Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Baldų restauravimas
Supermamų klubas > Mūsų namai > Namai
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Daina76
QUOTE(Mojito @ 2009 04 22, 19:16)
Atsiliepkit restauratoriai is Kauno, katinas nagais subraize stala, kaip pataisyti padeti?
*Liko tik vienintelė išeitis - tolygiai nušveisti visą stalą. Po to reikės beicuoti ir užfiksuoti dažus (vašku, laku, aliejumi - pagal skonį ir baldo paskirtį).

Visi šie darbai yra nesudėtingi ir net nesinori vadinti restauracija. Ją gali atlikti ne vienas Kauno krapštukas - skelbimuose jų pilna ir nenoriu nė vienam daryti reklamos. Čia net nereikia gaišinti rimto restauratoriaus - tai kainuotų bent dvigubai brangiau. Aš manau, kad stalviršis neturi intarsijų, marketri smile.gif)

Tiesa, darbai bus beprasmiai. jeigu tas katinas ir toliau pasirašinės ant stalo. 4u.gif


Papildyta:
QUOTE(syri @ 2009 08 13, 13:04)
Kas nujaučia, kiek gali kainuoti tos skrynios (uošvienės pasoginė) restauravimas siekiant pradinio žavesio  g.gif (ne šiuolaikiško)?

Čia foto jos  http://public.fotki.com/syri/skrynia/skrynia3.html 

Yra vietomis atsilaupę ir prapuolę apkaustai, spalvos pablukusios (nors taip tik ir gražiau man), dangtis kažkaip įkypas unsure.gif
*Ponia, brangi, tik nesumanykite keisti skrynios koloristikos. Ji puiki. Tas dangčio spalvų blankumas yra didžiulis privalumas.
Tereikia nuimti dangtį, patiesinti lankstus (jie tikrai bus pasmukę ir pasikreipę). Na, galbūt, atsivers dar kokia nors bėdelė - iš nuotraukos visų ligų nenustatau.
Tai ir moteriškas darbas - antrojo žmogaus gali prireikti atgal pritvirtinant dangtį (reikės jį palaikyti, o gal ir ne).
Dangtį siūlyčiau sutepti brangiu restauraciniu aliejumi, gaminamu Italijoje. Jis jokio pavadinimo neturi, nes yra išpilstomas Lenkijoje. Būtumėte Kaune ir veltui duočiau kelis lašus.
Už patarimus atsakau, bet restauracija kitiems neužsiimu. Nesikreipkite. Turiu ir savo tvarkytinų baldų penkiems gyvenimams 4u.gif
rimulia12
Cia kurios pacios bando atnaujinti baldus ideja is reikuciu kaip galima pasidaryti spintele.
user posted image
Aprasymas

Kavos staliukas is antikvarinio lango
Sevos kedes restauravimas
skarota
Parsivežėm iš kaimo seną vyro močiutės skrynią. Nieko ypatingo be jokių piešinukų tik rudais dažais buvo nudažyta. Vyras pamąstė, kad sugebėtų ir pats atrestauruoti ją. Tad dabar naršau po visą internetą nuo ko pradėti ir t.t.
Kaip supratau eiga tokia: reikia nušveisti senus dažus su švitriniu popierium, o paskui nudažyti arba nulakuoti. Bet štai neradau kaip užtaisyti dangtyje įskylimą (na įsivaizduojat kai mediena padžiūna ir uskeldėja). Gal su kokiu spec glaistu?
Dar vyras sumąstė skrynios vidų iškloti medžiaga (barchatu ar dar kokia nors), bet kaip ją prtitvirtinti, kad neatkartų, gal priklijuoti? Bet ar nesugadinsim?
O ką daryti su rankenėlėm, jau labai jos surūdijusios?
Gal turit kokių patarimų?
geguzio ziedai
QUOTE(skarota @ 2009 08 25, 08:40)
Parsivežėm iš kaimo seną vyro močiutės skrynią. Nieko ypatingo be jokių piešinukų tik rudais dažais buvo nudažyta. Vyras pamąstė, kad sugebėtų ir pats atrestauruoti ją. Tad dabar naršau po visą internetą nuo ko pradėti ir t.t.
Kaip supratau eiga tokia: reikia nušveisti senus dažus su švitriniu popierium, o paskui nudažyti arba nulakuoti. Bet štai neradau kaip užtaisyti dangtyje įskylimą (na įsivaizduojat kai mediena padžiūna ir uskeldėja). Gal su kokiu spec glaistu?
Dar vyras sumąstė skrynios vidų iškloti medžiaga (barchatu ar dar kokia nors), bet kaip ją prtitvirtinti, kad neatkartų, gal priklijuoti? Bet ar nesugadinsim?
O ką daryti su rankenėlėm, jau labai jos surūdijusios?
Gal turit kokių patarimų?
*


