Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pensijų kaupimo fondai
Supermamų klubas > Mūsų namai > Piniginė
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
arana81
QUOTE(Nerijus29 @ 2009 02 11, 16:11)
ERGO seip, o kaip tu girdejus ? koks pakeitimo mokestis?
*

keisiu II pakopos pensiju fonda, todel ir teiraujuosi smile.gif
dowwe
QUOTE(arana81 @ 2009 02 11, 15:40)
keisiu II pakopos pensiju fonda, todel ir teiraujuosi smile.gif
*

o iš kur bėgsi? man teko girdėt kaip bankuose norint nutraukti sutartį, terorizuoja, kad paskolos negausi ir panašiai... gąsdina unsure.gif
Nerijus29
idomus gandai, prie ko tik krize zmoniu nepriveda doh.gif
o kas nutiko kad sugalvojei keist? jei vilnius galeciau kanors parekomenduot rolleyes.gif (ce be reklamos kaip nors umn.gif )
prieblanda
QUOTE(Laola @ 2009 02 11, 01:30)
Prieš 3metus pasirašiau pensijų kaupimą Vilniaus banke.. Nieks man tada nė nepasakė,kad atsisakyti nebegalėsiu šitos mistikos.. Vadinasi su sese nuėjome į banką išsiimti kortelių, tai įpiršo tiesiog per prievartą tą pensijų kaupimo.. Argi gerą dalyką šitaip bruka???
*

sakot per prievartą įpiršo? bigsmile.gif man tai juokingi tokie padejavimai cool.gif

o dėl II pensijų pakopos tai nesu itin sužavėta, bet guodžiuosi tuo, kad jei mirčiau pakilimo laikotarpiu, tai paveldėtojai nors lašą tos pensijos gautų biggrin.gif
Nuokata
Laba,

pasakykit prašau paprastam mirtingajam: man šiandien pasiūlė pasirašyti pensijų kaupimo sutartį Vilniaus banke, nors atsiskaitomąją sąskaitėlę turiu Swedbanke. Kaip geriau, ar pasirašinėti tam pačiam banke, ar galima ir kitam? 4u.gif
Nerijus29
as tai siulyciau pasidometi nebutinai banko siulomais fondais, verslo ziniose buna atspausdintas sarasas pelningiausiai dirbanciu pensiju fondu bendroviu (ir ne tik pensiju, dar investiciniu, gyvybes draudimo jei neklystu) tai va pasiziuri tenai, matai pelningiausiai dirbancias bendroves, ten rodo paskutiniu 12ir 6 menesiu jei neklystu ir pasirenki, manau ce tam kad kuo mazesne rizika butu smile.gif turiu tokia ataskaita 2009-01-05 tai swedbanko, per paskutinius 6 menesius ira kritusi pensiniu fondu verte, is tokiu zinomesniu butu (pask 6 men) ERGO 4.28%, seb 3,27% pakilo
tikiuosi padejau smile.gif
arana81
QUOTE(Nerijus29 @ 2009 02 13, 00:10)
as tai siulyciau pasidometi nebutinai banko siulomais fondais, verslo ziniose buna atspausdintas sarasas pelningiausiai dirbanciu pensiju fondu bendroviu (ir ne tik pensiju, dar investiciniu, gyvybes draudimo jei neklystu) tai va pasiziuri tenai, matai pelningiausiai dirbancias bendroves, ten rodo paskutiniu 12ir 6 menesiu jei neklystu ir pasirenki, manau ce tam kad kuo mazesne rizika butu smile.gif turiu tokia ataskaita  2009-01-05 tai swedbanko, per paskutinius 6 menesius ira kritusi pensiniu fondu verte, is tokiu zinomesniu butu (pask 6 men) ERGO 4.28%, seb 3,27% pakilo
tikiuosi padejau smile.gif
*

krite visi akciju fondai (ne isimtis ir pensiju), teigiama augima rodo tik konservatyvus, mazo pajamingumo obligaciju fondai smile.gif
Visų II pakopos pensijų fondų veiklos rezultatai
Nuorodoje yra informacija nuo ikurimo iki dabar, kas menesi idedama menesine ataskaita už praejusi menesi smile.gif Iki 2009-01-31 per dvylika menesiu rezultatai tokie:
Swedbank
Hansa Pensija 1 +3,72
Hansa Pensija 2 -3,76
Hansa Pensija 3 -11,75
Hansa Pensija 4 -23,16
SEB
SEB Pensija 1 +7,08
SEB Pensija 2 -11,94
SEB pensija 3 -32,56
ERGO
ERGO konservatyvusis +5,44
ERGO balans -18,61

