Įkraunama...
Įkraunama...

Ar duodate vaikams nesveiko maisto?

Man vaikysteje nedave jokio "nesveiko" maisto, niekada nepirko jokiu desrainiu ir siaip maisto mieste, valgydavom tik namie...O kai tik pradejau gauti pinigu is tevu, pradejau kaip isprotejus pirkti cipsus ir dar visokias nesamones unsure.gif
O kaip su savo vaiku darsysiu nezinau, bet turbut kartais tikrai pasimegausim pica ar kolos stikline g.gif
Atsakyti
QUOTE(Milk @ 2014 08 19, 18:18)
Mano sūnelis dar per mažas, kad reiktų saugoti nuo "pagundų", tačiau mes su vyru jau seniai nebeperkam užkandžių ar saldumynų, kurių negali sūnelis valgyti. Tiesiog jis nori paragauti visko, ką valgome mes, o valgyti pvz čipsus ir apsimesti, kad nematau kaip jis tiesia ranką, būtų mažų mažiausiai nesąžininga. Mes su vyru nesam "sveikuoliai", nueinam kartais į greito maisto restoraną arba užsisakom picą ir tiesą sakant man macdonaldo sumuštinis atrodo tiek pat nesveikas kaip ir namie darytas su duoda, sviestu ir rūkyta dešra. Skirtumas tas, kad nemažai aplinkinių vaikus pripratinę rytais valgyti būtent tokius sumuštinius, o kritikuoja kitus kad nusiveda vaiką į macdonaldą kelis kartus per metus.

Manau nereiktų vaikams meluoti, kad cola ar čipsai yra suaugusiųjų maistas arba pilti į stiklinę limonado sakant kad ten šampanas, vaikas turi žinoti tiesą ir tikrąsias priežastis kodėl tas maistas/gėrimas jam nereikalingas. Ir žinoma, tėvai patys turi atsisakyti tų dalykų, ko nenori kad valgytų vaikai. Tas pats pasakytina ir apie alkoholį.

Mano aplinkoje yra šeima, kurioje 4.5metų berniukui mama griežtai draudžia saldumynus ir gazuotus gėrimus. Vietoj to verčia sėdėti prie stalo tol, kol suvalgo pvz obuolį abra bananą.  Tai tas vaikas per kitų vaikų gimtadienius slapstosi nuo mamos ir valgo viską iš eilės. Ir akivaizdžiai vaikui auga neapykanta daržovėms ir vaisiams dėl tokio prievartinio maitinimo.



Ir man taip buvo vaikysteje, mama buvo "sveikuole" tai aisku nera blogai, kas ryta valgydavau visokias koses, namie saldumynu beveik nebudavo, tik vaisiai ir darzoves, tai nuo tu kosiu ilgai dar mane purtydavo unsure.gif Saldainiai man budavo kazkas tookio doh.gif Nesakau kad vaikui reikia duoti nesveika maista, saldumynus, bet visiskai jam ju neduoti neapsimoka, nes vos gaves proga prisivalgys ju per daug unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bulvė: 20 rugpjūčio 2014 - 09:47
Mūsų vaikas valgo tai ką ir mes, nevalgom čipsų, guminukų, nesame buvę MacDonalde, negeriam jokių limonadų, bet pasivaišinam sausainukais, pyragais, sūreliais ar šokolodu. Tik alkoholį vyras vartoja, "alučiu" mes jį vadinam ir žinom , kad vaikams negalima "fu kaka", aš irgi negeriu. Nors vyras stengiasi prie vaiko irgi negerti, bet ne visada išeina. Manau, kad vaikams reikia rodyti pavyzdį.
Atsakyti
QUOTE(JuratelaZ @ 2014 10 22, 15:00)
Manau, kad vaikams reikia rodyti pavyzdį.

Mes į visus pasisedėjimus su draugais einam su vaiku. Geria ne tik alų.
Pagal teoriją, jog reik rodyt pavyzdį, tai man reik užsidaryt namie su vaiku....

Neperkam gazuotų gėrimų, čipsų. Na, vaikas nemato, bet pradėjus eit į mokyklą, jau viską matys, taip kad noras apsaugot vaiką labai gražus, geras, bet kažin, ar iki galo išpildomas sad.gif
Atsakyti
pati neperku čipsų, bet iš rankų neplėšiu jei kas pavaišina. Guminukus perku. Ir limonado nuperku.
Atsakyti
QUOTE(Vitulka @ 2014 10 23, 11:46)
Neperkam gazuotų gėrimų,  čipsų. Na, vaikas nemato, bet pradėjus eit į mokyklą, jau viską matys, taip kad noras apsaugot vaiką labai gražus, geras, bet kažin, ar iki galo išpildomas sad.gif


