Įkraunama...
Įkraunama...

Kreta

Joo, Makaliau, Matala mums labai patiko, labai jaukus miestukas biggrin.gif
Tai va, vakar grizom ir mes, ilindau cia, bet dar nebuciau rasiusi, nes kazkaip ispudziai dar nesusideliojo, nezinau - patiko ar ne, bet tikriausiai patiko smile.gif galbut dar kazkada grisim i Kreta, tik zinau, kad tikrai ne tokiu laiku - siaubas, mane tie karsciai taip isvargino, nemaniau, kad sisyk taip nepakelsiu karsciu, nes anksciau lyg ir viskas budavo normaliai, o sisyk kazkaip pastoviai budavome be jegu, nors galima sakyt nevaiksciodavome per karsti pati, nebent tik masina su AC. As apskritai nelabai isivaizduoju, kaip tokius karscius be AC pernest g.gif
Siaip mes keliavom labai specifiskai, per daug nesiplesem visko pamatyt, nes ir taip tas auto vairavimas visas atsotogas irgi isvargino cool.gif
bet dabar kaip ir neturiu laiko visko rasyt, nes turiu lekt krautis daiktu - isvaziuoju prie Baltijos porai savaiciu, tai grizusi butinai aprasysiu placiau - ir idesiu nuotraukeliu, jei bus kokiu idomesniu (nes dabar dar net nesudejom i kompa)
galiu pasakyt tik tiek - kad nuomavomes auto visam laikui - 7 dienoms - grazinom tik pries pat jau mus paimant is viesbucio i oro uosta, per visas dienas sukorem apie 1400km, bet mes pagrinde vazinejom tik po pakrante palei Libijos jura - mums ten labiausiai patiko, nes turistu maziau. Taip kad daug ko nematem - neplaukem i Santorini (nors zadejom), neejom i Samarija. Bet siaip atsotogas labai gerai praleidom, grynai taip, kaip norejom ir planavom.
Makaliau - vaziavom i Elafonisi - kelias iki jo vienas is grazesniu, tikrai graziu vaizdu galima pamatyt. O Elafonisi - labai grazus papludimys, labai seklus, tokios a la saleles, iki ju galima nubristi ta juros sekluma. Prie Elafonisi yra toks vienuolynas miestelyje Chrisoskalistos (tikriausiai ne taip pavadinima parasiau, bet tingiu eit ziuret i zemelapi), irgi grazu. Siaip tikrai verta nuvaziuot iki Elafonisi.
Ai tiesa, mes emem paskutine minute i viesbuti Akti Korali, prie Herakliono, tai viesbutis tikrai siaip sau, tokiam industriniam rajone, tai vaziuot su mintim ten pailset prie juros tikrai nereiketu. Mes ten nakvojom vos keleta naktu, tai dabar galvoju, kad isvis nereikejo viesbucio imt, reikejo tik skrydi pirkt. Kitas naktis nakvodavom pakeliui - kur sugalvodavom apsistot, issinuomodavom kambari. O paskutines dvi naktis jau reikejo poilsio - tai grizom i Matala (ten mes buvome nuvaziave pacia pirma diena ir irgi likome nakvoti, mums labai patiko). Tai tiesiog gulejome prie juros, ilsejomes, po to buvome uzkope per kalna iki kitoje puseje esancio tokio Red beach, labai nedidelis uoletas papludimys. Mataloje atradome toki nerealu seimynini restoraniuka, maistas ten pats skaniausias koki teko ragauti Kretoj, mama gamina, dukra padaveja thumbup.gif kitur taip skanu nebuvo, o ten thumbup.gif apskritai - pastebejom tendencija, kad kuo kabakas labiau "ispuoseletas" (a la basanviciaus gatve palanga cool.gif ), tai tuo jame neskaniau. Kadangi visa laika matinomes tik tavernose, tai jau po to rinkdavomes tokias "nenupopsintas". Tiesa pasakius, i pabaiga graikiskas maistas jau mums eme pabosti, nors is pradziu kaifavom kaip nerealu. Vyno per tokius karscius negaledavau gerti - tik alu (nors man tas graikiskasis Mythos nelabai blush2.gif ).
Labai nusivylem del vaisiu - teks vaziuot ziema biggrin.gif kai bus apelsinu biggrin.gif nes mes labai megstam apelsinus. Pirkomis bobutes pakelej - tai kaina nesvietiska - uz maisiuka 5 eurai unsure.gif o tie kur prie Matalos pakelej - tai nesuprantu, kur jus ju matet daug - ju ten vos keli nupiepe smile.gif bent jau mums vietiniai sake - kad aplesinai pas juos uzdera ziema. O mes irgi aplesinai aplipusiu medziu nematem, gal tik viena kita pas zmones kiemuose. Abrikosu irgi nebuvom, pirkom is dieduko pakelej, skanus labai, tik irgi 5 eurai uz maisiuka. Tie bananai Malijos - nieko gero, o apskritai pati Malija kazkokia tragedija pasirode po graziu miestuku kitoj pakrantej. Tai apsisukom ir nutarem po ta regiona nesisbastyt biggrin.gif buvom tik Retymne, Heraklione ir Chanijoj
tiesa, masinos nuoma mums kainavo 180 euru visam laikui, nuomavom pirmoj pasitaikusioj agenturoj, nieko nesiderejom, neturejom jokiu problemu, grazinant irgi nesikabinejo, emem su full insurance free kilometres, bet be ratu draudimo, bet varem i Preveli beach tokiais zvyro keliukais, kad galvojau bus sakes biggrin.gif
Atsakyti
Vakar grįžom iš Chanijos.Gyvenom viešbuty ,,louise creta princess''.Tikrai rekomenduočiau jį keliaujant su vaikais,visos vien tik šeimos susirinkę.Lietuvių buvo 45.Super programa vaikams ir suaugusiems vakarais ir dienomis. Dieną pietus gali rinktis iš italų,graikų,kinų restoranų.Jei kas dar domins klauskit. smile.gif
Atsakyti
Turiu klausimų 4u.gif
Ar patiko Chanijoj?
Kokias ekskursijs ėmėt ir ar buvot patenkinti?
Ar nuomojotės auto? Kiek kainavo?
Jei nuomojotės, tai ką aplankėt? ax.gif
aciuks.gif
Atsakyti
QUOTE(Makalius @ 2007 06 30, 14:13)
Turiu klausimų 4u.gif
Ar patiko Chanijoj?
Kokias ekskursijs ėmėt ir ar buvot patenkinti?
Ar nuomojotės auto? Kiek kainavo?
Jei nuomojotės, tai ką aplankėt? ax.gif
aciuks.gif