Kadangi tiek Swedbank (4), tiek SEB (3), tiek ERGO (2) turi ne viena pensija, o ju rinkinuka, kurias konkreciai omenyje turejai tu? smile.gif
Nerijus29
neblogas puslapiukas , biski issamiau negu vakaro zinios biggrin.gif
StopIt
QUOTE(Nuokata @ 2009 02 12, 21:05)
Laba,

pasakykit prašau paprastam mirtingajam: man šiandien pasiūlė pasirašyti pensijų kaupimo sutartį Vilniaus banke, nors atsiskaitomąją sąskaitėlę turiu Swedbanke. Kaip geriau, ar pasirašinėti tam pačiam banke, ar galima ir kitam?  4u.gif
*

man irgi pasiūlė... tai pažiūrėjau tokiu žvilgsniu kaip į nevisprotę į tą darbuotoją.

Sakau: žinau ir geresnių būtų prarasti pinigus.

Ji nusijuokė ir suprato. Joms yra liepta terorizuoti žmones su tais siūlymais, nes visi jau spjaudosi sukišę pinigus į nieką...
Ingakalnis
QUOTE(Nerijus29 @ 2009 02 11, 15:29)
nemokamai pagal mane galima keisti fonda tik bendroves viduje, bet jei nori pakeist pacia bendrove va tada karta per metus keiciant 0,2% atsiranda smile.gif
*

0,2proc išėjimo mokestį taiko ne visuose bankuose.
Yra bankų kuriuose nutraukti galima išbuvus 3metus ir jokių išėjimo mokesčių nėra.

QUOTE(dowwe @ 2009 02 11, 15:45)
o iš kur bėgsi? man teko girdėt kaip bankuose norint nutraukti sutartį, terorizuoja, kad paskolos negausi ir panašiai... gąsdina  unsure.gif
*

Čia taip daro hanzai, mano sutarties nenutraukė net pagrąsinus VPK skudais, jau nutariau taip ir padaryt bet paskambino skyriaus vadovė ir paprašė susitikti, o tada atvirai galiu pasakyt, maldavo likti nes jų skyriui tai daug kainuoja(aišku kokios mano problemos jei aš nenoriu pas juos būt, per tris mėn pažįstamui kuris norėjo tik į valstybės vp inv. praganė 7000lt tai persiprašau) o man ataskaitą parodė vienokią, kai paprašiau duoti ją išsinešimui su jos viza ( nes realiai žinau kokie rezultatai ir rodo pagrąžintus) tai nedavė biggrin.gif
cirkininkai.

dowwe
QUOTE(ingakalnis @ 2009 02 13, 16:59)
Čia taip daro hanzai, mano sutarties nenutraukė net pagrąsinus VPK skudais, jau  nutariau taip ir padaryt bet paskambino skyriaus vadovė ir paprašė susitikti, o tada  atvirai galiu pasakyt, maldavo likti nes jų  skyriui tai daug kainuoja(aišku kokios mano problemos jei aš nenoriu pas juos būt, per tris mėn pažįstamui kuris norėjo tik į  valstybės vp  inv. praganė 7000lt tai persiprašau)  o man ataskaitą parodė vienokią, kai paprašiau duoti ją išsinešimui su jos viza ( nes realiai žinau kokie rezultatai ir rodo pagrąžintus) tai  nedavė biggrin.gif
cirkininkai.
*

nu jo... neblogas psichologinis spaudimas unsure.gif
rusaite
Gal kas atsakys i mano klausima, siandien isgirdau tokia naujiena, kurios dar neteko girdeti( ar as cia taip atsilikus ir nieko nznau).Sako, kad galima tuos 2 procentus nuo atlyginimo kurios paskiriame kiekvienas savo nuoziura, galima pervesti i pensiju kaupimo fonda. Na, paneikite sita pletka smile.gif
dowwe
pirmą kartą girdžiu blink.gif
TeQuiLa
QUOTE(rusaite @ 2009 02 24, 18:19)
Gal kas atsakys i mano klausima, siandien isgirdau tokia naujiena, kurios dar neteko girdeti( ar as cia taip atsilikus ir nieko nznau).Sako, kad galima tuos 2 procentus nuo atlyginimo kurios paskiriame kiekvienas savo nuoziura, galima pervesti i pensiju kaupimo fonda. Na, paneikite sita pletka smile.gif
*

