Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kokias gėles auginate?
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
milabra
QUOTE(Zamba @ 2005 02 13, 16:24)
Labas, gal gali pasidalinti patirtim auginant krotona?  Mano krotonas pradėjo daugiau augti į plotį nei į viršų, gal žinai ką daryti, kad augtų į viršų?
*

Gal tavo krotonui vietos mažai? Jie gi didžiulių vazonų mylėtojai biggrin.gif Kai maniškiui vietos mažai buvo, tai tik lapus turimus augino, plėtojo, kai persodinau tada į viršų šoko smile.gif
Čili
QUOTE(Susiena @ 2005 03 04, 12:53)
Tai reikės ir man bandyti dažniau pemerkti ją į vandenį iš apačios, nes man kažkaip gaila, kai paviršius visiškai sausas, tai kaip užpilu... blush2.gif
*

blink.gif blink.gif jokiais budais negalima nono.gif
Šaltmėtė
labukas
as prie savo gausios kolekcijos savaitgali dar priedo nusipirkau 5 vazonines geles.... doh.gif Vos suradau kur statyt.... rolleyes.gif
Dvi is ju tokios mazytes. Kadangi geliu darzelio neturiu, gyvenu bute, tai nusipirkau narcizu ir kroku vazoneliuose, nusprendziau nors taip pavasarinem gelytem pasidziaugt.. smile.gif
Dar nusipirkau murata, gebene ir geltonai zydincia kinroze.... Turiu didele sena kinroze, ji pas mane raudonai zydejo, kai zydejo pries daugeli metu... Dabar jau nera zydejus daug metu, kas mane liudina ir tikrai nezinau kaip ja prazydint...
Selena
Puikiai pasipildei savo kolekcija thumbup.gif .As tai irgi gyvenu bute,tai labai problema su pastatymu g.gif .Nueini i parduotuve-ten tiek graziu geliu,o kur padeti cry.gif
Susiena
Va, va - čia jau visų butų turėtojų ir gėlių mylėtojų problema! biggrin.gif Nėra kur padėti, bet taip norisi...!!! thumbup.gif Man tas pats. Tik šiemet teko kelias gėles išmesti, cry.gif tai gal ir aš pavasarį atsinaujinsiu! thumbup.gif
Varene
As tai vis svajoju kaip kada nors turesiu nama.... ten tilps tiek geliu!!! thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Šaltmėtė
Aha, as apie ta pati jau seniai uzsisvajojus esu.... Kaip turesiu kad ir nedideli, bet jauku namuka ir prie jo sono butinai oranzerija, kurioje auginsiu ivairiausias orchidejas.... smile.gif Grazi svajone, tiesa?

Vyras musu buto salona jau dabar dziunglem vadina.... ax.gif - jame yra 16 vazonu su gelem - didesnem ir mazesnem ax.gif
egliuke
Oho kokios jus visos gėlininkės thumbup.gif Aš turiu palyginus nedaug - auginu kinrožę, kuri kaip tik žydi ir mane labai džiugina smile.gif, dar turiu citrinmedį (irgi greit žydės), difenbachiją, storalapį, 3 kaktusus ir bambuką-draceną. Bet gėles renkuosi ilgai ax.gif Iš pradžių apžiūriu nuotraukas, paskui pasiskaitau kokių sąlygų joms reikia ir tada jau nusprendžiu kokios noriu.Dar prieš tai vyrui parodau, kuris dažnai mano pasirinkimą sukritikuoja, o tada jau einu ieškoti...ir po to kokių rinkimųsi dažniausiai norimos nerandu parduotuvėse doh.gif Dabar va kaip tik ieškau filodendro, soleirolijos arba viksvameldžio unsure.gif
Selena
As irgi sakiau vyrui,kad reikes namelio nes tuoj neturesiu vietos kur sudeti savo turta biggrin.gif
Čili
nu pas mus keturi kambariai - pora is ju tusti tustuteliai ax.gif biggrin.gif tik nenusiperku geliu,nes cia provincijoj nera geliu parduotuves kaip keista... teks i didmiesti palekt kada - uzsiveisiu oranzerija ax.gif
ka daryti,kad kinroze zydetu? stovi kelis metus ir nezydi? gal ji manes nemyli? g.gif
Varene

ka daryti,kad kinroze zydetu? stovi kelis metus ir nezydi? gal ji manes nemyli? g.gif