mes gyvenom 17 km. nuo chanijos,tačiau viešbučio autobusu galima buvo ten vykti nemokamai.Chanija man nelabai patiko,bet geriau negu Heraklionas,kuriame vienas šiukšlynas. Mes išsinuomavom 9 vietų mašiną už 120eurų ir varėm į tuos įžymius paplūdimuis.(kur maudėsi princesė Diana).Taigi pasiklydom,petekom į nepravažiuojamus tarpeklius,išsigandom nerealiai,bet po to šiaip ne taip išsikapstėm ir pasiekėm paplūdimį.Nerealiai ten man patiko,jūra 7 spalvų,tokia įsimylįjalių sala,visi užsiima meile. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Makalius @ 2007 06 30, 12:03)
Labai dėkui už tokį išsamų pasakojimą thumbup.gif
Mes irgi pirmadienį prie Baltijos išvarom ax.gif Reikia tikėtis, kad oras bus geras....
Tai jau viskas aišku, Matala būtinai thumbup.gif Elafonisi būtinai thumbup.gif
Tiesa, kaip jums Chanija? O jeigu Malija nepatiko, tai kaži ar verta mums į ją eit, agentūroj sakė kad labai gražus senamiestis...

reik tiketis, kad oras prie Baltijos bus neblogas cool.gif nors man dabar ta vesuma gerai smile.gif kol kas, keleta dienu cool.gif
pamirsau paminet, kad Mataloj zmones i tuos urvus lenda, mes buvom uzlipe, bet nelindom, nes man labai smirdejo cool.gif
Chanijoj mums patiko, bet mes tik siaip stabtelejom ir po miesta pasivaiksciojom (cia vaziuojant i Elafonisi), siaip verta. Heraklionas siaip man irgi labai patiko, tik ten su parkingu didele problema, mes sukom sukom ratus, kol galiausiai i brangu parkinga nuvarem, kur jie patys paima masina, o po to grazina, tik paduodi raktelius ir viskas. Valanda 4,70 euro, po to kiekviena papildoma valanda po 0,70 euro.
Mataloj parkingas visai dienai 2 eurai, sketis ir du gultai 6 eurai, man pats pliazas labai patiko - svarus, sutvarkytas.
Mes Vai papludimyje nebuvom, iskeitem i Matala, ir turbut neapsirikom. Salia Matalos netoli yra miestukas Agia Galini, irgi visai jaukus, tik beach'as ne toks fainas. Kaip jau minejau, dar mums patiko Preveli palm beach, tik iki jo sunku nuvaziuot, o po to dar pestute 10 minuciu reikia eit.
Siaip mes Libijos juros pakrantej daug graziu pliaziuku nuosaliu radom thumbup.gif Vaziavom is Matalos link Lerapetra, kazkur tarp Tsoutsourous ir Ketarakombi buvo toks miestukas, tiksliau, kaimelis Kastri, ten mums labai patiko, buvom sustoje ilgesniam laikui, tai ten salia kazkur buvom rade nerealu pliaza, nusileidus nuo uolos, labai ispudingas thumbup.gif
ai tiesa, man dar labai patiko miestelis Paleochoria, irgi labai jaukus, labai skaniai pavalgem ten smile.gif ir buvom apsistoje nakciai is Elafonisi

