Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Gimdymo skatinimas vaistais
Supermamų klubas > Apie nėštumą ir gimdymą > Gimdymas
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
jurgabar
Mamytes, noreciau paklausti gal kas zinot ar nekenkia 2.gif maziukiui skatinamieji. Mano situacija tokia, kad terminas yra 12. 17d. Aisku neta jokios garantijos kadiki ta dienos pagimdysiu, o jei kelias dienas paveluosiu tai kaledas teks sutikti ligonineje.As to labai nenoriu sad.gif Galvoju paprasyti savo daktares paskatinti gimdyma keliomis dienomis, bet kyla klausimas, ar nekenkia???? g.gif g.gif g.gif
Noa
As ne medike, bet kai du kartus gimdziau, tai zinau tiek - LYG nekenkia.

Jeigu reikia, tada taip. Gi buna, kad reikia skatint. Bet tik del to, kad Kaledos namie butu - neverta, moc. Tikrai neverta.

Tu pagalvok, kad vaikutis iseina is ten tada, kai pats nusprendzia. Vienas jauciasi pasiruoses lipt lauk 38 savaiciu, o kitas gal tik 41, ir ka? Nevienodai zmones bresta. Ir gimdymo data ne visada tiksliai eina suskaiciuot, cia gi gamtiniai procesai - tas pats, kas tiksliai suskaiciuot, kada ateis pavasaris. Tai va. Ir tu isivaizduok, kad tu vaikuti, kuris nori gimt 41 savaites, iskrapstai lauk 40ties. Vaikas nustoja savaites tavo pilvelyje. Gal jam per ta laika kas nors nespejo issivystyt iki galo? Ir paskui zmogus tures ta silpna vieta gyvenime. Kas tiki visais horoskopais (as pati nelabai rolleyes.gif ), sako - ir visos zvaigzdes bus ne taip issideste, taigi vaikas gyvens ne ta gyvenima, kuris jam siaip butu buves nulemtas.

Man regis, leisk jam paciam sprest, kada gimt. O Kaledos su naujagimiu ant ranku, patikek - vis tiek ne tokios jau labai ir kalediskos... smile.gif Bet Kaledu tavo gyvenime bus dar daug, taip kad vienas paaukot del savo vaiko geroves, man regis, ner taip labai baisu. Be to, tu gi nenori, kad tavo vaiko gimtadienis butu per Adventa ir pries Kaledas, kai visi bus uzsiknise ir niekas netures kada jo sveikint? rolleyes.gif
dorado
as antraji karta gmdziau su skatinamaisiais. Bet tik todel, kad kudikelis vis nesiruose gimti... visi terminai jau buvo pasibaige, o gimdymo veiklos jokios.

Tokiu atveju tai suprantama. Bet vien del to , kad per Kaledas teks ligonineje guleti - nerimta. Cia tik pradzia - dar pries akis ir namuose prasedeti draugu gimtadienia, ar dar kokios sventes, del to, kad maylis sloguoja sad.gif ar panasiai.

Kai nebuvo vaikuciu neturejau net tokiu minciu. O dabar ir pas draugus jau poryte, tai kartais visa ziema vieni pas kitus i svecius nebenueinam, nes vaikai srguliuoja, jei ne vinas tai kitas.

TAVO IR MAZYLIO sveikata SVARBIAU uz kaledas
Ode
Skatinamieji nekenkia lialiukui. Neesu medike, bet kiek suprantu, ten tiesiog i organizma paduodama kazhkokiu medzhiagu, kurios shiaip jau naturaliai turetu pradeti gimdyma. Taigi, kadangi skatinimas 'nenaturalus', tai 'kentesi' tu (nesakau, kad taip butinai bus, bet teorishkai tai tokia eiga...): saremiai vystysis greichiau, stipriau, bus skaudesni. Be epidurinio kazhi ar apsieisi (velgi - zhinau atveju, kada apsiejo be jo, bet...). O va su epiduriniu jau kita kalba: vieni sako, kad vaikas negauna tu vaistu, kiti, kad gauna mazha doze. Treti ish viso sako, kad nuskausminamieji nuima skausma mamai, bet vaikui prideda dvigubai.
Pagal medicininius tyrimus, tiketina tokia eiga: skatinamieji - epidurinis - cezaris. Chia ne gasdinimas, o tiesiog tyrimu ishvados, kurias teko skaityt.
Mano asmenine nuomone - kuo mazhiau intervencijos, tuo geriau ir tau, ir vaikui. Priesh gamta geriau neshokinet wink.gif Skatinimas be rimtos medicinines priezhasties man ish viso kvepia 'ishpindejimu'. Mane skatino, nes 2 savaites perneshiojau, o niekas nevyko. Achiu Dievui, pachiu skatinamuju kaip ir nereikejo: uzhteko piliules, kuri pradeda minkshtint gimdos kakleli smile.gif
O va drauge viena 'pavargo' nuo neshtumo ir skatinosi savaite priesh, po to dvi paras kankinosi - na, ne laikas dar buvo!
Sakychiau, atsipalaiduok ir lauk savo stebuklo, naturaliai ivykstanchio. Na ir kas, kad shventes ligoninej sutiksi - jokios Kaledos neuzhgosh TAVO vaikelio gimimo.
Gali bandyt 'skatintis' naturaliai: valgyk ashtraus maisto, daug vaikshchiok, lipk laiptais, pagulek shiltoj (ne karshtoj) vonioj, pamasazhuok spenelius, mylekis wink.gif Ne visoms padeda (man nepadejo...), bet ka gali zhinoti... smile.gif
Linchia
dar is naturaliu (pusiau) skatinamuju avieciu lapu arbata ir prisedimai arba kitoks fizinis kruvis

