Įkraunama...
Įkraunama...

Blynai iš bulvių

gal jau buvo toks receptas ir praskaičiau, jei ką pasikartosiu.

Virtų bulvių blynai su sūriu
Reikės:
5-6 bulvių
2-3 šaukštų miltų
Šaukšto bulvių krakmolo
100-150g. fermentinio sūrio
2 kiaušinių
druskos
aliejaus

Bulves nuplauti ir išvirti su lupena. Virtas atvėsusias bulves nulupti ir sugrūsti. Į bulvių masę dėti miltus, kiaušinį druską, krakmolą, tarkuotą sūrį ir išminkyti. Iš masęs formuoti blynelis, panašius, kaip žemaičių blynai (kad masė neliptų, rankas pasitepti trupučiu aliejaus arba šlapinti dubenyje su labai šaltu vandeniu), ir kepti keptuvėje su trupučiu aliejaus. Taip pat galima 20-30 min kepti orkaitėje. Valgau su grietinės padažu.
Atsakyti
O aš nededu kiaušinio.. g.gif
Į tarkius dedu gal porą šaukštų manų kruopų ir druskos, tai tokie traškūs gaunasi:)
Beje pabandykite kepti blynus su silke thumbup.gif

Atsakyti
o as siandien dariau zemaiciu blynus paprastintu budu.bulves isverdi,sugrudi,atvesini.paskui idedi tik krakmolo ir prieskoniu.pirma keptuve kaip kepiau,tai dariau iprastus zemaiciu blynus,paskui pagailo laiko,ir nusprendziau viska sumakaluoti i bendra rolleyes.gif .zodziu,farsa(kepta jau)sumaisiau su bulviu kose,itarkavau dar surio,zodziu,man dar skanesni nei iprastiniai zemaiciu blynai thumbup.gif gavosi.mmmm,niam niam wub.gif
Atsakyti
Gal jau buvo,nepykit jei pasikartosiu. ax.gif Pati blyna nusiziurejau nuo Elenos:bulves susitarkuojame burokine tarka,nusunkiame,pasudome.Paskleidziame (nestoru sluoksniu) mase per visa keptuve (i kuria ipilta aliejaus) ir kepame ant maziausios ugnies,uzdenge dangciu.Kai gerai paskrunda verciame.Idara dedame ant iskepto blyno ir sulenkiame pusiau (kaip ceburekas atrodo).O idarus kiekviena kart darau kitokius.
Gaminau tokius:virta smulkinta kiauliena ir pakepti baravykai su majonezu;virta nukaulinta vistiena su majonezu;marinuota smulkinta silke;tarkuotas suris/virtas kiausinis/majonezas (pikantiskos salotos);grudeta varske.
Labai pigus ir skanus patiekalas biggrin.gif ,ir kaskart vis kitoks.
Atsakyti
Sveikos, noriu pasidalinti super receptuku essen.gif
Bulviniai blynai su Dor blue padazu.
Kepate paprastus bulvinius blynus, ant kiekvieno blyno dedate pomidoro riekele ir pilate dor blue padaza thumbup.gif
Padazas:
Dor blue suri sutrinti su blenderiu ir sumaisyti su grietine.
Greita, paprasta ir laaabai skanu wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Akvilchikas: 12 gruodžio 2011 - 17:54
Neseniai pasigaminau toki patiekala, buvo likusios bulvu koses nuo vakar , nedidelis kiekis kad is jo butu kanors pagaminti , tada nusiskutau 3 bulves (zalias), jas sutarkavau per bukorine tarka , viska sumaisiau :bulviu kose ir zalias tarkuotas bulves, 1 kiausinis ir prieskoniai, nedidelis kiekis miltu (2-3 saukstai). Tada beliko tik kepti keptuveje suformavus blynukus. Juos dar pavoliojau dziuveseliuose . Mano seimynai labai patiko.
Atsakyti
aš,savo senoje knygoje " bulvių patiekalai" užtikau bulvinukų receptai.

Jį išbandžiau kūčioms,taip pat ir šiais metais jau bandžiau,kelis kartus man patiko.

Išverdame nuvalytas bulves{verdu pusiau vandenuke,baigiant įpilu grietinėlės,įmetu sviesto
Išvirusias bulves sutrinu su tuo likusiu skysčiu,aišku jo lieka nedidelis kiekis,bet verdu ant mažos kaitros.

Nuvalytas bulves{žalias}sutarkuoju,supilu į kiaurasamtį,kad nutekėtų skystis,ir ,kad nusistovėtų krakmolas.

Dar į tarkius sutarkuoju nemažą galvutę svogūno,arba smulkiai supjaustau,poro,įtarkuoju česnako skiltelę.

Sumaišau su virtomis bulvėmis,supilu krakmolą,įmušu kiaušinį,suberiu linų pakepintas sėklas,įberiu baltų pipirų,druskos.

Susitepu rankas linų sėmenų aliejumi,formuoju pailgus bulvinukus.

Apkepu keptuvėje,su linų sėklų aliejumi.

Sudedu į inda atsparų karščiui,užpilu grietinėlės+linų aliejaus mišiniu{kiekis nedidelis}

Ir pašaunu į įkaitusią orkaitę.

Skonis nuostabus.
biggrin.gif



Atsakyti
[quote=regna,2012 01 04, 12:58]
aš,savo senoje knygoje " bulvių patiekalai" užtikau bulvinukų receptai.

Jį išbandžiau kūčioms,taip pat ir šiais metais jau bandžiau,kelis kartus man patiko.

Išverdame nuvalytas bulves{verdu pusiau vandenuke,baigiant įpilu [B]grietinėlės,įmetu sviesto[/B]

gal kalėdom ,bet ne kučiu valgis su sviestu g.gif
Atsakyti
QUOTE(Karosė @ 2012 01 04, 14:51)
gal kalėdom ,bet ne kučiu valgis su sviestu  g.gif


Jei kada nors domejotes Kuciu patiekalais tai senoveje per kucias lietuviai ir mesa valgydavo , tik veliau spaudziant baznyciai, jos buvo atsisakyta mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Daivulyte: 04 sausio 2012 - 18:26
regna, o zalias bulves tarkavote per smulkia bulvine tarka(as taip supratau)?
Atsakyti
help.gif Noriu zemaiciu blynu isiskepti, bet neturiu mesmales... Kazi kaip butu, jei su blenderiu blenderiuociau? Ar nesigautu nesamone? g.gif Ar geriau tada virti bulves be lupenu ir dar karstas su trintuve sugrust? unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo revenage: 17 sausio 2012 - 13:16
QUOTE(revenage @ 2012 01 17, 14:15)
Ar geriau tada virti bulves be lupenu ir dar karstas su trintuve sugrust? unsure.gif

As tik taip ir darau, nes tingiu paskui mesmale plauti blush2.gif
Atsakyti