Įkraunama...
Įkraunama...

Plyšimai, nubrozdinimai gimdymo metu.

Anksciau galvojau, kad geriau kai kerpa, o ne plysta, nes atkerpa graziai, susiut lengviau. Bet dabar keliose vietose perskaiciau, kad visgi geriau paciai plysti, atseit greiciau po to sugyja... g.gif

Dar kai kur rasoma, kad gali padeti nestumo metu, treciam trimestre masazuojant tarpviete, kad tampresne butu. kitur skaiciau, kad tepimas su paprastu alyvu aliejum...Nezinau, bet gal verta pabandyti, bent jau tikrai nepakakenks.

Mazesne tikimybe suplysti, jeigu gimdymas bus letesnis, susilaikyti nuo stumimo...

Papildyta:
QUOTE(areida @ 2011 02 15, 11:44)
nemanau kad itakos tam turi vaikelio svoris..nes pirmasis sunus buvo 2900,anntrasis 4000 o plysau ir kirpo su abiem..manau elastingumas odos..


Vaikelio dydis viena is priezasciu. Bet turbut nemaza rizika yra plysti, gimdant pirma karta.
Papildyta:
Keletas nuorodu angliskai, kaip daryti ta masaza, kuris kazkiek gali sumazinti tikimybe plysti:

http://www.childbirt...es/massage.html

http://www.umich.edu...erl/massage.htm
Atsakyti
As neplysau, bet prakirpo verysad.gif ir su savo gine kalbejau, sako galejo truputi laukti dar, nes as pagimdziau per antra stumima ir sustojau, kad galvyte pataisytu (viska pagal visus reikalavymus), bet eme ir prakirpo. Nu nzn gal mate, kad ten niekaip nepraei, bet dazniau susidarau nuomone, kad visos akuseres kerpair nesuka sau galvos, joms uztikrintai tada viskas vyksta.
O anksciau laiko gimdyti yra lengviau ir ne todel, kad leliuko svoris mazesnis, o todel, kad jo galvyte ir yra mazesne... 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo inga325: 06 gegužės 2011 - 07:03
QUOTE(areida @ 2011 02 15, 12:44)
nemanau kad itakos tam turi vaikelio svoris..nes pirmasis sunus buvo 2900,anntrasis 4000 o plysau ir kirpo su abiem..manau elastingumas odos..

Pastarąjį dalyką (elastingumą) kaip svarbiausią pabrėžė ir akušerė, su kuria teko kalbėtis. Jos pastebėjimu, kartais, ypač esant uždegimams, tiesiog pasitaiko "trapūs" audiniai ir nieko nebepadarysi....

QUOTE(inga325 @ 2011 05 06, 08:02)
...susidarau nuomone, kad visos akuseres kerpair nesuka sau galvos, joms uztikrintai tada viskas vyksta.

Na, KMUK akušerė tvirtino, kad jos ypatingai saugo tarpvietę. Norėtųsi tikėti...

QUOTE(barboryte1 @ 2011 05 05, 23:53)
Anksciau galvojau, kad geriau kai kerpa, o ne plysta, nes atkerpa graziai, susiut lengviau. Bet dabar keliose vietose perskaiciau, kad visgi geriau paciai plysti, atseit greiciau po to sugyja... g.gif

Aš irgi atkreipiau dėmesį į šitą prieštaravimą. Reikės dar užklausti gydytojo.
Atsakyti
QUOTE(inga325 @ 2011 05 06, 09:02)
As neplysau, bet prakirpo  verysad.gif  ir su savo gine kalbejau, sako galejo truputi laukti dar, nes as pagimdziau per antra stumima ir sustojau, kad galvyte pataisytu (viska pagal visus reikalavymus), bet eme ir prakirpo. Nu nzn gal mate, kad ten niekaip nepraei, bet dazniau susidarau nuomone, kad visos akuseres kerpair nesuka sau galvos, joms uztikrintai tada viskas vyksta.
O anksciau laiko gimdyti yra lengviau ir ne todel, kad leliuko svoris mazesnis, o todel, kad jo galvyte ir yra mazesne...  4u.gif