o skatinamieji, siaip ar taip vaistai, kai yra gimdymo patologija. o jei jos nera, tai kam tie vaistai? visi vaistai kenkia, bent jau mamai

be kita ko, sako, kad saremiai pasidaro daug skausmingesni, kai skatina

nors as irgi taip noriu pasigimdyt iki kaledu ir per kucias jau sedet namie...
LINCE
Jei reikia,tai net net negalvodama sutik.Kai pernešioji ,o gimdymas neprasideda,rizikuoju vaikučio gyvybe,tačiau vien dėl Kalėdų taip nesielgčiau.
Žiogelis
Čia peteikiu vienos gydytojos ginekologės nuomonę (su ja kalbėjomės ta tema). Pirmiausia tai net tų "natūralių" medžiagų papildomas padavimas sukelia daug stipresnius, dažnesnius ir skausmingesnius sąrėmius. Tą jausi ir tu, ir tavo vaikiukas. Be to, tarp medikų jau sklando toks terminas kaip "skatinti kūdikiai". Sako, jie būna dirglesni, nervingesni, nes gimdymas jiem buvo sunkesnis.
O jei tai daroma ne dėl to, kad reikia (pvz., neprasideda gimdymo veikla, išnyksta sąrėmiai ar pan.), o dėl Kalėdų, tai vaikutis tikrai gali būti dar nepasiruošęs išvysti šį pasaulį.
Ir tikrai, patikėk, kalėdos su kūdikiu ant rankų nėra taip jau daug geriau už kalėdas ligoninėj wink.gif
zanet
Man skatino, nes pradejo teketi vandenys, o saremiu nebuvo. Tai skausmelis buvo toks, kad visa nakti prasikankinusi ryte "pasirasiau" epiduriniui, o jis kaip zinia nera jau toks nekenksmingas. Kita naktis vel praejo beveik be miego su musu mazyliu. Trecia ir ketvirta naktys vel buvo beveik be miego, nes mes 2 dundukai leliuku netureje nelabai dar mokejo su juo elgtis, kad ir mazylis but ramesnis, ir patys poilsio gautume. Tai, zinok, jei man tomis dienomis ir apskritai pirma savaite butu buve Kaledos, buciau sakiusi, kad Kaledu siais metais neturejau. As jau geriau nestuke.gif visas sventes stengciausi atbuti, kad galeciau graziai atsvesti ir dar vyno ar sampano taure isgerti biggrin.gif
Norka
Aš manyčiau, kad skatinamieji gali turėti įtakos vaiučiui. Nes mums kai rašė mankšteles dėl silpnų raumenukų, tai klausinėjo apie gimdymą. Ir vienas iš klausimų buvo kokie vaistai gimdymo metu buvo naudoti - ar buvo skatinama, ar naudojamas nuskausminimas. Aš g.gif jei tik yra galimybė išvengti vaistų, tai reikia ja pasinaudoti
Jurgabar linkiu pagimdyti laiku ir lengvai
jurgabar
Sutinku su jumis kad jokie vaistai nera gerai kaip bebutu dry.gif Bet girdejau kad ir pernesioti vaikuti nera gerai.Be to ir sunkiau pagimdyti g.gif g.gif
Norka
Praėjus gimdymo datai, gydytojai turi atidžiai sekti vaikučio būklę kiekvieną dieną. Pavyzdžiui, aš kiekvieną dieną eidavau matuoti vaikučio širdutės tonus. O dėl sunkesnio gimdymo tai nieko negaliu pasakyti, nes aš pagimdžiau tikrai lengvai. Čia gal turima omenyje, sunkumą tame, kad kiekvieną dienaą vaikutis vis pasunkėja.
Ode
QUOTE (jurgabar @ 2004 12 08, 21:37)
Sutinku su jumis kad jokie vaistai nera gerai kaip bebutu dry.gif Bet girdejau kad ir pernesioti vaikuti nera gerai.Be to ir sunkiau pagimdyti g.gif g.gif

Nors normalus neshtumo laikas skaitosi 40 savaichiu, norma dar skaitosi 37 (38) - 42 savaites. Bent jau JAV labai daug daktaru stengiasi iki 41 savaites ishprashyt lialiuka. Motyvuojama senstanchia placenta, vaiko svorio augimo ir t.t. Ash savo daktarui pasakiau, kad noriu kuo mazhiau intervencijos, todel jis man leido iki tu 42 sav. Pratempt. Aishku, zhiuri jau atidzhiau: shirduke, augima. Kartais gali tekti papildoma ultragarsa padaryt. Bet esme ta, kad jei vaikutis ir mama jauchiasi gerai po tos 40 savaites, tai pergyvent nera del ko. Na, nebent kazhkiek didesnio vaikelio svorio. Nors man tas buvo paskutinej vietoj smile.gif
Lotynė
Gydytojai siaip sau neskatina, tik esant butinybei. Dazniausiai del pernesiojimo. Pernesioti daug pavojingiau nei skatinamieji. Ir skatinamuju yra keletas rusiu. Gali but laseline, gali but zvakute.
Man paciai skatino zvakute. Niekam to nelinkeciau. Saremiai is kart kas 1 min, oi koki skausmingi buvo blink.gif O dar kai pasake, kad greiciausiai teks para gimdyt doh.gif Pati gydytoja pasiule epidura. Beje kaip kazkas minejo cia, kad jis kenkia, tai galiu pasakyt, kad tikrai nekenkia. Nebent nepataikys anesteziologas sad.gif

Skatinant, zinoma, kazkuri dalis patenka ir vaikuciui, bet ji nera pavojinga.
Taciau geriausia kai vaikutis pats pasirenka kada jam ateit i sita pasauli wub.gif Nebent jau buna persigalvojes ir nusprendes pasilikti siltoj vietelej nestuke.gif Tuomet tiesiog gali uzdust savo vandenyse ohmy.gif
Lotynė
QUOTE (Ode @ 2004 12 06, 20:29)

Pagal medicininius tyrimus, tiketina tokia eiga: skatinamieji - epidurinis - cezaris. Chia ne gasdinimas, o tiesiog tyrimu ishvados, kurias teko skaityt.

