Įkraunama...
Įkraunama...

Plyšimai, nubrozdinimai gimdymo metu.

Įdomu išgirsti jūsų nuomones ir patyrimus. Mano gimdymas buvo nesunkus, kai atsiguliau ant gimdymo stalo stumti, visai nebejutau skausmo, nors gimdžiau be nuskausminamųjų. Jaučiau tik labai didelį norą stumti, taip matyt skubėjo mano lelius į šį pasaulį smile.gif . Kai pradėjo lįsti galvutė, akušerė apžiūrėjo tarpvietę ir kai baigiau stumti, ji tarpvietę įkirpo. Visai neskaudėjo. Per sekantį kartą aš vaiką išstūmiau, nors ir gydytoja, ir akušerė, pradėjo šaukti, kad dar palaukčiau, bet vaikas jau pats išlėkė smile.gif . Matyt akušerė pagal tarpvietės audinių įsitempimą ir elastingumą nusprendžia, ar kirpti, ar ne. Taigi aš nei rėkiau, stūmiau kaip norėjosi, bet man įkirpo. Vaikas gimė 3,764 kg, o aš pati labai smulki, gal todėl? Bet visgi aš manau, kad čia viskas priklauso nuo tarpvietės elastingumo.
Mano palatos kaimynė gimdė 2,800 kg mergaitę, su epidūru, stambi moteris ir vistiek neišvengė kirpimo.
Kai gimdysiu antrą vaiką, reikės išbandyti masažus, gal padeda, nes jau koks nemalonus jausmas kai gyja susiūta tarpvietė, nei atsisėsti, nei praustis, nei į tualetą nueiti neįmanoma.
Atsakyti
Sveikos, kas darot tuos masažus, tai kokios firmos aliejų ar kremą naudojat, kažkaip nesinori ten bet kuo tepliotis doh.gif, pirmąkart plyšau, tai dabar labai norėčiau šitą masažiuką išbandyt 4u.gif
Atsakyti
As jau to masaziuko atsisakiau schmoll.gif Negaliu net pasisukti taip,kad galeciau ta masaza daryti. Man liko 5 savaites nestuke.gif .Tuoj pat pradeda pilvo apacia skaudeti mad.gif Mat mano leliukas 2.gif didelis bus kaip ir tetukas lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
As darau Kegelio pratimus,tam nereikia sukinetis ar lankstytis tongue.gif
O masaziukui tinka Jonson's baby aliejukas. Jis tikrai nepakenks.
Atsakyti
Sveikutės. na va pagimdžiau aš savo lelių. Dėl masažų- 1 kartą pabandžiau- bet supratau kad ne man jis schmoll.gif , antrą kartą neprisiverčiau daryti. tuos kegelio ar kaip ten pratimus (na kur reikia raumenis sutraukinėti) irgi tik atsiminusi nereguliariai dariau, bet nekirpo, ir neplyšau. na mano fėja tik 2,980kg gimė (nors aš 96 sveriu, nėštumo metu svėriau 102kg) mažylė neblogai pernešiota buvo- odelė visa atsilaupiusi- sutrūkusi, nagučiai rankų užsiriete net kokie ilgi, sakė maumuonėlis labai mažas, o galva 36cm. mano manymu kirpti ar ne priklauso ir nuo leliaus galvos dydžio. man pasisekė nors 27m gimdžiau pirmą bet tarpvietė elastinga. tiesa mažų įtrūkimų neišvengiau, bet tik išorinių, na po 1 siūliuką. sakė galėtų net nesiūti tačiaususiuvus greičiau gis. Na mano manymu pratimai, kadir kokie jie būtų padeda.
Atsakyti
Ruoštis, aišku, galima ir reikia, bet labai daug kas priklauso ir nuo elgesio paties gimdymo metu.

