Įkraunama...
Įkraunama...

Pasidalinkite nuomone apie savo valstiją

QUOTE(melagele @ 2006 04 14, 16:35)
Tai jie tokie pat zmones kaip ir baltaodziai kaip azijieciai ir t.t. visi mes turim savo nuomone.Tik tai tiek as manau kad baltaodziu rase maziau diskriminuojama nei kokia kita.As pradejau mokytis sociologija tai va net knygos apie tai raso, kad juodukai ar latinos prastesnius darbus gauna ir t.t unsure.gif


O nerašo kodėl ? Pas mus kažkada buvo daug rašoma apie juodaodžių ir hispanic mokyklas. Moksleiviai ten klaikiai atsilieka, mokyklos lygis baisiai žemas, egzaminų dauguma neišlaiko ir tt. Kas jiems draudžia mokintis ir po to gauti gerus darbus ? Geri darbai už odos spalvą neturėtų būti dalinami.
Apie latinos išvis tyliu. Jie net anglų nemoka, tai už k jiems gerą darbą duoti ?????

Tik nepagalvokit, kad aš apie visus šneku, aš daugiausiai apie savo rajoną laugh.gif

Dabar leisiu Gretą į pre-k savam rajone. Gavau daug rekomendacijų ir matau kelis vaikus kurie ją jau baigė ir mokosi kitose mokyklose.
Atsakyti
Paisiskaičiau šitą įdomią diskusiją, pagalvojau irgi pasisakysiu g.gif

Dėl juodaodžių. Tarkim mano vyro tėvai, tiksliau tėvas, kuris vis nešioja maikute su užrašu "Proud to Be American", viskas vėliavom apkarstyta, Vietnamo karo veteranas yra ir t.t. tai labai juodaodžių nemėgsta. Pamenu kai Floridoj praeitą žiemą gyvenom, į barą kur baliavojom su šeima atėjo vienas labai labai simpatiškas aukštas juodaodis, su visais pasisveikino, padavė visiem rankas, o va mano uošvis demostratyviai nepadavė rankos, susiraukė ir nuėjo į tualetą. Man taip nemalonu buvo, o visi kiti neatkreipė dėmesio. Vėliau su vyru (kuriam dzyyn ar tu baltas ar juodas ar žalias) pakalbėjau šia tema, tai jis man paaiškino, kad tai jo tėvo karta (jis gimęs 1939 m.) ir su tuo rasizmu užaugo, o kad dabar tai "neteisinga" nelabai kam rūpi. Bet vėlgi tai dalykas su kuriuo jie užaugo. Ir aš, lietuvė, nesuprantu "nemeilės" juodaodžiam, lygiai taip pat kaip mano vyras ir jo giminė nesupranta mano "nemeilės" rusam. Iškart pasiaiškinu: mano proproprosenelis iš tėčio pusės vadovavo 1863 lietuvių sukilimui prieš Rusijos imperiją, kuris kaip žinia nepavyko, todėl jo visa šeima buvo ištremta į Rusiją į kažkokį kaimelį prie St. Peterburgo. Ten gimė mano močiutė, pergyveno 1920 Leningrado blokadą, valgė katieną ir šunieną, mama jai virdavo sultinį iš diržų. 1940 mano mamos seneliai buvo ištremti į Sibirą, nes buvo stambūs žemdirbiai, mama gimė Sibire, grįžtant į lietuvą rusas kareivis lipant per tiltelį į laivą, ją 4 metų mergaitę, įstūmė į šaltą vandenį, nes buvo jo žodžiais ji "svolač litovka, kamū ana nužna". Kažkas įšoko ir išgelbėjo. Tai nacionalinis ir asmeninis dalykas.

Dėl meksikiečių. Dažnai kyla klausimas, na ar tikrai negalima tų sienų sužiūrėt ir nelegalios įmigracijos iš pietų "prakontroliuot". Čia jau kitas reikalas. Tame problema, kad tokios valstijos kaip Texasas, New Mexico, pietinė Kalifornijos dalis JAV priklauso tik trupučiuką daugiau nei 100 metų ir meksikiečiai jaučiasi teisėti tos žemės savininkai ir lygiateisiai gyventojai, lygiai taip pat kaip rusai šiandien jaučiasi Lietuvoj. Na taip, teisiškai tai kita valstybė ir t.t., bet istoriškai, o ypač jų valdžios galvoje, tai ta pati Rusijos imperija ir tik dabar kažkoks laikinas nesusipratimas - ES, NATO, nepriklausomybė... O tarkim meksikietiški serialai. Vis grįžtu į Lietuvą ir užsivedu blush2.gif Visi naujausi serialai pastatyti ir filmuoti Majamyje, nes ten tokia "hispanic" bendruomenė, kur net su žiburiu Amerikos nerasi - nei kalbos, nei kultūros, nei dar kažko.

