Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Naminių alkoholinių gėrimų receptai
Supermamų klubas > Mūsų namai > Kulinarinės idėjos > Gėrimai
Pages: 1, 2, 3, 4
Carmen
Soduose jau prinoko serbentai ir kitos uogos gal kas žinote receptų naminių vynų gamybos?
Upsiukas
Labai aktualu. Tikiuosi atsiras sios srities specu wink.gif
Miglute
Mes darom uzpiltine ( panasiai kaip likeriukas gaunasi). Naudoju kokteiliams arba pilu ant ledu. O kartais pravercia,kai netiketi sveciai uzgriuva.

1 l uogu 1kg cukraus, 1 litras degtines (kas megsta stipriau - reikia pilti skiesta spirita ). Viska supilu i 3 litru stiklaini, uzdengiu plastmasiniu dangteliu ir laikau ant saules, kol cukrus istirpsta 9 vis papurtau karts nuo karto). Man skaniausia su avietem(misko) arba su vysniom. Bet galima daryti ir is kitokiu uogu .

Girdejau ir kitoki varianta - is cukraus ir vandens reikia isvirti sirupa, pilti spirito, o visa kita taip pat. Tik butina viska palaikyti koki menesi,kad skonis geras butu.
nerile
Ne visai is tos operos.
300g dziovintu slyvu
3 l namines
Gaunasi kaip slyvu likeris smile.gif
ulu
gal kas nors galetu pasidalinti receptais ir patirtimi, kaip pasigaminti naminio vyno?... wink.gif
rudaake
pas teva rusy stovi 3 buteliai po 20 litru.vynuogiu, obuoliu ir slyvu.o recepto nesako,nes labai jau jam patinka kai ji giria.beto pats niekada savo vyno nera net ragaves,tik tada ragauja kai reikia cukru det.
Smurka
rudaake, gal gali savo tevo adresa mestelet wink.gif Pazadu, niekas daugiau is jo namu nedings, isskyrus tuos tris bidonus biggrin.gif
Gosh
QUOTE (Smurka @ 2004 10 21, 20:51)
rudaake, gal gali savo tevo adresa mestelet wink.gif Pazadu, niekas daugiau is jo namu nedings, isskyrus tuos tris bidonus biggrin.gif

laugh.gif laugh.gif laugh.gif Na tikiuos su liudininkais pasidalinsi,a? wink.gif
bea
Yra tokia sena knyga, vadinasi Šeimininkės vadovas, stora tokia baisiausiai. Va ten naminių vynų gaminimas aprašytas išsamiai ir teisingai. rekomenduoju, prašom pasiskaityt. Deja, dabar perrašyt receptų visai neturiu kada, nes man koliai ir kursiniai. Jei kas turit tą knygą, tai nurašykit.
Kozete
Sveikutės,
norėčiau suzinoti kokių nors naujų naminių gėrimų receptų, pvz. gal kuri nors daro namie kiaušininį likerį ar kažką panašaus. Girdėjau, kad yra kažkoks konjako receptas, gal ir jį kuri nors žinote.
Tučka
Ir as noriu receptuku ax.gif 4u.gif
ultraviolet
Mano mama vieną tokį kartais daro - 1skardinę sutirštinto pieno(saldaus) suplaka su kiaušinio tryniu, ir plakdama įpila 0,5 degtinės(skaniausia Gera vanilinė, bet tiks bet kokia paprasta) - ir viskas, damų likeris paruoštas thumbup.gif
r@siukas
QUOTE(violetik @ 2005 02 08, 14:37)
Mano mama vieną tokį kartais daro - 1skardinę sutirštinto pieno(saldaus) suplaka su kiaušinio tryniu, ir plakdama įpila 0,5 degtinės(skaniausia Gera vanilinė, bet tiks bet kokia paprasta) - ir viskas, damų likeris paruoštas thumbup.gif
*

Ir as toki darau, tik dedu 4 kiasiniu trynius ir pilu maziau degtines, bet cia skonio reikalas smile.gif
peledziuke
Mano firminis likeris

