Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Plyšimai, nubrozdinimai gimdymo metu.
Supermamų klubas > Apie nėštumą ir gimdymą > Gimdymas
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Board
QUOTE (norge @ 2004 02 13, 12:28)

Vat plysimo tai nenoreciau. Dziaugiuosi, kad kirpo- siules tvarkingos, grazios, sugijo tvarkingai. Juk pjautines zaizdos sugija graziau, nei plestines- nieko naujo.
Plius, po susiuvimo praejus savaitei kitai, jautiesi kaip negimdziusi tongue.gif .

Na kaip ir nieko naujo tame kad plestines zaizdos greiciau gija uz pjautines tongue.gif rolleyes.gif
norge
Auges, pjautines ir SUSIUTOS sugija tikrai graziau ir greiciau, nei plestines wink.gif . Kai i traumatologini atveza su baisinmgom plestinem zaizdom, tai "apdirba" zaizdos krastus, o po to susiuna wink.gif . Kad randai butu grazesni.
Board
Na va vel prasideda tongue.gif
As esu pries kirpima, nes:
1.kerpa tiek kiek atrodo geriau (dazniausiai per daug, daug per daug)]
2. lygus zaizdos krastai mazesniu "plotu" lieciasi tarpusavy
3. plysta tiek kiek reikia
4. plysta ten kur reikia
5. plestine zaizda sunkiau siuti, taciau del savo nelygaus pavirsiaus ji kabinasi geriau nei pjautine

P.S. Norge nenoriu gincytis, visos temos parode kad sutavim gincytis beprasmiska rolleyes.gif laugh.gif , taip pat kaip ir su manim. Todel liekam prie savo nuomoniu, ir valio

P.P.S. tik nereik pateikinet baisingu pavyzdziu kai plysta nuo vienos ausies iki kitos, ir kaip sunku susiut ir kaip sunkiai gija, maciau skaiciau girdejau, likau prie savo nuomones wink.gif
Foxenas
Nu mano vaikas irgi be keliu gramu 4 kg. Gimdziau su epiduralu, Gydytojas mate, kad plysiu, tai klause ar kirpti. Neleidau. Nu ir nieko, gavau keleta smulkiu iplysimu ir viskas. Neskaudejo visai. Taigi net jei ir zada plysima, tai dar nereiskia, kad jis bus didelis, ypac, jei epiduralas veikia, ir raumenys nesispazmuos nuo truminio skausmo.
Natalija
Ir as jau rasiau apie tos masazus,nes man gydytoja nuolat kartodavo apie tai.As pagimdziau 3vaikus,plisimu nebuvo neivieno.
Vyras man nuolat tampidavo polengva kiekviena vakara,su pirstais ta vieta.Taip lepe gydytoja.
Ir apie kirpimus galiu pasigincit ne i nauda Norges,taip pat daug perskaiciau literaturos apie pjaustimus ir plisimus.
Kiek yra pavizdziu ,kad plisimai greiciau gyja.O pjauna visada daug,nes to metu kai gimdai niekas nesicackina ir neziuri i tai ,kaip bus graziau.
lengvute
“Dažnai kerpama todėl, kad medikams lygiai kirptą vietą yra daug lengviau susiūti nei nelygų plyšimą. Tačiau gimdydama "plyšta" tikrai ne kiekviena, beje, tai labai priklauso ne tik nuo įgimto audinių elastingumo ir tinkamo pasiruošimo gimdymui (tarpvietės masažas, šiltos vonios, Kėgelio pratimai, pasirinktos pozos gimdymo metu), bet ir nuo priimančios akušerės - kiek ji padės mamai lėtai išgimdyti vaikelį, kiek prilaikys, ištemps audinius. Paprastai prakerpama daugiau, nei būtų įplyšę (nors skelbiama, kad epiziotomija daroma kraštutiniu atveju, ligoninėse tas "kraštutinis atvejis" - du gimdymai iš trijų..). Gimdymas namuose padeda išvengti epiziotomijos kaip nereikalingos "profilaktinės" priemonės, o ir pačių plyšimų skaičius žymiai mažesnis”.

