Įkraunama...
Įkraunama...

Kai streikuoja širdelė

QUOTE(Kadra @ 2008 01 23, 16:08)
na siaip niekad problemu su sirdim lyg ir neturejau, atsimenu tik kazkada dar mokykloj tyre mus visus profilaktiskai ir pasake, kad pas mane padidejes kairysis skilvelis  g.gif  ir tiek... budavo kartais sudiegia, bet retai, ir pamirsti. O dabar jau koks menesis kaip jauciu beveik istisai, kad turiu sirdi... naktim baladojasi, kartais smarkiau, kartais silpniau, kartais oro truksta... Duok Dieve, kad cia tik pervargimas. Va kita savaite einu atostogu, gal atsigausiu kazkiek... bet pas gydytoja vistiek noreciau nueiti, del visa ko  unsure.gif

Eik būtinai. Va tas "trūksta oro" man visada sukelia negerų jausmų -tiek kai pati jaučiu, tiek kai apie tai kalba kitas.
Aš, aišku, ne kokia diagnostikė šitam reikale, bet man čia panašu į širdies nepakankamumą plius aritmiją. Nepakankamumas darosi nuo pervargimo, jei širdis nėra stipri (pasirodo, ir pas mane tokia, ji atseit sveika, bet reikalaujanti "priežiūros").
Faktas, reikia tau poilsio ir kažko stiprinančio, o vat ko - medikai turėtų pasakyti.
Atsakyti
Man nuo 15 gal metu sirdi vis skauda.. budavo anksciau isvis kai uzeidavo, tai vos ne puse kuno paralizuodavo...taip duria sirdi, kad ne pajudet negali, ar kvepuot... nustate antrine kardiopatija..pavartojau metus vaistus, lyg ir pagerejo, tik dbr kai vyras panervuoja tai vel uzeina skausmai..tik ne tokie baisus... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Kadra @ 2008 01 15, 23:36)
man irgi labai panasus pozymiai jau apie menesi... pradzioj atrodydavo, kad tik pavalgius, tarsi sunku kvepuoti budavo, nors tikrai nepersivalgydavau... paskui pamatvau pulsa, tai apie 80-88 per minute... Kiek zinau, tai siek tiek per daznas  verysad.gif  pries uzmiegant jauciu, kad sirdis dauzosi, ne tai, akd labai daznai plaka, bet labai stipriai. Buna nakti prabundu ir ta pati jauciu, tada baisu pradeda darytis. Ryte prabundu su tuo paciu jausmu. O diena buna jauciu durima, kartais oro trukuma, kartais atrodo taip sirdele suspurda, jog per gerkle issoks  g.gif  neramu labai... pasiskaicius cia ir pakalbejus su bendraamziais, atrodo, akd gali buti nuo nervu, nuo pervargimo. Tikiuos, akd tik tiek ir yra, nes nesinori jaunai tureti sirdies problemu  schmoll.gif po poros savaiteliu turesiu savaite atostogu, tikiuos atsigausiu  unsure.gif  magni geriu jau dvi savaites, bet pakolkas jokiu rezultatu...


