Įkraunama...
Įkraunama...

Naminių alkoholinių gėrimų receptai

QUOTE(mildux @ 2005 11 06, 22:49)
APELSINŲ LIKERIS
2,5 apelsino žievelės,
1 butelis degtinės,
200 g cukraus.
Susmulkintą žievelę suberti į butelį degtinės, laikyti šiltai 3 savaites.
Perkošti. Imti 1/2 stikl. ir sumaišyti su cukrumi. Išvirti sirupą. Atvėsusį supilti į degtinę.
Laikyti pridengtą 2 savaites, kad nusistovėtų. Po to perkošti ir    pagaliau galima ragauti  vacation4.gif


Receptas nesudėtingas ir reiktų išbandyti, tik vat klausimas, dėl 1/2stikl. Pagal tavo parašymą suprantu, kad pusę stiklinės degtinės su tomis žievelėmis reikia kaitinti kartu su cukrumi, kol pasidarys sirupas. Bet kas atistinka su degtine, kai ją pakaitini? Ar neišgaruoja laipsniai? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(NeriN @ 2005 11 07, 13:59)
Dar vienas kiausiniu likeriuko receptukas  4u.gif
8-10 kiausiniu tryniu(priklauso nuo kiausiniu dydzio)
0,5 kg cukraus
0,5 l 35%grietineles
0,5 l degtineles

  Kiausiniu trynius issukame su cukrumi,po to po truputi pilame grietinele ir plakame toliau,gale supilame degtine ir dar paplakame(viska plakame mikseriu).
Viska pilam i buteliukus ir paliekame pora savaiteliu ramybeje tamsioje vietoje,bet ne saldytuve! Gaunasi super,reikes kaledom pasidaryti  tongue.gif
Tiesa,is kiausiniu baltymu gaunasi liuksiskas tortukas:tereikia juos isplakti iki standziu putu su cukrumi ir citrinos rugstim,po to ipilti tirpintos zalatinos ir i saldytuva stingti.Taigi,viskas sunaudota,ir viskas nem nem  thumbup.gif


Pagaliau gavau atsakymą ką daryti su baltymais. thumbup.gif
O kiek pili želatinos ir citrinos rūgšties į pvz. 10 baltymų masę?
Ir dar vienas klausimėlis dėl grietinėlės, kaip jinai ar per dvi savaites nieko jai neatsitinka (ir jei dar ilgiau nei dvi savaites laikai)?
Atsakyti
kiek tiksliai zalatinos,neprisimenu blush2.gif ,bet valgoma sauksta ant litro skyscio reikia istirpinti.O kadangi cia tokie putesiai gaunasi,tai gal to sauksto uztenka g.gif
Grietinelei tikrai nieko neatsitinka biggrin.gif ,ji tarsi uzsikoncervuoja,kuo ilgiau pastovi,tuo tirstesnis ir skanesnis gaunasi gerimukas rolleyes.gif
Ryt jau darysiu,bet pabandysiu puse degtines ir puse spirito pilti,kad butu stipresnis,tikiuosi iki kaledu nepatvarkysim,nes labai jau skanu tongue.gif
Atsakyti
aš tai galvoju daryti vien tik iš spirito, tik vat kaip atskiesti, kad būtu neperstipru ir nepersilpna. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Kozete @ 2005 11 08, 20:01)
aš tai galvoju daryti vien tik iš spirito, tik vat kaip atskiesti, kad būtu neperstipru ir nepersilpna. smile.gif


tai va,ka tik padariau,tai gal net per stipru blink.gif ,kai darydavau tik su degtine,budavo per silpnas.Jauciu reikia spirito 1/3,o degtines 2/3.Bet gal sakau kai pastoves,susvelnes g.gif
Atsakyti
QUOTE(Kozete @ 2005 11 07, 15:26)
Bet kas atistinka su degtine, kai ją pakaitini? Ar neišgaruoja laipsniai?  ax.gif


