Įkraunama...
Įkraunama...

Pensijų kaupimo fondai

QUOTE(arana81 @ 2009 04 08, 10:49)
O Jusu tevai dar ne pensijoje? g.gif  Dabar svarbiausia islaukti, kol suirute praeis, o po kokiu 3-5 metu bus galima valstybe teismuose "pakutenti". Svarbiausia, kad jau yra analogu ir precedentu. Dirbantiems pensininkams valstybei teko ismoketi nureztas pensiju nepriemokas per n metu - buvo gavusiu ir 8, ir 15 tukst. Lt tegul ir nuvertejusiu pinigu. Policininkai laimejo del atlyginimu nepriemokos uz darba naktimis ir svenciu dienomis. Sarasa galima testi...
Patirtu nuostoliu kompensavimui Lietuvelei teks nemazai pinigeliu atseiketi. Tik as ne pinigu noriu, o teises pasitraukti is durniu laivo vadinamo skambiu pensiju reformos vardu ir grizti i Sodros sistema blush2.gif


Atsiprašau.... Nevykusiai pajuokaut bandžiau ... smile.gif Mano mama jau irgi pensininkė. Tai iš mūsų visų pensiją ji irgi gauna. Tokią juokingą, kad net verkt norisi... smile.gif

Gal aš kažko nesuprantu, bet man atrodo, kad per tuos 40 m. kuriuos aš kaupsiu pensijų fonde pinigus ir investuosiu turėtų prisikaupti kažkokia suma. O nelaimės atveju ją dar ir pavėldėtų mano vaikai. Tai man atrodo labai dideli du privalumai. Nekalbu apie super turbo extra prieaugį iš tų pinigų investavimo, bet nors ir konservatyviausiam fonde kaupčiau tai atneštų apie 2-3 proc. metinių palūkanų, net ir per krizę. O pašokinėjus tarp fondų metų eigoje manau galima ir didesnį pelningumą gauti. O ką man po 40 metų pasiūlys Sodra? Ir kada sueis tas pensijinis amžius, kurį taip sėkmingai vis nukelia ir nukelia? smile.gif Aš manau, kad pasirinkau teisingai ir toliau kaupsiu, kad ir po mažai tuose pensijų fonduose.
Atsakyti
QUOTE(NiekoTokio @ 2009 04 08, 15:23)
Atsiprašau.... Nevykusiai pajuokaut bandžiau ... smile.gif Mano mama jau irgi pensininkė. Tai iš mūsų visų pensiją ji irgi gauna. Tokią juokingą, kad net verkt norisi... smile.gif

Gal aš kažko nesuprantu, bet man atrodo, kad per tuos 40 m. kuriuos aš kaupsiu pensijų fonde pinigus ir investuosiu turėtų prisikaupti kažkokia suma. O nelaimės atveju ją dar ir pavėldėtų mano vaikai. Tai man atrodo labai dideli du privalumai. Nekalbu apie super turbo extra prieaugį iš tų pinigų investavimo, bet nors ir konservatyviausiam fonde kaupčiau tai atneštų apie 2-3 proc. metinių palūkanų, net ir per krizę. O pašokinėjus tarp fondų metų eigoje manau galima ir didesnį pelningumą gauti. O ką man po 40 metų pasiūlys Sodra? Ir kada sueis tas pensijinis amžius, kurį taip sėkmingai vis nukelia ir nujavascript:emoticon(':mirksiukas:')kelia? smile.gif Aš manau, kad pasirinkau teisingai ir toliau kaupsiu, kad ir po mažai tuose pensijų fonduose.
tai yra asmeninis Jusu sprendimas, bet... pries 20 metu Sodros nebuvo, su ja susijusi istatymine baze tobulinama nuo 1992 m., nesu tikra, kad Sodra bus po 40 metu smile.gif
II pakopos pensiju sutarti pasirasiau sirgdama ir nezinodama ar pasveiksiu - "suveike" argumentas, kad man mirus sukauptas lesas paveldes artimieji. Tik pasveikus smulkiai issiaiskinau visas salygas ir pati reformos mechanizma.
Ka reiskia 2-3 proc. metinis obligaciju fondo prieaugis, kuris net infliacijos nedengia. Be to, investuojant i oblicacijas niekas neduoda garantijos, kad obligaciju emitentas jas tikrai sugebes ispirkti. O kad tokiu nemokiu tikrai bus galima net neabejoti - pensiju fondus valdo zmones, pasitaikys ir nuostoliu.
Tas pats su akcijomis. Sokinejimas tarp akciju ir obligaciju fondu kainuoja ir mazina sukaupta suma tam tikru procentu.
Bet didziausia problema musu valstybe, kuri tiems II pakopos pensiju fondams skirtuose 5 proc. mato nemokamu pinigu saltini einamosioms reikmems (skolintis is banku ar zmoniu kainuoja). Taip kad pagal ju logika vietoj 5 proc. liks 2 proc. Ir dabar 2009 m., kai 20 Lt kainavusia akcija galima nupirkti uz 1 Lt smile.gif Idomu, kas man situos nuostolius senatveje kompensuos? Manau, kad niekas. Grizus i Sodra tikrai ramiai miegosiu, nes bent jau nemaitinsiu savo pinigais fondu analitiku, kurie apie investicijas ismano... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(arana81 @ 2009 04 08, 16:12)
tai yra asmeninis Jusu sprendimas, bet... pries 20 metu Sodros nebuvo, su ja susijusi istatymine baze tobulinama nuo 1992 m., nesu tikra, kad Sodra bus po 40 metu smile.gif