perskaiciau beveik visa tema ir daugumos jusu nusiskundimai ir problemos labai primena manuosius. Be to, kaip ir dauguma cia rasanciuju, as savo negalavimus irgi ilga laika priskyrinejau nuovargiui, stresui ir pan. Ir vis atideliodavau vizita pas gydytoja (dazniausiai motyvuodama tuo, kad nera laiko arba kad praeis savaime). Tai va ka dabar galiu pasakyti is savo skaudzios patirties, tokie dalykai daugumoje atveju savaime nepraeina, todel patariu ir kitoms nelaukti, o kuo greiciau pasitikrinti ir verciau suzinoti, kad nieko nera, nei kankintis visa likusi gyvenima. Niekada nebuciau galejusi pagalvoti, kad tie pries mazdaug metus prasideje ir is paziuros visai nekalti sirdies negalavimai, kuriuos dauguma cia minejote, galiausiai isaugs i diagnoze-depresija. Dar ir dabar sunku patiketi tokia diagnoze ir susitaikyti su tuo, kad tenka gydyti ne sirdi, o gerti antidepresantus. O ilga laika jokiu kitu depresijai budingu pozymiu nejauciau, tik vis tie sirdies naktiniai baladojimai ir nerimas bei miego problemos (kuriuos irgi, maniau, isprovokuoja sirdis). Kardiologai atliko begales tyrimu, netgi skyre gydyma nuo tachikardijos, ir negalejo paaiskinti tokios mano savijautos ir kodel gydymas ne tik kad neduoda rezultatu, bet, priesingai, blogina mano savijauta.
Nesakau, kad butinai visoms taip gali nutikti (duok dieve, kad ne vienai taip nenutiktu), taciau nuo tokios diagnozes nera apsaugotas ne vienas, ypac moterys po gimdymo. Todel ir siulau nepaziureti pro pirstus kad ir i atrodo nekalta sirdeles maustelejima ar permusinejimus ir juolab nemanyti, kad viskas praeis savaime. Bukite sveikos biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(minik @ 2008 01 29, 15:00)
perskaiciau beveik visa tema ir daugumos jusu nusiskundimai ir problemos labai primena manuosius. Be to, kaip ir dauguma cia rasanciuju, as savo negalavimus irgi ilga laika priskyrinejau nuovargiui, stresui ir pan. Ir vis atideliodavau vizita pas gydytoja (dazniausiai motyvuodama tuo, kad nera laiko arba kad praeis savaime). Tai va ka dabar galiu pasakyti is savo skaudzios patirties, tokie dalykai daugumoje atveju savaime nepraeina, todel patariu ir kitoms nelaukti, o kuo greiciau pasitikrinti ir verciau suzinoti, kad nieko nera, nei kankintis visa likusi gyvenima. Niekada nebuciau galejusi pagalvoti, kad tie pries mazdaug metus prasideje ir is paziuros visai nekalti sirdies negalavimai, kuriuos dauguma cia minejote, galiausiai isaugs i diagnoze-depresija. Dar ir dabar sunku patiketi tokia diagnoze ir susitaikyti su tuo, kad tenka gydyti ne sirdi, o gerti antidepresantus. O ilga laika jokiu kitu depresijai budingu pozymiu nejauciau, tik vis tie sirdies naktiniai baladojimai ir nerimas bei miego problemos (kuriuos irgi, maniau, isprovokuoja sirdis). Kardiologai atliko begales tyrimu, netgi skyre gydyma nuo tachikardijos, ir negalejo paaiskinti tokios mano savijautos ir kodel gydymas ne tik kad neduoda rezultatu, bet, priesingai, blogina mano savijauta.
Nesakau, kad butinai visoms taip gali nutikti (duok dieve, kad ne vienai taip nenutiktu), taciau nuo tokios diagnozes nera apsaugotas ne vienas, ypac moterys po gimdymo. Todel ir siulau nepaziureti pro pirstus kad ir i atrodo nekalta sirdeles maustelejima ar permusinejimus ir juolab nemanyti, kad viskas praeis savaime. Bukite sveikos  biggrin.gif  4u.gif


Ir tau sveikatos drinks_cheers.gif
O aš esu atvirkštinis variantas smile.gif
Man iki šiol sunku patikėti, kad mano "depresija" ir tariama plaučių obstrukcija iš tiesų yra širdies, tiksliau medžiagų apykaitos problemos doh.gif Aš būtent į kiekvieną maustelėjimą žiūrėdavau iš serijos: praeis, negi gali būti kas rimto, čia tik nuovargis, stresai ir depresija. Net kai savaitė po gimdymo vaistinėj pirkau kažką ir vos nešleptelėjau žemėn, neėmiau galvon. Ta proga pasimatavau ten kraujospūdį, jis buvo žemas, o pulsas 95. Paskui prie tos savijautos tiesiog pripratau ir niekur jau "nešlepsėjau" smile.gif . Būtent taip ir gyvenau beveik dvejus metus. O pas kardiologą nesusipratau nueiti...
Atsakyti
QUOTE(una @ 2008 01 18, 23:51)
Tai sakau, yra spec. tyrimas, būtent tiria elektrolitų balansą, taip ir vadinasi.
Bet juk čia individualiai, tachikardijos priežasčių gali būti visokių. Gali būti pačios širdies kokios nors ypatybės. Man pačioje širdyje anatomiškai nieko blogo ir defektyvaus neranda, o va ta elektrolitų pusiausvyra pas mane labai greit išbalansuojama.

