskiai dar neto gali pridirbti,kur pinigai tai buna visokie nesamonesJi senelis jusu testamenta neparase tai automatiskai pereina jos vaikams ir zmonai namas.kol mociute gyva as jos vietoj parasyciau testamenta kam kokia dalis liks nes jei nebus tai jusu teta gali viska greitai sau paimti,nors ir per puse turi buti namas.Jei ka kreipkites pas advokatus je jums detaliau paaiskins ka reikia daryti
Atsakyti
QUOTE(meile0409 @ 2013 11 15, 06:45)
Mano atveju, buvo tas pats, sumokejau pinigus, su manimi pakalbejo, kaip as buciau paranojike ir viska issigalvojau, nors po tokiu zodziu as pradejau traukti cekius, kad mes ir vaistui perkam ir maista jai (nes po tokiu tetos pareiskimu net ir tai pradejau rinkti). Net su daktariu pradejau klausineti ar jos liuditu, jei prieitume prie teismo, tai gavau ju sutikima, kad jos sutiktu paliudyti. Ir net po situ dalyku, liepe kreiptis pas notara
Bet aciu uz pastebejima ir patarima

Jūsų čekiai ir liudytojai nieko neduos. Nei čekiai, nei liudytojai nuosavybės nesuteikia. Jeigu aš savo kaimyną, draugą ar močiutę užversčiau vaistais ir maistu, tai nereiškia, kad per teismą galėčiau prisiteisti dalį jam priklausančio namo ar buto. Teisme pasirodytumėt tiesiog geras, gailestingas žmogus, kuriam rūpi močiutės gerovė wub.gif Tik tiek. Visai ne iš to kampo žiūrit unsure.gif
Na, jeigu jūs tą močiutę prižiūrit, tai pasirašykit sutartį nekilnojamojo turto perleidimo su išlaikymu iki gyvos galvos (jeigu močiutė turi NT). Mociute jums perleidzia turtą su sąlyga, kad jūs ją išlaikysit (kas iš tikrųjų ir vyksta). Na, o tada jau jūsų renkami čekiai ir liudytojai turės reikšmę (jeigu teta sumastytų jus į teismą duoti).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Shoko: 15 lapkričio 2013 - 08:21
QUOTE(Shoko @ 2013 11 15, 10:16)
Jūsų čekiai ir liudytojai nieko neduos. Nei čekiai, nei liudytojai nuosavybės nesuteikia. Jeigu aš savo kaimyną, draugą ar močiutę užversčiau vaistais ir maistu, tai nereiškia, kad per teismą galėčiau prisiteisti dalį jam priklausančio namo ar buto. Teisme pasirodytumėt tiesiog geras, gailestingas žmogus, kuriam rūpi močiutės gerovė  wub.gif  Tik tiek. Visai ne iš to kampo žiūrit  unsure.gif


Gal ir ne is to, bet kai teta skelbia, kad ji viska perka ( maista, vaistus), mociute vedzioja pas daktarus. Tai butent rinkdama cekius uz maista, kuri perkam, ir uz vaistus, kuriuos jai perkam. Noriu irodyti, kad uz nieka ji nemokejo. O su daktaru liudijimais, kad jie mano tetos gyvenime nemate, tik pagrisiu savo argumentus, kad rupintis, tai ji nesirupino.
As zinau, kad ji gudriai daro! Bet ieskau visu budu, kad namas liktu seimoje musu, o ne butu parduotas nezinia kam. To norejo musu senelis.
Atsakyti
Tai paprasykite mociutes kad jums užrašytu nama nes be testamentu prasidės nesąmones nes jei dabar taip yra tai ka bus paskui.o dėl advokatų tai jų įvairių gi buna
Atsakyti
QUOTE(meile0409 @ 2013 11 15, 09:21)
Gal ir ne is to, bet kai teta skelbia, kad ji viska perka ( maista, vaistus), mociute vedzioja pas daktarus. Tai butent rinkdama cekius uz maista, kuri perkam, ir uz vaistus, kuriuos jai perkam. Noriu irodyti, kad uz nieka ji nemokejo. O su daktaru liudijimais, kad jie mano tetos gyvenime nemate, tik pagrisiu savo argumentus, kad rupintis, tai ji nesirupino.
As zinau, kad ji gudriai daro! Bet ieskau visu budu, kad namas liktu seimoje musu, o ne butu parduotas nezinia kam. To norejo musu senelis.

