Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tyciojasi
Supermamų klubas > Konsultacijų centras > Klausimas vaikų psichologui
PULA
Mano sunui 10 metu. Jis lanko 4 klase. Anksciau pasitaikydavo mokykloje konfliktu, bet jie issispresdavo. Ben siais metais prasidejo rimtos problemos, o tikroji padetis man paaiskejo vakar. Mano vaikas isejes i mokykla, ten nenuejo. Buvo ilgas ir sunkus pokalbis, nemiegojau visa nakti. Pasirodo mano is mano vaiko tyciojasi klases draugai. Pasityciojimas vyksta per dailes pamoka. Vaiku nuomone jis klaikiai negraziai piesia. mokytoja per ta pamoka paprastai iseina is klases, palieka juos dirbti savarankiskai. tada mano vaiko piesinys yra iskeliamas ir pasipila patycios. Jis klaseje yra vienas is maziausiu ugiu ir smulkaus kuno sudejimo, todel fyziskai apsiginti negali. Jis labai jautrus ir, kaip man pasakoja, tokiais atvejais tyli, sedi savo vietoje ir dazniausiai apsiverkia. Asaros visus dar labiau padrasina . Vakar buvo diena po dailes pamokos ir mokytoja jiems turejo grazinti pusmecio darbus. Jis nejo i mokykla, nes issigando, kad vel visi juoksis is jo darbu.
Mano sunus papildomai pas ta pacia mokytoja lanko liet. k. pamokas. Vakar jis pas ja buvo. Jis jai papasakojo kodel neatejo. Dar nezinau, kaip pasielgs mokytoja, vaikas prase, kad ji, nieko nesakytu klasei.
Sunus is mano pirmos santuokos. Gyvena su kartu su manimi. Dabar turi 1.4m. seste. Seimoje viskas lyg ir tvarkoje. Aisku, kartais pasitaiko priekaistu, kad as labiau myliu sese, nes jai daugiau skiriu demesio. As stengiuosi paaiskinti, kad tai tik todel, kad ji l. maza, Kad ji myliu nemaziau. Su mano vyru sutaria gerai . Kartu visi gyvename jau 7 metus.
Kaip man padeti savo vaikui, gal reiketu ji vesti pas psichologa. Jis aplamai labai savimi nepasitiki. Jo pasakymai nemoku, nesugebesiu, negaliu kasdieniai.
Aciu. Mama
ewita
Keista, kad mokytoja per dailės pamokas išeina ir palieka vaikus vienus. doh.gif Ar tu su ja daug kalbėjai? Keista butu, jei mokytoja nežinotų padeties klaseje. Gal galima pakeisti mokyklą?
blondine
Nelengva situacija. Man vaikystėje panašiai buvo, nors dabar niekas tuo nepatikėtų. Viskas pasikeitė vėliau, kai pakeičiau mokyklą, draugus, ten buvau labiau vertinama, o taip atėjo ir pasitikėjimas savimi.
Mano subjektyvi nuomonė: gal reiktų eiti pas psichologą ir tuo pat metu pakeisti mokyklą. Nes senieji "draugai" pasikeitimų tikrai nepastebės, viskas liks kaip buvę, o nauji žmonės priimtų jį jau kitokį, pasikeitųsi. Jei tai pavyktų, žinoma. Manau dar reikia laiko, kad subręstų ir jis ir draugai, bet tai ne išeitis, taip ilgai laukti nereikia.
Stiprybės, Pula, tau ir tavo sūneliui. Patikėk, viskas išeis į gerą, aš dabar kitaip pasaulį ir žmones matau ir vertinu, kai per tai perėjau.
blondine
Neduoda man ramybės šis klausimas.
Dar kai ką sugalvojau. Gal reiktų pabandyti vaiką leisti į kokį nors būrelį, popamokinę veiklą. Tai, kas jam įdomu, jam sektųsi, jis būtų ten vertinamas. Taip įgytų daugiau pasitikėjimo savimi, be to, susirastų naujų draugų, kurių požiūris jau būtų kitoks.
kasiopeja
Pritariu Blondinei, jei padetis labai labai tragiska, galbut iseitis butu pakeisti mokykla... Mano broliui buvo panasiai. Klaseje jis buvo laikomas didziausiu nevykeliu, o perejes i kita mokykla labai greitai pritapo, tapo aktyvistu, vos ne klases siela, zodziu, pasikeite 180 laipsniu... 4u.gif Tiesa, tuomet jis buvo gal 7-8 klasej...
PULA
Aciu. Bandysime su bureliais. Tikiuosi, kad viskas issirutuliuos, kad neprieisime iki mokyklos keitimo. Daugiau demesio skirsiu nsmie. Lai dazniau kvieciasi daugus i namus, gal pageres.
Taurė
QUOTE(PULA @ 2005 01 27, 09:44)
Aciu. Bandysime su bureliais. Tikiuosi, kad viskas issirutuliuos, kad neprieisime iki mokyklos keitimo. Daugiau demesio skirsiu nsmie. Lai dazniau kvieciasi daugus i namus, gal pageres.
*


