Įkraunama...
Įkraunama...

Naminių alkoholinių gėrimų receptai

QUOTE(Ramunaite @ 2008 09 18, 20:52)
Kažkas klausė apie vyno mieles, jau rašiau vienoje temoje. Pakartosiu. Vyno mielių galima nusipirkti vaistinėje. Bet dėti nerekomenduoju, turėtų išrūkti pats, jei viską darote teisingai. Idėjus gaunasi raugo kvapas, nors nevisada. Nebent nerūksta, tada dėkit.

O kodėl nedėti? Juk yra specialios mielės, bet ne vaistinėse o parduotuvėse, prekiaujančiose specialiais vyno priedais: va čia Vilniuje ir kituose miestuose. Yra universalios mielės, arba specialios uogoms, vaisiams ir pan.
Atsakyti
Siandien aronijas uzpilsiu, kiek girdejau, skanus gerimas buna. Turiu viena svaraini, tai ir ji idesiu i ta pati buteli. Pirmi metai, kai uzsiimu namuose daromom uzpiltinem, tai kazi, pasiseks, ar teks vienai gerti, nes kiti nenores lotuliukas.gif
Atsakyti
Klausykit, idomiai kazkaip... uzpyliau tris butelius su skirtingom uogom. Problema tame, kad cukrus melynese ir aronijose istirpo (ar bent aptirpo), o spanguolese - ne, stovi ir viskas unsure.gif pirma karta tuos uzpilus dariau, tai nesuprantu... nebetirps daugiau ar reikia buti kantriai ir laukti pora metu g.gif
Atsakyti
http://beatosvirtuve...ip-baileys.html

radau Beatos grietineles likeri 4u.gif
Atsakyti
negi niekas siemet nedaro uzpiltiniu g.gif as jau pradejau ax.gif
Atsakyti
biggrin.gif daro daro...
pernai dariau ivairiu rusiu: uzpylaiu vysnias su kauliukais, lukstentas vysnias, juoduosius serbentus bei avietes. tai skaniausia bent man gavosi juoduju serbentu. siemet bandysiu melynes uzpilti, neisivaizduoju skonio, bet pabandysiu g.gif
Atsakyti
Šiemet ir aš bandau daryti visokias užpiltines, vynus. Tik va iškilo klausimas darant vyną:jei sultis išverdi per jam skirtą sulčių vyrimo katilą- ar toks vynas begali gyventi? Juk kaitinant žūva rūgimo bakterijos prie +25 C temp. Taip radau parašyta viename straipsnyje. O man močiutė aiškino, kad galima iškaitint tas sultis g.gif .Taigi išvariau sultis per katilą, įdėjau cukraus, įpyliau truputį vandens ir ką...po 3 ar 4 dienų mano sultyse (viršuje) pradėjo nusistovėti pelėsis, o sultys visiškai negyveno. Tai va...atrodo prireikė mielių. Kadangi specialių vynui neturėjom mielių- tai įdėjom paprastas (nedaug). Tai kai pradėjo vynelis ,,gyventi '':oh thumbup.gif . Bet Kažin ar bebus ir skanu, kai naminės mielės ten bus g.gif .Taigi dalį sulčių tikrai reikia košti rankomis, nes taip išliks rūgimo bakterijos skystyje ir taip vynas ,,gyvens'' be jokių papildomų mielių.
Išgirdau dar vieną dalyką iš vyndarės: sako , kad vynas gaminamas išvis ne iš uogų sulčių, o iš jas apipylus karštu vandeniu. Po to palaikoma 3, 4 paras ir išsunkiama per drobę. Supilama į butelį, įdedamas cukrus (pagal skonį), įpilama truputį vandens ir leidžiama gyventi. Tada reikia stebėti, kai mažai beburbuliuja- vėl nukošti, įpilti cukrau (jei reikia) ir leisti vėl ,,gyventi''. Kai baigiasi visas rūgimo procesas- supilstyti į butelius.
Atsakyti
Mes siemet pasidarem misko avieciu uzpiltines ir vyno. Vynas rauginasi, uzpiltineje cukrus tirpsta. O pernai labai gerai viskas buvo su aronijom, melynem ir spanguolem. Su melynem skaniausias likeris gavosi thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(peledziuke @ 2005 04 29, 12:26)
Mano firminis likeris

1 kg juodųjų serbentų
1 kg cukraus
1 l spirito (tinka tik spiritas, ne degtinė)
Viską sudedu i 3 l talpos stiklainį ir laikau tamsioje patalpoje kokį mėnesį. Po to perkošiu, skystį supilu į stiklainį ir dar kokį mėnesį ar du laikau uždengtą dangteliu. Per Naujus jau ragaujame. Labai  thumbup.gif


na aleiskite man, bet tai kokio stiprumo tas gėrimas gaunasi? g.gif
Atsakyti
QUOTE(cruiser @ 2009 08 20, 15:10)
na aleiskite man, bet tai kokio stiprumo tas gėrimas gaunasi? g.gif


mes darem panasiom proporcijom, paskui praskiedem iki norimo stiprumo jau pasigaminusi tongue.gif
Atsakyti
Sveikos, jungiuosi as cia pas jus. Labai noriu pasidayt vynelio, turiu obuoliu, pora buteliu po 10l ir daugiau nieko, ka daryt? biggrin.gif Jei neturiu mieliu tai razinos gal tiks? O kaip ta aparata pasidaryt (na kamsty is plastelino ar paprasta kamsti aplipinus tik sonus kad oras nepraeitu ir pradurus slangute ikist, ar ka? nes ten tokie ant kakliuko uzsideda plastmasiniai, bet nera labai sandarus). O veliau planuoju ka nors is zaliuju vynuogiu daryt, nes jau noksta. Manau viskas butu labai paprasta jei susipirkciau iranga normalia, va sitam psl. www.medeja.lt yra internetine parduotuve, ir indu, ir mieliu, ir laipsniu matuokliu, ir patarimu, ir net filmukas yra kaip daro juoduju serbentu vyna. Bandziau uzsisakyt, bet kazkodel man neatsiuncia duomenu su saskaita, kad galeciau apmoket, o laikas spaudzia unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sempaula: 29 rugpjūčio 2009 - 14:51
O kazin is zaliuju vynuogiu gautusi uzpiltine normali?
Atsakyti