Su kinrozem as isvis nesusikalbu, jau kelios numire, daugiau nepirksiu schmoll.gif
Regila
Norint,kad kinrozes zydetu,pavasari reikia apgeneti.Tada augalas leis daugiau saku,atzalu,darysis pilnesnis,o kartu leis ir ziedus.
Čili
QUOTE(Regila @ 2005 03 08, 17:41)
Norint,kad kinrozes zydetu,pavasari reikia apgeneti.Tada augalas leis daugiau saku,atzalu,darysis pilnesnis,o kartu leis ir ziedus.
*

dekui-ryt mano "sustreke" bus pakirsta biggrin.gif
egliuke
QUOTE(Chilli @ 2005 03 08, 17:55)
dekui-ryt mano "sustreke" bus pakirsta biggrin.gif
*

Dar skaičiau, kad kinrožę reikia tręšti - labai skatina žydėjimą.
Regila
Tik apgenejus nereikia pilti trasu,o tuo labiaui daug.Turi augalas po apgenejimo pats rodyti iniciatyva augimui,sulaukti augimo pradzios-tada galima ir pradet tresti.Tik zinoma pradet tresima nuo minimalaus kiekio,po truputi didinant iki pasieksit norma.Padauginti irgi negerai,taip kaip mums perdozavus vitaminu..
Selena
Regila,o tu kai persodini ,geni savo augalelius ar kreipi demesi i menulio fazes?
Regila
Menulio kalendoriu turiu,tik i ji ziuriu po darbu(atlikus)..Dazniau ziuriu kada laiko turiu,o paskutiniu metu jo labai mazai laisvo..Jei auga-auga,jei nedaigios seklos-nepadeda nei menulis.
Pernai,uzpernai tikrai visada ziurejau i menuli..galima,negalima kazka daryt..Jei zinau,kad laiko turesiu kelias dienas-pasiziuriu kada tinkamesne..Buna,kad apzvelgiu savaites,poros geras,tinkamas dienas.Bet kad butent laikausi-tai ne..Ir siryt jaunas fuksijas apkapojau(neziurejau kiek geros dienos).Nukapotas sakeles sukisau i smeli daigintis..
Erszebeth
Neseniai pas mus "apsigyveno" štai koks augalas:

[attachmentid=14700]

Žali lapeliai, išvagoti ružavomis gysliukėmis. Esu mačiusi panašių su baltomis gysliukėmis. Pakankamai gležnas, pagailo jo Maximoje, todėl ir pirkau.

Gal žinot, kaip jis vadinasi? Kokią priežiūrą mėgsta?
linelė
Sveika. Man atrodo kad ši gėlė yra Fitonija. Jai reikia šilumos ir itin drėgno oro. rolleyes.gif
Violeta*
Isvardinsiu savo augintines: fikusas robusta, sensavjera geltonais krasciukais, storalapis ( liaudy dar vadinamas senberniu ir laimes medeliu), kambarine smulkiaziede rozyte, zamiokulkas (pinigu medis), santpaulija, kazkoks vijoklinis labai dekoratyvus storalapis (atzalele nukniaukta is palangos oranzerijos blush2.gif ), tokia gele panasi i kalija, bet smukesni ziedai ir lapai ( gal kas zinot jos pavadinima?), vijoklis (irgi nezinau pav.) Na, ir balkono gelynas, kasmet vis kitoks..Siaip zinau daug geliu, bet vadovaujuosi senu prietaru, kad gerai auga vogtos geles..Tai kurias nukniaukiau, tu pavadinimu ir nezinau. Bet siaip negaliu ramiai praeit po geliu skyriu..
o kas auginat kaktusus - pasakykit, ar is tiesu jie naudingi dirbantiems kompu? Ar cia tik mitas, kad juos gerai augint ten, kur daug visokios technikos?
Šaltmėtė
QUOTE(Violeta* @ 2005 03 10, 11:12)
tokia gele panasi i kalija, bet smukesni ziedai ir lapai ( gal kas zinot jos pavadinima
*