manau tiktų gudrybės iš dekupažo skyrelio.
Daina76
plyšius reikia užtepti piuvenų ir jų jungiklio (pvz. klijų, latekso) mišiniu. Jis greitai stengsta (per 20 min.). Paplitęs dviejų rūšių mišinys: šviesus ir tamsus (riešuto) spalvos. Pirkti specializuotose parduotuvėse - Vilniuje tokios net nežinau.
Blogiausiu atveju, tokį mišinį galima pasigaminti iš atitinkamo medzio (reikėtų tų pačių kaip ir skrynia) piuvenų ir lipalo. Netinka visi Senukų prekybos tinkle pardavinėjami glaistai - į juos nesusigeria dažai. Galima naudoti ir tos pačios šveičiamos skrynios pjuvenas.
Antikvarinę, ne tragiškos būklės vertybę, gadinti dekupažo būdu yra nusikaltimas praeičiai.
Jei skrynia, pagaminta iš lapuočio, tai jos nereikėtų dažyti - natūralus medis gražesnis už visas dirbtines spalvas. Iš teksto supratau, kad Jūsų skrynia pagaminta iš spygliuočio. Tokias galima beicuoti ąžuolo žievės nuoviru (pirkti vaistinėje).
Įdedu kelių minimalistiškai restauruotų skrynių ar kuparų pavyzdžius. Reikėtų palikti ir istorijos pėdsakus: nedidelius plyčius, kampų nubraukimus, įrėžius, spalvinius nublankimus, šešėlius ir pan. Vienas šviesus kuparas dar nerestauruotas.

http://www.dvylikakedziu.lt/index.php?opti...=0&Itemid=1
skarota
Daina76 Ačiū už patarimus 4u.gif
Skambinau vyrui, kažkaip neįsidėmėjo kokio medienos ta "kupara" (taip jo močiutė vadindavo).
Dekupažas tikrai mums netinka schmoll.gif Nenorim gadinti skrynios gėlytėm, angeliukais, meškiukais ir t.t. Norim, kad liktų tokia kokia buvo.
O ką patartum dėl vidaus išklojimo medžiaga?
Ir dar, ką daryti su rankenėlėm, jos labai surūdyję. doh.gif
Daina76
Tokios kuklios skrynios nebuvo išklojamos gelumbe. Galima pasekti močiučių pavyzdžiu ir ant dugno patiesti senovinių laikraščių. Iš bėdos galima laikraščiais ar senais tapetais padengti ir vidines sienelių puses.
Rankenų rūdis nušveisti plieno vilna arba mažai grūdėtu švitriniu popieriumi, po to sutepti aliejumi (kad ir saulėgrąžų ar linų). Jokiu būdu rūdžių nenuiminėti jokiais pirktiniais rūdžių surišėjais - rankenos atrodys arba kaip vakar pagamintos, arba beviltiškai pabals. Nedidelis rūdžių kiekis skrynią tik papuoš.
Jei yra galimybė, tai nušveistas rankenas nuimkite ir palaikykite karštose žarijose; po to pamerkite į variklyje panaudotą tepalą ir vėl greitai ištraukite. Nuvalyti nebūtina - tepalas turėtų prikepti. Yra ir kitos priemonės, bet sunkiau prieinamos.
Daina76
Šiuos baldus pirkau Kaune "nuplyšusius" - pati susitvarkiau per gerą mėnesį (trūko drožinių, apvadų, rankenėlių, kojų, lentynų, kreivos durys, nuskelta krėslo atkaltė, keli dažų ir lako sluoksniai ir daug kt.). Tiesa, drožti pati nemoku - paprašiau viename sode gyvenančio meistrelio ... Identiškus apvadus nulupau nuo kito beviltiško baldo.

user posted image

user posted image

daugiau nuotraukų - mano galerijoje. Tai ne savireklama - aš restauruoju tik mano baldus ir nekvaršinkite man galvos su pasiūlymais.
balla
Super padirbėta, o Daina76 kur galerija? Nuorodą kokią mestelk... Profesija tavo tokia, ar hobis? Iš kur išmokai, ar savamokslė?
Daina76
į galeriją reikia eiti per vartotojo vardą.