as irgi pirma unsure.gif
prieblanda
QUOTE(rusaite @ 2009 02 24, 18:19)
*

o tai pensijų fondai jau tapo paramą galinčiomis gauti institucijomis? mastau.gif labdaros ir paramos įstatyme kalbama, kad tokią paramą gali gauti tik ne pelno siekiančios organizacijos, o pensijų fondai ko tikrai siekia - tai pelnas. taip kad antytę kažkas paleido cool.gif
Zilvinasbut
Bent jau oficialus saltiniai nieko apie tai neraso, greiciausiai tay yra tik pletkas, ir nieko daugiau. Siap mintis visai gera butu tokia. Kolkas teisiskai tai nera patvirtinta ir kiek ieskojau net tokio istatymo projekto nera. Manau bus koks konsultantas fondu naujokas ka nors prifantazaves, jo klientai draugams ir t.t.
rusaite
Reikia manyt, kad taip ir buvo, o mintis tai ir man visai patiko thumbup.gif
justicir
Kaip Jūs manote su tais Pensijų kaupimo fondais ar ką nors susikursime ateičiai g.gif Dabar, kai atsiunčia ataskaitas, tai tik į minusiuką eina verysad.gif Tirkiausiai duodame su savo pinigiukais kažkam biznį be nuostolių pasidaryti unsure.gif
dowwe
aš manau, kad po metu kitų ypatingo pelno nepamatysi... tai ne mažiau kai 10 metų taupymo produktas ax.gif aš kažkodėl linkusi kaupti savarankiškai, nei pasitikėt Sodra...
Kristuks
Sveikos,
bendradarbio žmona labai kalbina pasirinkti pensijų fondus... kažin, ar verta šiuo metu?
Ir iš principo - ar verta?
Esu nusivylusi investiciniu gyvybės draudimu, kai iš sumokėtų įmoku šiam momentui likę tik pusė, o įvertinus infliaciją ir pan...

Be to, pabandžiau pasinaudoti ta skaičiuokle... nežinau, kiek gerai ją užpildžiau, bet man gaunasi, kad pasirinkusi pensijų kaupimo fondus (II pakopą), gausiu mažiau pensijos, nei mokėdama vien Sodrai...
Beje, ar gali bankrutuoti pensijų fondai?
Ar galima sugrįžti į Sodrą?
Kur imami mažiausi mokesčiai? ...

Gal kas galėtumėt pakomentuoti plačiau... 4u.gif smile.gif
electra
I sodra sugrizti negalima tikrai. Pensiju fondai bankrutuoti gali, bet tada juos perperka kitos bendroves. Na kazkas tokio smile.gif Na as kiek skaiciuojuosi skaiciuoklej tai man pensijos tikrai daugiau gaunas, priklauso nuo grazos, kaupiam tai ne 5 ir ne 10 metu. Jei iki pensijos butent tiek ir liko ( 5 - 10metu) tikrai nepatariu kaupti fonduose, minusas beveik garantuotas. Del mokesciu dabar pakomentuot negaliu, bet vyriausybe kazka kalba, kad apkarpys tuos mokescius ar ne? Tai paprastas zmogelis kaip ir laimet turetu nuo to.
Del investicinio draudimo gal nepergyvenkit, tai taip pat ilgalaikis dalykas, turetu atsistoti viskas ant koju 4u.gif
*Jalta*
QUOTE(Kristuks @ 2009 02 26, 15:19)

Beje, ar gali bankrutuoti pensijų fondai?
Ar galima sugrįžti į Sodrą?
Kur imami mažiausi mokesčiai? ...

Gal kas galėtumėt pakomentuoti plačiau... 4u.gif  smile.gif
*

Ir mane domina šie klausimai. Aš jau norėčiau grįžti į SODRĄ... ax.gif 4u.gif
electra
Deja, grizti neimanoma ax.gif
TeQuiLa
QUOTE(rasras @ 2009 02 28, 15:39)
Ir mane domina šie klausimai. Aš jau norėčiau grįžti į SODRĄ... ax.gif  4u.gif
*

deja, bet kelio atgal nebera, galima tik tarp fondu savje bendroveje pereiti, arba pereiti i kt. bendrove, jei pasirinktos rezultatai netenkina.