Taip buna, kuomet gydytojas-anesteziologas blogai apskaiciuoja ir padaugina vaistuku. Tuomet sustabdo gimdymo veikla.
Ode
QUOTE (Eima @ 2004 12 08, 22:52)
Tuomet tiesiog gali uzdust savo vandenyse ohmy.gif

Taigi jis ten nekvepuoja - jam deguonis paduodama per virkshtele...
Ode
QUOTE (Eima @ 2004 12 08, 22:55)
QUOTE (Ode @ 2004 12 06, 20:29)

Taip buna, kuomet gydytojas-anesteziologas blogai apskaiciuoja ir padaugina vaistuku. Tuomet sustabdo gimdymo veikla.

Tai tiesa, bet nepriklausomai nuo vaistu kiekio, vaikui gali buti paduodama per mazhai deguonies, susiplneti jo shirdeles plakimas, kristi spaudimas, o tai jau priveda prie cezario.
*valdonė*
QUOTE (jurgabar @ 2004 12 06, 19:29)
Mamytes, noreciau paklausti gal kas zinot ar nekenkia 2.gif maziukiui skatinamieji. Mano situacija tokia, kad terminas yra 12. 17d. Aisku neta jokios garantijos kadiki ta dienos pagimdysiu, o jei kelias dienas paveluosiu tai kaledas teks sutikti ligonineje.As to labai nenoriu sad.gif Galvoju paprasyti savo daktares paskatinti gimdyma keliomis dienomis, bet kyla klausimas, ar nekenkia???? g.gif g.gif g.gif

Oi nemanau,kad gera mintis skatinti gimdyma,jei to nereikia.Viskas kas nenaturalu kazkiek kenkia!Pvz. as gimdziau 42 sav.gydytoja nenorejo skatinti ir tempe guma kiek galejo. Ir pasirodo gime sveikas vaikutis, jokiu pernesiojimo pozymiu.Paprasciausia jam buvo dar ne laikas, o gal gydytojai apsiskaiciavo.Turetum apie tokius dalykus negalvoti ir leisti vaikuciui gimimo diena pasirinkti paciam!!!!!!!!!!!!!!
svetima
Mane skatino ir dare epidurini-jau buvau pernesiojus mazdaug savaite, pradejo siek tiek blogeti vaisiaus vandenys, o ir mano bukle vis blogejo-atsirado slapime baltymu, gresmingai kilo kraujospudis...Vnz. pasake, kad reikia gimdyt ir viskas, neturejau pasirinkimo-ir epidurini praktiskai liepe daryti, nes kraujospudis buvo labai aukstas...
Taip ir baogesi mano svajones apie naturalu gimdyma sad.gif
Su antru net nenusiteikinesiu tokioms grazioms iliuzijoms-nezinosi kas gali buti...

Tiesa, dukra gime sveikutele-jokio nenaturalaus dirglumo nepastebejau, kaip tik nuo pat gimimo labai gerai miegojo, vzn. buvo sukalbamas, nors ir labai aktyvus kudikis.. smile.gif
kamilyte
Per kursus aiskino, kad normaliai gimdant, gimda susitraukineja ir vaikuti stumia 20 kg jega lauk (O tie kg tenka jo mazai galvutei, nes juk ji ir remiasi i ten, pro kur reikia islysti). Jei suvaromi skatinamieji, jo galvutei jau tenka 50 kg stumimo jega istverti. Sakyciau, baisoka, ar ne?...
O skatinti visai dar nepasiruosusi gimti ir nesulaukusi savo laiko vaikuti, tai kazkaip visai nehumaniska. Jam ten taip gera, jis sau ramiai vystosi, o cia mamyte nusprendzia - lauk! Pagailekim maziuko. smile.gif
As, aisku, nieko nesakau, kiekvienas atvejis individualus. Medikai turi zinoti, kada reikia tokiu priemoniu, o kada galima ir be ju. juk nepradesiu gincytis su gydytoja, kokius vaistus man per gimdyma leist.
dopa
as gimdziau su skatinamaisiais ir be epidurinio, nes toje ligonineje jo nedare, skausmas buvo nezmoniskas, bet iskaentejau, nerekiau tik pastoviai dejavau ir sakiu kad mirsiu. Nesu pakanti skausmui, skausmo as labai bijau, bet visvien istveriau, bet toks gimdymas turejo pasekmiu. Pirmiausia tai kad nuo sunkaus gimdymo vaikelis gime sudirges, nervingas, antra tai, kad buvo suspausta jo galvyte ir dabar liko ilenkimas taip ir liks visam gyvenimui.Aciu Dievui, kad jis sveikas, plaukuciai uzaugs ir uzstos, nieko nesimatys. Bet va ka gali duoti skatinimas
Renke
Dopa, o tu gimdei Kretingoje? Pas kokią gydytoją?