Siaubas, kirpimo ar plysimo labiaussiai ir bijau,del to nenoriu net pastoti ir isvis kaip be tavo sutikimo ali kirpti? Aisku vaikelio labai noriu,gimdymas ne tiek baisus kiek pats skausmas ir kirpimas. plius girdejau,kad kai susiuna tai net atsisesti ilgai negali ir skauda labai. plius skaiciau kazkur ,kad jei taisyklingai kvepuoji niekas neplysta nieko kirpti nereikia ar cia tiesa?
Atsakyti
QUOTE(Fibse @ 2011 05 07, 17:22)
Siaubas, kirpimo ar plysimo labiaussiai ir bijau,del to nenoriu net pastoti ir isvis kaip be tavo sutikimo ali kirpti? Aisku vaikelio labai noriu,gimdymas ne tiek baisus kiek pats skausmas ir kirpimas. plius girdejau,kad kai susiuna tai net atsisesti ilgai negali ir skauda labai. plius skaiciau kazkur ,kad jei taisyklingai kvepuoji niekas neplysta nieko kirpti nereikia ar cia tiesa?


Mane kirpo ir labai daug, bet galiu pasakyti, kad tai nera toks jau baisus dalykas. Nemalonu, kai viskas ten susiuta, pirmosiomis dienomis skauda, bet tikrai pakenciamai. Pirmas dienas po gimdymo galejau tik sonu pusiau gulomis sedeti, o 10 dienu praejus jau normaliai sedejau. Pries 3 dienas vaziavom pas vyro gimines, kelione 4 valandos ir nieko, be problemu issidejau bigsmile.gif

Nemanau, kad kvepavimas turi tiek daug itakos plysimams ar kirpimams. Kaip ir neturi vaiko svoris - mano sunelis gime 3kg, as pati tikrai ne coliuke (ugis 170), o smarkiai prakirpo, atseit pas mane ten taip siaura, kad buciau iki ausu suplysusi. Nezinau, gal buciau to kirpimo isvengusi, jei butu leide stumti kita poza, o ne gulint ant nugaros...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ruby Tuesday: 07 gegužės 2011 - 19:58
Pati taippat plysau, nemalonu bet ka darysi... Siaip po plysimo man nemaloniausia buvo pirma savaite, gal pusantros, poto pradejo gereti smile.gif Dabad praejo jau 18-a dienu po gimdymo ir jauciuosi zymiai geriau jau, dar jauciasi ilgiau pavaiksciojus ar pakelus kanors sunkesnio skausmas plysimo vietoje, bet manau ir jis neuzilgo praeiti turetu blush2.gif
O nuo ko tai priklauso tai nezinau, siaip stengiausi klausyti akuseres, kai liepe stumti stumiau, kai liepe palaukti pralaukiau saremi bet visvien plysau... Gal kad vaikelis beveik 4kg gime, gal jo dydis itakojo tai arba tai kad jis issliuoge visas iskarto, o ne ispradziu uzgime galvute, o tik poto kunelis g.gif
Atsakyti
QUOTE(zhiu @ 2011 05 08, 09:58)
Dabad praejo jau 18-a dienu po gimdymo ir jauciuosi zymiai geriau jau, dar jauciasi ilgiau pavaiksciojus ar pakelus kanors sunkesnio skausmas plysimo vietoje, bet manau ir jis neuzilgo praeiti turetu  blush2.gif