O ko jus verziates i ta Sodra, kiek is musu sulauks to pensijinio amziaus? is musu sulaukusiu kiek laiko mes gausime ta sodros pensija, kol gyvi busim ir viskas, sudie atia visa gyvenima moketi mokesciai doh.gif as jau vien del sitos priezasties nenoriu i sodra, nes privaciame fonde, kad ir kas man atsitiktu, kad ir koks trumpas ar ilgas tas mano gyvenimelis bus jei ne as, tai mano vaikai atgaus mano sukauptus pinigelius.
Nerijus29
bet reikia nepamirst kad pensiju fonduose sukaupti pinigai paveldimi tik iki pensijos, kai jau zmogus iseina i pensija tada kaip ir sodriniai pinigai, jei mirsta tai jau ir nuplaukia. Bet gerai yra dar tas dalykas kad yra pora atvejiu kai galima isejus i pensija pasiimti visa sukaupta suma, ir dar tas faktas kad nera jokio kito budo atsiimt is sodros musu surenkamus pinigus smile.gif
biteMaja99
Vakar gavau savo banko ataskaitą apie mano kaupiamąją pensiją doh.gif , -13 proc. metinės vidutinės grąžos....et....pavydžiai pasižiūrėjau tiktai į konservatyviausio plano +1,9 procentus metinės grąžos ar kaip ten ji vadinasi ir išmečiau popierių perdirbimui....
Nerijus29
QUOTE(biteMaja99 @ 2009 03 02, 11:21)
Vakar gavau savo banko ataskaitą apie mano kaupiamąją pensiją doh.gif , -13 proc. metinės vidutinės grąžos....et....pavydžiai pasižiūrėjau tiktai į konservatyviausio plano +1,9 procentus metinės grąžos ar kaip ten ji vadinasi ir išmečiau popierių perdirbimui....
*

Manau nera ko labai pergyventi del tu procenteliu, krize kazkada baigsis (as jau tikiuosi kad baigiasi blush2.gif ) ir rodikliai gali kilti ir kelis kart daugiau negu 13% su teigiamu zenklu biggrin.gif
Kristuks
QUOTE(Nerijus29 @ 2009 03 01, 22:01)
bet reikia nepamirst kad pensiju fonduose sukaupti pinigai paveldimi tik iki pensijos, kai jau zmogus iseina i pensija tada kaip ir sodriniai pinigai, jei mirsta tai jau ir nuplaukia. Bet gerai yra dar tas dalykas kad yra pora atvejiu kai galima isejus i pensija pasiimti visa sukaupta suma, ir dar tas faktas kad nera jokio kito budo atsiimt is sodros musu surenkamus pinigus  smile.gif
*

O kokie tie pora atvejų, kai išėjus į pensiją galima pasiimti visą sukauptą sumą? 4u.gif smile.gif
Dianule
KOKIA BENDROVE PATARTUMET PASIRINKTI. GAL KAS DIRBA PENSIJU FONDU SRITYJE. A? PADEKITE?O GAL VERTA PASILIKTI SODROJE?
TeQuiLa
QUOTE(biteMaja99 @ 2009 03 02, 09:21)
*

jei ne rytoj iseini i pensija, tai i tuos minusus geriau neziureti, nes jie visai ne rodiklis tongue.gif
mergelytė
QUOTE(Kristuks @ 2009 03 03, 10:54)
O kokie tie pora atvejų, kai išėjus į pensiją galima pasiimti visą sukauptą sumą? 4u.gif  smile.gif
*

Išėjus į pensiją galima pasiimti visą sukauptą sumą iš karto.
Tuo atveju kai sukaupiama labai daug - tai turėtų būti apie 50 000 lt. yra formulė pagal kurią skaičiuoja, esmė ta kad pritaikius anuitetą jei mėnesio(iš tų sukauptu pinigų) apskaičiuota suma viršyja pusę bazinės pensijos, tada privaloma įsigyti pensijinį anuitetą ir pensiją sukauptą II pakopos pensijų fonduose išmokės dalimis.