Papildyta:
QUOTE(NOKIA @ 2007 06 30, 13:19)
mes gyvenom 17 km. nuo chanijos,tačiau viešbučio autobusu galima buvo ten vykti nemokamai.Chanija man nelabai patiko,bet geriau negu Heraklionas,kuriame vienas šiukšlynas. Mes išsinuomavom 9 vietų mašiną už 120eurų ir varėm į tuos įžymius paplūdimuis.(kur maudėsi princesė Diana).Taigi pasiklydom,petekom į nepravažiuojamus tarpeklius,išsigandom nerealiai,bet po to šiaip ne taip išsikapstėm ir pasiekėm paplūdimį.Nerealiai ten man patiko,jūra 7 spalvų,tokia įsimylįjalių sala,visi užsiima meile. ax.gif

cia apie Gramvusa turbut?
gaila, iki ten nebenuvaziavom, patingejom, o ir atsibode vaziuot buvo. Be to, jau buvom pastebeje, kad daugelis vaizdu nebestebina, visgi atbunki zmogus ir nuo vaizdu smile.gif
Makaliau, nezinau apie malijos senamiesti nieko, mes tik sustojom ten tu grasiuju bananu nusipirkti, ir paklausem pardavejo, kur cia geras beach'as, nes labai norejom issimaudyti, tai nuvaziavus i ta pliaza, viskas taip nyku pasirode .Zmoniu marios, vanduo kazkoks lyg tai smirdintis, nepatiko.
Atsakyti
Hm, šitiek pilna visko prirašėt, ot kad man prisimint dabar viską doh.gif
Žodžiu, kaip bus taip bus, jau manau vistiek savo planų neįgyvendinsim ir pamatysim tik dalį to, ką suplanavom... Tai taip ir nesupratau biggrin.gif vieniem Chanija patiko, kitiem nea g.gif
Kuo dabar tikėt biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Prime @ 2007 06 30, 12:46)
tai dabar galvoju, kad isvis nereikejo viesbucio imt, reikejo tik skrydi pirkt.


drinks_cheers.gif vat vat... mes irgi dabar jau taip galvojam... antra karta vaziuojant bandytume si varianta... drinks_cheers.gif
QUOTE(Makalius @ 2007 06 30, 14:36)
Hm, šitiek pilna visko prirašėt, ot kad man prisimint dabar viską doh.gif
Žodžiu, kaip bus taip bus, jau manau vistiek savo planų neįgyvendinsim ir pamatysim tik dalį to, ką suplanavom... Tai taip ir nesupratau biggrin.gif vieniem Chanija patiko, kitiem nea g.gif
Kuo dabar tikėt biggrin.gif

mums patiko tongue.gif o pats nepamates nesuzinosi rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Natelė @ 2007 06 29, 14:38)
nu nezinau koks turejo but kalnas , kad i ji neivaziuot biggrin.gif

kalnas nedidukas, bet gan status..šiaip nieko keisto - žinojom kad mažalitražkės į kalnus "neužkopia" (kadangi skirtos nekalnuotoms vietovėms) bet nežinojom, kad jų ten bus tongue.gif
Papildyta:
QUOTE(Makalius @ 2007 06 30, 13:03)
O jeigu Malija nepatiko, tai kaži ar verta mums į ją eit, agentūroj sakė kad labai gražus senamiestis...

aišku nueikit kokį vakarą (dieną iškepsit), ten juk šalia mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo blackkiss: 30 birželio 2007 - 18:46
Del oru: nezinau kaip Kretoje, bet zemynineje Graikijoje siandien buvo audra su zaibais ir griaustiniu... po to vel saule bet temperatura apie +30... lyg ir zada, jog nebus vel +40... gal kretoje kitaip, bet bent jau zemyne panasiau i normalesni ora biggrin.gif o as ten kaip tik treciadieni isskrendu...
Atsakyti
QUOTE(Prime @ 2007 06 30, 12:46)
1.tik alu (nors man tas graikiskasis Mythos nelabai  blush2.gif ).