Pagrindinis klausimas butu - pinigu perkamoji galia ateityje.
2-3% prieagio tai dar lyg ir neblogai ziurint is sios dienos, bet paziurekit statistikoj - kaip augo atlyginimai per paskutinius 10 metu. Tada tie 2-3 % .... pasirodys tokios "asaros", kad neverta ni pradeti.
Taip pat pridekim - mamos iseis i pensija anksciau ir gyvens ilgiau, tuo tarpu vyru atveju ... pusmetis iki ....

Paveldeti irgi nebus ko .... prisiminus tarybiniu laiku vaiku draudimus -> sulauksit 18 -> gausit 1000 rub.
o tas 1000 rub virto ?? 10 Lt ??

taip pat, pergyvenom pinigu reformas: rub-vagnoreliai-Lt.
Liko pergyventi dar viena (kaip minimum) -> Lt -> EUR. Nors kazkada europoj plaukiojo ekiu (net nebeatsimenu kaip rasosi ...)

Kaip nekeista - visos pinigu reformos daromos zmoniu saskaita. Deti viltis, po 40 metu ...
Atsakyti
QUOTE(arana81 @ 2009 04 08, 16:12)
tai yra asmeninis Jusu sprendimas, bet... pries 20 metu Sodros nebuvo, su ja susijusi istatymine baze tobulinama nuo 1992 m., nesu tikra, kad Sodra bus po 40 metu smile.gif
II pakopos pensiju sutarti pasirasiau sirgdama ir nezinodama ar pasveiksiu - "suveike" argumentas, kad man mirus sukauptas lesas paveldes artimieji. Tik pasveikus smulkiai issiaiskinau visas salygas ir pati reformos mechanizma.
Ka reiskia 2-3 proc. metinis obligaciju fondo prieaugis, kuris net infliacijos nedengia. Be to, investuojant i oblicacijas niekas neduoda garantijos, kad obligaciju emitentas jas tikrai sugebes ispirkti. O kad tokiu nemokiu tikrai bus galima net neabejoti - pensiju fondus valdo zmones, pasitaikys ir nuostoliu.
Tas pats su akcijomis. Sokinejimas tarp akciju ir obligaciju fondu kainuoja ir mazina sukaupta suma tam tikru procentu.
Bet didziausia problema musu valstybe, kuri tiems II pakopos pensiju fondams skirtuose 5 proc. mato nemokamu pinigu saltini einamosioms reikmems (skolintis is banku ar zmoniu kainuoja). Taip kad pagal ju logika vietoj 5 proc. liks 2 proc. Ir dabar 2009 m., kai 20 Lt kainavusia akcija galima nupirkti uz 1 Lt smile.gif Idomu, kas man situos nuostolius senatveje kompensuos? Manau, kad niekas. Grizus i Sodra tikrai ramiai miegosiu, nes bent jau nemaitinsiu savo pinigais fondu analitiku, kurie apie investicijas ismano... smile.gif


