Įkraunama...
Įkraunama...

Pensijų kaupimo fondai

Ir man būtų metas imtis kaupti. Mąstau apie Finastą arba VB, rinkčiausi rizikingiausius fondus. Labiausiai pensijų kaupimo sistemoje mane vilioja tai, kad į fondą pervestos lėšos gali būti paveldimos.

O kuo skiriasi II ir III pensijų pakopos? g.gif
Atsakyti
Aš tai pasirašiau su CU, vyras - su Hansa.
Ne per seniausiai gavau ataskaitą iš CU, bet nelabai supratau. Šiandien reiks labiau pastudijuot, ką ten rašo.

Šiaip rinkausi CU dėl to, kad Hansa per prievartą bruko. Pamaniau, kad CU yra saugesnė.
Atsakyti
QUOTE(prieblanda @ 2007 02 06, 12:40)


O kuo skiriasi II ir III pensijų pakopos?  g.gif


II pakopoj pinigus į pensijų fondus perveda SODRA, III pakopoj pinigus reikia mokėti pačiam, tačiau galima pasinaudoti mokesčių lengvata, jeigu sutarti galioja ne mažiau kaip 10 m., sutartį nutraukus anksčiau, reikės mokesčiams grąžinti panaudotą lengavatą.
Atsakyti
O ar gali man kas nors paaiškinti, ką reiškia, jog pasirinkus pensijos kaupimo fondą nebegalima grįžt į Sodrą? g.gif
Atsakyti


Penijų kaupimo įstatymo 6 straipsnis
11. Dalyvis turi teisę vienašališkai nutraukti pirmą kartą sudarytą pensijų kaupimo sutartį raštu pranešęs pensijų kaupimo bendrovei per 30 kalendorinių dienų nuo sutarties sudarymo. Pensijų kaupimo bendrovė, gavusi dalyvio raštišką pranešimą, kad jis nori nutraukti sutartį, privalo per 3 darbo dienas apie tai pranešti VSDF valdybai. Pensijų kaupimo sutartis laikoma nutraukta, kai VSDF valdyba ją išregistruoja iš sutarčių registro. Pensijų kaupimo sutartis laikoma pirmą kartą sudaryta ir tuo atveju, jei dalyvis jau buvo pasinaudojęs teise nutraukti pensijų kaupimo sutartį šioje dalyje nustatytu pagrindu. Nutraukęs pensijų kaupimo sutartį šioje dalyje nustatyta tvarka, asmuo turi teisę sudaryti pensijų kaupimo sutartį su pasirinkta pensijų kaupimo bendrove ne anksčiau kaip kitų metų, einančių po pensijų kaupimo sutarties nutraukimo metų, sausio 1 dieną.

To paties įstatymo 4 straipsnis sako:
9. Dalyvavimas pensijų kaupime baigiasi šiais atvejais:

1) dalyviui sulaukus senatvės pensijos amžiaus ir pagal išmokų mokėjimo sutartį išmokėjus jam visą pensijų išmoką;

2) dalyviui mirus;

3) dalyviui šio Įstatymo 6 straipsnyje nustatyta tvarka nutraukus pensijų kaupimo sutartį;

4) teismo sprendimu pripažinus pensijų kaupimo sutartį negaliojančia.


TAip kad tik per 30 d. nuo sutarties sudarymo yra galimybė ją nutraukti ir grįžti į SODRĄ, kitu atveju praktiškai neįmanoma, tik per teismą.

Atsakyti
mano pensija kaupiama Hansoj. gal kas turi kokios info? nes labai neaiskiai man tas ju pakilimas lyginant su kitais fondais
Atsakyti
QUOTE(Smailiukas @ 2007 01 03, 11:21)
As su Finasta irgi pasirasius, bet jie mane pradeda erzinti. Kiek skambini, tai neatsako atsakinga ponia, rasai ir gi jokios reakcijso!!! Atsiuncia viena pranesima per metus ir mazdaug buk patenkinta. Tam pranesime velnias kojas issisuktu, norejau paklausti kas kaip kur ir kodel, tai taip ir likau ant ledo.... Pasikeite asmeniniai duomenys, tai veja laukuose gaudyk, niekaip nesusisiekiau, asmeniskai negalejau nuvaziuoti. Nu isbariau cia kazkada, bet tai kas is to ir toliau tyli...  doh.gif



Hmm, man tai Finasta labai ciki thumbup.gif Karta buvau konsultacijai pas viena mergaite, tai ji visuomet man atsako, ir emeilu, ir paskambint visuomet galiu. Be problemu tongue.gif Pas kita bachuriuka sudarinejau sutarti, tai tas toks meme truputi, tai visalaik kontaktuoju su ta mergaite biggrin.gif Jokiu nusiskundimu.
Ai, tiesa, pensijas kol kas tik siemet pasirasiau, taidar nieko neskaiciuoja, bet kiek matau is rodikliu, tai nesuklydau pasirinkusi Finasta biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Ieva-Pieva @ 2006 09 21, 16:15)
aš FInastoj, ir II, ir III pakopos