happy
Kiek zmoniu tiek nuomoniu..
Buvau pries pora dienu paskaitelej apie gimdyma KMUK,
tai ten akcentavo kad KMUK nebedaromi kirpimai, jei jau
mato kad plysi tai leidzia plysti. Nes vienas KMUK gydytojas
irode , jog po savaiminiu plysimu gija zaizda lengviau ir
komplikaciju buna maziau.
ragnez
zheurei abidna, kad apie tarpvietes masazha i riv. kitas priemones, padedanchias ishvengti plyshimu, suzhinojau jau post factum. per pirma gimdyma mane sukarpe, paskui taip susiuvo, kad po pusantru metu myledamasi kiekviena karta jaucheusi kaip nekaltybe prarasdama unsure.gif
per antra gimdyma vel kirpo, nes tarpviets randas buvo neelastingas... dar acirado papildomai ir plyshimu sad.gif karoche... nu bent jau susiuvo laisveu shi karta...
nu va, pasiguodzheu...
Linetė
Aš kategoriškai buvau prieš kirpimą, kai lankiausi Mažylyje, man pasakė, kad tikrai reiks kirpti, nes labai klubai siauri, tarpvietė vėl kažkokia...Jau be gimdymo tipo žino. Paskui pradėjau lankytis KMUK, tai ten net kalbos tokios nebuvo, kad kirpti. Sakė tokį dalyką gydytojas gali pamatyti tik vykstant gimdymui, o be to kaip ir Eglek girdėjo, taip ir man sakė, kad plyšimai visada būna mažesni nei kirpimai ir greičiau gyja. Per gimdymą plyšau bet vos vos, sėdėt galėjau iškart, nes akštai plyšo, o sugijo labai greitai. Todėl manau, kad kai kurie gydytojai kerpa visoms iš eilės reikia ar nereikia. Prieš gimdymą išsiaiškinkit kokia gydytojos nuomonė tuo klausimu ir galėsit pareikšt savo nuomone.
Ele
Man labai nepatinka daugelio gydytoju isankstine nuostata visas karpyti. Kai tariausi del gimdymo, iskart gydytojai pasakiau savo neigiama paziuri i kirpimus ir paprasiau neskubeti kirpti. Nezinau, ar gydytoja i tai atsizvelge, bet nei man kirpo, ir nei plysimu buvo. smile.gif
Dar pridursiu, kad nei kokiu nors masazu, nei specialiu tarpvietes pratimu niekad nedariau.
Čillė
Na aš ką atsimenu iš gimdymo, tai kad kai lindo jau atrodo galvutė vaiko, tai gydytoja kažką viena kitai sakė - susidaro žiedas , kerpam. blink.gif (o kas ten per žiedas tai net neturiu supratimo)Ir kirpo sad.gif Sakiau jau geriau gimdysiu dar kartą, negu po to 3 savaites kentėsiu skausmą po kirpimo doh.gif wink.gif
Astuliukas
Butinai reikia tarpviete ruosti gimdymui ir apsaugoti nuo plysimo. Keli budai: arba reikai sutraukineti tarpvietes raumenis (tarsi slapuma sulaikant) arba su aliejumi, masazuoti tarpviete kiekviena vakara. As aisku patingejau saziningai daryti, o be to sirgau pienlige, kurios niekaip nejo isgydyti, todel truputi plyso. Bet ginekologas matyt gerai susiuvo, nes nejauciu nieko, o tai svarbiausia wink.gif
Raideles
QUOTE (molli @ 2004 05 31, 14:58)
Sakiau jau geriau gimdysiu dar kartą, negu po to 3 savaites kentėsiu skausmą po kirpimo doh.gif wink.gif

Oho.. blink.gif Mane kirpo, susiuvo, bet ne trupucio neskaudejo (na, tik siuvimo metu siek tiek wink.gif ) po susiuvimo is karto galejau ir vaikscioti, ir guleti kaip noriu - visiskai neskaudejo. Tik pavyzdingai 10 dienu nesisedau, laukiau kol sugis smile.gif Teko girdeti toki ginekologo darbo ivertinima: jei po susiuvimo moteris gali vaikscioti ir neskauda - tai susiuvo gerai...
Čillė
QUOTE (Raideles @ 2004 05 31, 15:27)
Oho.. blink.gif Mane kirpo, susiuvo, bet ne trupucio neskaudejo (na, tik siuvimo metu siek tiek wink.gif ) po susiuvimo is karto galejau ir vaikscioti, ir guleti kaip noriu - visiskai neskaudejo. Tik pavyzdingai 10 dienu nesisedau, laukiau kol sugis smile.gif Teko girdeti toki ginekologo darbo ivertinima: jei po susiuvimo moteris gali vaikscioti ir neskauda - tai susiuvo gerai...