Mano profesija, pomėgiai ir patirtis nekenkia restauratoriaus darbui. Dabar užsiimu kitais dalykais, o susitvarkau tik savo baldelius, kad neužmirščiau įgūdžių ir paįvairinčiau veiklą.

Įdedu vakar pirktą Išlaužo klebono stalelį, gamintą 19 amžiaus antroje pusėje iš sodo ąžuolo. Skilęs stalviršis, kojos apačia prilipinta, nėra viso graižo ir t.t. Reikės palaipsniui tvarkyti ...


user posted image
Spyglienė
Daina76, ar galėtumėt papasakoti kaip sutvarkyti kreivas duris?
Daina76
atleiskite, bet aš dar ... durų niekada netvarkiau. Na, neturiu namuose nė vienų senovinių durų rolleyes.gif

Šiaip į tokį klausimą neatsakys net profesionaliausias restauratorius - jis gi tų durų nematė.

Pirmiausia patariu išsiaiškinti durų "sugedimo" priežastį. Tik tuomet galima skirti "gydymą". Paprasčiausia tvarkyti duris, kurios nukentėjo nuo saulės ar drėgmės pertekliaus. Na, nepykite, bet negaliu daug tuščiai kalbėti apie nečiupinėtą nematytą daiktą.
Spyglienė
Kvailai nuskambėjo mano klausimas... Buvau supratus, kad viename iš baldų buvo kreivos durelės. Kažkada norėjau pirkt spintą, kurios durys nesidarinėjo, greičiausiai nuo drėgmės. Apvadas buvo atsiklijavęs ir užsirietęs. Maniau, kad per sudėtinga bus restauruot. Štai todėl paklausiau..
QUOTE(Daina76 @ 2009 09 17, 12:54)
Šiuos baldus pirkau Kaune "nuplyšusius" - pati susitvarkiau per gerą mėnesį (trūko drožinių, apvadų, rankenėlių, kojų, lentynų, kreivos durys, nuskelta krėslo atkaltė, keli dažų ir lako sluoksniai ir daug kt.).
*

Daina76
Na, dabar supratau, kad apie ... baldo duris kalbate lotuliukas.gif

Ten tikrai nieko baisaus negalėjo būti. Pirmiausia reikėjo pažiūrėtiar spinta stovi ant lygaus paviršiaus - tikrinti gulsčiuku. Galbūt išsikraipiusi spintos konstrukcija ir ją nesunkiai galima grąžinti atgal. Įtariu, kad labiausiai trukdė tas atsilupęs apvadas - taigi, jį reikėjo pritvirtinti.

Tik jokiu būdu "nemažinkite" durų mechaninėmis priemonėmis mirksiukas.gif Tikrinkite lankstus, vyrius (tokius kištukus) - gal pakaks sutepti besiliečiančius durų ar staktos paviršius vašku, aliejumi, lašiniais ir pan. ? Vis tiek pamatysite, kurioje vietoje durys "netelpa". Gal pakaks saiko ribose pašveisti staktą? Kraštutiniu atveju reikia išimti duris ir jas tvarkyti.

Jei nepadeda mažos gudrybės, tai reikia duris guldyti "ant lovos", t.y. darbastalio ir gydyti. Bijau, kad tai jau bus skirta pabaigti meistraujančiam žmogui, net ir nebūtinai restauratoriui. Sunku ką nors konkrečiai pasakyti, kai to negaliu matyti gyvai. Daktaras irgi gali ribotai gydyti telefonu, internetu ir pan.
Papildyta:
Baigiau tvarkyti stalelį. Rytoj įdėsiu nuotraukas ir komentarus iš viso restauravimo proceso:

Dabar įmetu vieną netvarkyto stalo ir tris pabaigto (pagal mano skonį) nuotraukas.