Ir pabaigai. Dažnai pabendrauju su vietiniais žmonėm, pakalbam apie tautinius, rasinius, įmigracinius klausimus ir išvada būna sekanti : "Niekaip nesuprantu kodėl baltam, protingam, darbščiam, neprasisvaigusiam, anglų kalbą mokančiam žmogui iš Rytų Europos taip sunku legaliai įsitvirtinti, o indai, kiniečiai, ypač meksikiečiai - prašom". Teko vienam britiškam leidinį skaityti tokią nuomonę - įmigrantai reikalingi tam, kad užpildytų darbo vietas, kurių nenori vietiniai ir jei tu gimei indu, meksikiečiu, kiniečiu, tai matos į tave pažiūrėjus, ir dažnai būsi dėl to diskriminuojamas, bet jei Tu gimei, pvz. lietuviu, vienintelis tave skiriantis dalykas yra akcentas ir kažkiek kultūriniai ypatumai, kurie (kultūriniai) laikui bėgant gali būt panaikinti, o akcentas, taip pat palankius geras pamokėles, taip pat praėjus kažkokiam laikui, ypač jei įmigravai jaunas, palaipsniuj dingsta ir Tu niekuom nebesiskiri nuo vietinio ir gali užimt jau nebe nepaklausias darbo vietas, o labai labai geras.

P.S. labai atsiprašau, jei kažką įžeidžiau

Atsakyti
noriu atgaminti seną temą ir paklausti dar kartą apie Kalifornojis valstyja, ar tikrai viskas taip beviltiška, mes planojame prie San Francisko.?
Atsakyti
Aš aplamai bijočiau gyventi Californijoje jau vien dėl galimų stichinių nelaimių, žemės drebėjimų, ciunamių ir tt. Bailė aš. Be to neseniai žiūrėjau discovery laidą, ten aiškino apie CA (ir ne tik ) žemę ir, kad šiuo metu bet kurią dieną gali įvykti žemės drebėjimas unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(TauRe @ 2006 07 29, 16:33)
Aš aplamai bijočiau gyventi Californijoje jau vien dėl galimų stichinių nelaimių, žemės drebėjimų, ciunamių ir tt. Bailė aš. Be to neseniai žiūrėjau discovery laidą, ten aiškino apie CA (ir ne tik ) žemę ir, kad šiuo metu bet kurią dieną gali įvykti žemės drebėjimas  unsure.gif

Turbut ir Washington'ui baisus zems drebejimas gresia bigsmile.gif Greiciausiai ziurejau laida apie Cascadia earthquake falt. Tas gresia siaurinei Kalifornijai, Oregonui, Washingtonui ir pietinei Kanadai...visa vakarine pakrante...Ziurejau as arba ta pacia, arba panasia laida apie sia zemes drebejomo zona. Tai nuo zemes pavirsiaus mus gali nusluoti arba rytoj...arba po simto metu...Tai tokios pranasystes biggrin.gif
Nataliuke , kiek zinau nera mamyciu forumieciu gyvenanciu San Francisce, ir isvis Kalifornijoje gal viena belikusi...kiek as zinau. Bega visos is ten bigsmile.gif Geresniu gyvenimo salygu ieskoti mirksiukas.gif Brangumas, karstis, zmoniu kamsciai ir t.t. As juk rasiau jau, bet turbut sunku patiketi....ar ne? mirksiukas.gif
O siaip tai nera beviltiska tenai... turint nemaza suma pinigu, kur gali isikurti "gerame" rajone. Arba jaunoms seimoms, be vaiku irgi gerai, kol nereikia apie mokyklas galvoti bigsmile.gif