Tau pasisekė, o man dar ir dabar baisu prisiminti g.gif O gal priklauso kiek siuvo, juk būna kad vos vos įplyšta ir susiuva, o būna susiuva daug g.gif
happy
Ai va dar ka per ta paskaita KMUK sake, kad gydytojams
visada lengviau prakirpti ir po to susiuti zaizda lygiais krastais,
bet kaip minejau jog vienas is gydytoju per savo praktika irode
jog gyja lengviau ir pasaliniu poveikiu buna maziau kai plysta naturaliai,
o ta problema kad gydytojui sunkiau susiuti tai kaip sakant, cia jau
gydytojo problema, svarbiausia pacientas.
Dzordza
Yra dar kitas pratimukas, nezinau kiek padeda, po menesiuko tik galesiu pasakyt biggrin.gif
Atsisedi kaip turkiskai tik stengiesi sudeti peda su peda. Ir stengiesi atlenkti kelenius kuo zemiau, geriausia iki zemes. Ir taip plasnoti su keleniais. Nu cia pratimas jau maximum, paprasciausias variantas kuo daugiau bent turkiskai pasedet kad tarpviete pasitampytu.
Natalija.it
QUOTE (Astuliukas @ 2004 05 31, 15:18)
Butinai reikia tarpviete ruosti gimdymui ir apsaugoti nuo plysimo. Keli budai: arba reikai sutraukineti tarpvietes raumenis (tarsi slapuma sulaikant) arba su aliejumi, masazuoti tarpviete kiekviena vakara. As aisku patingejau saziningai daryti, o be to sirgau pienlige, kurios niekaip nejo isgydyti, todel truputi plyso. Bet ginekologas matyt gerai susiuvo, nes nejauciu nieko, o tai svarbiausia wink.gif

Aš dariau visokius pratimus ir rezultatai buvo tokie: per pirmą gimdymą kirpo, bet tikrai sakė, kad būtų plyšę, per antrą plyšo ne tik geroji vietelė, bet ir gimdos kaklelis. 2 savaites po gimdymo negalėjau normaliai nė pasysiot, grauždavo nerealiai. Vyras jodu tepliodavo, tai dantis sukandus laikydavau blink.gif Nelinkiu noekam tokio malonumo doh.gif
Astuliukas
QUOTE (RamuneA @ 2004 06 02, 12:55)
Aš dariau visokius pratimus ir rezultatai buvo tokie: per pirmą gimdymą kirpo, bet tikrai sakė, kad būtų plyšę, per antrą plyšo ne tik geroji vietelė, bet ir gimdos kaklelis. 2 savaites po gimdymo negalėjau normaliai nė pasysiot, grauždavo nerealiai. Vyras jodu tepliodavo, tai dantis sukandus laikydavau blink.gif Nelinkiu noekam tokio malonumo doh.gif

Matai man tai nekirpo, leido plysti, nes taip as norejau.
O del sysiojimo, man negriauze, bet as pirmom savaitem sysiodama visada dar ant tos vietos pildavau vandeni, kad slapimas skiestu ir taip negriaustu.
Raganiūkštė
Pienligė truputį kankino, bet neilgai, vaikutis gimė nedidelis (3 kg), o mane kirpo, nes sakė, kad raumenys trapūs ir gali plyšti. Kad kirptą vietą geriau siūti ir geriau gyja. Na nežinau, kaip ten būtų, jei nebūtų kirpę, gal plyščiau, gal ne. Susiuvo greit, porą siūlyčių buvo, po keturių dienų galėjau sėdėt, po 10d. nieko nebejaučiau. Kai po 6 sav. nuėjau pas ginekologę, tai sakė, kad jei popieriuke nebūtų parašyta, kad daryta epiziotomija, tai net neįtartų, kad kažkas ten daryta - taip gerai sugiję clap.gif . O nepatogumo buvo tik tiek, kad kokį pusmetį mylėdamasi truputį jausdavau tempimą ties rando vieta. Bet prasitampė paskui ir praėjo tas tempimas wink.gif .
Gal dėl to taip gerai sugijo, kad aš sąžiningai prausdavausi po kiekvieno nuėjimo į tualetą (net ir su mažu reikalu); stengiausi kiek įmanoma geriau vėdinti tą vietą (pvz. ligoninės lovoj gulėdavau be kelnaičių, tik su paklotu ant paklodės).
Etina
QUOTE (Raideles @ 2004 05 31, 13:28)

