Įkraunama...
Įkraunama...

Žaibosauga. Žaibolaidžiai.

QUOTE(Rytine Kava @ 2010 07 24, 09:12)
O is ko namas buvo ir kokia stogo danga?
MB sako, pas mus karkasinis, stogas bituminiu cerpeliu, tipo nereik to zaibolaidzio. Man tai jo reiktu del sventos ramybes unsure.gif

kokiu ir dauguma - blokeliai, "Ranilla". Namas lygioj vietoj, jokiu vandens telkiniu nera, jokiu aukstu medziu salia....Sudege stogas ,gaisras buvo stiprus, bet l.operatyviai sureagavo ir uzgesino
Atsakyti
QUOTE(argentas @ 2010 07 26, 09:49)
be zaibolaidzio niekaip namo nepriduosi..gaisrininkai jo butinai reikalauja.

Pridavinesim negreit, tik mastau, ar del saves skubeti detis zaibolaidi ar cia jis musu variante "nedega" g.gif
Atsakyti
tai pasiskambinkit i firmas irenginejancias zaibolaidzius ir pasiklauskit 4u.gif
musiskiai elektrikai minejo,kad lyg iki 2t g.gif bet tiksliai gali pasakyti,kai zino kokia stogo danga,dar kazko klause, bet nepamenu, nelabai aktualu buvo...
Atsakyti
QUOTE(Rytine Kava @ 2010 07 24, 09:12)
O is ko namas buvo ir kokia stogo danga?
MB sako, pas mus karkasinis, stogas bituminiu cerpeliu, tipo nereik to zaibolaidzio. Man tai jo reiktu del sventos ramybes unsure.gif

Manau kad tavo vyras smarkiai klysta.Taigi ne po zeme gyvenat,namas i virsu iskiles ir zaibui yra geras taikinys.Zinoma mazesne tikimybe su tokiu stogu pritraukti zaiba nei su skardiniu,bet tikrai ne 100% saugumas ir jei itrenks tai degsit iki pamatu.Taigi visai neseniai zaibas net i vezima su sienu itrenke,zuvo zmogus.
Mano nuomone,tiek pinigu sukisus i nama pagaileti keleto tukstanciu zaibosaugai,tikrai yra prastas sprendimas schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo amada: 28 liepos 2010 - 10:55
QUOTE(indruciukas @ 2010 07 26, 13:33)
tai pasiskambinkit i firmas irenginejancias zaibolaidzius ir pasiklauskit  4u.gif
musiskiai elektrikai minejo,kad lyg iki 2t  g.gif bet tiksliai gali pasakyti,kai zino kokia stogo danga,dar kazko klause, bet nepamenu, nelabai aktualu buvo...


Pas mus zaibolaidis kainavo 1900 Lt, įrenginejo Klaipėdoje gerai žinomi Ežiukai.
Stogas virš 300 kv. m., danga - beasbestinis šiferis.
Atsakyti
QUOTE(amada @ 2010 07 28, 10:53)
Manau kad tavo vyras smarkiai klysta.Taigi ne po zeme gyvenat,namas i virsu iskiles ir zaibui yra geras taikinys.Zinoma mazesne tikimybe su tokiu stogu pritraukti zaiba nei su skardiniu,bet tikrai ne 100% saugumas ir jei itrenks tai degsit iki pamatu.Taigi visai neseniai zaibas net i vezima su sienu itrenke,zuvo zmogus.
Mano nuomone,tiek pinigu sukisus i nama pagaileti keleto tukstanciu zaibosaugai,tikrai yra prastas sprendimas  schmoll.gif

Tu teisi drinks_cheers.gif

QUOTE(argentas @ 2010 07 28, 15:45)
Pas mus zaibolaidis kainavo 1900 Lt, įrenginejo Klaipėdoje gerai žinomi Ežiukai.
Stogas virš 300 kv. m., danga - beasbestinis šiferis.