kodel taip nenori keisti mokyklos ?
pamenu dar mokyklos laikais labai gailejau klases vaiku is kuriu tyciodavosi sad.gif dabar kai mastau apie dukros ateiti baisiai suspaudzia sirdi vien pagalvojus, kad ir is jos gali taip tyciotis. vaikui tai baisi trauma, jis gniuzdomas, zlugdomas cry.gif as imciausi kazkokiu veiksmu kuo skubiau unsure.gif
As :)
O ka tu sakei vaikui, kai jis papasakojo, kad nesigyne, verke kamputyje?
Ar nebuvai pati pasikalbeti su mokytoja apie tai? Butinai nueik ir neleisk, kad vaikas uzsiciklintu tokioj buklej. Tegul mokosi apginti save, o jei tai nepades, keiskit mokykla.
PULA
su mok. as kalbejau. Jis pats yra l. uzdaro budo, greitai supykstantis, labai jautrus. As labai noreciau, kad jis ismoktu save apginti, nereguoti i viska taip jautriai. Nezinau ar pakeitus mokykla bus gerai. Vaikai visur vienodi. Noretusi, kad jis pakovotu, nes bijau, kad "siltnamio" salygos ji padarys dar jautresni ir neatsparesni. Jei padetis per siuos mokslo metus nesikeis, tada keisim mokykla.
Ele
Pula, paskaityk cia http://www.vaikulinija.lt/index.php/vaikam...priekabiavimas/
ir duok sunui paskaityti.
Sekmes!
PULA
Aciu. labai geras puslapis, kai tik pareis Lukas, mano sunus, is mokyklos duosiu ir jam paskaityti.
Ele
Taip pat sunus siame puslapyje gali pats parasyti elektroninį laišką ir gauti atsakyma arba nemokamai paskambinti Vaiku linijos konsultantams is Telekomo, Bites arba Omnitel tinklo.

Labai svarbu, kad vaikas pasakojo apie tai, kas vyksta. O tu gali padeti sunui:
1. isklausydama, leisdama issipasakoti viska, kas jam nutiko.
2. butinai pasakydama savo vaikui, kad jis gerai daro papasakodamas apie patycias, ir kad jis nera skundikas.
3. jokiu budu nekaltindama vaiko del patiriamu patyciu.
4. kai vaikas papasakoja apie patycias, svarbu tinkamai sureaguoti- nevertetu elgtis skubotai, pvz. pulti susitikti ir pasikalbeti su priekabiaujanciu vaiku tevais, nes galbut tokio elgesio vaikas bijo. JIs gali baimintis, kad del to priekabiavimas sustipres.
5. aptarti su vaiku, ka ir kaip toliau daryti.
6. svarbu kalbetis su mokytoja apie patycias, kad ji zinotu kas vyksta. gal but saipomasi ne tik is tavo sunaus, bet ir is kitu vaiku. Negalvok, kad bereikalingai eikvoji jos laika ir keli nemalonumus. Tu gali pasikalbeti ir su mokyklos direktoriumi ar dir. pavaduotoju ir pasitarti, kaip reaguoti i situacija ir elgtis toliau.
7. sumazinti ar sustabdyti priekabiavima- ne vieno zmogaus jegoms. Sios problemos sprendimui reikia aktyvaus mokytoju, mokyklos vadovu, tevu ir moksleiviu isitraukimo.
8. priekabiavimas is karto nesiliaus, tam reikia laiko. Padrasink savo vaika ir toliau pasakoti apie tai, kas vyksta.
9. labai svarbu vaikui sakyti, kad ji myli ir stengiesi padaryti viska, kas imanoma, kad jis jaustusi saugus.