Ai, man visi irgi taip sakydavo- kiek čia prisaugosi, pradės eiti į mokyklą, prisipirks visko. Bet...kur kas geriau, jei pradės visokius niekalaus valgyt 7 metų, nei 2-3. Be to, maniškė neprisiperka, nes mokykloj čipsų nėra, o kioskelyje, kuris yra pakeliui iš mokyklos, aš pirkti neleidžiu, nebent gumos kartą per porą savaičių. Mato, taip, atsineša kiti vaikai, bet žino, kad tai nesveika, ir valgom mes labai retai ,nuperku pati "nesveiko maisto", nieko nesakau, jei svečiuose pamato ir užsimano, tada daug neprisivalgo, nes nepratus ir paprasčiausiai neskanu, o uždraustas vaisius visada saldžiausias, tai aš kaip ir nedraudžiu, kai labai prašo, nusiperkam, ir po to ilgai nereikia.
Atsakyti
QUOTE(Moliūtė @ 2014 10 23, 19:24)
Ai, man visi irgi taip sakydavo- kiek čia prisaugosi, pradės eiti į mokyklą, prisipirks visko. Bet...kur kas geriau, jei pradės visokius niekalaus valgyt 7 metų, nei 2-3. Be to, maniškė neprisiperka, nes mokykloj čipsų nėra, o kioskelyje, kuris yra pakeliui iš mokyklos, aš pirkti neleidžiu, nebent gumos kartą per porą savaičių. Mato, taip, atsineša kiti vaikai, bet žino, kad tai nesveika, ir valgom mes labai retai ,nuperku pati "nesveiko maisto", nieko nesakau, jei svečiuose pamato ir užsimano, tada daug neprisivalgo, nes nepratus ir paprasčiausiai neskanu, o uždraustas vaisius visada saldžiausias, tai aš kaip ir nedraudžiu, kai labai prašo, nusiperkam, ir po to ilgai nereikia.


biggrin.gif Idomiai jus cia, pirkti neleidziu, o galvojat ir neperka? Patys juk buvom vaikai ir nuo tevu daug ka slepem, jeigu neleisdavo, darydavom, kad nesuzinotu... galvojat vaikai kvaili? 4u.gif Pas mus irgi nera namie nei limonadu, nei cipsu, nei siaip kokiu nesveiku uzkandziu... stengiuosi gaminti daug ka... bet kai buna sventes, ateina draugai ar mes einame I svecius, labai nedraudziu jeigu paragauna ko nors...
Ir kaip tycia tie cipsai, surus sausainukai, fri bulvytes tookie skanus buna doh.gif Bet kai retai ju paragauna ir po nedaug nemanau, kad labai blogai...
Atsakyti
QUOTE(Svajone_25 @ 2014 11 13, 11:01)
biggrin.gif Idomiai jus cia, pirkti neleidziu, o galvojat ir neperka? Patys juk buvom vaikai ir nuo tevu daug ka slepem, jeigu neleisdavo, darydavom, kad nesuzinotu... galvojat vaikai kvaili?  4u.gif

Kol kas dar nepeka, ko neleidžiu, maža gi, tik 7 metų. Visada paskambina, jei bandelę mokykloj nusipirkti nori, arba skambina ir klausia:" leidai šiandien ką nors nusipirkt, neprisimenu?". Kadangi žinau, kiek pinigų turi, tai esu tikra, ką ir ar pirko. Suprantu, kad tai laikina, kai paaugs, pradės gudrauti, bet tada jau ir neklausiu, vistiek teisybės nepasakys biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Kristulia<3 @ 2014 08 17, 18:06)
dėl to dažnokai būnu nesuprasta ir kvailinama aplinkinių,  kurie patys mano, jog dešrelės ir kečupas yra būtini sveiko vaiko raciono elementai.

Va sito as irgi nesuprantu. Stebisi, jei tevai neduoda vaikams saldainiu ar kecupu, lyg jie butu organizmui kazkaip naudingi doh.gif Nulinis suvokimas apie sveika ir nesveika maista, tai ir replikos gali buti neisvengiamos is zmoniu, kurie valgo viska, remdamiesi principais: juk skanu; anksciau ar veliau mirsi; ka cia mirsi sveikas; viskas siais laikais kenkia, tikrai negali idiegti vaikams suvokimo apie galima mitybos nauda ar zala.
Atsakyti
Nesamone del pavyzdzio rodymo. As su vyru daugmaz sveikai valgom, pasitaiko aisku kad ir parduotuviniu koldunu ar makaronu issiverdam. O musu vaikui nusispjaut ka mes valgom,darzoves nei vienos nevalgo,isskyrus pora riekuciu sviezio agurko,niekad nevalge mano gamintu tyreliu,koseliu ir t.t.,tik parduotuvines. Visokiu burgeriu ir t.t. neikisi,cipsu ir limonadu gali buti nukrautas visas stalas,jam dzin,nemegsta jis ju. Bet va,saldumynai didziausia beda. Nieko nevalgo,jei zino kad suvalges negaus sokoladuko, saldainiuko ar pan. As su vyru niekad nebuvom saldumynu megejai,nescia budama irgi ju nevalgydavau, o va vaikas net dreba saldumynus pamates. Ir duodu aisku kiekviena diena praktiskai po kiekvieno valgymo,o ka daryt,nori jis labai
doh.gif
Atsakyti
QUOTE(cc-mark @ 2014 12 22, 03:30)
Nieko nevalgo,jei zino kad suvalges negaus sokoladuko, saldainiuko ar pan.

tipo, jei vaikui pasakysit, kad siandien negaus saldumynu, tai visai nevalgys nei pusryciu, nei pietu, nei vakarienes blink.gif kazkaip nesitiki schmoll.gif kad ir koks nevalgus butu.
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2014 12 22, 13:58)
tipo, jei vaikui pasakysit, kad siandien negaus saldumynu, tai visai nevalgys nei pusryciu, nei pietu, nei vakarienes  blink.gif kazkaip nesitiki  schmoll.gif kad ir koks nevalgus butu.


Taip. Paknaibo maista,koki kasneli suvalgo ir sako as ne alkanas. Geria piena, kakava,koki obuoli suvalgo, taigi nebadauja. Bet jei pasakai kad pavalges gaus kazkoki saldumyna,tada viska suvalgo ka paduodu,ka bunu pagaminus
Atsakyti