P.S. Dar apie San Francisco noreciau pridurti. Labai grazus miestas ir apylinkes, klimatas ne toks karstas kaip pvz. Los Angeles, gamta daug zalesne nei pietineje CA, zodziu grazu. Pati tenai noreciau gyventi(ne paciame mieste, o apylinkese)...jei milijona islosciau biggrin.gif San Francisco, kiek zinau, yra pats brangiausias nekilnojamas turtas, be puses milijono net mazelycio butelio neipirksi, apie namus net nekalbu doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo californiagirl: 29 liepos 2006 - 21:22
Suprantat, mūms kol kas kitur neįmanoma, nes vyro įmonė įregistruota CA, San Hose (nžn kaip tiksliai rašosi). Ir kol kas mes galvojam apie Mounten Wiev. Ir vyrui būtent reikia tenai nes jo verslui šitaip geriau, dėl kainų (daugiau pinigingų klientų), jis samoningai rinkosi vieną iš brangiausių valstyjų.
Mes planojame parduoti būtą, kad būtų pinigų pradžiai. Aš asmeniškai noriu atidaryti Grožio saloną, nežinau ar tai įmanoma, dar nesidomėjau, o domina manę darželiai ypatingai. Tik nesuprantu kodėl jei tai viena iš brangiausiu valstyjų ten prasta švietimo sistema, juk ten gyvena turtingi žmonės, nejau jie savo vaikus leidžia į prastas mokyklas, ir kuo tas blogumas pasižimi?

Bendravimą su tavim Californiagirl aš puikiai atsimenu, ačiu tau už jį. Dar kreipsios konsultacijos ateity jei galima aišku...

Taurė, dėl drebėjimų ir stichinių nelaimių aš irgi bijau, bet ne ant tiek, kad atsisakyti savo svajonių, "Bijai vilko neik į mišką", "Kas nerizikuoja negeria šampo" mirksiukas.gif Be to šiais laikais moderni aparatura fiksuoja viską ir drebejimus ir cunamius keliom valandom anksčiau.....
Atsakyti
NATALIUKE, panasu, kad jus jau suplanavote kur norite gyventi, tau tik idomi kitu patirtis smile.gif Todel nesiteisink delsavo pasirinkimo. Juolab, tavo vyras jau ten gyvena? Taip supratau...

Del turtingu zmoniu, tai ju yra daug visose valstijose, o pagal vidurki daugiausiai gyvena Konektikute. Man rodos kaip ir visur, patys turtingiausi gyvena uzdarose bendruomenese ir is ju isvaziuoja tik apsipirkti. Vaikus irgi veda i privacias mokyklas. Del tos priezasties nevertetu vertinti valstijos, nes turtingieji ir tikras valstijos veidas nera glaudziai susije. Be to, Kalifornija kiek zinau yra viena is tu valstiju, kurios siuo metu biudzetas arti nulio, o tai atsispindes ir svietimo sistemoje, ir medicinoje ir kt.

Del uzdarbio tai Kalifornijoje jis nera toks aukstas, nes atitinkamas ir pragyvenimas. Visur jei gauni daugiau uz valanda, tai palieki daugiau uz busta ir mokescius, maista. Nesenai ziurejau minimalu uzdarbi kiekvienos valstijos, tai CA nesiskyre ypatingai, bent nuo Rytines pakrantes, jei idomu rasiu ta puslapi ir pamatysi pati. Bet tau aktualu klientai - kompanijos kaip suprantu, tad gerai planuoti gyventi prie didmiescio kur ju centrai, o del turtingu gyventoju dar galima pasigincyti ar ju ten tiek daugiau nei kitur.

Del cunamiu - tikiuosi musu simtmetyje to nebus, taciau... Patikek, JAV nera jokios pranesimu sistemos schmoll.gif Paziurek, New Orleans zinojo vos ne savaite apie dideli uragana, o nesugebejo nieko evakuoti ar parupinti maisto. Meksika ir tai geriau aprupino savo gyventojus per ta pati uragana. Ir net jei butu idiegta cunamio pranesimo sistema, kur tu vaziuotum per kelias valandas? Keliai butu uzkimsti. Per drebejima velgi kazin ar pabegtum nuo likimo. As skeptiskai ziuriu i issigelbejima, geriau jei tiki, kad tai gali ivykti tau gyvenant, isvis ten negyventi. Yra daug saugesniu zonu stichiniu nelaimiu atzvilgiu. Nebent turi privatu malunsparni savo kieme, tada gal paspruksi kai suzinosi apie artejancia nelaime, bet daugeliu atveju niekas nepranes. Gal matei bent nuotraukas is senai buvusio cunamio Aliaskoje, tai ivyko nakti ir apsemtas plotas buvo toks didziulis, kad nebutu nieks pabege jei ir butu numate.

