Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka

QUOTE(madre @ 2007 06 13, 11:31)
Linkiu sekmes! 4u.gif

aciukas 4u.gif

QUOTE(Zaneta75 @ 2007 06 13, 11:39)
paprastai nuosavybes riba baigiasi tvora/vartais = suns "karaliavimo" ribos
mes turejom panasia problema: pas mus uzklysdavo dobermanas (kadangi vartu dar kol kas neturim) ir trindavosi po kiema, net per langa mus aplodavo. Skambinau ir i karantina, ir i seniunija, ir policijai, ir vet tarnybai rezultatas = daug kalbu  doh.gif bet viena patarima gavom: kviesti policija/rasyti pareiskima; jei nerasysit pareiskimo jokie mentai nevaziuos - turi jie ka veikti. O pareiskimas suveike  thumbup.gif sunelis gavo savo buda, voljera (net ir jam i nauda isejo)

turesiu omeny, kaip tvarkytis su tokiais dalykeliais bigsmile.gif

QUOTE(Wolke @ 2007 06 13, 11:48)
cia sestadieni pasisodinau  ax.gif

vaaaaaaaauuu, labai grazu, o tie ciklomenai, tikrai pasakiskai atrodo wub.gif thumbup.gif o pas mane galima sakyti jie tik egzistuoja doh.gif isnesiu i lauka gal atsigaus g.gif
Atsakyti
QUOTE(madre @ 2007 06 13, 11:31)

kokia nuostabi gelyte,Knifofijai paaiskinus nutariau pirkti,o pamacius tavo nuotraukele pasiryzau galutinai biggrin.gif taigi,si savaitgali dumsiu vel i Aleksota,nes praeita sekmadieni nepavyko.



man irgi thumbup.gif gal kas žino kaip dauginasi(sundavile) kaimynė - galėtų ir pasidalint biggrin.gif
Atsakyti
Gelbekit, gal kas esate susidure su siuo "reiskiniu": ant guobos lapeliu atsirado tokios 'karpos', kuriu viduje zali i mazus amariukus panasus padareliai; panashu kad kazkas bando daugintis ir man neramu kad tai man gali nepatikti doh.gif Siaip ant guobos labai megsta 'nusileisti' grambuoliai, gal cia kokios ju 'isdaigos'? g.gif

user posted image

Ir dar, kadangi ranku pati nelabai beprikisu prie augaleliu tai 'apsedo' paranoja, kad viskas be manes zus doh.gif : Ar tokie juoduju serbentu lapai (demeti ir gelsvi) yra normalu, ar ko nors jiems truksta? g.gif

user posted image

Ir siemet sodintu obelu lapu kampai nurudavo... g.gif

user posted image

Beje, kokiom trasom tresiat dekoratyvinius medzius ir vaismedzius? g.gif
Busiu LAAABAI DEKINGA uz patarimus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(vilytte @ 2007 06 13, 12:53)
Aš pernai sodinau pavasarį. Nors Žalioj Stotelėj sakė, kad uogų tais pačiais metais nelaukti, bet vėlyvųjų jau buvo (ir visai nemažai), kažkaip daug vėliau, nei šiemet atrodo kad bus (turbūt ir orai įtakojo). Man rodos, kad nesvarbu rudenį ar pavasarį, daug svarbiau daigo kokybė ir oras (pakankamai drėgmės ir šilumos).
Aš braškes pernai buvau uždengus juoda plėvele, tai negalėjau atsidžiaugti, nei ravėti, nei ūsus nuiminėti problemos buvo. Šiemet nudengiau (norėjau žemę truputį papurenti, atai susiplūkė neravint tongue.gif ), tai dar neravėjau, žolės nei vienos. Jaučiu derlių nuėmus, vėl dengsiu. 4u.gif

Ačiū 4u.gif Mintis apie plėvelę man patiko thumbup.gif Tik kaip tuos krūmelius po ja lengviau pakišt g.gif O kada būna geriausi ūsai? ax.gif ar tinka bet kada išleisti,svarbu kad būtų stiprūs? ax.gif
Atsakyti
Labutis sodininkės 4u.gif

Norėčiau patarimo , mano braškes amaras užpuolė tokie balti maži vabaliukai .Visos braškės apvyto o gaila ne tas žodis doh.gif nes labai daug sukrautū kekių jau o jos visos džiūva dabar blink.gif SOS merginos HELP verysad.gif

Ir dar norėčiau pasiteirauti kokią plėvelę reiktu pirkti ir kur ją būtų galima tokią nusipirkti, kad uždėti ant žemės o paskui pilti mulčių, nenoriu, kad žolės eitu į mano kompoziciją,( nes gėlynų ar alpinariumu nepavadinsi, neišėjo ko norėjau). Gal ką patarist merginos 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(nengamo @ 2007 06 13, 13:21)
Tik kaip tuos krūmelius po ja lengviau pakišt g.gif 

čia pas tokį ūkininką užsieny taip darėm: ant paruoštos dirvos tempėm juodą plėvelę, apkasėm iš tarpueilių žemėmis plėvelės kraštus; po to vienas ėjo su basliu ir darė tam tikrais atstumais skylutes, o tada jau į tas skylutes sodinom ūglius ( visa tai darėm rugsėjo mėn, šalis - viena iš skandinavijos, kur žemė itin prasta).
Atsakyti
QUOTE(nengamo @ 2007 06 13, 14:21)
Ačiū 4u.gif  Mintis apie plėvelę man patiko thumbup.gif  Tik kaip tuos krūmelius po ja lengviau pakišt g.gif  O kada būna geriausi ūsai? ax.gif  ar tinka bet kada išleisti,svarbu kad būtų stiprūs? ax.gif

Pakišti tai geriau naują lysvę ruošiant : uždengi plėvele, įkerpi kryželius ir kryželių vietoj sodini. O ant jau pasodintos lysvės turbūt sudėtingiau, bet aš šiemet bandysiu (tik kai uogas suvalgysim - gaila sutraiškyti), tiesiog dėsiu plėvelę , ir bandysiu apčiuopti kur tie krūmeliai, ten įkirpti ir ištraukti braškeles.
Tiesa Seniuose yra spec. plėvelės braškėms, apatinė pusė juoda, viršutinė balta (atseit, kad lapeliai besiliesdami su įkaitusia plėvėle nenudegtų).
Aš tiesiau visai juodą, kažkaip vistiek daigelį žemėm apspaudi, ir niekas ten nei lietėsi, nei nudegė.