BEt pati juk rašot, kad po 40 metų Sodros gali ir nebūti, bet ramiai miegosit grįžus į Sodrą... Nesiriša man čia galai. Vien dėl to, kad analitikas pasiims algą nuo Jūsų sukauptos sumos, atiduoti savo pinigus valstybei man atrodo neprotinga. Nieko asmeniško. Bet aš taip tikrai nedarysiu. Mano jau ten yra sukaupta suma per tuos tris metus kur kaupiau. Reikia imtis priemonių, kad tuos procentus grąžintų mums, o ne padovanoti savo pinigus Sodrai. Aš geriau duosiu uždirbt fondų valdytojui, nei Sodros aparatui smile.gif o taip dar sukaupsiu kažkiek pinigų smile.gif Pensijos fondai nėra investiciniai, kurių pagalba reikia susikrauti turtus. Jie ilgalaikiam taupymui. O šokinėt tarp fondų apsimoka tik artinantis krizei, kad fondų vienetų vertė nenukristų po 30 proc...
Papildyta:
QUOTE(Vall2 @ 2009 04 08, 16:44)
Pagrindinis klausimas butu - pinigu perkamoji galia ateityje.
Paveldeti irgi nebus ko .... prisiminus tarybiniu laiku vaiku draudimus -> sulauksit 18 -> gausit 1000 rub.
o tas 1000 rub virto ?? 10 Lt ??
Kaip nekeista - visos pinigu reformos daromos zmoniu saskaita. Deti viltis, po 40 metu ...



Tai Jūsų nuomone praktiškai jokio skirtumo ar lieki Sodroj ar kaupi pensijų fonde? Ar taip, ar taip nieko negausiu sulaukęs pensijos? smile.gif
Atsakyti
aš kažkodėl esu tokios nuomonės, kad jei tik yra galimybė atsiimti savo sumokėtus mokesčius, tai reikia naudotis, tiek GPM lengvata, tiek ir šia "lengvata" tik sodros mokesčiams, nes tiek kiek susikaups, bent jau tavo bus, o ne turėsi eit kaip išmaldos prašyt tetulės Sodros... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(dowwe @ 2009 04 08, 18:16)
aš kažkodėl esu tokios nuomonės, kad jei tik yra galimybė atsiimti savo sumokėtus mokesčius, tai reikia naudotis, tiek GPM lengvata, tiek ir šia "lengvata" tik sodros mokesčiams, nes tiek kiek susikaups, bent jau tavo bus, o ne turėsi eit kaip išmaldos prašyt tetulės Sodros...  blush2.gif

Pritariu. Ir taip daug atiduodu savo pinigų išlaikyt biurokratinį mechanizmą. Todėl naudojuosi tokia galimybe, kurią siūlo valstybė.
Atsakyti
QUOTE(NiekoTokio @ 2009 04 08, 16:54)
BEt pati juk rašot, kad po 40 metų Sodros gali ir nebūti, bet ramiai miegosit grįžus į Sodrą... Nesiriša man čia galai. Vien dėl to, kad analitikas pasiims algą nuo Jūsų sukauptos sumos, atiduoti savo pinigus valstybei man atrodo neprotinga. Nieko asmeniško. Bet aš taip tikrai nedarysiu. Mano jau ten yra sukaupta suma per tuos tris metus kur kaupiau. Reikia imtis priemonių, kad tuos procentus grąžintų mums, o ne padovanoti savo pinigus Sodrai. Aš geriau duosiu uždirbt fondų valdytojui, nei Sodros aparatui smile.gif o taip dar sukaupsiu kažkiek pinigų smile.gif Pensijos fondai nėra investiciniai, kurių pagalba reikia susikrauti turtus. Jie ilgalaikiam taupymui. O šokinėt tarp fondų apsimoka tik artinantis krizei, kad fondų vienetų vertė nenukristų po 30 proc...
Papildyta:
Tai Jūsų nuomone praktiškai jokio skirtumo ar lieki Sodroj ar kaupi pensijų fonde? Ar taip, ar taip nieko negausiu sulaukęs pensijos? smile.gif
Sodros analogas bus, o kaip ji pavadins tuometine valdzia... pavadinime tikrai nematau didelio skirtumo, plius pensija bus indeksuota pagal tuometine valiuta ir perkamaja galia smile.gif
O jei tas analitikas a la Bernard Madoff ar Jerome Kerviel? JAV ir Prancuzija turi ne dvidesimties metu tradicijas investiciju teisineje sistemoje, bet klientai sedi be pinigu, o situ dvieju sukciu vardai jau tapo bendriniais abiejose Atlanto pusese. Nei vienam, nei kitam, nei tokiam pat genijui Lietuvoje nesu linkusi dovanoti ne cento, tada jau geriau Sodrai ir visiems jos islaikomiems. Ne vieno analitiko nostrifikuoto i palaimintuosius ir sventuosius lietuviu tarpe nezinau...
Yra fondu ir 60 proc. kritusiu, taip kad kas sedi su 30 proc. minusu... dar negali burnoti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(arana81 @ 2009 04 08, 16:12)
... Grizus i Sodra tikrai ramiai miegosiu, nes bent jau nemaitinsiu savo pinigais fondu analitiku, kurie apie investicijas ismano... smile.gif