Jei tau darė tokį įdomų tyrimą ir nieko nerado, tai ir ačiū Dievui  mirksiukas.gif ligų ieškoti specialiai tikrai nereikia.
Tirkis tik tada, kai jauti kažką neįprasto, manau. jei nieko nejauti, nieko ir nedaryk. Nors su mažu vaikeliu tikrai privargsti, tad jei bus noro ir bent kokių tachikardijos požymių, gal pasidaryk tą tyrimuką, kai vaikučiui kokie metai bus? Profilaktikai? Na, čia šiaip pasvarstymas.
Man niekada net echo nedarė iki tol, o pasirodo, reikėjo.
Apie tą "advanced" kraujospūdžio aparatą aš ir kalbu todėl, kad nenoriu lakstyti pas gydytojus dėl kiekvieno sudiegimo. Tada pasimatuočiau pati - ir op, jau žinau, kas yra kas. O tada žiūriu, nuo ko taip atsitinka - pervargau, mėnulio fazė smile.gif  ir pan. O su gydytojais tada galima aptarti, kokius vaistus naudoti ir pan., bet čia retkarčiais, o ne kiekvienąkart suskaudus.

o va as pamirsau paklausti apie ta aparata ADVANCED tai jis rodo tik pulsa ir spaudima >>> prie ko cia sirdies sudiegimas? blush2.gif na jei gali paaiskink kvailam zuikiui blush2.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(sapokiene @ 2008 01 29, 22:35)
o va as pamirsau paklausti apie ta aparata ADVANCED tai jis rodo tik pulsa ir spaudima >>> prie ko cia sirdies sudiegimas?  blush2.gif  na jei gali paaiskink kvailam zuikiui  blush2.gif  blush2.gif

biggrin.gif cia ne jo pavadinimas, cia jo epitetas. Nes jis rodo pulsa, o tai mums ir svarbiausia. Jei turi problemu su sirdim, vien is kraujospudzio ne ka suprasi. Tiksliau, absoliuciai nieko mirksiukas.gif
Reik ziuret prie Microlife firmos kraujospudzio matuokliu. Patogiausia, aisku, riesinis.
http://www.microlife...n...&Country=22

jei veiks nuoroda. Apatinis, BP W 100, tarkim, zinau, kad geras.

O sudiegimas prie ko? Nezinau, galbut pas tave problema aiski, ir nesvarbu pastoviai matuoti. Bet man sudiegimas gali reiksti pulso sutrikimus, o tai jau pavojinga. Jei, tarkim, man butu didelis pulsas, zemas spaudimas, o pulsas dar ir su sutrikimais (ta irgi rodo) - tiesiu taikymu skambint greituskei. Todel man jo reikia.
O kartais buna visai "figova" savijauta, o pasimatuoji - nieko labai blogo, tik reikia isgert, pvz, panangino. Tai va, taip kontroliuojuosi, kad neskambineciau gydytojams be jokio reikalo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo una: 30 sausio 2008 - 13:40
Sveikos,
jungiuos ir aš bent laikinai prie širdininkių ax.gif

Nuo vaikystės turiu diagnozuotą daugelio minėtą mitralinio vožtuvo prolapsą. Bet nuo kokių 16 nebebuvau pas kardiologą blush2.gif
Gal ir blogai, bet... kažkaip nebejaučiau skausmo nuolat, spaudimo kraujo nebesimatavau.... Sakau sau, kad pasveikau biggrin.gif