Aš taip pat gimdžiau su skatinamaisiais 12 valandų. Bet viskas praėjo labai gerai. Jokių pasekmių. Dėl to esu labai dėkinga savo gydytojai - ji tiesiog nuostabi ir kaip gydytoja, ir kaip žmogus.
dopa
QUOTE(Renke @ 2004 12 23, 08:54)
Dopa, o tu gimdei Kretingoje? Pas kokią gydytoją?

Aš taip pat gimdžiau su skatinamaisiais 12 valandų. Bet viskas praėjo labai gerai. Jokių pasekmių. Dėl to esu labai dėkinga savo gydytojai - ji tiesiog nuostabi ir kaip gydytoja, ir kaip žmogus.
*

Taip as gimdziau Kretingoj, bet to nepaminejau??? Akusere Ilona buvo, gydytoja gimdyme beveik nedalyvavo
Renke
wink_3.gif Taigi kitoje temoje, sakei iš kur esi, o apie gimdymą tai aš spėjau ir, pasirodo, atspėjau tongue.gif . Aš irgi gimdžiau Kretingoje, todėl man labai malonu atrasti "bendraminčių". Mano akušerė buvo Greta (tik vardą ir teatsimenu), o gydytoja buvo Julija Š. Ar žinai ją? O tavo kuri buvo gydytoja?
dopa
QUOTE(Renke @ 2004 12 27, 14:51)
wink_3.gif Taigi kitoje temoje, sakei iš kur esi, o apie gimdymą tai aš spėjau ir, pasirodo, atspėjau  tongue.gif . Aš irgi gimdžiau Kretingoje, todėl man labai malonu atrasti "bendraminčių". Mano akušerė buvo Greta (tik vardą ir teatsimenu), o gydytoja buvo Julija Š. Ar žinai ją? O tavo kuri buvo gydytoja?
*

O Julija, taip as ja zinau, ji yra pirmosios mano mokytojos dukra, tada per mano gimdyma ji turejo budeti, bet kita gydytoja paprase susikeisti budejimais ir ji isejo, Julija nuostabi gydytoja, ji mane apziurejo kol pasikeite pamaine, ji tokia svelni, zodziu nuostabi gydytoja
bsgess
QUOTE(dopa @ 2004 12 22, 23:41)
as gimdziau su skatinamaisiais ir be epidurinio, nes toje ligonineje jo nedare, skausmas buvo nezmoniskas, bet iskaentejau, nerekiau tik pastoviai dejavau ir sakiu kad mirsiu. Nesu pakanti skausmui, skausmo as labai bijau, bet visvien istveriau, bet toks gimdymas turejo pasekmiu. Pirmiausia tai kad nuo sunkaus gimdymo vaikelis gime sudirges, nervingas, antra tai, kad buvo suspausta jo galvyte ir dabar liko ilenkimas taip ir liks visam gyvenimui.Aciu Dievui, kad jis sveikas, plaukuciai uzaugs ir uzstos, nieko nesimatys. Bet va ka gali duoti skatinimas
*

O kodel tu galvoji, kad tai skatinimo pasekme? Man atrodo, be jo dar ilgiau butum gimdziusi, tad vaikuciui dar neaisku kaip butu pasibaige... Juk nezinai, kiek laiko vaiko galvyte butu buvus uzspausta be jokio skatinimo.
Pippa
Jurgbar, tikriausiai jau supuoji savo mazyli ir galbut tau jokiu skatinamuju neprireike.
Pirmaja as taip pat gimdziau su skatinamaisiais. Nubego vandenys, o saremiu kaip nebuvo taip nebuvo. Teko skatinti. Viskas praejo gerai, jokiu neigiamu pasekmiu kaip ir nera.
Elzyte
mums nepakenke smile.gif
FaTaFeE
Rašau Jum mamytės, gal kuriai pravers . ax.gif Po mano gimdymo jau praėjo 9 mėnesiai, bet kuo toliau tuo labiau mane graužia kirminas. Šiaip viskas tvarkoj gimdymas buvo normalus , truko 5 val. vaikelis sveikas.. bet.. mano gimdymas prasidėjo nenatūraliai .. gimdymo data buvo numatyta balandzio 21, bet neatsizvelgus i mano menesiniu ciklą ją nustatė ginekologė, pagal jas gydytoja pas kuria turėjau gimdyti ir gimdžiau pasakė , kad 29 bus gimdymo diena. Nuvažiavom pasitikrint 24 dieną, kaklelis jau buvo praviras 3cm, taip sakė gydytoja.. Vaisiaus judesiai ir širdelės plakimas buvo normalūs. Liepė atvažiuot 28 su daiktais ir nusiteikt gimdymui, taip mes ir padarėm. O ką tada , atrodė reikia pasitikėti gydytoja, kuri turbūt nelabai norėjo , kad atvažiuotume savaitgalį. Žodžiu esmė tame , kad gimdžiau balandzio 28, nors galima buvo laukti iki geguzes 5, man praplese vandenu maišą ir taip sukėlė sarėmius. Ir dabar dar skauda širdį, kad savo sūnų ištraukėm per anksti, o ne tada kai jis norėjo. Aš suprantu, kad reik dziaugtis sveiku vaiku, taip as džiaugiuosi, bet moterys neleiskit nuspresti už save visa žinantiem gydytojam, kuriem brangus laisvas savaitgalis ... Aš laukiu nesulaukiu, kada nebegalvosiu apie tai, bet matyt Mamos širdis jaučia kas buvo padaryta negerai ..
jorinde
QUOTE(FaTaFeE @ 2006 02 04, 22:01)
Rašau Jum mamytės, gal kuriai pravers .  ax.gif  Po mano gimdymo jau praėjo 9 mėnesiai, bet kuo toliau tuo labiau mane graužia kirminas. Šiaip viskas tvarkoj gimdymas buvo normalus , truko 5 val. vaikelis sveikas.. bet.. mano gimdymas prasidėjo nenatūraliai .. gimdymo data buvo numatyta balandzio 21, bet neatsizvelgus i mano menesiniu ciklą ją nustatė ginekologė, pagal jas gydytoja pas kuria turėjau gimdyti ir gimdžiau pasakė , kad 29 bus gimdymo diena. Nuvažiavom pasitikrint 24 dieną, kaklelis jau buvo praviras 3cm, taip sakė gydytoja.. Vaisiaus judesiai ir širdelės plakimas buvo normalūs. Liepė atvažiuot 28 su daiktais ir nusiteikt gimdymui, taip mes ir padarėm. O ką tada , atrodė reikia pasitikėti gydytoja, kuri turbūt nelabai norėjo , kad atvažiuotume savaitgalį. Žodžiu esmė tame , kad gimdžiau balandzio 28, nors galima buvo laukti iki geguzes 5, man praplese vandenu maišą ir taip sukėlė sarėmius. Ir dabar dar  skauda širdį, kad savo sūnų ištraukėm per anksti, o ne tada kai jis norėjo. Aš suprantu, kad reik dziaugtis sveiku vaiku, taip as džiaugiuosi, bet moterys neleiskit nuspresti už save visa žinantiem gydytojam, kuriem brangus laisvas savaitgalis ... Aš laukiu nesulaukiu, kada nebegalvosiu apie tai, bet matyt Mamos širdis jaučia kas buvo padaryta negerai ..
*