Paprastoji ar aktyvioji pas jus?
Vyras sako dedam aktyviaja, nes su ta paprastaja apraizgo tipo stoga vielom. O kai pasakiau zaibolaidininkui, tai sake jis ima 60 metru aplink.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rytine Kava: 28 liepos 2010 - 16:43
Aktyvusis zaibolaidis pritraukia zaiba blink.gif ir nuleidzia i zeme. Kazko skamba neviliojanciai g.gif

Kazi kaip jie pasiraso sutartis, kiek % atsako uz zaiba?
Nes maniskis sake, kad vieniems sudege naujas namas nuo zaibo o sutarty parasyta atsako 80%, taigi jei sudege, lieka tie 20%, kaltu nera unsure.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Rytine Kava @ 2010 07 31, 22:27)
Aktyvusis zaibolaidis pritraukia zaiba  blink.gif  ir nuleidzia i zeme. Kazko skamba neviliojanciai g.gif

Kazi kaip jie pasiraso sutartis, kiek % atsako uz zaiba?
Nes maniskis sake, kad vieniems sudege naujas namas nuo zaibo o sutarty parasyta atsako 80%, taigi jei sudege, lieka tie 20%, kaltu nera  unsure.gif  doh.gif


Aš manau, kad kiekvieno žaibolaidžio paskirtis ir yra pritraukti žaibą. Juk tam jį ir statom, kad trenktų ne į kaminą, o į žaibolaidį. Atstumas iš kurio pritrauks žaibą - kelios dešimtys metrų. Taigi net vaikščiodami sode galim būt ramūs, kad žaibas mūsų nenutrenks. Aišku čia ne 100% apsauga, bet.. smile.gif
Tik jei aš gerai supratau, tai, kai trenkia žaibas į žaibolaidį, namų elektros sistemoje gali susidaryti viršįtampis, todėl reikia ne tik žaibolaidžio, bet ir apsaugos nuo viršįtampio. Man geriausia išeitis atrodytų statyt stulpą specialiai žaibolaidžiui šalia namo. Aišku finansiškai tai būtų nesąmonė jeigu sklypas labai mažas. Ir grožio maža lotuliukas.gif
Atsakyti
arba ta stulpa panaudot dar kam nors, pvz.veliava iskelt mirksiukas.gif
Atsakyti
Nieko sau, na ir kainos tų žaibolaidžių.... Bet , kad jis būtinas, tai faktas. Man žaibas iš rozetės pro pat ausį pralėkė, tai dabar pilnos kelnės baimės. Būtinas dalykas. Tik, vat, jei tai tik 80 procentinė apsauga, tai jau man nepatinka schmoll.gif ...
Atsakyti
nzn...mano tėvas pats pasidarė zaibolaidį ir namą pridavė thumbup.gif ten nieko sudėtingo nėra,jei pasidomėsite ...nelabai tiksliai zinau,bet zinau ,kad i zemę įvaroma metalinis strypas jis ten jungiasi kazkaip susivirina žemėje kokiu tai karkasu...ir tt...Toks paprastas variantas..elektrikas paiškino ir padarėm...
savo namui irgi patys darysime...tuo labiau firmos,negarantuoja,kad i namą žaibas netrenks,tad jokių garantijų iš jų nėra.
Atsakyti
Apsauga nuo žaibo yra gana rimtas dalykas ir nelabai suprantu kaip žmonės patys juos įsirenginėja g.gif Blogai sumontavus žaibosaugą ne tik kad padėsite, bet dar ir galite nukentėti, nes žaibolaidis padidina tikimybę pritraukti žaibą. Gerai įrengtas žaibolaidis apsaugos jūsų namą, bet neapsaugos elektros prietaisų. Tam montuojami višįtampiai. Taigi norint turėti šimtaprocentinę apsaugą reikia pažvelgti į tai kompleksiškai 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(@akytė@ @ 2010 08 16, 15:10)
nzn...mano tėvas pats pasidarė zaibolaidį ir namą pridavė  thumbup.gif  ten nieko sudėtingo nėra,jei pasidomėsite ...nelabai tiksliai zinau,bet zinau ,kad i zemę įvaroma metalinis strypas jis ten jungiasi kazkaip susivirina žemėje kokiu tai karkasu...ir tt...Toks paprastas variantas..elektrikas paiškino ir padarėm...
savo namui irgi patys darysime...tuo labiau firmos,negarantuoja,kad i namą žaibas netrenks,tad jokių garantijų iš jų nėra.

O jūs galvojat, kad priduodant namą labai rūpi, kaip veikia jūsų žaibolaidis? Ar kas atliko matavimus ar tik parašė protokolą? Nieko nesakau, gal ir viskas gerai pas jūsų, bet kasdienybė kitokia. Tenka matyti ne vieną žaibosaugos sistemą į kurią žiūrint net iš tolo matosi, kad blogai padaryta. Firma sumontavusi žaibosaugą ir negali garantuoti, kad žaibas netrenks, nes kaip ir buvo minėta žaibolaidis ir montuojamas, kad pritraukti žaibą ir jį nukenksminti, o jei sistema veikia gerai ji žaibo energiją nukreips į žemę smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ostė: 17 rugpjūčio 2010 - 11:05