http://www.supermama.lt/forumas/uploads2/1...9_8428_4759.jpg

http://www.supermama.lt/forumas/uploads2/1..._8428_33701.jpg

http://www.supermama.lt/forumas/uploads2/1..._8428_21017.jpg

http://www.supermama.lt/forumas/uploads2/1..._8428_23797.jpg

na, neveikia ta nuotraukų įkėlimo "mašina" - žiūrėkite mano galerijoje

Gaudvilė
Daina76, sakykit, o kame reiktų mirkyt ąž. žievę ar kt. natūralią medžiagą, norint gauti norimos spalvos beicą?
Daina76
Ąžuolo žievę reikia užvirinti vandenyje. Vėliau į ruošinį galima įpilti spirito ar degtinės (tačiau nebūtina - geriau į gerklę lotuliukas.gif ).

Jei norite dažyti su "šešėliais", atspindžiais (t.y. netolygiai), pilkite sėmenų aliejaus ar dažomo daikto paviršių vietomis prabraukite vašku. Riebaluotoje vietoje dažai gerai neįsigers.

Na, yra čia daug variantų ir galima įjungti "kūrybą".
fishke
noriu patarimo kaip "prikelti" senus laiptus unsure.gif

naujų daryt kol kas nežadam, o senieji .... doh.gif anksčiau buvo dažomi rudai, o dabar tos vietos kur dažniausiai užlipa koja apsitrynusios labai. Tiesiog perdažyt nenoriu schmoll.gif Tai ko gero darbelis nr.1 nuimt dažus , o tadu ką? Kuo padengti? Jei lakuot, tai bus čiuožykla ?? blink.gif
Gaudvilė
QUOTE(Daina76 @ 2009 09 24, 11:32)
Ąžuolo žievę reikia užvirinti vandenyje. Vėliau į ruošinį galima įpilti spirito ar degtinės (tačiau nebūtina - geriau į gerklę  lotuliukas.gif ).

Jei norite dažyti su "šešėliais", atspindžiais (t.y. netolygiai), pilkite sėmenų aliejaus ar dažomo daikto paviršių vietomis prabraukite vašku. Riebaluotoje vietoje dažai gerai neįsigers.

Na, yra čia daug variantų ir galima įjungti "kūrybą".
*


biggrin.gif Aišku mirksiukas.gif
O gal yra kokia technologija, kaip išryškinti gryno medžio rėžius?

Tiesa, kartą teko matyti per TV prancūzų restauratoriaus 'mokymus', tąkart buvo naudojamas senovinis kombinuotas būdas, kai 'riebus' paviršius aštuoniuke poliruojamas eteryje suvilgytu skudurėliu. Bais ilgas procesas rolleyes.gif Lygias detales gal ir galima pasiryžti apdirbti, bet kaip elgtis su paraitymais, galva neišneša.
tuja.
Nebus ciuozykla. Yra gi lakas skirtas grindims, tai tikrai jis neslidus. Pas mano tevus lakuoti laiptai. Niekada net nepagalvojau, kad kazkas galetu pagalvot, kad ciuozykla. tongue.gif
Daina76
Medžio rievėms paryškinti yra skirta juoda arba tamsiai ruda patina. Ja paviršius sutepamas iki dažymo. Po to reikia nušveisti plieno vilna. Nuvalę dulkes pamatysite ryškesnius įdubimų kontūrus. Labai šviesų paviršių (pvz. uosį, klevą) verta patinuoti dviem spalvomis - atsiras daugiau atspalvių.
japoniuke1
O kur tą patiną parduoda, norėčiau kuporą seną "pašviežinti". Esu jau nusišveitusi senus dažus, ar kuo ten buvo užtepta ir noriu pradėti grąžinti. ax.gif
Akcija
Kaip atnaujinti svetaines stalo pavirsiu?Jis vienoje vietoje ibreztas ir keletas baltu demiu nuo alkoholio ( turbut). Ar galeciau pati atlikti ar geriau kreiptis pgl skelbimus?
Daina76
Akcijai - apie stalviršių atnaujinimą jau yra rašyta forume.

Japoniukei - patinos pirkti, matyt, negausite - man vyras keliasdešimt lašų iškaulijo Kaune, senovinių baldų sandėlyje.