Manau, kad graužtis visai neverta, jei turi sveiką vaikiuką.
Nepyk, FaTaFeE, bet tikrai, matyt, neturi didesnių problemų. Pažiūrėk, kiek mamų gimdo vaikiukus per anksti (čia jau nežinia kieno, o greičiausiai - niekieno kaltė, tiesiog taip atsitinka dėl įvairių priežasčių), patiria visokių nelaimių per nėštumą, o tu graužiesi dėl kelių dienelių.
Žinoma, kad būtų idealu, jei taip tau nebūtų atsitikę, gal iš tiesų gydytoja sau norėjo kažkiek patogumo ir teisinti jos čia nėra ko, bet juk tai tokia smulkmena palyginti su tuo, kas gyvenime gali atsitikti.
Taigi linkiu to paties - džiaukis savo vaikiuku - kad jis apskritai gimė, kad yra sveikas, kad turi mamą ir tikriausiai tėtį, kad gali juo rūpintis, matyti, kaip auga, visko mokosi, vienu žodžiu, žiūrėk priekin ir mesk tas keistas mintis iš galvos. Geriau jam žaidimų kokių prigalvok mirksiukas.gif

Getter
Man irgi neiskente padejo...t.y. nuleido vandenis...kai kaklelis buvo prasidares 3cm nors saremiai per nakti visiskai baigesi...O gal dar butu paleide namo ir buciau pagimdzius po savaites smile.gif Dziaugiuosi kad taip padare nes vaikiukas buvo didelis( nors niekas didelio vaiko nepranasavo (3650g ir 56cm)) ir taip gime pakankamai sunkiai...priduses...(apgar 6-9) su visais kirpimais ir siuvimais...Gal mano gydytoja irgi tiesiog savavaliskai nusprende isikisti...nes laiko pagimdyt turejau dar geros 1.5sav...nzn... svarbiausia kad viskas gerai baigesi...ir lialiui viskas thumbup.gif
Mamuka
As ir labai suprantu tavo jausmus ... Man lygiai tap pat skatino su abiem vaikais, ir sirdy
nesioju dideli klaustuka - kas butu, jei nebutu skatine, gal vaikuciu kitoks likimas susiklostytu. Pirmasis tikrai zinau butu gimes per Jonines, nes gleiviu kamstis jau buvo isejes, nors saremiai dar neprasidejo. Kadangi buvo penktadinis, gydytoja nenorejo laukti savaitgalio, taigi ir pagimdziau. Reikejo daug skatinamuju... Nenorejo mano maziukas dar gimti... Aisku, cia visko galima prisigalvoti, ir tikrai yra didesniu problemu nei si, bet sirdy sis klausimas liks amzinai...
Ikulia
Po mano sunaus gimimo praejo 10 metu, bet iki siol abejoju ar teisingai pasielgiau, sutikus gimdyti anksciau, bet gydytojui tinkama diena(jis budejo). Vandenis nuleido, prakirpus maisa, skatinamuosius lasino...Gal sunus buvo dar nepasiruoses atejimui i pasauly. Veliau turejom problemu su sveikata, gal del to??? Dabar lauksiu, kol vaikelis pats nepasibels, noredamas "islisti'.
LiVo
mano tokia pati istorija, priverstinis gimdymas, kaip aš dabar sakau, nu taip yra ir didesnių problemų, sutinku, bet jei kirminas vis graužia širdy, tai nėra ne problema. man irgi buvo po nustatyto termino praėjusios 5 dienos, bet mano ciklas ilgas ir pan, tai galėjau dar negimdyt, bet, kai yra pirmas kartas, kai labai lengvai išsigąsti, kad lengvai supanikuoji ir labai tiki gydytoja, leidiesi per prievartą gimdyt vaikelio, nu aš taip sakau dabar. ir ypač jei gimimo data nulemia tolimesnį žmogučio gyvenimą, tai va bus dar viena proga save kaltint, jei tavo vaikui kas gyvenime nesiseks 4u.gif
Manau gydytojai pasirenka lengviausią variantą, juk stebėt ar viskas tvarkoj kas dieną, o taip savaitę ar dvi yra sunkiau, nei paguldyt moterį, nuleist vandenis, ir prileist skatinamųjų... tada ir pojūčiai yra nenatūraliai per stiprūs, intensyvūs...
jorinde
QUOTE(LiVo @ 2006 02 06, 23:24)
mano tokia pati istorija, priverstinis gimdymas, kaip aš dabar sakau, nu taip yra ir didesnių problemų, sutinku, bet jei kirminas vis graužia širdy, tai nėra ne problema. man irgi buvo po nustatyto termino praėjusios 5 dienos, bet mano ciklas ilgas ir pan, tai galėjau dar negimdyt, bet, kai yra pirmas kartas, kai labai lengvai išsigąsti, kad lengvai supanikuoji ir labai tiki gydytoja, leidiesi per prievartą gimdyt vaikelio, nu aš taip sakau dabar. ir ypač jei gimimo data nulemia tolimesnį žmogučio gyvenimą, tai va bus dar viena proga save kaltint, jei tavo vaikui kas gyvenime nesiseks 4u.gif
Manau gydytojai pasirenka lengviausią variantą, juk stebėt ar viskas tvarkoj kas dieną, o taip savaitę ar dvi yra sunkiau, nei paguldyt moterį, nuleist vandenis, ir prileist skatinamųjų... tada ir pojūčiai yra nenatūraliai per stiprūs, intensyvūs...
*