Bet štai dabar (22 man) pastebėjo tą mano naujoji šeimos gydytoja. Išklausiau piktą paskaitą ir gavau siuntimą ir EKG, ir pas kardiologą, ir dar receptų kelis doh.gif
Kardiograma kažkodėl (ko niekada nebūdavo) pradėjo rodyt ekstrasistoles, o pulsas beveik visada apie 70-80 (sako, kad lyg ir per dažnas unsure.gif )

Na nesijaučiu blogai, neskauda man nieko, kai pervargstu, tai kartais ir suduria (bandau sau įteigti, jog visiems retkarčiais taip suduria). Darbas mano lengvas, sėdimas. Bet neužilgo keliausiu pas kardiologą, jis jau echoskopiją daryt turės. Mėnesiui gavau dozę Mildronato (kuris ir bobutei mano prirašytas lotuliukas.gif ) ir Panangino po 6 kasdien unsure.gif


P. S. Dar norėjau paklausti, kaip dabar echoskopuoja širdį? Ta prasme su garsu, ar be? Nes man vaikystėj tik po tokios echoskopijos pasakė, kad turiu prolapsą
Atsakyti
QUOTE(eiven @ 2008 01 30, 18:42)
Sveikos,
jungiuos ir aš bent laikinai prie širdininkių  ax.gif

Nuo vaikystės turiu diagnozuotą daugelio minėtą mitralinio vožtuvo prolapsą. Bet nuo kokių 16 nebebuvau pas kardiologą  blush2.gif 
Gal ir blogai, bet... kažkaip nebejaučiau skausmo nuolat, spaudimo kraujo nebesimatavau.... Sakau sau, kad pasveikau  biggrin.gif 

Bet štai dabar (22 man) pastebėjo tą mano naujoji šeimos gydytoja. Išklausiau piktą paskaitą ir gavau siuntimą ir EKG, ir pas kardiologą, ir dar receptų kelis  doh.gif
Kardiograma kažkodėl (ko niekada nebūdavo) pradėjo rodyt ekstrasistoles, o pulsas beveik visada apie 70-80 (sako, kad lyg ir per dažnas  unsure.gif  )

Na nesijaučiu blogai, neskauda man nieko, kai pervargstu, tai kartais ir suduria (bandau sau įteigti, jog visiems retkarčiais taip suduria). Darbas mano lengvas, sėdimas. Bet neužilgo keliausiu pas kardiologą, jis jau echoskopiją daryt turės. Mėnesiui gavau dozę Mildronato (kuris ir bobutei mano prirašytas  lotuliukas.gif  ) ir Panangino po 6 kasdien  unsure.gif
P. S. Dar norėjau paklausti, kaip dabar echoskopuoja širdį? Ta prasme su garsu, ar be? Nes man vaikystėj tik po tokios echoskopijos pasakė, kad turiu prolapsą

Laba,
dažnokas pulsas, idealu kai 66. O kad duria širdį, tai jau tikrai ne visiems schmoll.gif čia savęs neapgaudinėk. Jei jau kardiograma rodo ekstrasistoles, reiškia problema yra. Jei nieko nerodytų, tada gal gal.
O po kiek Mildronato skyrė gerti? Man reanimacininkai skyre 1 g per para. Tegu juos grybai, aš nuo 500mg nemiegu naktį, tai kas bus nuo 1g? O pananginas tai daugoka kažkaip 6...
Šiandien suorganizavo man echoskopiją neplanuotai mano gydytoja (jos dviese su kardiologe), tai nei gerai, nei blogai... geriau, bet norėtųsi, kad būtų dar geriau smile.gif
Prirašė va ko: magnio kažkokio spec. (neturiu dabar dėžutės po ranka), kardiogliukano ir dar vitaminų irgi širdžiai pritaikytų. Mildronato paliko 250mg gerti, kad sienom nelipčiau smile.gif
Echoskopino mane įvairiose įstaigose, Santariškėse geresniu aparatu, dabar prastesniu, bet kas reikia matyti, tas matosi. O dėl garso, tai pajungus garsą girdisi ten visi dūžiai ir gurguliavimai, kaip suprantu, bet aš nelabai dėmesį kreipiau, man vaizdas įdomiau blush2.gif