Gal parduos ir kiti restauratoriai. pvz. Vilniuje Ilana.
Spyglienė
Nežinau tik, ar tinkama šitoji patina http://www.decoupage.lt/prekiu-katalogas/p...ris-90-ml-.html
Daina76
Spyglienės nurodyta patina yra pernelyg universali.

Restauravimui geriau naudoti baldinę patiną. Net ir medienai (pvz. rąstams) apdirbti skirta patina, nelabai tiks baldų paviršiams - giliai įsigers.
naure
Sveiki ir sveikos,
Pasinaudojus ta proga, kad namai griūva (beveik kap.remontas lotuliukas.gif ), susiviliojau ir aš galimybe išbandyti save, atgaivinant kokį seną daikčiuką. Tai vat, parsitempiau namolio štai tokias kėdes ax.gif
user posted image
user posted image
Nu, tempimo procesas buvo linksmas biggrin.gif ne tik dėl laukiančio darbo, bet ir dėl kėdžių svorio - sunkios, bjaurybės...
A dabar kažkaip ir išsigandau - ar sugebėsiu gi.... Kų daryt? g.gif lotuliukas.gif Kaip suprantu, pradžioj reikia jas nušveist, paskui - lakuot? Sėdimą dalį perdengsiu, kuo - dar nežinau lotuliukas.gif Tas vėliau, nes dar nelabai aiški kambario spalvinė gama ax.gif
Daina76
norėjau nuotraukomis parodyti ir pakomentuoti stalelio restauravimo procesą, bet neįmanoma įkelti nuotraukų iš albumo - sistema visiškai neveikia. Galite žiūrėti į nuotraukas mano galerijoje, bet ten irgi telpa tik jų dalis.
naure
ačiū smile.gif peržiūrėjau smile.gif taip suprantu, ten nešveista, bet naudotas tas skystis lakui ir dažams valyti?
Daina76
norėjau išsamiau pakomentuoti, bet nusivyliau šios svetainės techniniu nepajėgumu. Tai geriau patylėsiu ir pasilaikysiu viską sau.
ambre
Sveikos. Musu stalo ir sesiu kedziu "restauravimas" man jau nebekelia tiek entuziazmo.
Nuvalem sena laka, patamsinom visus baldus iki norimo tamsumo- nepamenu kaip vadinas ta priemone, bet kur tepama-itrinama skudureliu... (siaip mano vyras truputi persistenge ir kai kur turbut per storai uzdejo, nes vietom nesimato pacio medzio)... unsure.gif Speju, kai kur dar bandysiu pasveisti...
Atejo lakavimo eile.Nupirko kazkoki matini laka is ermitazo- uztepe- blizga kaip nezinau kas... doh.gif Padziuvus vos vos blizgesys sumazejo, bet man nepatinka...
Nupirko dar viena is Caparol group ,Alpina berods.Šilko matinis, skaidrus parasyta.Man jau vel itarimu kelia- ir akurat vel blizga.Negana to pradejus pasveist dulkeles - pasizeidzia tamsusis sluoksnis doh.gif Nezinau , pykstames dabar...
Merginos, gal turit pasiulymu? 4u.gif

naure
QUOTE(ambre @ 2009 09 30, 13:36)
Sveikos. Musu stalo ir sesiu kedziu "restauravimas" man jau nebekelia tiek entuziazmo.


Tai va ko ir aš bijau doh.gif Kad procesui pajudėjus, mano entuziazmas irgi išgaruos lotuliukas.gif
ambre
Matai, jei as viena daryciau- tai sukandus dantis ir padaryciau -taip kaip man patinka. O maniskiui, kad tik greiciau, nesvarbu, kad nekruopsciai doh.gif Suzinojau, kad laukiuosi, dabarr nenoriu rizikuot ten lakus tepliodama. Taip ir gaunas, kad dabar viska jis turi baigti, o as bambu. unsure.gif
Bet jauciu reiks ristis raisti ant nosies ir bandyt bent jau moteriskai su svitriniu patvarkyt jo kliurkas...