Prieš pusantros savaitės sužinojau, ką reiškia pagimdyti didelį vaiką (4650 g). Labai stengiausi, iš paskutiniųjų bandžiau stumti galvytę ne per stipriai. Ir atsipirkau tik nedideliais įtrūkimais. Iš principo galėjau išstumti per 2-3 stangas (ir labai norėjosi būtent taip padaryti), bet puikiai supratau, kad kelios minutės nekantrumo kainuos kelias savaites kančių.
Žodžiu, tuo metu, kai lindo plačiausia galvos dalis, stengiausi susilaikyti nuo stipraus stūmimo, ir masažavau tarpvietę. Kadangi gimdžiau jau trečią vaiką, gydytojai paliko man veiksmų laisvę, galėjau viską kontroliuoti pagal savo pojūčius. Lengva nebuvo, bet galiu pasakyti, kad beveik pavyko: nors siūlytės net 3 vietose, bet galėjau sėdėti ir eiti be baimės į tualetą jau tą pačią dieną. thumbup.gif
Beje, antrą dukrą pagimdžiau visai be "nuostolių", bet ji buvo kur kas mažesnė: 3800g.
Atsakyti
Labai įdomi mintis, reiks vyro paprašyti, rolleyes.gif manau neatsisakys dėl švento reikalo smile.gif . Bet manau,kad plyši ar ne priklauso ne tik nuo fiziologijos,pasiruošimo, bet ir nuo akušerės "nuotaikos ar supratimo" verysad.gif Kitą syki gali prakirpti reik nereik ,sako kad skausmo neturetum jausti kai kerp , o man kai kirpo tai ....... žadėjau spirti iš kojos blush2.gif
Atsakyti
As skaiciau kazkuriam tai zurnale ,kad kai kerpa skaudeti neturetu,nes kai jau stumi leliu pati anga jau buna tiek isitempusi,kad aptirpsta ir kirpimo neturetume jausti. Nezinau kiek cia tos tiesos g.gif Nes tas kirpimas juk vyksta stumimo metu,kuomet akusere pamato,kad vaikiukas netelpa per anga tada ir ikerpa truputuka,kelis centimetrus. Ikirpimas uzgyja greiciau,nes jis lygus,o kai pati plysti vingiais,tai audiniai ilgiau sugyja. Pati gali plysti keliose vietose,o ikirpimas daromas tik vienoje vietoje. Cia as tiek prisiskaiciusi visokiu daktaru straipsniu biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Lapyna @ 2007 05 12, 16:35)
Ruoštis, aišku, galima ir reikia, bet labai daug kas priklauso ir nuo elgesio paties gimdymo metu.

Prieš pusantros savaitės sužinojau, ką reiškia pagimdyti didelį vaiką (4650 g). Labai stengiausi, iš paskutiniųjų bandžiau stumti galvytę ne per stipriai. Ir atsipirkau tik nedideliais įtrūkimais. Iš principo galėjau išstumti per 2-3 stangas (ir labai norėjosi būtent taip padaryti), bet puikiai supratau, kad kelios minutės nekantrumo kainuos kelias savaites kančių.
Žodžiu, tuo metu, kai lindo plačiausia galvos dalis, stengiausi susilaikyti nuo stipraus stūmimo, ir masažavau tarpvietę.



O kaip gimdant pačiai sau dar ir tarpvietę pamasažuoti? Ar čia sarėmių metu? Svajonė būtų apsieiti be plyšimo ir kirpimo. Būčiau laaaabai dėkinga už bet kokį patarimą kaip gimdyti, aciuks.gif nes jau ne už kalnų 2.gif O pirmą kartą tai kirpo unsure.gif
Atsakyti
Na aš gimdžiau su epidiūru, tai negaliu nieko konkretaus pasakyti, bewt kas gimdė be tai sako, kad visą apima begalinis skausmas ir tik stumiant neskauda ax.gif , ir dėl to dažna gimdyvė stengiasi kuo greičiau išstumti vaikeliį to pasekoje būna plyšimai ir vaikelio traumos.
na o kai gimdai su epidiūru tai viskas daug paprasčiau (bent man buvo) jausmas, kad nori kakų ir stumi tada, jausmas dingsta ir nestumi, vat ir viskas.
Dar svarbu per anksti nepradėti stumti, o tik tada stumti, kai gydytoja liepia.
Atsakyti
QUOTE(Klepesova @ 2007 05 18, 18:01)
Na aš gimdžiau su epidiūru, tai negaliu nieko konkretaus pasakyti, bewt kas gimdė be tai sako, kad visą apima begalinis skausmas ir tik stumiant neskauda  ax.gif , ir dėl to dažna gimdyvė stengiasi kuo greičiau išstumti vaikeliį to pasekoje būna plyšimai ir vaikelio traumos.
na o kai gimdai su epidiūru tai viskas daug paprasčiau (bent man buvo) jausmas, kad nori kakų ir stumi tada, jausmas dingsta ir nestumi, vat ir viskas.
Dar svarbu per anksti nepradėti stumti, o tik tada stumti, kai gydytoja liepia.