Atsakyti
Na pulsas mano toks visada, kai pasimatuoju mastau.gif
Kažkaip man su ta kardiograma tai labai įdomu, nes niekada ji nieko tokio nerodydavo, pavyzdinė būdavo. O čia dabar - ekstrasistolės blink.gif

Pasižiūrėjau, tai Mildronatas po 500 mg, po vieną per dieną, bet kad jis kažkokį poveikį, tuo labiau stimuliuojantį turėtų, nepastebėjau. Atvirkščiai - būtų net geriau, kad jis mane kažkiek pašokdintų, nes dabar kažkoks žiemos miegas man prasidėjęs - galiu ir po 12-13 val. per parą ramiai išmiegot doh.gif

Pananginą prirašė šeimos gydytoja, po 6 man irgi kažkaip per daugoka atrodo, todėl geriu po kokias 4, nes ir taip šiuo metu nemažai vaistų tenka gert unsure.gif
Nors man jis gerai - o tai jau kelis kartus buvo pas mane toks "neramių kojų sindromas" - atrodo ir pavargai, ir jau miego nori, atsiguli į lovą, o kojos "lyg labai eit ir bėgt norėtų" lotuliukas.gif iš pradžių nesupratau, kame reikalas, dabar jau mėnesį pananginą kai geriu, tokių cirkų nebebuvo biggrin.gif

Dabar dar kardiologas, spėju, iš jo receptukų irgi gausiu unsure.gif

Oi kaip nemėgstu aš tų gydytojų, tų vaistų doh.gif
Atsakyti
Sveikutes 4u.gif

taigi, turejau savaitele atostogu, atrodo siek tiek pailsejau, bet sirdies negerumai nepraejo nuo to, kaip as tikejausi... ax.gif
Kadangi siuo metu gyvenu uzsienyje, Lietuvoje buvau tik savaite laiko, tad nespejau rimtesniu tyrimu pasidaryti pas kardiologa. Nuejau pas savo seimos gydytoja, tai ji paklause sirdi su tuo aparaciuku, sake, kad uzimu nera, tik stipriai plaka g.gif apziurejo skydliauke, sake nepadidejus, bet hormoninius tyrimus pasidaryti reiketu, nes mano sese turejo problemu su skydliauke... Padare kardiograma - sake pavyzdine g.gif tad irgi pabande viska suversti nervams, stresui, nuovargiui, ramino, kad nieko labai baisaus negali buti... Israse Metropololum ir gudobeles, bei sirdies darba gerinanciu lasu...

Bet as cia prisiskaiciau, akd kardiograma nieko neparodo, tai va ir nenusiraminau labai doh.gif
Geriu vaistus, tikiuos, kad praeis. Bet pakolkas (geriu dar tik 5 dienos) visi tie pojuciai nepraeje. Gal dauzosi siek tiek maziau, bet maudima vis tiek jauciu.
Ech, o taip norisi buti sveikai blush2.gif
Atsakyti
labas 4u.gif

