Įkraunama...
Įkraunama...

Iguana

Taip, gaile, mes leidžiame jai vaikščioti visur.Kai šalta ji dažniausiai sėdi savo terariume, o kai pašviečia saulutė dažniausiai keliauja į svetainę ant fotelio atlošo, kuris stovi prie stiklinių durų.Ten jai labai šilta. Dabar jau išauklėjom ir niekur kitur nebelipa. Net mano gėlių nebeliečia, nors ankščiau būtinai lipdavo ir grauždavo lapus.Būtinai pasidaryk sau ekskursiją į Kauną pas Rimą, ji tikrai atskleidžia daug paslapčių kaip auklėti, kaip elgtis, kad būtų švelni ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(Mįsliukė @ 2005 04 17, 22:19)
Taip, gaile, mes leidžiame jai vaikščioti visur.Kai šalta ji dažniausiai sėdi savo terariume, o kai pašviečia saulutė dažniausiai keliauja į svetainę ant fotelio atlošo, kuris stovi prie stiklinių durų.Ten jai labai šilta. Dabar jau išauklėjom ir niekur kitur nebelipa. Net mano gėlių nebeliečia, nors ankščiau būtinai lipdavo ir grauždavo lapus.Būtinai pasidaryk sau ekskursiją į Kauną pas Rimą, ji tikrai atskleidžia daug paslapčių kaip auklėti, kaip elgtis, kad būtų švelni ir t.t.


