Įkraunama...
Įkraunama...

Skambiname pianinu

QUOTE(Skirte @ 2009 04 07, 20:30)
O geras, as irgi kazkada gavau Noros natytes Don't know why, tai labai idomus pasirode, tik su ritmu man tada sunkoka buvo. Kazkaip sunkiai melodija suprast buvo, tai nebaigiau mokytis... Kokias dainas groji?

Taip, šitą groju. Visų pirma labai labai daina patiko, tai kažkaip nesunkiai aš ją "įvaldžiau", neprofesionaliai, bet neblogai tongue.gif O dar (gal net labiau) patinka - The nearness of you ir One flight down.
Atsakyti
Sveikos, pianistės. Aš ir vėl su savo klausimais blush2.gif
Kas man paaiškins ką reiškia x ženkliukas prieš natą? Kažkaip niekad neteko susidurti.
Atsakyti
QUOTE(tuktuk @ 2009 04 10, 16:47)
Sveikos, pianistės. Aš ir vėl su savo klausimais blush2.gif
Kas man paaiškins ką reiškia x ženkliukas prieš natą? Kažkaip niekad neteko susidurti.


x zenkliukas pries nata - tai dvigubas diezas, t. y. pvz. jei parasytas pries nata do, tai reikia groti re. Tokie zenkliukai paprastai buna tose natose, kur prie rakto daug diezu, ir nata, prie kurios x zenkliukas, be to zenkliuko dazniausiai buna su vienu diezu (prieraktiniu). 4u.gif
na gal aiskiai parasiau...
Atsakyti
Gal kas turit Sasha son dainų natas? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lina O. @ 2009 04 13, 11:53)
x zenkliukas pries nata - tai dvigubas diezas, t. y. pvz. jei parasytas pries nata do, tai reikia groti re. Tokie zenkliukai paprastai buna tose natose, kur prie rakto daug diezu, ir nata, prie kurios x zenkliukas, be to zenkliuko dazniausiai buna su vienu diezu (prieraktiniu).  4u.gif
na gal aiskiai parasiau...

Ačiū, labai aiškiai parašei 4u.gif
Atsakyti
Sveikos merginos! 4u.gif gal kuriai kada teko groti, ar kur matyti natas iš J. Pakalnio baleto "Sužadėtinė","Šokis su kardais"? g.gif
Atsakyti
nu va, dabar laiko daugiau turiu, reik vel pradet mokytis grot ka nros... lotuliukas.gif
gal zinot kokiu puslapiu kur galima parsisiusti natu? senokai tai dARiau, taip kad visus uzmirsau,.. ):
Atsakyti
Noriu kad papasakotumėte, kaip jūs praktikuojatės groti greitą natų seką (nežinau kaip pianistų terminais pavadint lotuliukas.gif doh.gif ). Na, kai per kokias tris oktavas žemyn arba aukštyn reikia greitai "perlėkti". Gal yra kokių specialių pratimukų? Kaip jus muzikos mokyklose mokytojai mokydavo? Gal pianistams gamų grojimo tikslas būtent tas ir yra? smile.gif
Atsakyti
ui, ši tema priminė mano jaunystės dienas.. laugh.gif penkis metelius lankiau akardeono ir pianino pamokas, o jau 3 metus nebuvau prisilietusi prie klavišų, o taip norėtųsi, taip ilgu:) turiu galimybę pabarškint akardeoną, o, va, pianiną.. tikrai kadanors jį įsigysiu! ax.gif
Atsakyti
QUOTE(tuktuk @ 2009 05 23, 23:37)
Noriu kad papasakotumėte, kaip jūs praktikuojatės groti greitą natų seką (nežinau kaip pianistų terminais pavadint lotuliukas.gif  doh.gif ). Na, kai per kokias tris oktavas žemyn arba aukštyn reikia greitai "perlėkti". Gal yra kokių specialių pratimukų? Kaip jus muzikos mokyklose mokytojai mokydavo? Gal pianistams gamų grojimo tikslas būtent tas ir yra? smile.gif


reikia tiesiog gera pirstuote susistatyt ir groti tik tais pirstais. Patogiausia (jei iseina), kai pirmas pirstas groja po juodo klaviso.
Ir reiketu siekti, kad pirstuote butu nesudetinga, pvz:
1-2-3-4-1-2-3-4-1-2-3-4....
1-2-3-1-2-3-1-2-3-1-2-3.....
2-3-1-2-3-4-1-2-3-4-1-2-3-4........
2-1-2-3-1-2-3-1-2-3-1-2-3......
1-2-3-1-2-3-4-1-2-3-1-2-3-4..... (sita paskutine yra gamu pirstuote, tik nevisada naudojama nuo pradziu, priklauso kokia gama)
ir t. t., reikia ziuret kiekvienu konkreciu atveju
Ir dar gerai butu pasimokyt ta vieta mintinai smile.gif
Greita natu seka vadinasi pasazas mirksiukas.gif


Ir dar parasysiu labai gera praktini patarima, kuri gavau is savo destytojos:
kai reikia greitai sugroti pasaza (ypac arpedzio) i viena puse (t. y. tik aukstyn arba tik zemyn), nereikia stengtis viska groti legato. Legato grojasi tik viena natu grupe. Pvz, jei grojam desine ranka aukstyn, tai neprisijungia nata, kuria groja nykstys - pries nyksti yra atkelimas. Kitaip sakant, legato pagrojam, pvz, 1-2-3-4 pirstais, tada ranka perkeliam desiniau, vel sugrojam 1-2-3-4 pirstais, vel perkeliam, ir t. t. Tik perkelti tai reikia greitai, ir tiksliai ten, kur reikia toliau groti.

Muzikos mokyklose tai dazniausiai mokina viska jungti, bet man situo auksciau aprasytu budu grojasi gerokai lengviau ir greiciau.

Ir dar. Pageidautina, kad visos natos pasaze praskambetu lygiai. To siekti padeda, jei darom nedideles atramas i paskutine nata kiekvienoj grupej (pries atkeliant ranka). Bet sitas patarimas taikytinas grojant ne gaminius, o arpedzio pasazus.
4u.gif 4u.gif 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Chr. @ 2009 05 23, 19:33)
nu va, dabar laiko daugiau turiu, reik vel pradet mokytis grot ka nros... lotuliukas.gif
gal zinot kokiu puslapiu kur galima parsisiusti natu? senokai tai dARiau, taip kad visus uzmirsau,.. ):


jei moki rusiskai, tai isivesk per google tarakanov 4u.gif
Atsakyti
Lina O. bigsmile.gif bigsmile.gif bigsmile.gif Net nežinau kaip čia tau atsidėkot bigsmile.gif Nebe pirmą kartą taip gerai man viską išaiškini. Labai labai ačiūūū už pagalbą 4u.gif
Atsakyti
Pasiklausykit sitos moters, kaip groja... Man cia kazkas neitiketino. unsure.gif 4u.gif
Atsakyti