1 kg juodųjų serbentų
1 kg cukraus
1 l spirito (tinka tik spiritas, ne degtinė)
Viską sudedu i 3 l talpos stiklainį ir laikau tamsioje patalpoje kokį mėnesį. Po to perkošiu, skystį supilu į stiklainį ir dar kokį mėnesį ar du laikau uždengtą dangteliu. Per Naujus jau ragaujame. Labai thumbup.gif
peledziuke
Tiesa, tą patį galima daryti su vyšniomis. Tačiau kiek bandžiau, man su juodaisiais serbentais nėra lygių.O KVAPAS..........
Bitulka
QUOTE(r@siukas @ 2005 02 14, 16:17)
Ir as toki darau, tik dedu 4 kiasiniu trynius ir pilu maziau degtines, bet cia skonio reikalas smile.gif
*

Mano mama taip darydavo "širšių medų" biggrin.gif
Ji darydavo taip:
1 skardinė kondensuoto pieno
4 kiaušinių tryniai
1 stiklinė spirito bet galima pilti degtinę, tada ne toks stiprus būna

Trynius suplakti su pienu ir intensyviai maišant supilti spiritą. Gaunasi tokia tiršta košė kuria kabini su šaukštu, skonis thumbup.gif , ragauji neatsiragauji, bet po to kai nori pasikelti nuo kėdės įvyksta šis tas keisto blink.gif wacko.gif imi ir pajauti, kad kojytės kūno nelaiko tease.gif
Žodžiu su tuo "medum" reikia atsargiai, skanus zaraza, bet pasėkmės ne kokios gali būti doh.gif
Katusik
Bitulka, o tryniai zali? ir koks kiekis gaunasi is 1 skardines pieno ir 1 stiklines vodkes? ne per mazai? g.gif gal geriau 2 pieno ir 0.5 vodkes + kokie 8 tryniai?
Katusik
ir kuo plakti? mikseriu ar rankomis? kaip geriau gaunasi?
Britvute
Zinau viena receptuka, tik kad ten biskeli pazaisti reikia tongue.gif Bus ne vynelis, bet namine uzpiltine. Galima daryti is ivairiu uogu. Serbentu, vysniu, tresniu.....
Man skaniausios serbentu ir tresniu. rolleyes.gif
Vysnes ar tresnes reikia skinti su koteliais, kad plaunant neprisigertu vandens. Tada supilti plonu sluoksniu ant drobes ar ko kito ir padziovinti sauleje.
Tada i trilitriaka iki puses uzpildome uogomis, pilasi dvi trys stiklines cukraus ir uzpilama gera namine samane blink.gif (ji turi buti ne maziau 60 laipsn. stiprumo). Tada uzdaroma dangteliu ir padedama tamsioje vietoje tongue.gif
Atskirti gerimuka nuo uogyciu reiktu ne greiciau kaip po 3 men. Tada i grafinuka, i bariuka ir laukti sveciu biggrin.gif
Galiu uztikrinti, kad nesijaucia jokio degtines kvapo. Skaniai ir negreitai geriasi smile.gif , nes stiproka mirksiukas.gif
Bitulka
QUOTE(Katusik @ 2005 07 19, 15:27)
Bitulka, o tryniai zali? ir koks kiekis gaunasi is 1 skardines pieno ir 1 stiklines vodkes? ne per mazai? g.gif gal geriau 2 pieno ir 0.5 vodkes + kokie 8 tryniai?
*

Jo tryniai žali, o dėl kiekio, tai mazdaug geras puslitris gaunasi to "medaus" mirksiukas.gif
Bajm
dar žinau kad daro gėrimą moterišką iš irisiukų ir degtinės