Beja pastaba: pensijinį anuitetą pagal įstatymą galės teikti tik gyvybės draudimo kompanijos. Lietuvoje tokios šiuo metu yra tik dvi Aviva Lietuva ir Ergo. .
Taip kad galite iš karto rinktis tas kompanija, tačiau rinkdamiesi atkreipkite dėmesį į atsakitymus.
Dauguma atskaito nuo įmokų po 3proc. , o Ergo Lietuva po 5 proc. nuo įmokos(daugiausia už visus).
Papildyta:
QUOTE(TeQuiLa @ 2009 03 03, 20:44)
jei ne rytoj iseini i pensija, tai i tuos minusus geriau neziureti, nes jie visai ne rodiklis  tongue.gif
*

Žinoma ne rodiklis, nes krizės praeina, tačiau kas garantuos, kad kai jums reikės išeiti į pensiją nebus krizės tongue.gif
Nerijus29
Kai jau sulaukiama pensijos tai tokie zmones "aktuarijai'' paskaiciuoja pagal savo formules ar statistika kiek laiko zmogus gyvens pensijoje ir paskaiciuoja menesine pensija kuria gaus is pensiju fondu. tai vat jei ta paskaiciuota suma per menesi yra mezesne negu puse arba 3kart didesne negu bazine pensija (siandien 360) tai tada galima atsiimti visa sukaupta suma smile.gif suma kuri sukaupiama is pensiju fondu, ir paskaiciuota is jos menesine pensija butu mazesne negu puse bazines pensijos kazkur tai gali buti apie 29000 Lt. tikslesniems skaiciams yra pensijines skaiciuokles smile.gif
mergelytė
QUOTE(Dianule @ 2009 03 03, 18:07)
KOKIA BENDROVE PATARTUMET PASIRINKTI. GAL KAS DIRBA PENSIJU FONDU SRITYJE. A? PADEKITE?O GAL VERTA PASILIKTI SODROJE?
*

Turbut atsakiau į jusu klausima aukščiau komentare.
Sodroje neverta pasilikti, nes dėl to kad kaupiate II pakopos pensijų fonduose sodros pensija nelabai jau ir pamažėja.
Pvz. teko padėti tvarkyti dokumentus dėl išėjimo į pensiją, kuomet moteris sukaupė per 3 metus 2300 lt. (atlyginimas truputi didesnis uz minimalu) . Atsiėmusi pinigus moteris nuėjo į sodrą pasiklausti kiek jai sumažėjo sodros pensija dėl dalyvavimo II pakopos pensijų fonduose. Tai jai paskaičiavo, kad dėl to gaus kas mėnesį 1lt ir 5ct mažiau iš sodros.
Tai reziume kiek metų reiktų gyventi kad is sodros po tą 1,05 atsiimtume 2300 lt. ?
Paskaičiavus reiktu gyventi apie 182 metus. na juk pavargsime tiek gyventi tongue.gif
Papildyta:
QUOTE(Nerijus29 @ 2009 03 03, 22:49)
Kai jau sulaukiama pensijos tai tokie zmones "aktuarijai'' paskaiciuoja pagal savo formules ar statistika kiek laiko zmogus gyvens pensijoje ir paskaiciuoja menesine pensija kuria gaus is pensiju fondu. tai vat jei ta paskaiciuota suma per menesi yra mezesne negu puse arba 3kart didesne negu bazine pensija (siandien 360) tai tada galima atsiimti visa sukaupta suma smile.gif  suma kuri sukaupiama is pensiju  fondu, ir paskaiciuota  is jos menesine pensija butu mazesne negu puse bazines pensijos kazkur tai gali buti apie 29000 Lt. tikslesniems skaiciams yra pensijines skaiciuokles smile.gif
*

Tai jei 29000, tuomet paskaičiuoja kad pensijoje gyvens tik 13 metu?
mergelytė
QUOTE(electra @ 2009 02 28, 03:00)
I sodra sugrizti negalima tikrai. Pensiju fondai bankrutuoti gali, bet tada juos perperka kitos bendroves.

Nebankrutuoja, nes perperka.
Pensiju fondai buna atsikti nuo bendroves pelno, taik kad jei ir bankrutuoja kompanija, pensiju fondai ne , jie tiesiog perduodami kitam valdytojui
arana81
QUOTE(mergelytė @ 2009 03 03, 21:59)
Turbut atsakiau į jusu klausima aukščiau komentare.
Sodroje neverta pasilikti, nes dėl to kad kaupiate II pakopos pensijų fonduose sodros pensija nelabai jau ir pamažėja.
Pvz. teko tvarkyti dokumentus dėl išėjimo į pensiją, kuomet moteris sukaupė per 3 metus 2300 lt. (atlyginimas truputi didesnis uz minimalu) . Atsiėmusi pinigus moteris nuėjo į sodrą pasiklausti kiek jai sumažėjo sodros pensija dėl dalyvavimo II pakopos pensijų fonduose. Tai jai paskaičiavo, kad dėl to gaus kas mėnesį 1lt ir 5ct mažiau iš sodros.
Tai reziume kiek metų reiktų gyventi kad is sodros po tą 1,05 atsiimtume 2300 lt. ?
Paskaičiavus reiktu gyventi apie 182 metus. na juk pavargsime tiek gyventi  tongue.gif
Papildyta:

*

O kiek tavo minima moteris per tuos 3 metus sumokejo i II pakopos pensiju fonda? Laikas dabar i pensija iseiti labai nepalankus, idomu kiek sumazejo jos sumoketi pinigai del siauciancios krizes?
Siaip kuo ilgesnis laikotarpis privacioje pensiju sistemoje, tuo mazesne Sodros pensijos dalis. Tavo minima moteris pensija Sodroje uzsidirbo per 30-40 darbo stazo metu, is kuriu tik 3 metus Sodros pensijos saskaita mokejo II pakopos pensiju fondui smile.gif
Mergelyt, pasidomek ateities pinigu srautu verte dabarties atzvilgiu ir atvirksciai (PV, FV), nes dabar pritaikei paprasta aritmetika 2300/1,05/12=182,53 smile.gif o diskonto normas ne siaip sau sugalvojo, nes litas dabar yra vertingesnis ir turi didesne perkamaja galia nei toks pats litas gautinas po 10 metu smile.gif
Mmm... 2007 m. Lietuvos vyrų vidutinė tikėtina gyvenimo trukmė buvo 64,9 metų, moterų – 77,2 metų. Tai jei i pensija moterys iseina 60 metu, o vyrai 65 metu... vidurkinis statistinis vyras Lietuvoje jokios pensijos nesulauks, o moteris pensijoje isgyvens 17,2 metu rolleyes.gif
Papildyta:
QUOTE(mergelytė @ 2009 03 03, 22:15)
Nebankrutuoja, nes perperka.
Pensiju fondai buna atsikti nuo bendroves pelno, taik kad jei ir bankrutuoja kompanija, pensiju fondai ne , jie tiesiog perduodami kitam valdytojui
*

Cia issamiau apie II pakopos pensiju fondus
mergelytė
QUOTE(arana81 @ 2009 03 03, 23:29)
O kiek tavo minima moteris per tuos 3 metus sumokejo i II pakopos pensiju fonda? Laikas dabar i pensija iseiti labai nepalankus, idomu kiek sumazejo jos sumoketi pinigai del siauciancios krizes?

uzdarbis jai tik 30 lt. ta prasme 30 lt. sukaupe daugiau nei imokejo sodra imoku. minuso nebuvo tai ir pasieme, nes reikejo pinigu jai
arana81
QUOTE(mergelytė @ 2009 03 04, 13:42)
uzdarbis jai tik 30 lt. ta prasme 30 lt. sukaupe daugiau nei imokejo sodra imoku. minuso nebuvo tai ir pasieme, nes reikejo pinigu jai
*

As tai jau i savo II pakopos pensiju fondo ataskaitas net ziureti nebenoriu blush2.gif
Nerijus29

*

[/quote]

Nu cia kazkada skaiciuokle bandziau, nu gal biski ilgiau negu 13, nes mat pensijos dalis sumuojasi is sodrines ir pensiju fondu.
Papildyta:
QUOTE(mergelytė @ 2009 03 03, 22:46)

Dauguma atskaito nuo įmokų po 3proc. , o Ergo Lietuva po 5 proc. nuo įmokos(daugiausia už visus).