Aš visai sutinku, kad gali kilti šioks toks nerimas, ypač jei paskui vaikui kyla kokių problemų - kad ir nedidelių - su sveikata. Bet jos lygiai gali būti ir dėl ko nors kito... Aišku, kad iš tokių istorijų irgi yra ko pasimokyti, bet čia turbūt pats to nepatyręs nežinosi, gerai tas gydytojas siūlo ar ne. Žinosi tik kitą kartą gimdydama, deja.
Tiesiog tos problemos problemoms nelygios, aš kalbu apie tuos atvejus, kurių kontekste šita yra tikrai menka, o kaltint save, kad kažko nepadarėm ar padarėm ne taip, turbūt visos turim už ką... Kitas klausimas, ar pačiam vaikui tas mūsų savęs kaltinimas į naudą. Vėlgi kalbu ne apie tai, kad mamai viskas turi būti dzin - tokie žmonės supermama.lt išvis neskaito, bet vaikui gyvenime sekasi ar nesiseka tikrai ne dėl tos "parinktos" datos, čia veikiau auklėjimo reikalas, o va sveikatos kažkokių pašlubavimų, ir ypač kokių neurologinių problemėlių, žinia, kad gali nuo to būti. Ir aišku, kad geriausia - to išvengti.
Isila
mano gimdymą gydytoja irgi skatino. Skemadienį išėjo gleivių kamštis, tai sakė laukt - per tris dienas pagimdysiu. Taip sulaukėm penktadienio. NUvažiavom apžiūrai. Kaklelis buvo 4cm atsivėręs. Paguldė. NUleido vandenis, skatino. Paskui pasirodė, kad placenta jau atsidalinusi ir vaisiaus vandenys žali. Gimdymas tetruko 4val: nuo įžemgimo į gimdyklą be jokių sąrėmių iki kol vaikiuką laukiau ant rankų.
kaunietuke
Mano gimdymo diena turejo buti liepos 27 pagal daktare.Laukeme dar 10dienu,kadangi maze dar nesiprase i si pasauli.Praejo ir tos 10dienu ir vistiek nieko.Susitareme su daktaru ir per jo budejima vaziavome gimdyti.Gimdymo skausmus pradejo skatinamaisiais.Visa diena iskankino.ir vakare sako nieko nebus vaikucio galvyte neisistato darysim operacija.Tik po padaryto cezario suzinojau,kad mano panai dar truksta laiko mazdaug nepilno men.dabar gailiuosi,kad vaziavau angsciau ir vaika per prievarta iseme,bet juk nieko dabar nebepakeisiu.Yra kaip yra
FaTaFeE
oho, kaip apsiriko blink.gif Tai ka jie echoskopu nemate mad.gif kosmaras kokie gydytojai irnesakyk.gif na bet svarbiausia, kad Jus sveikos, laimingai aukit 4u.gif as manau mes mamos visa laik apie tai pagalvosim, galbut kuo toliau tuo maziau mirksiukas.gif
KRISTIDA
Sveikos. Mano gimdyme irgi buvo skatinamųjų: jau buvo nubėgę vaisiaus vandenys, veikla silpna, o kardiotokograma rodė, jog vaikelis dūsta (galiausiai viskas baigėsi cezario operacija).
Nesu visomis keturiomis už gydytojus, tikrai nesakau, kad visada jie teisūs. Bet kas būtų tuo atveju, jeigu būtų leidę laukti, o viskas būtų pasisukę bloga linkme - tada pasipiltų kaltinimai, jog uždelsė, nežiūrėjo. Gimdymas - labai slidus reikalas, nežinosi kaip kas gali pasisukti. Kartais priimami sprendimai, kurie mūsų akimis lyg ir nereikalingi - juk iki šiol viskas buvo gerai. Kitoms nereikėjo, kodėl man reikia - tam, kad suvoktum reikia laiko, o tuo metu to laiko nėra. Po gimdymo pradedama gvildenti kiekviena smulkmenėlė, kas būtų, jei būtų.
Pastaruoju metu per televiziją pasipylė istorijos apie gydytojų aplaidumą ir gimusius negyvus vaikelius (gal aš čia ir ne į temą).
Aš džiaugiuosi, kad mano vaikelis gimė gyvas ir kol kas nepasireiškė jokios neigiamos pasekmės komplikuoto gimdymo. Manau, tai svarbiausia.
TiMa