proporcijų nežinau ax.gif
Proza
Radau receptą, kaip pasigaminti vyną, gal žinote ar būna pirkti vyno mielių, nes recepte minimi chloramino milteliai labai įtartinai skamba.
Jei kam įdomu receptas:
Vaisiai ir uogos, skirti vyno gamybai turi būti subrendę, nes tada jie turi daugiausiai cukraus. Nesubrendę vaisiai turi per daug rūgšties, ypatingai tanino, todėl vynas gauna aitrumo skonį. Pernokusiuose vaisiuose dažniausiai prasideda acto rūgimas. Tada ir vyne atsiranda acto, dėl to vynas pasidaro neskanus.
Šviežūs vaisiai ar uogos nuplaunami, išrenkami supuvę, taip pat kauleliai, šakelės, koteliai. Iš vaisių spaudžiamos sultys. Pagamintos sultys iškošiamos ir laikomos stikliniuose, mediniuose arba sveikuose emaliuotuose induose.
Daugumos vaisių ir uogų sultys turi per daug rūgšties. Todėl rūgštį reikia sumažinti, o cukraus padauginti. Paprasčiausias būdas sumažinti rūgšties - tai praskiesti sultis vandeniu, tačiau dėl to vynas pasidaro vandeningas ir nukenčia jo kokybė. Rūgštingumą sumažinti galima rūgščių vaisių sultis maišant su saldžių vaisių sultimis. Kuo sultys saldesnės, tuo stipresnį vyną gausime.
Vynui užraugti reikalingos vyno mielės. Jei mielių neturime, jų galima pasigaminti ir pačiam. Reikia keleto rūšių razinų (1-2 saujas) suberti į švarų butelį, įberti valgomąjį šaukštą cukraus, apie pusę arbatinio šaukštelio chloramino miltelių ir pripilti ¾ butelio atvėsinto virinto vandens. Butelį užkimšti ir pastatyti šiltoje, bet ne saulėtoje vietoje 3-4 dienom.
Rauginant vyną, reikia pasirūpinti, kad užraugtų sulčių nepasiektų oras, tačiau aklinai uždaryti butelio taip pat negalima, nes rūgimo metu susidaro angliarūgštės dujos, kurios turi laisvai išeiti. Tam reikalingas “U” formos vamzdelis, kurio vienas galas įsistato į kamštį, o kitas galas į stiklinę su vandeniu.
Užraugtos sultys suputoja, pro kamščio vamzdelį smarkiai eina dujos. Sultys susidrumsčia. Po 3-4 dienų rūgimas susilpnėja, putos išnyksta, skystis skaidrėja ir ant dugno susidaro drumzlių. Vyną galima nupilti, kai per minutę pro kamštį įšeina vos vienas burbuliukas. Vynas prakošiamas, paliekamas 3-4 val. “prasivėdinti”, paskui vėl supilamas į butelius ar statines. Tolesnis rūgimas trunka 3-4 mėn. Vynas vis labiau skaidrėja ir jo kvapas bei skonis gerėja. Kad vynas greičiau subręstų, jį reikia retkarčiais “pravėdinti” ar nupilti.
Kai vynas pasidaro skaidrus ir nustoja rūgti, jį galima supilstyti į butelius. Butelius reikia pripilti beveik pilnus, kad nuo vyno iki kamščio būtų 1-2 cm. Supilstytas į butelius vynas laikomas sausame rūsyje. Geriausia temperatūra - 6-8oC. Buteliai laikomi gulsčiai, kad vynas pasiektų kamštį ir į butelį nepatektų oro, nes tada vynas “išsikvėpia” ir netenka dalies skonio ir aromato.
gyvenu gerai
QUOTE(violetik @ 2005 02 08, 14:36)
*

Aš radau Auges receptuką ir jau išbandžiau mirksiukas.gif .Tikrai labai skanus gėrimas thumbup.gif .

Alkoholinis receptas:
5 tryniai
1 stiklinė cukraus sumalti į pudrą
1 kondensuoto pieno bonkutė
2 šaukštai sausos kapučino kavos
1 but. degtinės

Viską suplakt, galima ragaut ir tą pačią dieną, bet kitą dieną skaniau. (A'la Beiley's išeina)

Tik pyliau mažiau degtinės thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Shiduh
aš irgi dariau, tik kiaušų neišdrįsau det. o kaip tie kiaušai nesijaučia??? ir kam jie išvis reikalingi?
gyvenu gerai
O aš išdrįsau gaminti su tryniais ax.gif ir nieko- vis dar gyva biggrin.gif biggrin.gif . Skonio tikrai negadina, o jie dedami gal dėl tikštumo g.gif .
Jau ne vienas žmogutis prašė receptuko mirksiukas.gif .