pataisykite jei klystu - bet ar yra numatyta galimybe "gryzti i sodra" g.gif

o antra apie visus fondus...
sokinejimas tarp fondu - nurezia savo dali... (ne "pelno" o visos sumos..)
o administravimo mokesciai... manyciau labai neadekvatus - suprasciau, jei butu skaiciuojama pvz kaip individualiai investuojant - 15 proc. ar pan. nuo "prieaugio" tada aisku uz ka mokama, o dabar kiek suprantu imamas procentas ar pora nuo visos sumos - net jei nuostolingai fondas veike, tad doh.gif doh.gif doh.gif ...... klausimas atviras per kiek metu su tokiais nubyrejimais akciju vienetai pirkti piko metu griz i "nuli" t.y. fonde bus tiek pinigu, kiek buvo valstybes inesta..
Atsakyti
QUOTE(karra @ 2009 04 10, 08:22)
pataisykite jei klystu - bet ar yra  numatyta galimybe "gryzti i sodra"  g.gif
o antra apie visus fondus...
sokinejimas tarp fondu - nurezia savo dali... (ne "pelno" o visos sumos..)
o administravimo mokesciai... manyciau labai neadekvatus - suprasciau, jei butu skaiciuojama pvz kaip individualiai investuojant - 15 proc. ar pan. nuo "prieaugio" tada aisku uz ka mokama, o dabar kiek suprantu imamas procentas ar pora nuo visos sumos  - net jei nuostolingai fondas veike, tad  doh.gif  doh.gif  doh.gif ...... klausimas atviras per kiek metu su tokiais nubyrejimais  akciju vienetai pirkti piko metu griz i "nuli" t.y. fonde bus tiek pinigu, kiek buvo valstybes inesta..
galimybes grizti i Sodra nera, bet po keliu metu tikrai bus - pensiju fondu sistema zlugo ta akimirka, kai musu valdantieji nusprende pasinaudoti pervedimui i fondus skirtais pinigais savo einamosioms reikmems - neplanuodama kompensuoti del to pensiju fondu sistemos dalyviu nuostoliu nei dabar, nei ateityje.
Visiskai sutinku su jumis del "sekmes" mokescio nuo uzdirbto pelno pensiju fondu valdytojams - dabar jie kasmet "atsikanda" procentus nuo visos sukauptos sumos, nepaisant to, kad laiku neprieme butinu sprendimu ir ta sukaupta suma sumazejo keliasdesimt procentu. Nezinau kitos srities su tokia apmokejimo uz darba (atliktas ar ne) filosofija. Greiciausiai tokios srities niekada ir neatsiras.
Jus visiskai teisi ir del sokinejimo kainos. Norejau pakeisti II pakopos pensiju fonda. Paskaiciavus paaiskejo, kad man tai pernelyg brangiai kainuos. Be to, kol aiskinausi visu fondu salygas, pasiurpino ir fondo i kuri norejau pereiti rezultatai. Nebeliko prasmes sokineti. Tvirtai zinau, kad noriu atgal i Sodra smile.gif
Su dabartine valstybes politika dauguma fondu niekada negris i "nuli", ypac rizikingesniu. Jiems sudaroma galimybe pirkti tik per kainu pikus, o smukus rinkoms ir atpigus VP pinigai nureziami valstybes reikmems ir nebera uz ka pirkti - vadinasi rinkoms kylant jie netures pigiai pirktu VP is kuriu galetu uzdirbti kritimo metu patirtu nuostoliu kompensavimui. Tokiomis bjauriomis salygomis minusas ilgu laikotarpiu garantuotas 100 proc.
Buvo mintis leisti poros metu trukmes valstybes VP, kuriuos uz 3 ar 5 proc. privaletu nupirkti pensiju fondai. Bet kam moketi 3 ar 5 proc. palukanas, be to, VP termino gale reikes ispirkti - kai galima tuos pacius pinigus pasiimti uz 0 proc. palukanu ir dar paciu pinigu grazinti nereikes. Tas pervedamu i pensiju fondus procentu sumazinimas yra tas pats kas sovietine privataus turto nacionalizacija po karo. Tik tada visus Lietuvos piliecius apiplese rusai, o dabar vidury baltos dienos ~900 tukst. lietuviu apiplesia lietuviai.
Atsakyti
Užuot piktinęsi forumuose ar namuose prie bokalo alaus ar puodelio kavos, viešai reikškite nepasitenkinimą: http://www.peticijos.lt/visos/2457/
Gal daugiau naudos bus... smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo NiekoTokio: 10 balandžio 2009 - 09:02
QUOTE(NiekoTokio @ 2009 04 10, 10:01)
Užuot piktinęsi forumuose ar namuose prie bokalo alaus ar puodelio kavos, viešai reikškite nepasitenkinimą: http://www.peticijos.lt/visos/2457/
Gal daugiau naudos bus... smile.gif
Išsaugokime savo pensijas:
Valdžia vėl nori pavogti mūsų būsimas pensijas. Ar sugebėsime susivienyti ir išreikšti mūsų nepasitenkinimą valdžios pažadų nesilaikymu, mūsų ateities gerovės griovimu? Aš pasirengęs priešintis. Pasakykim aiškų NE mūsų nuosavybės nusavinimui! Jeigu valdžia sužlugdys mūsų pensijų kaupimą, kokio pasitikėjimo verta valdžia ir jos reformos?
Kviečiu pasirašyti šią peticiją ir išplatinti ją visiems. Parodykime, kad ir dirbantys žmonės gali kovoti už savo teises!


