Įkraunama...
Įkraunama...

Plyšimai, nubrozdinimai gimdymo metu.

sunus gime 3830g..nei plyšau nei kirpo...
Atsakyti
Gimdžiau su epidūra dukrytė 3900 g.54cm. neplyšau.viskas tvarkoje. thumbup.gif Nesibaiminkite...Svarbiausia klausyt nurodymų.
Atsakyti
O mane kirpo pirmaji karta,paskui susiuvo,nei skausmo,nei kazkokio didelio diskonforto nejutau.Tiesa sedet galejau kuri laika tik ant vienos puses ir tiek.TAD NESIBAIMINKIT-gydytojai jei bus reikalas pakirps,net nejusit-nuskausmins.Atrajam gimstant-nekirpo,bet plysau,bet nedaug,gydytojas,net sake siut nereikia.Bet akusere pajuokavo-sutvarkykim,kaip priklauso-paskui atvaziuos vyras ir isbars,kad isdraskem zmona. biggrin.gif Mano vaikuciai gime nemazi vyresnysis -3700,mazasis-4320.
Atsakyti
tiek per pirmaji gimdyma, tiek ir per antraji teko siuti..kadangi pati esu smulki o pirmagimis buvo 3650 g, o antrasis 4380 g.
Atsakyti
Gimdžiau su epiduru, skatinamaisiais net kelios lašalinės, bet pagimdžiau be problemų, jokių plyšimų. Mažius gimė 3910g.
Antrą irgi gimdyčiau tik su epiduru.
Atsakyti
As neplysau, nei kirpo thumbup.gif netepiau ir nedariau jokiu pratimu.
Svarbiausia buvo stumti tik tada, kai yra saremis.stipriai ir ilgai. taip dariau ir neuzilgo pasirode musu mazylis wub.gif
Atsakyti
Man pirmus du kartus kirpo, trečią kartą stipriai plyšau. Kirpimo net nejutau, išvis nė trupučio. Plyštant skaudėjo siaubingai. Pagrindinis skirtumas - pirmus du kartus papuolė normali medikų komanda, trečią kartą - kyšininkai, kuriems nieko nedaviau. Užtai trečią kartą mane tyčia suklaidino, kada stumti.

Todėl manau, kad svarbiausia - kvalifikuota pagalba gimdymo metu. Aš dariau Kėgelio pratimus, labai dažnai sėdėdavau turkiškai, esu gana jauna ir sveikai gyvenu smile.gif , bet visus kartus neapsieita be žaizdų - matyt, genai tokie.

Netrukus laukia ketvirtas kartas. Gydytojai, rodos, bus normalūs. Iš to, kaip man sekėsi anksčiau, spėju, kad liksiu kirpta. mirksiukas.gif
Atsakyti
Apsiskaiciau cia ir nusprendziau, kad genai, genai valdo mus. smile.gif Kaip fiziologija sutverta, taip ir plysti/neplysti.
Ziuresim, kaip cia man bus. g.gif
Atsakyti
Toks klausimėlis man kilo... Nesinori naujos temos užvedinėti.

Esu iš tų, kurios bijo ne gimdymo, o plyšimo ir siuvimo skausmo. Žinant, kad dabar XXI amžius, manau, kad, švelniai tariant, keista, kad turime gyventi su tokiomis baimėmis...

Šiaip prieš gimdymą tarpvietę normalu būtų nuskausminti, nes nežinai, kas tiksliai laukia. Aišku, gyd. įstaigos taupo ir to nedaro. Tai aš ir pagalvojau, ar negali pati gimdyvė prieš gimdymą sau kaip nors vietiškai nuskausminti tą vargšę vietą? Gal yra kokių šaldančių purškalų, gelių ar kt. anestetikų, kurie suveiktų tai valandai ar porai, kol viskas įvyksta, kol susiuva (nes ir siuvimo pojūčiais ne kiekviena liekam patenkinta, aš bent jau tikrai nelikau)?

Ieškojau internete, tai radau mažai. Daugumos vietinių anestetikų negalima purkšti/tepti ant žaizdų. Radau iš esmės tik kažkokį gelį Green Baby (www.efor.lt), kurio veiksmingumu kažkaip abejoju (anotacijoj parašyta, kad kviečių gemalų ir simondsijų aliejai šaldo ir ramina - nesu girdėjus, kad šie aliejai šaldytų (??)). Dar radau Lidoposterin tepalą - čia jau chemija, veikia Lidokainas. Šituo visai tikiu, tik neramu, ar negali jis kokiu nors būdu padaryti žalos kūdikiui. Realiai manau, kad neturėtų - jei gelį teptum ne prieš pat gimdymą, jis turėtų susigerti, o iki vaiko gimdoje tai jau tikrai neprieis.

Dar galvoju, gal vaistinėj pasiklausti patarimo.

Ką manot apie tai?
Atsakyti
QUOTE(ner_ko @ 2009 10 22, 12:33)
Toks klausimėlis man kilo... Nesinori naujos temos užvedinėti.




Siaip tai pries kerpant nuskausmina, suleidzia vaistu, siuvant irgi.
Skaudejo, bet ne baisiai. Labiausiai skauda jau po visko, kol sugyja.
Atsakyti
O man labiausiai skaudėjo būtent kai siuvo smile.gif (jei neskaitysiu plyšimo, bet šįkart primygtinai prašysiu, kad kirptų). Gimdžiau, kaip rašiau, jau tris kartus, ir visus kartus man pritrūko nuskausminimo, trečią kartą ypač. Nors man ir aiškino, kad dvi ampules suleido, jutau kiekvieną prisilietimą, jau nekalbant apie dūrį. O kadangi plyšimas buvo didelis, tai kankinausi atsakančiai.
Todėl bandau ieškotis kokios alternatyvos... Beje, su skausmą malšinančių vaistų taupymu susidūriau ir tada, kai gimdant pirmagimę buvo nepaprastai skausmingi sąrėmiai. Į galą per kiekvieną sąrėmį nualpdavau iš skausmo, paskui pradėjau kliedėti. Personalas ėjo žiūrėt į tą aparatą, kuris rodo sąrėmio intensyvumą, ir buvo labai nustebę, kad man taip stipriai skauda, nors tik 6 cm atsidarę, žavėjosi mano kantrumu, bet vaistų nuo skausmo neskubėjo suleisti. Kai išmaldavau, suleido nospos (kurios poveikio nė nepajutau), o tada pasakė, kad daugiau nebegalima. Aš ne gydytoja, bet manau, kad bent kiek palengvinti mano būklę vaistais tikrai buvo galima. Aišku, jei turi tų vaistų ir jų netaupai. Gimdžiau Vln, Antakalnyje.
To pirmojo gimdymo skausmai man paliko ir ilgalaikį poveikį - labai sužemėjo mano skausmo slenkstis apskritai bet kokiam skausmui. Iki tol ir kaulų lūžius, ir sumušimus, ir galvos, ir kt. skausmus gerai iškęsdavau. O pasidariau netoli krištolinės. verysad.gif
Atsakyti
Gimdant labai svarbu klausytis ką sako gydytojas ar akušeris, kuris priima gimdymą. Tada tikimybė plyšti smarkiai yra tikrai nedidelė. Didžiausia plyšimo priežastis yra per stiprus ir staigus stūmimas. Jei geras gydytojas, tikrai klausant jo, tikimybė plyšti sumažėja per pusę. Bet gerai žinau, ką reiškia klausyti ... ypač kai liepia sąrėmį prakvėpuoti... Žiauru...
Atsakyti