Kozete
QUOTE(Funte @ 2005 08 21, 21:54)
Aš radau Auges receptuką ir jau išbandžiau  mirksiukas.gif .Tikrai labai skanus gėrimas  thumbup.gif .

Alkoholinis receptas: 
5 tryniai
1 stiklinė cukraus sumalti į pudrą
1 kondensuoto pieno bonkutė
2 šaukštai sausos kapučino kavos
1 but. degtinės

Viską suplakt, galima ragaut ir tą pačią dieną, bet kitą dieną skaniau. (A'la Beiley's išeina)

Tik pyliau mažiau degtinės  thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif
*

O jeigu su spiritu daryti? Kiek jo pilti reiktų?
Ir ką jūs darote su baltymais tokiu atveju? Man kažkaip gaila išmesti?
inore
QUOTE(violetik @ 2005 02 08, 15:36)
*

Tikrai skanus receptas,ti kmes su drauge išbandėm daug greitesni tiesiog paėmėm kondensuoto pieno ir įpylėme degtinės ir viską išmaišėm, labai skanu, tik greitai širdelė apsalo gan saldokai pasidarėm. blush2.gif
Board
bis.gif As būtinai perduosiu jūsų linkėjimus tai bendradarbei kuri mane nugirdė šiuo gėrimu biggrin.gif , kai atnešė paragaut... biggrin.gif ( tuo pačiu, kažkokiu neeiliniu būdu sugebėjau nusirašyt receptą biggrin.gif mega_shok.gif )
Board
Va suradau iš senesnių temų kelis mano dėtus receptus (surinkti iš įvairių šaltinių)
Stipresniu gerimu megejams:
MĖTŲ UŽPILTINĖ

0,5 l degtinės
pora saujų mėtų (žalių arba džiovintų)

Mėtos smulkiai supjaustomos, sudedamos į platų butelį ir užpilamos degtine; laikoma 2-3 dienas. Paskui iškošiama, supilama į butelį ir užkemšama

Šiaip tikrai nemažai gerų receptų yra šioje temoje: http://www.supermama.lt/forumas/index.php?...topic=1026&st=0
gyvenu gerai
QUOTE(Kozete @ 2005 09 01, 15:13)
O jeigu su spiritu daryti? Kiek jo pilti reiktų?
Ir ką jūs darote su baltymais tokiu atveju? Man kažkaip gaila išmesti?
*

Būtinai skiesk vandeniu, nes bus labai tirštas. Pilk ir ragauk mirksiukas.gif .

Na nereikia jų mesti doh.gif .Sudėsi visur kur tik prireiks kiaušinių rolleyes.gif .
Kozete
Dariau vyną pirmadienį iš vynuogių.
Nežinau kaip gausis. Išspaudėme su vyru sultis, gavosi apie 5l, įdėjome 0,5kg cukraus ir viskas uždarėme ir laukiame rūgimo. sakė mums, kad skiesti vandeniu, daugiau cukraus dėti, bet nedėjome, kas bus tas bus. Nesinorėjo labai stipraus padaryti.
stasys44
Kad neskiedėte vandeniu, blogai nebus, bet nebūtina, kad vynas būtų tirštas. Kokį litrą galėjote įpilti. Kadangi lietuvškų vynuogių, jei tai neveislinės, kokybė nesuper, manau geriau stipresnis. Pernai maždaug 9 litrams dėjau 0,7 kg cukraus, o vėliau, kai nustojo burbuliuoti - dar 0,7 kg; burbuliavo iki naujo derliaus. Gavosi 10 litrų vyno.
Svarbiausia - ar gerai rūgsta.