Man ilgiau pasivaiksciojus skaudedavo tik pirma savaite, del svoriu nezinau, nes tada sunkiai nekilnojau, bet dabar jau galiu ir vaikscioti, ir begioti, ir svorius kilnoti thumbup.gif
Atsakyti
Norejau paklausti o kokiam mieste jus gimdete? ir jei tai antras jusu vaikas nebuvuvo baisu ryztis antrajam gimdymui, po to kai isgyvenote pirmojo nemalonius pojucius? ir jei gimdant pirma plyso,ar buvo kerpama negi su antruoju bus vel tas pats? ir bus randas ant rando? o gal antrajam ar treciajam vaikui del to,kad kirpo ar buvo plyse per ankstesnius gimdymus jau reiks cezario pjuvio? ir dar norejau paklausti ar cia daugeliui plysta ar kerpa ar man tik pasirode?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fibse: 08 gegužės 2011 - 13:03
QUOTE(ether @ 2011 05 06, 09:29)
Pastarąjį dalyką (elastingumą) kaip svarbiausią pabrėžė ir akušerė, su kuria teko kalbėtis. Jos pastebėjimu, kartais, ypač esant uždegimams, tiesiog pasitaiko "trapūs" audiniai ir nieko nebepadarysi....
Galima sakyti, kad akušerė buvo beveik 100 procentų teisi, nes pagrindinis dalykas, kuris lemia- plyšimus (kirpimą) yra audinių elastingumas, kuris nemaža dalimi yra paveldimas (nulemtas jau mūsų genuose). Žinoma, nedidelė procentų dais tenka ir kitokiems faktoriams, bet būna situacijų, kai tie nedideli faktoriai kaip tik lemia plyšta/neplyšta, kerpa/nekerpa.
Kaip žinia, mūsuose visokių medikų yra, tačiau neabejoju, kad susidūrus su gimimo stebuklu tikrai nė vienas medikas nesivadovaus jokiais kitokiais principais, tik nepakenkimo motinai ir kūdikiu. Todėl, jeigu kerpa- vadinasi reikia, jeigu leidžia plyšti- vadinasi taip reikia.
Kita vertus pati esu susijusi su medicina, domėtasi epiziotomija (tarpvietės kirpimu)- mano galva geriau gal kirpti, nes tada galima tvarkingiau susiūti, plyšta audiniai netvarkingai- sudėtingiau sukabinti, o susiuvimas, sutvarkymas labai priklauso nuo akušerės patyrimo (tai patvirtina ir med literatūra ir dvejoma mano gimdymo patirtis- vieną kartą buvo vienai, kitą kartą kitaip)
QUOTE(Fibse @ 2011 05 07, 15:22)
Siaubas, kirpimo ar plysimo labiaussiai ir bijau,del to nenoriu net pastoti ir isvis kaip be tavo sutikimo ali kirpti? Aisku vaikelio labai noriu,gimdymas ne tiek baisus kiek pats skausmas ir kirpimas. plius girdejau,kad kai susiuna tai net atsisesti ilgai negali ir skauda labai. plius skaiciau kazkur ,kad jei taisyklingai kvepuoji niekas neplysta nieko kirpti nereikia ar cia tiesa?

be jūsų sutikimo kaip ir nieko negalima daryti, tačiau gimdymas yra procesas, kurio metu viskas gali greitai keistis ir viskas gali vykti akimirksiu, kai kada laikas, kol diskutuosi su gimdyve, ar gali jai kirpti, ar ne- gali kainuoti labai brangiai. Nežinau, ar kitos pritars, tačiau tuo metu, kai stumi, kai guli ant stalo- negalvoji- kas bus po to, galvoji apie tą dabartinį momentą, kad tik viskas gerai ir kuo greičiau baigtųsi. Sutinku, kad po to kai siuva yra labai skausminga (pačiai du kartus siuvo ir su komplikacijom), tačiau ir čia gamta yra sutvarkiusi savaip- ant krūtinės paguldytas gimęs stebuklas stimuliuoja mus, organizmas išskiria laimės hormonus, kurie su nuskauminamaisiais (suleidžiama keliais dūriais į tarpvietę) leidžia iškęsti skausmą. Mielosios- šventą skaumą, prasmingą. Todėl mažiau reikia galvoti- kad skauda, kokią auką aš darau, kokia aš vargšė ir pan.....
Fibse, atsisėsti negali, nes skauda, čia tas pats kas tau kokį skaudulį išoperuotų ant sėdynės- irgi negalėtum atsisėsti smile.gif
Dėl kvėpavimo labai teisingai pasakyta iš dalies- kvėpavimas labai labai palenngvina gimdymą ir jei nepanikuosi, susikaupsi, klausysi nurodymų, gimdymas vyks sklandžiai, tad gal ir neplyši ir nekirs, ir nesiųs 4u.gif

Sėkmės visoms ir mažiau jaudinkitės 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Fibse @ 2011 05 08, 13:59)
Norejau paklausti o kokiam mieste jus gimdete? ir jei tai antras jusu vaikas nebuvuvo baisu ryztis antrajam gimdymui, po to kai isgyvenote pirmojo nemalonius pojucius? ir jei gimdant pirma plyso,ar buvo kerpama negi su antruoju bus vel tas pats? ir bus randas ant rando? o gal antrajam ar treciajam vaikui del to,kad kirpo ar buvo plyse per ankstesnius gimdymus jau reiks cezario pjuvio? ir dar norejau paklausti ar cia daugeliui plysta ar kerpa ar man tik pasirode?