Aš jus suprantu (emocinė prasme), bet renkant čekius namo nuosavybėn neįgysit. Čia jau reikia aktyvių veiksmų. Nenorit jaudinti artimųjų-imkit įgaliojimą dokų tvarkymui, info rinkimui.
Artimam rate panašią situacija. Vienas vaikų meržia savo senučiukę mamą, o kitas-perka ir rūpinas, bet... butas atiteks melžikui, nes močiutė taip nori. Ir nieko čia nepadarysi. NT jos-valia jos. O kad senatvėje prasideda visokie senatviniai sutrikimai, tai labai liūdna. Esu tos nuomonės, kad savo NT klausimus reikia spresti itin aksti-būnant sveiko proto. Aš esu surašius testamentą.
Atsakyti
Na pirmiausia reikėtų žinoti konkrečią situaciją.Jūs rašote, jog automatiškai puse gyv. namo atiteko jūsų tetai ir tėvui. Nežinau jūsų situacijos, tačiau praktikoje yra buvę įvairių situacijų, kai asmens įsivaizdavimas niekaip nesusijęs, deja, su realybe. Jums reikėtų įsitikinti, ar juridiškai visi dokumentai tvarkingi, ar po senelio mirties tėtis ir teta buvo pas notarą, ar gavo notaro patvirtintus paveldėjimo teisės liudijimus, ar šie liudijimai įregistruoti Registrų centre. Ar močiutė po senelio mirties gavo nuosavybės teisės liudijimą, patvirtinantį, jog jai priklauso puse namo, ar šis liudijimas registruotas Registrų centre. Gal jūsų tėvas neatliko visų veiksmų ir oficialiai registre yra tik jūsų tetos ir močiutės pavardė, o gal jokių veiksmų po senelio mirties neatliko nei vienas asmuo. Pasitikrinti, kas yra registre visada galite išsiėmę nekilnojamojo turto registro išrašą, tam pakanka turėti namo unikalų numerį ar tikslų adresą. Beje išrašai, tik be asmens kodų, išduodami net ir ne savininkui. Šį išrašą galite užsisakyti ir ineternetu: http://www.registruc...Form.do?tipas=9.
Jei išraše kaip savininkai bus nurodyti visi 3 asmenys(tėvas, močiutė ir teta), tai tetos žodžiai, kad jai priklauso visas namas nieko verti.
Toliau situaciją, kaip jau kažkas nurodė, reikia spręsti pas notarą. Močiutė turėtų arba pasirašyti išlaikymo iki galvos sutartį, kuria už išlaikymą po mirties namo dalis atitektų išlaikytojui, arba pasirašyti testamentą. Jūsų renkami įrodymai yra mažos įrodomosios vertės, nes po močiutės mirties, nesant testamento ir išlaikymo iki gyvos galvos sutarties, jos turtas pereis paveldėtojams pagal įstatymą, t.y. nesant daugiau vaikų: jūsų tetai ir tėčiui po lygiai, nepriklausomai nuo to, kas dabar ją prižiūri.


[quote=meile0409,2013 11 10, 12:07]
Sveiki,

visi man sakydavo, kad palikimo gavimas, tikras galvos skausmas, bet visada galvojau kad mane supantys zmones gali buti sukalbami ir galima susitarti, bet klydau...

Istorija tokia. Mano seneliui numirus (testamento jis neparase) pries 10 metu jo namo dalis automatiskai pasidalino puse mano tetai ir puse mano tevui.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vi_ktorija: 19 lapkričio 2013 - 12:22
Sveiki 4u.gif
Kreipiuos ir vel pagalbos, po mociutes mirties nama paveldejo jos vaikai. Dukros seima gyveno ten ir turejo deklaruota gyvenama vieta ten. Dabar aiskina, kadangi jie ten gyveno ir buvo deklaruoti, todel jiems priklauso didesne namo dalis. Ar teisybe? Ar visgi nama dalins i tris lygias dalis, mociute turejo tris vaikus.
Atsakyti
QUOTE(Irikira @ 2013 11 27, 20:14)
Sveiki 4u.gif
Kreipiuos ir vel pagalbos, po mociutes mirties nama paveldejo jos vaikai. Dukros seima gyveno ten ir turejo deklaruota gyvenama vieta ten. Dabar aiskina, kadangi jie ten gyveno ir buvo deklaruoti, todel jiems priklauso didesne namo dalis. Ar teisybe? Ar visgi nama dalins i tris lygias dalis, mociute turejo tris vaikus.

