Įkraunama...
Įkraunama...

Temperatūros matavimas

elia, nesidiorgink, vat su elektroniniu ir man pažastyje vaikui sunku išmatuot. Vis skirtingas temperatūras rodo. Todėl kai man reikia nustatyti tikslią mažiausio vaiko temperatūrą, aš naudoju tik parsatą stiklinį gyvsidabrinį termometrą, kurį dedu į pažastį.

Kažkaip man įtartini tie elektroniniai, nepriprantu niekaip prie jų.
namie yra 4 termometrai: 1 elektroninis-pažastinis, 1 elektroninis- ausytėje matuojama, 2 gyvsidabrio paprastieji smile.gif
Atsakyti
Siandien kaip tyčia sunervijo elektroninis termometras (kiekvieną sykį skirtingai rodo), tai dariau eksperimentą smile.gif Kadangi mažylė buvo ypač rami, pirmą sykį pabandžiau temperatūrą pamatuoti užpakaliuke.
Su įprastu gyvsidabriniu termometru - rodė 37,1.
Tada elektroniniu termometru - supypsėjo prie 36,5. Tuomet neištraukiau ir laukiau dar kokius 4 kartus kol supypsės - šiaip ne taip pasiekė 37 laipsnius.
Vadinasi, elektroninį termometrą reikia išlaikyti tol, kol keletų sykių supypsėjęs rodys tokią pačią temperatūrą (ir kažkokioj literatūroj skaičiau, kad laikyti rekomenduojama ilgiau, tik kodėl tų termometrų intrukcijoje apie tai neužsimenama g.gif )
Atsakyti
Norėčiau ir savo nosį įkišti į šį pokalbį. Savajai matuoju temperatūrą elektroniniu termometru nuo pat mažų dienų , dabar jai 4 m, bet matuoti reikia įdėjus termometrą į ausytę. Yra toks Braun firmos kainuoja apie 40 eurų , bet man tai nepakeičiamas daiktas ir reikia laikyti ausytėje apie 10 sekundžių , kartais gal mažiau. Tik prie gaunamo rezultato reikia pridėti 1, pvz.: jei rodoma temperatūra 35,6 tai tikroji yra 36,6 ir taip toliau.
Atsakyti
sveikutės, esu išbandžiusi įvairių termometrų, bet tiksliausias kaip bebūtų gaila gyvsidabrinis, nors su juo sunkiausiai, bent jau man išmatuoti temperatūrą.
skaitmeninį ilgai reikia laikyti, tik jo privalumas, kad kotelis lankstosi.
o dėl infraraudonųjų spindulių, tai jie labai net netikslus, nes aš buvau užsisakiusi vokietijoje, kad parvežtų, tai gerai kad išbandė, vieną kartą rodė 8 padalų netikslumu, kitą kartą 6. nors temperatūrą ausytėje išmatuoti galima per sekundę.
o kainos tai nuo 20 iki 50 eurų. tai gerai kad ten prekes galima grąžint.
šis termometras ne išeitis nes aš manau kai vaikui bus temperatūra tai su tokiais matavimais dar po to spėliok kiek iš tiesu.
Atsakyti
QUOTE(edvina @ 2005 04 29, 20:32)
Niekada, net mažiausiam lialiukui nematavau temperatūros užpakaliuky. Arba kirkšniukėj arba pažastėlėj. Dar turėjome soskutę -termometrą, bet man jis netiko, vaikis nenorėjo jo imti į burnytę, negi laikysi per prievartą.
O kai vaikiukas sirgdavo, pasimdavau ant kelių priglausdavau prie savęs tvirtai rankytes, o termopmetras pažastėlėj, jei rei kėdavo nešiodavau, jei reikėjo sūpuodavau, bet temperatūrą puikiai pamatuodavau.

Gerai jeigu vaikas ramus,bet jeigu jis neramus,tai manau kad reikia matuoti kaip greičiau mirksiukas.gif Maniškiui ,tai oooo kaip sunku išlaikyti termometrą pažastukėj.Naktį visada matu oju pažastukėj,nes tada jis miega ir būna ramus.
Atsakyti
Aš naudoju termometro juostelę, nors ir žinau, kad apytiksliai rodo. Bet man labai patogu jį visur turėti. Tiesiog prireikus nors ir apytiksliai, bet žinau jei kuriam nors iš šeimos narių pakilo tempa, pvz: kelionėje, ar svečiuose. Laikau jį tiesiog rankinuko mini kišenėlėje. Ekstra atveju tikrai padeda. mirksiukas.gif
Atsakyti
Geriausia matuoti mieganciam:) Paparastai aiskai matosi, ar vaikas turi temperaturos: pasidaro vangus, gulineja. Ypac kai ji auksta, virs 38,5, kai jau reikia duoti vaistu. Kol tokios busenos nepasiekia, nereikia ir kankinti sud aznu matavimu, jie nenori. Kai labai auksta temperatura, paprastai vaikai jau niekam nesipriesina, nori guleti ant ranku...
Atsakyti
QUOTE(Linaiva @ 2005 04 07, 15:57)

O gal kas naudojate tą naujai pasirodžiusį infraredo spinduliais matuojamą? Skaičiau, kad juo matuojant užtenka kelių sekundžių priglaust prie kaktos? bet koks jo tikslumas g.gif  na ir kaina jo  blink.gif  bet gal verta investuot?

Skambinau į Microlife firmą, tai man pasakė, kad tais kurie prie kaktos, jau nebeprekiauja, nes nepasiteisino
Atsakyti
ei, yr tokie papkiai kur su termometru thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
as tai matuoju su elektroniniu. Na kazkaip jo0kiu nesklandumu nebuvo. Matuoju kaip maciau ligonineje matuojant - idedu i kaklo raukslyte. o ir laikyti tereikia apie 20 sekundziu. Ir visai nebrangus buvo paprastoje vaistineje sumokejau apie 14 litu.
Anksciau matavau su gyvsidabriniu uzpakaliukyje, beje gyd. sake kad uztenka 2 minutes palaikyt. Taciau mano mergyte nuo gimimo labai nerami ir sunku budavo islaikyti ta termometra, o dar dazniausiai del isanges dirginimo apsikakodavo, tad tegdavo is naujo viska pradet... Zodziu buvo kankyne. O dabar viskas thumbup.gif
Atsakyti
Me matajuome su paprastu termometru pažastyje, nors vaikasi rgi yra ne iš tų ramiųjų, bet pirmiausia leidžiu, kad jis pamatuotų mamytei, o paskui ir pats sau įsideda, aš tik pataisau ir vartom kokias nors knygutes ar pan., kad greičiau laikas prabėgtų rolleyes.gif .
Atsakyti
aš matuoju irgi su paprastu termometru - įkišu į pažastytę, užspaudžiu ir "stumiam" laiką vartydami knygutes, o jei neina ramiai išsedėti tada aš užspaudus dukrytės rankytę nešioju sėdinčios pozoj iš kambario į kambarį.
Atsakyti