Vertetu jums abiems pasikonsultuoti ir su mokyklos psichologu.

Stiprybes abiems!
Erszebeth
Baisu sad.gif Man tik kyla klausimas, ar pagrindinė bėda yra būtent piešiniai. Tokia nuojauta, kad prie vaiko kabinėjamasi ir kitais atvejais, nors gal per dailę ir intensyviausiai. Juk jeigu negražiai pieštų koks "šustriakas", tai jis pats pažvengtų iš tų savo piešinių, ir tai tik dar labiau sustiprintų jo autoritetą bandraamžių akyse. Kitaip sakant, vieniems tas pats dalykas gali būti privalumu, o kitiems - trūkumu (pvz., geras mokymasis kaip tik gali būti pretekstas patyčioms). Man labai būtų įdomus psichologės komentaras šiuo klausimu. Ką daryti tokiam vaikui, kaip jam išgyventi? Pritariu blondinei, kad tie, kurie pergyvena tokią karčią vaikystės patirtį, vėliau, jau suaugę, būna visai kitokie žmonės, dažnai kur kas pranašesni už tuos, kuriems viskas ėjosi lengvai. Jie tampa tvirtesni, daugiau pasiekia, ir netgi tampa labai mėgstamais ir vertinamais žmonėmis, galbūt ir dėl išsiugdyto sugebėjimo analizuoti įvairias gyvenimo situacijas ir charakterius. Jie palaipsniui tampa gerais psichologais, "permatančiais" žmogų. Jeigu atitinkamu laikotarpiu (perėjime iš vaikystės į paauglystę) nepalūžtama (palūžimu laikyčiau viskišką savo ego paneigimą, bandant bet kokia kaina įtikti tiems "kietiems", vykdyti jų nurodymus ir nepaisant to vis vien būti pajuokos objektu), beveik 100% tikimybė pasikartoti bjauriojo ančiuko pasakai visame savo gražume. Bet tai menka paguoda, nes vaikui gyventi reikia čia ir dabar. Tiktai kaip?
blondine
QUOTE(Erszebeth @ 2005 01 28, 14:06)
Pritariu blondinei, kad tie, kurie pergyvena tokią karčią vaikystės patirtį, vėliau, jau suaugę, būna visai kitokie žmonės, dažnai kur kas pranašesni už tuos, kuriems viskas ėjosi lengvai. Jie tampa tvirtesni, daugiau pasiekia, ir netgi tampa labai mėgstamais ir vertinamais žmonėmis, galbūt ir dėl išsiugdyto sugebėjimo analizuoti įvairias gyvenimo situacijas ir charakterius. Jie palaipsniui tampa gerais psichologais, "permatančiais" žmogų.
*Nenoriu nei girtis, nei rodyti į save, bet gal tai šiek tiek paguos. Turbūt man ši bjauriojo ančiuko teorija pasitvirtino. Studiju metais man net atsibosdavo sveikintis, nes beveik pusė besimokančiųjų aukštojoje buvo mano draugai ar pažystami. Iki šiol girdžiu replikas, kad vakarėliai be manęs - liūdnoki. Kartoju, nenoriu girtis, bet tai faktas.
Iš kitos pusės, viena mano klasiokė, buvusi labai užsisklendusi ir kompleksuota, tokia ir liko. Kaip minėjau aš paauglystėj patekau į žmonių ratą, kur iš atstumtosios tapau vos ne "gviazda". Todėl ir manau, kad labai svarbu, kad vaikas rastų terpę, kur būtų įvertintas ir įgytų pasitikėjimo savimi ir aplinkiniais.
slibe
QUOTE(blondine @ 2005 01 28, 14:34)
Todėl ir manau, kad labai svarbu, kad vaikas rastų terpę, kur būtų įvertintas ir įgytų pasitikėjimo savimi ir aplinkiniais.
*