(pasiguodziau rolleyes.gif )
Daina76
to ambre: kodėl Jūs laką perkate senukuose, ermitazuose, akropoliuose ir pan. ? Ten gi masinį niekalą kiša. Net baldams dažyti dažų reikiamų spalvų nebūna. Užmirškite tokias parduotuves, jeigu "žaidžiate" su antikvariniais baldais,
EljaRo*
tai kurgi pirkti laka tokiems baldams?as tepiau laku su spalva,nes greitai reikia pervilkti,norejome pirkti Bondex lako su spalva,bet nepatare pardavejas,o kiti kas moka ir zino laiko paslaptyje visus restauravimo stebuklus,issikvieciau is Kauno restauratoriu,uz medzio dalies tvarkyma paprase apie 2000lt g.gif , irnesakyk.gif ,,vargstam,,patys.
Daina76
Joks profesionalas šito neišduos. Aš jau rašiau, kad tokio skysčio gryno lako pavidalu nėra. Jis gaminamas iš kelių komponentų ir sunaudojamas per trumpą laiką (vėsioje , bet ne šaltoje aplinkoje, nesukietėja iki keliolikos valandų).

Visa kita - opijus meistreliams jurgeliams mulkinti. Toks masiškai tiražuojamas lakas yra mažai lakus ir tepant išlieka potepių žymės. Daug skiesti irgi negalima, nes nesureagavęs skiediklis kai kur nuės ankstesnę spalvą. Galų gale, net ir normalių šepečių lakavimui nenusipirksite. Užsienyje gamina rinktinių šerių šepečius. Į Lietuvėlę jų beveik neveža, nes mano, kad nebus pirkėjų.

Organinės kilmės lakas kainuoja dar didesnius pinigus. Nekalbu, jau apie Indijos šelaką, gaminamą iš utėlių, jonvabalių ir kitokių "paukščių" antsparnių, liaukinių skysčių ir pan.

Nepamirškite, kad dar baldus galima aliejuoti, vaškuoti, "uždeginti", tačiau šie dažų fiksavimo būdai labiau taikytini kukliems liaudiškiems baldams.
Spyglienė
Įdomu, šitie lenkų siūlomi produktai visai netinkami unsure.gif
http://www.art-renowacja.pl/renowacji-mebli-drewna/370/
Daina76
šie lenkiški produktai yra labai neblogi. Dar geriau būtų rasti Lenkijoje perfasuojamus itališkus produktus. Paprastai jie pardavinėjami didelėse talpose ir skirti stambiesiams gamintojams.
Gaila, bet tarp šių produktų neradau lako. Lyg tai lenkiškai ir moku. Yra skiedikliai, šelakai, kietintojai, bet ...

Dar vienas patarimas - skubėkite prisipirkti latviško beico dažų, nes prekybininkai nusprendė jų neįsivežti. Kauno "Senukuose" prieš mėnesį dar buvo. Provincijoje jau seniai nėra (arba likęs nr. 6, kurio spalva primena vieno "išmetamo" produkto spalvą). Teks virti ąžuolo žievės ir visokių žolelių nuovirą. Dėl prekybininkų debiliškumo, nesusivokimo rinkoje, grįžtame į pirmykščius laikus.

Va, kokia niša slypi verslo pasirinkimo aruoduose. Pirmyn rolleyes.gif
ambre
QUOTE(Daina76 @ 2009 10 02, 20:41)


to ambre: kodėl Jūs laką perkate senukuose, ermitazuose, akropoliuose ir pan. ? Ten gi masinį niekalą kiša. Net baldams dažyti dažų reikiamų spalvų nebūna. Užmirškite tokias parduotuves, jeigu "žaidžiate" su antikvariniais baldais,
*Matai, jei tie baldai butu tikrai antikvariniai, tai ir nezaistume patys, o darytu profesionalai.Tikrai nenoreciau sugadinti vertingo daikto.
Lakavimo procesa kaip ir baigem ir mane rezultatas tenkina.Mat vyras lakavo ne teptuku, o su pulvelizatorium-tai nusilakavo labai lygiai.
Siaip buvo nuvaziaves pas kelius baldininkus ir prase,kad sumaisyto to baldu lako is keliu komponentu, bet niekas nepardave.Aisku jei restauruotume kazka pastoviai- tada reiktu ieskot kompromiso, o siuo atveju pasitenkinom laku "eiliniams mirtingiesiems".

belkaa
QUOTE(ambre @ 2009 09 30, 17:04)
Matai, jei as viena daryciau- tai sukandus dantis ir padaryciau -taip kaip man patinka. O maniskiui, kad tik greiciau, nesvarbu, kad nekruopsciai doh.gif  Suzinojau, kad laukiuosi, dabarr nenoriu rizikuot ten lakus tepliodama. Taip ir gaunas, kad dabar viska jis turi baigti, o as bambu. unsure.gif
Bet jauciu reiks ristis raisti ant nosies ir bandyt bent jau moteriskai su svitriniu patvarkyt jo kliurkas...