Nesijaudink, cukrus greit ištirpsta ir stiprumas nespėja išgaruoti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(NeriN @ 2005 11 08, 20:18)
tai va,ka tik padariau,tai gal net per stipru  blink.gif ,kai darydavau tik su degtine,budavo per silpnas.Jauciu reikia spirito 1/3,o degtines 2/3.Bet gal sakau kai pastoves,susvelnes  g.gif


teko perdaryt,buvo per stipru unsure.gif ,tai tik isitikinau,kad degtine tinkamiausia tongue.gif
Atsakyti
Ragavau vyšnių vyno, baisiai skanus buvo, gal žinot, kaip jį pasigaminti?
Atsakyti
[quote=Miglute,2004 08 24, 14:04]
Mes darom uzpiltine ( panasiai kaip likeriukas gaunasi). Naudoju kokteiliams arba pilu ant ledu. O kartais pravercia,kai netiketi sveciai uzgriuva.

1 l uogu 1kg cukraus, 1 litras degtines (kas megsta stipriau - reikia pilti skiesta spirita ). Viska supilu i 3 litru stiklaini, uzdengiu plastmasiniu dangteliu ir laikau ant saules, kol cukrus istirpsta 9 vis papurtau karts nuo karto). Man skaniausia su avietem(misko) arba su vysniom. Bet galima daryti ir is kitokiu uogu .

Dariau šitą užpiltinę su vyšniom. 10 balų thumbup.gif .
Atsakyti
[quote=Rimse,2006 08 07, 09:08]
[quote=Miglute,2004 08 24, 14:04]
Mes darom uzpiltine ( panasiai kaip likeriukas gaunasi). Naudoju kokteiliams arba pilu ant ledu. O kartais pravercia,kai netiketi sveciai uzgriuva.

1 l uogu 1kg cukraus, 1 litras degtines (kas megsta stipriau - reikia pilti skiesta spirita ). Viska supilu i 3 litru stiklaini, uzdengiu plastmasiniu dangteliu ir laikau ant saules, kol cukrus istirpsta 9 vis papurtau karts nuo karto). Man skaniausia su avietem(misko) arba su vysniom. Bet galima daryti ir is kitokiu uogu .

Dariau šitą užpiltinę su vyšniom. 10 balų thumbup.gif .
[/quote]
Aš tai jau eilę metų darau užpiltines.Skaniausia,kvapniausia-juodųjų serbentų,vyšninės gaunasi daug,nes uogos sultingos,slyvinė,agrastinė(pati pačiausia),bet reikia geltonų labai sunokusių uogų,avietinė,vynuoginė.Dar skani "vasarėlė",kada pili į stiklainį visos vasaros uogas ir užpili spiritu.Beje,aš visas uogas užpilu tik spiritu,paskui cukrumi ir tik tada maišau ir ragauju.Mano procesas vyksta iki Velykų,nes kuo ilgiau stovi,tuo skanesnis produktas gaunasi.Dar turiu prikaupus praeitų metų derliaus vyšninės.Šiaip kas gėrė,labai visiems thumbup.gif Prašo net parduoti,ar pagaminti kaip užsakymą biggrin.gif
Dar labai skanu šito daikčiuko užpilti ant ledų thumbup.gif
Atsakyti
ax.gif jei ne paslaptis, kur jūs gaunate spirito? blush2.gif Norėčiau ir aš pasidaryti to uogų likerio, ar užpiltinės, gal su spiritu ji skanesnė, nes geriau ištraukia visą skonį?
Atsakyti
QUOTE(Niki @ 2006 08 07, 22:20)
ax.gif jei ne paslaptis, kur jūs gaunate spirito?  blush2.gif Norėčiau ir aš pasidaryti to uogų likerio, ar užpiltinės, gal su spiritu ji skanesnė, nes geriau ištraukia visą skonį?

Man parveza pusbrolis is uzsienio.Jis varineja su vilkiku.Naudoju amerikonišką kukurūzinį.su spiritu užpiltinė thumbup.gif ,ner ką lygint kaip su degtine.
Atsakyti