2.Labai nusivylem del vaisiu - teks vaziuot ziema  biggrin.gif  kai bus apelsinu  biggrin.gif  nes mes labai megstam apelsinus. Pirkomis bobutes pakelej - tai kaina nesvietiska - uz maisiuka 5 eurai  unsure.gif o tie kur prie Matalos pakelej - tai nesuprantu, kur jus ju matet daug - ju ten vos keli nupiepe  smile.gif  bent jau mums vietiniai sake - kad aplesinai pas juos uzdera ziema. O mes irgi aplesinai aplipusiu medziu nematem, gal tik viena kita pas zmones kiemuose.

1. drinks_cheers.gif palygint su lietuvisku alum, graikiskas tikras birzgalas... jie ten visi numegdzioti nuo olandisko Heineken, kuris lygiai toks pat birzgalas... is graikisku alu verti demesio tik Rethymniam blond ir Rethymnian Dark.. bet ju gauti ne visur galima.. o tik labai specializuotuose alaus baruose ar pub'uose.

2. Na ka as jums sakiau apie apelsinu derliu ziema? stai ir jums patvirtinimas.. ax.gif tie visi apelsinai ant medziu dabar, tai liekanos nuo ziemos derliaus... cool.gif

QUOTE(dianita @ 2007 06 30, 21:56)
Del oru: nezinau kaip Kretoje, bet zemynineje Graikijoje siandien buvo audra su zaibais ir griaustiniu... po to vel saule bet temperatura apie +30... lyg ir zada, jog nebus vel +40... gal kretoje kitaip, bet bent jau zemyne panasiau i normalesni ora biggrin.gif  o as ten kaip tik treciadieni isskrendu...

Kretoj panasiai... lietaus ir zaibu ner, bet ir nebe 40, aciu Dievui... karsta.gif sukasi apie 30-35, ir labai vejuota jau antra diena... siandien tokios bangos juroj, kad ohohoho.. thumbup.gif

o siaip nezinau ar tureciau cia sakyt, bet blaiviai nemastau, nes esu labai iskaudinta... uzvakar labai negarbingai be didesniu paaiskinimu buvau ismesta is Horizontu... verysad.gif pasirodo, meile krastui, kuriame dirbi, gali pakenkti...
anyway, rasykit az, jei kas noresit susitikt budami cia..

Tegyvuoja meile Kretai ir kretomanai! bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Šaltmėtė: 01 liepos 2007 - 10:47
Mieli zmogeliukai,
turiu labai svarbu klausima: visgi vienareiksmiskai ir tiksliai man pasakykite, ar tinka nuomai senesnis vairuotojo pazymejimas (dar tas laminuotas, o ne kortele)?
Mano vyriskio pazymejimas senesnio pavyzdzio (su dideliu stazu), o maniskes naujos, sviezios - dar dazais kvepia lotuliukas.gif Ar turesim problemu nuomojantis masiniuka?

Pasikeisti ta sena pazymejima jau nebespesim turbut... unsure.gif


Šaltmėte, kaip gaila! console.gif Uzjauciu! Nenusimink - mes tave vertiname turbut simteriopai labiau!!! 4u.gif Tikiuosi, manija Kretai nesumazes!
Atsakyti
QUOTE(bala_nemate @ 2007 07 02, 08:47)
Mieli zmogeliukai,
turiu labai svarbu klausima: visgi vienareiksmiskai ir tiksliai man pasakykite, ar tinka nuomai senesnis vairuotojo pazymejimas (dar tas laminuotas, o ne kortele)?
Mano vyriskio pazymejimas senesnio pavyzdzio (su dideliu stazu), o maniskes naujos, sviezios - dar dazais kvepia  lotuliukas.gif Ar turesim problemu nuomojantis masiniuka?

Pasikeisti ta sena pazymejima jau nebespesim turbut...  unsure.gif
Šaltmėte, kaip gaila! console.gif Uzjauciu! Nenusimink - mes tave vertiname turbut simteriopai labiau!!!  4u.gif Tikiuosi, manija Kretai nesumazes!

Tikrai tinka. galite nebijoti. Maniškis irgi vežėsi senas, tai maniau, kad man teks vairuoti. Bet nebuvo jokių problemų.
Atsakyti