Tu gal cia apie vezdune kalbi?
user posted image
Šaltmėtė
QUOTE(Erszebeth @ 2005 03 09, 21:42)
Neseniai pas mus "apsigyveno" štai koks augalas:

Žali lapeliai, išvagoti ružavomis gysliukėmis. Esu mačiusi panašių su baltomis gysliukėmis. Pakankamai gležnas, pagailo jo Maximoje, todėl ir pirkau.

Gal žinot, kaip jis vadinasi? Kokią priežiūrą mėgsta?
*

Tavoji gele galetu but Afelandra (Aphelandra), bet neesu tikra, nes pagal knyga jos buna su baltomis arba sidabrinemis gyslomis...
Erszebeth
QUOTE(linelė @ 2005 03 10, 09:51)
Sveika. Man atrodo kad ši gėlė yra Fitonija. Jai reikia šilumos ir itin drėgno oro. rolleyes.gif
*

Ačiū drinks_cheers.gif Pagal pavadinimą susiradau daugiau apie šias gėles - tikrai ta. Kaip tik nukėliau nuo palangės, nes radau parašyta, jog temperatūra neturi nukristi žemiau 16 laipsnių, o saulės jai geriau mažiau...

Violeta*, šiap jau tas mitas apie kaktusus populiarus, bet kiek tame tiesos - neaišku. Jeigu tiki visokiom energijom - tada statyk kaktusą ant darbo stalo tarp monitoriaus ir savęs, kad kai dirbi jis "sugertų" blogus spindulius. Pas mane taip pastatyti net keli kaktusai - man gražu, atitraukiu akis nuo darbo ir pasižiūriu, nors šiaip tikrai nesu "energininkė".
Tučka
QUOTE(Šaltmėtė @ 2005 03 10, 12:54)
Tavoji gele galetu but Afelandra (Aphelandra), bet neesu tikra, nes pagal knyga jos buna su baltomis arba sidabrinemis gyslomis...
*

Tikrai ne aphelandra ax.gif
egliuke
QUOTE(Violeta* @ 2005 03 10, 11:12)
o kas auginat kaktusus - pasakykit, ar is tiesu jie naudingi dirbantiems kompu? Ar cia tik mitas, kad juos gerai augint ten, kur daug visokios technikos?
*

Dėl darbo kompu tai čia tikrų tikriausias mitas, jokių spindulių jie nesugeria. Bet turiu knygą apie augalų energetinius virpesius, tai ten rašo, kad kaktusai įbaugina, pažeidžia energetinį lauką arba nuteikia agresyviai. Jei arti stovi kaktusai, tai žmogus gali tapti agresyvus arba prislėgtas. Bet kartu kaktusai apsaugo nuo negatyvių energijų ateinančių iš išorės. Va taip, tik nežinau, ar tikėti biggrin.gif rolleyes.gif
Violeta*
Šaltmete, taip, cia ta pati gele...vadinasi, turiu vezdune..aciu. smile.gif

O del mitu - tai kaktusu nebus reiskia ant mano stalo.. ax.gif
LaWita
QUOTE(Šaltmėtė @ 2005 03 10, 13:44)
Tu gal cia apie vezdune kalbi?
user posted image
*

As ir tokia turiu,bet kai ja pirkau buvo parasyta - PAPĖDŽIALAPIS.Todel dabar ir as pasimeciau. g.gif
Regila
Tai vienas ir tas pats augalas,tik pavadinimai keli..
Šaltmėtė
na, pas mane knygoje apie ta gele parasyta:
SPTHIPHYLLUM - Vėzdūnė.
Zuika1
sssveikos. su gimimo diena gavau gėle, kuri amžinybės simboliu sakė vadinasi, na tokia neaukšta, bordiniais(bet ne labai tamsiais ) žiedais. Tie žiedai tai tokie masyvoki. Gal ka girdėjot apie tokią? Nežinau kaip prižiūrėti.
Susiena
QUOTE(ina' @ 2005 03 11, 13:23)
As ir tokia turiu,bet kai ja pirkau buvo parasyta - PAPĖDŽIALAPIS.Todel dabar ir as pasimeciau. g.gif
*