Šįmet turiu bėdą - kaip gauti sultis? Pernai pasiskolinau sulčiavirę ir garais išvariau sultis; gavau puslitrį gyvo vyno ir viskas tvarkoj. Nesulaukęs šalnų, kaip kas pataria, nuskyniau tik dabar. Dabar gi - kaip išspausti, jei yra tvirtas skuduras, kuriame sunkiame tarkius cepelinams, bet jis per tankus. Jei naudočiau retą, skystą - tai kaip mat suplyštų. Pilti šiek tiek vandens, pakaitinti?
Kozete
QUOTE(stasys44 @ 2005 10 23, 19:38)
Kad neskiedėte vandeniu, blogai nebus, bet nebūtina, kad vynas būtų tirštas. Kokį litrą galėjote įpilti. Kadangi lietuvškų vynuogių, jei tai neveislinės, kokybė nesuper, manau geriau stipresnis. Pernai maždaug 9 litrams dėjau 0,7 kg cukraus, o vėliau, kai nustojo burbuliuoti - dar 0,7 kg; burbuliavo iki naujo derliaus. Gavosi 10 litrų vyno.
Svarbiausia - ar gerai rūgsta.

Šįmet turiu bėdą - kaip gauti sultis? Pernai pasiskolinau sulčiavirę ir garais išvariau sultis; gavau puslitrį gyvo vyno ir viskas tvarkoj. Nesulaukęs šalnų, kaip kas pataria, nuskyniau tik dabar. Dabar gi - kaip išspausti, jei yra tvirtas skuduras, kuriame sunkiame tarkius cepelinams, bet jis per tankus. Jei naudočiau retą, skystą - tai kaip mat suplyštų. Pilti šiek tiek vandens, pakaitinti?
*

Vynuogės veislinės. Bet kažkaip prastai rūgsta, gal dėl to, kad kurį laiką labai šalta namuose buvo. schmoll.gif
Apklojau megztiniais, bet vis tiek nieko gero. Bijau, kad nepradėtu pelyti. verysad.gif
stasys44
Reikėjo pasidaryti raugo iš razinų - apie tai čia pat šitoje temoje aprašyta.

Jei nors kiek papsi, tai nieko, tik ilgiau rūgs.
mildux
APELSINŲ LIKERIS
2,5 apelsino žievelės,
1 butelis degtinės,
200 g cukraus.
Susmulkintą žievelę suberti į butelį degtinės, laikyti šiltai 3 savaites.
Perkošti. Imti 1/2 stikl. ir sumaišyti su cukrumi. Išvirti sirupą. Atvėsusį supilti į degtinę.
Laikyti pridengtą 2 savaites, kad nusistovėtų. Po to perkošti ir pagaliau galima ragauti vacation4.gif
Neryte
Dar vienas kiausiniu likeriuko receptukas 4u.gif
8-10 kiausiniu tryniu(priklauso nuo kiausiniu dydzio)
0,5 kg cukraus
0,5 l 35%grietineles
0,5 l degtineles

Kiausiniu trynius issukame su cukrumi,po to po truputi pilame grietinele ir plakame toliau,gale supilame degtine ir dar paplakame(viska plakame mikseriu).
Viska pilam i buteliukus ir paliekame pora savaiteliu ramybeje tamsioje vietoje,bet ne saldytuve! Gaunasi super,reikes kaledom pasidaryti tongue.gif
Tiesa,is kiausiniu baltymu gaunasi liuksiskas tortukas:tereikia juos isplakti iki standziu putu su cukrumi ir citrinos rugstim,po to ipilti tirpintos zalatinos ir i saldytuva stingti.Taigi,viskas sunaudota,ir viskas nem nem thumbup.gif
Kozete
QUOTE(mildux @ 2005 11 06, 22:49)
APELSINŲ LIKERIS
2,5 apelsino žievelės,
1 butelis degtinės,
200 g cukraus.
Susmulkintą žievelę suberti į butelį degtinės, laikyti šiltai 3 savaites.
Perkošti. Imti 1/2 stikl. ir sumaišyti su cukrumi. Išvirti sirupą. Atvėsusį supilti į degtinę.
Laikyti pridengtą 2 savaites, kad nusistovėtų. Po to perkošti ir    pagaliau galima ragauti  vacation4.gif
*