Ieva-Pieva, o kaip tada su rizikos iskaidymu. t.y. ar ne geriau II ir III pakopos pensiju fondus pasirinkti skirtingu komaniju? ir galbut galetum atsakyti, kuo geriau investuoti i III pakopos pensiju fonda nei i akcijas (paprastos investicijos, ne pensiju fondas)
Atsakyti
QUOTE(Marcelė @ 2007 01 10, 10:03)
Man iskilo keli klausimai??
1. Kazkas minejo, kad kai mes pasensim nebus dirbanciuju.....drysciau abejoti, nes migracija pasaulyje labai didele, bet sakysim konkreciai remiuosi Airija ir manau, kad tokie teiginiai yra net nesvarstytini ir neverti didesnio demesio. Tikrai bus kas mums ta pensija uzdirbs...
2. Kodel niekas nesusimasto del negalimo gryzimo i Sodra??? Siulyciau pasukti galvas... Matau uzslepta "bomba" sioj vietoj, bet cia tik prielaidos, gal net paranoja:)
3. Pensijos, kuria mokes didi nustatoma pagal siuometini pragyvenimo ligi. Sakykit ko verti bus jusu pinigai, nu kad ir 50 000 litu po 30 metu? Nes kiek sukaupsit tiek ir pasiimsit...nu gerai su prieaugiu kuri pasiulys tipo investuodamas bankas, bet....ar tos investicijos visada bus sekmingos ir dar plius visus 30 metu ar tikrai tik augs
4. Bankai deklaruoja, kad pensija susides is:
Sodra
pensija 1(2)
savanoriskas kaupimas pensijai(3)
Bet kodel niekas nekalba apie tai, kad sodros ismokos sudarys apie 70 proc.... visu bendrai paimtu ismoku pensijai, nes pensijos kaupiamos priverstinai ar savanoriskai labai priklauso nuo fondu grobuoniskumo, bendros rinkos situacijos, nuo pacios valstybes stabilumo, ect.

1. Bus dirbančių tikrai, o jeigu bus mažai, bus įmokos sodrai didesnės.
2. O kam į ją grįšti, jeigu jau išėjai g.gif
3. Fondų vertė vis krenta ir kyla, todėl atsiperka tik per ilgą laikotarpį. Reikia domėtis ir nepalikti visko tik pensijų fondų valdytojams - pastoviai sekti ir laiks nuo laiko pereiti prie rizikingesnio ar mažesnės rizikos varianto.
4. O kas paskaičiavo, kad sodros išmoka bus 70 proc. g.gif Sodros išmoka priklausys nuo DU dydžio. Jei oficialus tik minimumas, tai kokia bus pensija? O kol kas Lietuvoje dar mokami neoficialūs atlyginimai, ir, manau, kad dar ilgai. doh.gif
Atsakyti
Na as nepasirasius ir niekaip negaliu apsispresti ar man verta nes tik iki tukstancio uzdirbu g.gif
Atsakyti
QUOTE(Germani @ 2007 02 18, 13:08)
Ieva-Pieva, o kaip tada su rizikos iskaidymu. t.y. ar ne geriau II ir III pakopos pensiju fondus pasirinkti skirtingu komaniju? ir galbut galetum atsakyti, kuo geriau investuoti i III pakopos pensiju fonda nei i akcijas (paprastos investicijos, ne pensiju fondas)

aš asmeniškai su akcijom žaisti neturiu nei laiko, nei noro, nei žinių. o III pensijų pakopa tpatiko tuo, kad nori moki, nori ne, pervedama suma irgi kiekvieną kartą gali būti skirtinga. pinigus galima pasiimti bet kada, tik nutraukus anksčiau nei po 10 metų mokesčius reikia susimokėti.
teoriškai reikėtų išskaidyt, bet kad man jų darbas patinka 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ieva-Pieva @ 2007 02 20, 11:26)
aš asmeniškai su akcijom žaisti neturiu nei laiko, nei noro, nei žinių. o III pensijų pakopa tpatiko tuo, kad nori moki, nori ne, pervedama suma irgi kiekvieną kartą gali būti skirtinga. pinigus galima pasiimti bet kada, tik nutraukus anksčiau nei po 10 metų mokesčius reikia susimokėti.
teoriškai reikėtų išskaidyt, bet kad man jų darbas patinka  4u.gif



Bet man atrodo, kad ir po 10 metu pasiimant pensija, reikia moketi mokescius.... 4u.gif O iki 10 metu nutraukus, reikia dvigubai moketi... Cia kaip gyvybes draudimas, nebent pasirasyta iki 2003m... Ar as kazka maisau??? g.gif
Atsakyti