(pasiguodziau rolleyes.gif )
*bigsmile.gif wub.gif thumbup.gif kokios naujienos wub.gif
Tik dėl baldų tai nelabai galiu ką patarti rolleyes.gif

O čia noriu parodyt kaip atsinaujinau savo spintą, kokia buvo ir po to. Ji apklijuota lipnia plėvele. Investicija maža, bet rezultatas geras rolleyes.gif
user posted image

user posted image
naure
QUOTE(Daina76 @ 2009 10 02, 20:41)
to ambre: kodėl Jūs laką perkate senukuose, ermitazuose, akropoliuose ir pan. ?

Todėl, kad neišmanom blush2.gif

QUOTE(Daina76 @ 2009 10 05, 18:08)
tačiau šie dažų fiksavimo būdai labiau taikytini kukliems liaudiškiems baldams.
*Nu, nežinau kaip čia kitų, bet mano tikrai ne antikvariniai, negadinčiau gero daikto savo letenom schmoll.gif
Bet ir tų kuklių liaudiškų nesinori guašu spalvot biggrin.gif

QUOTE(Daina76 @ 2009 10 06, 11:45)
(arba likęs nr. 6, kurio spalva primena vieno "išmetamo" produkto spalvą)


lotuliukas.gif thumbup.gif

QUOTE(belkaa @ 2009 10 08, 23:36)
O čia noriu parodyt kaip atsinaujinau savo spintą, kokia buvo ir po to. Ji apklijuota lipnia plėvele. Investicija maža, bet rezultatas geras  rolleyes.gif


SUPER thumbup.gif
balla
QUOTE(belkaa @ 2009 10 08, 22:36)
O čia noriu parodyt kaip atsinaujinau savo spintą, kokia buvo ir po to. Ji apklijuota lipnia plėvele. Investicija maža, bet rezultatas geras  rolleyes.gif

Tikrai kitas vaizdas thumbup.gif Gražiai pasidarbavai mirksiukas.gif
Aš savo skrynią kai pabaigsiu įkelsiu. Nieko įspūdingo, bet antram gyvenimui prikelsiu smile.gif
Daina76
Gal kas gali nurodyti, kur Vilniuje pardavinėja senovinius baldų audinius?
Kažkada turėjau adresą, bet ...
zebenkstiejka
Ar perkant antikvarinį baldą, kuriame vietomis matosi kirvarpų žymės (na tokios skylutės), reiks jį kažkuo purkšt ar tept nuo kirvarpų? g.gif ir ar toki tepalai/purškalai nepakenks baldo paviršiui ir dažams (nes jis gražiai pamalevotas). Ar gal iš vidaus galima būtų tai daryti, jei jau būtina..
Daina76
Perkant antikvarinį baldą reikia ne "purkšti", o mokėti pinigus mirksiukas.gif Va, nusipirkus daiktą, jau galima su juo ir "pažaisti".

Jokia kinivarpų naikinimo "chemija" dažų nepakeis, jei tie dažai yra tinkamai užfiksuoti. Iš vidaus nieko nesupurkšite, nes skylutės dažniausiai būna tik iš vienos pusės. Geriausia švirkšti adata tik į pačią skylutę.

Galima ir visai niekuo nepurkšti, o nuodinti parazitus nuodingais garais, nemaloniais kvapais (pavyzdžiui, kadagio dūmais) specialiose kamerose.