po tokiu tekstu niekas niekada gyvenime neprivers surasyti asmeninius duomenis. Emociju, skambiu sukiu kratinys ir tiek. Jokios juridines galios ir teisiniu pasekmiu. Vadinas eilinis vaiku zaidimas. Be to, eiliniai zmones net nesupranta, kad jau pavogta dalis ju pensijos. O kai supras senatveje, pavogusieji jau seniai po velena bus.
Renku juridinius dokumentus, konsultuojuosi su teisininkais, nes po krizes planuoju teistis savo pensijos klausimu smile.gif o be namu darbu niekaip nelaimesiu to teisminio proceso smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo arana81: 10 balandžio 2009 - 09:27
QUOTE(arana81 @ 2009 04 10, 10:26)
Išsaugokime savo pensijas:
Valdžia vėl nori pavogti mūsų būsimas pensijas. Ar sugebėsime susivienyti ir išreikšti mūsų nepasitenkinimą valdžios pažadų nesilaikymu, mūsų ateities gerovės griovimu? Aš pasirengęs priešintis. Pasakykim aiškų NE mūsų nuosavybės nusavinimui! Jeigu valdžia sužlugdys mūsų pensijų kaupimą, kokio pasitikėjimo verta valdžia ir jos reformos?
Kviečiu pasirašyti šią peticiją ir išplatinti ją visiems. Parodykime, kad ir dirbantys žmonės gali kovoti už savo teises!


po tokiu tekstu niekas niekada gyvenime neprivers surasyti asmeninius duomenis. Emociju, skambiu sukiu kratinys ir tiek. Jokios juridines galios ir teisiniu pasekmiu. Vadinas eilinis vaiku zaidimas. Be to, eiliniai zmones net nesupranta, kad jau pavogta dalis ju pensijos. O kai supras senatveje, pavogusieji jau seniai po velena bus.
Renku juridinius dokumentus, konsultuojuosi su teisininkais, nes po krizes planuoju teistis savo pensijos klausimu smile.gif o be namu darbu niekaip nelaimesiu to teisminio proceso smile.gif


aš tą patį pagalvojau apie "peticiją". parėkavimai tyruose ir tiek.

o kokius dokumentus renki? aš irgi mielai pasibylavočiau biggrin.gif
Atsakyti