Receptas nesudėtingas ir reiktų išbandyti, tik vat klausimas, dėl 1/2stikl. Pagal tavo parašymą suprantu, kad pusę stiklinės degtinės su tomis žievelėmis reikia kaitinti kartu su cukrumi, kol pasidarys sirupas. Bet kas atistinka su degtine, kai ją pakaitini? Ar neišgaruoja laipsniai? ax.gif
Kozete
QUOTE(NeriN @ 2005 11 07, 13:59)
Dar vienas kiausiniu likeriuko receptukas  4u.gif
8-10 kiausiniu tryniu(priklauso nuo kiausiniu dydzio)
0,5 kg cukraus
0,5 l 35%grietineles
0,5 l degtineles

Kiausiniu trynius issukame su cukrumi,po to po truputi pilame grietinele ir plakame toliau,gale supilame degtine ir dar paplakame(viska plakame mikseriu).
Viska pilam i buteliukus ir paliekame pora savaiteliu ramybeje tamsioje vietoje,bet ne saldytuve! Gaunasi super,reikes kaledom pasidaryti  tongue.gif
Tiesa,is kiausiniu baltymu gaunasi liuksiskas tortukas:tereikia juos isplakti iki standziu putu su cukrumi ir citrinos rugstim,po to ipilti tirpintos zalatinos ir i saldytuva stingti.Taigi,viskas sunaudota,ir viskas nem nem  thumbup.gif
*

Pagaliau gavau atsakymą ką daryti su baltymais. thumbup.gif
O kiek pili želatinos ir citrinos rūgšties į pvz. 10 baltymų masę?
Ir dar vienas klausimėlis dėl grietinėlės, kaip jinai ar per dvi savaites nieko jai neatsitinka (ir jei dar ilgiau nei dvi savaites laikai)?
Neryte
kiek tiksliai zalatinos,neprisimenu blush2.gif ,bet valgoma sauksta ant litro skyscio reikia istirpinti.O kadangi cia tokie putesiai gaunasi,tai gal to sauksto uztenka g.gif
Grietinelei tikrai nieko neatsitinka biggrin.gif ,ji tarsi uzsikoncervuoja,kuo ilgiau pastovi,tuo tirstesnis ir skanesnis gaunasi gerimukas rolleyes.gif
Ryt jau darysiu,bet pabandysiu puse degtines ir puse spirito pilti,kad butu stipresnis,tikiuosi iki kaledu nepatvarkysim,nes labai jau skanu tongue.gif
Kozete
aš tai galvoju daryti vien tik iš spirito, tik vat kaip atskiesti, kad būtu neperstipru ir nepersilpna. smile.gif
Neryte
QUOTE(Kozete @ 2005 11 08, 20:01)
aš tai galvoju daryti vien tik iš spirito, tik vat kaip atskiesti, kad būtu neperstipru ir nepersilpna. smile.gif
*

tai va,ka tik padariau,tai gal net per stipru blink.gif ,kai darydavau tik su degtine,budavo per silpnas.Jauciu reikia spirito 1/3,o degtines 2/3.Bet gal sakau kai pastoves,susvelnes g.gif
mildux
QUOTE(Kozete @ 2005 11 07, 15:26)
Bet kas atistinka su degtine, kai ją pakaitini? Ar neišgaruoja laipsniai?  ax.gif
*

Nesijaudink, cukrus greit ištirpsta ir stiprumas nespėja išgaruoti biggrin.gif
Neryte
QUOTE(NeriN @ 2005 11 08, 20:18)
tai va,ka tik padariau,tai gal net per stipru  blink.gif ,kai darydavau tik su degtine,budavo per silpnas.Jauciu reikia spirito 1/3,o degtines 2/3.Bet gal sakau kai pastoves,susvelnes  g.gif
*

teko perdaryt,buvo per stipru unsure.gif ,tai tik isitikinau,kad degtine tinkamiausia tongue.gif
koka
Ragavau vyšnių vyno, baisiai skanus buvo, gal žinot, kaip jį pasigaminti?
Rimse
[quote=Miglute,2004 08 24, 14:04]
Mes darom uzpiltine ( panasiai kaip likeriukas gaunasi). Naudoju kokteiliams arba pilu ant ledu. O kartais pravercia,kai netiketi sveciai uzgriuva.