ir man taip pat. saziningai nesedejau 10 dienu. bet ligoninej, kai ateidavo terapeute, pratimuku parodyt, iskart pareiskiau man sunkesniu prasom biggrin.gif laugh.gif matyt, todel antra diena po gimdymo namo paleido smile.gif ir dabar kai reikes gimdyti, jei bus tikimybe,kad plysiu, prasysiu, kad kirptu.
meduliukas
O man gydytoja sake, kad plysimas priklauso nuo akuseres darbo - maniske taip vaikiuko galvute islaviravo, kad tik vos nubrozdino, viena siule padare, kad lengviau sugytu, ir nieko visai najauciau po to.O lelyte mano nemaza gime clap_1.gif
Foxenas
Pienliges neturejau, striju irgi. Vaikas - 4kg. Pries pat gala klause - kerpm ar plystam savaime. Panorejau plysti. Gavau keleta negiliu itrukimu. Jokiu problemu nei su sedejimu nei su tuoleto reikalais neturejau jau kita diena... Pratimu jokiu nedariau, aliejais netepiau. Nei pries, nei po... Tiesa vienoj vietoj vistik nekokybiskai susiiuvo ir randas buvo skaudus sueities metu. Tuomet padare kosmetine operacija ir ji ispjove. Tiek tos bedos. rolleyes.gif
Jūra_
Aš po kirpimo, plyšimo ir susiuvimo mėnesį vos pajudėti galėjau, o žaizda dar dabar ne visa surandėjusi. Nuolat jaučiu skaudų tempimą. O pienlige rimtai nesirgau...
aidaja
Aš irgi nei pratimus dariau, nei tepiau kuo, o pagimdžiau 4,2kg riestainį, be nuskausminimo, be plyšimų. Šiaip, manau, labai svarbu gydytojo profesionalumas: nepamenu tiksliai detalių, nes ne tas gimdymo metu rūpėjo, bet prisimenu, kad gydytoja pasakė: dabar nestumk, kvėpuok, kitaip suplyši, paskui kažką padarė ir tikrai nieko laugh.gif
nendrelė
Man akusere sake, kad plysau del pienliges, nes atseit del jos maksties sieneles ir taip buvo mikroskopiniais plysiukais suplysinejus ir neatlaike. Bet gal cia mano unikalus atvejas, nes as pienlige sergu super daznai ir niekaip neatsikratau sad.gif Nors plysau plg nedaug, nors lelyte gan nemaza - 3650g. thumbup.gif
aidaja
mimimi, siūlyčiau ieškotis gero ginekologo pagalbos. Mano draugė turėjo tą bėdą ir pienlige sirgo kelerius metus, tai buvo nuolatinė būsena ir gydytojai sakė, kad niekuo padėti negali - tai organizmas nusilpęs, tai dar kas sad.gif O paskui pienligė metėsi į kitus organus: grybelis perėjo į akis, dar vėliau į kitus organus (supūliavo keli rankų nagai, jie nuslinko, pasidarė tyrimus, pasirodo - candida grybelis). Tada jau ieškojo rimtesnės pagalbos, gėrė kažkokius labai stiprius ir brangius vaistus ir pasveiko. Ir jau metai - nieko clap.gif