gimdžiau dviejuose skirtinguose miestuose, skirtingose ligoninėse, tačiau elgsena, kas liečia kirpimus, niekuo nesiskyrė.
Pagal med. statistiką dažniausiai, jeigu buvo kirpta pirmo gimdymo metu, kitų gimdymų metu taip pat bus kerpama/ plyštama, nes jei audiniai neelastingi, jiūe nepasidarys elastingi ir po kelių metų. Kas liečia randus, visokių būną (esu mačiusi, dalyvausi gimdymuose, kai buvo daryti net 4-5 kirpimai, tačiau viskas gražiai sugiję, jokių kietų randų ir pan.)
Dėl kirpimo sunku vienreikšmiškai pasakyti, kadangi medikai dalinasi į dvi grupes- vieni mano, kad geriau leisti plyšti, kiti- kad kirpti......
tačiau skaudžiausia (ne visai fizine prasme) būna, kai leidžia plyšti ir to nepakanka ir dar kerpa (man taip nutiko primo gimdymo metu blush2.gif bet viskas OK- esu gyva, sveika ir patenkinta dviejų stebuklų mama wub.gif
Atsakyti
QUOTE(angeber @ 2009 05 05, 17:31)
o kaip daktarai Airijoje,girdejau nekokiu atsiliepimu? na sekmes tau, butinai parasyk kaip sekesi? as pati gyvenu Airijoje tai butu saunu gauti daugiau informacijos .

Nors klausimas ne man, bet gyd. Airijoj, bent jau su kuriais as susiduriau, net nesinori juos vadint gyd. .. geriausiai tiktu apibudinimas veterinarai .. unsure.gif



QUOTE(Stikliukas @ 2011 05 08, 14:24)
Galima sakyti, kad akušerė buvo beveik 100 procentų teisi, nes pagrindinis dalykas, kuris lemia- plyšimus (kirpimą) yra audinių elastingumas, kuris nemaža dalimi yra paveldimas (nulemtas jau mūsų genuose). Žinoma, nedidelė procentų dais tenka ir kitokiems faktoriams, bet būna situacijų, kai tie nedideli faktoriai kaip tik lemia plyšta/neplyšta, kerpa/nekerpa.
Kaip žinia, mūsuose visokių medikų yra, tačiau neabejoju, kad susidūrus su gimimo stebuklu tikrai nė vienas medikas nesivadovaus jokiais kitokiais principais, tik nepakenkimo motinai ir kūdikiu. Todėl, jeigu kerpa- vadinasi reikia, jeigu leidžia plyšti- vadinasi taip reikia.
Kita vertus pati esu susijusi su medicina, domėtasi epiziotomija (tarpvietės kirpimu)- mano galva geriau gal kirpti, nes tada galima tvarkingiau susiūti, plyšta audiniai netvarkingai- sudėtingiau sukabinti, o susiuvimas, sutvarkymas labai priklauso nuo akušerės patyrimo (tai patvirtina ir med literatūra ir dvejoma mano gimdymo patirtis- vieną kartą buvo vienai, kitą kartą kitaip)

be jūsų sutikimo kaip ir nieko negalima daryti, tačiau gimdymas yra procesas, kurio metu viskas gali greitai keistis ir viskas gali vykti akimirksiu, kai kada laikas, kol diskutuosi su gimdyve, ar gali jai kirpti, ar ne- gali kainuoti labai brangiai. Nežinau, ar kitos pritars, tačiau tuo metu, kai stumi, kai guli ant stalo- negalvoji- kas bus po to, galvoji apie tą dabartinį momentą, kad tik viskas gerai ir kuo greičiau baigtųsi. Sutinku, kad po to kai siuva yra labai skausminga (pačiai du kartus siuvo ir su komplikacijom), tačiau ir čia gamta yra sutvarkiusi savaip- ant krūtinės paguldytas gimęs stebuklas stimuliuoja mus, organizmas išskiria laimės hormonus, kurie su nuskauminamaisiais (suleidžiama keliais dūriais į tarpvietę) leidžia iškęsti skausmą. Mielosios- šventą skaumą, prasmingą. Todėl mažiau reikia galvoti- kad skauda, kokią auką aš darau, kokia aš vargšė ir pan.....
Fibse, atsisėsti negali, nes skauda, čia tas pats kas tau kokį skaudulį išoperuotų ant sėdynės- irgi negalėtum atsisėsti smile.gif
Dėl kvėpavimo labai teisingai pasakyta iš dalies- kvėpavimas labai labai palenngvina gimdymą ir jei nepanikuosi, susikaupsi, klausysi nurodymų, gimdymas vyks sklandžiai, tad gal ir neplyši ir nekirs, ir nesiųs 4u.gif