1 l uogu 1kg cukraus, 1 litras degtines (kas megsta stipriau - reikia pilti skiesta spirita ). Viska supilu i 3 litru stiklaini, uzdengiu plastmasiniu dangteliu ir laikau ant saules, kol cukrus istirpsta 9 vis papurtau karts nuo karto). Man skaniausia su avietem(misko) arba su vysniom. Bet galima daryti ir is kitokiu uogu .

Dariau šitą užpiltinę su vyšniom. 10 balų thumbup.gif .
Spyglė
[quote=Rimse,2006 08 07, 09:08]
[quote=Miglute,2004 08 24, 14:04]

Dariau šitą užpiltinę su vyšniom. 10 balų thumbup.gif .
*

[/quote]
Aš tai jau eilę metų darau užpiltines.Skaniausia,kvapniausia-juodųjų serbentų,vyšninės gaunasi daug,nes uogos sultingos,slyvinė,agrastinė(pati pačiausia),bet reikia geltonų labai sunokusių uogų,avietinė,vynuoginė.Dar skani "vasarėlė",kada pili į stiklainį visos vasaros uogas ir užpili spiritu.Beje,aš visas uogas užpilu tik spiritu,paskui cukrumi ir tik tada maišau ir ragauju.Mano procesas vyksta iki Velykų,nes kuo ilgiau stovi,tuo skanesnis produktas gaunasi.Dar turiu prikaupus praeitų metų derliaus vyšninės.Šiaip kas gėrė,labai visiems thumbup.gif Prašo net parduoti,ar pagaminti kaip užsakymą biggrin.gif
Dar labai skanu šito daikčiuko užpilti ant ledų thumbup.gif
Niki
ax.gif jei ne paslaptis, kur jūs gaunate spirito? blush2.gif Norėčiau ir aš pasidaryti to uogų likerio, ar užpiltinės, gal su spiritu ji skanesnė, nes geriau ištraukia visą skonį?
Spyglė
QUOTE(Niki @ 2006 08 07, 22:20)
ax.gif jei ne paslaptis, kur jūs gaunate spirito?  blush2.gif Norėčiau ir aš pasidaryti to uogų likerio, ar užpiltinės, gal su spiritu ji skanesnė, nes geriau ištraukia visą skonį?
*

Man parveza pusbrolis is uzsienio.Jis varineja su vilkiku.Naudoju amerikonišką kukurūzinį.su spiritu užpiltinė thumbup.gif ,ner ką lygint kaip su degtine.
Niki
verysad.gif Kadangi tokių pusbrolių neturiu, tai teks pasitenkinti degtine. Pasidariau du trilitrinius su vyšniom, dabar lauksiu, kai galima bus paragauti drinks_cheers.gif
Margareta
QUOTE(Kozete @ 2005 09 28, 16:58)
Dariau vyną pirmadienį iš vynuogių.
Nežinau kaip gausis. Išspaudėme su vyru sultis, gavosi apie 5l, įdėjome 0,5kg cukraus ir viskas uždarėme ir laukiame rūgimo. sakė mums, kad skiesti vandeniu, daugiau cukraus dėti, bet nedėjome, kas bus tas bus. Nesinorėjo labai stipraus padaryti.
*

as prisimenu kai mano tevai darydavo vyna tai nespausdavo sulciu...pradzioje visas vynuodes su kauliukais ir kekem sutrauskydavo dideliam puode ir palikdavo kazkuriam laikui kad pradetu rugti. tada (nezinau po kiek laiko) ta rauga perkosdavo ir supildavo i didziuli buteli su mediniu kamsciu. padedavo siltai ir laukdavo...paskui dar pamenu istatydavo i ta kamsti tokia zarnele urios kita gal imerkdavo i buteliuka su vandeniu...cia tam kad matytu kaip vynas rugsta. jei rugsta per silpnai tai pupsi is zarneles oro burbulai silpnai, o jei per sipriai tai pupsi labai intensyviai. jie ten kazkaip reguliudavo jo rugima....is tiesu gera vyna padaryti - menas g.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.