nendrelė
šiaip aš savo gydytoja labai patenikta, esu apie ją labai geros nuomonės, bet man irgi keista, kad čia tipo nepagydoma. Panaudoju žvakutes, praeina, bet po kiek laiko ir vėl. Keisčiausia, kad jos nuomone vyro nereikia gydyti. g.gif Gal tikrai reiktu ir kito gydytojo nuomone sužinot...
glinglingas
nu cia del zvakuciu pagazdinot unsure.gif man jau tuoj gimdyti, o tik ka sunaudojau zvakutes ishrashytas ginekologes dry.gif
ash nusiteiksusi blogiausiam, bet vistiek nemalonu plyshti butu huh.gif
aidaja
mimimi, tikrai, konsultacija su kitu ginekologu nepakenktų tongue.gif O vyrą gydyti, kiek žinau, BŪTINA g.gif
lengvute
man gimdykloj sakė, kad tai labiausiai priklauso nuo gimdyvės ir..akušerės rolleyes.gif (aišku, dar nuo vaiko svorio, audinių elastingumo (kuo jaunesnė, tuo jie elastingesni) ir t.t.)
mjk
as irgi esu is drauges girdejusi, kuri Kauno klinikose pas cerniu gimde berods tongue.gif jog ji neplyso, pasak gydytoju tai todel, kad menesi pries gimdyma, vyras sazinai gai su aliejumi masazavo tarpviete. rolleyes.gif na, bet manau tikrai kiekvienai nuo jos individualaus organizmo priklauso biggrin.gif
Zaiza
Plysau siek tiek ir as kaip sake kad dukrytes galvyte didele buvo ir siaip nemaza 4244g user posted image
Bzzz
O mane domina, ka reiskia nedaug plysau? Su pirmaja plysau, man uzdejo dvi siules, sedeti niekas nedraude, tai ir sedejau nuo pat pradziu, nors diskomforta jauciau, tai savaime ant ko nors minkstesnio ar ant sono.
O cia kazkuri minejo, kad jos drauge kirpo nuo ausies ligi ausies ir uzdejo 24 siules! doh.gif cry.gif Man tai skamba kaip is siaubo filmo - paaiskinkit, negi tikrai taip buna ir ka reiskia nuo ausies ligi ausies? blink.gif
Board
QUOTE(Bzzz @ 2005 11 21, 14:40)
O mane domina, ka reiskia nedaug plysau? Su pirmaja plysau, man uzdejo dvi siules, sedeti niekas nedraude, tai ir sedejau nuo pat pradziu, nors diskomforta jauciau, tai savaime ant ko nors minkstesnio ar ant sono.
O cia kazkuri minejo, kad jos drauge kirpo nuo ausies ligi ausies ir uzdejo 24 siules!  doh.gif  cry.gif Man tai skamba kaip is siaubo filmo - paaiskinkit, negi tikrai taip buna ir ka reiskia nuo ausies ligi ausies? blink.gif
*