Pritariu, labai gera mintis thumbup.gif
Visiems reiktu surasti tokia terpe, kad galetume pasijusti ivertinami, mylimi ir buti savimi, kad nereiktu gedytis to kas neiseina. Visiems sis pasakymas tinka.
MajaLi
Reikia suprasti toki dalyka,jeigu is Jusu vaiko tyciojasi tai nebutinai yra problema,Jusu vaike,tai yra problema zmonese,todel,kad jie negali priimti jo toks koks jisai yra.Zmones tyciojantys is kitu bijo,kad pasyticios is ju ir jie pradeda patys atakuoti tokiu budu tiesiog apsaugodami save.Mokykla tai yra savotiskas pasaulis ir is tikruju galima pasakyti,kad is vienos puses jis yra ziuarus,jei tu nemoki apsiginti ir nesielgi , kaip visi tu busi atstumtas.Kadangi visi , kaip banda ir elgiasi vienodai,galbut yra kas nors is vaiku kuriam nejuokinga tai , kad vaikas negraziai piesia,bet juk visi juokiasi kaip cia man nesijuokti.Visi didvyriai kai kartu...Man atrodo mokyklos keitimas neisspres problemos,kitoje mokykloje gali buti kitokios problemos ir kiekviena karta mokyklu nekeisi.O keiciant mokykla vaikui kyla naujos problemos reikia adaptuotis prie kolektyvo,mokytoju ir vel gi reikia moketi ismokti gyventi pagal tam tikras salygas.Gal kam nors kyla jausmas,kad kalbama ne apie mokykla o apie kazkoki kalejima,bet taip nera kalbu apie mokykla.Jei tu negali pasipriesinti tu busi tiesiog suzlugdytas,mokykloje daug ko ismokoma is tikruju.Pakalbekite su vaiku,jis nemoka graziai piesti,bet gal jis turi kazkokiu kitu talentu kuriu neturi kiti?Svarbiuasia , kad jis neuzsiskleistu savyje,kazkas siule lankyti bureli tai tegul taip ir daro,atsiras nauju draugu,pasitikejimo savimi,gal pasieks kazkokiu virsuniu ir po kurio laiko taps autoritetu tarp tu paciu klases draugu.Tyciotis gali kiekvienas nera tai sunku,o kazko pasiekti jau netaip lengva.
Linkiu sekmes 4u.gif
-t-a-m-s-i-
mano dukrytei 10 metu, mokomes 5 klaseje. del seimos gyvenamos vietos pakeitimo(kraustemes is vieno miesto kita), paskui keitem rajonus ir t.t. mokykla kurioje dabar mokomes, mums yra 4. Mano dukra labai nori tureti draugu, bet kazkas jai nesigauna..... turbut truksta igudziu bendraujant su vaikais(mes nelankem darzelio), matau kad vaikai joje mato silpnesni vaika nei jie patys.... bandau kalbeti, daviau dukrytei paskaityti vaiku linijos puslapi. labai tikiuosi kad ji taps stipresne, labai tikiuosi.... netgi galvoju pasiieskoti vaiku psichologo...... bet kaip man skauda sirdele del jos..... verysad.gif mano kudiki skriaudzia...... verysad.gif
Smauglius
Žinot, mes čia kaip tik prieš kokį mėnesį diskutavom apie smurtą mokykloj, dar gal ir yra šita tema kur nors tolesniam lape, taip ir vadinasi "Smurtas mokykloje", gana įdomi diskusija išsirutuliojo, tiesa pasakius, netgi nevienareikšmiška g.gif
Gal kam padės, kokių minčių kils, paskaitykit. Mes ten beveik iki atlapų tampymo susipliekėm lotuliukas.gif lotuliukas.gif

Tikslesnė vieta: ten, kur diskusijos apie septynmečius ir vyresnius, rubrikoj "Mokyklos" (nuorodos įkelt nemoku blush2.gif )
saulala
smurtas mokykloje
-t-a-m-s-i-
QUOTE(saulala @ 2007 10 25, 14:31)

aciu mergaites.... butinai pasiskaitysiu, nes man tai labai labai svarbu....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.