Ačiū ačiū tau labai! clap.gif
bandysim kaip nors nuvažiuoti smile.gif . Mes tai irgi norim paleisti saviškę vaikščioti, bet ji tokia bailiukė, laksto tada, duodasi.. Na, bet gal priprastų. Reiks bandyti smile.gif
o koks jūsiškės amžius?
Atsakyti
gaile:), parašiau tau į asmeninę Rimos telefoną.Mes pasiskambinom ir ji maloniai mus priėmė. Su autobusu nuvežti iguaną gali būti sunkoka. Jeigu ji sveika,tai autobusu geriau nevežkite.Aišku, labai gerai, kai Rima apžiūri, mums ji ir pasakė, kad berniukas.Mes važiavome su mašina. Įdomu tai, kad važiavome į Kauną per Vilnių. Iki Vilniaus ir kol viešėjome pas sesę iguana buvo labai rami, o nuo Vilniaus lipo visur mašinoje kaip išprotėjusi, o labiausiai vyrui ant dešinės rankos.O grįžtant iš Rimos vėl ramiausiai sau miegojo. Matyt jautė, kad pas daktarą važiuojam. tongue.gif Ir labai įdomi reakcija buvo, kai pamatė ten kokį 12 naujų iguanų. biggrin.gif
Atsakyti
Mūsų Timošiui apytiksliai 4-5 metai. ( nuotraukose paveiksluota prieš metus). Buvo ir mūsų bailiukė, tik vyras galėjo paimti į rankas, bet dabar jau priprato.Iguanos kaip vaikai, praeina visus amžiaus tarpsnius - pradžioje visko bijo, paskui visur lipa, nes įdomu, o paskui pasidaro ramios, žino savo teritoriją.Jeigu nori, kad ji būtų jauki, reikia su ja bendrauti: grįžus paglostyti, pakalbinti (viską labai gerai supranta, pvz. budavo lipa ant mano gėlių ir žiūri į mane, aš garsiau subaru ir atsitraukia biggrin.gif ), vakare leiskite jai būti tame pačiame kambaryje kur ir jūs ir pripras.Labai mėgsta kai glostai galvą.
gaile, o kaip jūs išsprendėte iguanos tuštinimosi problemą?
Atsakyti
Mes irgi duodame kartais palaipioti visur, tai atsimenu anksčiau , kai tik atsivežėme ir viskas buvo nepažystama,tai lipdavo i gelių vazonus, nugrauždavo lapus, netgi lipdavo i gelės viršūne... kuri aišku nulinkdavo ir vos ne su visu vazonu griūdavo žemėn smile.gif Pas mane kambaryje pastoviai lenda po lova.. kartais pasiimu, žiūrėdama televizorių ir gulėdama lovoj pasiguldau ant pilvo, ir užkloju antklode.Kai tik atšilo orai, tai gulėjau ant lovos, ir skaičiau knygą, pasidejau pagalvę prieš langą, ir pasisodinau iguaniuką. Tai net spalva prieš saulę pakeitę, toks rudas pasidarė. wink.gif gražuolis... smile.gif
Atsakyti
Alivka, oi pažįstamos problemos su tom gėlėm biggrin.gif Mes buvome prie jūros nusivežę, tai nuo saulės spindulių tamsiai tamsiai žalia, vos ne juoda pasidarė.
Ale, kaip smagu, kad daugiau yra auginančių iguanas, o tai nerasdavom niekur bendraminčių 4u.gif
Atsakyti
Aha, radau telefoną - labai labai ačiū clap.gif
Nu niekaip negaliu atsidžiaugti, tiek daug sužinau iš jūsų visų ax.gif
Mįsliuke, tu man tiek naujienų prisakei thumbup.gif . Mums pasakojo, kad ji visai nprisiriša ir šiaip nelabai protinga yra. Nu bet gi kad matem jau per tiek laiko, kad mąsto, reaguoja į viską labai sąmoningai ir šiaip.. Šiaip mūsiškė atrodo visai sveika, tai autobusu tikrai nevešim - lauksim kitos progos ax.gif
O su tuštinimusi tai nuo pirmų dienų neturime jokių problemų - mūsiškė viską daro į vandenį. Mes esame padarę terariume jai vonelę - ji labai megsta joje maudytis, o poto eina dziovintis prieš lempą tongue.gif . Tai toje vonelėje ir daro viską - belieka tik vandenį pakeisti. Tik "auklėti" mus megsta; jei nespėjam laiku vandens pakeisti, tai ant akmenų pridaro terariume blush2.gif
Atsakyti
Turim mes jau kokius 6 metus Iguaną, tai įdomu, gal kas irgi laikote. Pas mus patelė, vieną kartą dėjo kiaušinius, buvo graži-ilga, tik.... blink.gif aš pernai netyčią nutraukiau jai uodegą - dabar ji per pusę trumpesnė, bet jai tai netrugdo. Na dar visokių nuotykių su ja yra nutikę, jei bus kam įdomu - papasakosiu.
Laukiu Iguanų "fanų" mirksiukas.gif
Atsakyti
Aš iguanauose nieko nenusimanau ir jų net nežadu laikyt, tik man labai įdomu pasidarė, negi joms taip lengvai nutraukiamos uodegos? tai ką, su jomis reik elgtis kaip su porcelenu? smile.gif čia tik smalsumas 4u.gif
Atsakyti
Aš turiu 2 iguanas, viena jų didelė, virš metro, patelė, o kita mažytė, kas bus dar žiūrėsiu smile.gif Didžioji gyvena visur namuose, kur tik nori, o mažė sėdi terariume, nes katinai dar gali suryti, fantastiški gyviai, nors uodegą joms nutraukti labai sunku, tai ne vikrusis driežas, uodegos esant pavojui nemeta. g.gif
Atsakyti
Pas mus ir ji buvo užaugusi virš metro kol uodegą turėjo, dabar koks 80 cm. O uodegą nutraukiau kai kėliau iš terariumo už uodegos, o ji spurdėjo blink.gif , spurdėjo ir liko uodega mano rankoje doh.gif Žiauru....o aš juk žinojau, kad už uodegos kelti negalima, bet...
Na aš neįsivaizduoju kaip Iguanos pas kitus vaikšto po namus ir daro ką nori???? g.gif
Pirma - ji kas dieną atlikinėja savo reikalus(bala būna tretčdalis terariumo), neįsivaizduoju kokie būtų po to kilimai ir kokia smarvė namuose po tokio kasdieninio tuštinimosi betkur, nebant ji pas jus išdresiruota daryti į vieną vietą, į smėlį, ar kur kitur???
Antra - ji baikšti ir vaikai ją užgainiotų, o ji gindamasi gali ir įkasti.
Trečia - gali pabėgti, nes pas mus tai balkonas per vasara neuždarytas, orlaidės irgi.Ji jau buvo mums pabėgusi per orlaidę - nukėlė terariumo dangtį, išėjo per ją į balkoną ir iššoko į lauką(gerai kad mes pirmam aukšte).
zay, o pas jus patinas ar patelė ir kiek maždauk jai metų????
Atsakyti
Aš savo iguanos nuotrauką įdėjus tarp fotogeniškų augintinių, tai patelė, paėmiau ją iš moters jau didelę, ta moteris Garliavoje užsiima ropliais, pas ją namie apie 20 iguanų, visos ne terariume, 2 patinai virš 2m ilgio, jos kada nori eina į lauką, pačios pareina, žino, kur jų kiemas ir tik ten būna, būtent, kad tokia iguana būtų jos nereikia laikyti terariume, reikalus atlikti ji mokoma į kriauklę, reikia2x per dieną įdėti į šiltą vandenį, o mūsiškė atvežta nusimušė nuo vietos, nes pati negalėjo įlipti į kriauklę, tai susirado 1 pastovią vietelę ir ten vienodu metu viską padaro. Aš ją dažnai pasiimu į mišką, į sodą, sode ji labiausiai mėgsta gulėti vyšnioje, miške į medžius neleidžiu, nes atsibostų laukti, kol nulips, šiaip vaikštom kur nors pievoje, ji toli nuo manęs nenueina, dukra ją išsineša į savą kiemą, bet ji dar neskiria kur kaimynų kiemas, o kur mūsų. Šiaip jei įdomu duočiau Rimos telefoną, paskambinkit ten, nuvažiuokit, ji kai gali visada priima ir paaiškina kaip auklėti iguaną, kad elgtūsi kaip šuo, pas ją gi beveik visos žino savo vardus ir ateina šaukiamos, be to ji vienintelė Lietuvoje gydo roplius, net zoologijos sodas jai esant bėdai patiki savo gyvūnus.
Atsakyti