Nereikia galvoti, kas būtų, jei būtų...Juk tai nieko nepakeis. Tiesiog iš to reiktų pasimokyti, kad nereiktų dar kartą gailėtis 4u.gif
FaTaFeE
Tai as ir nekaltinu gydytoju, tiesiog manau, kad jiem paprasciau skatint nei stebet savaite, kaip ten tas lialius ... juk ir rasiau, vaisiaus tonai buvo normalus, judesiai taip pat nepakite, kaklelis praviras apie 4cm, taciau jokiu skausmu nejauciau, pries nuleidziant vandenis buvo uzdetas aparatas kuris matavo silpnus saremius, kuriu as dar nejauciau, zodziu mazulis gerai jautesi, ramiai ruosesi atkeliaut i si pasauli, gal net ir ta pacia diena tik ramiai pasirinkes sau tinkama valanda, o gydytoja ai kaklelis praviras, saremiukai siokie tokie yra, ka cia laukt, jei jau su daiktais visais esat, davai pagreitinam duodat pinigus ir ajnu namo .... mad.gif ir drauge pas ja gimde, taip pat skatino, zodziu reik klausyt gydytoju bet taip pat ramiai viska apgalvojus turet savo nuomone... aisku neuzsispirt kaip ozkai ... sakysit, kaip tokioj situacijoj galvot ramiai, bet tokiose situacijose ir butina apgalvot viska, kad paskui butu kuo maziau kaltinimu, siuo atveju kaltinu tik save, kad nepaziurejau ramiai ir rimtai i gimdyma 4u.gif
Gentle
Kokia man aktuali tema. As pagal paskutinius gydytoju paskaiciavimus jau pernesioju maziu. Bet man tie paskaiciavimai itartini, nes pirmine nustatyta gimdymo data buvo kovo 25, kuri nestumo vidury virto i kovo 13. Ir daktaras minejo, kad ateinancia savaite (t.y. 03 20 - 03 26) jei nieko neivyks, reiks skatinti. Bet mano vidine intuicija sako, kad vaikas dar nepasiruoses ir, kad man joks "nepernesiojimas", tiesiog, klaida ju paskaiciavimuose. Juolabiau, kad vaiko tonai puikus ir gimdos kaklelis aklinai uzsidares. Bet gincytis su jais kaip ir nesinori, neduok Die vaikui pakenksiu priestaraudama. Nors vidus taip priesinasi...
Dovanele
QUOTE(Gentle @ 2006 03 19, 19:38)
Kokia man aktuali tema. As pagal paskutinius gydytoju paskaiciavimus jau pernesioju maziu. Bet man tie paskaiciavimai itartini, nes pirmine nustatyta gimdymo data buvo kovo 25, kuri nestumo vidury virto i kovo 13. Ir daktaras minejo, kad ateinancia savaite (t.y. 03 20 - 03 26) jei nieko neivyks, reiks skatinti. Bet mano vidine intuicija sako, kad vaikas dar nepasiruoses ir, kad man joks "nepernesiojimas", tiesiog, klaida ju paskaiciavimuose. Juolabiau, kad vaiko tonai puikus ir gimdos kaklelis aklinai uzsidares. Bet gincytis su jais kaip ir nesinori, neduok Die vaikui pakenksiu priestaraudama. Nors vidus taip priesinasi...
*

Labai slidus reikalas. Pirmo nestumo metu gimdziau po termino praejus 10 dienu ir leliukas buvo su visais pernesiojio pozymiais. Antra karta gimdziau praejus 2 dienom po termino, bet leliukas irgi turejo pernesiojimo pozymiu. Tai reiskia, kad apskaiciuojant pagal menesines yra kazkoks netikslumas, ar mano ovuliacija vyksta nestandartiskai. Todel nebuk taip grieztai nusiteikusi, nes paskaiciavimai gali buti klaidingi ir i kita puse...
inesiuk
sveikutes paskaiciau cia tik pradzia ir gala, ten kazkas vis rase kad baiminasi jog jei kita diena butu gimes vaikas tai geresnis likimas gal butu... o kodel niex negalvoja kad gal kaip tik, atejo kazkas ir isgelbejo vaika nuo "blogu zvaiigzdziu" padedami gimti "geresne" diena mirksiukas.gif as tikiu kad viskas kas mums nutinka yra tik i nauda bigsmile.gif
Angel*
o as tai ir pati nesuprantu,ar gimdziau naturaliai,ar vistik su kazkokiu gydytoju isikisimu.terminas pagal menesines buvo kovo 2 d.ligoninej pasirodziau 9 d.bet nebuvo vietu ir negulde,isleido namo.per laisvas savaitgalio dienas vistiek nepagimdziau,tai atvaziavau jau 14 d.pagulde ligoninen.per apziura pasake,kad 3 cm atsidare, yra galimybe nuleist vandenis ir 15 d.8 val ryte gimdykloj nuleis vandenis.kiek suprantu per apziura sujudino vandenis ar ka ten padare nzn,bet pamazu emem maust ir nakti prasidejo skausmiukai.sulaukiau kol jie pasidare reguliarus ir buvau perkelta i gimdykla.kadangi vandenys nenubego,tai kaklelio atsidarymas nebuvo labai skausmingas,apsiejau be nuskausminimo.o va kai nuleido,tai jau saaalduuuu buvoooo...tai taip ir nzn,ar pati gimdyt emiau,ar padejo ta apziura.bet maziukui viskas ok buvo,svoris 3670,ugis 51,vandenys nezali,nepernesiotas.esu neapsakomai dekinga auksciausiam,kad nebuvo 9 d.vietu,nes manau,kad butu tiek nelauke ir nuleide vandenis. schmoll.gif
o siaip neimu i galva,svarbu maziukas sveikas.ir zinau,kad ilgiau laukti gal ir nelabai butu galima-vistik 42 savaites jau suejo 15 d.na nebent kokia 1 dienele.jau geriau dienele anksciau ,negu pervelai...
Nivea
QUOTE(Isila @ 2006 02 07, 16:17)
mano gimdymą gydytoja irgi skatino. Skemadienį išėjo gleivių kamštis, tai sakė laukt - per tris dienas pagimdysiu. Taip sulaukėm penktadienio. NUvažiavom apžiūrai. Kaklelis buvo 4cm atsivėręs. Paguldė. NUleido vandenis, skatino. Paskui pasirodė, kad placenta jau atsidalinusi ir vaisiaus vandenys žali. Gimdymas tetruko 4val: nuo įžemgimo į gimdyklą be jokių sąrėmių iki kol vaikiuką laukiau ant rankų.
*