kaip sveikateles ant pavasario? as kaip ir neblogai pradejau jaustis. nes ziema galvojau uzsilenksiu - puslas 104, tada dar labiau susnervinu, kai pasimatuoju, tada jau ir skaudet sirdi pradesa. bet va, issityriau viskas. o viskas prasdiejo nuo to, kad nuejau pas masaziste nugarytes pasimasazuoti, ji kai masazavo, paklause, ar neskauda man sirdies paprastai. pasakiau, kad nuo prolapso skauda. bet va, kilo tokios abejones sirdy, juolab,kad blogai jauciaus ir man vitaminai, kurios skytre cvirkos poliklinkoj, nepamacino. taigis, issityriaus KARDIOLITOJ, ir ka jus sau manot - kaip Cvirkos poliklinikoj prigasdine buvo, kad prolapsas, kad jokio fizinio kruvio negalima ir t.t. tai kardiolitoj priesingai - kai tik nuejau, spaudimas buvo 15o/90. pamyniau dvirati - ogis ogis spaudimas idealus - 120/80. sako, tau fizinis kruvis ne tik kad negalimas, bet ir butinas. jokiu pakitimu organiniu sirdyje nera, prolapsiukas mazytis, net negalima jo prolapsu vadint. nustate, kad yra hiperkinetinis sirdies sindromas - padidintai reaguoja sirdis i stresorius, pervargimus ir t.t. akurat, kai paanalizavau savo gyvenimas, pastarieji metai ir pastaruosius metus dibtas darbas pilni streso buvo, pervargimo, virsvalandziai ir t.t. taigis, suplojau nemazai, bet nors uz eras naujienas. prirase betalok zok 25gr dukart dienoj, tai geriu sau ir vargo kol kas tpfu tpfu nematau ax.gif smile.gif
tai va, galvoju, kuriais daktarais tiket - kurie prigasdino, neleido jokio fizinio kruvio, ar kitais, kuri liepe fizini ***** daryt? rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(kvaksiuks @ 2008 04 11, 11:57)
labas 4u.gif

kaip sveikateles ant pavasario? as kaip ir neblogai pradejau jaustis. nes ziema galvojau uzsilenksiu - puslas 104, tada dar labiau susnervinu, kai pasimatuoju, tada jau ir skaudet sirdi pradesa. bet va, issityriau viskas. o viskas prasdiejo nuo to, kad nuejau pas masaziste nugarytes pasimasazuoti, ji kai masazavo, paklause, ar neskauda man sirdies paprastai. pasakiau, kad nuo prolapso skauda. bet va, kilo tokios abejones sirdy, juolab,kad blogai jauciaus ir man vitaminai, kurios skytre cvirkos poliklinkoj, nepamacino. taigis, issityriaus KARDIOLITOJ, ir ka jus sau manot - kaip Cvirkos poliklinikoj prigasdine buvo, kad prolapsas, kad jokio fizinio kruvio negalima ir t.t. tai kardiolitoj priesingai - kai tik nuejau, spaudimas buvo 15o/90. pamyniau dvirati - ogis ogis spaudimas idealus - 120/80. sako, tau fizinis kruvis ne tik kad negalimas, bet ir butinas. jokiu pakitimu organiniu sirdyje nera, prolapsiukas mazytis, net negalima jo prolapsu vadint. nustate, kad yra hiperkinetinis sirdies sindromas - padidintai reaguoja sirdis i stresorius, pervargimus ir t.t. akurat, kai paanalizavau savo gyvenimas, pastarieji metai ir pastaruosius metus dibtas darbas pilni streso buvo, pervargimo, virsvalandziai ir t.t. taigis, suplojau nemazai, bet nors uz eras naujienas. prirase betalok zok 25gr dukart dienoj, tai geriu sau ir vargo kol kas tpfu tpfu nematau ax.gif  smile.gif
tai va, galvoju, kuriais daktarais tiket - kurie prigasdino, neleido jokio fizinio kruvio, ar kitais, kuri liepe fizini ***** daryt?  rolleyes.gif


Labas.
O tu pas koki gydytoja Kardiolitoj buvai? As vis planuoju nueit, bet nenoriu ant netinkamo gydytojo uzsiraut. Bo jau nemazai pinigeliu kardiologams esu palikusi, o naudos ir to jokios.. schmoll.gif
Arba gal siaip kazkas galetu parekomenduoti kardiologa, kuris ir su prolapsais ir su ritmika gaudosi? (hiperkinetines sirdies sindromas ir t.t.)
Aciu smile.gif
Atsakyti