Beje, prie musu esanti upe irgi buvo pakilusi iki trecio auksto dar siame simtmetyje ohmy.gif Juokauju, kad gyvenu treciame aukste ir manes nepasieks lotuliukas.gif Pagal tai gyvenimo neplanuoji, bet ignoruoti galimybes irgi nereikia.

As ko pasiilgciau tokioje valstijoje, tai normalaus pasivaiksciojimo misko takeliu. Bet velgi ne visiems tai patinka, kitiems aktualiau papludimys, ir tai nera viena priezasciu nesikraustyti.

Bet velgi - ziurint i viena valstija niekada nepasakysi ar tau gera ten gyventi ar ne. Daugelis persikrausciusiu pamate kita valstija ir tada padare sprendima. Nes buvo ka palyginti. O nebuvus kitur ir nemacius geriau/blogiau, manau neverta nevaziuoti i ten kur jau suplanuota.
Atsakyti
Ačiu už info. 4u.gif
Na mano vyras dar čia su mūmis, niekur vieno neleisiu biggrin.gif
Kiek naršau, ne tik šitam forume o ir kt tiek suprantu, kad kuo daugiau duomiosi tuo daugiau visokių nuomonių sužinau doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Nataliukė @ 2006 07 30, 13:32)
Aš asmeniškai noriu atidaryti Grožio saloną, nežinau ar tai įmanoma, dar nesidomėjau, o domina manę darželiai ypatingai. Tik nesuprantu kodėl jei tai viena iš brangiausiu valstyjų ten prasta švietimo sistema, juk ten gyvena turtingi žmonės, nejau jie savo vaikus leidžia į prastas mokyklas, ir kuo tas blogumas pasižimi?

Bendravimą su tavim Californiagirl aš puikiai atsimenu, ačiu tau už jį. Dar kreipsios konsultacijos ateity jei galima aišku...

Taurė, dėl drebėjimų ir stichinių nelaimių aš irgi bijau, bet ne ant tiek, kad atsisakyti savo svajonių, "Bijai vilko neik į mišką", "Kas nerizikuoja negeria šampo"  mirksiukas.gif  Be to šiais laikais moderni aparatura fiksuoja viską ir drebejimus ir cunamius keliom valandom anksčiau.....

Grozio salona atidaryti galesi, bet jame dirbti kirpeja galesi tik tada, kai issilaikysi CA valstijos licenzija. Ir dar, kiek zinau jie lietuvisku mokslu nepripazysta, uzskaito tik truputi praktikos valandu...nezinau kiek, turbut kaip kam pasiseka smile.gif

Del zemes drebejimu ir kitu stichiju- aparatura, kaip jau Baltic girl minejo, nera tokia tobula, kad pranestu nelaimes pakankamai anksti, kaip jau teko ta pastebeti netolimoje praeityje...O zemes drebejimu is anksto NENUSTATO JOKIA APARATURA schmoll.gif Bet tai ka padarysi, zemes drebejimu zonose gyvenu jau virs 10 metu ir tik pora kartu teko pajusti lovos virpejima(kazkaip naktim pasiktaikydavo biggrin.gif )

Kreipkis koncultacijos bet kada mirksiukas.gif Atsakysiu ka zinosiu smile.gif

QUOTE(Nataliukė @ 2006 07 30, 19:49)
Kiek naršau, ne tik šitam forume o ir kt tiek suprantu, kad kuo daugiau duomiosi tuo daugiau visokių nuomonių sužinau doh.gif