Moksliškai - Spatifilis, liaudiškai - Vėzdūnė. O papėdžialapis tai pirmą kartą girdžiu, bet, manau, todėl, kad baltas žiedas nėra tikrasis žiedas, o tik žiedo pažiedlapis. Tikrasis žiedas yra ta geltona burbuolė. mirksiukas.gif
Susiena
QUOTE(Zuika1 @ 2005 03 14, 15:48)
sssveikos. su gimimo diena gavau gėle, kuri amžinybės simboliu sakė vadinasi, na tokia neaukšta, bordiniais(bet ne labai tamsiais ) žiedais. Tie žiedai tai tokie masyvoki. Gal ka girdėjot apie tokią? Nežinau kaip prižiūrėti.
*

Gal kokią foto gali įdėt?
Zuika1
QUOTE(Susiena @ 2005 03 15, 13:56)
Gal kokią foto gali įdėt?
*

Jau atrodo radau tos gėlės pavadinimą, bet tik lotynišką - sinningia. Gal kas nors daugiau apie ją žinot? Kaip augint?
Regila
Siningija-glioksinija,pukuotais lapais ir panasiais varpelio formos ziedais.Svarbiausia neperliet,tada ziedai nepus.Vienais metais man padovanojo 42 ziedus.
Zuika1
Ačiū tau regila
Zuika1
Ačiū tau regila
Cikadelė
musu bnamuose auga kokios 30 rusiu kaktusu, viena tokia neaiski gele (buvusiu musu butuko nuomininku palikimas) , velykinis kaktusas (regis) padovanojo man gimtadienio proga ir azalija, vyras padovanojo kovo 8 dienos proga...

regis viskas tongue.gif
Čika
Na,miegamajame auginu gana nemazai (begonija, hiacinta, 2m difenbachija, dracena, fikusa, krotona, citrinmedi, pachypodium'a, 4 falenopsius, gigantiska sigoni) biggrin.gif , bet dar zadu pagausinti ju gretas kuo nors idomiu mirksiukas.gif
Gal kas gali patarti, kaip krotono lapus valyti ir su kuo, nes pas mane jie pasidare lyg dulketi, o nuplauti ir vel tuoj pasidaro pilksvi, kaip purvini g.gif
Panasiai su fikusu darosi. Kaip pasalinti tas nuosedas?
Čika
Tiesa, gal kas auginat vabzdziaedzius augaliukus? Pvz.: musekautus, asotelius. Girdejau, kad juos sunku priziureti, reikia lietaus vandens, kartais papildomai musemis pamaitinti. Idomus ir keisti man jie. Kokios ju kitos ypatybes?
RAIMPAL
Sveikutės, pas mane auga dvi tilandsijos, singonis, fikusas, kaktusų krūva, kordilina, kamėja, alijošius, bonsas, palmytė ir dar daugybė, kurių pavadinimų nežinau mirksiukas.gif
Iš parduotuvės pavivogiau dekoratyvinio berželio šakelę, įmerkiau į vandenį, bet šaknų neleidžia, gal į žemę kišt reikia g.gif
Gene
g.gif Merginos , gal galite parasyti apie ciupio ir burmos prieziura . Siaip daugiau domiuosi dekoratyviniais augalais ir gelemis .Sodinu musu lietuviskas gelytes ,bet daugiau domiuosi retesniais augalais. kaikurios seju ir isaginu sodinukus ,bet neprekiauju ,keiciuosi i idomesni.Gal kuri augina savo sode zolinius augal. Tai butu kininis miskantas , rusis Zebrinus , taip pat smiliazvynis lendrunas Karl Foester.
liepsnele
QUOTE(Čika @ 2005 03 19, 20:48)
Na,miegamajame auginu gana nemazai (begonija, hiacinta, 2m difenbachija, dracena, fikusa, krotona, citrinmedi, pachypodium'a, 4 falenopsius, gigantiska sigoni) biggrin.gif , bet dar zadu pagausinti ju gretas kuo nors idomiu mirksiukas.gif
Gal kas gali patarti, kaip krotono lapus valyti ir su kuo, nes pas mane jie pasidare lyg dulketi, o nuplauti ir vel tuoj pasidaro pilksvi, kaip purvini g.gif
Panasiai su fikusu darosi. Kaip pasalinti tas nuosedas?
*