Savaime suprantama kad nuo ausies iki ausies tai perkeltine prasme (ta prasme kad daug - gali būti ir iki išeinamosios angos, ar į viršų). Plyšimai gali būti irgi labai įvairūs - ar tik tarpvietė plyšta (ir vėlgi ar į šoną, ar į viršų, ar į apačią), ar makšties senelės plyšta, kaklelis gali plyšt. Daug ar nedaug plyšo pasakys gydytoja, taip pat visas priežiūros subtilybes - sedėjimas, gydymas ir t.t.
Bzzz
QUOTE(Auges @ 2005 11 22, 09:34)
Savaime suprantama kad nuo ausies iki ausies tai perkeltine prasme (ta prasme kad daug - gali būti ir iki išeinamosios angos, ar į viršų). Plyšimai gali būti irgi labai įvairūs - ar tik tarpvietė plyšta (ir vėlgi ar į šoną, ar į viršų, ar į apačią), ar makšties senelės plyšta, kaklelis gali plyšt.  Daug ar nedaug plyšo pasakys gydytoja, taip pat visas priežiūros subtilybes - sedėjimas, gydymas ir t.t.
*

Aciu, Auges, uz info, truputi aiskiau pasidare. Bet baime kazkodel nepraeina sad.gif
persikas
Ar plyši ar neplyši dažniausiai priklauso nuo gydytojos, akušerės ar pribuvėjos. Ji turi pasakyti kada stumti ir kada kvėpuoti, laukti. Kartais neplyšimo kaina - pora valandų papildomo darbo. O jei prakerpi viskas vyksta žymiai greičiau. Galbūt todėl Lietuvoje tiek daug kirpimų... ? g.gif Dar yra versija kad kirpimai geriau gyja, tačiau mano nuomone, juos žymiai paprasčiau siūti, o del gyjimo... Juk kai plyšta, tai plyšta per tas vietas kur silpniausi audiniai, o kai kerpama, kerpama bet kur.
Aš neplyšau, buvo nubrozdinimas, bet turbūt todėl, kad dukrytė panoro rankytę pirma ištraukti biggrin.gif Tą pačią dieną sėdėjau, vaikščiojau ir jokio nepatogumo nejaučiau, tik į toletą išeit nelabai malonu būdavo... Manau kitu atveju būčiau "iki ausų"...
O šiaip siūlyčiau aptarti šį klausimą su savo gydytoju, ir aiškiai pasakyti ko norit. Žinoma ne visada, tačiau dažniausiai to tikrai galima išvengti. Sėkmės!
Ramacka
Man irgi teko patirti si dalikeli verysad.gif , bet netaip jau ir daug- 3 siules, bet ir tai gan ilga laika buvo nemalonu .
♥Bella♥
jei nebutu kirpe, buciau plysus, o jokios pienliges ne kvapo nebuvo mirksiukas.gif
Kitokia82
QUOTE(Tiger_babe @ 2006 10 02, 17:06)
jei nebutu kirpe, buciau plysus, o jokios pienliges ne kvapo nebuvo mirksiukas.gif
*

As tai zinau,kad tikrai plysiu,bet paskaicius jusu mamytes nuomones nebezinau ar geriau paciai plysti r neleisti,kad kirptu g.gif
Sauja
QUOTE(sandryte24 @ 2006 10 11, 10:49)
As tai zinau,kad tikrai plysiu,bet paskaicius jusu mamytes nuomones nebezinau ar geriau paciai plysti r neleisti,kad kirptu  g.gif
*

geriausia turbūt būtų tau nenusiteikti blogiausiam variantui, gal tada nereiks nei plyšti, nei siūti smile.gif
aldyte

Neįmanoma žinoti, kad plyši. Nesąmonė. Tie, kas tau taip pasakė - netiesą kalba.

Teisingai buvo parašyta Persiko, plyšimas/neplyšimas didžiausia dalimi priklauso nuo gydytojo ir akušerės profesionalumo, gimdymo pravedimo taktikos (kuo agresyviau stimuliuojama, tuo labiau plyštate), na ir, žinoma, nuo moters audinių elastingumo.
Tas elastingumas nėra kažkos nekintantis baubas - jis keičiasi, reaguoja į hormonus, psichologinę savijautą (pvz. baimė ir skausmas mažina elastingumą). Elastingumo ir užgimimo be plyšimų reikia siekti ir norėti.

O kirpimas, kaip jau daug kur Supermamoj rašyta, ir mokslininkų įrodyta nieko gero neduoda. Kerpa tik dėl įpratimo/asmeninio užsispyrimo/nenoro pripažinti ydingos praktikos. Skaičiau keletą mokslinių studijų šiuo klausimu. Daugelio gimdymo centrų ir ilgų metų patirtis rodo - kirpti nėra jokios prasmės.
O jūs turite teisę nesutikti. Ar žinote?
Kitokia82
QUOTE(aldyte @ 2006 10 11, 20:42)
Neįmanoma žinoti, kad plyši. Nesąmonė. Tie, kas tau taip pasakė - netiesą kalba.

Teisingai buvo parašyta Persiko, plyšimas/neplyšimas didžiausia dalimi priklauso nuo gydytojo ir akušerės profesionalumo, gimdymo pravedimo taktikos (kuo agresyviau stimuliuojama, tuo labiau plyštate), na ir, žinoma, nuo moters audinių elastingumo.
Tas elastingumas nėra kažkos nekintantis baubas - jis keičiasi, reaguoja į hormonus, psichologinę savijautą (pvz. baimė ir skausmas mažina elastingumą). Elastingumo ir užgimimo be plyšimų reikia siekti ir norėti.