Deklaravimas jokios įtakos nuosavybei neturi. Jei testamento nėra. Pagal įstatymą visiems vaikams po lygiai atiteks turtas.
Atsakyti
QUOTE(Vi_ktorija @ 2013 11 28, 08:41)
Deklaravimas jokios įtakos nuosavybei neturi. Jei testamento nėra. Pagal įstatymą visiems vaikams po lygiai atiteks turtas.

Ačiū 4u.gif
Atsakyti
Apšvieskit jūs mane 4u.gif

1. Po kiek laiko po žmogaus mirties galima parduoti paveldėtą NT? Ir ar šiam laikotarpiui turi įtakos tai, ar turtas paveldėtas pagal įstatymą, ar pagal testamentą? girdėjau apie 6 mėn terminą, bet nerandu to patvirtinančio įstatymo.

2. Ir kaip ten su tuo GPM mokėjimu nepraėjus 3 metams po mirties, nelabai susigaudau g.gif
Neapmokestinamosioms pajamoms priskiriamos pajamos, gautos perleidus gyvenamąjį būstą (įskaitant susijusią žemę), kuriame gyventojas 2 metus iki būsto perleidimo buvo deklaravęs gyvenamąją vietą, taip pat nustatomas, jog tais atvejais, kai gyventojas perleidžia gyvenamąjį būstą (įskaitant susijusią žemę), kuriame gyvenamoji vieta buvo deklaruota trumpiau nei 2 metus, tokios pajamos neapmokestinamosioms pajamoms priskiriamos tik tuo atveju, jeigu gyventojas jas per 1 metus panaudoja kito gyvenamojo būsto, kuriame būtų deklaruota jo gyvenamoji vieta, įsigijimui.
Vienas iš paveldėtojų sutuoktinis , kuris gyveno tam bute dešimtis metų, ten ir prisideklaravęs, ir du vaikai. Tai kaip supratau, reiks mokėti 15 proc nuo pusės pelno (nes kita pusė sutuoktinio buvo ir liko)?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mylimuke: 03 gruodžio 2013 - 12:17
[quote=mylimuke,2013 12 03, 12:39]


1. Mirus asmeniui reikia kreiptis į notarą. Jis patikrins, ar yra testamentas, ar jo nėra. Jei nėra, paveldima yra pagal įstatymą. Na ir nuo paveldėtojų eilių priklauso, kiek laiko reikės laukti, kol notaras išduos dokumentą-paveldėjimo teisės liudijimą. Šį paveldėjimo teisės liudijimą pateikus Registrų centrui ir įregistravus nuosavybės teises į nekilnojamąjį daiktą, jūs kaip savininkai galite pardavinėti paveldėtą turtą.

2. Apie paveldimo turto mokestį daugiau čia:
http://www.vmi.lt/cm...turto-mokestis2

Iš jūsų parašymo nelabai supratau, ar mirė vienas iš sutuoktinių. Ar tiesiog mirus kažkokiam asmeniui jo dalį paveldės asmuo, turintis sutuoktinį ir vaikus, deklaruotus paveldimame bute.

3. Dėl GPM. Nekilnojamojo pagal prigimtį daikto pardavimo pajamos neapmokestinamos, jeigu šis daiktas buvo parduotas ar kitokiu būdu perleistas nuosavybėn po 5 metų ( ne 3 metų) nuo jo įsigijimo, kai daiktas įsigytas po 2011 m. sausio 1 d. Dėl kitų niaunsų paklauskite notaro, kai eisite dėl paveldėjimo. Jei ne-visuomet yra VMI konsultacijos.
Atsakyti