Dar paprasčiau: šalia to nelaimingo baldelio padėkite skanių šviežių malkų - visos kinivarpos išeis į balių thumbup.gif
zebenkstiejka
QUOTE(Daina76 @ 2009 10 26, 20:56)
Galima ir visai niekuo nepurkšti, o nuodinti parazitus nuodingais garais, nemaloniais kvapais (pavyzdžiui, kadagio dūmais) specialiose kamerose.
*


Oho, čia jau kaip koks egzorcizmas gaunasi, "du viename"- ir kinivarpas ir visokias piktas dvasias išvaro bigsmile.gif O specialią kamerą gal galima pasidaryti iš celofano? Tik kaži kokio kiekio tų kadagio dūmų reiktų.. turbūt labai nemažai?
Gricė
Labutis,
Kaip suprantu, Jūs čia beveik visos nusimanot apie baldų restauravimą.
Gal galit man paaiškinti, ką reiškia "faneruotas riešutmedžio šaknimi"? nusižiūrėjau tokį baldelį, bet kaina nemaža ir glumina mane tas apibūdinimas ax.gif
Kalpana
Faneruotas, reiškia, kad gaminio paviršius padengtas specialiu lakštu - faneruote. Gaminama iš medienos, plonai ją pjaustant, klijuojant, presuojant. Leidžia gaminti baldus su vienodu medienos rievių raštu, vienodo atspalvio, kartais padidina gaminio atsparumą šilumos poveikiui ir t.t.

Gal žinote ir galėtumėte rekomenduoti Kaune profesionalų baldų restauratorių? Apsilupinėjęs vietomis senovinio stalo paviršius. Stalas medinis, apklijuotas plonais plonais mediniais lakšteliais. Vietomis tie lakšteliai trupa. Tvarkymas jau ne mano jėgoms, nes reikia iš medienos išsipjauti įvairios formos plonų lakštelių ir suklijuoti ant paviršiaus.
zebenkstiejka
QUOTE(Kalpana @ 2009 11 01, 20:39)
Faneruotas, reiškia, kad gaminio paviršius padengtas specialiu lakštu - faneruote. Gaminama iš medienos, plonai ją pjaustant, klijuojant, presuojant. Leidžia gaminti baldus su vienodu medienos rievių raštu, vienodo atspalvio, kartais padidina gaminio atsparumą šilumos poveikiui ir t.t.

Gal žinote ir galėtumėte rekomenduoti Kaune profesionalų baldų restauratorių? Apsilupinėjęs vietomis senovinio stalo paviršius. Stalas medinis, apklijuotas plonais plonais mediniais lakšteliais. Vietomis tie lakšteliai trupa. Tvarkymas jau ne mano jėgoms, nes reikia iš medienos išsipjauti įvairios formos plonų lakštelių ir suklijuoti ant paviršiaus.
*Dėl faneruotės restauravimo dėja patart negaliu, pas mane ta pati problema yra: senovinio stalo stalviršis iš faneruotės, kuri gabalais ištrupėjus. Priėjom išvados nieko "nelopyt" ir tiesiog keist stalviršį į normalų naują masyvą.. Bet tiesiog įdomu, ar įmanoma nulupus visą faneruotę ją pakeist nauja rolleyes.gif
Daina76
eteryje marios skelbimų, kuriuose reklamuojasi restauratoriai. Nuvažiuokite pas tokius meistrus ir paprašykite parodyti darbus, jų nuotraukas, išgirsti darbdavių atsiliepimus.
Manau, kad tarp jų tikrai yra gerų meistrų.

Žinoma tikriems restauratoriams reklamos nereikia, bet ...
vanesax
QUOTE(Daina76 @ 2009 11 02, 18:49)
eteryje marios skelbimų, kuriuose reklamuojasi restauratoriai. Nuvažiuokite pas tokius meistrus ir paprašykite parodyti darbus, jų nuotraukas, išgirsti darbdavių atsiliepimus.
Manau, kad tarp jų tikrai yra gerų meistrų.

Žinoma tikriems restauratoriams reklamos nereikia, bet ...
*


kas bet... ax.gif
Juk tam ir prasoma pagalbos, rekomendacijos, kad nereiktu paciam vazineti, vertinti ir finale galbut net apsigauti.
Kazkaip sunkiai si tema rutuliojasi rolleyes.gif

Gal klausima reikia pateikti kitaip g.gif biggrin.gif

Ar kazkas is uzklydusiu i sia tema jau esate pasinaudoje restauratoriu paslaugomis? Ar esate patenkinti atliktu darbu? Ar galetumete rekomenduoti si zmogu kitiems ? smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.