O kirpimas, kaip jau daug kur Supermamoj rašyta, ir mokslininkų įrodyta nieko gero neduoda. Kerpa tik dėl įpratimo/asmeninio užsispyrimo/nenoro pripažinti ydingos praktikos. Skaičiau keletą mokslinių studijų šiuo klausimu. Daugelio gimdymo centrų ir ilgų metų patirtis rodo - kirpti nėra jokios prasmės.
O jūs turite teisę nesutikti. Ar žinote?
*

Na istikruju tai as cia nusprendziau,kad plysiu ax.gif ,nes labai jau siaura mano makstis ir siaip pati esu mazyte ir smulkute,o lelius nemazas,tai manau sunkiai man seksis gimdyti fear.gif
aldyte

na, nebūk tokia tikra. Smulkios liaunos mamos kartais lengviau gimdo.
Aš tai siūlau nusiteikti geriausiam. Tikėjimas daro stebuklus.
laimingai
4u.gif
ir tau ir man...
Raideles
Vakar kaip tik viena akušerė pasakojo iš savo praktikos - sako, atrodo, kad pliš, jau tikrai pliš, o neplyšta bigsmile.gif Dar kai kurios akušerės rekomenduoja daryti tarpvietės masažą, bet čia jau daug visokių prieštaringų nuomonių tuo klausimu ir kiek man pavyko rasti medžiagos - nėra moksliškai įrodya, kad toks masažas apsaugo nuo plyšimo.
Annette
Mielos busimos mamytes, noriu su jumis pasidalinti vienu 'recepteliu' - gal ir jums, kaip ir man tai pades isvengti labai nemalonaus dalyko - tarpvietes plysimo ar kirpimo. As 3.5 savaites iki gimdymo dariausi toki tarpvietes masaziuka - jis aprasytas cia: http://www.yamama.ru/pregnancy_birth/pregnancy/massage.htm

As isitikinus, kad butent del to ir neplysau, nes maniau, kad man to nepavyks isvengti, todel griebiausi to masazo kaip paskutines vilties. Ir pasiteisino! Maza to, isstumiau savo saulyte per 15 minuciu, ir, manau, cia vel padejo masazas. PO pirmu stumimu gydytoja man pasake, kad prakirps, nes krito vaisiaus tonai, kad greiciau pagimdyciau. Bet to neprireike - dar du saremiai, ir viskas buvo baigta! bigsmile.gif Ka gali zinot, gal tai isgelbejo mano dukrytes gyvybe, jai virkstele buvo 2 kartus apsivyjus aplink kakla, ir kaip ten butu buve, jei gimdymas butu uztrukes ilgiau... unsure.gif

Taip kad labai patariu jums pasinaudoti sita galimybe, blogiau vistiek nebus, o uzima tik 5 minutes per diena mirksiukas.gif Sekmes visoms, ir lengvo jums gimdymo! smile.gif
kristukass
Labai įdomu, bet labai jau neina suprast kaip čia ką daryt...Būtų lietuviškai parašyta tai būtų thumbup.gif
Annette
QUOTE(kristukass @ 2006 10 15, 23:36)
Labai įdomu, bet labai jau neina suprast kaip čia ką daryt...Būtų lietuviškai parašyta tai būtų  thumbup.gif
*

Mazdaug taip:Sutepam nyksti ir rodomaji pirsta aliejumi arba kremu (vandens pagrindu). Uzkeliam viena koja ant klozeto (kedes). Ikisam nyksti i maksti ir paspaudziam i apacia (link tiesiosios zarnos). Jauciam, kaip isitempia raumenys.. Tada atpalaiduojam juos ir pradedam paspaudziant judinti nyksti pirmyn-atgal, tai greiciau, tai leciau, maksty ir tarp maksties ir isanges. Taip darom apie 3 minutes. Tada, nyksciu ir rodomuoju pirstu dar pamasazuojam raumenukus ir oda tarp maksties ir isanges (nykstys lieka maksty) - apie 1 minute.
smile.gif
kristukass
Aš tai labai bijau plyšti.Ar jauti kai plyšti? Ir dar girdėjau jog nežmoniškai skauda kai siuva. fear.gif
pandorita
...ir būkit gerutės, tos, kurios jau būsit pagimdžiusios ir prieš tai pasinaudojusios šiuo masažu, gal galėtumėte parašyti, koks buvo rezultatas ir ar jūsų manymu, tai padėjo... neturėtų nestuke.gif plyšinėti per tokią šventą vietą... schmoll.gif
astuftis
Nedariau absoliuciai jokio masazo, jokios mankstos, jokio sporto ir neplysau, o buvau 100% isitikinus, kad plysiu. smile.gif Mano gime 3640g ir nieko, o palatos draugiu buvo 3300g ir 2900g ir abi plyso ir buvo kirptos! Gal ir gali padet manksta, bet vistiek tai daugiau priklauso nuo fiziologijos!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.