*

Manyciau kad atskaitymas tikrai neturetu buti pagrindinis rodiklis renkantis bendrove pensiju kaupimui, didzioji dalis sukauptu pinigu priklauso nuo fondo investavimo krypties smile.gif
electra
Na ryt laikau pensiju fondu testa, bus matyt kiek zinau tongue.gif beje Nerijus29 berods, atsiprasau jei pasikartosiu jei ka, bet sukauptos lesos yra paveldimos ne tik tol kol yra kaupiamos, bet net ir dalyvio mirties atveju. Galima pasirasyti tokia sutarti, ,kad pensininkui mirus, jo sukaupti pinigai butu ismokami paveldetojui. Tiesa, draudimo bendrove atskaito tikrai daugiau mokesciu. Beje draudimo bendroviu, kurios uzsiimtu pensiju ismokom, bent jau mum sake, kad liko tik viena.. ergo.. g.gif
Nerijus29
Na istikruju kad isejus i pensija PF lesos butu paveldimos tai tikrai kad negirdejau tokio atvejo blink.gif g.gif cia nebent pensinio draudimo atveju yra paveldima kazkiek metu, priklausomai nuo sutarties
o kas cia per pensiju fondu egzaminas?
electra
CIa draudimo bendroveje galima issipirkti toki buda, kad tai, kas liko nepanaudota, pereitu paveldetojui. Kazkaip sunkiai risai mintys siandien doh.gif Testas susijes su mano profesija, tiesiog patikrinimas smile.gif
arana81
QUOTE(Nerijus29 @ 2009 03 05, 00:13)
Na istikruju kad isejus i pensija PF lesos butu paveldimos tai tikrai kad negirdejau tokio atvejo blink.gif  g.gif cia nebent pensinio draudimo atveju yra paveldima kazkiek metu, priklausomai nuo sutarties
  o kas cia per pensiju fondu egzaminas?
*

Pensiju fondas tik kaupia investuotojo lesas. Iseinant i pensija perkamas anuitetas. Jei zmogus iki anuiteto pirkimo numirsta, II pakopos pensiju fonde sukauptas lesas paveldi jo artimieji. Jei anuitetas is sukauptu per visa darbinga laikotarpi lesu buvo nupirktas, mirus anuiteto gavejui artimieji nieko nepaveldi smile.gif

II pakopos pensija draudziausi stipriai sirgdama ir norejau, kad mirus nesulaukus pensijinio amziaus fonde sukauptas lesas paveldetu mano seima smile.gif
Fiolita
QUOTE(arana81 @ 2009 03 05, 08:32)
Pensiju fondas tik kaupia investuotojo lesas. Iseinant i pensija perkamas anuitetas.

Kas yra anuitetas? ax.gif
Mums vienos bendroves darbuotoja primygtinai siule pereit pas juos, nes atseit isejus i pensija reikes pirkti kazkoki draudima, o va sudarius sutarti su jais, tas draudimas bus suteikiamas automatiskai unsure.gif
arana81
QUOTE(Fiolita @ 2009 03 05, 12:42)
Kas yra anuitetas?  ax.gif
Mums vienos bendroves darbuotoja primygtinai siule pereit pas juos, nes atseit isejus i pensija reikes pirkti kazkoki draudima, o va sudarius sutarti su jais, tas draudimas bus suteikiamas automatiskai  unsure.gif
*

Nezinau ar verta pereiti, nesidomejau smile.gif siaip lesos visur kaupiamos tuo paciu principu, o rezultatai parode, kad Lietuvoje investavimo geniju nera - visu kompaniju akciju fondai minuse siuo metu smile.gif
Anuitetas yra pastovaus dydzio periodinis pinigu sumos mokejimas. Tarkim isejus i pensija ir is sukauptu lesu nusipirkus anuiteta jo menesinis dydis 200 Lt. Jis nekis iki pat anuiteto gavėjo mirties. Cia yra blogybe apie kuria ne vienas jokios bendroves darbuotojas nepasakoja.
Niekas nezino pinigu perkamosios galios, kai po 30-40 metu ateis pensijinis amzius. Sodros pensija yra indeksuojama, o va anuitetas priklausys nuo to kokia suma sukaupta ir nustatomas viena karta. Gali buti, kad jo sumos per menesi uzteks viena karta gerai papietauti smile.gif
Fiolita
QUOTE(arana81 @ 2009 03 05, 11:04)

Anuitetas yra pastovaus dydzio periodinis pinigu sumos mokejimas. Tarkim isejus i pensija ir is sukauptu lesu nusipirkus anuiteta jo menesinis dydis 200 Lt. Jis nekis iki pat anuiteto gavėjo mirties. Cia yra blogybe apie kuria ne vienas jokios bendroves darbuotojas nepasakoja.