Srauniau,
Kažkaip maniau, kad agroplėvelė nelabai ką sulaiko (apart šilumos). Ji gi laidi vandeniui, o jei laidi vandeniui, tai su juo ir visos rūgštinės medžiagos išsiplauna? g.gif
Be to, kiek žinau, ji gi natūrali austinė medžiaga, tai per ilgesnį laika ir supūva, tūrbūt ir šaknų sudraskoma yra.
Arba kažką aš čia ne taip supratau verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Zaneta75 @ 2007 06 13, 13:21)
Gelbekit, gal kas esate susidure su siuo "reiskiniu": ant guobos lapeliu atsirado tokios 'karpos', kuriu viduje zali i mazus amariukus panasus padareliai; panashu kad kazkas bando daugintis ir man neramu kad tai man gali nepatikti  doh.gif  Siaip ant guobos labai megsta 'nusileisti' grambuoliai, gal cia kokios ju 'isdaigos'?  g.gif .....

atrodo "Sodo spalvose" esu skaičius kad šitos karpos ant augalų lapų vadinamos galais. Štai apie juos radau Wikipedijoj, tačiau ten neaiškiai rašo ar jie geri ar blogi, o štai man kur teko skaityti, buvo rašoma kad jie gali būti visai teigiami herojai, tad tiksliai ir sunku pasakyti pas tave gėriečiai jie ar nelabai... ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 13 birželio 2007 - 12:42
QUOTE(nengamo @ 2007 06 13, 13:21)
O kada būna geriausi ūsai? ax.gif  ar tinka bet kada išleisti,svarbu kad būtų stiprūs? ax.gif


Aš antri metai turiu braškes, kurias pirkau vienoj sodininkų mugėj, tai pernai rudenį, kai baigėsi derlius ir ūsai nebeleido ramiai praeit, iš dviejų lysvių padariau penkias, nes susodinau ir pirmus, ir antrus (jei didesni ir stiprūs) ūsus. šiemet braškių pilna visose lysvėse:)

Tik nesuprantu, kas yra tas toks spjaudalas ant braškių???? g.gif ar jame kažkas gyvena? ar dėl jo kai kurios uogos ir lapeliai nuvysta??? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Muka @ 2007 06 13, 14:29)

Ir dar norėčiau pasiteirauti kokią plėvelę reiktu pirkti ir kur ją būtų galima tokią nusipirkti, kad uždėti ant žemės o paskui pilti mulčių, nenoriu, kad žolės eitu į mano kompoziciją,( nes gėlynų ar alpinariumu nepavadinsi, neišėjo ko norėjau). Gal ką patarist merginos 4u.gif

Bet kokią sintetinę (celofaninę) plėvelę. Tik ne agroplėvelę, su laiku žolės pro ją prasikala (sakau iš patirties). Parsiduoda Seniuose ar kitose statyb.medžiagų pardėse. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Wolke @ 2007 06 13, 11:48)
cia sestadieni pasisodinau  ax.gif

Nu jau labai gražūs tie mediniai ale vazonai thumbup.gif
O aš braškių vakar tik dubenį dar priskyniau ax.gif

Knifofija o jau tos Wegelos gražumas wub.gif
Atsakyti
QUOTE(vilytte @ 2007 06 13, 13:35)
Kažkaip maniau, kad agroplėvelė nelabai ką sulaiko (apart šilumos). Ji gi laidi vandeniui, o jei laidi vandeniui, tai su juo ir visos rūgštinės medžiagos išsiplauna? g.gif
Be to, kiek žinau, ji gi natūrali austinė medžiaga, tai per ilgesnį laika ir supūva, tūrbūt ir šaknų sudraskoma yra.
Arba kažką aš čia ne taip supratau verysad.gif

sulaiko dar ir piktžoles, ir drėgmę - šiek tiek mažiau laistyt reikia. Manrods Knifofija turėjo omeny tokią cheminę reakciją, kai rododendrai, azalijos yra pasodinti šalia betoninių bordiūrų ar mulčuojama skaldele - nuo jų išsiskiria medžiagos, kurios kalkina dirvą. Prieš gerus metus per "Labą rytą" moteris iš VU Botanikos sodo pasakojo kaip sodinti rododendrus, neminėjo jokios plėvelės, bet sakė, kad irdami pušų/eglių spygliai natūraliai rūgština dirvą - todėl ir siūlo po konkorėčių drenažinio sluoksnio priberti gausiai tų spyglių, o jie po pirmo lietaus tikrai nesuyra wink.gif Rododendrų šaknys yra žemės paviršiuj ir kiekvieną pavasarį reiktų tik nauju pušų spyglių sluoksniu užpilti ir psio.
oj, neparašiau iki galo, man tai toji plėvelė akis drąsko, nors ir juoda, tai tuos laisvus plotus tarp augalų užbėriau pušų konkorėžiais. Nusižiūrėjau nuo Klaipėdos medelyno blush2.gif bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sraunius: 13 birželio 2007 - 12:59