Sėkmės visoms ir mažiau jaudinkitės 4u.gif
Papildyta:

gimdžiau dviejuose skirtinguose miestuose, skirtingose ligoninėse, tačiau elgsena, kas liečia kirpimus, niekuo nesiskyrė.
Pagal med. statistiką dažniausiai, jeigu buvo kirpta pirmo gimdymo metu, kitų gimdymų metu taip pat bus kerpama/ plyštama, nes jei audiniai neelastingi, jiūe nepasidarys elastingi ir po kelių metų. Kas liečia randus, visokių būną (esu mačiusi, dalyvausi gimdymuose, kai buvo daryti net 4-5 kirpimai, tačiau viskas gražiai sugiję, jokių kietų randų ir pan.)
Dėl kirpimo sunku vienreikšmiškai pasakyti, kadangi medikai dalinasi į dvi grupes- vieni mano, kad geriau leisti plyšti, kiti- kad kirpti......
tačiau skaudžiausia (ne visai fizine prasme) būna, kai leidžia plyšti ir to nepakanka ir dar kerpa (man taip nutiko primo gimdymo metu blush2.gif bet viskas OK- esu gyva, sveika ir patenkinta dviejų stebuklų mama wub.gif

100 proc. sutinku .. Pirma gimdziau LT su nuostabia gyd. Ji mate, kad plysiu, gimdymas komplikuotas buvo - graziai prakirpo toj vietoj, kur reikejo, ir jokiu problemu - uzsiuvo, viskas ciki thumbup.gif
Antra gimdziau Airijoj - cia metodai kiti, nes istisai truksta personalo, truksta vietu doh.gif Del to metodai visai kiti nei LT, nieks nesicackina ir niekam nerupi, kokios bus pasekmes motinai/ vaikui ... Nors stumiau net 4 val. ir kirpt, mano galva, buvo butina, nieks nekirpo - bet suplese visa, net neisivaizdavau, kad sitaip imanoma zmogu sudraskyt verysad.gif Mat vaika trauke vakumais, paskui replem metro ilgio, tai viska ir isdraske iki pat isanges ... Pirma menesi net nejauciau, kada reik tustintis del to , siules siaubingos, skausmas siaubingas .. Nejau negalejo graziai prakirpt - gal buciau ir pati isstumus tuomet, be visu vakumu ir repliu mad.gif
Atsakyti
QUOTE
gimdžiau dviejuose skirtinguose miestuose, skirtingose ligoninėse, tačiau elgsena, kas liečia kirpimus, niekuo nesiskyrė.
Pagal med. statistiką dažniausiai, jeigu buvo kirpta pirmo gimdymo metu, kitų gimdymų metu taip pat bus kerpama/ plyštama, nes jei audiniai neelastingi, jiūe nepasidarys elastingi ir po kelių metų. Kas liečia randus, visokių būną (esu mačiusi, dalyvausi gimdymuose, kai buvo daryti net 4-5 kirpimai, tačiau viskas gražiai sugiję, jokių kietų randų ir pan.)

auginu 5 vaikus, gimdant pirmus 3 kirpo/pllyšau, paskutinius du kartus siūti nereikėjo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2011 05 11, 15:13)
auginu 5 vaikus, gimdant pirmus 3 kirpo/pllyšau, paskutinius du kartus siūti nereikėjo  4u.gif

geras pavyzdys 4u.gif kadangi pati svajoju apie daugiau vaikų, tai tikiuosi, kad daugiau to neteks patirti (plyšimo/ kirpimo ax.gif nes paskutinįkart susiuvo tokia ,,nezgrabaila", kad doh.gif
Atsakyti