As irgi gimdziau su epiduru ir dar lasino skatinancius vaistus. Bet nei kokiu pratimu dariau, nei ka ir neplysau. Saremiu spaudima jutau, bet stumimas buvo lengvas, nieko neskaudejo. thumbup.gif Ir istumiau greitai... bigsmile.gif
Manau, kad plysimai ir kirpimai priklauso nuo moters fiziologijos- jeigu audiniai elastingi tai ir neplysti, jei ne - tai jau tenka kirpti. doh.gif Be to, labai svarbu klausyti akuseres ir gydytojos nurodymu.Teko girdeti tokius atsiliepimus, kad pas vienus gydytojus moterys plysta, pas kitus ne. Kiek cia tiesos nezinau, bet pacios gimdyves pas vienus gydytojus verziasi, nes zino kad pas juos gimdymas bus grazus prisiminimas, o ne skausmo prudai po gimdymo....
Atsakyti
Plyši gimdant ar ne, be abejo, pirmiausia priklauso nuo moters fiziologijos ir vaikelio dydžio. Ir vis dėlto gimdant dažnai tik akušerių kompetencija lemia, ar bus plyšta daug, ar tik truputį, ar gal visai ne.

QUOTE(Zibute24 @ 2007 05 16, 19:50)
Ikirpimas uzgyja greiciau,nes jis lygus,o kai pati plysti vingiais,tai audiniai ilgiau sugyja. Pati gali plysti keliose vietose,o ikirpimas daromas tik vienoje vietoje. Cia as tiek prisiskaiciusi  visokiu daktaru straipsniu biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif  4u.gif

Aš irgi visokių straipsnių skaičiau tongue.gif Ir kai kuriuose buvo sakoma, kad kirpimas ne visada apsaugo nuo tolesnio plyšimo. Be to, kartais kerpama be didelio reikalo, kiek per daug.
O dar patyrusios mamos sako, kad nedidelis plyšimas gyja maloniau ir greičiau, nei kirpimas. Panašiai kaip pjautinė žaizda: jei įsipjauta tikrai aštriu peiliu, lygūs kraštai ilgiau nenori sukibti.
Žinoma, tuo atveju, kai stipraus plyšimo neįmanoma išvengti, kirpimas padeda.

QUOTE(Nemezija @ 2007 05 17, 13:18)
O kaip gimdant pačiai sau dar ir tarpvietę pamasažuoti? Ar čia sarėmių metu?

Tarp stangų. Kai vaiko galva jau įsistato, o tarpvietė įsitempia iki deginančio skausmo.
Na, bet paprastai ta kūno dalimi stumiant rūpinasi akušerės. Man, kaip gimdančiai trečią, ir dar vandeny, buvo leista savimi pasirūpinti pačiai. smile.gif

QUOTE(little_honey @ 2007 05 17, 21:53)
tai kaip suprantu, kad ir buna noras stumti, nereikia skubeti g.gif , ar kaip?

Stumti reikia, ir stipriai, bet ne visą laiką. Prieš patį galą, prieš užgimstant galvytei, reikėtų stumti švelniau. Na, trečiu gimdymu jau tą "galą" gerai jauti, bet gimdant pirmą kartą, tam turėtų suvadovauti akušerė.

Beje, dėl to, kada pradėti stumti, irgi geriau paklausti akušerės. Pirma stanga gali būti apgaulinga, kartais kaklelis dar nebūna pilnai atsidaręs ir gali įtrūkti - o gyja jis paskui ilgai ir apkartina intymius santykius (čia iš asmeninės patirties).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lapyna: 18 gegužės 2007 - 22:21
QUOTE(Lapyna @ 2007 05 18, 23:17)
Plyši gimdant ar ne, be abejo, pirmiausia priklauso nuo moters fiziologijos ir vaikelio dydžio. Ir vis dėlto gimdant dažnai tik akušerių kompetencija lemia, ar bus plyšta daug, ar tik truputį, ar gal visai ne.

Esu baigusi medicinos mokslus. Man zmogaus fiziologija ir anatomija puikiai zinoma. Zinoma nesu ginekologe. Todel patirties neturiu. Kaip sakoma teorija sausa saka, viska lemia praktika.

Man sunku suprast kaip plystama. Siaip gimdymas yra gamtos sutvertas fiziologinis reiskinys. Dievas tikrai nesutvere, kad mes plystume. Vadinas plysimus lemia kiti veiksniai. Spejimus turiu keleta:
1) Siais laikais mamos mazai juda. Todel moterys yra fiziskai silpnos.
2) Labai madinga vartoti dirbtinius vitaminus, mineralus. Vaikas uzauga sveikas, stiprus bet labai didelis.
3) Epidurinis nuskausminimas. Veiksnis didinantis plysima.

As asmeniskai vartosiu dirbtinius vitaminus, tikriausiai prasysiu nuskausminimo lotuliukas.gif . Bet tik vieno neatsisakysiu fizinio aktyvumo. Sportavau iki 22 metu. Dabar esu maziau fiziskai aktyvi, bet manau kad lengvo pasiplaukiojimo baseine neatsisakysiu. smile.gif

Ziuresim kaip bus.
Atsakyti