Kaip aš suprantu iš tavo istorijos, tai ačiū Dievui, kad jau daugiau gydytojai ir nebetempė gumos doctor.gif nes galėjo ir pavėluot.... blink.gif

kregzde
QUOTE(FaTaFeE @ 2006 02 04, 21:01)
Aš laukiu nesulaukiu, kada nebegalvosiu apie tai, bet matyt Mamos širdis jaučia kas buvo padaryta negerai ..
*

Mažute, negraužk savęs, tu pagimdei sveiką leliuką, nieko dabar jau nepakeisi, viskas yra gerai console.gif Kitą kartą žinosi kaip norėtum ir taip padarysi, dabar pamiršk... Patarimas, kitą kartą pasirink tokią gydytoją, kuri netingėtų atvažiuoti ir savaitgalį mirksiukas.gif
SCHATZELI21
MAN IRGI LEIDO SKATINAMUOSIUS.TUREJAU GIMDYTI VASARIO 14DIENA:TACIAU MANO MERGAITE DAR NESKUBEJO I SI PASAULI.KITA DIENA PRADEJO BEGTI RAUSVOS ISSKYROS.LABAI ISSIGANDAU IR SU DRAUGU NUVAZIAVOME I LIGONINE,NES TRECIADIENIAIS PO PIETU VOKIETIJOJE DAKTARAI NEDIRBA.MUS APZIUREJO IR PASAKE KAD NIEKO BAISAUS TIK BEGA UZSILIKES KRAUJAS,BET DEL VISA KO PADARE ECHOSKOPIJA.IR PASAKE,KAD PAS MANE UZKALKEJUSI PLACENTA IR MAZAI VAISIAUS VANDENU.TUREJAU LIKTI LIGONINEJE.SAKE JEI NEPRASIDES PATS GIMDYMAS IKI KETVIRTADIENIO RYTO TAI LEIS SKATINAMUOSIUS.MUM IR JIS NEPRASIDEJO,TAIGI GAVOME DOZE VAISTUKU.MANO MERGAITE GIME SVEIKA IR AS SAKYCIAU KAD TAI NERA JAU TAIP BLOGAI TIE VAISTUKAI,JEIGU YRA TAM PRIEZASTIS.TACIAU JEIGU DAKTARAS NENORI LAUKTI SAVAITGALIO,KAD TAVO VAIKUTIS GIMTU KADA JIS NORI,TAI KAIP APSKRITAI TOKS DAKTARAS DIRBA TOKI DARBA.
Nivea
Man gydytoja pranasauja pernesiojima. Sake, savaite po termino dar leis nesioti, o paskui, jei lelius neskubes, tai tures isikisti. Kazi, ar tai jau reiskia, kad be skatinamuju neissisuksiu?
ruci
QUOTE(Ingushka @ 2006 04 12, 19:43)
Man gydytoja pranasauja pernesiojima. Sake, savaite po termino dar leis nesioti, o paskui, jei lelius neskubes, tai tures isikisti. Kazi, ar tai jau reiskia, kad be skatinamuju neissisuksiu?
*
mano terminas - 04.10, tačiau jokių požymių aš iki šiol nejaučiu... Tai pratęsė iki 04.19, o paskui - stebės. Tiek mano ginekologė, tiek gydytojas iš GN man paklausus, ar po 04.10 bus skatinamas gimdymas, atsakė, kad min savaitę dar galima nešioti... Tai aš taip ir darau. Tik kartas nuo karto vis pagalvoju, kad gal reikėtų ir trečio specialisto nuomonę išklausyti, tačiau apsiraminu prisiminu, kad nejaučiu jokių gimdymo veiklos požymių.
FaTaFeE
QUOTE(Ingushka @ 2006 04 12, 19:43)
*

jei vaisiaus sirdeles tonai normalus, Jus jauciat judesius, tegu laukia, nors ir savaite, tegu stebi, juk lengviausia suleisti skatinamuju ir psio ..

niu is tikruju tegu padirba savo darbba atsakingai ..

bet Jus neužsispirkit, kaip sako geriau anksciau dviem savaitem, nei veliau viena diena ... bet gi kiekvienas atvejis individualus .. svarbiausia , kad jum suteiktu kvalifikuota visapusiska prieziura .. o ne paskubom ...

gali nereiketi skatinamuju, pirmiausia perplesia vandenu maisa, daznai jis sukelia reguliarius saremius.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.