Nesistebek, kiekvienas sako nuomone is "savo varpines". Kokia mano patirtis buvo Kalifornijoje, gal kitam zmogui visai kitokia. Beje iki vaikuciu mes gyvenome Santa Monicoje, keleta bloku nuo vandenyno ir miesto centro kur gyvenimas virte verda, mokyklos ir darzeliai vaikams nerupejo dar, vazinedavom sau rieduciai vandenyno pakrante po darbo ir ilsedavomes...Jei tuomet kas butu paklause apie CA, buciau pateikusi visai kitoki "vaizda" bigsmile.gif Zodziu, kas kam rupi, pas kiekviena kitokia situacija.
O San Jose(taip rasosi San Hose) tikrai neblogas miestas, 50 myliu nuo San Francisco, kazkur skaiciau apibudinima apie San Jose kaip "Hart of Silicone Valley"...taigi darbo rinka tenai plati turetu buti, darzeliai kai Isabelle minejo visi geri, blogais skaitomi tie kurie daugiau juodaodziu ar meksikieciu rajonuose(pastaruju labai daug Kalifornijoje). Apie maista ir miegojima ant grindu gultuose jau rasiau atrodo doh.gif Apie darzeliu kainas CA kiek teko dometis, jei pilnai dienai 5 dienas i savaite, iseina apie $800- $1000 i menesi. Velgi- priklauso nuo rajono mirksiukas.gif
O mokyklos CA beveik paskutineje vietoje...Turtuoliai savo vaikus leidzia i privacias, kaip jau anksciau buvo mineta smile.gif Bet pasitaiko ir isskirtiniu mokyklu, butent apie viena tokia girdejau San Jose, kur tevai per nakti prie mokyklos palapinese miega pries registracijos diena, kad tik vaika uzrasyti tenai galetu doh.gif Ir dar kazkokios loterijos vyksta del "geru" mokyklu tongue.gif
Jei jau esat apsisprende, tai ir vaziuokit. Nera viskas taip baisu(tik kitaip nei LT), tiek kad nepiesiam vaizdelio rozinem spalvom, kaip beverly hills 90210 parodo(ten jau kitas sluoksnis biggrin.gif )
Atsakyti
QUOTE(baltic*girl @ 2006 07 30, 15:42)
Be to, Kalifornija kiek zinau yra viena is tu valstiju, kurios siuo metu biudzetas arti nulio, o tai atsispindes ir svietimo sistemoje, ir medicinoje ir kt.


Ka ten arti nulio... biggrin.gif Pries metus minuse sedejo ir svarste kaip ta minusa panaikinti...gal perleisti musu vaikams skolom atsikratyti blink.gif Artistas Svarcnegeris biggrin.gif Dabar nezinau, negyvenam tenai, nesidomejau....Bet nemanau, kad skolos kur nors dingo schmoll.gif

Del uzdarbio, mus irgi visi gasdino pries issikeliant is CA- tipo CA viena is brangiausiu valstiju, tai ir uzdarbiai didesni nei kitur. Visiskai nesutinku, nes vyras cia gavo darba "to start" uz didesnius pinigus, nei CA toje pacioje srityje pradirbes 10 metu.

Tiesa, maistas CA nekainuoja brangiau nei kitur. Bent jau Washingtone maisto kainos siek tiek didesnes nei CA.
Atsakyti
Ačiu labai, kad tiek daug pasakojat notworthy.gif Maždaug įsivaizduoju kas manęs laukia (bet turbūt tik kokiu 10% nuo to kaip ištikro yra). Nieko kaip nors apsiprasim, nors dabar nemanau, kad norėsim ten pasilikt visam.... Nors kas gali žinot.... Turim tris metelius apsisprendimui, po to turėsim nutupti kur konkrečiau, gal į Lietuvą grišim? Gal kokioj Europos šalyje "apsistosim"?
Dėl salono tai db jau neketinu dirbti kirpėja, nes atsivalgiau šito darbo, nors vėl gi kas gali žinoti? O salonų atidarimo sąlygas ir galimybes gal žinot arba kurioje temoje ieškoti gal galit nurodyt?
Atsakyti
Del salono atidarymo, man rodos gali issiimt kitokio tipo leidima, svarbu idarbink merginas kurios tures leidimus dirbti toki darba. O tau leidimas juk nesvarbus jei busi tik savininke. Bet tavo vietoje as apsiziureciau pirma kur gyvensite, nes jei nori labai gera salona atidaryt - kad nebutu didele konkurencija, o bet kokiam rajone gero neatidarysi (ta prasme kur kainos didesnes ir paslaugu kokybe), nes klientura nesirinks.

Dar prisiminiau (buvau pamirsus lotuliukas.gif ),kad vyro draugas gyvena San Francisko apylinkese. Jis ten uzauges todel zinoma kitur nezino kaip reiktu gyventi ir blogai neatsilieps. Tik va nusprende parduoti nama ir per ta laika netoli molis nuslinko, na vadinami mudslide, tai niekas nenori pirkti nes nera privaziavimo... Jam pasiseke, kad ne jo namas nuslinko, bet CA tokie dalykai buna.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo baltic*girl: 01 rugpjūčio 2006 - 02:01