Aciu uz atsakyma 4u.gif

O kas cia blogo? Tai isena kad gausi periodiskai pinigus kaip ir pensija g.gif tik va, nieks nezino ka su ta suma bus galima nuveikt cool.gif
arana81
QUOTE(Fiolita @ 2009 03 05, 13:19)
Aciu uz atsakyma  4u.gif

O kas cia blogo? Tai isena kad gausi periodiskai pinigus kaip ir pensija  g.gif  tik va, nieks nezino ka su ta suma bus galima nuveikt  cool.gif
*

Sodros pensijos dalis indeksuosis (atsižvelgiant i infliacija ir pragyvenimo lygio kitima dides kaip didejo ir paskutinius dvidesimt metu), o privataus pensiju fondo visa mokejimo laikotarpi bus ta pati suma smile.gif taigi 100 proc. garantija, kad pensija bus mazesne nei tu, kurie pasiliko Sodroje ir nepasirase II pakopos pensiju sutarties.
Jei kas senatveje nori mokytis gyventi is pajamu, kuriu perkamoji galia kas menesi mazesne nei buvo menesi pries tikrai nieko blogo... bet as tikrai nesu ju tarpe smile.gif Senatves (jei jos jau sulauksiu) noriu socios smile.gif
Plius musu valdzios poziuris i II pakopos pensiju fondams skirtas lesas yra kaip i rezerva biudzete atsirandancias skyles apkamsyti... kai rasiausi sutarti buvo 5,5 proc. O dabar jau tik ironiskas juokas ima, nes valdzia beveik milijona pilieciu tiesiogine to zodzio apvagineja ju pensijas pravalgydami siandien ir visi tie pilieciai tyli smile.gif
Fiolita
QUOTE(arana81 @ 2009 03 05, 11:34)

Jei kas senatveje nori mokytis gyventi is pajamu, kuriu perkamoji galia kas menesi mazesne nei buvo menesi pries tikrai nieko blogo... bet as tikrai nesu ju tarpe smile.gif Senatves (jei jos jau sulauksiu) noriu socios smile.gif

Ar as kazka ne taip supratau, bet tu juk irgi pensija fonduose kaupi? ax.gif
Nu kas mums belieka- but optimistais biggrin.gif tiketis, kad per daug metu dideli procentai uzaugs bigsmile.gif valdzia turesim tokia kokia ir turetu but- tarnaujancia tautai, o mes, senuciukai, megausimes pramogomis, kelionemis ir ramiai anukus auginsim smile.gif
arana81
QUOTE(Fiolita @ 2009 03 05, 15:52)
Ar as kazka ne taip supratau, bet tu juk irgi pensija fonduose kaupi?  ax.gif
Nu kas mums belieka- but optimistais  biggrin.gif tiketis, kad per daug metu dideli procentai uzaugs  bigsmile.gif valdzia turesim tokia kokia ir turetu but- tarnaujancia tautai, o mes, senuciukai, megausimes pramogomis, kelionemis ir ramiai anukus auginsim  smile.gif
*

Jei klausi, ar antros pakopos pensijos sutarti turiu, taip as ja turiu. Ir labai gailiuosi, kad turiu.
Padarius klaida zmogui sunkiausia pripazinti, kad tai klaida. As ne isimtis, nes matau, kad ten ne kaupimas, o kruvos administruojanciu maitinimas ne svetimais, o savo uzdirbtais pinigais gaunasi. Noreciau ir as tokio "versliuko" - nieko nedarai, uz nieka neatsakingas ir dar neblogi pinigai kapsi kasmet. Uz "administravima", nereikia net jokiu procentu klientams auginti biggrin.gif
Privaciu pensiju fondu istorija nera ilga, bet bankrutavusiu ir su visais pensiju pinigais "nuplaukusiu" sarasas ilgas. Zmones liko ir be valstybiniu, ir be privaciam pensiju fonde kauptu lesu. Jei idomu, daugiausiai tokiu pavyzdziu rasi JAV, bet yra ir musu senuteleje Europoje smile.gif Musu valdzia cia niekuo deta, eilini karta padare copy&paste nuo didesniu labai nesigilindama smile.gif
electra
O as esu isitikinus, jog nesuklydau dalyvaudama II pakopos pensijos kaupime thumbup.gif tikiu, kad bus daug geriau nei sedet vien sodroj
Nerijus29
o esant fondu bankrotui kitos bendroves neperima bankrutavusio fondo dalyviu?
ar cia kalbama apie fondu egzistavimo pabaiga g.gif
"Zmones liko ir be valstybiniu, ir be privaciam pensiju fonde kauptu lesu" - gal yra kur paskaityti apie toki zlugima,butu idomu unsure.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.