jei turi daugiau kambarių - geriau būtų gėlytes perkraustyt kitur. Dėl savo sveikatos, nes naktį gėlės ima labai naudot deguonį ir išskyrinėt anglies dvideginį, taip kad geriau kartu su jom nemiegot arba pasistengt, kad kuo mažiau jų būtų miegamajam.
almante
Sveikutes,

as auginu fikusa-vyro dovana, pinigu medi - buvusiu buto seimininku palikimas, ananasa- bendradarbiu dovana ir ~ 20 kaktusu. Juos as labiausiai megstu smile.gif
AEG
as irgi labai megstu geles, tik nelabai turiu salygu daug ju tureti, tai kartais tenka apsimarinti, pavarvinu seile kur geliu parduotuvej. o dabar auga fikusas, pora dracenu, storalapis, baltas amarilis (greitai zydes wub.gif ), cikas, euforbija, azalija, rododendras, ciklamenas, plokstenis, baltas katilelis, gebene, krapytasis lamstas, ceropegija (uolaskele), mazas hiacinto svoguniukas, kuri ruosiuosi ismesti. ir dar tokie "eziukai" tongue.gif nezinau kaip vadinasi blush2.gif tokie kaip mazytes agavos. tiesa, dar sanpaulija. va toks mano rutu darzelis smile.gif
Audry
Paskaičiau, kad auginate vėzdūnę (papėdžialapį). Pas mamą kaip tik ši gėlė auga. Bet žinot, ji tokia sunykus, suvargus. Mama jau ją net "nurašė", iš kambario išnešė į kolidorių ir sakė, jau išmest teks. Paskaičius, kad čia tiek gėlininkių renkasi, noriu prašyt jūsų patarimų, kaip ją prikelt ir atgaivint. Kas jai gali netikt ir kokių pirmosios pagalbos priemonių reiktų imtis?
Agnieskaa
Šaltmėte,o is kur tu gavai persimonu seklu.As irgi valgiau si vaisiu,bet viduj jokiu seklu nebuvo.Skaiciau,kad dabar persimonai yra modifikuoti.Gal kas nors irgi auginate persimonus ir galite patarti, kur galima butu isigyti persimonu su seklom.
Varene
Gal kas bandėt auginti frezijas namie? Tai myliu šias gėles, galvoju gal namie užaugint galima? ax.gif
Mįsliukė
Pas mane šiuo metu auga: dracena, vėzdūnė, dvi jukos, krūminė difenbachija, kalėdinė puansetija, gerbera, šeflera, monstera, pinigų medis, Dievo medis, vienos gėlės pavadinimo nežinau ir dar krūva kaktusų.
Selena
QUOTE(Mįsliukė @ 2005 03 29, 08:39)
Pas mane šiuo metu auga: dracena, vėzdūnė, dvi jukos, krūminė difenbachija, kalėdinė puansetija, gerbera, šeflera, monstera, pinigų medis, Dievo medis, vienos gėlės pavadinimo nežinau ir dar krūva kaktusų.
*

O kokia cia gele Dievo medis?
Mįsliukė
Dievo medis priklauso kaktusų šeimai.Gana ilgi spygliai, pusės piršto ilgio lapeliai ir visus metus žydi raudonais smulkiais žiedeliais, tik reikia laikyti saulėtoje vietoje.Labai daug kam jis patinka.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.